Setari Cookie-uri

Sa merg mai departe ?

De la: maybe, la data 2014-07-20 01:22:16
De la: Arno_28, la data 2014-07-19 15:09:31
De la: tedy, la data 2014-07-18 09:33:40
De la: kudika_958736, la data 2014-07-17 15:05:14Tedy, sunt un bãrbat a cãrui soție a ales sã facã ceea ce vrei (sau doar gândești) sã faci tu. Și a fãcut-o mulți ani, de foarte multe ori și treaba este cã nici nu știu cât de intensã a fost relația lor. (doar aventuri sexuale sau iubire adevãratã).
Dacã tu vrei sã faci asta, nu te poate opri nimeni și ești singura în mãsurã sã simți dacã meritã sau nu!
Eu îți spun din prisma celuilalt, a partenerului trãdat, a soțului de acasã.
Doare cumplit! Dacã chiar te iubește, durerea va fi inimaginabilã!
Este ceva ce te doboarã la pãmânt iremediabil pentru o bunã bucatã de vreme, lasã urme adânci și de neșters.
Chiar dacã am iertat, chiar dacã am ales sã-mi continui viața alãturi de ea, încrederea în ea este ceea ce cred cã s-a pierdut definitiv.
Nu te amãgii cã nu va afla niciodatã. Niciodatã sã nu spui niciodatã! (e un proverb cu o mare încãrcãturã de adevãr).
Sfatul meu este sã cântãrești bine situația, doar de dragul de a vedea cum este și cu altul... cum este o aventurã în timpul unei cãsnicii de duratã... NU SE MERITÃ!
Ar fi onest din partea ta mai bine sã pui capãt cãsniciei dacã îți dorești o altã persoanã în viața ta.
Îți mai spun ceva: deșii e greu de crezut, la un moment dat sentimentele de jenã, vinovãție și regret nu te vor ocoli. Te vor lovi cu toatã puterea unui mãrfar, iar vagoanele acestuia vor trece dureros și lent peste tine mult timp.
În definitiv ești singura care va ști ce ai de fãcut, noi doar îți dãm sfaturi în funcție de cum ne dorim noi ...sã procedezi tu.
Așa cã, indiferent ce alegi va fi responsabilitatea ta!


Da , iti dau perfecta dreptate si stiu ca doare , pentru ca si el , la inceputul relatiei noastre m-a inselat , si apoi mi-a spus acest lucru . Si intradevar , increderea este cel mai greu de castigat dupa acest lucru ... cel putin mie mi-au trebui ani intregi si nici acum nu pot sa spun ca am totala incredere in el ...
Nu imi doresc o alta persoana in viata mea , poate , pe langa complimente , vreau sa-i platesc cu aceeasi moneda ...
Stiu , pare o prostie ceea ce spun , la fel cum a fost o prostie din partea mea sa postez pe forum -poate intr-un moment de slabiciune - pentru ca toti frustratii sa lase comentarii care mai de care mai "frumoase"...
Ref la sentimentele care m-ar incerca de-a lungul timpului , exact acestea le am si eu in minte ... nu stiu daca as putea trai pentru restul vietii cu ele , ca o povara .... si sincer , iti multumesc pentru mesajul tau , a fost printre putinele mesaje "umane" primite ....


Mai femeia fatala,se pare ca ai si multa nesimtire si tupeu si atunci nu mai mira pe nimeni pofta brusca de calareala cu un bosorog.
Frustrata si ratata esti tu, cum ti-am mai spus si mai sus, o femeie adevarata nu facea doi copii cu unul care a inselat-o.
Am avut dreptate ca vrei doar sa i-o platesti si nu ai macar 2 neuroni sa gandesti ca ai si copii, se pare ca nu-ti pasa de ei, decat de calarit cu colegii.
Esti de cea mai proasta factura si ceva urma e clar ca meriti sa ti intample.
Esti doar o facatura de femeie.

Eu imi cer scuze pentru persoana pe care o citez, oricat de diferit gandeste, n-ar trebui sa se exprime public asa, scuze tuturor, inclusiv acelei persoane...
Ca ai 37 de ani si de 19 ani traiesti cu acelasi barbat, nu e putin lucru. Putine cupluri rezista... La varsta ta esti, cum as zice, in floarea feminitatii si toata lumea observa!!
Asa apar seducatorii, fiindca experienta de femeie matura, vigoarea, dar si rutina de cuplu nu sunt un secret....problema nu este ca ti-a incoltit gandul unei aventuri ci ca nu stii cum sa administrezi gandul fara sa iti complici viata.
Din start, din principiu si statistic vorbind, aventurile intre colegii de munca nu sunt o decizie buna. Ori se transforma in relatie adultera cu sentimente si compicatii majore, ori devine un soi de lupta surda, dupa ce se consuma, care sa paraseasca arena, adica locul de munca, pentru ca devine disconfortabil sa il vezi zilnic pe cel cu care ai comis un...pacat, ori tradare, ori cum ii spui...
Merita?! Tu stii ca nu!
Dar...problema reconfirmarii feminitatii tale, a capacitatii de seductie ramane infipta acolo, in mintea ta... daca locuiesti intr-un oras mare, in locul tau, as rezolva-o simplu, mi-as programa o aventura de care a doua zi eu insami sa pot uita (sunt posibilitati nenumarate, doar traim intro societate de consum). Te vei smti bine, te vei concentra pe ce aduce valoare in viata ta....
Stiu ce spun, uneori mi-am facut si eu astfel de cadouri, ca o esarfa de matase pura ori un parfum cu adevarat scump, nu doar la moda.
Aventura te aduce acasa proaspat, energetic si plin de idei, relatia adulterina macina, distruge tot ce nu vrei sa fie atins.
Oh, mi-am facut un renume din a scandaliza lumea, probabil... imi cer scuze pentru mine acum. Tie si tuturor.



Draga Maybe, nu-ti mai cere scuze pentru nimeni , m-am exprimat fix cum trebuia.
Omul pricepe de vorba, boul de par.
Macar ai un mod de a expune parerile care nu provoaca si jigneste pe nimeni, pe cand madam aventuriera nu.
Arno_28
Postat pe 20 Iulie 2014 18:06
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-20 17:14:20Maybe, postand o astfel de opinie dai dovada de foarte mult curaj intrind de buna voie in arena cu leoaice kudika.

Cred ca te vor papa pana la ultimul oscior pentru ca ai avut curajul sa recunosti ca ti-ai programat o aventura pentru a-ti reconfirma feminitatea.

Ce ai facut tu va fi interpretat ca o crima de lezmajestate la adresa FEMEII SUPREME.


Din punctul meu de vedere, ca si alta data.
Chapeau bas!


Eu cred ca vrei sa intre fundul tau in gura leoaicelor!Nu exista femei supreme dar femei puternice DA!
Incearca sa nu fii ironic aiurea!
Arno_28
Postat pe 20 Iulie 2014 18:10
De la: kudika_15804, la data 2014-07-20 17:30:51
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-20 17:14:20Maybe, postand o astfel de opinie dai dovada de foarte mult curaj intrind de buna voie in arena cu leoaice kudika.

Cred ca te vor papa pana la ultimul oscior pentru ca ai avut curajul sa recunosti ca ti-ai programat o aventura pentru a-ti reconfirma feminitatea.

Ce ai facut tu va fi interpretat ca o crima de lezmajestate la adresa FEMEII SUPREME.


Din punctul meu de vedere, ca si alta data.
Chapeau bas!



Nu ca m-as recunoaste leoaica,dar nu am sa o judec pe Maybe pentru simplul motiv ca nu s-a pus problema existentei unei aventuri,ci cea a achizitionarii unor lucruri indragite de domnia sa!!!Pe de alta parte,unde ar fi problema,daca Maybe ar fi facut un asemenea pas???Pe cine intereseaza??Personal,ies dintr-o asemenea culpa,nu agreez,dar nici nu ma transform in justitiarul acestui site,fiecare este liber sa isi traiasca viata cum doreste,dovedind si responsabilitatea corespunzatoare!!Cred ca ai inteles eronat partea legata de asa zisa aventura!!! Femeie suprema??Nu este necesar superlativul,caci este suficient sa rostesti cuvantul "FEMEIE" si spui totul!!!

Buna seara,Cristian!!


Buna seara Rainbow!

Iti doresc o saptamana minunata.

Radu_Cristian_1
Postat pe 20 Iulie 2014 20:20
De la: Arno_28, la data 2014-07-20 18:10:26
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-20 17:14:20Maybe, postand o astfel de opinie dai dovada de foarte mult curaj intrind de buna voie in arena cu leoaice kudika.

Cred ca te vor papa pana la ultimul oscior pentru ca ai avut curajul sa recunosti ca ti-ai programat o aventura pentru a-ti reconfirma feminitatea.

Ce ai facut tu va fi interpretat ca o crima de lezmajestate la adresa FEMEII SUPREME.


Din punctul meu de vedere, ca si alta data.
Chapeau bas!


Eu cred ca vrei sa intre fundul tau in gura leoaicelor!Nu exista femei supreme dar femei puternice DA!
Incearca sa nu fii ironic aiurea!


Nu credeam ca va intuii cineva intentia mea.

NU ma refeream la intentia de a fi ironic pentru ca ironia a fost facuta cu un scop precis.

Viorica

PS. Sa nu mai ajungem la cutite ca data trecuta.
Radu_Cristian_1
Postat pe 20 Iulie 2014 20:25
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-20 20:25:29
De la: Arno_28, la data 2014-07-20 18:10:26
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-20 17:14:20Maybe, postand o astfel de opinie dai dovada de foarte mult curaj intrind de buna voie in arena cu leoaice kudika.

Cred ca te vor papa pana la ultimul oscior pentru ca ai avut curajul sa recunosti ca ti-ai programat o aventura pentru a-ti reconfirma feminitatea.

Ce ai facut tu va fi interpretat ca o crima de lezmajestate la adresa FEMEII SUPREME.


Din punctul meu de vedere, ca si alta data.
Chapeau bas!


Eu cred ca vrei sa intre fundul tau in gura leoaicelor!Nu exista femei supreme dar femei puternice DA!
Incearca sa nu fii ironic aiurea!


Nu credeam ca va intuii cineva intentia mea.

NU ma refeream la intentia de a fi ironic pentru ca ironia a fost facuta cu un scop precis.

Viorica

PS. Sa nu mai ajungem la cutite ca data trecuta.



Nu sunt nici o Viorica.
Am spus si o mai spun o data ca te-a mirosit bine si de aia te fugarea pe aici.
Si bine iti facea.
Arno_28
Postat pe 21 Iulie 2014 20:34
Dragi cititori vreau sa va fac cunoscuta prin intermediul acestui site o rugaciune foarte puternica, rugaciune care pe mine personal m-a ajutat foarte mult. Este vorba despre rugaiunea "Sfintei Marta".


Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).

Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.
kudika172071
Postat pe 12 August 2014 15:19
De la: tedy, la data 2014-06-28 11:38:59Iata ca clasicul cliseu cu relatiile la serviciu incepe sa ma atinga si pe mine . Nu stiu daca sa ma las prada senzatiei sau sa refuz .... La munca , printre multi alti colegi , cu acesta ma inteleg foarte bine , insa in ultima perioada parca depasim anumite limite .... Am 37 de ani , deci nu sunt o fetiscana insa uneori parca acest lucru imi face placere . Vine la mine in birou cand stie ca sunt singura , ma complimenteaza , este o persoana foarte agreabila . Oricarei femei ii place sa fie flatata si complimentata , asa ca nu am vazut in asta nimic nelalocul lui , dar parca mai este ceva... In plus arata si foarte bine , chiar daca are cu 18 ani mai mult decat mine . Viata mea de familie este OK , adica nici prea prea , nici foarte foarte iar pana acum nici nu m-am gandit si nici nu mi-am inselat sotul , insa acum ma gandesc sa nu mai fiu atat de cerebrala ... Nu intreb daca oare merita , pentru ca stiu ca nu are rost sa-ti risti familia pentru nimic , insa ar fi chiar atat de ... rau daca mi-as permite si eu , dupa 19 ani sa simt si eu iarasi ceva ?


E destul de delicata situatia, familia nu trebuie riscata pentru nimic in lumea asta. Diferenta de 18 ani dintre voi, nu mi se pare a fi un impediment, mai ales ca el este mai in varsta, invers nu ar fi fost tocmai ok. Totusi, esti o femeie matura care ar trebui sa isi poata controla faptele, mai asteapta o perdioada de timp in care sa te convingi care sunt sentimentele lui fata de tine si daca intradevar simti ca el ti-ar impartasi ceva special poti incerca, dar tot ce faci trebuie sa fie cu simt de raspundere Ai grija!!!
Sasha_Criss
Postat pe 12 August 2014 21:40
De la: Sasha_Criss, la data 2014-08-12 21:40:01.... si daca intradevar simti ca el ti-ar impartasi ceva special poti incerca, dar tot ce faci trebuie sa fie cu simt de raspundere Ai grija!!!


Scuze dar nu m-am putut abtine.

Sa inteleg ca daca se simte iubita de colegul de serviciu poate incerca sa isi insele sotul cu conditia sa il insele cu simt de raspundere ?



Totul sau nimic, ce mama ei de treaba ca doar o viata avem.
Ma intreb cum arata statisticile in situatiile de genul asta.
Sa fie un mit faptul ca imbarligaturile dintre colegii si colegele de serviciu casatorite se termina prost de obicei?


Ce conteaza, noi sa fim fericiti.

Carpe diem!
Radu_Cristian_1
Postat pe 13 August 2014 15:25
De la: Sasha_Criss, la data 2014-08-12 21:40:01......................... Totusi, esti o femeie matura care ar trebui sa isi poata controla faptele, mai asteapta o perdioada de timp in care sa te convingi care sunt sentimentele lui fata de tine si daca intradevar simti ca el ti-ar impartasi ceva special poti incerca, dar tot ce faci trebuie sa fie cu simt de raspundere Ai grija!!!



Serios,drag amea????Hmmmmm!!! Nu sunt de acord cu tine,dar nu trebuie sa te superi din acest motiv!!!

Se pare ca nu esti chiar atat de inocenta,cum vrei sa pari pe acest site!!!Sfatul tau corespunde,mai degraba,unei tipologii de persoana versata,trecuta prin toate furcile caudine,nicidecum a celei reprezentata de o adolescenta!!!
Prima parte a propozitiei finale este in contradictie cu finalul ei!!Este punctul tau de vedere,deci,asa cum fac in raport cu toti userii,ti-l respect,dar numai atat!!!
kudika_15804
Postat pe 13 August 2014 15:37
Rainbow, sper ca nu te-ai last influentata de raspunsul meu.

Cred ca Sasha_Criss nu s-a gandit la interpretarea data de mine.

De fapt, cred ca a vrut sa-i sugereze lui Tedy sa fie responsabila in momentul in care va lua o decizie.

Eu ma plictiseam pe aici si m-am gandit sa speculez un pic ambiguitatea exprimarii ei.

Este adevarat ca e posibil sa ai tu dreptate si sa ma insel eu.

Sa speram ca ne va lamuri Sasha_Criss.

Radu_Cristian_1
Postat pe 13 August 2014 20:35
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-13 15:25:04
De la: Sasha_Criss, la data 2014-08-12 21:40:01.... si daca intradevar simti ca el ti-ar impartasi ceva special poti incerca, dar tot ce faci trebuie sa fie cu simt de raspundere Ai grija!!!


Scuze dar nu m-am putut abtine.

Sa inteleg ca daca se simte iubita de colegul de serviciu poate incerca sa isi insele sotul cu conditia sa il insele cu simt de raspundere ?



Totul sau nimic, ce mama ei de treaba ca doar o viata avem.
Ma intreb cum arata statisticile in situatiile de genul asta.
Sa fie un mit faptul ca imbarligaturile dintre colegii si colegele de serviciu casatorite se termina prost de obicei?


Ce conteaza, noi sa fim fericiti.

Carpe diem!


Raducule, nu te recunosc!
Esti cam rau chiar, ca doar fata a vrut sa spuna ca trebuie sa isi asume resposabilitatea pentru actele sale ca o femeie matura nu sa il insele cu simt de raspundere!
Dar incepe sa imi placa noua ta fata!
Parca mai vii de acasa!
Arno_28
Postat pe 13 August 2014 20:45
nici eu nu te recunosc taiso din cauza ca esti arno
kudika_950728
Postat pe 13 August 2014 20:49
De la: kudika_950728, la data 2014-08-13 20:49:24nici eu nu te recunosc taiso din cauza ca esti arno


Pentru tine sunt tot Thais!
Tot te mai framanta de unde vine Arno?!
Sic, tot nu spun!
Arno_28
Postat pe 13 August 2014 20:53
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-13 15:25:04
De la: Sasha_Criss, la data 2014-08-12 21:40:01.... si daca intradevar simti ca el ti-ar impartasi ceva special poti incerca, dar tot ce faci trebuie sa fie cu simt de raspundere Ai grija!!!


Scuze dar nu m-am putut abtine.

Sa inteleg ca daca se simte iubita de colegul de serviciu poate incerca sa isi insele sotul cu conditia sa il insele cu simt de raspundere ?



Totul sau nimic, ce mama ei de treaba ca doar o viata avem.
Ma intreb cum arata statisticile in situatiile de genul asta.
Sa fie un mit faptul ca imbarligaturile dintre colegii si colegele de serviciu casatorite se termina prost de obicei?


Ce conteaza, noi sa fim fericiti.

Carpe diem!


"Eu ma plictiseam pe aici si m-am gandit sa speculez un pic ambiguitatea exprimarii ei.""

de parca e greu de observat cum le sucesti tu dupa bunul tau plac nu e prima oara


-Iulya
Postat pe 13 August 2014 21:05
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-13 20:35:43Rainbow, sper ca nu te-ai last influentata de raspunsul meu.

Cred ca Sasha_Criss nu s-a gandit la interpretarea data de mine.

De fapt, cred ca a vrut sa-i sugereze lui Tedy sa fie responsabila in momentul in care va lua o decizie.

Eu ma plictiseam pe aici si m-am gandit sa speculez un pic ambiguitatea exprimarii ei.

Este adevarat ca e posibil sa ai tu dreptate si sa ma insel eu.

Sa speram ca ne va lamuri Sasha_Criss.



cu ce sa va lamuresc mai exact? nu am citit parerile voastre, doar mi-am exprimat punctul de vedere personal. Nu am incercat sa o incurajez spre a se arunca cu capul inainte, i-am spus ca e o femeie matura care ar trebui sa fie responsabila indiferent de decizia pe care o va lua. Nu cred ca am gresit cu nimic! Este normal ca parerile noastre sa nu corespunda! Daca gresesc, ea e libera sa se lase influentata de ceea ce doreste!
Sasha_Criss
Postat pe 13 August 2014 21:05
pai vezi,,e normal ca si parerile noastre sa nu corespunda si eu sa am parerea mea despre modele,,,,sa incetezi cu modelatul asa daca e reala povestea ta,,,sa nu te mai duci la modele
kudika_950728
Postat pe 13 August 2014 21:09
zi le ca asa te am invatat eu si da ti demisia
kudika_950728
Postat pe 13 August 2014 21:11
De la: kudika_950728, la data 2014-08-13 21:09:55pai vezi,,e normal ca si parerile noastre sa nu corespunda si eu sa am parerea mea despre modele,,,,sa incetezi cu modelatul asa daca e reala povestea ta,,,sa nu te mai duci la modele


N-ai vrea s-o "modelezi",smecher batran!?
Arno_28
Postat pe 13 August 2014 21:11
De la: Arno_28, la data 2014-08-13 20:53:04
De la: kudika_950728, la data 2014-08-13 20:49:24nici eu nu te recunosc taiso din cauza ca esti arno


Pentru tine sunt tot Thais!
Tot te mai framanta de unde vine Arno?!
Sic, tot nu spun!


ee de unde ca nu sti nici tu
kudika_950728
Postat pe 13 August 2014 21:12
De la: kudika_950728, la data 2014-08-13 21:11:16zi le ca asa te am invatat eu si da ti demisia


hai paaaaaa!!!
Sasha_Criss
Postat pe 13 August 2014 21:12
De la: Arno_28, la data 2014-08-13 21:11:53
De la: kudika_950728, la data 2014-08-13 21:09:55pai vezi,,e normal ca si parerile noastre sa nu corespunda si eu sa am parerea mea despre modele,,,,sa incetezi cu modelatul asa daca e reala povestea ta,,,sa nu te mai duci la modele


N-ai vrea s-o "modelezi",smecher batran!?


nu sunt batran
kudika_950728
Postat pe 13 August 2014 21:13
De la: Sasha_Criss, la data 2014-08-13 21:12:29
De la: kudika_950728, la data 2014-08-13 21:11:16zi le ca asa te am invatat eu si da ti demisia


hai paaaaaa!!!


ce faci ti e somnic
kudika_950728
Postat pe 13 August 2014 21:14
De la: kudika_950728, la data 2014-08-13 21:12:18
De la: Arno_28, la data 2014-08-13 20:53:04
De la: kudika_950728, la data 2014-08-13 20:49:24nici eu nu te recunosc taiso din cauza ca esti arno


Pentru tine sunt tot Thais!
Tot te mai framanta de unde vine Arno?!
Sic, tot nu spun!


ee de unde ca nu sti nici tu


Eu stiu, dar nu-ti spun!
Toate numele mele au o motiv, o etimologie cara si un rost de a fi alese!
Arno_28
Postat pe 13 August 2014 21:20
De la: kudika_950728, la data 2014-08-13 21:13:22
De la: Arno_28, la data 2014-08-13 21:11:53
De la: kudika_950728, la data 2014-08-13 21:09:55pai vezi,,e normal ca si parerile noastre sa nu corespunda si eu sa am parerea mea despre modele,,,,sa incetezi cu modelatul asa daca e reala povestea ta,,,sa nu te mai duci la modele


N-ai vrea s-o "modelezi",smecher batran!?


nu sunt batran


Da'vulpe batrana, DA!
Arno_28
Postat pe 13 August 2014 21:21
De la: Arno_28, la data 2014-08-13 21:20:39
De la: kudika_950728, la data 2014-08-13 21:12:18
De la: Arno_28, la data 2014-08-13 20:53:04
De la: kudika_950728, la data 2014-08-13 20:49:24nici eu nu te recunosc taiso din cauza ca esti arno


Pentru tine sunt tot Thais!
Tot te mai framanta de unde vine Arno?!
Sic, tot nu spun!


ee de unde ca nu sti nici tu


Eu stiu, dar nu-ti spun!
Toate numele mele au o motiv, o etimologie cara si un rost de a fi alese!


lasa ca stim ca nu sti,,daca stiai ziceai
kudika_950728
Postat pe 13 August 2014 21:24
De la: kudika_950728, la data 2014-08-13 21:24:19
De la: Arno_28, la data 2014-08-13 21:20:39
De la: kudika_950728, la data 2014-08-13 21:12:18
De la: Arno_28, la data 2014-08-13 20:53:04
De la: kudika_950728, la data 2014-08-13 20:49:24nici eu nu te recunosc taiso din cauza ca esti arno


Pentru tine sunt tot Thais!
Tot te mai framanta de unde vine Arno?!
Sic, tot nu spun!


ee de unde ca nu sti nici tu


Eu stiu, dar nu-ti spun!
Toate numele mele au o motiv, o etimologie cara si un rost de a fi alese!


lasa ca stim ca nu sti,,daca stiai ziceai


Las- balta, ca nu ma poti provoca, nu maispun nimic!
Arno_28
Postat pe 13 August 2014 21:43
De la: Sasha_Criss, la data 2014-08-13 21:05:52
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-13 20:35:43Rainbow, sper ca nu te-ai last influentata de raspunsul meu.

Cred ca Sasha_Criss nu s-a gandit la interpretarea data de mine.

De fapt, cred ca a vrut sa-i sugereze lui Tedy sa fie responsabila in momentul in care va lua o decizie.

Eu ma plictiseam pe aici si m-am gandit sa speculez un pic ambiguitatea exprimarii ei.

Este adevarat ca e posibil sa ai tu dreptate si sa ma insel eu.

Sa speram ca ne va lamuri Sasha_Criss.



cu ce sa va lamuresc mai exact? nu am citit parerile voastre, doar mi-am exprimat punctul de vedere personal. Nu am incercat sa o incurajez spre a se arunca cu capul inainte, i-am spus ca e o femeie matura care ar trebui sa fie responsabila indiferent de decizia pe care o va lua. Nu cred ca am gresit cu nimic! Este normal ca parerile noastre sa nu corespunda! Daca gresesc, ea e libera sa se lase influentata de ceea ce doreste!


Si eu si Rainbow am comentat finalul raspunsului tau (este citat si de mine si de ea).

Eu am speculat un pic faptul ca din raspunsul tau se putea intelege si altceva si Rainbow a fost un pic mai taioasa in comentariu intrucat am derutat-o eu cu comentariul meu. (Asa cred eu, e posibil sa ma insel.)

De aici a plecat toata tarasenia.

Nu cred ca ai gresit cu ceva si nici nu trebuie ca parerile noastre sa corespunda.



Radu_Cristian_1
Postat pe 13 August 2014 22:32
De la: -Iulya, la data 2014-08-13 21:05:30
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-13 15:25:04
De la: Sasha_Criss, la data 2014-08-12 21:40:01.... si daca intradevar simti ca el ti-ar impartasi ceva special poti incerca, dar tot ce faci trebuie sa fie cu simt de raspundere Ai grija!!!


Scuze dar nu m-am putut abtine.

Sa inteleg ca daca se simte iubita de colegul de serviciu poate incerca sa isi insele sotul cu conditia sa il insele cu simt de raspundere ?



Totul sau nimic, ce mama ei de treaba ca doar o viata avem.
Ma intreb cum arata statisticile in situatiile de genul asta.
Sa fie un mit faptul ca imbarligaturile dintre colegii si colegele de serviciu casatorite se termina prost de obicei?


Ce conteaza, noi sa fim fericiti.

Carpe diem!


"Eu ma plictiseam pe aici si m-am gandit sa speculez un pic ambiguitatea exprimarii ei.""

de parca e greu de observat cum le sucesti tu dupa bunul tau plac nu e prima oara




Ce sa fac si eu.

Daca tot am timp liber la dispozitie imi exersez talentul de politician.

Iulyo, daca tot mi-ai descoperit acest talent ma gandesc ca poate acesta este motivul pentru care am ajuns pe forumul Kudika, sa aflu pentru ce alta meserie am aptitudini.

Daca ma hotarasc sa ma lipesc de un partid si imi va merge bine nu pot decat sa iti multumesc anticipat fiindca mie nu mi-ar fi trecut prin cap asa ceva.

Radu_Cristian_1
Postat pe 13 August 2014 22:40
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-13 22:40:56
De la: -Iulya, la data 2014-08-13 21:05:30
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-13 15:25:04
De la: Sasha_Criss, la data 2014-08-12 21:40:01.... si daca intradevar simti ca el ti-ar impartasi ceva special poti incerca, dar tot ce faci trebuie sa fie cu simt de raspundere Ai grija!!!


Scuze dar nu m-am putut abtine.

Sa inteleg ca daca se simte iubita de colegul de serviciu poate incerca sa isi insele sotul cu conditia sa il insele cu simt de raspundere ?



Totul sau nimic, ce mama ei de treaba ca doar o viata avem.
Ma intreb cum arata statisticile in situatiile de genul asta.
Sa fie un mit faptul ca imbarligaturile dintre colegii si colegele de serviciu casatorite se termina prost de obicei?


Ce conteaza, noi sa fim fericiti.

Carpe diem!


"Eu ma plictiseam pe aici si m-am gandit sa speculez un pic ambiguitatea exprimarii ei.""

de parca e greu de observat cum le sucesti tu dupa bunul tau plac nu e prima oara




Ce sa fac si eu.

Daca tot am timp liber la dispozitie imi exersez talentul de politician.

Iulyo, daca tot mi-ai descoperit acest talent ma gandesc ca poate acesta este motivul pentru care am ajuns pe forumul Kudika, sa aflu pentru ce alta meserie am aptitudini.

Daca ma hotarasc sa ma lipesc de un partid si imi va merge bine nu pot decat sa iti multumesc anticipat fiindca mie nu mi-ar fi trecut prin cap asa ceva.



Succes Radu , hei sa-mi lasi floraria mie , ca tu vei fi ocupat pt ca nu-mi place politica ,dar cand vad un politician ma bufneste
-Iulya
Postat pe 13 August 2014 22:45
De la: -Iulya, la data 2014-08-13 22:45:17
Succes Radu , hei sa-mi lasi floraria mie , ca tu vei fi ocupat pt ca nu-mi place politica ,dar cand vad un politician ma bufneste


Sa sti ca este bine ca te bufneste .

Daca te bufnea inseamna ca nu ma detasam cu nimic fata de cei care fac politica in prezent.

Atat timp cat mai poti inseamna ca mai exista speranta ca poate fi mai bine.
Radu_Cristian_1
Postat pe 13 August 2014 23:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat 14 De la: kudika050245 13 Iulie 2009 17:35
Astept pareri de la voi.. 3 De la: kitty_krieger 30 Aprilie 2010 01:11
nu stiu ce mi se intimpla 13 De la: lidiaolteanu 21 Aprilie 2010 22:06
iubirea sau datoria fata de parinti 27 De la: kudika025037 13 Mai 2009 08:30
Suparata 35 De la: clau19 4 August 2010 22:25