Setari Cookie-uri

Mama mi-a zis ca nu exista feti frumosi si relatii sau casnicii ca in povesti....Voi ce ziceti?

De la: bavarezul, la data 2015-03-09 08:34:04Am citit aceast postare din intamplare .....Dar cand vad sfaturi gen asculta pe mama ta sau marita-te cu el ma apuca toti dracii
Te jigneste , e zgarcit,nu iti aduce macar o floare ,e nervos iti reproseaza multe lucruri,pai o asemenea persoana are un caracter infect.Nu inteleg de ce ii tot dai sanse si totusi ai stat 4 ani cu el. Sfatul meu e sa-l parasesti IMEDIAT sau o sa regreti tot restul vietii


ar trebui sa se ia dp tn nu?tu il cunosti mai bn ca mama ei nu?,,,nu i am zis eu sa se ia dp mama ei sau nu,
,,iar femeia de mai sus tremura de placera cand ii sunt aprobate tampeniile de niste oameni ce nu pricep la fel ca ea,,,

mama ei il cunoaste cu siguranta mai bn ca oricare dintre noi pentru ca noi nu l cunoastem deloc,noi il cunoastem din spusele ei care nu stim cat de obiective sunt pana nu auzi si cealalra parere,cand te duci la tribunal se asculta ambele parti nu o parte altfel nu ai putea lua o decizie

iar eu i am zis sa asculte de ea singura nu de mama ei sau altii ,am zis doar ca cu siguranta mama ei il cunoaste mai bine ca altii ,,astia ca si tn care spun sa asculte de ei nu de mama ei ca stiu ei niste clisee fara sa l cunoasca pe acel om dar catalogandul dp spusele ei

kudika_982179
Postat pe 9 Martie 2015 11:49
ti am mai zis ca raspunsurile ti le ai dat singura,,iar casatoria cu un om sa sti ca incepe cand ai sentimente si relatii sexuale cu acel om lucru pe care oamenii uita sa l consfinteasca in fata lui dumnezeu la biserica,,daca tu timp de 4 ani te ai complacut in situatia asta sa nu crezi ca nu i si vina ta esti aproape la fel de vinovata ca el daca el e asa cum zici tu
kudika_982179
Postat pe 9 Martie 2015 11:56
plus ca orice om ce nu se casatoreste la biserica traieste in pacat,,asta faci si tu acum cu el ca nenumarate cupluri ,traiti in pacat,si mai rau este sa te lamentezi in a trai in acest pacat
kudika_982179
Postat pe 9 Martie 2015 12:02
Iti multumesc foarte mult, m-am deschis pentru ca am nevoie de ajutor si oricum nimeni nu stie exact cine sunt, de unde etc...
M-ati ajutat foarte mult si va multumesc din suflet!
O sa port o ultima discutie serioasa, sper sa si reusesc...sa gasesc o zi pentru noi..Problema este ca a mai zis el ok, o sa fie bine dar din actiunile lui a demonstrat contrariul..Are o ultima sansa, am ajuns la capatul rabdarii.
Corina1205
Postat pe 9 Martie 2015 12:17
De la: Corina1205, la data 2015-03-09 12:17:31Iti multumesc foarte mult, m-am deschis pentru ca am nevoie de ajutor si oricum nimeni nu stie exact cine sunt, de unde etc...
M-ati ajutat foarte mult si va multumesc din suflet!
O sa port o ultima discutie serioasa, sper sa si reusesc...sa gasesc o zi pentru noi..Problema este ca a mai zis el ok, o sa fie bine dar din actiunile lui a demonstrat contrariul..Are o ultima sansa, am ajuns la capatul rabdarii.



Draga mea,nu iti trebuie insotitor pentru a lua decizia potrivita,problema este in interiorul relatiei voastre,cautati rezolvarea!!Si nu uita,orice cuvant sau declaratie neinsotite de fapte concrete sunt nule,in orice conjunctura!!!Investitiile in orice relatie,daca nu aduc un "profit" sufletesc,conduc la faliment!!!Discutati,sunteti doi oameni majori,nu va trebuie dadaca,care sa va conduca pasii in viata!!Fii responsabila,macar tu,doar este viata ta!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Martie 2015 12:21
Ai mare dreptate ca traim in pacat si cam astea sunt vremurile... regret multe tampenii invatate de la mama si mi-ar fi placut sa fi fost o mama mai severa in ceea ce priveste viata intima, mai credincioasa. Eu sunt constienta de toate astea dar timpul nu se poate da inapoi iar un barbat asa credincios care sa ma si accepte, nu stiu daca gasesc dar mi-ar placea din tot sufletul..sa luptam impreuna sa respectam toate regulile bisericesti, sa postim etc...sa ne indreptam amandoi..O sa ajung la Sf. Parinte Arsenie Boca si sper sa ma lumineze, sa stiu ce sa fac cu actualul..
Mama mea accepta multe si nu e ok..consider ca trebuie sa fie cam ca tine cel de langa tine, adica sa nu aibe asa mari defecte...cate defecte ai tu, cat de mari sau mici sunt, asa si cel de langa tine...Mie nu imi place casnicia mamei mele, barbatul de langa ea...nu o respecta suficient cat merita...Orice femeie merita sa fie tratata macar asa cum trateaza ea pe cel de langa ea! Adica ceea ce fac eu pentru tine, sa faci si tu pentru mine..80% macar..sa-i fii alaturi cuiva, este cel mai important lucru..sa respecti..
Corina1205
Postat pe 9 Martie 2015 12:30
De la: Corina1205, la data 2015-03-09 12:30:22Ai mare dreptate ca traim in pacat si cam astea sunt vremurile... regret multe tampenii invatate de la mama si mi-ar fi placut sa fi fost o mama mai severa in ceea ce priveste viata intima, mai credincioasa. Eu sunt constienta de toate astea dar timpul nu se poate da inapoi iar un barbat asa credincios care sa ma si accepte, nu stiu daca gasesc dar mi-ar placea din tot sufletul..sa luptam impreuna sa respectam toate regulile bisericesti, sa postim etc...sa ne indreptam amandoi..O sa ajung la Sf. Parinte Arsenie Boca si sper sa ma lumineze, sa stiu ce sa fac cu actualul..
Mama mea accepta multe si nu e ok..consider ca trebuie sa fie cam ca tine cel de langa tine, adica sa nu aibe asa mari defecte...cate defecte ai tu, cat de mari sau mici sunt, asa si cel de langa tine...Mie nu imi place casnicia mamei mele, barbatul de langa ea...nu o respecta suficient cat merita...Orice femeie merita sa fie tratata macar asa cum trateaza ea pe cel de langa ea! Adica ceea ce fac eu pentru tine, sa faci si tu pentru mine..80% macar..sa-i fii alaturi cuiva, este cel mai important lucru..sa respecti..



NU iti judeca mama,caci vei ajunge,si tu,parinte!!!!Ti-am mai spus,nu idealiza relatia,caci nu exista o astfel de relatie sau,cel putin,nu va incadrati in asa ceva!!!Faptul ca mam ata te-a educat intr-un anumit fel nu prezinta subiectul de discutie al acestui topic!!!Rezuma-te la ceea ce ai de facut ,mai putin la mama ta si la modul cum si-a trait viata!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Martie 2015 12:35
Cu totii suntem niste copii atunci cand ne lovim de probleme, uneori avem nevoie de mai multe sfaturi...cand jumtatate zic da si jumatate zic nu...iar tu nu sti ce sa faci, este nevoie de mai multe sfaturi...pana acum stiau doar prietenele apropiate si mama dar am ajuns la voi pentru ca se bat cap in cap raspunsurile lor..Va multumesc oricum si sfat pentru unii: nu mai fiti asa rautaciosi! Niciodata nu credeam ca o sa ajung sa postez ceva, undeva..dar cand nu mai e timp si ai nevoie urgenta de ajutor, o faci si pe asta...Daca nu ma grabea mama, nu dadeam avansul la restaurant..dar vroiam si eu neaparat la 26 de ani sa ma casatoresc si intr-o anumita locatie, dar se pare ca nimic nu conteaza mai mult, nici unde e nunta, etc decat cu cine o faci...Nimeni nu e atotstiutor, nimeni nu e perfect, cand iubesti nu poti gandi lucid, nu poti face o alegere corecta, de aceea am avut nevoie sa aud mai multe pareri,pentru a ma trezi!
Corina1205
Postat pe 9 Martie 2015 12:41
ft bn bravo,,dute la arsenie boca roagate sa te lumineze dumnezeu ce tre sa faci si sa l lumineze si pe el,si arata i lui ce ai scris aici,,
si crede ma sub nici o forma nu trebui sa ei de bune cuvintele femeii de mai sus chiar daca ti se par aparent bune
kudika_982179
Postat pe 9 Martie 2015 12:42
Imi iubesc mama dar nu imi place ca se multumeste cu prea putin si de aceea nu pot sa-i urmez sfatul pentru ca eu vreau o altfel de relatie, nu ma multumesc cu asa putin!
Corina1205
Postat pe 9 Martie 2015 12:43
Imi aleg sfaturile, iti multumesc frumos! Fiecare om are dreptul de a alege si are dreptul la o opnie! Va multumesc tuturor!
Corina1205
Postat pe 9 Martie 2015 12:45
nu ai primit nici un sfat decat de la dadaca de mai sus care se contrazice singura,,ea e rautacioasa sub nici o forma eu chiar daca aparent ti se pare ca eu,,si lasa vorbaria lunga si degeaba
kudika_982179
Postat pe 9 Martie 2015 12:45
De la: Corina1205, la data 2015-03-09 12:41:17Cu totii suntem niste copii atunci cand ne lovim de probleme, uneori avem nevoie de mai multe sfaturi...cand jumtatate zic da si jumatate zic nu...iar tu nu sti ce sa faci, este nevoie de mai multe sfaturi...pana acum stiau doar prietenele apropiate si mama dar am ajuns la voi pentru ca se bat cap in cap raspunsurile lor..Va multumesc oricum si sfat pentru unii: nu mai fiti asa rautaciosi! Niciodata nu credeam ca o sa ajung sa postez ceva, undeva..dar cand nu mai e timp si ai nevoie urgenta de ajutor, o faci si pe asta...Daca nu ma grabea mama, nu dadeam avansul la restaurant..dar vroiam si eu neaparat la 26 de ani sa ma casatoresc si intr-o anumita locatie, dar se pare ca nimic nu conteaza mai mult, nici unde e nunta, etc decat cu cine o faci...Nimeni nu e atotstiutor, nimeni nu e perfect, cand iubesti nu poti gandi lucid, nu poti face o alegere corecta, de aceea am avut nevoie sa aud mai multe pareri,pentru a ma trezi!



Ce motiv are mama ta de a grabit lucrurile????Consideri ca esti batrana,de esti nerabdatoare sa te casatoresti?????

Draga mea,gandeste-te bine,fa abstractie de ce ce doresc ceilalti si fa-o vis-a-vis de ce vrei tu,asta conteaza!!Sunt mama si iti dau acelasi sfat pe care l-am dat fiicelor mele mari,in momentul in care au decis sa se casatoreasca:
Ai mare grija,gandeste mult si infaptuieste o singura data,nu invers!!!Casatoria este comuniunea in fata Divinitatii,industrictibila si irevocabila!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Martie 2015 12:47
nu tre sa alegi absolut nimic ca nu ai ce ,decat ce singura ai spus,,raspunsurile ti le ai dat singura,,lasa vorbaria lunga
kudika_982179
Postat pe 9 Martie 2015 12:48
De la: Corina1205, la data 2015-03-09 12:43:30Imi iubesc mama dar nu imi place ca se multumeste cu prea putin si de aceea nu pot sa-i urmez sfatul pentru ca eu vreau o altfel de relatie, nu ma multumesc cu asa putin!



DRaga mea,mama ta are propria gandire,modul personal de a fi,a crescut si a trait in alte timpuri,a primit o alta educatie,cu alta deschidere,dar a avut grija de tine,ti-a fost alaturi,nu???
kudika_15804
Postat pe 9 Martie 2015 12:49
ce ti zice aceasta femeie mai sus sti?iti dai seama?,,,,iti zice dc mama ta nu gandeste ca ea,,cum sa fie de parere ca tre sa te casatoresti,,,la urma iti ziinoculeaza ca tre sa asculti de mama ta,,,,ea nu prea stie ce spune de obicei si incearca sa intoarca lucrurile danduse dadaca de care iti zice sa nu asculti
kudika_982179
Postat pe 9 Martie 2015 12:56
Draga mea! Din pacate Mama ta are perfecta dreptate.Viata nu este ca in filme,nici ca in povesti ci Ilene Cosanzene si Feti Frumosi,si nici ca in Romanele de dragoste.Viata este o scena,pe care omul apare,isi joaca rolul si apoi dispare.Viata din pacate este dura.Asa ca deschide bine ochii.
kudika_973046
Postat pe 9 Martie 2015 16:46
Din pacate Casatoria nu mai este asa cum era o data.Acum ne casatorim si peste cateva luni divortam.Nimic nu mai este cum era o data.Din pacate.
kudika_973046
Postat pe 9 Martie 2015 16:50
Mama ta are dreptate nu exista asa ceva decat in basme , in realitate ca sa poti mentine o casnicie la nivelul de ”basm „ e necesar sa depuna eforturi mari am,bii parteneri, continuu , nimic nu pica din cer....
cristina55
Postat pe 9 Martie 2015 18:28
Eu vreau sa cred ca exista dragostea aia mare si vreau sa cred ca exista cineva pentru mine, care sa imi fie alaturi la bine si la rau...Eu de ce pot fi intr-un anumit fel si altii nu? De ce eu pot si altii nu? Asa cum eu pot sa-i fiu alaturi, asa cum eu pot sa-i ofer dragostea mea zi de zi, fara a-l supara in zilele cele mai importante din viata lui sau cele mai negre, mi se pare normal sa am pretentii sa primesc si eu acelasi lucru, sa se poarte la fel de frumos...Daca asa ceva nu exista, cineva care sa fie asa om ca si mine, atunci aleg sa raman singura si sa adopt un copil! De ce cautam pe cineva daca nu pentru a avea cine sa ne iubeasca, cine sa ne fie alaturi la bine si la rau?
Corina1205
Postat pe 9 Martie 2015 18:42
De la: Corina1205, la data 2015-03-09 18:42:39Eu vreau sa cred ca exista dragostea aia mare si vreau sa cred ca exista cineva pentru mine, care sa imi fie alaturi la bine si la rau...Eu de ce pot fi intr-un anumit fel si altii nu? De ce eu pot si altii nu? Asa cum eu pot sa-i fiu alaturi, asa cum eu pot sa-i ofer dragostea mea zi de zi, fara a-l supara in zilele cele mai importante din viata lui sau cele mai negre, mi se pare normal sa am pretentii sa primesc si eu acelasi lucru, sa se poarte la fel de frumos...Daca asa ceva nu exista, cineva care sa fie asa om ca si mine, atunci aleg sa raman singura si sa adopt un copil! De ce cautam pe cineva daca nu pentru a avea cine sa ne iubeasca, cine sa ne fie alaturi la bine si la rau?



Teoretic,este corect ceea ce spui si toti ne dorim asa ceva in momentul in care ne unim viata cu persoana considerata de noi,ca fiind iubirea vietii noastre,dar de la teorie,pana la practica,este un drum lung si anevoios si daca cei doi nu se inhama la jug si nu trag in acelasi timp,caruta se va impotmoli si se va distruge!!!Idealul nu este compatibil cu realitatea vietii ,draga mea!!!Exista acel cineva compatibil cu tine,cu aceleasi dorinte,dar trebuie sa il cauti,sa ai rabdare si sa fii perseverenta in cautari!!Faptul ca ai pierdut patru ani din viata cu un barbat,pe care il simti ca nefiind pe calapodul tau,nu trebuie sa te ingrijoreze,caci esti tanara,nu ai ajuns la capatul vietii ,ca sa te intristezi si sa fii disperata!!!Esti rationala,dar nu ai incredere in tine,gandesti corect,doresti asa cum doreste oricare femeie,care iubeste,dar esti un "aluat moale" in mainile iubitului tau!!!Reculege-te,judeca si exprima-ti optiunea finala!!! A trai intr-un concubinaj,care nu stii daca se va finaliza intr-un mod fericit nu este o cale,ci,doar o prelungire a insatisfactiei tale!!!Roaga-te,ne aflam in postul Pastelui,poate vei primi raspuns la rugaciunile tale!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Martie 2015 18:57
teoretic vorbesti mult si degeaba ca sa pari dadaca,,,,,pentru ce sa se roage draguta ?sa si gaseasca altu?ca tocmai i ai zis ca actoalu nu i bun desi nu l cunosti si ai zis ca nu faci pe dadaca,,,curcubeu mai bn mai fa ti singura o poezie sa zici cat de iubitoare esti si inteleapta
kudika_982179
Postat pe 9 Martie 2015 19:06
De la: Corina1205, la data 2015-03-09 18:42:39Eu vreau sa cred ca exista dragostea aia mare si vreau sa cred ca exista cineva pentru mine, care sa imi fie alaturi la bine si la rau...Eu de ce pot fi intr-un anumit fel si altii nu? De ce eu pot si altii nu? Asa cum eu pot sa-i fiu alaturi, asa cum eu pot sa-i ofer dragostea mea zi de zi, fara a-l supara in zilele cele mai importante din viata lui sau cele mai negre, mi se pare normal sa am pretentii sa primesc si eu acelasi lucru, sa se poarte la fel de frumos...Daca asa ceva nu exista, cineva care sa fie asa om ca si mine, atunci aleg sa raman singura si sa adopt un copil! De ce cautam pe cineva daca nu pentru a avea cine sa ne iubeasca, cine sa ne fie alaturi la bine si la rau?


Coreect...dar poate pana la urma iti gasesti si tu pe cineva care sa-ti implineasca nevoia fireasca de reciprocitate,cineva caruia sa-i pese si de tine nu numai de el,ar fi pacat sa crezi ca toti barbatii sunt la fel si sa renunti sa crezi ca ai putea si tu intr-o buna zi sa ai pe cineva care sa-ti fie cu adevarat alaturi.
kudika_10361
Postat pe 9 Martie 2015 19:18
eu nu cred ca ar trebui sa te casatoresti cu asemenea individ. am mai vazut cazuri in care fetele s-au maritat repede si la fel de repede au divortat. tipul asta nu te respecta, nu te intelege. in plus, mi se pare cam zgarcit (cu tine). taica-meu cam tot asa era- maica-mea trebuia sa se justifice pentru fiecare obiect pe care il cumpara pentru casa si sa treaca printr-un scandal cu el. trebuia, de ex., sa-i explice de ce a fost necesar sa cumpere haine copiilor. sau i se reprosa ca si-a cumparat vata sau tampoane, lucruri necesare unei femei. o lege a lui Murphy spune ca oamenii nu se schimba, devin mai mult aceiasi. gandeste-te daca acest om te va sustine in planurile pe care le vei avea pentru casa si familia ta.
sweetmama
Postat pe 10 Martie 2015 13:36
De la: kudika_973046, la data 2015-03-09 16:50:10Din pacate Casatoria nu mai este asa cum era o data.Acum ne casatorim si peste cateva luni divortam.Nimic nu mai este cum era o data.Din pacate.


Ai mare dreptate. In ziua de azi este un risc mult prea mare casatoria. Te casatoresti, esti fericit 1 an apoi divortezi. Partenerii sunt mult prea imprevizibili.
kudika_981773
Postat pe 10 Martie 2015 16:13
Tu esti o fire romanticã,vrei sa ti se acorde atentie 10% si oferi in schimb înzecit,vrei ca partenerul tau sa iti spuna vorbe frumoase,vrei ca mãcar o data pe luna sa vina el cu micul dejun la pat la tine ,vrei sa comunice cu tine,vrei ca el sa te faca sa te simti cea mai speciala femeie si lista ar putea continua..... Persoane ca tine din pãcate sunt din ce in ce mai rare in ziua de azi si tu ar trebui sa mai speri ca iti vei gãsi persoana iubita. Spun asta pentru ca desi am trecut de 30 ani si sunt încã singur chiar cred ca EXISTA FETI FRUMOSI SI ILENE CONSANZENE si ca pe undeva mã aseman cu tine f. mult si chiar cred ca esti o femeie deosebita.Citeste topicul meu.....
Faptul ca te casatoresti cu el nu va schimba nimic in caracterul lui ca doar nu se schimba omul instant de la o hârtie....iar daca acum sunt probleme când o sa ai un copil cum o sa fie? Chiar daca ai pierdut 4 ani si abia acum iti dai seama ca nu e pentru tine gândește-te bine ca ai o viata intreaga înainte.
bavarezul
Postat pe 12 Martie 2015 13:13
De la: bavarezul, la data 2015-03-12 13:13:48Tu esti o fire romanticã,vrei sa ti se acorde atentie 10% si oferi in schimb înzecit,vrei ca partenerul tau sa iti spuna vorbe frumoase,vrei ca mãcar o data pe luna sa vina el cu micul dejun la pat la tine ,vrei sa comunice cu tine,vrei ca el sa te faca sa te simti cea mai speciala femeie si lista ar putea continua..... Persoane ca tine din pãcate sunt din ce in ce mai rare in ziua de azi si tu ar trebui sa mai speri ca iti vei gãsi persoana iubita. Spun asta pentru ca desi am trecut de 30 ani si sunt încã singur chiar cred ca EXISTA FETI FRUMOSI SI ILENE CONSANZENE si ca pe undeva mã aseman cu tine f. mult si chiar cred ca esti o femeie deosebita.Citeste topicul meu.....
Faptul ca te casatoresti cu el nu va schimba nimic in caracterul lui ca doar nu se schimba omul instant de la o hârtie....iar daca acum sunt probleme când o sa ai un copil cum o sa fie? Chiar daca ai pierdut 4 ani si abia acum iti dai seama ca nu e pentru tine gândește-te bine ca ai o viata intreaga înainte.


Nu stim cat de romantica e dar s-a aruncat cu capu inainte, asta e sigur.Oricum ar fi nu trebuie sa dispere.
kudika_10361
Postat pe 12 Martie 2015 16:33
De la: Corina1205, la data 2015-03-09 12:41:17

...Daca nu ma grabea mama, nu dadeam avansul la restaurant..dar vroiam si eu neaparat la 26 de ani sa ma casatoresc si intr-o anumita locatie,,,,



Corina , mama ta ti-a fost alaturi dorind sa-ti indeplineasca ceea ce tu mentionezi ca iti doreai neaparat sa te casatoresti ....probabil doar de dragul de a avea un statut social infaptuit de ochii lumii , intr-o rochie de printesa.
Doresti sa te casatoresti , desi viitorul tau sot , nu este ceea ce-ti doresti !!!
Vorba ceea : interesul scuza fesul sau scopul scuza mijloacele
Unde este vina lui , ca tu nu stii ce vrei , dand vina ba pe mama , ba pe el ...dar sfaturi altora , am vazut ca te duce mintea sa dai
-Dyna-
Postat pe 14 Martie 2015 13:49
De la: -Dyna-, la data 2015-03-14 13:49:26
De la: Corina1205, la data 2015-03-09 12:41:17

...Daca nu ma grabea mama, nu dadeam avansul la restaurant..dar vroiam si eu neaparat la 26 de ani sa ma casatoresc si intr-o anumita locatie,,,,



Corina , mama ta ti-a fost alaturi dorind sa-ti indeplineasca ceea ce tu mentionezi ca iti doreai neaparat sa te casatoresti ....probabil doar de dragul de a avea un statut social infaptuit de ochii lumii , intr-o rochie de printesa.
Doresti sa te casatoresti , desi viitorul tau sot , nu este ceea ce-ti doresti !!!
Vorba ceea : interesul scuza fesul sau scopul scuza mijloacele
Unde este vina lui , ca tu nu stii ce vrei , dand vina ba pe mama , ba pe el ...dar sfaturi altora , am vazut ca te duce mintea sa dai

Lasa fata in pace,care e problema ta ca da sfaturi altora?Ce vina are Corina daca ea se simte confuza?Mai bine stai tu in banca ta si nu te mai baga in seama peste tot ca oricum esti "blonda"
bavarezul
Postat pe 14 Martie 2015 14:17
Bavarezule , iti doresc o sotie care sa fie permanent confuza
Pe cat de blond esti tu , ai dat dovada pe topicul tau , dum man
-Dyna-
Postat pe 14 Martie 2015 14:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai merita? 30 De la: razz 30 Septembrie 2009 00:19
si cupidon iubeste..... 5 De la: kudika059077 14 August 2009 12:15
Sufletul pereche -mit sau realitate? 88 De la: roz5blue6lila7 1 Decembrie 2010 15:36
De ce credeti ca bãrbaþii care preferã brunetele agaþã blondele si roscatele ??? 35 De la: kudika_raisa 4 Ianuarie 2012 16:08
Poti avea doua relatii in acelasi timp?? 71 De la: nocturnalia1 21 Ianuarie 2009 11:51