Setari Cookie-uri

Sunt atras de sora mea

Nu te simti atras de prietena ta ? Incearca sa fi un timp departe de sora ta . Gaseste-ti de lucru atunci cand esti singur ( vizioneaza un film , etc ).
Monyk44-
Postat pe 12 Februarie 2014 17:32
De la: kudika_954884, la data 2014-02-11 22:36:53Am deschis acest subiect pentru mine in primul rand dar si pentru cei care se afla in situatia mea si poate vor avea nevoie la un moment dat de informatii sau vor dori sa stie cum s-au descurcat alte persoane care au avut de-a face cu aceasta atractie considerata nefireasca. De aceea ii voi ignora pe "clovnii" care posteaza offtopic, ei sunt omniprezenti pe internet si m-am obisnuit sa nu-i bag in seama, asa ca nu voi raspunde decat la intrebarile legate de subiect. Personal, sunt hotarat sa rezolv aceasta problema care ma doboara din punct de vedere emotional, dureaza de ceva vreme si am ajuns la momentul in care a trebuit sa iau o hotarare si sa incerc sa fac ceva. Nu stiu ce va fi, nu stiu inca daca sa cer ajutorul surorii mele [nu vreau sa pun aceasta povara si pe umerii ei] sau daca sa imi fac curaj si sa apelez la un psiholog. Va voi tine la curent cu deciziile mele si cu pasii pe care ii voi urma. Sanatate!
Vad ca ai capacitatea de a face diferenta intre un psiholog si un psihiatru !!! De ce nu poti sa faci aceeasi diferenta intre sora ta si celelalte femei ?! ; pe Sora sau Mama ta ,ar trebui sa nu le privesti ca fiind ca si celelalte femei.........fa diferenta intre ele doua ...si....restul femeilor...ai sa vezi ca ESTE O DIFERENTA FOARTE MARE ! Observ ca accepti doar parerile care ti se pare tie ca ar fi pe placul tau ! Faptul ca nu doresti sa-ti recunosti ca ai nevoie de un psiholog ,spune foarte multe....in afara acestui fapt ,incerci sa ne convingi ca fantezia ta ,ar fi normala iar cei care au o problema ,ar fi cei care nu sunt de acord cu tine !Daca tu consideri ca toata lumea ar trebui sa-ti spuna ceea ce vrei tu sa auzi.....afla ca nu vei avea de partea ta pe nimeni .Daca-ti iubesti sora si familia ta ,mergi la un psiholog !
-Iulya
Postat pe 12 Februarie 2014 17:45
884 ...in cazul in care ai inventat aceasta poveste ,ca sa ai o ocupatie...mergi la psihiatru !
-Iulya
Postat pe 12 Februarie 2014 17:49
De la: Monyk44-, la data 2014-02-12 17:32:42Nu te simti atras de prietena ta ? Incearca sa fi un timp departe de sora ta . Gaseste-ti de lucru atunci cand esti singur ( vizioneaza un film , etc ).

Nu pot sa spun ca nu mai sunt atras de prietena mea, dar intre noi e o relatie mai linistita, avem fiecare niste tabieturi pe care ni le respectam reciproc.

De la: -Iulya, la data 2014-02-12 17:45:57Observ ca accepti doar parerile care ti se pare tie ca ar fi pe placul tau ! Faptul ca nu doresti sa-ti recunosti ca ai nevoie de un psiholog ,spune foarte multe....

Accept orice parere care are legatura cu situatia mea, dar nu ma intereseaza circul fara rost, acesta este motivul pentru care nu raspund la absolut toate mesajele. In ce priveste psihologul, nu sunt convins ca ma poate ajuta in acest moment.

De la: -Iulya, la data 2014-02-12 17:45:57in afara acestui fapt ,incerci sa ne convingi ca fantezia ta ,ar fi normala iar cei care au o problema ,ar fi cei care nu sunt de acord cu tine !

Nu stiu cum ai ajuns la aceasta concluzie, dar te asigur ca nu este corecta, nu urmaresc sa ma justific in vreun fel si nici sa sustin ca ceea ce simt eu pentru sora mea este normal [daca credeam asa ceva nu mai deschideam acest subiect].
kudika_954884
Postat pe 12 Februarie 2014 19:15
De la: -Iulya, la data 2014-02-12 17:49:28884 ...in cazul in care ai inventat aceasta poveste ,ca sa ai o ocupatie...mergi la psihiatru !
tu daca ai fi psihiatru,l-ai primi,Lulia ?
INTELIGENTUL_FOARTE_INTELIGENT
Postat pe 12 Februarie 2014 19:32
De la: kudika_954884, la data 2014-02-12 19:15:05
De la: Monyk44-, la data 2014-02-12 17:32:42Nu te simti atras de prietena ta ? Incearca sa fi un timp departe de sora ta . Gaseste-ti de lucru atunci cand esti singur ( vizioneaza un film , etc ).

Nu pot sa spun ca nu mai sunt atras de prietena mea, dar intre noi e o relatie mai linistita, avem fiecare niste tabieturi pe care ni le respectam reciproc.

De la: -Iulya, la data 2014-02-12 17:45:57Observ ca accepti doar parerile care ti se pare tie ca ar fi pe placul tau ! Faptul ca nu doresti sa-ti recunosti ca ai nevoie de un psiholog ,spune foarte multe....

Accept orice parere care are legatura cu situatia mea, dar nu ma intereseaza circul fara rost, acesta este motivul pentru care nu raspund la absolut toate mesajele. In ce priveste psihologul, nu sunt convins ca ma poate ajuta in acest moment.

De la: -Iulya, la data 2014-02-12 17:45:57in afara acestui fapt ,incerci sa ne convingi ca fantezia ta ,ar fi normala iar cei care au o problema ,ar fi cei care nu sunt de acord cu tine !

Nu stiu cum ai ajuns la aceasta concluzie, dar te asigur ca nu este corecta, nu urmaresc sa ma justific in vreun fel si nici sa sustin ca ceea ce simt eu pentru sora mea este normal [daca credeam asa ceva nu mai deschideam acest subiect].
Multa sanatate-ti doresc si D-zeu sa-ti lumineze mintea ; fara vointa ta de a lupta impotriva acestei fantezii ,nimeni altcineva nu te va putea ajuta.
-Iulya
Postat pe 12 Februarie 2014 19:32
De la: Darius_, la data 2014-02-09 18:45:57
De la: kudika_954884, la data 2014-02-09 16:28:41
De la: kudika_15804, la data 2014-02-09 15:51:28Incearca sa raresti intalnirile cu sora ta,exista suficiente pretexte,care te pot ajuta in acest sens,fara a crea o atmosfera jenanta si neplacuta!!Numai tu poti rezolva aceasta problema,impune-ti restrictionarea amintirii surorii tale,niciun psiholog nu te poate ajuta mai mult decat o poti face tu insuti!!!Cum crezi ca iti poate elimina psihologul gandurile fanteziste???Sa fim seriosi!!!!


Merg la sora mea o data sau de doua ori pe saptamana, daca se intampla sa nu am timp trece ea pe la mine, sau ma suna si este ingrijorata. Nu stiu ce pretexte as putea inventa ca sa n-o mai vad si nu stiu nici daca as rezista.

De la: Darius_, la data 2014-02-09 16:02:46Daca e reala povestea, e ceva delicat. Nu am sora dar cred ca tuturor ni s-a intamplat minim sa ne atraga atentia o ruda, pana aici e normal..dar mai departe chiar ar trebui sa ceri sfatul unui psiholog..daca mai persista. Asa joaca teatru cei care blameaza povestea dar uita' ca au scapat si ei cel putin o privire la o verisor sau vreun unchi...

Din pacate este un caz real si nu doresc nimanui o astfel situatie care te consuma enorm din punct de vedere psihic. Am ezitat mult in a cere pareri online dar cred ca e singurul loc unde as putea primi niste sfaturi fara a fi judecat. Nu pot sa merg la un psiholog, m-as simti ca un pervers; stiu sigur ca asa ar gandi despre mine. Pe internet am macar aceasta protectie a anonimatului si mi-e mai usor sa vorbesc despre aceste lucruri.


Societatea romeasca e destul de carcotasa, iar situatiile de genul tau sunt destul de pagane' mai ales pt cei care s-au dezvoltat in comunism , cand se stia ca tara noastra draga are doar 4 bolnavi de SIDA si aia in curs de 'tratare' Am cochetat cu psihologia si daca nu esti familiarizat iti recomand sa mergi la o vizita sau sa te interesezi macar. Fiecare om ar trebui sa viziteze anual un psiholog pt ca sunt probleme care se acutizeaza si devin mai grave. Esti aproximativ de varsta mea si imi pare rau pt acesta situatie! Sper sa treci peste ea si scrie-mi un mesaj cu evolutia situatiei, te rog.


Mai scuteste-ne cum idiotenii de genul societatii comuniste.Nu traia nimeni in grota , baietele nici atunci, mai stia lumea ce se intampla in jurul ei chiar daca se dadea "telejurnalul"doua ore.
N-ati venit voi "desteptii"revolutiei sa educati si sa treziti o societate intreaga , cel putin nu din punctul asta de vedere.
nu esti tu motzul de basca !
Arno_28
Postat pe 12 Februarie 2014 20:47
Daca e reala povestea, e ceva delicat. Nu am sora dar cred ca tuturor ni s-a intamplat minim sa ne atraga atentia o ruda, pana aici e normal..dar mai departe chiar ar trebui sa ceri sfatul unui psiholog..daca mai persista. Asa joaca teatru cei care blameaza povestea dar uita' ca au scapat si ei cel putin o privire la o verisor sau vreun unchi...

Asta o spui probabil din propria experienta .
Ce-ar fi sa numai trancani aiurea in numele altora mai ales ca 2 cursuri de psihologie nu te fac nici vreo somitate in materie nici mai destept.
Arno_28
Postat pe 12 Februarie 2014 20:53
Ca ai o iubita este doar impresia ta. Poate amica sau putin mai mult.
Posibil esti atras de femei mai mature, probabil o femeie de varsta mai mare, careia sa-i gasesti trasaturi fizice asemanatoare cu sora ta te-ar scoate din impasul asta.
Incearca o relatie cu o femeie mai matura.
Nu vreau sa te intreb, dar de cele mai multe ori, sunt copii care daca vad in familia lui neimpliniri, se simt neocrotiti.
Considera ca au fost lipsiti de afectiunea si atentia unuia dintre parinti.
Acest copil care ajunge adult, viseaza la ,,siguranta" lui, se intreaba in cine ar avea incredere, de la cine ar primi dragoste si de unde i-a lipsit.
Poate sora ta a fost singura echilibrata si a facut mereu ce si-a dorit, a fost hotarata. Este o femeie puternica. Este un exemplu pt tine?
Toti ne dorim sa avem alaturi pe cineva puternic.
coanavulpe
Postat pe 12 Februarie 2014 21:36
De la: kudika344557, la data 2014-02-12 21:36:45Ca ai o iubita este doar impresia ta. Poate amica sau putin mai mult.

Ma simt totusi destul de confortabil in actuala relatie, imi respect prietena si tin foarte mult la ea.

De la: kudika344557, la data 2014-02-12 21:36:45Nu vreau sa te intreb, dar de cele mai multe ori, sunt copii care daca vad in familia lui neimpliniri, se simt neocrotiti.
Considera ca au fost lipsiti de afectiunea si atentia unuia dintre parinti.
Acest copil care ajunge adult, viseaza la ,,siguranta" lui, se intreaba in cine ar avea incredere, de la cine ar primi dragoste si de unde i-a lipsit.
Poate sora ta a fost singura echilibrata si a facut mereu ce si-a dorit, a fost hotarata. Este o femeie puternica. Este un exemplu pt tine?
Toti ne dorim sa avem alaturi pe cineva puternic.

N-as putea spune ca parintii ne-au neglijat, dar e adevarat ca de obicei sora mea avea grija de mine cand ei erau la serviciu. Am fost foarte apropiati si de parinti si inca suntem, tinem legatura si ne vedem destul de des.
kudika_954884
Postat pe 12 Februarie 2014 21:58
Cred c-ar trebui sa-ti cauti o prietena pe care sa o IUBESTI. Crede-ma, cand iubesti un om cu adevarat, nu-ti mai arde de nimeni altcineva. Obsesia asta a ta, este alimentata de niste frustrari mai vechi. Simti ca-ti doresti altceva iar relatia din prezent nu te satisface.
Micaell
Postat pe 13 Februarie 2014 16:01
baiatule ce simti tu e ceva necurat...decat sa te duci pe la pshiologi si aia sa iti ia banii si sa te ajute cum nush pt ca ce ai tu e o stare care pleaka din interior si acea stare pleaka de la gandurile necurate pe care le ai eu te sfatuiesc sa te rogi mult la dumnezeu sa iti alunge gandurile astea negre care vin de la aghiuta tine post frate roagata cu toata inima la dumnezeu spune-ti oful si ai sa vezi ac dumnezeu te va ajuta
athos_007
Postat pe 13 Februarie 2014 16:10
Gaseste-ti o fata pe care sa o iubesti si fa-ti o familie!
Viorica_Apostol_1
Postat pe 16 Februarie 2014 08:39
In concluzie..citind asa o poveste ,ramai cu un gust amar..Nu se mai stie in aceasta societate, ce se imbolnaveste pe zi ce trece,cine si ce doreste de la aceasta viata ! Este infiorator sa citesti astfel de povesti,de trairi,dorinte si simtiri iesite din comun. Ceva nu functioneaza corect in circumvolutiunile creierului tau.Cu regret dar necesiti un tratament imediat !!
Este o trista evolutie spre si mai rau a organismului tau ! Daca nu te tratezi, vei urma cai din ce in ce mai gresite si iti vei immbolnavi si ultimele ramasite de constiinta sanatoasa pe care le mai ai !!
andrada54
Postat pe 16 Februarie 2014 09:06
am citit povestea ta, si raspunsurile ce ti-se dau aici...
eu sunt o persoana cu varsta inca odata cat a ta,
si parerile nu au nici o legatura cu perioda in care ai trait, ca e comunism sau altceva, asta e o problema psihologica.
cred ca in viata ta partea feminina cu care te-ai inteles cel mai bine este sora ta, si de aceea lucrurile ti-au scapat putin de sub control...
nu trebuie decat sa-ti indepartezi aceste ganduri din minte, de fiecare data cand simti asta trebui sa-ti schimbi imediat gandul cu altceva, sa incerci sa nu te mai gandesti niciodata la asta nici macar pt o secunda...
si incearaca sa-ti gasesti o partenera cu care sa te-ntelegi la fel de bine ca si cu sora ta, sa te inteleaga la fel ca ea...asta depinde de tine, daca iti propiu asta vei reusi...nu esti nebun si nu trebui sa-ti faci atatea probleme, du-te la psiholog daca vrei dar nu poate nimeni sa rezolve asta decat tu...
sta in puterea ta sa te controlezi, ca asta e diferenta dinte om si animal, ratiunea si controlul...sper sa reusesti...succes!
kudika_1943
Postat pe 16 Februarie 2014 10:21
judecand dupa cum ai expus situatia,esti o persoana inteligenta, cu mult bun simt, care se framanta pentru ceea ce nu se incadreaza in normele morale si sociale; fara a fi psiholog, insa cu suficienta experienta de viata, pot sa-mi dau seama ca iti doresti sa iesi din situatia asta. in locul tau, daca nu ai facut-o inca, as merge la un psiholog - acesta nu ne spune el insusi ce trebuie sa facem insa ne poate ajuta sa gasim singuri raspunsurile; oricum, daca ceea ce traiesti este mai mult la nivel de fantezie sexuala - de vreme ce in prezenta ei nu ai aceste trairi ci doar atunci cand esti singur - incearca in acele momente sa inlocuiesti aceasta fantezie cu alta/altele cu intensitate apropiata, poate incet incet, ii vor lua locul; cu sinceritate
Mari_call
Postat pe 16 Februarie 2014 11:41
psiholog ! cat mai este vreme !
Coco_2
Postat pe 17 Februarie 2014 07:50
De la: Coco_2, la data 2014-02-17 07:50:51psiholog ! cat mai este vreme !
ma tu numai pshiolog ai in cap...ai fost si tu pe akolo?
athos_007
Postat pe 17 Februarie 2014 07:56
ce rãspuns inteligent!!
mirela1976
Postat pe 17 Februarie 2014 17:00
Relatarea poveºtii mã face sa cred ca nubesye adevãrat nimic....Eu cred ,ca aceastã dorinþa apare de obicei în mintea celor care au crescut în + dezorganizate lipsite de educaþie si dragoste pãrinteascã,ori acest tânãr nu a dus aceste lipsuri.Este imposibil sa simþi atracþie fizicã ptr cineva atât de apropiat cum sunt pãrinþii si fraþii...doar dacã sunt probleme psihice grave...
mirela1976
Postat pe 17 Februarie 2014 17:17
Vroiam sa las deoparte subiectul dar din intamplare, sambata am avut un dialog cu o doamna de la o institutie de reintegrare a copiilor cu probleme, de profestie psiholog. Daca as asterne raspunsul dansei as atrage alte critici , contre si rautati asa ca scriu doar o scurta parte care mi s-a parut pe subiect in profunzime.

'Este o deficienta care trebuie tratata in functie de complexitatea ei, de medicina. Oamenii ar trebui sa aiba compasiune pentru un om care cere sfatul unor persoane (in cazul de fata pe forum populat si de oameni mai maturi decat el) iar daca nu il inteleg sa-l directioneze catre un centru medical. Daca cineva il condamna, sa se gandeasca la cei aflati in depresie. Nimeni cu alege depresia, din plictiseala, curiozitate sau pasiune, este o deficienta care indepandent de vointa este influentata de factori emotionali si nu are legatura cu vointa. Unui depresiv nu-i poti spune sa se dezica de asta si din urmatoarea zi sa renunte la depresie.'' Mi s-a pasut un raspuns obiectiv si pertinent.

In orice caz, daca tu cel aflat in dificultate ai cunostinte de engleza(domana fiind englezoaica) as putea sa o cantactez pentru o adresa email si poate iti dau un sfat mai detaliat.
Darius_
Postat pe 17 Februarie 2014 17:34
De la: mirela1976, la data 2014-02-17 17:00:14ce rãspuns inteligent!!



geaba...nu pricepe el chestiile flagrante...d-apãi pe cele sugerate
quid_pro_quo
Postat pe 17 Februarie 2014 18:44
De la: quid_pro_quo, la data 2014-02-17 18:44:58
De la: mirela1976, la data 2014-02-17 17:00:14ce rãspuns inteligent!!



geaba...nu pricepe el chestiile flagrante...d-apãi pe cele sugerate
asa este..nu toti se oua ca tine gaina retarda
athos_007
Postat pe 17 Februarie 2014 19:08
imi pare rau ca ai o asemenea problema si iti inteleg nevoia de ajutor. ce ma dezgusta este lipsa de intelegere a majoritatii comentatorilor de pe forum. parca sunt niste hiene gata sa sara pe o prada facila. se bucura de slabiciunea altuia, pentru ca asta ii face pe ei sa se simta mai buni, mai corecti etc.

in legatura cu problema ta- pe langa psiholog, poate ar trebui sa vorbesti si cu un preot, dar nu orice preot, ci unul cu foarte mult har, unul cu darul inaintevederii. poate unii vor rade de mine, dar astfel de oameni exista-iti citesc sufletul fara sa le povestesti nimic. trebuie sa lupti pe toate fronturile cu astfel de incercari si astfel de preoti sunt, de obicei, foarte delicati.
ma gandesc ca si sora ta trebuia sa fie mai atenta si sa nu se expuna astfel in fata ta.

iti urez succes in a depasi aceasta problema.
sweetmama
Postat pe 17 Februarie 2014 20:19
De la: sweetmama, la data 2014-02-17 20:19:16imi pare rau ca ai o asemenea problema si iti inteleg nevoia de ajutor. ce ma dezgusta este lipsa de intelegere a majoritatii comentatorilor de pe forum. parca sunt niste hiene gata sa sara pe o prada facila. se bucura de slabiciunea altuia, pentru ca asta ii face pe ei sa se simta mai buni, mai corecti etc.

in legatura cu problema ta- pe langa psiholog, poate ar trebui sa vorbesti si cu un preot, dar nu orice preot, ci unul cu foarte mult har, unul cu darul inaintevederii. poate unii vor rade de mine, dar astfel de oameni exista-iti citesc sufletul fara sa le povestesti nimic. trebuie sa lupti pe toate fronturile cu astfel de incercari si astfel de preoti sunt, de obicei, foarte delicati.
ma gandesc ca si sora ta trebuia sa fie mai atenta si sa nu se expuna astfel in fata ta.

iti urez succes in a depasi aceasta problema.
nu vrei sa fii si tu o prada?sa te atace hienele?
athos_007
Postat pe 17 Februarie 2014 20:30
De la: Darius_, la data 2014-02-17 17:34:30Vroiam sa las deoparte subiectul dar din intamplare, sambata am avut un dialog cu o doamna de la o institutie de reintegrare a copiilor cu probleme, de profestie psiholog. Daca as asterne raspunsul dansei as atrage alte critici , contre si rautati asa ca scriu doar o scurta parte care mi s-a parut pe subiect in profunzime.

'Este o deficienta care trebuie tratata in functie de complexitatea ei, de medicina. Oamenii ar trebui sa aiba compasiune pentru un om care cere sfatul unor persoane (in cazul de fata pe forum populat si de oameni mai maturi decat el) iar daca nu il inteleg sa-l directioneze catre un centru medical. Daca cineva il condamna, sa se gandeasca la cei aflati in depresie. Nimeni cu alege depresia, din plictiseala, curiozitate sau pasiune, este o deficienta care indepandent de vointa este influentata de factori emotionali si nu are legatura cu vointa. Unui depresiv nu-i poti spune sa se dezica de asta si din urmatoarea zi sa renunte la depresie.'' Mi s-a pasut un raspuns obiectiv si pertinent.

In orice caz, daca tu cel aflat in dificultate ai cunostinte de engleza(domana fiind englezoaica) as putea sa o cantactez pentru o adresa email si poate iti dau un sfat mai detaliat.


Pai si nu a fost indrumat catre un psihiatru? Si ce vroiai sa-i spunem ca-i ok sa se simta atras de sora-sa, cand nu e deloc asa?

Nu poti sa compari atractia bolnava a unuia pentru sora-sa cu suferinta sufleteasca a unui om depresiv, sunt doua lucruri total opuse...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 18 Februarie 2014 07:22
De la: sweetmama, la data 2014-02-17 20:19:16 ce ma dezgusta este lipsa de intelegere a majoritatii comentatorilor de pe forum. parca sunt niste hiene gata sa sara pe o prada facila. se bucura de slabiciunea altuia, pentru ca asta ii face pe ei sa se simta mai buni, mai corecti etc.



Vezi ca ai cazut in capcana propriei tale acuzatii. Si tu ii critici pe altii, asa ca nu esti cu nimic mai buna decat ei.

PS: "corect" nu are grad de comparatie ca sa afirmi "mai corect".
Viorica_Ecaterina
Postat pe 18 Februarie 2014 07:26
mei asta nu bolnav e deficient ...dupa ce nu o sa se mai simta atras de sorsa va avea dupa fantezii cu mama lui...doar asa va arata un progres,si cand va da semne de vindecare...va avea fantezii cu amandoua abia atunci e vindecat
athos_007
Postat pe 18 Februarie 2014 07:29
De la: Darius_, la data 2014-02-17 17:34:30Vroiam sa las deoparte subiectul dar din intamplare, sambata am avut un dialog cu o doamna de la o institutie de reintegrare a copiilor cu probleme, de profestie psiholog. Daca as asterne raspunsul dansei as atrage alte critici , contre si rautati asa ca scriu doar o scurta parte care mi s-a parut pe subiect in profunzime.

'Este o deficienta care trebuie tratata in functie de complexitatea ei, de medicina. Oamenii ar trebui sa aiba compasiune pentru un om care cere sfatul unor persoane (in cazul de fata pe forum populat si de oameni mai maturi decat el) iar daca nu il inteleg sa-l directioneze catre un centru medical. Daca cineva il condamna, sa se gandeasca la cei aflati in depresie. Nimeni cu alege depresia, din plictiseala, curiozitate sau pasiune, este o deficienta care indepandent de vointa este influentata de factori emotionali si nu are legatura cu vointa. Unui depresiv nu-i poti spune sa se dezica de asta si din urmatoarea zi sa renunte la depresie.'' Mi s-a pasut un raspuns obiectiv si pertinent.

In orice caz, daca tu cel aflat in dificultate ai cunostinte de engleza(domana fiind englezoaica) as putea sa o cantactez pentru o adresa email si poate iti dau un sfat mai detaliat.


1 persoana in cauza nu-si doreste "vindecarea" parerea mea sincera si personala este ca se astepta la ceva incurajari in ceea ce priveste "pasiunea" sa.
2 este o poveste inventata de kudika ceea ce ma face sa trag concluzia ca-i un site condus de oameni cu grave si reale probleme.
kiss_my_ass
Postat pe 18 Februarie 2014 09:26
De la: sweetmama, la data 2014-02-17 20:19:16imi pare rau ca ai o asemenea problema si iti inteleg nevoia de ajutor. ce ma dezgusta este lipsa de intelegere a majoritatii comentatorilor de pe forum. parca sunt niste hiene gata sa sara pe o prada facila. se bucura de slabiciunea altuia, pentru ca asta ii face pe ei sa se simta mai buni, mai corecti etc.

in legatura cu problema ta- pe langa psiholog, poate ar trebui sa vorbesti si cu un preot, dar nu orice preot, ci unul cu foarte mult har, unul cu darul inaintevederii. poate unii vor rade de mine, dar astfel de oameni exista-iti citesc sufletul fara sa le povestesti nimic. trebuie sa lupti pe toate fronturile cu astfel de incercari si astfel de preoti sunt, de obicei, foarte delicati.
ma gandesc ca si sora ta trebuia sa fie mai atenta si sa nu se expuna astfel in fata ta.

iti urez succes in a depasi aceasta problema.


mai bine hiena decat sa dau sfaturi tampite!in ce postare a lui ai citit de expunerea sora-si?!
kiss_my_ass
Postat pe 18 Februarie 2014 09:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cistita dupa sex 40 De la: miky1 14 Ianuarie 2016 00:25
colegi si amanti 58 De la: faivlis 14 Iunie 2009 09:01
Voua vi se pare ok? 15 De la: missscorpyo 9 Februarie 2010 17:15
nevoia de afectiune 4 De la: dana_mv 8 Februarie 2009 15:29
pentru dumneavoastra 4 De la: oktober 18 Ianuarie 2009 13:38