Setari Cookie-uri

Eu prost ea desteapta !

imi pare rau ca treci prin asta, dar nu mai merita nici macar sa te gandesti la ea! trebuie sa o uiti si se pare ca s-a transformat intr-o curva. vei gasi pe cineva mult mai buna ca ea si acelei persoane ii vei putea oferii totul si vei fi apreciat.stiu ca e greu, dar uita-o! viata va fii mi nunata odata ce reusseti !
kudika486031
Postat pe 26 Mai 2014 17:25
Va multumesc pentru gandurile si sfaturile bune...uitasem cat de bine e sa fii singur si sa te bucuri de viata...ii multumesc celui care a luat-o de langa mine, s-o pastreze el:)) dragilor feriti-va de oameni perversi ca de cuie-n coaie :)
xandru
Postat pe 30 Mai 2014 14:32
Nu te lovesc ....esti destul de lovit sa iubesti si sa nu fi iubit , daca nu cumva la tine a ramas doar orgoliul ranit .Indiferent care e realitatea , sa sti ca timpul vindeca totul , asa ca ai rabdare si-ti va trece .

Este o vorba cui pe cui se scoate , ca urmare cauta-ti pe altcineva care sa stie sa aprecieze ceeea ce e bun si frumos in tine .
cristina55
Postat pe 30 Mai 2014 15:29
Pare ca te-ai vindecat, foarte bine! Nu stiu cat ai invatat tu insuti sa te feresti, dar pentru viitor, imi permit sa iti dau un sfat, inspirat de afirmatiile tale: niciodata sa nu urmezi visele altcuiva, daca nu sunt visele tale. Nu numai ca vei acumula frustrare din efortul de a fi pe placul persoanei al carei vis il slujesti, dar nu vei primi nimic din ce-ti doresti tu, nici macar recunostinta ori respect. Dezonorat si tradat chiar de tine,ii vei vedea perversi ori ipocriti si pe cei care sunt doar politicosi cu tine.
Accepta ca nu toti oamenii care ne plac sunt si potriviti ori dornici sa ne faca pe plac, la randul lor.
Take care!
maybe
Postat pe 1 Iunie 2014 01:56
De la: xandru, la data 2014-05-30 14:32:34Va multumesc pentru gandurile si sfaturile bune...uitasem cat de bine e sa fii singur si sa te bucuri de viata...ii multumesc celui care a luat-o de langa mine, s-o pastreze el:)) dragilor feriti-va de oameni perversi ca de cuie-n coaie :)


Nu stiu daca topicul asta a fost real sau doar ceva ca sa duca la trafic pe for dar ma uimeste ca generatia mea a decazut asa de mult. Sunt vreo 2-3 raspunsuri de bun simt aici(in top e radu cristian;se simte ""scoala") si la obiect restul mici telenovele.

@Xanadu; relatia ta a fost din start cu o c"""a si inca din cele mai ordinare. Cum ai putut sa o accepti in viata si patul tau dupa ce fusese cu un tigan??? Numai faptul ca acceptase sa fie iubita rromului trebuia sa te opreasca a fi cu ea. Nu ai avut pic de mandrie , de demnitate ?!?! Nu cumva ea este tot o tiganca? In fine viata ta, povestea ta.., tu iti bati joc de ea.

Sper ca macar acum sa fi deschis macar un ochi, eventual sa-ti termini sau sa faci ceva studii si sa muncesti ptr tine nu ptr.....

Uneori mi se face scarba de ce colegi/colege ale tineretii am:(

Iulia_Mazilu_1
Postat pe 1 Iunie 2014 13:59
Din fericire pe de o parte nu era etnica :) in momentul in care am cunoscut-o eu eram vrajit de ea, la propriu probabil...acum dupa atata timp imi dau seama ca nu o cunoscusem deloc cu adevarat. Fiecare isi merita soarta si trebuie sa mergem cu capul sus. Topicul e real si chiar dupa despartire am avut o depresie de zile mari, am avut si ganduri de suicid. Inca mai sunt zile in care "turbez" dar o plimbate in parc, o carte buna si un pahar de vin ma linisteste. Curand voi pleca din nou din Romania si sper sa pot uita si sa imi revin total. Desi dupa tot ce s-a intamplat mi-am luat adio cu bun simt. Chestia cu gaseste alta e usor zis greu de facut, inafara de faptul ca sunt un tip introvertit si un pic timid in fata persoanelor necunoscute si mai ales de sex feminin. Dupa proverbul orice copac are creanga lui ii dau inainte cu speranta. Va multumesc inca odata si sper sa nu treceti prin ce am trecut eu. Daca nu am avea astfel de perioade in viata noastra nu am sti cum e.

Succese si excese in tot ceea ce va doriti !
xandru
Postat pe 1 Iunie 2014 17:06
Ideea e ca.....trebuie sa intelegi....ca dragostea trece....chiar daca a fost.....
stmaria
Postat pe 2 Iunie 2014 12:36
De la: stmaria, la data 2014-06-02 12:36:56Ideea e ca.....trebuie sa intelegi....ca dragostea trece....chiar daca a fost.....


Mda! observatie adanca, fix din putul gandiri.
Iulia_Mazilu_1
Postat pe 2 Iunie 2014 15:24
De la: xandru, la data 2014-06-01 17:06:41... in momentul in care am cunoscut-o eu eram vrajit de ea, la propriu probabil...acum dupa atata timp imi dau seama ca nu o cunoscusem deloc cu adevarat. ...


Sper sa fi suficient de inteligent si sa numai repeti aceiasi gresala.
Adica sa alegi doar cu ochii.
Fi intelept, trage concluziile potrivite din aceasta experienta de viata si noteaza-ti intr-un memento pe mobil niste principii pe care sa nu le mai incalci data viitoare.

Bafta si spor pe meleagurile unde vei merge!
Radu_Cristian_1
Postat pe 2 Iunie 2014 15:39
Un sfat din propie experienta,de curand am iesit dintr-o relatie, si imi e f greu dar ma gandesc ca viata continua, si nu se termina la o femeie sau la un barbat ca x si y. Incearca sa iti ocupi timp-ul cu lucruri. Ai un proverb. Cui pe cui se scoate. Sa nu iti para rau, cel la care o sa i para rau mai tarziu o sa fie ea, tu o sa i multumesti, ca la urma urmei ti-a facut o favoare. O asemenea persoana nu merita sa aibe aproape un om care ar face orice pt ea. Laso sa se duca cu tiganii ei ,cum zicea crisitan radu, la 17 ani te agata ea pe tine, pe deasupra fiind in relatie cu altcineva.Ce fata e aia? Roata e rotunda, mereu se invarte si se va opri la ea si va plati.
Curaj, viata e frumoasa si scurta, fa tu ce vrei cu ea nu lasa pe altii sa faca ce vor.
mojito
Postat pe 6 Iunie 2014 00:39
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-05-16 23:46:37
De la: kudika_965350, la data 2014-05-14 18:19:51
... ea m-a agatat.

... Ea avea 17 ani si vorbea cu un tigan.

... vacante la mare, la munte, cluburi si cadouri.

... Atunci am luat decizia sa plec fara alte explicatii, locuind impreuna. Dupa o saptamana plecase la munte cu un alt domnisor,

... insa eu prostu' satului nu pot sa o uit.

....Multi o sa o catalogheze pe interes,

... acum am venit cu inel de logodna si vacanta la Paris si ea mi-a dat papucii !


Loviti-ma cu parerile voastre !


Daca tot vrei sa fi lovit , te mai lovesc un pic.

1. O fata de 17 ani care vorbeste cu un tigan si agata in club un tip de genul tau presupun ca are trei calitati de baza. E bunaciune, se pune usor pe spate si miroase cu usurinta baietii usor de dus de nas.

2. Prespun ca ai uitat sa spui ca pe langa vacante la mare, la munte, cluburi si cadouri ai mai sponsorizat si altele cum ar fi facultate, locuinta, etc.

3. In general avem raspunsurile corecte la intrebarile care ne framanta dar pentru ca nu ne plac raspunsurile gasite ne prefacem ca nu suntem siguri sperand sa nu fie adevarat ce ne spune subconstientul.
Din pacate, in cazul tau, este foarte valabila vorba asta:
- GURA PACATOSULUI ADEVAR GRAIESTE

IAR TU AI GRAIT URMATOARELE :
- " Eu prost ea desteapta ! "
- " Multi o sa o catalogheze pe interes "
- " insa eu prostu' satului ... "

Intr-un final ar trebui sa-i multumesti pentru ca nu ti-a dat papucii dupa ce iti lua inelul de logodna si pleca cu altul la Paris.

Cauta o veche cunostinta cu care te-ai simpatizat si care este libera , pleaca la Paris daca mai sunt valabile biletele , nu forta lucrurile, poarta-te ca un cavaler si poate ai noroc sa fie bine.


PS. Stai linitit ca o sa iti treaca suferinta de acum iar banii o sa faci asa cum i-ai facut si pana acum.
Trebuie sa te fi ales cu ceva din experienta asta de viata.
Imagineaza-ti ca ai facut un Master exclusivist in materie de relatii interumane si tipareste-ti o Diploma cu criteriile de baza pe care sa le respecti in relatiile serioase viitoare.
Daca te vei gandi la o relatie serioasa ai grija sa respecti cu sfintenie regulile stabilite, oricat de bunaciune ar fi vreo gagica care iti face cu ochiul.

Bafta!






1 esti rasist ca si cel de a deschis topicul si ca si cea de deasupra mea,,sa va fie rusine
kudika_950728
Postat pe 6 Iunie 2014 11:51
De la: Iulia_Mazilu_1, la data 2014-06-01 13:59:24
De la: xandru, la data 2014-05-30 14:32:34Va multumesc pentru gandurile si sfaturile bune...uitasem cat de bine e sa fii singur si sa te bucuri de viata...ii multumesc celui care a luat-o de langa mine, s-o pastreze el:)) dragilor feriti-va de oameni perversi ca de cuie-n coaie :)


Nu stiu daca topicul asta a fost real sau doar ceva ca sa duca la trafic pe for dar ma uimeste ca generatia mea a decazut asa de mult. Sunt vreo 2-3 raspunsuri de bun simt aici(in top e radu cristian;se simte ""scoala") si la obiect restul mici telenovele.

@Xanadu; relatia ta a fost din start cu o c"""a si inca din cele mai ordinare. Cum ai putut sa o accepti in viata si patul tau dupa ce fusese cu un tigan??? Numai faptul ca acceptase sa fie iubita rromului trebuia sa te opreasca a fi cu ea. Nu ai avut pic de mandrie , de demnitate ?!?! Nu cumva ea este tot o tiganca? In fine viata ta, povestea ta.., tu iti bati joc de ea.

Sper ca macar acum sa fi deschis macar un ochi, eventual sa-ti termini sau sa faci ceva studii si sa muncesti ptr tine nu ptr.....

Uneori mi se face scarba de ce colegi/colege ale tineretii am:(



alta rasista care si a luat alta haina pe vrand sa para altcineva,,,sa va fie rusine,daca voi crede ti ca puteti da sfaturi altora cu mentalitatea asta e jalnic,,sa va fie rusine
kudika_950728
Postat pe 6 Iunie 2014 12:01
Prietene inainte sa postezi te rog sa te mai uiti odata in dex la definitia cuvantului rasist si apoi sa postezi. In concluzie abtine-te.
xandru
Postat pe 6 Iunie 2014 15:42
De la: kudika_950728, la data 2014-06-06 11:51:34
1 esti rasist ca si cel de a deschis topicul si ca si cea de deasupra mea,,sa va fie rusine


La prima vedere asa s-ar parea, ca sunt rasist.

Cu toate astea nu imi este rusine.

Statisticile tin cu mine in privinta calitatiilor celor la care am facut referire.

Chiar si povestea de fata tine cu mine.

Fata si-a dovedit din plin lipsa de caracter.

In conditiile astea nu vad de ce mi-ar fi rusine.

Daca tiganul respectiv era de un tigan de clasa fata numai avea motive sa-l inlocuiasca cu xandru.
Nu m-ar mira ca la inceputul relatiei sa fi parcat in patul amandoura pana cand si-a schimbat domiciliul.

Niculae ma bucur cand vad oameni ca tine care sunt capabili sa iubeasca neconditionat pe oricine.

Eu nu am ajuns inca la un grad de spiritualitate atat de inalt.

Hai noroc!
Radu_Cristian_1
Postat pe 6 Iunie 2014 15:47
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-06-06 15:47:12
De la: kudika_950728, la data 2014-06-06 11:51:34
1 esti rasist ca si cel de a deschis topicul si ca si cea de deasupra mea,,sa va fie rusine


La prima vedere asa s-ar parea, ca sunt rasist.

Cu toate astea nu imi este rusine.

Statisticile tin cu mine in privinta calitatiilor celor la care am facut referire.

Chiar si povestea de fata tine cu mine.

Fata si-a dovedit din plin lipsa de caracter.

In conditiile astea nu vad de ce mi-ar fi rusine.

Daca tiganul respectiv era de un tigan de clasa fata numai avea motive sa-l inlocuiasca cu xandru.
Nu m-ar mira ca la inceputul relatiei sa fi parcat in patul amandoura pana cand si-a schimbat domiciliul.

Niculae ma bucur cand vad oameni ca tine care sunt capabili sa iubeasca neconditionat pe oricine.

Eu nu am ajuns inca la un grad de spiritualitate atat de inalt.

Hai noroc!


daca romanul din tn era om nu trebuia sa ajunga la nici un grad de spiritualitate,trebuia doar sa fie om atat,,iar daca erai iti dadeai seama ca tiganul puteai fi tu
kudika_950728
Postat pe 6 Iunie 2014 15:50
lasa ti rasismele si ironiile
kudika_950728
Postat pe 6 Iunie 2014 15:53
De la: kudika_950728, la data 2014-06-06 15:50:24
daca romanul din tn era om nu trebuia sa ajunga la nici un grad de spiritualitate,trebuia doar sa fie om atat,,iar daca erai iti dadeai seama ca tiganul puteai fi tu


"Daca si cu parca se plimbau intr-o barca, daca parca a cazut cine a mai ramas in barca?"

Daca si marea lor majoritate ar fi asa cum spui tu, adica OM , parca nu as mai fi comentat in acelas fel.

In mare iti dau dreptate.
Insa in cazul de fata vorbim despre o situatie particulara.

Stiu ca tu esti o persoana elevata cu o viziune de ansamblu superioara.
Din acest motiv inteleg foarte bine tendinta ta de a ignora sau dezavua genul asta de situatii particulare ce nu se incardeaza in principiile tale.

Numai bine!



PS. Stiu! O sa-mi spui ca vorbesc prostii. Ce sa fac, nimeni nu e perfect.

Radu_Cristian_1
Postat pe 6 Iunie 2014 16:18
situatie particulara in care ai dat dovada de rasism,,inceteaza cu ironiile ca nu ti merge cu mn,,si fa ti un bn si nu mai fi rasist,nici in particular nici in ansamblu,,nu noi avem meritul de a ne naste intr un anumit loc ci dumnezeu,,acel,,tigan,,puteai foarte bn fi tu,,,,noi avem meritul doar a cea ce devenim si asta in urma a diferitelor conjucturi in care suntem pusi,,,tu ai demonstrat ca ai tendinte rasiste,,,vindeca te
kudika_950728
Postat pe 6 Iunie 2014 16:25
De la: kudika_950728, la data 2014-06-06 16:25:12situatie particulara in care ai dat dovada de rasism,,inceteaza cu ironiile ca nu ti merge cu mn,,si fa ti un bn si nu mai fi rasist,nici in particular nici in ansamblu,,nu noi avem meritul de a ne naste intr un anumit loc ci dumnezeu,,acel,,tigan,,puteai foarte bn fi tu,,,,noi avem meritul doar a cea ce devenim si asta in urma a diferitelor conjucturi in care suntem pusi,,,tu ai demonstrat ca ai tendinte rasiste,,,vindeca te



Daca eu eram acel tigan sa sti ca nu ma parasea gagica pentru xandru.
Nu ar fi avut motive.


Radu_Cristian_1
Postat pe 6 Iunie 2014 16:31
in primul rand tu nu sti cine pe cine a parasit,,,in rest,,,,,,,,,,sa fi sanatos si minte mai multa
kudika_950728
Postat pe 6 Iunie 2014 16:37
De la: kudika_950728, la data 2014-06-06 16:37:54in primul rand tu nu sti cine pe cine a parasit,,,in rest,,,,,,,,,,sa fi sanatos si minte mai multa



Multumesc , la fel !
Radu_Cristian_1
Postat pe 6 Iunie 2014 16:40
n ai pentru ce a fost placerea mea
kudika_950728
Postat pe 6 Iunie 2014 16:43
De la: xandru, la data 2014-06-06 15:42:59Prietene inainte sa postezi te rog sa te mai uiti odata in dex la definitia cuvantului rasist si apoi sa postezi. In concluzie abtine-te.

iar eu te as ruga sa te uiti in constiinta ta la definitia cuvantului rasist ca e mama dexului,,,si daca o sa te uiti ai sa ti dai seama ca nu era necesar sa specifici ca acel baiat era tigan cum nu ai specificat nici ca tu esti roman,,,,suntem oameni
kudika_950728
Postat pe 6 Iunie 2014 21:58
Sunteti chiar draguti asa cum va contraziceti pentru un cuvant , faptul ca un om este tigan sau nu e total nerelevant in cazul pus in discutie ...altele sunt bubele ....
kudika_956659
Postat pe 6 Iunie 2014 22:04
corect,,ara nerelevant,,insa autorul si altii cativa au crezut ca este relevant si la u pomenit,,din cauza rasismului ce le da tarcoale
kudika_950728
Postat pe 6 Iunie 2014 22:10
De la: Iulia_Mazilu_1, la data 2014-06-01 13:59:24
De la: xandru, la data 2014-05-30 14:32:34Va multumesc pentru gandurile si sfaturile bune...uitasem cat de bine e sa fii singur si sa te bucuri de viata...ii multumesc celui care a luat-o de langa mine, s-o pastreze el:)) dragilor feriti-va de oameni perversi ca de cuie-n coaie :)


Nu stiu daca topicul asta a fost real sau doar ceva ca sa duca la trafic pe for dar ma uimeste ca generatia mea a decazut asa de mult. Sunt vreo 2-3 raspunsuri de bun simt aici(in top e radu cristian;se simte ""scoala") si la obiect restul mici telenovele.

@Xanadu; relatia ta a fost din start cu o c"""a si inca din cele mai ordinare. Cum ai putut sa o accepti in viata si patul tau dupa ce fusese cu un tigan??? Numai faptul ca acceptase sa fie iubita rromului trebuia sa te opreasca a fi cu ea. Nu ai avut pic de mandrie , de demnitate ?!?! Nu cumva ea este tot o tiganca? In fine viata ta, povestea ta.., tu iti bati joc de ea.

Sper ca macar acum sa fi deschis macar un ochi, eventual sa-ti termini sau sa faci ceva studii si sa muncesti ptr tine nu ptr.....

Uneori mi se face scarba de ce colegi/colege ale tineretii am:(



Tu din care put al gandirii iti scoti perlele ?!
Deci daca o femeie ieftina isi inseala sotul /partenerul ...sunt de vina tiganii !!!?
De unde dracu aveti astfel de mentalitati !
-Iulya
Postat pe 6 Iunie 2014 22:15
De la: kudika_950728, la data 2014-06-06 22:10:04corect,,ara nerelevant,,insa autorul si altii cativa au crezut ca este relevant si la u pomenit,,din cauza rasismului ce le da tarcoale



Rasismul este arma oamenilor slabi pt a-si "acoperii" propriile defecte si slabiciuni !!!
-Iulya
Postat pe 6 Iunie 2014 22:18
De la: xandru, la data 2014-06-06 15:42:59Prietene inainte sa postezi te rog sa te mai uiti odata in dex la definitia cuvantului rasist si apoi sa postezi. In concluzie abtine-te.

Xandru se pare ca incerci sa fii barbat pe Forum
Trebuia sa fii BARBAT cu acea fata pt a nu te parasi....si nu era necesar sa pomenesti ca ...cel dinaintea ta a fost si este vinovat...ti-ai ales o pupaza ieftina , trage consecintele , dar nu o face pe desteptul acum !
-Iulya
Postat pe 6 Iunie 2014 22:23
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-06-06 16:31:30
De la: kudika_950728, la data 2014-06-06 16:25:12situatie particulara in care ai dat dovada de rasism,,inceteaza cu ironiile ca nu ti merge cu mn,,si fa ti un bn si nu mai fi rasist,nici in particular nici in ansamblu,,nu noi avem meritul de a ne naste intr un anumit loc ci dumnezeu,,acel,,tigan,,puteai foarte bn fi tu,,,,noi avem meritul doar a cea ce devenim si asta in urma a diferitelor conjucturi in care suntem pusi,,,tu ai demonstrat ca ai tendinte rasiste,,,vindeca te



Daca eu eram acel tigan sa sti ca nu ma parasea gagica pentru xandru.
Nu ar fi avut motive.



Daca si cu parca ,...si stii de ce ? pt ca indiferent ce natie ar fi fost barbatul, care-i pui de lele ...nu o poti tine in frau !
-Iulya
Postat pe 6 Iunie 2014 22:33
M-a pus pe ganduri postarea lui Xandru referitoare la definitia rasismului si in consecinta am cautat definitia:
RASÍSM s. n. Teorie social-politicã care susține inegalitatea biologicã și intelectualã a raselor umane.

Ca sa nu apara si alte confuzii mai vin cu niste definitii.
BIOLÓGIC, -Ã, biologici, -ce, adj. 1. Care aparține biologiei, care se referã la biologie.
BIOLOGÍE s. f. Științã care studiazã manifestãrile vieții din punct de vedere anatomic, fiziologic, zoologic

Luand in considerare aceste definiti m-am bucurat intrucat am ajuns la concluzia ca nu sunt rasist.

De ce?

Pentru ca din punct de vedere biologic consider ca tiganii stau foarte bine iar din punct de vedere intelectual ii consider superiori multora intrucat sunt foarte descurcareti.
Pacat ca unii dintre ei isi folosesc inteligenta in directii nu prea cumsecade.
Subliniez, doar UNII dintre ei.
Din pacate pentru ei acesti UNII ies mai mult in evidenta decat ceilalti.

Luand in considerare toate astea m-am gandit la observatia lui Niculae referitoare la situatia de fatza si sunt nevoit sa recunosc ca intr-un fel are dreptate.
Se pare ca l-am judecat gresit pe tiganul cu care era initial gagica lui xandru.
Poate ca el era baiat de treaba dar nu avea banii lui xandru si nici nu-i oferea gagicii aceleasi oportunitati ca cele pe care i-le putea oferii xandru.
Dezgustul pentru genul acesta de pui de lele ce nu pot fi tinute in frau m-a impiedicat sa fiu obiectiv.

Niculae, recunosc ca m-ai certat in mod justificat chiar daca m-ai etichetat gresit.

Un weekend frumos tuturor!
Radu_Cristian_1
Postat pe 7 Iunie 2014 13:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa`i mai diminuez iesirile la o bere...doua, trei..? 61 De la: kudika046656 5 Iunie 2011 00:29
Ce inseamna fericirea pentru voi? 1 De la: nouasexy 19 Martie 2011 20:17
Decizie majora in doar 2 zile. Help :( 19 De la: kudika_9329 25 Iunie 2012 16:48
Or fi barbatii porci, dar si femeile sunt....naive 66 De la: cuba_libre 25 Septembrie 2013 16:04
M-a lasat balta a doua zi dupa nunta 44 De la: agoldfish 6 Iulie 2009 15:09