Setari Cookie-uri

Ce pot face?

In primul rand vreau sa va multumesc tuturor pentru sfaturi. Fiecare aveti dreptate intr-un fel sau altu.
Referitor la familia mea, da. Ma sprijina si ma ajuta enorm. Daca nu erau ei nu stiu unde eram azi si sunt extrem de reconoscatoare lor si lui D-zeu. Insa din pacate nu e acel gen de dragoste dupa care plang eu acum.
Cat despre fosta si totodata actuala lui, nu o cunosc si nu am nimic impotriva ei. Nu am aruncat niciodata cuvinte despre ea, singurul lucru pe care-l pot spune e ca " l-a castigat ". A luptat pentru el mai mult de un an, si-a jucat jocul fara sa-I pese ca el ar fi cu mine si a avut inteligenta necesara sa-l duca inapoi langa ea si copii ei ( tipa mai are doua fete cu altcineva, fete care timp de 5 ani au fost crescute de el ). Aici e durerea mea. Eu l-am iubit si as fi facut orice pentru el, ea il vrea doar pt sprijin financiar din punctul meu de vedere.
Si despre educatia fetitei mele, stiu ca am destul timp sa decid ce-o sa-I raspund cand o sa ma intrebe de el, dar e gandul ce ma macina cel mai mult. Nu vreau sa-l urasca, nu vreau sa stie ca el n-o vrea sau ca e singurul lui copil despre care nu e interesat. Ar creste complexata si nu merita asa ceva. Sincer, ma gandesc serios sa-I spun ca a murit. Macar poate creste crezand ca a fost iubita si dorita.
Incerc sa fiu tare, sa ma adun si sa aleg ce-i mai bun pt ea dar, cum am spus deja, am unele caderi psihice peste care trec greu. Zilnic. Mi-ar fi fost destul de greu sa trec peste chiar daca nu eram insarcinata. Daca o sa semene cu el ce ma fac? O sa am mereu imaginea lui pe care o s-o iubesc enorm si o sa fie cu mine pt restul vvietii.cum il uit? Poate in momentul cand o am in brate o sa - mi dea puterea necesara
kudika_976123
Postat pe 9 Noiembrie 2014 17:23
faci misto de noi ne ei de prosti?

gaseste ti altu si nu mai presupune tu pentru ce l vrea sau nu ea,,revino ti
kudika_950728
Postat pe 9 Noiembrie 2014 17:32
Si daca va semana cu el , unde e pb ? L-ai iubit , restul nu mai conteaza.
Dupa nastere iti vor disparea toate aceste ganduri.
Important este ca familia ta iti este alaturi.
kudykkka
Postat pe 9 Noiembrie 2014 17:34
De la: kudika_976123, la data 2014-11-09 17:23:33In primul rand vreau sa va multumesc tuturor pentru sfaturi. Fiecare aveti dreptate intr-un fel sau altu.
Referitor la familia mea, da. Ma sprijina si ma ajuta enorm. Daca nu erau ei nu stiu unde eram azi si sunt extrem de reconoscatoare lor si lui D-zeu. Insa din pacate nu e acel gen de dragoste dupa care plang eu acum.
Cat despre fosta si totodata actuala lui, nu o cunosc si nu am nimic impotriva ei. Nu am aruncat niciodata cuvinte despre ea, singurul lucru pe care-l pot spune e ca " l-a castigat ". A luptat pentru el mai mult de un an, si-a jucat jocul fara sa-I pese ca el ar fi cu mine si a avut inteligenta necesara sa-l duca inapoi langa ea si copii ei ( tipa mai are doua fete cu altcineva, fete care timp de 5 ani au fost crescute de el ). Aici e durerea mea. Eu l-am iubit si as fi facut orice pentru el, ea il vrea doar pt sprijin financiar din punctul meu de vedere.
Si despre educatia fetitei mele, stiu ca am destul timp sa decid ce-o sa-I raspund cand o sa ma intrebe de el, dar e gandul ce ma macina cel mai mult. Nu vreau sa-l urasca, nu vreau sa stie ca el n-o vrea sau ca e singurul lui copil despre care nu e interesat. Ar creste complexata si nu merita asa ceva. Sincer, ma gandesc serios sa-I spun ca a murit. Macar poate creste crezand ca a fost iubita si dorita.
Incerc sa fiu tare, sa ma adun si sa aleg ce-i mai bun pt ea dar, cum am spus deja, am unele caderi psihice peste care trec greu. Zilnic. Mi-ar fi fost destul de greu sa trec peste chiar daca nu eram insarcinata. Daca o sa semene cu el ce ma fac? O sa am mereu imaginea lui pe care o s-o iubesc enorm si o sa fie cu mine pt restul vvietii.cum il uit? Poate in momentul cand o am in brate o sa - mi dea puterea necesara


Ai inceput sa faci scheme de comportament,aduna-te,nu esti in regula!!!! Cum poti gandi sa ii spui asa ceva copilului,atunci cand va fi destul de mare incat sa inteleaga ceea ce ii spui,ca tatl ei este decedat??Gandeste-te,este o mare tampenie ceea ce vrei sa faci!!!! Te lamentezi mult prea mult si inutil,caci faptul este consumat!!! Copilul va judeca singur cand va fi mare,dar mai este destul timp pana atunci,nici nu s-a nascut copilasul tau,offffffff!!!

Nu stiu daca sarcina poarta vina asupra reactiilor tale,dar ai probleme,incearca sa vezi,si altfel,lucrurile!!!Sunt atatea femei,care isi cresc singure copiii si care nu se dau cu capul de pereti,si stii de ce???Pentru ca si-au dat seama de greselile lor,dar sunt capabile sa isi traiasca viata,cu tot cu erorile facute!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Noiembrie 2014 17:41
As vrea din tot sufletul sa nu mai presupun da' tu sti cum e cand te pui in pat sa dormi si te gandesti ca el o tine in brate exact cu te tinea pe tine? Ca-I gateste acelaai fel de mancare sau ca merge cu ea in aceleasi locuri.
Nu-mi bat joc de nimeni cu atat mai putin iau p cineva de prost. Scriu exact ce simt si gandesc in speranta ca primind sfaturi si pareri de la voi o sa reusesc sa gandesc positiv, sa fiu mai optimista.
kudika_976123
Postat pe 9 Noiembrie 2014 17:42
De la: kudika_976123, la data 2014-11-09 17:42:44As vrea din tot sufletul sa nu mai presupun da' tu sti cum e cand te pui in pat sa dormi si te gandesti ca el o tine in brate exact cu te tinea pe tine? Ca-I gateste acelaai fel de mancare sau ca merge cu ea in aceleasi locuri.
Nu-mi bat joc de nimeni cu atat mai putin iau p cineva de prost. Scriu exact ce simt si gandesc in speranta ca primind sfaturi si pareri de la voi o sa reusesc sa gandesc positiv, sa fiu mai optimista.



Draga mea,fiecare dintre noi te intelege in masura in care esti perceputa de fiecare,in functie de optica personala, si atat cat este permis in acest spatiu,dar daca nu iti propui sa depasesti aceasta perioada neagra,din viat ata,nemaipersistand in amintirile legate de acel domn,nimeni nu te poate ajuta prea mult!!!Remonteaza-te,cum crezi ca vei trece peste momentul nasterii,peste cel adus de lauzie,te asteapta un drum lung si greu,treci peste obstacol si mergi mai departe,vei avea un copil de crescut!!!!

kudika_15804
Postat pe 9 Noiembrie 2014 17:51
De la: kudika_976123, la data 2014-11-09 17:42:44As vrea din tot sufletul sa nu mai presupun da' tu sti cum e cand te pui in pat sa dormi si te gandesti ca el o tine in brate exact cu te tinea pe tine? Ca-I gateste acelaai fel de mancare sau ca merge cu ea in aceleasi locuri.
Nu-mi bat joc de nimeni cu atat mai putin iau p cineva de prost. Scriu exact ce simt si gandesc in speranta ca primind sfaturi si pareri de la voi o sa reusesc sa gandesc positiv, sa fiu mai optimista.


ti sa spus ce e de facut,,aduna te si gaseste ti altul,,persoana de mai sus vrea sa ti inoculeze ca ceilalti sunt niste badarani si doar ea te percepe bn
kudika_950728
Postat pe 9 Noiembrie 2014 17:54
  Ai inceput sa faci scheme de comportament,aduna-te,nu esti in regula!!!! Cum poti gandi sa ii spui asa ceva copilului,atunci cand va fi destul de mare incat sa inteleaga ceea ce ii spui,ca tatl ei este decedat??Gandeste-te,este o mare tampenie ceea ce vrei sa faci!!!! Te lamentezi mult prea mult si inutil,caci faptul este consumat!!! Copilul va judeca singur cand va fi mare,dar mai este destul timp pana atunci,nici nu s-a nascut copilasul tau,offffffff!!!

Nu stiu daca sarcina poarta vina asupra reactiilor tale,dar ai probleme,incearca sa vezi,si altfel,lucrurile!!!Sunt atatea femei,care isi cresc singure copiii si care nu se dau cu capul de pereti,si stii de ce???Pentru ca si-au dat seama de greselile lor,dar sunt capabile sa isi traiasca viata,cu tot cu erorile facute!!!! [/quote]

Probabil ca nu mai gandesc exact cum ar trebui. Ma sperie si pe mine unele ganduri pe care le am. Nu stiu daca are de-a face si cu hormonii dati peste cap sau doar cu supararea pe care o simt de o vreme incoace. Plus ca inchid foarte mult in suflet. Nu-mi place sa-mi supar familia plangandu-ma lor. Plang enorm, dar nu in fata cuiva. Mereu raspund cu "bine " Ia " ce faci ". Inca nu am " explodat " in fata nimanui si incerc sa partare Iin fata tuturor. Arata ca si cum ei m-ar crede, dar adanc in suflet eu nu ma cred.
kudika_976123
Postat pe 9 Noiembrie 2014 17:56
nu ai ce sa explodezi nu zice nimeni ca i usor dar o sa ti revii repede daca incerci sa ti cauti pe altcineva sa ti continui viata si sa nu ti mai plangi de mila
kudika_950728
Postat pe 9 Noiembrie 2014 17:58
De la: kudika_976123, la data 2014-11-09 17:56:17  Ai inceput sa faci scheme de comportament,aduna-te,nu esti in regula!!!! Cum poti gandi sa ii spui asa ceva copilului,atunci cand va fi destul de mare incat sa inteleaga ceea ce ii spui,ca tatl ei este decedat??Gandeste-te,este o mare tampenie ceea ce vrei sa faci!!!! Te lamentezi mult prea mult si inutil,caci faptul este consumat!!! Copilul va judeca singur cand va fi mare,dar mai este destul timp pana atunci,nici nu s-a nascut copilasul tau,offffffff!!!

Nu stiu daca sarcina poarta vina asupra reactiilor tale,dar ai probleme,incearca sa vezi,si altfel,lucrurile!!!Sunt atatea femei,care isi cresc singure copiii si care nu se dau cu capul de pereti,si stii de ce???Pentru ca si-au dat seama de greselile lor,dar sunt capabile sa isi traiasca viata,cu tot cu erorile facute!!!!


Probabil ca nu mai gandesc exact cum ar trebui. Ma sperie si pe mine unele ganduri pe care le am. Nu stiu daca are de-a face si cu hormonii dati peste cap sau doar cu supararea pe care o simt de o vreme incoace. Plus ca inchid foarte mult in suflet. Nu-mi place sa-mi supar familia plangandu-ma lor. Plang enorm, dar nu in fata cuiva. Mereu raspund cu "bine " Ia " ce faci ". Inca nu am " explodat " in fata nimanui si incerc sa partare Iin fata tuturor. Arata ca si cum ei m-ar crede, dar adanc in suflet eu nu ma cred. [/quote]

Tu faci o drama din viata ta , de parca s-ar fi sfarsit pamantul.
Pune-ti pb , daca ramaneai cu el cativa ani si apoi te desparteai , nu era mai rau sau la fel?!
Gandeste-te doar la tine si la copil , nu la el.
kudykkka
Postat pe 9 Noiembrie 2014 18:04
De la: kudika_976123, la data 2014-11-09 17:56:17 
Probabil ca nu mai gandesc exact cum ar trebui. Ma sperie si pe mine unele ganduri pe care le am. Nu stiu daca are de-a face si cu hormonii dati peste cap sau doar cu supararea pe care o simt de o vreme incoace. Plus ca inchid foarte mult in suflet. Nu-mi place sa-mi supar familia plangandu-ma lor. Plang enorm, dar nu in fata cuiva. Mereu raspund cu "bine " Ia " ce faci ". Inca nu am " explodat " in fata nimanui si incerc sa partare Iin fata tuturor. Arata ca si cum ei m-ar crede, dar adanc in suflet eu nu ma cred.



Este un cumul de emotii,frustrari si evenimente neplacute,si toate acestea te macina!!!Draga mea,nu te mai ascunde in fata familiei,caci numai membrii ei te pot intelege si te pot ajuta in viitorul apropiat,procedezi gresit,nu te inchide in tine,caci nu este calea corecta!!!!Ai nevoie de intelegere,apeleaza la familia ta,descarca-te nervos,ei te vor suporta ,caci sunt ai tai,esti sange din sangele lor!!!Nu trebuie sa "explodezi",ci trebuie sa iti urmezi drumul,acela,pe care l-ai ales!!!!Toti trecem prin perioade dificile,dar trebuie as o facem far aprea multe lacrimi,caci ele ne golesc sufletul de viata!!!Nu stii ce va urma,dar tot ce stii este faptul ca vei aduce pe lume un copil,in fata caruia trebuie sa fii exemplu!!!!Termina cu plansul si lupta-te cu viata,nu este pentru nimeni, usoara si lesne de suportat!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Noiembrie 2014 18:06
De la: kudika_976123, la data 2014-11-09 17:42:44As vrea din tot sufletul sa nu mai presupun da' tu sti cum e cand te pui in pat sa dormi si te gandesti ca el o tine in brate exact cu te tinea pe tine? Ca-I gateste acelaai fel de mancare sau ca merge cu ea in aceleasi locuri.
Nu-mi bat joc de nimeni cu atat mai putin iau p cineva de prost. Scriu exact ce simt si gandesc in speranta ca primind sfaturi si pareri de la voi o sa reusesc sa gandesc positiv, sa fiu mai optimista.



Puterea este doar in tine , nimeni altcineva nu iti poate spune ce sa simti si cum sa traiesti , dar cat timp iti plangi de mila nu vei inainta ci doar vei sta pe loc , te agati de ce a fost si lasi timpul sa treaca pe langa tine , viata este frumoasa si fara el , tu ai trait si fara el si o sa mai traiesti , de ce te raportezi doar la el cand trebuie sa traiesti pentru tine si copilas , ce atata tristete la ce iti foloseste , la ce te ajuta gandurile despre ei doi ! Stiu bine ca sarcina te schimba dar cred ca acum te alinti prea mult in loc sa fii serioasa si pragmatica , spune stop gandurilor despre ce a fost si gandeste ce va sa fie , citeste despre sarcina , despre copil si ce ai de facut dupa aceea , citeste despre dezvoltarea copilului tau in primele luni de viata , sa stii la ce sa te astepti si ce lucruri iti trebuiesc la nastere si dupa aceea , ti-ai pregatit geanta pentru maternitate , dar pentru copilas ...?
ai tot ce iti trebuie ?
kudika_956659
Postat pe 9 Noiembrie 2014 19:35
Carmen - stiu ca suna patetic dar as fi preferat sa mai fiu cu el macar pana o nasteam. M-am ingrasat mai mult de 25 kg, dantura mi-e distrusa din cauza lipsei de calciu, am insomnii, deci da, as fi avut nevoie de el sa ma ajute sa-mi mentin increderea in mine. Sunt nascuta in zodia pesti, sensibila si foarte usor de influentat. Da, sunt un pic de " drama queen " si alintata am fost mereu peste masura, recunosc! Dar practic is fortata sa ma maturizez peste noapte acum.


Gabriela - in fiecare saptamana ma informez ce are in plus printesa mea, ii cant in fiecare dimineata, si vorbesc cu ea mereu. Geanta in mare parte e gata. Numele l-am ales deja. Imi lipseste doar rabdarea.

Cat despre a-mi cauta pe altcineva, nu stiu cat de repede o sa reusesc sa mai am incredere in cineva deci cred ca o noua relatie ar fi un esec momentan. + ca, ( stiu ca suna crud, dar e " metaforic" ) majoritatea oamenilor, cand merg sa-si cumpere vaca din targ, o aleg pe cea fara vitel.
kudika_976123
Postat pe 9 Noiembrie 2014 20:44
De la: kudika_976123, la data 2014-11-09 20:44:47Carmen - stiu ca suna patetic dar as fi preferat sa mai fiu cu el macar pana o nasteam. M-am ingrasat mai mult de 25 kg, dantura mi-e distrusa din cauza lipsei de calciu, am insomnii, deci da, as fi avut nevoie de el sa ma ajute sa-mi mentin increderea in mine. Sunt nascuta in zodia pesti, sensibila si foarte usor de influentat. Da, sunt un pic de " drama queen " si alintata am fost mereu peste masura, recunosc! Dar practic is fortata sa ma maturizez peste noapte acum.


Gabriela - in fiecare saptamana ma informez ce are in plus printesa mea, ii cant in fiecare dimineata, si vorbesc cu ea mereu. Geanta in mare parte e gata. Numele l-am ales deja. Imi lipseste doar rabdarea.

Cat despre a-mi cauta pe altcineva, nu stiu cat de repede o sa reusesc sa mai am incredere in cineva deci cred ca o noua relatie ar fi un esec momentan. + ca, ( stiu ca suna crud, dar e " metaforic" ) majoritatea oamenilor, cand merg sa-si cumpere vaca din targ, o aleg pe cea fara vitel.


proverbul tau e ft prost iar zodia ta nu exista tu faci ,,,zodia,, nu ea pe tn daca in altu nu ai incredere cum de ai in el,,,,inceteaza nu mai posta revino ti ridica te cauta ti altu
kudika_950728
Postat pe 9 Noiembrie 2014 20:53
De la: kudika_976123, la data 2014-11-09 20:44:47Carmen - stiu ca suna patetic dar as fi preferat sa mai fiu cu el macar pana o nasteam. M-am ingrasat mai mult de 25 kg, dantura mi-e distrusa din cauza lipsei de calciu, am insomnii, deci da, as fi avut nevoie de el sa ma ajute sa-mi mentin increderea in mine. Sunt nascuta in zodia pesti, sensibila si foarte usor de influentat. Da, sunt un pic de " drama queen " si alintata am fost mereu peste masura, recunosc! Dar practic is fortata sa ma maturizez peste noapte acum.


Gabriela - in fiecare saptamana ma informez ce are in plus printesa mea, ii cant in fiecare dimineata, si vorbesc cu ea mereu. Geanta in mare parte e gata. Numele l-am ales deja. Imi lipseste doar rabdarea.

Cat despre a-mi cauta pe altcineva, nu stiu cat de repede o sa reusesc sa mai am incredere in cineva deci cred ca o noua relatie ar fi un esec momentan. + ca, ( stiu ca suna crud, dar e " metaforic" ) majoritatea oamenilor, cand merg sa-si cumpere vaca din targ, o aleg pe cea fara vitel.

si eu sunt pesti si am crescut doi copii aproape singura o viata intrega , al meu e marinar ..! nu asta este important . nu te gandi deloc cat ai luat vei da jos foarte repede ..., nici sa nu incerci alta relatie pana nu te vindesci sufleteste , .Iar cu increderea de tine depinde ti-am mai spus ! CE SUPLIMENTE ai luat de ai ramas fara dinti ...?
kudika_956659
Postat pe 9 Noiembrie 2014 21:01
De la: kudika_976123, la data 2014-11-09 20:44:47Carmen - stiu ca suna patetic dar as fi preferat sa mai fiu cu el macar pana o nasteam. M-am ingrasat mai mult de 25 kg, dantura mi-e distrusa din cauza lipsei de calciu, am insomnii, deci da, as fi avut nevoie de el sa ma ajute sa-mi mentin increderea in mine. Sunt nascuta in zodia pesti, sensibila si foarte usor de influentat. Da, sunt un pic de " drama queen " si alintata am fost mereu peste masura, recunosc! Dar practic is fortata sa ma maturizez peste noapte acum.


Gabriela - in fiecare saptamana ma informez ce are in plus printesa mea, ii cant in fiecare dimineata, si vorbesc cu ea mereu. Geanta in mare parte e gata. Numele l-am ales deja. Imi lipseste doar rabdarea.

Cat despre a-mi cauta pe altcineva, nu stiu cat de repede o sa reusesc sa mai am incredere in cineva deci cred ca o noua relatie ar fi un esec momentan. + ca, ( stiu ca suna crud, dar e " metaforic" ) majoritatea oamenilor, cand merg sa-si cumpere vaca din targ, o aleg pe cea fara vitel.


Ti-am zis ca daca mai dramatizezi am sa te iau de par :)
Draga mea , eu nu m-am maturizat nici pana acum , dar puternica ai capacitatea de a fi , cat despre metafora , afla ca mai sunt si epitete etc , etc.

Ce nume ai ales fetitei
kudykkka
Postat pe 9 Noiembrie 2014 21:09
Nu am ramas fara dinti la propriu. Ii mai am dar is distrusi. Trei s-au rupt si maselele practic s-au sfarmat majoritatea. Am luat acid folic si niste vitamine fara nume ce mi-au dat de la spital din londra ( sunt doar niste copii desenati p cutie dar contine vitamina d si b2). De cand am venit acasa, iau elevit si equilibra. Asa mi-a dat medicul.
kudika_976123
Postat pe 9 Noiembrie 2014 21:13
Christina Maya. Tatal ei e Christian. De la inceput am hotarat amandoi sa o numim asa si parca eu asa o vad deja. Nu-mi vine sa-l schimb doar pentru ca el a ales fuga. Maya l-am ales eu, mama, tata si sora mea au nume care incep cu M.
kudika_976123
Postat pe 9 Noiembrie 2014 21:25
De la: kudika_976123, la data 2014-11-09 21:25:08Christina Maya. Tatal ei e Christian. De la inceput am hotarat amandoi sa o numim asa si parca eu asa o vad deja. Nu-mi vine sa-l schimb doar pentru ca el a ales fuga. Maya l-am ales eu, mama, tata si sora mea au nume care incep cu M.


Frumos , ai sa vezi ca ai sa fii fericita impreuna ca familia , cand micuta va fi printre voi.
O seara linistita sa ai
kudykkka
Postat pe 9 Noiembrie 2014 21:36
De la: kudika_976123, la data 2014-11-09 21:25:08Christina Maya.


iar pe mine ma cheama Ihon Vashile.
pe sor-mea o cheama Didhina Esperanthia, iar pe varul meu Grigore Ureche Bleaga.
placinta_cu_mere
Postat pe 9 Noiembrie 2014 21:41
Lol.
Sincer comentariul tau imi pare de prost gust.
Daca erai atent, am explicat de unde deriva numele si de ce e cu " h ". Nu e o " fita " .

Gresit nu e. Initial tatal ei vroia mai degraba Christine dar am reusit sa ne punem deacord la Christina. Oricum, felul in care iti dai cu parera e ... degeaba :-)
kudika_976123
Postat pe 10 Noiembrie 2014 01:21
Lol.
Sincer comentariul tau imi pare de prost gust.
Daca erai atent, am explicat de unde deriva numele si de ce e cu " h ". Nu e o " fita " .

Gresit nu e. Initial tatal ei vroia mai degraba Christine dar am reusit sa ne punem deacord la Christina. Oricum, felul in care iti dai cu parera e ... degeaba :-)
kudika_976123
Postat pe 10 Noiembrie 2014 01:21
De la: kudika_976123, la data 2014-11-09 21:25:08Christina Maya. Tatal ei e Christian. De la inceput am hotarat amandoi sa o numim asa si parca eu asa o vad deja. Nu-mi vine sa-l schimb doar pentru ca el a ales fuga. Maya l-am ales eu, mama, tata si sora mea au nume care incep cu M.



Sa fie intr-un ceas bun!!Draga mea,doresc sa te gandesti mai mult la tine si la copilul tau,decat la ce s-a intamplat in viata ta!!!Stiu,este foarte greu pentru ca esti o femeie parasita de catre partener,dar stii ceva???Esti cu mult superioara acelui domn prin insusi faptul ca tu vei fi "MAMA" ,iar acel domn este, doar un barbat ,care a participat la procrearea unui copil!!!CAPUL SUS,nu te lasa doborata de necazuri, si nu uita,nu esti singura!!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Noiembrie 2014 07:18
De la: kudika_976123, la data 2014-11-08 22:04:47Buna! As aprecia mult niste sfaturi sau pareri. Vreau sa trec peste situatia in care ma aflu si sunt epuizata din punct de vedere psihic. De aproape 3 ani de zile traiam in Londra, unde, am avut o relatie cu un barbat mai mare decat mine cu 16 ani.Sunt indragostita pana peste cap, am locuit impreuna, munceam impreuna, era totul roz. Singura problema pe care o aveam eu era fosta lui ( cu care are 3 copii ). Am incercat sa fiu cat se poate de intelegatoare, m-am ascuns, am tacut, am suportat desi stiam ca sunt inselata si mintita mereu. Dupa un an am ramas insarcinata ( nu am planuit ). El s-a bucurat, isi dorea mult un copil cu mine. In a 4-a luna de sarcina, insa, s-a hotarat ca nu ma mai vrea. Ca o iubeste pe ea, ca nu vrea nimic cu mine sau cu fetita ce o astept si mi-a cerut sa dispar din viata lui. Momentan m-am intors in Romania si mai am o luna pana sa nasc. El, s-a mutat inapoi la ea, e fericit de nu mai poate si m-a uitat complet. Dupa 3 luni inca mai plang 23h/24, inca il vreau inapoi si-l iubesc mai mult ca orice, dar in acelasi timp vreau din tot sufletul sa simta ce am simtit eu in tot acest timp, sa-l doara si sa ajunga exact in mizeria in care sunt eu acum. Ce e de facut?


Sa iti accepti soarta, sa incepi sa iti impui vointa si sa il uiti pe individ si sa te concentrezi cu toate fortele asupra puiului pe care il porti in tine.
Arno_28
Postat pe 16 Noiembrie 2014 09:01
De la: kudika_950728, la data 2014-11-08 22:23:51poti face sa nu te mai incurci niciodata cu cineva daca sti ca are pe altcineva asta daca subiectul este real

din pacate multe femei ii considera mai atragatori pe barbatii care au pe cineva

Taci ca esti prost!Du-te si te impusca!
Torino
Postat pe 17 Noiembrie 2014 03:11
Stiu ca e cam tarziu acum pentru "morala", dar tu ce ai cautat sa vorbesti cu un om cu 3 copii????? Sunt copiii lui. Si el este vinovat normal, dar parerea mea obiectiva este urmatoarea. Consulta un avocat pentru pensie alimentara, probabil ca se poate sa iti dea, desi nu ati fost casatoriti. Si vede-ti de copilasul tau ai grija de ea si ofera-i tot ce e mai bun si mai frumos pe lume. Dzeu nu o s-o lase, stai linistita! :) Fi optimista, Dzeu are grija de ea pentru ca EL ti-a dat-o!
kudika_23872
Postat pe 23 Noiembrie 2014 14:00
De la: Torino, la data 2014-11-17 03:11:05
De la: kudika_950728, la data 2014-11-08 22:23:51poti face sa nu te mai incurci niciodata cu cineva daca sti ca are pe altcineva asta daca subiectul este real

din pacate multe femei ii considera mai atragatori pe barbatii care au pe cineva

Taci ca esti prost!Du-te si te impusca!


torino napoli roma culca te
kudika_950728
Postat pe 23 Noiembrie 2014 15:00
De la: kudika_950728, la data 2014-11-23 15:00:41
De la: Torino, la data 2014-11-17 03:11:05
De la: kudika_950728, la data 2014-11-08 22:23:51poti face sa nu te mai incurci niciodata cu cineva daca sti ca are pe altcineva asta daca subiectul este real

din pacate multe femei ii considera mai atragatori pe barbatii care au pe cineva

Taci ca esti prost!Du-te si te impusca!


torino napoli roma culca te

Insoara-te si lasa doamnele in pace,voyoristule.Nu poti sa traiesti de grija altora?Nu mai intra pe aici,te faci de ras
.Traieste-ti viata in realitate,nu virtual!
Torino
Postat pe 24 Noiembrie 2014 23:56
daca ai simtit ca esti inselata si mintita trebuia sa te pune pe ganduri , iar daca el era doar despartit si nu divortat , trebuia sa te faca si mai vigilenta , din moment ce nu si-a incheiat conturile cu fosta sotie este clar ca erau divergente intre ei , dar multe cupluri se refac dupa niste momente de pauza mai ales cand sunt si copii la mijloc si nu sunt divortati ! Eu in locul tau as face un test de paternitate prin care sa il oblig la o pensie alimentara , asta ca sa te ajute dar sa il faca mai responsabil pe viitor si apoi mi-as vedea de viata mea si a copilului meu nevinovat .
banalulanonim
Postat pe 27 Noiembrie 2014 20:31
De la: Torino, la data 2014-11-24 23:56:53
De la: kudika_950728, la data 2014-11-23 15:00:41
De la: Torino, la data 2014-11-17 03:11:05
De la: kudika_950728, la data 2014-11-08 22:23:51poti face sa nu te mai incurci niciodata cu cineva daca sti ca are pe altcineva asta daca subiectul este real

din pacate multe femei ii considera mai atragatori pe barbatii care au pe cineva

Taci ca esti prost!Du-te si te impusca!


torino napoli roma culca te

Insoara-te si lasa doamnele in pace,voyoristule.Nu poti sa traiesti de grija altora?Nu mai intra pe aici,te faci de ras
.Traieste-ti viata in realitate,nu virtual!


tu nu poti sa traiesti de grija mea torino napoli roma?nu mai ma urmari peste tot virtualisto ia si maritate nu mai umbla dp mn
kudika_976884
Postat pe 27 Noiembrie 2014 22:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce ti-e frica nu scapi ! 6 De la: AnnieG 4 Octombrie 2012 22:46
Iubire imposibila din cauza parintiilor mei ! 46 De la: kudika326239 23 Iulie 2011 14:29
O parere, un sfat... totul a fost in imaginatia mea,sau chiar ar fi putut fi ceva real??? 16 De la: manumarius 31 Mai 2010 09:36
Un sfat plsss 12 De la: Princess1990 2 Iulie 2013 08:51
ti s-ar putea intampla si tie!!! 26 De la: geo_xx 12 Ianuarie 2010 16:47