Setari Cookie-uri

AMANT

Buna,desi stiu ca din start voi fi judecata si etichetata,as dori totusi sa va expun pe scurt situatia mea si sa va cer cateva sfaturi. Sunt casatorita de ceva ani si imi cunosc sotul de 16 ani.Din pacate s-a transformat radical in tot acest timp si am realizat ca poate nu este chiar tot ce imi doresc eu.Acum cateva luni,intr-un anume context am intalnit un barbat care mi-a si devenit amant,de fapt aici incep dilemele,este doar amant sau este un amant de care ma indragostesc si care se indragosteste de mine?Este cu 15 ani mai mare decat mine (eu am 31 de ani) si desi nu credeam vre-odata ma implineste in tot. Cum iti dai seama ca o relatie de acest gen devine mai mult?Cum iti dai seama daca un amant se indragosteste de tine? Nu am mai avut o astfel de relatie si sunt putin speriata.Cum sa inteleg daca-i pasa?Ce sa fac?Ce sa nu fac?
Stiu ca voi fi judecata,etichetata,jignita,dar nu din cauza asta am postat aici mesajul,chiar sunt debusolata..vroiam doar o aventura si m-am trezit prinsa,prea prinsa si intrebandu-ma daca lui ii pasa..
kudika_963330
Postat pe 30 Aprilie 2014 20:18
el e singur sau cu fam?
Titanika
Postat pe 30 Aprilie 2014 20:29
nu stiu ce problem ai in cuplul tau si din ce cauza s-a schimbat sotul tu,dar eu cred ca problemele cotidiene lau facut probabil sa fie mai irascibil si cred eu ca ar trebui sa-l ajuti sa-si revina si sa-i fi mai aproape.....ceea ce ai facut tu nu este o rezolvare.....parerea mea este ca barbatii de la o anumita varsta cauta femei mai tinere si parerea mea este ca acestea sunt mai usoare de "trombonit".ma ales cand se afla in asfel de situatii si cauta ceea ca nu mai au acasa!adica o vorba buna,alintari ,mangaieri,sex dar mai mult nimic,doar o ora de satisfactie si apoi gata,te intorci acasa si o iei de la inceput cu sotul tau langa care te simti obosita sa mai pui suflet si sa-l atragi langa tine!Un amant te iubeste pt moment dar nu o viata!
Titanika
Postat pe 30 Aprilie 2014 20:42
Si el are familie si din pacate (sau nu) ne"iubim cate 4-5 ore,ne vedem uneori doar sa bem o cafea,sa vorbim,sa ne atingem..Sotul meu nu vrea sa asculte,nici sa comunice,se crede prea bun in toate si nu realizeaza ca nu este idealul (desi o crede).Aventura asta (sau ce o fi),barbatul asta au venit pe neasteptate,iar lucrurile,fara sa vrem evolueaza pur si simplu..
kudika_963330
Postat pe 30 Aprilie 2014 20:47
Si el are familie si din pacate (sau nu) ne"iubim cate 4-5 ore,ne vedem uneori doar sa bem o cafea,sa vorbim,sa ne atingem..Sotul meu nu vrea sa asculte,nici sa comunice,se crede prea bun in toate si nu realizeaza ca nu este idealul (desi o crede).Aventura asta (sau ce o fi),barbatul asta au venit pe neasteptate,iar lucrurile,fara sa vrem evolueaza pur si simplu..
kudika_963330
Postat pe 30 Aprilie 2014 20:48
De la: Titanika, la data 2014-04-30 20:42:30nu stiu ce problem ai in cuplul tau si din ce cauza s-a schimbat sotul tu,dar eu cred ca problemele cotidiene lau facut probabil sa fie mai irascibil si cred eu ca ar trebui sa-l ajuti sa-si revina si sa-i fi mai aproape.....ceea ce ai facut tu nu este o rezolvare.....parerea mea este ca barbatii de la o anumita varsta cauta femei mai tinere si parerea mea este ca acestea sunt mai usoare de "trombonit".ma ales cand se afla in asfel de situatii si cauta ceea ca nu mai au acasa!adica o vorba buna,alintari ,mangaieri,sex dar mai mult nimic,doar o ora de satisfactie si apoi gata,te intorci acasa si o iei de la inceput cu sotul tau langa care te simti obosita sa mai pui suflet si sa-l atragi langa tine!Un amant te iubeste pt moment dar nu o viata!





Exact la asta m-am gandit si eu.

Excluzand faptul ca m-am gandit ca poate fi un nou subiect deschis de Kudika de dragul traficului.
Radu_Cristian_1
Postat pe 30 Aprilie 2014 20:49
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:18:05Buna,desi stiu ca din start voi fi judecata si etichetata,as dori totusi sa va expun pe scurt situatia mea si sa va cer cateva sfaturi. Sunt casatorita de ceva ani si imi cunosc sotul de 16 ani.Din pacate s-a transformat radical in tot acest timp si am realizat ca poate nu este chiar tot ce imi doresc eu.Acum cateva luni,intr-un anume context am intalnit un barbat care mi-a si devenit amant,de fapt aici incep dilemele,este doar amant sau este un amant de care ma indragostesc si care se indragosteste de mine?Este cu 15 ani mai mare decat mine (eu am 31 de ani) si desi nu credeam vre-odata ma implineste in tot. Cum iti dai seama ca o relatie de acest gen devine mai mult?Cum iti dai seama daca un amant se indragosteste de tine? Nu am mai avut o astfel de relatie si sunt putin speriata.Cum sa inteleg daca-i pasa?Ce sa fac?Ce sa nu fac?
Stiu ca voi fi judecata,etichetata,jignita,dar nu din cauza asta am postat aici mesajul,chiar sunt debusolata..vroiam doar o aventura si m-am trezit prinsa,prea prinsa si intrebandu-ma daca lui ii pasa..



Totul se simte cu inima,dar in timp,nu imediat si spontan!!!!Este ca o combustie interna!!!!

Eu nu te judec,nu te condamn,chiar daca nu sunt de acord cu ceea ce esti si faci,dar iti pot recomanda sa cauti sa reglementezi problemele din familie intr-o discutie cu sotul tau,caci toate acele frustrari ale tale,nascute dintr-o casnicie, ce s-a dorit perfecta,dar care nu este astfel,te-au condus in vartejul infidelitatii!!!

Ce sa faci???Rezolva-ti problemele din casnicie,chiar si un eventual divort ar putea sa te elibereze de povara adulterului,dupa care poti continua relatia cu acel domn ,daca vor exista sentimente reale intre voi!!!!!!!El este casatorit???

Ce sa nu faci????Nu te mai intalni cu amantul tau pana nu te vei elucida asupra nivelului la care se afla casnicia ta!!Daca acel domn te iubeste cu adevarat,te va intelege si te va astepta sa iti rezolvi problema din familie,indiferent de rezultatul obtinut,aceasta inseamna,in primul rand,respect!!!

A nu se intelege ca tolerez infidelitatea sau indemn pe cineva la a -si insela partenerul de viata ,si,totodata,nimeni nu are dreptul sa judece pe cel sau cea ,care ajunge in astfel de situatie,caci nimeni nu cunoaste problemele din subsolul familiei in care se produc astfel de furtuni!!!

Cum iti dai seama???Iti raspund printr-o intrebare:Cum iti dai seama ca iti este sete sau foame!!Sau cum iti dai seama ca te sufoci din lipsa de aer???

Draga mea,nu iti mai face rau inselandu-ti sotul,nu este corect fata de nimeni!!!!Problema este in familia ta,rezolv-o si iti poti continua viata intr-un fel sau altul,dar fara a-ti rani partenerul!!!

Intrebarea ,care ar trebui sa fie pusa aici este """De ce s-a ajuns in acest impas"????
kudika_15804
Postat pe 30 Aprilie 2014 20:50
Din pacate pentru mine,este un subiect deschis de viata..si unde mai pui ca eram vehementa in ceea ce priveste adulterul si persoanele care il comit.Acum insa cum n-am mai trecut prin asa ceva,nu stiu daca si el simte ceva,daca e mai mult decat sex,daca..
kudika_963330
Postat pe 30 Aprilie 2014 20:51
Divort? Inca nu m-am gandit si nici nu am pus problema,dar cred eu ca lucrurile nu merg tocmai ca intr-o relatie de amanti (sex si atat),cred ca e mult mai mult fara sa vrem..Suntem 2 persoane casatorite,ambii avem copii,nu e asa simplu si usor..si tocmai,d-aia intrebam,cum iti dai seama daca relatie e mult mai mult decat sex,daca sentimentele amantului sunt mai profunde decat atat?
kudika_963330
Postat pe 30 Aprilie 2014 20:57
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:48:27Si el are familie si din pacate (sau nu) ne"iubim cate 4-5 ore,ne vedem uneori doar sa bem o cafea,sa vorbim,sa ne atingem..Sotul meu nu vrea sa asculte,nici sa comunice,se crede prea bun in toate si nu realizeaza ca nu este idealul (desi o crede).Aventura asta (sau ce o fi),barbatul asta au venit pe neasteptate,iar lucrurile,fara sa vrem evolueaza pur si simplu..



Doua familii distruse nu compenseaza iubirea voastra!!!Si nici nu o va face vreodata!!

Iti inteleg nemultumirea,ca tine,sunt zeci de femei neintelese de catre sotii lor,DAR ,viata de adulterin este injositoare si lipsita de demnitate!!!El,amantul,cu ce solutii vine in relatia voastra,in afara sexului facut ,a mangaierilor si discutiilor in doi????Cred ca este lipsit de idei!!!!S-ar putea ca tu sa fii pentru el un simplu joc,escapade de linistire a hormonilor,aventura nesabuita,si nimic mai mult,te-ai gandit la asta???
kudika_15804
Postat pe 30 Aprilie 2014 20:58
De la: kudika_15804, la data 2014-04-30 20:58:10
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:48:27Si el are familie si din pacate (sau nu) ne"iubim cate 4-5 ore,ne vedem uneori doar sa bem o cafea,sa vorbim,sa ne atingem..Sotul meu nu vrea sa asculte,nici sa comunice,se crede prea bun in toate si nu realizeaza ca nu este idealul (desi o crede).Aventura asta (sau ce o fi),barbatul asta au venit pe neasteptate,iar lucrurile,fara sa vrem evolueaza pur si simplu..



Doua familii distruse nu compenseaza iubirea voastra!!!Si nici nu o va face vreodata!!

Iti inteleg nemultumirea,ca tine,sunt zeci de femei neintelese de catre sotii lor,DAR ,viata de adulterin este injositoare si lipsita de demnitate!!!El,amantul,cu ce solutii vine in relatia voastra,in afara sexului facut ,a mangaierilor si discutiilor in doi????Cred ca este lipsit de idei!!!!S-ar putea ca tu sa fii pentru el un simplu joc,escapade de linistire a hormonilor,aventura nesabuita,si nimic mai mult,te-ai gandit la asta???


Tocmai asta intreb,vreau sa aflu si tocmai,divortul nu il iau in calcul absolut deloc,copilul meu va creste intr-o familie (aparent) normala..
kudika_963330
Postat pe 30 Aprilie 2014 20:59
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:48:27Si el are familie si din pacate (sau nu) ne"iubim cate 4-5 ore,ne vedem uneori doar sa bem o cafea,sa vorbim,sa ne atingem..Sotul meu nu vrea sa asculte,nici sa comunice,se crede prea bun in toate si nu realizeaza ca nu este idealul (desi o crede).Aventura asta (sau ce o fi),barbatul asta au venit pe neasteptate,iar lucrurile,fara sa vrem evolueaza pur si simplu..

Daca a venit pe neasteptate sar putea sa se termine in acelasi fel....zic eu ca o femeie prea pune tot la suflet si prea repede viseaza si face scenarii de telenovela....sunt totusi cazuri cand amantii raman imtreuna si formeaza o noua fam.....dar......acest lucru se intampla in ani si cand au increderea totala unul in celalalt,eu zic sa stai linistita o buna bucata de vreme si sa nu te avanti prea repede sa crezi ca tot ce simti in scurtele momente pot fi si de durata!
Titanika
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:00
De la: kudika_15804, la data 2014-04-30 20:50:04
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:18:05Buna,desi stiu ca din start voi fi judecata si etichetata,as dori totusi sa va expun pe scurt situatia mea si sa va cer cateva sfaturi. Sunt casatorita de ceva ani si imi cunosc sotul de 16 ani.Din pacate s-a transformat radical in tot acest timp si am realizat ca poate nu este chiar tot ce imi doresc eu.Acum cateva luni,intr-un anume context am intalnit un barbat care mi-a si devenit amant,de fapt aici incep dilemele,este doar amant sau este un amant de care ma indragostesc si care se indragosteste de mine?Este cu 15 ani mai mare decat mine (eu am 31 de ani) si desi nu credeam vre-odata ma implineste in tot. Cum iti dai seama ca o relatie de acest gen devine mai mult?Cum iti dai seama daca un amant se indragosteste de tine? Nu am mai avut o astfel de relatie si sunt putin speriata.Cum sa inteleg daca-i pasa?Ce sa fac?Ce sa nu fac?
Stiu ca voi fi judecata,etichetata,jignita,dar nu din cauza asta am postat aici mesajul,chiar sunt debusolata..vroiam doar o aventura si m-am trezit prinsa,prea prinsa si intrebandu-ma daca lui ii pasa..



Totul se simte cu inima,dar in timp,nu imediat si spontan!!!!Este ca o combustie interna!!!!

Eu nu te judec,nu te condamn,chiar daca nu sunt de acord cu ceea ce esti si faci,dar iti pot recomanda sa cauti sa reglementezi problemele din familie intr-o discutie cu sotul tau,caci toate acele frustrari ale tale,nascute dintr-o casnicie, ce s-a dorit perfecta,dar care nu este astfel,te-au condus in vartejul infidelitatii!!!

Ce sa faci???Rezolva-ti problemele din casnicie,chiar si un eventual divort ar putea sa te elibereze de povara adulterului,dupa care poti continua relatia cu acel domn ,daca vor exista sentimente reale intre voi!!!!!!!El este casatorit???

Ce sa nu faci????Nu te mai intalni cu amantul tau pana nu te vei elucida asupra nivelului la care se afla casnicia ta!!Daca acel domn te iubeste cu adevarat,te va intelege si te va astepta sa iti rezolvi problema din familie,indiferent de rezultatul obtinut,aceasta inseamna,in primul rand,respect!!!

A nu se intelege ca tolerez infidelitatea sau indemn pe cineva la a -si insela partenerul de viata ,si,totodata,nimeni nu are dreptul sa judece pe cel sau cea ,care ajunge in astfel de situatie,caci nimeni nu cunoaste problemele din subsolul familiei in care se produc astfel de furtuni!!!

Cum iti dai seama???Iti raspund printr-o intrebare:Cum iti dai seama ca iti este sete sau foame!!Sau cum iti dai seama ca te sufoci din lipsa de aer???

Draga mea,nu iti mai face rau inselandu-ti sotul,nu este corect fata de nimeni!!!!Problema este in familia ta,rezolv-o si iti poti continua viata intr-un fel sau altul,dar fara a-ti rani partenerul!!!

Intrebarea ,care ar trebui sa fie pusa aici este """De ce s-a ajuns in acest impas"????



frumoase vorbe curcubeu,,,este bn ca ti ei totusi masuri de precautie da mi voie sa cred ca daca zicea un barbat asta il catalogai altfel,,acum intrebi ca dc sa ajuns in astfel de impas daca facea un barbat asta nu prea cred ca mai intrebai,,,


pentru domnita de mai sus daca o exista cu adevarat si pentru toooti ce citesc,,,,nu inselati niciodata pe cineva cu care va ti casatorit restul sunt povesti,,iar la divort se ajunge doar cand exista proobleme reale
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:03
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:51:36Din pacate pentru mine,este un subiect deschis de viata..si unde mai pui ca eram vehementa in ceea ce priveste adulterul si persoanele care il comit.Acum insa cum n-am mai trecut prin asa ceva,nu stiu daca si el simte ceva,daca e mai mult decat sex,daca..

sa ti fie rusine,in cazul in care povestea e reala
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:05
Tu ai fi in stare sa iei totul de la capat,dar el?Esti sigura ca ar mai fi in stare sa ia viata de la capat?Am inteles ca are 46 ani si tu 35.....
Titanika
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:05
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:57:05Divort? Inca nu m-am gandit si nici nu am pus problema,dar cred eu ca lucrurile nu merg tocmai ca intr-o relatie de amanti (sex si atat),cred ca e mult mai mult fara sa vrem..Suntem 2 persoane casatorite,ambii avem copii,nu e asa simplu si usor..si tocmai,d-aia intrebam,cum iti dai seama daca relatie e mult mai mult decat sex,daca sentimentele amantului sunt mai profunde decat atat?



Daca relatia adultera incepe sa contina profunzime a sentimentelor,nevoia acuta de celalalt,dorinta iubirii in doi,care nu are nimic in comun cu sexul facut sub patima jocului nefiresc,animalic,dorul fara margini de a-l avea pe celalalt,"sufocarea" numai la gandul indreptat spre celalalt,,zilnic,in fiecare moment,toate acestea pot caracteriza o relatie de durata,dar,repet,totul se dezvolta in timp,in contradictie cu durata sentimentelor pe parcursul relatiilor pasagere,care sunt doar de moment!!!!!!

Sunteti doi oameni casatoriti,nu va bateti joc de familiile voastre!!!Daca nu va mai intelegeti cu partenerii vostri,rezolvati problema civilizat si fara angoasa adusa de adulter!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:07
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:57:05Divort? Inca nu m-am gandit si nici nu am pus problema,dar cred eu ca lucrurile nu merg tocmai ca intr-o relatie de amanti (sex si atat),cred ca e mult mai mult fara sa vrem..Suntem 2 persoane casatorite,ambii avem copii,nu e asa simplu si usor..si tocmai,d-aia intrebam,cum iti dai seama daca relatie e mult mai mult decat sex,daca sentimentele amantului sunt mai profunde decat atat?



si nu ti e rusine sa te duci sa te bagi in pat langa sotul tau cand vi de la amant
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:07
De la: Titanika, la data 2014-04-30 21:00:11
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:48:27Si el are familie si din pacate (sau nu) ne"iubim cate 4-5 ore,ne vedem uneori doar sa bem o cafea,sa vorbim,sa ne atingem..Sotul meu nu vrea sa asculte,nici sa comunice,se crede prea bun in toate si nu realizeaza ca nu este idealul (desi o crede).Aventura asta (sau ce o fi),barbatul asta au venit pe neasteptate,iar lucrurile,fara sa vrem evolueaza pur si simplu..

Daca a venit pe neasteptate sar putea sa se termine in acelasi fel....zic eu ca o femeie prea pune tot la suflet si prea repede viseaza si face scenarii de telenovela....sunt totusi cazuri cand amantii raman imtreuna si formeaza o noua fam.....dar......acest lucru se intampla in ani si cand au increderea totala unul in celalalt,eu zic sa stai linistita o buna bucata de vreme si sa nu te avanti prea repede sa crezi ca tot ce simti in scurtele momente pot fi si de durata!


zici gresit ,,o femeie nu pune intootdeauna la suflet pentru ca depinde de femeie,,iar daca punea asa repede la suflet insemnand ca are sufletul mare nu si insela barbatul
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:10
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:59:48
De la: kudika_15804, la data 2014-04-30 20:58:10
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:48:27Si el are familie si din pacate (sau nu) ne"iubim cate 4-5 ore,ne vedem uneori doar sa bem o cafea,sa vorbim,sa ne atingem..Sotul meu nu vrea sa asculte,nici sa comunice,se crede prea bun in toate si nu realizeaza ca nu este idealul (desi o crede).Aventura asta (sau ce o fi),barbatul asta au venit pe neasteptate,iar lucrurile,fara sa vrem evolueaza pur si simplu..



Doua familii distruse nu compenseaza iubirea voastra!!!Si nici nu o va face vreodata!!

Iti inteleg nemultumirea,ca tine,sunt zeci de femei neintelese de catre sotii lor,DAR ,viata de adulterin este injositoare si lipsita de demnitate!!!El,amantul,cu ce solutii vine in relatia voastra,in afara sexului facut ,a mangaierilor si discutiilor in doi????Cred ca este lipsit de idei!!!!S-ar putea ca tu sa fii pentru el un simplu joc,escapade de linistire a hormonilor,aventura nesabuita,si nimic mai mult,te-ai gandit la asta???


Tocmai asta intreb,vreau sa aflu si tocmai,divortul nu il iau in calcul absolut deloc,copilul meu va creste intr-o familie (aparent) normala..



Daca ai respecta copilul vostru si statutul lui,nu ai face ceea ce faci!!!!Mai devreme sau mai tarziu se va afla aventura voastra,ce vei face atunci????Crezi ca nu se va afla??Te inseli amarnic!!Si dupa o suta de ani ,adevarul va iesi la lumina!!!Judeca,gandeste si analizeaza toate aspectele legate de familia ta si de relatia adulterina!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:11
De la: kudika_950728, la data 2014-04-30 21:07:33
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:57:05Divort? Inca nu m-am gandit si nici nu am pus problema,dar cred eu ca lucrurile nu merg tocmai ca intr-o relatie de amanti (sex si atat),cred ca e mult mai mult fara sa vrem..Suntem 2 persoane casatorite,ambii avem copii,nu e asa simplu si usor..si tocmai,d-aia intrebam,cum iti dai seama daca relatie e mult mai mult decat sex,daca sentimentele amantului sunt mai profunde decat atat?



si nu ti e rusine sa te duci sa te bagi in pat langa sotul tau cand vi de la amant



Voua,barbatilor,va este rusine???Nicidecum,absolut deloc!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:12
De la: kudika_15804, la data 2014-04-30 21:07:06
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:57:05Divort? Inca nu m-am gandit si nici nu am pus problema,dar cred eu ca lucrurile nu merg tocmai ca intr-o relatie de amanti (sex si atat),cred ca e mult mai mult fara sa vrem..Suntem 2 persoane casatorite,ambii avem copii,nu e asa simplu si usor..si tocmai,d-aia intrebam,cum iti dai seama daca relatie e mult mai mult decat sex,daca sentimentele amantului sunt mai profunde decat atat?



Daca relatia adultera incepe sa contina profunzime a sentimentelor,nevoia acuta de celalalt,dorinta iubirii in doi,care nu are nimic in comun cu sexul facut sub patima jocului nefiresc,animalic,dorul fara margini de a-l avea pe celalalt,"sufocarea" numai la gandul indreptat spre celalalt,,zilnic,in fiecare moment,toate acestea pot caracteriza o relatie de durata,dar,repet,totul se dezvolta in timp,in contradictie cu durata sentimentelor pe parcursul relatiilor pasagere,care sunt doar de moment!!!!!!

Sunteti doi oameni casatoriti,nu va bateti joc de familiile voastre!!!Daca nu va mai intelegeti cu partenerii vostri,rezolvati problema civilizat si fara angoasa adusa de adulter!!!



curcubeu daca casatoria fiecaruia se distruge din cauza ca cei 2 si au inselat parteneri ei nu vor trai decat tot in inselare,,daca ei divrtau si se cunsteau dp divoort era altceva insa daca din cauza a ce fac ei se ajunge la divort este cu tdtul altceva
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:15
De la: kudika_15804, la data 2014-04-30 21:12:39
De la: kudika_950728, la data 2014-04-30 21:07:33
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:57:05Divort? Inca nu m-am gandit si nici nu am pus problema,dar cred eu ca lucrurile nu merg tocmai ca intr-o relatie de amanti (sex si atat),cred ca e mult mai mult fara sa vrem..Suntem 2 persoane casatorite,ambii avem copii,nu e asa simplu si usor..si tocmai,d-aia intrebam,cum iti dai seama daca relatie e mult mai mult decat sex,daca sentimentele amantului sunt mai profunde decat atat?



si nu ti e rusine sa te duci sa te bagi in pat langa sotul tau cand vi de la amant



Voua,barbatilor,va este rusine???Nicidecum,absolut deloc!!!

Titanika
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:15
De la: kudika_15804, la data 2014-04-30 21:12:39
De la: kudika_950728, la data 2014-04-30 21:07:33
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:57:05Divort? Inca nu m-am gandit si nici nu am pus problema,dar cred eu ca lucrurile nu merg tocmai ca intr-o relatie de amanti (sex si atat),cred ca e mult mai mult fara sa vrem..Suntem 2 persoane casatorite,ambii avem copii,nu e asa simplu si usor..si tocmai,d-aia intrebam,cum iti dai seama daca relatie e mult mai mult decat sex,daca sentimentele amantului sunt mai profunde decat atat?



si nu ti e rusine sa te duci sa te bagi in pat langa sotul tau cand vi de la amant



Voua,barbatilor,va este rusine???Nicidecum,absolut deloc!!!


vooua femeiloor va este rusine?nicidecum abslut delc iata dvada deci fi obiectiva si lasa fixatiile
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:17
si ma bucur nespus ca mi te ai adresat curcubeu
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:19
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:59:48
De la: kudika_15804, la data 2014-04-30 20:58:10
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:48:27Si el are familie si din pacate (sau nu) ne"iubim cate 4-5 ore,ne vedem uneori doar sa bem o cafea,sa vorbim,sa ne atingem..Sotul meu nu vrea sa asculte,nici sa comunice,se crede prea bun in toate si nu realizeaza ca nu este idealul (desi o crede).Aventura asta (sau ce o fi),barbatul asta au venit pe neasteptate,iar lucrurile,fara sa vrem evolueaza pur si simplu..



Doua familii distruse nu compenseaza iubirea voastra!!!Si nici nu o va face vreodata!!

Iti inteleg nemultumirea,ca tine,sunt zeci de femei neintelese de catre sotii lor,DAR ,viata de adulterin este injositoare si lipsita de demnitate!!!El,amantul,cu ce solutii vine in relatia voastra,in afara sexului facut ,a mangaierilor si discutiilor in doi????Cred ca este lipsit de idei!!!!S-ar putea ca tu sa fii pentru el un simplu joc,escapade de linistire a hormonilor,aventura nesabuita,si nimic mai mult,te-ai gandit la asta???


Tocmai asta intreb,vreau sa aflu si tocmai,divortul nu il iau in calcul absolut deloc,copilul meu va creste intr-o familie (aparent) normala..

oare ce este mai usor,sa repari o casnicie sau sa distrugi doua familii?
E vorba si de copii aici dupa cum am inteles,mai tarziu veti fi judecati si va vor intelege doar atunci cand vor avea si ei failii!
Titanika
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:21
De la: Titanika, la data 2014-04-30 21:21:20
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:59:48
De la: kudika_15804, la data 2014-04-30 20:58:10
De la: kudika_963330, la data 2014-04-30 20:48:27Si el are familie si din pacate (sau nu) ne"iubim cate 4-5 ore,ne vedem uneori doar sa bem o cafea,sa vorbim,sa ne atingem..Sotul meu nu vrea sa asculte,nici sa comunice,se crede prea bun in toate si nu realizeaza ca nu este idealul (desi o crede).Aventura asta (sau ce o fi),barbatul asta au venit pe neasteptate,iar lucrurile,fara sa vrem evolueaza pur si simplu..



Doua familii distruse nu compenseaza iubirea voastra!!!Si nici nu o va face vreodata!!

Iti inteleg nemultumirea,ca tine,sunt zeci de femei neintelese de catre sotii lor,DAR ,viata de adulterin este injositoare si lipsita de demnitate!!!El,amantul,cu ce solutii vine in relatia voastra,in afara sexului facut ,a mangaierilor si discutiilor in doi????Cred ca este lipsit de idei!!!!S-ar putea ca tu sa fii pentru el un simplu joc,escapade de linistire a hormonilor,aventura nesabuita,si nimic mai mult,te-ai gandit la asta???


Tocmai asta intreb,vreau sa aflu si tocmai,divortul nu il iau in calcul absolut deloc,copilul meu va creste intr-o familie (aparent) normala..

oare ce este mai usor,sa repari o casnicie sau sa distrugi doua familii?
E vorba si de copii aici dupa cum am inteles,mai tarziu veti fi judecati si va vor intelege doar atunci cand vor avea si ei failii!
-*familii-scuze!
Titanika
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:23
cu totii gresim,,insa sa venim sa intrebam daca ala cu care am gresit ma va iubii cand tu ai sot si copii acasa,,,,,,,
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:25
nu ai dc sa ti ceri scuze titanico,,nu ai
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:26
De la: kudika_950728, la data 2014-04-30 21:26:54nu ai dc sa ti ceri scuze titanico,,nu ai

greseala de tastatura dogule
Titanika
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:28
te inteleg titanico te inteleg
kudika_950728
Postat pe 30 Aprilie 2014 21:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
???mare dilema 7 De la: Geanina21 24 Noiembrie 2008 00:07
,,Cum sa-l fac sa sufere?'' 45 De la: november13 20 Ianuarie 2012 20:25
Jurnalul unei visatoare... :) 38 De la: dana_21 11 Septembrie 2012 11:43
Exista compatibilitate intre o balanta (eu) si un berbec (ea)? 7 De la: Iubytzy_k 14 Mai 2009 07:50
plictiseala sau indiferenta? 23 De la: kudika100395 15 Mai 2011 09:35