Setari Cookie-uri

Sa merg mai departe ?

nu i nevoie
kudika_950728
Postat pe 2 Iulie 2014 23:24
De la: kudika_950728, la data 2014-07-02 23:24:03nu i nevoie

bine
dar bat pariu ca e urata
-Iulya
Postat pe 2 Iulie 2014 23:46
Complimentati-va intre voi , ca mie nu-mi lipsesc complimentele ....Da , sunt urata de rup pamantul , mai rau ca Baba Cloanta , asa ca Iulya , ai castigat pariul si poti sa stai linistita .
tedy
Postat pe 17 Iulie 2014 10:15
De la: tedy, la data 2014-07-17 10:15:00Complimentati-va intre voi , ca mie nu-mi lipsesc complimentele ....Da , sunt urata de rup pamantul , mai rau ca Baba Cloanta , asa ca Iulya , ai castigat pariul si poti sa stai linistita .

eu nu cred ca esti urata ,alfel nu te cauta cel care-ti face curte
Titanika
Postat pe 17 Iulie 2014 13:20
De la: kudika_950728, la data 2014-06-28 14:59:37femeilor le cautam repede circumstante atenuante,,ca nu mai sunt iubite ca nu li se da atentie,,desi de multe ori nici macar asa nu este,,,in schimb pe barbatii ii criticam drastic
corect,aici ai dreptate....
NEGRUTTTT
Postat pe 17 Iulie 2014 13:32
De la: tedy, la data 2014-07-17 10:15:00Complimentati-va intre voi , ca mie nu-mi lipsesc complimentele ....Da , sunt urata de rup pamantul , mai rau ca Baba Cloanta , asa ca Iulya , ai castigat pariul si poti sa stai linistita .



Nu exista oameni frumosi si urati,draga mea,caci parerile oamenilor si clasificarile lor sunt subiective!!Orice om este frumos daca are un suflet bogat,caci in valoarea lui consta frumusetea umana!!!Esti femeie,deci esti frumoasa!!
kudika_15804
Postat pe 17 Iulie 2014 14:23
Tedy, sunt un bãrbat a cãrui soție a ales sã facã ceea ce vrei (sau doar gândești) sã faci tu. Și a fãcut-o mulți ani, de foarte multe ori și treaba este cã nici nu știu cât de intensã a fost relația lor. (doar aventuri sexuale sau iubire adevãratã).
Dacã tu vrei sã faci asta, nu te poate opri nimeni și ești singura în mãsurã sã simți dacã meritã sau nu!
Eu îți spun din prisma celuilalt, a partenerului trãdat, a soțului de acasã.
Doare cumplit! Dacã chiar te iubește, durerea va fi inimaginabilã!
Este ceva ce te doboarã la pãmânt iremediabil pentru o bunã bucatã de vreme, lasã urme adânci și de neșters.
Chiar dacã am iertat, chiar dacã am ales sã-mi continui viața alãturi de ea, încrederea în ea este ceea ce cred cã s-a pierdut definitiv.
Nu te amãgii cã nu va afla niciodatã. Niciodatã sã nu spui niciodatã! (e un proverb cu o mare încãrcãturã de adevãr).
Sfatul meu este sã cântãrești bine situația, doar de dragul de a vedea cum este și cu altul... cum este o aventurã în timpul unei cãsnicii de duratã... NU SE MERITÃ!
Ar fi onest din partea ta mai bine sã pui capãt cãsniciei dacã îți dorești o altã persoanã în viața ta.
Îți mai spun ceva: deșii e greu de crezut, la un moment dat sentimentele de jenã, vinovãție și regret nu te vor ocoli. Te vor lovi cu toatã puterea unui mãrfar, iar vagoanele acestuia vor trece dureros și lent peste tine mult timp.
În definitiv ești singura care va ști ce ai de fãcut, noi doar îți dãm sfaturi în funcție de cum ne dorim noi ...sã procedezi tu.
Așa cã, indiferent ce alegi va fi responsabilitatea ta!
kudika_958736
Postat pe 17 Iulie 2014 15:05
buna tedy hai sa rezolvam problema.ai fost sedusa de un coleg de 55ani.a.cind intrii in birou numara-ti banii din portofel si scriei pe hirtie.cind pleacA COLEGUL NUMARA=TI BANII SI SCRIEI PE HIRTIE. B.CE FUNCTIE AI TU,CE FUNCTIE,SITUATIE SOCIALA ARE SOTUL TAU,RUDELE VOASTRE,CE FUNCTIE ARA BARBATUL DE 55 ANI,CE ARE DE CISTIGAT DE PE URMA TA,STAI SI GINDESTE. C.SCAPA DE SEDUCATOR.AI MEREU DE LUCRU,NU POTI SA-L PRIMESTI IN BIROU,RARESTE VIZITELE,NU TE LASA HIPNOTIZATA,SUGEstionata si ai sa poti gindi limpede. despre barbatii de peste 50ani=parerea mea nici-un barbat nu faCE CURTE FARA INTERES.BARBATII REGULEAZA CA SI CUM AR FACE PIPI.NU AU SENTIMENTE.II INTERESEAZA NUMAI PERSOANA LOR.SPUN CA II DOR SI LI SE INTARESC TESTICULELE DACA NU REGULEAZA.FEMEILE SUNT GISTE,SUNT PROASTE,POT FI BATRINE,TINERE,PROASTE,URITE,INVATATE,PASARICA SA AIBA.DUPA SEX CER BANI SI FURA BANI,LUCRURI,IN RELATIILE MAI LUNGI FURA CASA FEMEII.AM VAZUT ACTE DE VINZARE-CUMPARARE A APARTAMENTULUI FACUT DE AMANT,APARTAMENTUL FIIND PROPRIETATEA AMANTEI DINAINEA RELATIEI.SPUN BARBATII CA DUPA UN CONCUBINAJ DE 5 ANI CER IN PROCES TOATA AVEREA FEMEII ,RESPECTIV O JUMATATE LE REVIN,DESI AVEREA O ARE FEMEIA DINAINTEA RELATIEI.EXISTA O MULTIME DE FORME DE A FURA O FEMEIE DE AVERE PRIN SEDUCTIE SI RELATII SEXUALE.ITI POT DA ASEMENEA EXEMPLE SI DIN USA NU NUMAI DIN ROMANIA.INSTANTELE DE JUDECATA SUNT PLINE DE ASTFEL DE SITUATII.STAI SI TE GINDESTE LA TOATE ACESTEA SI PRIVESTE SITUATIA SI DE PE PARTEA ACEASTA.
greffe
Postat pe 17 Iulie 2014 16:21
De la: greffe, la data 2014-07-17 16:21:23buna tedy hai sa rezolvam problema.ai fost sedusa de un coleg de 55ani.a.cind intrii in birou numara-ti banii din portofel si scriei pe hirtie.cind pleacA COLEGUL NUMARA=TI BANII SI SCRIEI PE HIRTIE. B.CE FUNCTIE AI TU,CE FUNCTIE,SITUATIE SOCIALA ARE SOTUL TAU,RUDELE VOASTRE,CE FUNCTIE ARA BARBATUL DE 55 ANI,CE ARE DE CISTIGAT DE PE URMA TA,STAI SI GINDESTE. C.SCAPA DE SEDUCATOR.AI MEREU DE LUCRU,NU POTI SA-L PRIMESTI IN BIROU,RARESTE VIZITELE,NU TE LASA HIPNOTIZATA,SUGEstionata si ai sa poti gindi limpede. despre barbatii de peste 50ani=parerea mea nici-un barbat nu faCE CURTE FARA INTERES.BARBATII REGULEAZA CA SI CUM AR FACE PIPI.NU AU SENTIMENTE.II INTERESEAZA NUMAI PERSOANA LOR.SPUN CA II DOR SI LI SE INTARESC TESTICULELE DACA NU REGULEAZA.FEMEILE SUNT GISTE,SUNT PROASTE,POT FI BATRINE,TINERE,PROASTE,URITE,INVATATE,PASARICA SA AIBA.DUPA SEX CER BANI SI FURA BANI,LUCRURI,IN RELATIILE MAI LUNGI FURA CASA FEMEII.AM VAZUT ACTE DE VINZARE-CUMPARARE A APARTAMENTULUI FACUT DE AMANT,APARTAMENTUL FIIND PROPRIETATEA AMANTEI DINAINEA RELATIEI.SPUN BARBATII CA DUPA UN CONCUBINAJ DE 5 ANI CER IN PROCES TOATA AVEREA FEMEII ,RESPECTIV O JUMATATE LE REVIN,DESI AVEREA O ARE FEMEIA DINAINTEA RELATIEI.EXISTA O MULTIME DE FORME DE A FURA O FEMEIE DE AVERE PRIN SEDUCTIE SI RELATII SEXUALE.ITI POT DA ASEMENEA EXEMPLE SI DIN USA NU NUMAI DIN ROMANIA.INSTANTELE DE JUDECATA SUNT PLINE DE ASTFEL DE SITUATII.STAI SI TE GINDESTE LA TOATE ACESTEA SI PRIVESTE SITUATIA SI DE PE PARTEA ACEASTA.




Fontul folosit este foarte obositor in situatia in care textul este scris cu majuscule.

Pe viitor ar fi bine sa ti cont de acest neajuns.

Incerca sa recitesti textul. Este foarte greu de urmarit.

Radu_Cristian_1
Postat pe 17 Iulie 2014 16:48
Daca aveti copii, ati insela sotul este cea mai mare prostie posibila. Iti faci praf si copii si sotul dintr-o lovitura.

Daca vrei sa divortezi fa asta inainte de calca stramb. Macar vei iesi cu onoare din relatie.

Daca vrei doar sa te simti bine si sa traiesti senzatii tari puneti mintea la contributie si dezmorteste-ti propriul sot.

Daca nu e gay in mod sigur isi va aduce cu placere aminte de vremurile bune de la inceputul relatiei voastre si va face tot posibilul ca sa nu te dezamageasca.

Sper ca nu are probleme de sanatate si din acest motiv nu iti mai acorda atentia cuvenita.

Te intrebi de ce nu te mai complimenteaza si nu iti mai acorda atentie sotul?
Presupun ca se intampla asta pentru ca aveti Televizor si Internet in stare buna de functionare.



Radu_Cristian_1
Postat pe 17 Iulie 2014 17:00
De la: tedy, la data 2014-07-17 10:15:00Complimentati-va intre voi , ca mie nu-mi lipsesc complimentele ....Da , sunt urata de rup pamantul , mai rau ca Baba Cloanta , asa ca Iulya , ai castigat pariul si poti sa stai linistita .


Ba esti chiar urata ce atata tura vura baba cloanta e frumoasa
-Iulya
Postat pe 17 Iulie 2014 19:11
De la: kudika_958736, la data 2014-07-17 15:05:14Tedy, sunt un bãrbat a cãrui soție a ales sã facã ceea ce vrei (sau doar gândești) sã faci tu. Și a fãcut-o mulți ani, de foarte multe ori și treaba este cã nici nu știu cât de intensã a fost relația lor. (doar aventuri sexuale sau iubire adevãratã).
Dacã tu vrei sã faci asta, nu te poate opri nimeni și ești singura în mãsurã sã simți dacã meritã sau nu!
Eu îți spun din prisma celuilalt, a partenerului trãdat, a soțului de acasã.
Doare cumplit! Dacã chiar te iubește, durerea va fi inimaginabilã!
Este ceva ce te doboarã la pãmânt iremediabil pentru o bunã bucatã de vreme, lasã urme adânci și de neșters.
Chiar dacã am iertat, chiar dacã am ales sã-mi continui viața alãturi de ea, încrederea în ea este ceea ce cred cã s-a pierdut definitiv.
Nu te amãgii cã nu va afla niciodatã. Niciodatã sã nu spui niciodatã! (e un proverb cu o mare încãrcãturã de adevãr).
Sfatul meu este sã cântãrești bine situația, doar de dragul de a vedea cum este și cu altul... cum este o aventurã în timpul unei cãsnicii de duratã... NU SE MERITÃ!
Ar fi onest din partea ta mai bine sã pui capãt cãsniciei dacã îți dorești o altã persoanã în viața ta.
Îți mai spun ceva: deșii e greu de crezut, la un moment dat sentimentele de jenã, vinovãție și regret nu te vor ocoli. Te vor lovi cu toatã puterea unui mãrfar, iar vagoanele acestuia vor trece dureros și lent peste tine mult timp.
În definitiv ești singura care va ști ce ai de fãcut, noi doar îți dãm sfaturi în funcție de cum ne dorim noi ...sã procedezi tu.
Așa cã, indiferent ce alegi va fi responsabilitatea ta!


Da , iti dau perfecta dreptate si stiu ca doare , pentru ca si el , la inceputul relatiei noastre m-a inselat , si apoi mi-a spus acest lucru . Si intradevar , increderea este cel mai greu de castigat dupa acest lucru ... cel putin mie mi-au trebui ani intregi si nici acum nu pot sa spun ca am totala incredere in el ...
Nu imi doresc o alta persoana in viata mea , poate , pe langa complimente , vreau sa-i platesc cu aceeasi moneda ...
Stiu , pare o prostie ceea ce spun , la fel cum a fost o prostie din partea mea sa postez pe forum -poate intr-un moment de slabiciune - pentru ca toti frustratii sa lase comentarii care mai de care mai "frumoase"...
Ref la sentimentele care m-ar incerca de-a lungul timpului , exact acestea le am si eu in minte ... nu stiu daca as putea trai pentru restul vietii cu ele , ca o povara .... si sincer , iti multumesc pentru mesajul tau , a fost printre putinele mesaje "umane" primite ....
tedy
Postat pe 18 Iulie 2014 09:33
Daca intr-un final alegi sa-l inseli, fa-o cu mine. Nu are rost sa il inseli cu un mosh. Sunt tanar si in putere.

Preferi un penis zbarcit sau unul fin si frumos ?

Chose your destiny!
yeah123
Postat pe 18 Iulie 2014 17:54
De la: tedy, la data 2014-07-18 09:33:40
De la: kudika_958736, la data 2014-07-17 15:05:14Tedy, sunt un bãrbat a cãrui soție a ales sã facã ceea ce vrei (sau doar gândești) sã faci tu. Și a fãcut-o mulți ani, de foarte multe ori și treaba este cã nici nu știu cât de intensã a fost relația lor. (doar aventuri sexuale sau iubire adevãratã).
Dacã tu vrei sã faci asta, nu te poate opri nimeni și ești singura în mãsurã sã simți dacã meritã sau nu!
Eu îți spun din prisma celuilalt, a partenerului trãdat, a soțului de acasã.
Doare cumplit! Dacã chiar te iubește, durerea va fi inimaginabilã!
Este ceva ce te doboarã la pãmânt iremediabil pentru o bunã bucatã de vreme, lasã urme adânci și de neșters.
Chiar dacã am iertat, chiar dacã am ales sã-mi continui viața alãturi de ea, încrederea în ea este ceea ce cred cã s-a pierdut definitiv.
Nu te amãgii cã nu va afla niciodatã. Niciodatã sã nu spui niciodatã! (e un proverb cu o mare încãrcãturã de adevãr).
Sfatul meu este sã cântãrești bine situația, doar de dragul de a vedea cum este și cu altul... cum este o aventurã în timpul unei cãsnicii de duratã... NU SE MERITÃ!
Ar fi onest din partea ta mai bine sã pui capãt cãsniciei dacã îți dorești o altã persoanã în viața ta.
Îți mai spun ceva: deșii e greu de crezut, la un moment dat sentimentele de jenã, vinovãție și regret nu te vor ocoli. Te vor lovi cu toatã puterea unui mãrfar, iar vagoanele acestuia vor trece dureros și lent peste tine mult timp.
În definitiv ești singura care va ști ce ai de fãcut, noi doar îți dãm sfaturi în funcție de cum ne dorim noi ...sã procedezi tu.
Așa cã, indiferent ce alegi va fi responsabilitatea ta!


Da , iti dau perfecta dreptate si stiu ca doare , pentru ca si el , la inceputul relatiei noastre m-a inselat , si apoi mi-a spus acest lucru . Si intradevar , increderea este cel mai greu de castigat dupa acest lucru ... cel putin mie mi-au trebui ani intregi si nici acum nu pot sa spun ca am totala incredere in el ...
Nu imi doresc o alta persoana in viata mea , poate , pe langa complimente , vreau sa-i platesc cu aceeasi moneda ...



Se spune ca razbunarea este arma prostului.

Tu nu ai atitudinea unei femei puternice , care se respecta pe ea insasi !!!!!

Si tot ce insiri pe aici ,e doar bla bla bla
-Iulya
Postat pe 18 Iulie 2014 18:10
De la: yeah123, la data 2014-07-18 17:54:18Daca intr-un final alegi sa-l inseli, fa-o cu mine. Nu are rost sa il inseli cu un mosh. Sunt tanar si in putere.

Preferi un penis zbarcit sau unul fin si frumos ?

Chose your destiny!




kudika226898
Postat pe 18 Iulie 2014 19:11
De la: yeah123, la data 2014-07-18 17:54:18Daca intr-un final alegi sa-l inseli, fa-o cu mine. Nu are rost sa il inseli cu un mosh. Sunt tanar si in putere.

Preferi un penis zbarcit sau unul fin si frumos ?

Chose your destiny!


Are dreptate pustiul.
Daca vrei mai multe detalii despre el le gasesti pe subiectul pe care l-a deschis chiar el.

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/59743.html

Acum e in faza ideala.

Va fi discret si disponibil pentru ca momentan cauta doar o relatie "friends with benefits".


Glumesc desigur.

Daca nu vrei sa divortezi nu inteleg ce vrei de fapt.
Sa ai motiv de divort?
Iti e greu sa-i spui ca te-ai saturat de el si vrei sa simti ca traiesti?


Radu_Cristian_1
Postat pe 18 Iulie 2014 22:57
De la: kudika_958736, la data 2014-07-17 15:05:14Tedy, sunt un bãrbat a cãrui soție a ales sã facã ceea ce vrei (sau doar gândești) sã faci tu. Și a fãcut-o mulți ani, de foarte multe ori și treaba este cã nici nu știu cât de intensã a fost relația lor. (doar aventuri sexuale sau iubire adevãratã).
Dacã tu vrei sã faci asta, nu te poate opri nimeni și ești singura în mãsurã sã simți dacã meritã sau nu!
Eu îți spun din prisma celuilalt, a partenerului trãdat, a soțului de acasã.
Doare cumplit! Dacã chiar te iubește, durerea va fi inimaginabilã!
Este ceva ce te doboarã la pãmânt iremediabil pentru o bunã bucatã de vreme, lasã urme adânci și de neșters.
Chiar dacã am iertat, chiar dacã am ales sã-mi continui viața alãturi de ea, încrederea în ea este ceea ce cred cã s-a pierdut definitiv.
Nu te amãgii cã nu va afla niciodatã. Niciodatã sã nu spui niciodatã! (e un proverb cu o mare încãrcãturã de adevãr).
Sfatul meu este sã cântãrești bine situația, doar de dragul de a vedea cum este și cu altul... cum este o aventurã în timpul unei cãsnicii de duratã... NU SE MERITÃ!
Ar fi onest din partea ta mai bine sã pui capãt cãsniciei dacã îți dorești o altã persoanã în viața ta.
Îți mai spun ceva: deșii e greu de crezut, la un moment dat sentimentele de jenã, vinovãție și regret nu te vor ocoli. Te vor lovi cu toatã puterea unui mãrfar, iar vagoanele acestuia vor trece dureros și lent peste tine mult timp.
În definitiv ești singura care va ști ce ai de fãcut, noi doar îți dãm sfaturi în funcție de cum ne dorim noi ...sã procedezi tu.
Așa cã, indiferent ce alegi va fi responsabilitatea ta!


mda,,urat,,si cum sa stai cu o persoana de genul asta langa tn,,nu stiu
kudika_950728
Postat pe 18 Iulie 2014 23:08
De la: kudika_950728, la data 2014-07-18 23:08:31
mda,,urat,,si cum sa stai cu o persoana de genul asta langa tn,,nu stiu


Ai copii?
Radu_Cristian_1
Postat pe 18 Iulie 2014 23:10
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-18 23:10:22
De la: kudika_950728, la data 2014-07-18 23:08:31
mda,,urat,,si cum sa stai cu o persoana de genul asta langa tn,,nu stiu


Ai copii?


ma refeream ca barbat nu ca femeie si daca vrei sa mi zici ca e acelasi lucru scurteaza discutia ca nu este desi inselatul este acelasi lucru
kudika_950728
Postat pe 18 Iulie 2014 23:16
De la: kudika_950728, la data 2014-07-18 23:16:54
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-18 23:10:22
De la: kudika_950728, la data 2014-07-18 23:08:31
mda,,urat,,si cum sa stai cu o persoana de genul asta langa tn,,nu stiu


Ai copii?


ma refeream ca barbat nu ca femeie si daca vrei sa mi zici ca e acelasi lucru scurteaza discutia ca nu este desi inselatul este acelasi lucru


Se pare ca raspunsul la intrebarea mea este NU, nu ai copii.

OK.

In cazul asta este de inteles punctul tau de vedere.

Cand nu sunt copii la mijloc este foarte simplu sa fi radical in astfel de situatii.
Radu_Cristian_1
Postat pe 19 Iulie 2014 00:20
Ba da , avem copii , ca sa-ti raspund la inttebare. Si poate toata chestia asta este , intradevar pentru a simti ca traiesc din nou si nu ca m-am saturat de el . Suntem impreuna de 19 ani ,si poate am ajuns la monotonia care omoara cuplurile ...
tedy
Postat pe 19 Iulie 2014 08:49
De la: tedy, la data 2014-07-17 10:15:00Complimentati-va intre voi , ca mie nu-mi lipsesc complimentele ....Da , sunt urata de rup pamantul , mai rau ca Baba Cloanta , asa ca Iulya , ai castigat pariul si poti sa stai linistita .


Din pacate esti "urata"la suflet si la minte!
Nu e vorba de uratenie trupeasca !
Arno_28
Postat pe 19 Iulie 2014 09:48
De la: tedy, la data 2014-07-19 08:49:18Ba da , avem copii , ca sa-ti raspund la inttebare. Si poate toata chestia asta este , intradevar pentru a simti ca traiesc din nou si nu ca m-am saturat de el . Suntem impreuna de 19 ani ,si poate am ajuns la monotonia care omoara cuplurile ...


Ce te mai contrazici in afirmatii de la o postare la alta !

Nu mai stii nici tu ce scuze sa gasesti pt a te acoperii , ca-ti place ...cucul..rau de tot !
Pe deasupra mai esti si tuta , nici macar nu ti-a fost adresata tie intrebarea , ai copii"?; dar unde nu-i cap vai de fund , tu ,cu el gandesti .

Urata pamantului !

Daca erai mai dezghetata la minte , nu o faceai pe doamna pe aici , ci iti vedeai de colectia ta de "cucuri" ....spovedeste-te la popa , ca se pare ca ai constiinta atat de incarcata , incat dai pe dinafara de prostia acumulata in cei 19 ani de casnicie .

Am zis eu ca cele ca tine , pt faptul ca au barbati buni , isi pun poalele in cap ......daca ai fi avut barbat rau , nu-ti ardea toata viata sa fii in cautare de cuc ....disperato
-Iulya
Postat pe 19 Iulie 2014 10:52
De la: tedy, la data 2014-07-19 08:49:18Ba da , avem copii , ca sa-ti raspund la inttebare. Si poate toata chestia asta este , intradevar pentru a simti ca traiesc din nou si nu ca m-am saturat de el . Suntem impreuna de 19 ani ,si poate am ajuns la monotonia care omoara cuplurile ...

da poti merge mai departe.....mai tarziu sa ne spui ce gust a avut aceasta "aventura",amara dulce,daca ti-a trezit din nou acei fluturasi sau pur si simplu ti-a dat dureri de cap,totul depinde de tine fara a ne cere parerea noastra....esti femeia la 40 ani,cand se transforma,care cauta ceva nou,daca mai este cautata pt frumusetea ei sau pt trupul ei,cauti sa vezi daca mai ai acel sarm....mai tarziu iti vei da seama daca ai reusit ceea ce ti-ai propus....depinde si de circumstamtele pe care le vei intampina pe parcurs....daca crezi ca poti trece fara a lasa probleme in urma si a nu face pe nimeni sa sufere,fao si daca sti ca nu ai puterea sa joci doua "masti" lasa-te!
Titanika
Postat pe 19 Iulie 2014 12:13
De la: tedy, la data 2014-07-18 09:33:40
De la: kudika_958736, la data 2014-07-17 15:05:14Tedy, sunt un bãrbat a cãrui soție a ales sã facã ceea ce vrei (sau doar gândești) sã faci tu. Și a fãcut-o mulți ani, de foarte multe ori și treaba este cã nici nu știu cât de intensã a fost relația lor. (doar aventuri sexuale sau iubire adevãratã).
Dacã tu vrei sã faci asta, nu te poate opri nimeni și ești singura în mãsurã sã simți dacã meritã sau nu!
Eu îți spun din prisma celuilalt, a partenerului trãdat, a soțului de acasã.
Doare cumplit! Dacã chiar te iubește, durerea va fi inimaginabilã!
Este ceva ce te doboarã la pãmânt iremediabil pentru o bunã bucatã de vreme, lasã urme adânci și de neșters.
Chiar dacã am iertat, chiar dacã am ales sã-mi continui viața alãturi de ea, încrederea în ea este ceea ce cred cã s-a pierdut definitiv.
Nu te amãgii cã nu va afla niciodatã. Niciodatã sã nu spui niciodatã! (e un proverb cu o mare încãrcãturã de adevãr).
Sfatul meu este sã cântãrești bine situația, doar de dragul de a vedea cum este și cu altul... cum este o aventurã în timpul unei cãsnicii de duratã... NU SE MERITÃ!
Ar fi onest din partea ta mai bine sã pui capãt cãsniciei dacã îți dorești o altã persoanã în viața ta.
Îți mai spun ceva: deșii e greu de crezut, la un moment dat sentimentele de jenã, vinovãție și regret nu te vor ocoli. Te vor lovi cu toatã puterea unui mãrfar, iar vagoanele acestuia vor trece dureros și lent peste tine mult timp.
În definitiv ești singura care va ști ce ai de fãcut, noi doar îți dãm sfaturi în funcție de cum ne dorim noi ...sã procedezi tu.
Așa cã, indiferent ce alegi va fi responsabilitatea ta!


Da , iti dau perfecta dreptate si stiu ca doare , pentru ca si el , la inceputul relatiei noastre m-a inselat , si apoi mi-a spus acest lucru . Si intradevar , increderea este cel mai greu de castigat dupa acest lucru ... cel putin mie mi-au trebui ani intregi si nici acum nu pot sa spun ca am totala incredere in el ...
Nu imi doresc o alta persoana in viata mea , poate , pe langa complimente , vreau sa-i platesc cu aceeasi moneda ...
Stiu , pare o prostie ceea ce spun , la fel cum a fost o prostie din partea mea sa postez pe forum -poate intr-un moment de slabiciune - pentru ca toti frustratii sa lase comentarii care mai de care mai "frumoase"...
Ref la sentimentele care m-ar incerca de-a lungul timpului , exact acestea le am si eu in minte ... nu stiu daca as putea trai pentru restul vietii cu ele , ca o povara .... si sincer , iti multumesc pentru mesajul tau , a fost printre putinele mesaje "umane" primite ....


Mai femeia fatala,se pare ca ai si multa nesimtire si tupeu si atunci nu mai mira pe nimeni pofta brusca de calareala cu un bosorog.
Frustrata si ratata esti tu, cum ti-am mai spus si mai sus, o femeie adevarata nu facea doi copii cu unul care a inselat-o.
Am avut dreptate ca vrei doar sa i-o platesti si nu ai macar 2 neuroni sa gandesti ca ai si copii, se pare ca nu-ti pasa de ei, decat de calarit cu colegii.
Esti de cea mai proasta factura si ceva urma e clar ca meriti sa ti intample.
Esti doar o facatura de femeie.
Arno_28
Postat pe 19 Iulie 2014 15:09
-Iulya
Postat pe 19 Iulie 2014 22:40
De la: Arno_28, la data 2014-07-19 15:09:31
De la: tedy, la data 2014-07-18 09:33:40
De la: kudika_958736, la data 2014-07-17 15:05:14Tedy, sunt un bãrbat a cãrui soție a ales sã facã ceea ce vrei (sau doar gândești) sã faci tu. Și a fãcut-o mulți ani, de foarte multe ori și treaba este cã nici nu știu cât de intensã a fost relația lor. (doar aventuri sexuale sau iubire adevãratã).
Dacã tu vrei sã faci asta, nu te poate opri nimeni și ești singura în mãsurã sã simți dacã meritã sau nu!
Eu îți spun din prisma celuilalt, a partenerului trãdat, a soțului de acasã.
Doare cumplit! Dacã chiar te iubește, durerea va fi inimaginabilã!
Este ceva ce te doboarã la pãmânt iremediabil pentru o bunã bucatã de vreme, lasã urme adânci și de neșters.
Chiar dacã am iertat, chiar dacã am ales sã-mi continui viața alãturi de ea, încrederea în ea este ceea ce cred cã s-a pierdut definitiv.
Nu te amãgii cã nu va afla niciodatã. Niciodatã sã nu spui niciodatã! (e un proverb cu o mare încãrcãturã de adevãr).
Sfatul meu este sã cântãrești bine situația, doar de dragul de a vedea cum este și cu altul... cum este o aventurã în timpul unei cãsnicii de duratã... NU SE MERITÃ!
Ar fi onest din partea ta mai bine sã pui capãt cãsniciei dacã îți dorești o altã persoanã în viața ta.
Îți mai spun ceva: deșii e greu de crezut, la un moment dat sentimentele de jenã, vinovãție și regret nu te vor ocoli. Te vor lovi cu toatã puterea unui mãrfar, iar vagoanele acestuia vor trece dureros și lent peste tine mult timp.
În definitiv ești singura care va ști ce ai de fãcut, noi doar îți dãm sfaturi în funcție de cum ne dorim noi ...sã procedezi tu.
Așa cã, indiferent ce alegi va fi responsabilitatea ta!


Da , iti dau perfecta dreptate si stiu ca doare , pentru ca si el , la inceputul relatiei noastre m-a inselat , si apoi mi-a spus acest lucru . Si intradevar , increderea este cel mai greu de castigat dupa acest lucru ... cel putin mie mi-au trebui ani intregi si nici acum nu pot sa spun ca am totala incredere in el ...
Nu imi doresc o alta persoana in viata mea , poate , pe langa complimente , vreau sa-i platesc cu aceeasi moneda ...
Stiu , pare o prostie ceea ce spun , la fel cum a fost o prostie din partea mea sa postez pe forum -poate intr-un moment de slabiciune - pentru ca toti frustratii sa lase comentarii care mai de care mai "frumoase"...
Ref la sentimentele care m-ar incerca de-a lungul timpului , exact acestea le am si eu in minte ... nu stiu daca as putea trai pentru restul vietii cu ele , ca o povara .... si sincer , iti multumesc pentru mesajul tau , a fost printre putinele mesaje "umane" primite ....


Mai femeia fatala,se pare ca ai si multa nesimtire si tupeu si atunci nu mai mira pe nimeni pofta brusca de calareala cu un bosorog.
Frustrata si ratata esti tu, cum ti-am mai spus si mai sus, o femeie adevarata nu facea doi copii cu unul care a inselat-o.
Am avut dreptate ca vrei doar sa i-o platesti si nu ai macar 2 neuroni sa gandesti ca ai si copii, se pare ca nu-ti pasa de ei, decat de calarit cu colegii.
Esti de cea mai proasta factura si ceva urma e clar ca meriti sa ti intample.
Esti doar o facatura de femeie.

Eu imi cer scuze pentru persoana pe care o citez, oricat de diferit gandeste, n-ar trebui sa se exprime public asa, scuze tuturor, inclusiv acelei persoane...
Ca ai 37 de ani si de 19 ani traiesti cu acelasi barbat, nu e putin lucru. Putine cupluri rezista... La varsta ta esti, cum as zice, in floarea feminitatii si toata lumea observa!!
Asa apar seducatorii, fiindca experienta de femeie matura, vigoarea, dar si rutina de cuplu nu sunt un secret....problema nu este ca ti-a incoltit gandul unei aventuri ci ca nu stii cum sa administrezi gandul fara sa iti complici viata.
Din start, din principiu si statistic vorbind, aventurile intre colegii de munca nu sunt o decizie buna. Ori se transforma in relatie adultera cu sentimente si compicatii majore, ori devine un soi de lupta surda, dupa ce se consuma, care sa paraseasca arena, adica locul de munca, pentru ca devine disconfortabil sa il vezi zilnic pe cel cu care ai comis un...pacat, ori tradare, ori cum ii spui...
Merita?! Tu stii ca nu!
Dar...problema reconfirmarii feminitatii tale, a capacitatii de seductie ramane infipta acolo, in mintea ta... daca locuiesti intr-un oras mare, in locul tau, as rezolva-o simplu, mi-as programa o aventura de care a doua zi eu insami sa pot uita (sunt posibilitati nenumarate, doar traim intro societate de consum). Te vei smti bine, te vei concentra pe ce aduce valoare in viata ta....
Stiu ce spun, uneori mi-am facut si eu astfel de cadouri, ca o esarfa de matase pura ori un parfum cu adevarat scump, nu doar la moda.
Aventura te aduce acasa proaspat, energetic si plin de idei, relatia adulterina macina, distruge tot ce nu vrei sa fie atins.
Oh, mi-am facut un renume din a scandaliza lumea, probabil... imi cer scuze pentru mine acum. Tie si tuturor.
maybe
Postat pe 20 Iulie 2014 01:22
Maybe, postand o astfel de opinie dai dovada de foarte mult curaj intrind de buna voie in arena cu leoaice kudika.

Cred ca te vor papa pana la ultimul oscior pentru ca ai avut curajul sa recunosti ca ti-ai programat o aventura pentru a-ti reconfirma feminitatea.

Ce ai facut tu va fi interpretat ca o crima de lezmajestate la adresa FEMEII SUPREME.


Din punctul meu de vedere, ca si alta data.
Chapeau bas!
Radu_Cristian_1
Postat pe 20 Iulie 2014 17:14
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-20 17:14:20Maybe, postand o astfel de opinie dai dovada de foarte mult curaj intrind de buna voie in arena cu leoaice kudika.

Cred ca te vor papa pana la ultimul oscior pentru ca ai avut curajul sa recunosti ca ti-ai programat o aventura pentru a-ti reconfirma feminitatea.

Ce ai facut tu va fi interpretat ca o crima de lezmajestate la adresa FEMEII SUPREME.


Din punctul meu de vedere, ca si alta data.
Chapeau bas!



Nu ca m-as recunoaste leoaica,dar nu am sa o judec pe Maybe pentru simplul motiv ca nu s-a pus problema existentei unei aventuri,ci cea a achizitionarii unor lucruri indragite de domnia sa!!!Pe de alta parte,unde ar fi problema,daca Maybe ar fi facut un asemenea pas???Pe cine intereseaza??Personal,ies dintr-o asemenea culpa,nu agreez,dar nici nu ma transform in justitiarul acestui site,fiecare este liber sa isi traiasca viata cum doreste,dovedind si responsabilitatea corespunzatoare!!Cred ca ai inteles eronat partea legata de asa zisa aventura!!! Femeie suprema??Nu este necesar superlativul,caci este suficient sa rostesti cuvantul "FEMEIE" si spui totul!!!

Buna seara,Cristian!!
kudika_15804
Postat pe 20 Iulie 2014 17:30
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-20 17:14:20Maybe, postand o astfel de opinie dai dovada de foarte mult curaj intrind de buna voie in arena cu leoaice kudika.

Cred ca te vor papa pana la ultimul oscior pentru ca ai avut curajul sa recunosti ca ti-ai programat o aventura pentru a-ti reconfirma feminitatea.

Ce ai facut tu va fi interpretat ca o crima de lezmajestate la adresa FEMEII SUPREME.


Din punctul meu de vedere, ca si alta data.
Chapeau bas!


Iti fac floraria praaaaaaf
printre femeile supreme se afla si sotia ta !

Nu mai combina tu nuantele dupa bunul tau plac
-Iulya
Postat pe 20 Iulie 2014 17:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pritenul meu se drogheaza..nu stiu cum sa l ajut 20 De la: kudika462416 29 Octombrie 2011 14:43
Buna sa-ti fie inima. 2 De la: anastasia_m 24 Aprilie 2010 12:58
Fosta studenta - profesor 55 De la: kudika483935 16 Decembrie 2021 15:47
ce e dragostea? 45 De la: touch_me 25 Mai 2010 20:28
O manuta de ajutor.... 2 De la: anutzzaa 28 Iulie 2010 09:12