Setari Cookie-uri

AMANT

Sa-mi fie rusine?NUUUU,asta-i un argument adus pe care nu il pricep (de ce e adus in discutie).Imi pare rau insa ca casnicia mi se degradeaza,da,asta da.Daca v-as spune ca ii spun sotului mai in gluma mai in serios ca o sa caut pe altcineva si el rade si nu ma ia in seama?Sunt multe de vorbit..Da,ma intereseaza daca sentimentele pot fi profunde,la un alt nivel decat sexul.Am inceput relatia,aventura sau ce-o fi,din luna ianuarie,nici nu stiu daca e mult sau putin..
kudika_963330
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:49
De la: kudika_15804, la data 2014-04-30 21:07:06
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:57:05Divort? Inca nu m-am gandit si nici nu am pus problema,dar cred eu ca lucrurile nu merg tocmai ca intr-o relatie de amanti (sex si atat),cred ca e mult mai mult fara sa vrem..Suntem 2 persoane casatorite,ambii avem copii,nu e asa simplu si usor..si tocmai,d-aia intrebam,cum iti dai seama daca relatie e mult mai mult decat sex,daca sentimentele amantului sunt mai profunde decat atat?



Daca relatia adultera incepe sa contina profunzime a sentimentelor,nevoia acuta de celalalt,dorinta iubirii in doi,care nu are nimic in comun cu sexul facut sub patima jocului nefiresc,animalic,dorul fara margini de a-l avea pe celalalt,"sufocarea" numai la gandul indreptat spre celalalt,,zilnic,in fiecare moment,toate acestea pot caracteriza o relatie de durata,dar,repet,totul se dezvolta in timp,in contradictie cu durata sentimentelor pe parcursul relatiilor pasagere,care sunt doar de moment!!!!!!

Sunteti doi oameni casatoriti,nu va bateti joc de familiile voastre!!!Daca nu va mai intelegeti cu partenerii vostri,rezolvati problema civilizat si fara angoasa adusa de adulter!!!


Tocmai ca el are 46 de ani si experienta de viata mult mai multa (eu am doar 31 de ani),nu stiu cum sa il descifrez,in plus este o persoana foarte rationala..Si tocmai ca tinem in felul nostru la familie suntem in situatia data..
kudika_963330
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:53
De la: Titanika, la data 2014-04-30 21:00:11
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:48:27Si el are familie si din pacate (sau nu) ne"iubim cate 4-5 ore,ne vedem uneori doar sa bem o cafea,sa vorbim,sa ne atingem..Sotul meu nu vrea sa asculte,nici sa comunice,se crede prea bun in toate si nu realizeaza ca nu este idealul (desi o crede).Aventura asta (sau ce o fi),barbatul asta au venit pe neasteptate,iar lucrurile,fara sa vrem evolueaza pur si simplu..

Daca a venit pe neasteptate sar putea sa se termine in acelasi fel....zic eu ca o femeie prea pune tot la suflet si prea repede viseaza si face scenarii de telenovela....sunt totusi cazuri cand amantii raman imtreuna si formeaza o noua fam.....dar......acest lucru se intampla in ani si cand au increderea totala unul in celalalt,eu zic sa stai linistita o buna bucata de vreme si sa nu te avanti prea repede sa crezi ca tot ce simti in scurtele momente pot fi si de durata!

Da si asta este adevarat..
kudika_963330
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:56
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 21:49:39Sa-mi fie rusine?NUUUU,asta-i un argument adus pe care nu il pricep (de ce e adus in discutie).Imi pare rau insa ca casnicia mi se degradeaza,da,asta da.Daca v-as spune ca ii spun sotului mai in gluma mai in serios ca o sa caut pe altcineva si el rade si nu ma ia in seama?Sunt multe de vorbit..Da,ma intereseaza daca sentimentele pot fi profunde,la un alt nivel decat sexul.Am inceput relatia,aventura sau ce-o fi,din luna ianuarie,nici nu stiu daca e mult sau putin..



te intereseaza grsit,,trebuia sa te intereseze sa i spui sotului mai in serioos mai demult ce ai de spus,nu sa vi de la altu si sa te bagi langa el in pat,deci nu ne intereseaza ce te intereseaza pe tn daca pe tn nu te a interesat sa i spãui sotului mai in seriooos
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 22:08
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 21:53:15
De la: kudika_15804, la data 2014-04-30 21:07:06
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:57:05Divort? Inca nu m-am gandit si nici nu am pus problema,dar cred eu ca lucrurile nu merg tocmai ca intr-o relatie de amanti (sex si atat),cred ca e mult mai mult fara sa vrem..Suntem 2 persoane casatorite,ambii avem copii,nu e asa simplu si usor..si tocmai,d-aia intrebam,cum iti dai seama daca relatie e mult mai mult decat sex,daca sentimentele amantului sunt mai profunde decat atat?



Daca relatia adultera incepe sa contina profunzime a sentimentelor,nevoia acuta de celalalt,dorinta iubirii in doi,care nu are nimic in comun cu sexul facut sub patima jocului nefiresc,animalic,dorul fara margini de a-l avea pe celalalt,"sufocarea" numai la gandul indreptat spre celalalt,,zilnic,in fiecare moment,toate acestea pot caracteriza o relatie de durata,dar,repet,totul se dezvolta in timp,in contradictie cu durata sentimentelor pe parcursul relatiilor pasagere,care sunt doar de moment!!!!!!

Sunteti doi oameni casatoriti,nu va bateti joc de familiile voastre!!!Daca nu va mai intelegeti cu partenerii vostri,rezolvati problema civilizat si fara angoasa adusa de adulter!!!


Tocmai ca el are 46 de ani si experienta de viata mult mai multa (eu am doar 31 de ani),nu stiu cum sa il descifrez,in plus este o persoana foarte rationala..Si tocmai ca tinem in felul nostru la familie suntem in situatia data..


culcate,,rational
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 22:09
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 21:56:17
De la: Titanika, la data 2014-04-30 21:00:11
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:48:27Si el are familie si din pacate (sau nu) ne"iubim cate 4-5 ore,ne vedem uneori doar sa bem o cafea,sa vorbim,sa ne atingem..Sotul meu nu vrea sa asculte,nici sa comunice,se crede prea bun in toate si nu realizeaza ca nu este idealul (desi o crede).Aventura asta (sau ce o fi),barbatul asta au venit pe neasteptate,iar lucrurile,fara sa vrem evolueaza pur si simplu..

Daca a venit pe neasteptate sar putea sa se termine in acelasi fel....zic eu ca o femeie prea pune tot la suflet si prea repede viseaza si face scenarii de telenovela....sunt totusi cazuri cand amantii raman imtreuna si formeaza o noua fam.....dar......acest lucru se intampla in ani si cand au increderea totala unul in celalalt,eu zic sa stai linistita o buna bucata de vreme si sa nu te avanti prea repede sa crezi ca tot ce simti in scurtele momente pot fi si de durata!

Da si asta este adevarat..


da si asta este gresit,,,nu demonstrezi sufletul fata de barbatul tau
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 22:10
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 21:49:39Sa-mi fie rusine?NUUUU,asta-i un argument adus pe care nu il pricep (de ce e adus in discutie).Imi pare rau insa ca casnicia mi se degradeaza,da,asta da.Daca v-as spune ca ii spun sotului mai in gluma mai in serios ca o sa caut pe altcineva si el rade si nu ma ia in seama?Sunt multe de vorbit..Da,ma intereseaza daca sentimentele pot fi profunde,la un alt nivel decat sexul.Am inceput relatia,aventura sau ce-o fi,din luna ianuarie,nici nu stiu daca e mult sau putin..



Este mult prea devreme ca sa te poti lamuri asupra a ceea ce simtiti si este timpuriu sa poti stabili un prognostic referitor la modul cum vor evolua evenimentele in viata voastra comuna,atat cat va este permis acum!!!Te grabesti si nu imi dau seama de motiv,caci faptul este deja consumat,ce anume astepti de la amantul tau???Nu va face nimic special in acest stadiu,doar se va bucura de tine!!Nu este posibila o sedimentare a sentimentelor voastre in acest moment,este imatur sa speri la asa ceva!!
kudika_15804
Postat pe 30 Aprilie 2014 22:11
ei ii spui ca ej se va bucura de ea da nu i zici ca ea se bucura de el si dupa se baga in pat langa barbasu
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 22:16
De la: kudika_15804, la data 2014-04-30 22:11:39
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 21:49:39Sa-mi fie rusine?NUUUU,asta-i un argument adus pe care nu il pricep (de ce e adus in discutie).Imi pare rau insa ca casnicia mi se degradeaza,da,asta da.Daca v-as spune ca ii spun sotului mai in gluma mai in serios ca o sa caut pe altcineva si el rade si nu ma ia in seama?Sunt multe de vorbit..Da,ma intereseaza daca sentimentele pot fi profunde,la un alt nivel decat sexul.Am inceput relatia,aventura sau ce-o fi,din luna ianuarie,nici nu stiu daca e mult sau putin..



Este mult prea devreme ca sa te poti lamuri asupra a ceea ce simtiti si este timpuriu sa poti stabili un prognostic referitor la modul cum vor evolua evenimentele in viata voastra comuna,atat cat va este permis acum!!!Te grabesti si nu imi dau seama de motiv,caci faptul este deja consumat,ce anume astepti de la amantul tau???Nu va face nimic special in acest stadiu,doar se va bucura de tine!!Nu este posibila o sedimentare a sentimentelor voastre in acest moment,este imatur sa speri la asa ceva!!


Dintotdeauna am fost nerabdatoare,iar acum cu atat mai mult,poate si din cauza (sau datorita) faptului ca nu am mai trecut prin asa ceva.nu stiu cum functioneaza o astfel de relatie sau daca functioneaza mai mult decat sexual,ma gandesc ca nici nu as vrea sa ajung in stadiul de a simti ceva mai mult doar eu..
kudika_963330
Postat pe 30 Aprilie 2014 22:17
De la: kudika_950728, la data 2014-04-30 22:16:03 ei ii spui ca ej se va bucura de ea da nu i zici ca ea se bucura de el si dupa se baga in pat langa barbasu


Te-am inteles,esti moralist si judecatorul suprem,m-ai etichetat si ti-am si raspuns ca nu imi este rusine,ba mai mult imi asum faptele,acum poti sa incetezi sa emiti judecati si sa scrii doar daca ai ceva concret de spus?Multumesc anticipat!
kudika_963330
Postat pe 30 Aprilie 2014 22:19
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 22:17:22
De la: kudika_15804, la data 2014-04-30 22:11:39
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 21:49:39Sa-mi fie rusine?NUUUU,asta-i un argument adus pe care nu il pricep (de ce e adus in discutie).Imi pare rau insa ca casnicia mi se degradeaza,da,asta da.Daca v-as spune ca ii spun sotului mai in gluma mai in serios ca o sa caut pe altcineva si el rade si nu ma ia in seama?Sunt multe de vorbit..Da,ma intereseaza daca sentimentele pot fi profunde,la un alt nivel decat sexul.Am inceput relatia,aventura sau ce-o fi,din luna ianuarie,nici nu stiu daca e mult sau putin..



Este mult prea devreme ca sa te poti lamuri asupra a ceea ce simtiti si este timpuriu sa poti stabili un prognostic referitor la modul cum vor evolua evenimentele in viata voastra comuna,atat cat va este permis acum!!!Te grabesti si nu imi dau seama de motiv,caci faptul este deja consumat,ce anume astepti de la amantul tau???Nu va face nimic special in acest stadiu,doar se va bucura de tine!!Nu este posibila o sedimentare a sentimentelor voastre in acest moment,este imatur sa speri la asa ceva!!


Dintotdeauna am fost nerabdatoare,iar acum cu atat mai mult,poate si din cauza (sau datorita) faptului ca nu am mai trecut prin asa ceva.nu stiu cum functioneaza o astfel de relatie sau daca functioneaza mai mult decat sexual,ma gandesc ca nici nu as vrea sa ajung in stadiul de a simti ceva mai mult doar eu..


interesanta discutie aveti e bn ca va intelegeti ,nu ai mai trecut dc vroia i sa mai treci sau cum sau vrei sa vb cu femei care si au inselat barbatii
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 22:21
De la: kudika_15804, la data 2014-04-30 22:11:39
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 21:49:39Sa-mi fie rusine?NUUUU,asta-i un argument adus pe care nu il pricep (de ce e adus in discutie).Imi pare rau insa ca casnicia mi se degradeaza,da,asta da.Daca v-as spune ca ii spun sotului mai in gluma mai in serios ca o sa caut pe altcineva si el rade si nu ma ia in seama?Sunt multe de vorbit..Da,ma intereseaza daca sentimentele pot fi profunde,la un alt nivel decat sexul.Am inceput relatia,aventura sau ce-o fi,din luna ianuarie,nici nu stiu daca e mult sau putin..



Este mult prea devreme ca sa te poti lamuri asupra a ceea ce simtiti si este timpuriu sa poti stabili un prognostic referitor la modul cum vor evolua evenimentele in viata voastra comuna,atat cat va este permis acum!!!Te grabesti si nu imi dau seama de motiv,caci faptul este deja consumat,ce anume astepti de la amantul tau???Nu va face nimic special in acest stadiu,doar se va bucura de tine!!Nu este posibila o sedimentare a sentimentelor voastre in acest moment,este imatur sa speri la asa ceva!!


Esti tare inteleapta,pentru ca desi nu esti de acord si dezaprobi chestiunea,poti totusi sa imi oferi sfaturi sau raspunsuri pertinente la intrebarile mele,iti multumesc,esti un om de calitate!
kudika_963330
Postat pe 30 Aprilie 2014 22:24
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 22:19:48
De la: kudika_950728, la data 2014-04-30 22:16:03 ei ii spui ca ej se va bucura de ea da nu i zici ca ea se bucura de el si dupa se baga in pat langa barbasu


Te-am inteles,esti moralist si judecatorul suprem,m-ai etichetat si ti-am si raspuns ca nu imi este rusine,ba mai mult imi asum faptele,acum poti sa incetezi sa emiti judecati si sa scrii doar daca ai ceva concret de spus?Multumesc anticipat!


am fooarte concret de spus,si ai inteles gresit,,adica nu ai inteles nimic ca daca intelegeai iti vedeai de barbatul tau si daca nu mergea si aveai motiv de divort divortai si nu ti gaseai altu cu alta famiulie in spate,,,nu eu iti fac morala ca de gresit tooti gresim da sa venim sa intrebam daca ne mai si iubeste cel cu care inselam si il facem sa insele e penibil deci asa cum ti am zis culcate si la trezire spera sa te trezesti cu adevarat
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 22:25
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 22:24:33
De la: kudika_15804, la data 2014-04-30 22:11:39
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 21:49:39Sa-mi fie rusine?NUUUU,asta-i un argument adus pe care nu il pricep (de ce e adus in discutie).Imi pare rau insa ca casnicia mi se degradeaza,da,asta da.Daca v-as spune ca ii spun sotului mai in gluma mai in serios ca o sa caut pe altcineva si el rade si nu ma ia in seama?Sunt multe de vorbit..Da,ma intereseaza daca sentimentele pot fi profunde,la un alt nivel decat sexul.Am inceput relatia,aventura sau ce-o fi,din luna ianuarie,nici nu stiu daca e mult sau putin..



Este mult prea devreme ca sa te poti lamuri asupra a ceea ce simtiti si este timpuriu sa poti stabili un prognostic referitor la modul cum vor evolua evenimentele in viata voastra comuna,atat cat va este permis acum!!!Te grabesti si nu imi dau seama de motiv,caci faptul este deja consumat,ce anume astepti de la amantul tau???Nu va face nimic special in acest stadiu,doar se va bucura de tine!!Nu este posibila o sedimentare a sentimentelor voastre in acest moment,este imatur sa speri la asa ceva!!


Esti tare inteleapta,pentru ca desi nu esti de acord si dezaprobi chestiunea,poti totusi sa imi oferi sfaturi sau raspunsuri pertinente la intrebarile mele,iti multumesc,esti un om de calitate!


sigur,,doar te a inteles,,
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 22:27
ai auzit curcubeu,,nu ii este rusine si isi asuma faptele deci se baga linistita in patul barbatului ei
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 22:30
cu barbatii nu prea e asa inteleapta
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 22:31
Mi-ar fi tare de folos daca cineva a mai trecut prin asa ceva,cum a fost,sau ce a fost sa-mi scrie,in perioada asta oricum ma simt putin trista si parca simt ca pierd controlul situatiei,de la"mie nu mi se va intampla niciodata" am ajuns la "Doamne,chiar mi se intampla"..
kudika_963330
Postat pe 30 Aprilie 2014 22:52
control nu ai avut de cand ai inselat,,tu roaga te la dumnezeu sa te ierte si lasa inselatul ca il faci si pe cel cu care inseli sa faca ce faci tu si invers,,,nu mai cauta tu situatii similare ca ce se intampla altooora nu inseamna ca ti se intampla si tie,,rooagate la dumnezeu sa te ierte si sa te lumineze ce sa faci
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 23:06
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:57:05Divort? Inca nu m-am gandit si nici nu am pus problema,dar cred eu ca lucrurile nu merg tocmai ca intr-o relatie de amanti (sex si atat),cred ca e mult mai mult fara sa vrem..Suntem 2 persoane casatorite,ambii avem copii,nu e asa simplu si usor..si tocmai,d-aia intrebam,cum iti dai seama daca relatie e mult mai mult decat sex,daca sentimentele amantului sunt mai profunde decat atat?

Scuza-ma dar pui o intrebare atat de naiva , ca ma intreb cum gandesti ? Te intereseaza doar sentimentele amantului fata de tine
Precizezi ca , casnicia ta nu mai merge si nu este ceea ce-ti doresti si esti MOTIVATA sa-ti faci un amant ...ok ...cat despre divort , totusi nu ti-ai pus problema ,ma intreb oare de ce ??? Ce anume te retine sa ramai intr-o casnicie in care nu esti multumita ?!

Daca sotul tau , ar fi fost atat de rau , cred ca DIVORTUL , ar fi fost prima optiune si nici prin cap nu-ti trecea sa-ti faci amant .!

Copii ,sotia lui , sotul tau , iti sunt total indiferenti .
Tu stii una si buna : cat de profunde sunt sentimentele lui fata de tine ...hm iti zic eu draga .....te va folosi si dupa ce se va satura de tine o sa-ti dea un sut in fund si ai sa te intorci cu coada intre picioare la barbatul tau , ca nu vei avea de ales
46 de ani , ai avut dreptate, el este foarte rational , in schimb tu nu ai ratiune , esti euforica si naiva , sorry

PS , daca isi va lasa el familia pt tine , sa-mi zici mie cucu oricum se vede ca tu visezi cai verzi pe pereti .


-Iulya
Postat pe 1 Mai 2014 00:37
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 21:49:39Sa-mi fie rusine?NUUUU,asta-i un argument adus pe care nu il pricep (de ce e adus in discutie).Imi pare rau insa ca casnicia mi se degradeaza,da,asta da.Daca v-as spune ca ii spun sotului mai in gluma mai in serios ca o sa caut pe altcineva si el rade si nu ma ia in seama?Sunt multe de vorbit..Da,ma intereseaza daca sentimentele pot fi profunde,la un alt nivel decat sexul.Am inceput relatia,aventura sau ce-o fi,din luna ianuarie,nici nu stiu daca e mult sau putin..

Daca erai o femeie desteapta , erai sigura de sentimentele amantului tau !!!!!!!
Dar iti este teama sa nu pierzi vrabia din mana cu aia de pe gard !
-Iulya
Postat pe 1 Mai 2014 00:50
De la: -Iulya, la data 2014-05-01 00:37:48
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:57:05Divort? Inca nu m-am gandit si nici nu am pus problema,dar cred eu ca lucrurile nu merg tocmai ca intr-o relatie de amanti (sex si atat),cred ca e mult mai mult fara sa vrem..Suntem 2 persoane casatorite,ambii avem copii,nu e asa simplu si usor..si tocmai,d-aia intrebam,cum iti dai seama daca relatie e mult mai mult decat sex,daca sentimentele amantului sunt mai profunde decat atat?

Scuza-ma dar pui o intrebare atat de naiva , ca ma intreb cum gandesti ? Te intereseaza doar sentimentele amantului fata de tine
Precizezi ca , casnicia ta nu mai merge si nu este ceea ce-ti doresti si esti MOTIVATA sa-ti faci un amant ...ok ...cat despre divort , totusi nu ti-ai pus problema ,ma intreb oare de ce ??? Ce anume te retine sa ramai intr-o casnicie in care nu esti multumita ?!

Daca sotul tau , ar fi fost atat de rau , cred ca DIVORTUL , ar fi fost prima optiune si nici prin cap nu-ti trecea sa-ti faci amant .!

Copii ,sotia lui , sotul tau , iti sunt total indiferenti .
Tu stii una si buna : cat de profunde sunt sentimentele lui fata de tine ...hm iti zic eu draga .....te va folosi si dupa ce se va satura de tine o sa-ti dea un sut in fund si ai sa te intorci cu coada intre picioare la barbatul tau , ca nu vei avea de ales
46 de ani , ai avut dreptate, el este foarte rational , in schimb tu nu ai ratiune , esti euforica si naiva , sorry

PS , daca isi va lasa el familia pt tine , sa-mi zici mie cucu oricum se vede ca tu visezi cai verzi pe pereti .




Stii,cuvinte gen fidelitate,relatie,adulter sau divort sunt usor de pronuntat,dar ele sunt cu mult mai complicate..Ma retine fetita de 2 ani pe care o avem impreuna,eu si sotul meu (si vorbesc despre divort in general).Cat despre amantul meu si relatia adulterina,NE AM ASUMAT-O amandoi si nici unul nu profita de altul,pentru ca si eu fac sex cu el (nu doar el cu mine) si ma simt excelent,nu pricep de unde ideile astea cu profitatul..doar ca m-am speriat de sentimentele pe care le trezeste in mine si de reactii tocmai acest barbat de 46 de ani,emotii venite pe neasteptate..si intreb daca ar putea fi mai mult decat sex nu ca as vrea sa ma ia de nevasta,NU,dar nu vreau sa investesc sentimente doar eu..asta-i tot.N-am sa divortez,n-am sa-mi ranesc sotul sau familia,voi purta doar eu aceasta iubire (daca va exista)..
kudika_963330
Postat pe 1 Mai 2014 00:53
De la: kudika_15804, la data 2014-04-30 21:11:43
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:59:48
De la: kudika_15804, la data 2014-04-30 20:58:10
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:48:27Si el are familie si din pacate (sau nu) ne"iubim cate 4-5 ore,ne vedem uneori doar sa bem o cafea,sa vorbim,sa ne atingem..Sotul meu nu vrea sa asculte,nici sa comunice,se crede prea bun in toate si nu realizeaza ca nu este idealul (desi o crede).Aventura asta (sau ce o fi),barbatul asta au venit pe neasteptate,iar lucrurile,fara sa vrem evolueaza pur si simplu..



Doua familii distruse nu compenseaza iubirea voastra!!!Si nici nu o va face vreodata!!

Iti inteleg nemultumirea,ca tine,sunt zeci de femei neintelese de catre sotii lor,DAR ,viata de adulterin este injositoare si lipsita de demnitate!!!El,amantul,cu ce solutii vine in relatia voastra,in afara sexului facut ,a mangaierilor si discutiilor in doi????Cred ca este lipsit de idei!!!!S-ar putea ca tu sa fii pentru el un simplu joc,escapade de linistire a hormonilor,aventura nesabuita,si nimic mai mult,te-ai gandit la asta???


Tocmai asta intreb,vreau sa aflu si tocmai,divortul nu il iau in calcul absolut deloc,copilul meu va creste intr-o familie (aparent) normala..



Daca ai respecta copilul vostru si statutul lui,nu ai face ceea ce faci!!!!Mai devreme sau mai tarziu se va afla aventura voastra,ce vei face atunci????Crezi ca nu se va afla??Te inseli amarnic!!Si dupa o suta de ani ,adevarul va iesi la lumina!!!Judeca,gandeste si analizeaza toate aspectele legate de familia ta si de relatia adulterina!!!

-Iulya
Postat pe 1 Mai 2014 00:57
De la: -Iulya, la data 2014-05-01 00:50:55
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 21:49:39Sa-mi fie rusine?NUUUU,asta-i un argument adus pe care nu il pricep (de ce e adus in discutie).Imi pare rau insa ca casnicia mi se degradeaza,da,asta da.Daca v-as spune ca ii spun sotului mai in gluma mai in serios ca o sa caut pe altcineva si el rade si nu ma ia in seama?Sunt multe de vorbit..Da,ma intereseaza daca sentimentele pot fi profunde,la un alt nivel decat sexul.Am inceput relatia,aventura sau ce-o fi,din luna ianuarie,nici nu stiu daca e mult sau putin..

Daca erai o femeie desteapta , erai sigura de sentimentele amantului tau !!!!!!!
Dar iti este teama sa nu pierzi vrabia din mana cu aia de pe gard !


Eu cred ca un om destept e acela care nu provoaca suferinta printre multe altele..Si nu vreau sa ma marit,daca eram singura,poate,dar fiecare avem vietile noastre..
kudika_963330
Postat pe 1 Mai 2014 00:58
De ce intotdeauna oamenii judeca alti oameni cu asa usurinta? Pana nu esti in situatie n-ai de unde sa stii..
kudika_963330
Postat pe 1 Mai 2014 01:01
De la: kudika_963330, la data 2014-05-01 00:53:42
De la: -Iulya, la data 2014-05-01 00:37:48
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:57:05Divort? Inca nu m-am gandit si nici nu am pus problema,dar cred eu ca lucrurile nu merg tocmai ca intr-o relatie de amanti (sex si atat),cred ca e mult mai mult fara sa vrem..Suntem 2 persoane casatorite,ambii avem copii,nu e asa simplu si usor..si tocmai,d-aia intrebam,cum iti dai seama daca relatie e mult mai mult decat sex,daca sentimentele amantului sunt mai profunde decat atat?

Scuza-ma dar pui o intrebare atat de naiva , ca ma intreb cum gandesti ? Te intereseaza doar sentimentele amantului fata de tine
Precizezi ca , casnicia ta nu mai merge si nu este ceea ce-ti doresti si esti MOTIVATA sa-ti faci un amant ...ok ...cat despre divort , totusi nu ti-ai pus problema ,ma intreb oare de ce ??? Ce anume te retine sa ramai intr-o casnicie in care nu esti multumita ?!

Daca sotul tau , ar fi fost atat de rau , cred ca DIVORTUL , ar fi fost prima optiune si nici prin cap nu-ti trecea sa-ti faci amant .!

Copii ,sotia lui , sotul tau , iti sunt total indiferenti .
Tu stii una si buna : cat de profunde sunt sentimentele lui fata de tine ...hm iti zic eu draga .....te va folosi si dupa ce se va satura de tine o sa-ti dea un sut in fund si ai sa te intorci cu coada intre picioare la barbatul tau , ca nu vei avea de ales
46 de ani , ai avut dreptate, el este foarte rational , in schimb tu nu ai ratiune , esti euforica si naiva , sorry

PS , daca isi va lasa el familia pt tine , sa-mi zici mie cucu oricum se vede ca tu visezi cai verzi pe pereti .




Stii,cuvinte gen fidelitate,relatie,adulter sau divort sunt usor de pronuntat,dar ele sunt cu mult mai complicate..Ma retine fetita de 2 ani pe care o avem impreuna,eu si sotul meu (si vorbesc despre divort in general).Cat despre amantul meu si relatia adulterina,NE AM ASUMAT-O amandoi si nici unul nu profita de altul,pentru ca si eu fac sex cu el (nu doar el cu mine) si ma simt excelent,nu pricep de unde ideile astea cu profitatul..doar ca m-am speriat de sentimentele pe care le trezeste in mine si de reactii tocmai acest barbat de 46 de ani,emotii venite pe neasteptate..si intreb daca ar putea fi mai mult decat sex nu ca as vrea sa ma ia de nevasta,NU,dar nu vreau sa investesc sentimente doar eu..asta-i tot.N-am sa divortez,n-am sa-mi ranesc sotul sau familia,voi purta doar eu aceasta iubire (daca va exista)..

Nu te judec insa spune-mi ce anume te determina sa-ti inseli sotul ?
Nu doresti sa divortezi , inteleg , atunci incearca sa-ti apropii sotul , nu amantul !
Nu-ti spun cu rautate , dar pt amant esti o simpla distractie !
Nu doresti sa divortezi pt ca sigur ai un sot bun, doar ca tu ti-ai pierdut poate sentimentele , si totusi tot nu te inteleg,
-Iulya
Postat pe 1 Mai 2014 01:02
De la: -Iulya, la data 2014-05-01 01:02:43
De la: kudika_963330, la data 2014-05-01 00:53:42
De la: -Iulya, la data 2014-05-01 00:37:48
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:57:05Divort? Inca nu m-am gandit si nici nu am pus problema,dar cred eu ca lucrurile nu merg tocmai ca intr-o relatie de amanti (sex si atat),cred ca e mult mai mult fara sa vrem..Suntem 2 persoane casatorite,ambii avem copii,nu e asa simplu si usor..si tocmai,d-aia intrebam,cum iti dai seama daca relatie e mult mai mult decat sex,daca sentimentele amantului sunt mai profunde decat atat?

Scuza-ma dar pui o intrebare atat de naiva , ca ma intreb cum gandesti ? Te intereseaza doar sentimentele amantului fata de tine
Precizezi ca , casnicia ta nu mai merge si nu este ceea ce-ti doresti si esti MOTIVATA sa-ti faci un amant ...ok ...cat despre divort , totusi nu ti-ai pus problema ,ma intreb oare de ce ??? Ce anume te retine sa ramai intr-o casnicie in care nu esti multumita ?!

Daca sotul tau , ar fi fost atat de rau , cred ca DIVORTUL , ar fi fost prima optiune si nici prin cap nu-ti trecea sa-ti faci amant .!

Copii ,sotia lui , sotul tau , iti sunt total indiferenti .
Tu stii una si buna : cat de profunde sunt sentimentele lui fata de tine ...hm iti zic eu draga .....te va folosi si dupa ce se va satura de tine o sa-ti dea un sut in fund si ai sa te intorci cu coada intre picioare la barbatul tau , ca nu vei avea de ales
46 de ani , ai avut dreptate, el este foarte rational , in schimb tu nu ai ratiune , esti euforica si naiva , sorry

PS , daca isi va lasa el familia pt tine , sa-mi zici mie cucu oricum se vede ca tu visezi cai verzi pe pereti .




Stii,cuvinte gen fidelitate,relatie,adulter sau divort sunt usor de pronuntat,dar ele sunt cu mult mai complicate..Ma retine fetita de 2 ani pe care o avem impreuna,eu si sotul meu (si vorbesc despre divort in general).Cat despre amantul meu si relatia adulterina,NE AM ASUMAT-O amandoi si nici unul nu profita de altul,pentru ca si eu fac sex cu el (nu doar el cu mine) si ma simt excelent,nu pricep de unde ideile astea cu profitatul..doar ca m-am speriat de sentimentele pe care le trezeste in mine si de reactii tocmai acest barbat de 46 de ani,emotii venite pe neasteptate..si intreb daca ar putea fi mai mult decat sex nu ca as vrea sa ma ia de nevasta,NU,dar nu vreau sa investesc sentimente doar eu..asta-i tot.N-am sa divortez,n-am sa-mi ranesc sotul sau familia,voi purta doar eu aceasta iubire (daca va exista)..

Nu te judec insa spune-mi ce anume te determina sa-ti inseli sotul ?
Nu doresti sa divortezi , inteleg , atunci incearca sa-ti apropii sotul , nu amantul !
Nu-ti spun cu rautate , dar pt amant esti o simpla distractie !
Nu doresti sa divortezi pt ca sigur ai un sot bun, doar ca tu ti-ai pierdut poate sentimentele , si totusi tot nu te inteleg,


Dar de unde sti tu cat de bun sau nu este sotul meu?sau ca n-am incercat sa-l apropii?Sau ca n-am vorbit cu el? Si pentru mine a inceput ca o detasare aceasta aventura,dar iata ca spre marea NOASTRA surprindere e ceva mai mult..
kudika_963330
Postat pe 1 Mai 2014 01:05
De la: kudika_963330, la data 2014-05-01 01:01:03De ce intotdeauna oamenii judeca alti oameni cu asa usurinta? Pana nu esti in situatie n-ai de unde sa stii..

Divortul nu-l doresti .
Amantul te va lasa intr-o buna zi.
Vei trai toata viata alaturi de sotul tau ...si alti amanti ? Nu-ti complici viata atat de urat , cand ai fi putut sa-ti refaci viata , fara dureri de cap !?
-Iulya
Postat pe 1 Mai 2014 01:06
Eu nu mi-as fi complicat viata asa !! Sa traiesc in minciuna si mii de intrebari prostesti...cand ceva nu mai merge intr-o casnicie , divortezi ....si fiecare pe drumul sau , fara complicatii si minciuni.
Ai grija de tine si pune-ti viata in ordine
-Iulya
Postat pe 1 Mai 2014 01:09
De la: -Iulya, la data 2014-05-01 01:06:31
De la: kudika_963330, la data 2014-05-01 01:01:03De ce intotdeauna oamenii judeca alti oameni cu asa usurinta? Pana nu esti in situatie n-ai de unde sa stii..

Divortul nu-l doresti .
Amantul te va lasa intr-o buna zi.
Vei trai toata viata alaturi de sotul tau ...si alti amanti ? Nu-ti complici viata atat de urat , cand ai fi putut sa-ti refaci viata , fara dureri de cap !?


Dar in ecuatie e implicat si un copil,nu e asa simplu..Imi voi asuma casnicia asta. Si nu,nu vor exista alti amanti,cand se va termina,se va termina.Tocmai asta spuneam,a intrat in viata mea ca un joc si sentimentele au venit pe neasteptate de ambele parti..cred.
kudika_963330
Postat pe 1 Mai 2014 01:11
De la: -Iulya, la data 2014-05-01 01:09:54Eu nu mi-as fi complicat viata asa !! Sa traiesc in minciuna si mii de intrebari prostesti...cand ceva nu mai merge intr-o casnicie , divortezi ....si fiecare pe drumul sau , fara complicatii si minciuni.
Ai grija de tine si pune-ti viata in ordine


Multumesc oricum pentru sfaturi,le apreciez sincer.Da asa este,e dezordine mare..
kudika_963330
Postat pe 1 Mai 2014 01:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
stiu ca aveti cont poate vreti sa ma votati... multumesc frumos 6 De la: Titanika 20 Februarie 2012 17:41
buna 17 De la: kudika017520 6 Iulie 2009 18:37
o yubesc pe roxanaa ce pot sa fac,, 12 De la: thadoog 9 Octombrie 2009 11:21
Oare toate femeile sunt nefericite ? 95 De la: wait_sign 10 Aprilie 2010 05:32
un sfat,ceva,numai help me!!! 9 De la: yumalai 11 Februarie 2010 17:55