Setari Cookie-uri

Sa merg mai departe ?

De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-13 20:35:43Rainbow, sper ca nu te-ai last influentata de raspunsul meu.

Cred ca Sasha_Criss nu s-a gandit la interpretarea data de mine.

De fapt, cred ca a vrut sa-i sugereze lui Tedy sa fie responsabila in momentul in care va lua o decizie.

Eu ma plictiseam pe aici si m-am gandit sa speculez un pic ambiguitatea exprimarii ei.

Este adevarat ca e posibil sa ai tu dreptate si sa ma insel eu.

Sa speram ca ne va lamuri Sasha_Criss.




Cristian,de regula,in viata,nu ma las influentata de nimic si de nimeni,atunci cand este vorba sa imi exprim opinia legata de un subiect sau intr-un dialog cu alte persoane,este adevarat,insa,sunt directa si nu sunt genul de persoana,care sa cocoloseasca inutil alte persoane ,in exprimarea opiniei!!!

Fiecare persoana are punctul de vedere personal,ceea ce s-a intamplat si acum,si nu imi place sa imi schimb parerile,doar de dragul de a nu deranja pe cineva!!!In mod obisnuit,spun ceea ce vad,stiu,cunosc si SIMT,in special!!

Zi faina!!!
kudika_15804
Postat pe 14 August 2014 07:24
De la: Sasha_Criss, la data 2014-08-13 21:05:52
cu ce sa va lamuresc mai exact? nu am citit parerile voastre, doar mi-am exprimat punctul de vedere personal. Nu am incercat sa o incurajez spre a se arunca cu capul inainte, i-am spus ca e o femeie matura care ar trebui sa fie responsabila indiferent de decizia pe care o va lua. Nu cred ca am gresit cu nimic! Este normal ca parerile noastre sa nu corespunda! Daca gresesc, ea e libera sa se lase influentata de ceea ce doreste!



Nici nu iti recomand sa incerci sa ma lamuresti cu ceva,draga mea,caci nu este cazul si nici nu suntem in fata unei instante judecatoresti,unde,fiecare isi pledeaza cauza!!!
Ceea ce am spus mai sus este doar ceeea ce am simtit citindu-ti commentul,chiar daca nu ai fost incantata de "atacul" meu,care,crede-ma,este total inofensiv!!

Nu ai gresit cu nimic,aici nu se judeca greselile nimanui,suntem colegi,prieteni virtuali,dar cel mai mult,suntem doar simpli useri!!!
Esti o persoana duala,ascunzi mai multe fatete ale gandirii tale,baleiezi intre decenta si frivolitate,chiar daca numai in exprimarea parerilor!!

Normal ca doamna respectiva are dreptul la decizia personala,departe de mine gandul de a controla cuiva viata!!

Esti usor nedreapta,caci accentuezi ,doar partea legata de maturitatea doamnei,dar de ce nu faci referire si la indemnul din finalul propozitiei respective,pe care tot tu l-ai tastat????Hmmmmmmmmmm,ai incurcat borcanele!!!Sa trecem peste,o zi frumoasa iti doresc!!!
kudika_15804
Postat pe 14 August 2014 07:33
De la: kudika_15804, la data 2014-08-14 07:33:16
De la: Sasha_Criss, la data 2014-08-13 21:05:52
cu ce sa va lamuresc mai exact? nu am citit parerile voastre, doar mi-am exprimat punctul de vedere personal. Nu am incercat sa o incurajez spre a se arunca cu capul inainte, i-am spus ca e o femeie matura care ar trebui sa fie responsabila indiferent de decizia pe care o va lua. Nu cred ca am gresit cu nimic! Este normal ca parerile noastre sa nu corespunda! Daca gresesc, ea e libera sa se lase influentata de ceea ce doreste!



Nici nu iti recomand sa incerci sa ma lamuresti cu ceva,draga mea,caci nu este cazul si nici nu suntem in fata unei instante judecatoresti,unde,fiecare isi pledeaza cauza!!!
Ceea ce am spus mai sus este doar ceeea ce am simtit citindu-ti commentul,chiar daca nu ai fost incantata de "atacul" meu,care,crede-ma,este total inofensiv!!

Nu ai gresit cu nimic,aici nu se judeca greselile nimanui,suntem colegi,prieteni virtuali,dar cel mai mult,suntem doar simpli useri!!!
Esti o persoana duala,ascunzi mai multe fatete ale gandirii tale,baleiezi intre decenta si frivolitate,chiar daca numai in exprimarea parerilor!!

Normal ca doamna respectiva are dreptul la decizia personala,departe de mine gandul de a controla cuiva viata!!

Esti usor nedreapta,caci accentuezi ,doar partea legata de maturitatea doamnei,dar de ce nu faci referire si la indemnul din finalul propozitiei respective,pe care tot tu l-ai tastat????Hmmmmmmmmmm,ai incurcat borcanele!!!Sa trecem peste,o zi frumoasa iti doresc!!!


Ok have a nice day!!!
Sasha_Criss
Postat pe 14 August 2014 08:24
De la: Sasha_Criss, la data 2014-08-14 08:24:33
Ok have a nice day!!!


Thank you,dear Sasha,same to you!!!Blessings!!!
kudika_15804
Postat pe 14 August 2014 08:28
De la: kudika_15804, la data 2014-08-14 08:28:35
De la: Sasha_Criss, la data 2014-08-14 08:24:33
Ok have a nice day!!!


Thank you,dear Sasha,same to you!!!Blessings!!!


Presupun ca este ultima zi de munca inainte de weekendul prelungit, asta daca nu lucrati in ture, petrecere frumoasa daca aveti vreun sarbatorit in familie maine si un weekend minunat!!!
Eu m-am trezit foarte bine-dispusa, sper sa scapam usor de temperaturile de azi!
Good wishes!!!
Sasha_Criss
Postat pe 14 August 2014 08:37
De la: Sasha_Criss, la data 2014-08-14 08:37:19
De la: kudika_15804, la data 2014-08-14 08:28:35
De la: Sasha_Criss, la data 2014-08-14 08:24:33
Ok have a nice day!!!


Thank you,dear Sasha,same to you!!!Blessings!!!


Presupun ca este ultima zi de munca inainte de weekendul prelungit, asta daca nu lucrati in ture, petrecere frumoasa daca aveti vreun sarbatorit in familie maine si un weekend minunat!!!
Eu m-am trezit foarte bine-dispusa, sper sa scapam usor de temperaturile de azi!
Good wishes!!!


God bless this day,dear!!!

Da,maine fiind sarbatoare ,da,este ultima zi de munca,si sper sa fie mai usoara,in raport cu celelalte!!!

Ai presupus bine,fiica mea mijlocie,cel de-al doilea inger al meu este nascuta chiar in ziua de 15 August si maine va implini varsta de 25 de ani!!!Si se numeste si Maria!!! Multumesc,asemenea!!!

Nu scapam repede de canicula,mai urmeaza cateva zile bune cu asa ceva!!
Thank you a lot for the wishes,dear!!
kudika_15804
Postat pe 14 August 2014 08:45
De la: kudika_15804, la data 2014-08-14 07:24:19
Cristian,de regula,in viata,nu ma las influentata de nimic si de nimeni,atunci cand este vorba sa imi exprim opinia legata de un subiect sau intr-un dialog cu alte persoane,este adevarat,insa,sunt directa si nu sunt genul de persoana,care sa cocoloseasca inutil alte persoane ,in exprimarea opiniei!!!

Fiecare persoana are punctul de vedere personal,ceea ce s-a intamplat si acum,si nu imi place sa imi schimb parerile,doar de dragul de a nu deranja pe cineva!!!In mod obisnuit,spun ceea ce vad,stiu,cunosc si SIMT,in special!!

Zi faina!!!




Radu_Cristian_1
Postat pe 14 August 2014 11:39
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-14 11:39:11





Thnk you a lot for the roses!!Have a great afternoon!!
kudika_15804
Postat pe 14 August 2014 12:11
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-13 22:40:56
De la: -Iulya, la data 2014-08-13 21:05:30
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-13 15:25:04
De la: Sasha_Criss, la data 2014-08-12 21:40:01.... si daca intradevar simti ca el ti-ar impartasi ceva special poti incerca, dar tot ce faci trebuie sa fie cu simt de raspundere Ai grija!!!


Scuze dar nu m-am putut abtine.

Sa inteleg ca daca se simte iubita de colegul de serviciu poate incerca sa isi insele sotul cu conditia sa il insele cu simt de raspundere ?



Totul sau nimic, ce mama ei de treaba ca doar o viata avem.
Ma intreb cum arata statisticile in situatiile de genul asta.
Sa fie un mit faptul ca imbarligaturile dintre colegii si colegele de serviciu casatorite se termina prost de obicei?


Ce conteaza, noi sa fim fericiti.

Carpe diem!


"Eu ma plictiseam pe aici si m-am gandit sa speculez un pic ambiguitatea exprimarii ei.""

de parca e greu de observat cum le sucesti tu dupa bunul tau plac nu e prima oara




Ce sa fac si eu.

Daca tot am timp liber la dispozitie imi exersez talentul de politician.

Iulyo, daca tot mi-ai descoperit acest talent ma gandesc ca poate acesta este motivul pentru care am ajuns pe forumul Kudika, sa aflu pentru ce alta meserie am aptitudini.

Daca ma hotarasc sa ma lipesc de un partid si imi va merge bine nu pot decat sa iti multumesc anticipat fiindca mie nu mi-ar fi trecut prin cap asa ceva.

[/quote




]Hai, lasa, nu te mai umfla asa in pene!
N-ai stofa daca te-am ghicit de atatea ori!
Eu n-as zice talent, doar lipsa de curaj!
Cred ca nu faci diferenta intre diplimat si doar....evaziv.
Arno_28
Postat pe 17 August 2014 16:55


Punct ochit punct lovit.

Cata precizie, perfectiune, talent, s.a.m.d.

Ma plec in fata inaltimii voastre cu speranta ca voi exclus din colectia dumneavoastra personala de tinte pentru tras cu sageti.


PS. Daca am fost prea evaziv te rog sa imi spui ca sa iti pot raspunde ceva mai direct.
Radu_Cristian_1
Postat pe 18 August 2014 16:37
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-18 16:37:21

Punct ochit punct lovit.

Cata precizie, perfectiune, talent, s.a.m.d.

Ma plec in fata inaltimii voastre cu speranta ca voi exclus din colectia dumneavoastra personala de tinte pentru tras cu sageti.


PS. Daca am fost prea evaziv te rog sa imi spui ca sa iti pot raspunde ceva mai direct.



Las-o jos ca macane, Radule!
Asta ti-e felul, soricel de forum!
Tu si direct!HA, HA, HA!
Stai"ghinisor"sa nu se rupa ceva in tine!
Arno_28
Postat pe 31 August 2014 19:19
Radu_Cristian_1
Postat pe 31 August 2014 21:08
-Iulya
Postat pe 31 August 2014 21:33
Nu trai cu regretul..
Darius_
Postat pe 1 Septembrie 2014 02:58
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-31 21:08:09


Gata,te mama, sa iti treaca!
Las'ca te faci tu mare!
Arno_28
Postat pe 5 Septembrie 2014 14:57
De la: Arno_28, la data 2014-09-05 14:57:14
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-31 21:08:09


Gata,te mama, sa iti treaca!
Las'ca te faci tu mare!





Radu_Cristian_1
Postat pe 8 Septembrie 2014 21:23
De la: Darius_, la data 2014-09-01 02:58:38Nu trai cu regretul..


Regretul a ce? Ca puteam sa am si altceva si nu am profitat? sau ca voi profita si apoi imi va parea rau ?
tedy
Postat pe 11 Septembrie 2014 13:18
De la: tedy, la data 2014-09-11 13:18:39
De la: Darius_, la data 2014-09-01 02:58:38Nu trai cu regretul..


Regretul a ce? Ca puteam sa am si altceva si nu am profitat? sau ca voi profita si apoi imi va parea rau ?



Viata nu este repetitiva,secunda prezenta nu seamana cu cea de ieri si nici nu va semana cu cea de maine!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Septembrie 2014 13:40
De la: tedy, la data 2014-09-11 13:18:39
De la: Darius_, la data 2014-09-01 02:58:38Nu trai cu regretul..


Regretul a ce? Ca puteam sa am si altceva si nu am profitat? sau ca voi profita si apoi imi va parea rau ?


Raspunsul corect la intrebarile tale se gaseste numai in tine si este foarte strans legat de firea ta, de educatia ta si mai ales de ce pui tu pe primul plan in viata.

Radu_Cristian_1
Postat pe 11 Septembrie 2014 15:27
De la: tedy, la data 2014-09-11 13:18:39
De la: Darius_, la data 2014-09-01 02:58:38Nu trai cu regretul..


Regretul a ce? Ca puteam sa am si altceva si nu am profitat? sau ca voi profita si apoi imi va parea rau ?



Vei profita si cu ce te vei alege? Cu o aventura de 2 bani si faptul ca vei intra cu brio in marea turma de tute care "gandesc "cu ce au intre picioare, pentru ca mintea si creerul sunt doar de decor?
Da-i inainte, profita de propria prostie in care persisti!
Arno_28
Postat pe 22 Septembrie 2014 15:55
De la: tedy, la data 2014-09-11 13:18:39
De la: Darius_, la data 2014-09-01 02:58:38Nu trai cu regretul..


Regretul a ce? Ca puteam sa am si altceva si nu am profitat? sau ca voi profita si apoi imi va parea rau ?


Daca esti asa de tare precum esti si in clont, dece nu-ti iei copiii(de care nu sufli o vorba si nu dai 2 bani)si pleci tu ca o femeie demna si iti o alta viata cu alt barbat?
E greu, nu-i asa?
Mai usor e sa inseli asa pe dindos sa nu stie nimeni!Ce mizerie!
Arno_28
Postat pe 23 Septembrie 2014 18:02
De la: Arno_28, la data 2014-09-23 18:02:04
De la: tedy, la data 2014-09-11 13:18:39
De la: Darius_, la data 2014-09-01 02:58:38Nu trai cu regretul..


Regretul a ce? Ca puteam sa am si altceva si nu am profitat? sau ca voi profita si apoi imi va parea rau ?


Daca esti asa de tare precum esti si in clont, dece nu-ti iei copiii(de care nu sufli o vorba si nu dai 2 bani)si pleci tu ca o femeie demna si iti o alta viata cu alt barbat?
E greu, nu-i asa?
Mai usor e sa inseli asa pe din dos sa nu stie nimeni!Ce mizerie!


Bine zis !
kudykkka
Postat pe 23 Septembrie 2014 18:17
Sincer , imi pare rau ca v-am facut pe unii dintre voi sa va pierdeti pretiosul timp cu "sfaturi "pentru mine . Parerea mea proprie si personala este ca e foarte usor sa judeci pe altii dupa aparente , insa vad ca e posibil.... asa ca o sa o fac si eu : unii dintre voi sunteti niste nemultumiti si frustrati
Si , Arno , nu vad ce loc aveau copii meu in mesajele de aici . Era strict vorba despre mine nu despre ei .
Mi-a facut placere sa urmaresc mesajele voastre , care mai de care mai "inflacarate "... si pareri care mai de care mai "alese".
Unii nu stiti decat sa radeti pe seama altora , asta va umple sufletele de bucurie dar , nu e deloc treba mea , asa ca nu aveti decat sa o faceti in continuare .
Toata "galceava"asta a fost pentru mine foarte reconfortanta , asa ca va rog sa continuati .
Have a nice week-end !
tedy
Postat pe 26 Septembrie 2014 10:30
De la: tedy, la data 2014-09-26 10:30:24 Sincer , imi pare rau ca v-am facut pe unii dintre voi sa va pierdeti pretiosul timp cu "sfaturi "pentru mine . Parerea mea proprie si personala este ca e foarte usor sa judeci pe altii dupa aparente , insa vad ca e posibil.... asa ca o sa o fac si eu : unii dintre voi sunteti niste nemultumiti si frustrati
Si , Arno , nu vad ce loc aveau copii meu in mesajele de aici . Era strict vorba despre mine nu despre ei .
Mi-a facut placere sa urmaresc mesajele voastre , care mai de care mai "inflacarate "... si pareri care mai de care mai "alese".
Unii nu stiti decat sa radeti pe seama altora , asta va umple sufletele de bucurie dar , nu e deloc treba mea , asa ca nu aveti decat sa o faceti in continuare .
Toata "galceava"asta a fost pentru mine foarte reconfortanta , asa ca va rog sa continuati .
Have a nice week-end !



Draga mea,o data cu postarea subiectului tau,ar fi trebuit sa stii ca acesta va suporta,atta opinii pozitive,cat si negative,aceasta este modalitatea de raspuns intr-un spatiu virtual!!!Retine un aspect,te rog!!Dincolo de incisivitatea unor colegi de ai nostri si departe de orice parere neutra legate de cazul tau,exista doar viata ta si modul personal de a ti-o trai!!!Ai cerut sfaturi,multi ti le-au dat asa cum au simtit sa o faca!!!
Same to you!!!
kudika_15804
Postat pe 26 Septembrie 2014 10:48
De la: tedy, la data 2014-09-26 10:30:24 Sincer , imi pare rau ca v-am facut pe unii dintre voi sa va pierdeti pretiosul timp cu "sfaturi "pentru mine . Parerea mea proprie si personala este ca e foarte usor sa judeci pe altii dupa aparente , insa vad ca e posibil.... asa ca o sa o fac si eu : unii dintre voi sunteti niste nemultumiti si frustrati
Si , Arno , nu vad ce loc aveau copii meu in mesajele de aici . Era strict vorba despre mine nu despre ei .
Mi-a facut placere sa urmaresc mesajele voastre , care mai de care mai "inflacarate "... si pareri care mai de care mai "alese".
Unii nu stiti decat sa radeti pe seama altora , asta va umple sufletele de bucurie dar , nu e deloc treba mea , asa ca nu aveti decat sa o faceti in continuare .
Toata "galceava"asta a fost pentru mine foarte reconfortanta , asa ca va rog sa continuati .
Have a nice week-end !


Tu esti cea care ai cerut pareri , nu s-a bagat nimeni in viata ta , fara acceptul tau.
Si cum parerile nu sunt pe placul tau , de ce nu-ti faci tu viata dupa cum iti dicteaza mintea ta !
Doar nemultumitele pun intrebari pe forum despre amantlacuri , frustrate care nu stiu ce vor de la viata !
Conluzie ; iti poti face amanti , cate unul la fiecare 5 minute , fara sa te lamentezi ca nu primesti
kudykkka
Postat pe 26 Septembrie 2014 18:05



www.youtube.com/watch?v=lIOAVzAguzw


Radu_Cristian_1
Postat pe 27 Septembrie 2014 17:38
De la: tedy, la data 2014-09-26 10:30:24 Sincer , imi pare rau ca v-am facut pe unii dintre voi sa va pierdeti pretiosul timp cu "sfaturi "pentru mine . Parerea mea proprie si personala este ca e foarte usor sa judeci pe altii dupa aparente , insa vad ca e posibil.... asa ca o sa o fac si eu : unii dintre voi sunteti niste nemultumiti si frustrati
Si , Arno , nu vad ce loc aveau copii meu in mesajele de aici . Era strict vorba despre mine nu despre ei .
Mi-a facut placere sa urmaresc mesajele voastre , care mai de care mai "inflacarate "... si pareri care mai de care mai "alese".
Unii nu stiti decat sa radeti pe seama altora , asta va umple sufletele de bucurie dar , nu e deloc treba mea , asa ca nu aveti decat sa o faceti in continuare .
Toata "galceava"asta a fost pentru mine foarte reconfortanta , asa ca va rog sa continuati .
Have a nice week-end !


Da observ ca in "viata"ta nu are loc decat"pasarica"ta nemultumita cu care gandesti!
Nici sotul, nici copiii!
Din toata "inima"mea de "frustrata" iti spun ca esti doar facatura de femeie si n-ar trebui sa te mandresti cu asta.
Viata lunga cu bosorogul de coleg!
Cand dau de astea ca tine mi-e rusine ca sunt femeie!
Arno_28
Postat pe 4 Octombrie 2014 11:21
De la: kudika_973641, la data 2014-09-26 18:05:34
De la: tedy, la data 2014-09-26 10:30:24 Sincer , imi pare rau ca v-am facut pe unii dintre voi sa va pierdeti pretiosul timp cu "sfaturi "pentru mine . Parerea mea proprie si personala este ca e foarte usor sa judeci pe altii dupa aparente , insa vad ca e posibil.... asa ca o sa o fac si eu : unii dintre voi sunteti niste nemultumiti si frustrati
Si , Arno , nu vad ce loc aveau copii meu in mesajele de aici . Era strict vorba despre mine nu despre ei .
Mi-a facut placere sa urmaresc mesajele voastre , care mai de care mai "inflacarate "... si pareri care mai de care mai "alese".
Unii nu stiti decat sa radeti pe seama altora , asta va umple sufletele de bucurie dar , nu e deloc treba mea , asa ca nu aveti decat sa o faceti in continuare .
Toata "galceava"asta a fost pentru mine foarte reconfortanta , asa ca va rog sa continuati .
Have a nice week-end !


Tu esti cea care ai cerut pareri , nu s-a bagat nimeni in viata ta , fara acceptul tau.
Si cum parerile nu sunt pe placul tau , de ce nu-ti faci tu viata dupa cum iti dicteaza mintea ta !
Doar nemultumitele pun intrebari pe forum despre amantlacuri , frustrate care nu stiu ce vor de la viata !
Conluzie ; iti poti face amanti , cate unul la fiecare 5 minute , fara sa te lamentezi ca nu primesti


Arno_28
Postat pe 4 Octombrie 2014 11:22
Probabil oi fi ceea mai mare nemultumita ... ca am postat si eu pe forum..... Ms Arno , nu stiam ....
tedy
Postat pe 9 Octombrie 2014 07:52
De la: tedy, la data 2014-10-09 07:52:16Probabil oi fi ceea mai mare nemultumita ... ca am postat si eu pe forum..... Ms Arno , nu stiam ....



Prostul nu-i prost destul daca nu e si fudul....si tupeist!
Eu sunt nemultumita nu ca ai postat ci ca exista din ce in ce mai multe exemplare bune de muzeu ca tine!
Arno_28
Postat pe 11 Octombrie 2014 09:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul de care sunt indragostita,iubeste pe alta !!!!!! 5 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:51
sa il astept sau sa imi vad de viata mea??? 2 De la: doi_ochi_caprui 5 August 2011 18:29
intrebare intrebatoare 58 De la: claudya_elena21 30 Octombrie 2011 18:13
Prieteni cu beneficii 12 De la: Sasha_Criss 3 Ianuarie 2017 22:56
Iubesc? 51 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:38