Setari Cookie-uri

Sa merg mai departe ?

tedy
Postat pe 16 Octombrie 2014 10:40
kudykkka
Postat pe 16 Octombrie 2014 12:51
De la: Arno_28, la data 2014-10-11 09:24:19
De la: tedy, la data 2014-10-09 07:52:16Probabil oi fi ceea mai mare nemultumita ... ca am postat si eu pe forum..... Ms Arno , nu stiam ....



Prostul nu-i prost destul daca nu e si fudul....si tupeist!
Eu sunt nemultumita nu ca ai postat ci ca exista din ce in ce mai multe exemplare bune de muzeu ca tine!


Pana sa ajunga la muzeu ajung in presa de scandal sau la un divort cu urmari neasteptate pentru cei din jur.
Radu_Cristian_1
Postat pe 17 Octombrie 2014 00:26
In viata nu e important sa ai carti bune ci sa la joci bine pe cele care le ai .... deci fiecare isi joaca cartile cum crede ca e mai bine .
tedy
Postat pe 2 Februarie 2015 14:45
De la: tedy, la data 2015-02-02 14:45:04In viata nu e important sa ai carti bune ci sa la joci bine pe cele care le ai .... deci fiecare isi joaca cartile cum crede ca e mai bine .


Ce inteleapta ai devenit!!!!
Cui crezi ca-i pasa ce faci tu?
Ce pacat, despre copii nici o vorba.
Ce pacat! ei vor suferi pentru ca tu habar nu ai ce vrei de la viata!
Nu stiu pe cine consolezi tu cu vorbele astea.
Pare mai degraba o scuza ca nu ai de ales, dar toata lumea stie ca exista si alta cale, fara razbunari pe trecut, fara promiscuitate.
Dar se pare ca tie iti place calea usoara sau sa fii usoara!
Arno_28
Postat pe 7 Februarie 2015 08:50
De la: tedy, la data 2014-10-16 10:40:13


Ce e? Ti-ai vazut moaca in oglinda si te-ai speriat?cat de urata esti pe dinauntru?
Exista si mai rele ca tine, daca asta e o consolare!
Arno_28
Postat pe 7 Februarie 2015 08:55
Ma bucur ca stii tu ce vrei de la viata : sa improsti cu noroi in stanga si dreapta ... Da , nici o vorba despre copii pentru ca nu au avut de suferit si nici nu o sa aiba vreodata.Si nu caut scuze si nici motive , in orice caz nu de aici , si chiar daca sunt si mai rele ca mine , acest lucru nu are nici o importanta pentru mine , cu atat mai mult , ... nici o consolare.
tedy
Postat pe 9 Februarie 2015 07:35
De la: tedy, la data 2015-02-09 07:35:29Ma bucur ca stii tu ce vrei de la viata : sa improsti cu noroi in stanga si dreapta ... Da , nici o vorba despre copii pentru ca nu au avut de suferit si nici nu o sa aiba vreodata.Si nu caut scuze si nici motive , in orice caz nu de aici , si chiar daca sunt si mai rele ca mine , acest lucru nu are nici o importanta pentru mine , cu atat mai mult , ... nici o consolare.


Imi permit sa intru in vorba, doar asa, sa spun cum gandesc eu despre framantarile tale, tanara doamna.
Este incontestabil normal (subliniez, normal) ca la varsta ta si dupa ani buni de casnicie sa vrei sa ai o confirmare venita din exterior, legat de feminitatea si puterea ta de seductie. Oricat de buna ar fi relatia cu sotul, ea are partile de rutina si comoditate care nu raspund singure la intrebarea "oare sunt atractiva, oare mai am sarmul de care s-ar indragosti un barbat, oare mai am puterea de seductie de acum zece ani?" etc
Cea mai usoara forma de a afla raspuns la aceste intrebari si altele la fel este sa iti asumi o aventura ori alt tip de relatie extraconjugala. Numai ...ca este usor de zis, chiar si de facut, daca esti o femeie superficiala, aventuriera prin caracter ( nu cred ca esti )
Pentru o femeie care isi pretuieste nu doar reputatia personala ci si familia si pe membri ei, insa, nu e tot atat de usor de facut, pe cat de gandit... Si totusi gandul exista, tentatia, la fel.
O femeie cu caracter frumos ar incerca sa rezolve problema (dilema seductiei) provocandu-se pe sine la un nivel superior curtoaziei colegului interesat ... Convinsa fiind ca este in forma ei fizica cea mai buna, ca talia, bustul, posteriorul si coafura sunt ok, femeia aceea si-ar pune in cap sa isi cucereasca barbatul, pe sotul de care era indragostita cand s-au casatorit. Pasiunea intre un barbat si o femeie vine din provocare, nu din forme. Mintea este mai importanta in seductie decat noutatea soldurilor ori a palmelor de barbat ce vor sa le posede... O aventura poate avea oricine, intotdeauna atractia noului se poate confunda cu puterea noastra de atractie, dar adevaratul raspuns il aflam cand reaprindem o pasiune mocninda din rutina si din confort...
Nu crezi, Tedy, ca am dreptate?! Eu sunt convinsa ca da.
maybe
Postat pe 9 Februarie 2015 15:53
Este cel mai "omenos "mesaj primit de cand am deschis topicul acesta , pentru ca in rest , in afara de aruncat cu pietre ... mai nimic . Da , maybe , ai in totalitate dreptate si sa stii ca acest lucru ( recucerirea sotului ) a fost in mare parte indeplinita .
Da , binenteles , ca oricarei femei, imi place atentia si complimentele insa nu acestea m-au facut sa pun problema astfel referitor la colegul meu ... insa asta e o alta problema ... Oricum , nu am inselat iar cu colegul meu am o relatie ... mai speciala , sa spunem - si nu va ganditi la sex , pentru ca nu este cazul .
tedy
Postat pe 11 Februarie 2015 10:25
De la: tedy, la data 2015-02-11 10:25:27Este cel mai "omenos "mesaj primit de cand am deschis topicul acesta , pentru ca in rest , in afara de aruncat cu pietre ... mai nimic . Da , maybe , ai in totalitate dreptate si sa stii ca acest lucru ( recucerirea sotului ) a fost in mare parte indeplinita .
Da , binenteles , ca oricarei femei, imi place atentia si complimentele insa nu acestea m-au facut sa pun problema astfel referitor la colegul meu ... insa asta e o alta problema ... Oricum , nu am inselat iar cu colegul meu am o relatie ... mai speciala , sa spunem - si nu va ganditi la sex , pentru ca nu este cazul .


Vai, saraca victima!
Si vrei sa te creada careva!?
Arno_28
Postat pe 14 Februarie 2015 14:59
De la: tedy, la data 2015-02-09 07:35:29Ma bucur ca stii tu ce vrei de la viata : sa improsti cu noroi in stanga si dreapta ... Da , nici o vorba despre copii pentru ca nu au avut de suferit si nici nu o sa aiba vreodata.Si nu caut scuze si nici motive , in orice caz nu de aici , si chiar daca sunt si mai rele ca mine , acest lucru nu are nici o importanta pentru mine , cu atat mai mult , ... nici o consolare.


Spre mocirla si noroi ai tu de gand sa te indrepti, eu nu fac nimic in sensul asta!
Arno_28
Postat pe 14 Februarie 2015 15:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Il iubesc si el ma iubeste pe mine...dar nu vrea sa fim impreuna! 1 De la: kudika_1028482 3 August 2017 04:37
anii... cat de mult conteaza diferenta de varsta? 34 De la: kudyka_ta 12 Iulie 2010 03:16
Despartire brusca prin SMS 1 De la: kudika_1034110 21 Septembrie 2018 06:32
Buna fetelor.Am o idee.. 7 De la: me_Pau 9 Februarie 2009 14:52
relatiile la distanta sunt iubiri imposibile?? 27 De la: iulia069834 25 Ianuarie 2010 17:28