Setari Cookie-uri

Vrea sa se desparta de mine :(

Buna, sunt nou pe aici si as vrea ma ajutati si pe mine cu nsite sfaturi. de la o vreme prietena mea e tare rece cu mine si imi spune mereu sa luam o pauza ca ea nu mai rezista, si cand am intrebato de ce imi spune ca din cauza problemelor. Cei drept ca are probleme acasa , cu ai ei , cu fratesu cu bani cu faculta....si tot imi zice sa luam o pauza....cateodata imi zice sa ne despartim de tot apoi iar imi zice de pauza. Dupa ce am petrecut aproape toata vara impreuna , pana acu 3 saptamani cand ea a trebuit sa plece acasa unde sta. Precizez ca ea nu e din acelasi oras cu mine, ne vedem odata la luna ... 2 luni cateodata. Ma rog , daca continuam asa nu o sa ne mai vedem deloc :(. Seara cand vreau sa vb cu ea la telefon imi spune ca nu simte nevoia sa vorbeasca cu mine, ca nu ii este dor sa vb cu mine..etc ..ca are prea multe pe cap probleme, se enerveaza din orice lucru marunt si nevinovat care il spun... nu mai ne intalegem deloc. ne certam in fiecare zi. De cand a plecat de la mine de 3 saptamani in fiecare zi ne certam. Eu unul nu mai suport, imi vine sa plang si sa urlu de nervi pentru ca nu mai rezist :(. Ce sa fac ? sa o las in pace sa-si vada de problemele ei ? daca am lua o pauza cum spune ea relatia sar raci prea mult zic eu si atunci chiar nu cred ca am mai avea sanse deloc.
remus22
Postat pe 23 August 2008 02:17
Remus, renunta pui ! E clar ca nu te iubeste, si incearca sa se departeze fara sa creeze prea multe valuri. Nu ma crezi acum, dar iti trece cu timpul, si apare EA cea adevarata.
googoodoll
Postat pe 23 August 2008 02:39
Asa e! Dc iar pasa ar incerk sa-si rezolve problemele cu tine, ti-ar cere ajutorul. Dc deja zice k nu mai vrea sa mai vb cu tine sunt niste semne de intrebare. Cel mai bine ar fi knd va intalniti sa vb clar despre ce vreti sa faceti, sa te lamureask si e tine. Bafta!!!
EuBebelusa
Postat pe 23 August 2008 11:30
crezi ca e asa usor sa renunt la o persoana care o iubesc din tot sufletul meu :( ??? toata vara cand am stat cu ea impreuna nu neam certat deloc....ne intalegeam de minune....niciodata nu mam intales cu o fata cum ma intaleg cu ea...din toate punctele de vedere. Inainte sa vina la mine sa ne petrecem vara impreuna am mai avut " tentative " sa ne despartim....si imi spunea de fiecare data ca nu poate renunta la mine si ca nu vrea sa ma piarda....iar acum........ :( , vorbesc si acu in fiecare zi cu ea pentru ca o stresez eu cu telefonu sa vorbim ca alfel ...nu mar suna.....si de cand a plecat...am plans in multe seri si aseara...si...recunosc ca sunt mai sensibil de felul meu..si nu ar trebui sa fiu asa fiind baiat dar mu pot :(...mie greu fara ea si nush ce sa fac :(((.
remus22
Postat pe 23 August 2008 20:12
De ce stai tu dupa mofturile ei si nu incerci sa o lasi o vreme in pace....are doua taisuri: ori se intoarce frumos la tine intr-o relatie adevarata, nu mofturi, ori, se rupe definitiv relatia voastra!
G_Diana
Postat pe 24 August 2008 16:35
Stiu f bine k nu e usor, nici nu am spus asta. Crede-ma k stiu din proprie experienta k e f greu dar tot din proprie experienta stiu k dragoste cu sila nu se poate iar cand cel de langa tine incepe sa te evite nu e bine. Bineinteles k nici o relatie nu seamana intre ele, eu am spus doar din ce stiu. Ideea e k eu, k femeie indragostita, mereu cand aveam o problema o vb cu el, incerkm sa-i cer ajutorul sau makr un sfat iar el, barbat care deja incepea sa nu ami simta iubirea, ma evita mereu si spunea k nu mai avem ce vb asa de des...Eu ti-am zis doar ce am vazut si am simtit pe pielea mea, dar poate tu ai norocul si nu e asa, ar fi chiar frumos dc zici k o iubesti asa mult. In fine, makr ai noroc k-ti raspunde la tel, mie nu mi-a mai raspuns knd a zis GATA. Mult noroc
EuBebelusa
Postat pe 25 August 2008 15:02
Buna.Da-i mai pauza de care are nevoie...ia-ti si tu o pauza.Oricum,si dak nu o lasi tu sa-si puna ordine in ganduri,isi va lua singura pauza..dak nu va fi chiar o despartire definitiva.Poate distanta e cea care va desparte ,sau poate sunt si problemele ei.Desi asta nu`i un motiv sa-ti spuna k nu-i e dor sa vorbeasca cu tine.E cam egoista,si cam profita de sentimentele tale.Nu-i OK..discuta serios cu ea,si stabiliti ceva sigur.Bafta
ayda4ever
Postat pe 26 August 2008 00:18
salut.problema ta pare sa fie una destul de clara,din pakate.ea nu te mai vrea,deaia se comporta asa.si probabil nu are curajul sa ti-o spuna,si incearca sa te indeparteze intr-un mod care denota lasitate si un caracter slab.stiu ca am trecut si yo prin asa ceva precum si multi altii...stiu ca doare atunci cand tu incerci sa faci tot ce iti sta in putinta pt a nu o pierde,dar dak ea nu vrea sa mai fie cu tn,nu ai alta solutie dekat sa o lasi sa isi vada de drumul ei.sfatul meu este sa o lasi in pace,sa vezi cum reactioneaza dak tu nu o mai cauti.crede-ma...dak ea te place macar putin atunci te va mai cauta...dak o suni des,in conditile in care ea nu te place,nu faci altceva dekat sa o indepartezi si mai mult,nicidecum sa menti relatia,ea considerand asta o agasare.stiu ca suna aiurea dar asa e.imi pare rau sa aud de situatii dinastea.si oricat ti-ar fi de greu incearca sa nu te mai gandesti asa mult la ea,gaseste-ti activitati care sa iti umple timpul,sa te faca sa mai uiti.iesi cu prietenii,fa orice altceva si nu uita...nu merita sa plangi dupa nimeni,mai ales dupa o persoana precum este ea,probabil fara prea multe scrupule si remuscari.
sa auzim numai de bine.bafta
razz
Postat pe 26 August 2008 17:06
razz ...cei drept ca sfatul tau si a celolrlati si a altor prieteni ce am intebat e tot acelasi....sa o las mai moale...oricum azi dimientza a renuntat...am vb cu ea pe mess si mi-a spus ceva de genu " gata nu mai avem ce sa ne spunem nimik de azi inainte in calitate de iubiti ...sa terminat definitiv "" si atunci am spus ca poate o sa merg la ea sa vorbim fatza in fatza....la care mi-a spus ca si daca m-as duce nu stie daca sar rezolva ceva , si ca nu are curaj sami spuna sa ne despartim cand sunt in fatza ei . DE CE ?? pt ca probabil inca tine la mine si ii este ...nush....cum ai spus si tu , lasitate .... sa imi spuna asa ceva in fatza.. Offfff asa trist sunt :((....nu mai pot...cum imi bate inima...:((....sper sa trec peste...desi nu pot ...a fost cred cea mai importanta fata pt mine si care a insemnat cel mai mult pt mine :(..asta e...
remus22
Postat pe 26 August 2008 20:33
Poate fi curaj asa cum spui dar poate sa nu vrea pur si simplu sa se implice intr-o discutie de gradul asta. Cineva kre ink mai tine la pers de langa nu face asa, eu una nu as fi facut. Si mie mi sa spus prin telefon si am crezut k dc ma intalnesc cu el va fi altceva, voi vedea iubire in ochii lui dar nu a fost asa si crede-ma k doare mult mai rau. Knd ti se spune in fata k nu mai e nimic si k toate visele s-au dus e mai rau dekt orice. Eu am ajuns sa cersesc iubire si nu ma ajutat cu nimic. O data sa intors, a doua oara nu si mi-am dat seama k nu are rost. Dc chiar o vrei inapoi mai asteapta un pic si apoi vb cu ea. Laso putin sa vada cum e fara tine si sa-si dea seama dc asta vrea sau nu. Se poate dc accepti despartirea sa-i para rau si sa-si dea seama k te iubeste la fel cum se poate dc vb acum cu ea sa te trezesti cu un refuz. E doar un sfat dar dc as putea sa dau timpul inapoi as face la fel, makr nu mas fi injosit asa nu as fi vazut cu ochii mei kt de dur poate fi un om pe kre l-am iubit din tot sufletul. Multa bafta si sa ne spui si nou ce ai mai facut si nu uita suntem multi kre am trecut prin asta si te putem ajuta cu un sfat sau cu o vorba buna.
EuBebelusa
Postat pe 26 August 2008 21:31
bebelusho sa stii ca asta am facut si eu de 2 saptamani-3 cam ... am cersit iubire si mam injosit destul...si am trecut peste multe lucruri si chestii care m-au deranjat dar nu am zis nimik....in gandul meu am zis ca poate se va schimba in bine si va fi fata ce a fost la inceput...fata pe care am cunoscuto in primele 2-3 luni ale relatiei...dar m-am inselat :(. In seara asta mi-a promis ca voi vorbi cu ea....si probabil voi afla un raspuns final.

p.s. ms de sfaturi all :(
remus22
Postat pe 26 August 2008 22:19
Imi pare rau Remus , se vede ca esti un baiat super , mai ales ca ai avut curaj sa ceri un sfat intr`un caz de despartire , ceea ce in general fac femeile. Si eu cred ca nu e cazul sa te injosesti pt ca va profita de asta si mai mult. Sa ne povestesti e ai rezolvat! Sper sa fie bine!
Kittynelle
Postat pe 26 August 2008 22:34
mda.... eram sigur cum o sa procedeze in seara asta....primul lucru care la facut si care il face de cand o stiu eu ....daca nu are chef de vorba...nu neaparat in legatura cu relatia noastra....si inainte... imi zice ca ii rupta de somn...si se aude pe vocea ei ..si ca ea vrea sa doarma...si asa a facut si in seara asta , mi-a spus ca vrea sa doarma si mai clarificam maine problema, dar tot despartiti suntem. Si al 2-lea lucru care ma mirat , a spus ca vrea sa renunte la mine...dar nici amicul ei nu vrea sa fiu...vrea mai mult.....deci ??? ce vrea pana la urma de la mine ? si la sfarsit...cum face de obicei ma face sa ma simt pe mine vinovat . A spus ca pe mine ma macina gandul ca ea mar insela ...si nu vrea sa mai sufar si sa ma macine gandul acesta..si mai bine fara ea...offfffffffffffff ca miam mancat 10 ani din viata in ultimele 3 saptamani .
remus22
Postat pe 27 August 2008 01:11
Las-o remus sa chinuie pe altul...cum iti spuneau si altii, nu merita! ooooooof...fetele se plang ca nu gasesc barbati de treaba si barbatii de treaba stau dupa fete ciudate.....oooooof....chiar ca nu mai inteleg lumea asta!!!!
G_Diana
Postat pe 27 August 2008 22:42
o prietena mi-a spus sa merg la ea...ca nu cumva intro diminetza sa ma trezesc si sa incept sa plang si sa regret ca nu am facut nimik pt a o aduce inapoi. Daca merg la ea probabil o so impresioneze si macar stiu ca am luptat chiar daca raspunsul ei tot NU va fi daa macar sunt impacat cu mine ca am incercat sa lupt. Oare e bine sau nu ?
remus22
Postat pe 27 August 2008 23:11
De la: remus22, la data 2008-08-27 23:11:44o prietena mi-a spus sa merg la ea...ca nu cumva intro diminetza sa ma trezesc si sa incept sa plang si sa regret ca nu am facut nimik pt a o aduce inapoi. Daca merg la ea probabil o so impresioneze si macar stiu ca am luptat chiar daca raspunsul ei tot NU va fi daa macar sunt impacat cu mine ca am incercat sa lupt. Oare e bine sau nu ?


sincer..nu stiu de ce te mai chinui atat.eu zic sa incepi de pe acuma sa accepti faptul ca nu mai esti cu ea.nu te mai framanta,nu vezi ca nu-i pasa?gaseste scuze ca sa scape de tine,pentru ca nu stie cum sa o termine cu tine. nu te mai mintii singur,renunta,pentru ca o sa te doara si mai tare.ar fi bine sa uiti.ai sa gasesti tu pana la urma persoana potrivita.problema ii ca te vezi doar cu ea...ca nu vezi pe altcineva in locul ei.
ia gandeste si tu mai rational,analizeaza la rece,calitatile ei si defectele...cum s-a purtat pana acum...si vezi daca merita...
daca chiar nu renunti,si vrei sa fii cu ea,sa mai faci o incercare,eu zic sa nu o faci acum,las-o o perioada singura,si dup-aia mai incearca.acuma nu vei reusi decat sa inrautatesti lucrurile,pentru ca ea se va simti agasata,ca nu mai scapa de tine,nu mai stie ce sa-ti zica. las-o o perioada fara sa vorbiti,nimic,nici un semn de viata,si apoi sun-o si invit-o la un suc.si atunci daca nu merge..eu zic frate sa-ti vezi de viata
dorina_77
Postat pe 28 August 2008 00:18
Eu zic ca Dorinutza are dreptate....Dar daca tu vrei sa te mai chinui putin....e ok. Du-te si milogeste-te si ai sa vezi cum poate cineva sa isi bata joc de tine! In locul tau as aplea exact la acel orgoliu masculin si nu as mai cauta-o!
G_Diana
Postat pe 28 August 2008 20:44
femeile au putere de manipulare ca si barbatii dar noi femeile stim sa facem pe victimele...cel mai bn veziti de viata ta ...gesesti fete multe....u e nici 1 nici ultima.....nu suferi pt cine nu trebuie si oricum esti mik ai viata inainte

Postat pe 28 August 2008 20:53
mda....si uite ca sa terminat inca o poveste de dragoste :). Ce pot sa zic.... se pare ca nu se mai putea face nimik pt noi ... nu mai merg la ea :) ca se pare ca are alte treburi. Asta e....viata merge inainte... :(( dar nu ma pot opri din plans.....cand scriu aceste randuri imi curg lacrimi intruna... . Sper doar din tot sufletu sa pot sa trec peste asta....desi o sa imi fie enormmmmmmm de greu .
remus22
Postat pe 29 August 2008 00:54
o sa treci remus toti suferim la un moment dat in viata trbuie sa mergi inainte si sa te gandesti ca nu te-a meritat...........a vrut sa fie victima dar se va cai oricum mergi inainte viata e frumoasa si sigur vei intalni pe cineva care te va iubi..pupici

Postat pe 29 August 2008 00:57
Heiiii...ce atatea lacrimi ? nu merita sa versi lacrimi pentru o persoana care nu este capabila sa-ti spuna ce doreste defapt de la tine.....

Vis a vis de comportamentul ei razz are mare dreptate, mai citeste odata ce a scris el si poate o sa-ti vina mintea la cap .

Ce iti pot spune din experienta proprie este ca e foarte deranjant sa fii ,,trezita'' din somn de catre tipul care se roaga de tine sa te impaci cu el

Trebuie sa recunosc ....am fost si eu in situatia ei la un moment dat exceptie facand faptul ca eu l-am anuntat clar ca nu mai este nimic intre noi dar el a insistat ....ca vrea macar sa-mi auda vocea sau ceva de genul asta.

De fiecare data cand ma suna eram nervoasa, ma stresa cand imi spunea ca ii este dor de mine , ca vrea sa ma vada macar de la balcon si alte cerinte de genul asta ....genul agasant

Cand o femeie isi da seama ca se poate juca cu el asa cum vrea e de rau , e de rau pentru ca nu-ti mai face nici o placere sa fii cu el , stii deja ca ar face orice pentru tine ......genul catzelus la usa nu se mai poarta la femei acum .

Revin la povestea mea .....cand si-a dat seama ca nu mai exista sanse sa ma impac cu el s-a schimbat ....a inceput sa iasa cu prietenii , am inceput sa aflu diverse chestii despre el de la prietenii comuni,cat de amuzant a fost intr-o seara sau cum se uita o fata la el la terasa...

Ne-am intalnit intamplator ,era altfel fata de cel pe care-l stiam ...parea barbat !
Si mi-a placut asta asa ca m-am impacat cu el
Din pacate schimbarea nu a fost la fel si in relatia noastra....a luat-o de la capat cu statul la usa cand aveam eu chef....a redevenit barbatul ,,moale'' pe care-l stiam .
Finalul ....i-am dat papucii iar !

Nu sunt singura femeie care gandeste asa ....vezi unde ai gresit , ce fel de persaona esti tu si cum este ea ?
Monotonia este mama tuturor rautatilor intr-o relatie ....
iris_4_ever
Postat pe 29 August 2008 01:13
mi-a spus mai demult o preitena care e si psiholog si e si aceasi zodie ca ea ..si e si trecuta prin viata . a fost si ea tanara....are copil..bla bla...si tot ce mi-a spus despre ea cum va fi si cum se va comporta a fost adevarat si atunci in acel moment nu am crezuto dar acu ii dau 100% dreptate. Tot ce mi-a spuis atunci ca va face si ca se ca comporta asa in unele situatii....tot tot tot a fost adevarat. Ma durut faptul ca a incercat sa dea pe mine vina...sa ma simt eu vinovat si ea nu ar fi facut nimik ...legate de niste chestii ce sau intamplat intre noi . In fine.... " toate trec asa se spune...dar nimik nu trece fara sa lase urme, pe bune " .
remus22
Postat pe 29 August 2008 01:27
Ai sa iti revii si ai sa te uiti inapoi si vei gandi:"Doamne, dar cum am putut sa sufar asa pentru ceva care nu merita?". Toti traim o astfel de dezamagire cel putin odata in viata. Ideea e sa stii sa treci peste si sa ai puterea de a o lua de la capat! Multa bafta!
G_Diana
Postat pe 29 August 2008 16:25
Daca intradevar simti nevoia sa plangi, si dak asa iti mai trece din furie..descarca`te.Ideea e ca...viata trebuie continuata..cu sau fara ea..
Trebuie sa fi tare si sa-ti aduni din puteri sa depasesti acest moment critic!!Mult succes,si o imbratisare calda!!
ayda4ever
Postat pe 29 August 2008 21:53
La cat de bun esti remus,si ca faci parte din categoria de barbati care isi arata sentimentele la maxim,ai sa gasesti o fata exact pe masura.Lasa ca e mai bine sa`ti lase urme in suflet..ca nu vei mai face aceiasi gresela,si vei stii exact ce vei face daca vei mai fi pus in situatia asta,eu sper sa nu!Si mai bine ca nu ai discutat cu ea fata in fata,nu cred ca vroiai sa`i vezi multa vreme fata si sa`i auzi vocea care spune NU!I`o ca pe o lectie de viata,si ca lectiile astea sunt necesare.Plangi,ore,zile,care vrei,ca vei sti singur cand va fi timpu sa iesi din casa,din starea asta,si vei vedea ce frumoasa este viata,si sa`ti faci planuri pt viitor.Si sa nu te invinovatesti pt nmk,ca ai facut totul,ea a pierdut ceva ce poate nu va mai gasi.Acum totu pare pierdut,dar sper sa ne scrii si atunci cand vei realiza un pic de adevar in sfaturile noastre.Fi tare ca poti,iti zic eu!:)
For_life
Postat pe 29 August 2008 22:21
ma tot intreb ce vrea acum de la mine . Ma sunat la ora 1 noaptea si pana acum la 2 jumate noaptea am vb cu ea. Ma intrebat ce fac...ceam mai facut azi, pt ca azi nu am fost on pe mess si nu ma vazut. Si mi-a spus ca nu are somn la ora asta si a vrut sa vorbeasca cu mine...iar aseara mia spus ca o enerveaza cand imi aude vocea si cand ii dau un bip; oricum aseara am ramas fara credit si iam spus ca de acu nu mai ii voi putea da bipuri sa ma sune. . Chiar nu intaleg ce vrea....mia povestit cea facut azi ...si ceo sa faca zilele urmatoare....bla bla etc. Nu mai puteam...cum imi batea inima....mai un pic si pufneam intrun plans ..nush ce mai vrea de la mine acum....credeam ca ma va lasa in pace o vreme dar se pare ca nu....si pt faptul ca inca o iubesc si inseamna ceva imp pt mine....nu pot sa nui raspund la telefon cand ma suna...si mai ales cand am vazut ca ma suna la 1 noaptea. sml-sad0116:
remus22
Postat pe 30 August 2008 02:35
draga remus,stiu k e f greu dar incearca sa nu ii mai rasp nici la telefon,nici mesaje si nu mai intra nici pe mess o perioada ...si vezi ce se intampla ...mult succes!
deiutza_20
Postat pe 30 August 2008 12:46
Remus....intelege odata ca daca ar tine la tine si ar vrea sa fiti impreuna si sa continuati relatia asta nu s-ar juca atat cu mintea ta....De ce trebuie sa te lasi asa dus de nas de o fata care nu mai vrea nika de la relatia asta si la care categoric nu ii mai pasa de tine...telefoane noaptea in care iti spune ce face si ziua nu raspunde la tel sau iti spune ca nu are chef de vorbit cu tine....nu e decat un joc pentru ea in care ea isi face de cap si tu pui suflet...trezeste-te odata si gandeste-te ca sunt multe fete care ar fi foarte fericite sa gaseasca un baiat ca tine!
G_Diana
Postat pe 31 August 2008 17:35
faptul k ii raspunzi la tel chiar si la 1 noaptea desi voi nu mai sunteti impreuna ii arata k ink mai ti la ea si ca e importanta pt tine. Iar domnisoara chiar dc nu mai vrea o rel cu tine se amuza knd vede k joci dupa cum knta ea. Dc nu-i mai raspunzi o perioada si nu o mai bagi in seama o perioada o sa vada k te-ai schimbat si dc te mai kuta vei sti cum sa reactionezi, desi, sincer, nu cred k meriti o astfel de persoana. Sper sa uiti repede, Bafta.
EuBebelusa
Postat pe 1 Septembrie 2008 09:56
eu zic ca are pe altul sau pe altii..e tanara, e la facultate blabla si cand nu-i merge cu aia, n-are cu cine iesi sau asa te cauta pe tine

Postat pe 2 Septembrie 2008 06:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am "inselato"...si vrea sa ne despartim 55 De la: Eva32 7 Mai 2011 01:31
jurnalul unei despartiri... 5 De la: pisicuta_trista 25 Aprilie 2009 16:36
el ma iubeste,si eu pe el..totusi ma gandesc la despartire... 23 De la: inloveangel 16 Mai 2012 11:11
a meritat sau nu? 5 De la: bebe_lush_ul 28 Martie 2009 23:41
Cum pot sa uit de fosta ?? 21 De la: Yharr 26 Iulie 2011 23:05