Setari Cookie-uri

Sunt confuza, in ce parte sa merg, unde sa privesc....?!

Am 25 de ani, dar ma simt mult mai in varsta. Sunt trista, confuza, sunt amortita pe interior, nu mai simt nimic.
Acum cateva saptamani am incheiat o relatie, de aprope 7 luni. Putin timp, dar intens. In aceste 7 luni am trait cat in ani de zile.
Ne-am mutat impreuna, ne petreceam timpul liber impreuna. Devenisem amandoi dependeti unul de altul. Eu cel putin am fost de el.
Diferenta de varsta dintre noi era de 12 ani, destul de mare. El trebuia sa fie elementul de echilibru in relatia noastra, insa eu eram cea care ceda cel mai repede, care isi cerea scuze, care se intorcea la el sa tempereze lucrurile.
Nu imi amintesc sa fi incercat el sa ma calmeze de mai mult de 2-3 ori in tot acest timp.
Un lucru mi-a bagat in cap, ca TOTUL se intampla din vina mea, ca sunt foarte dificila, ca nu va sta niciun barbat cu mine. La inceput il ascultam si chiar credeam. Ajunsesem sa nu mai imi spun nemultumirile de teama ca va incepe iar scandalul.
Cand nu mai puteam si incepeam sa plang, ori imi spunea ca plang din vina mea, ori venea si ma lua in brate sa nu mai plang.
In ultima perioada se schimbase radical, fata de cum il vazusem la inceput.
Daca nu aveam grija la tonul pe care il foloseam cu el se enerva. "De ce imi vorbesti asa?"
Tipa foarte usor la mine. La un moment dat din cauza "nebuniei", a situatiei agitate am cedat si am ajuns in spital, pe perfuzii. Doctorul mi-a recomandat multa liniste si i-a spus si lui sa ma ajute, ca am nevoie de liniste si de intelegere.
Parca i se spusese sa faca exact invers. NU a tinut cont, daca ma iubea ar fi trebuit sa aiba rabdare cu mine. Sa inteleaga ca in viata mea era dezordine pe mai multe planuri si aveam nevoie de intelegere. Ori de cate ori se enerva, il luam de mana sa il calmez. Mereu am cedat la tot ce m-a rugat. Chiar nu se putea sa imi reprosezi ca sunt exagerata.
Imi spunea ca eu nu ii fac lui program, ca el nu suporta asta. Eu, de fapt, voiam doar sa petrecem timp impreuna, nu sa ii fac program.
Imi repeta de multe ori ca asa este el si ca nu se schimba, insa mie imi spunea ca daca voi continua asa nu vom mai putea sa continuam.
Ma ameninta foarte des ca ne vom desparti. Nu a mers niciodata pana la capat. Doar ma ameninta.
Cand incercam sa il sun, disperata, sa discutam, sa il rog sa inceteze cu atitudinea rece, imi respingea apelurile. Ma lasa sa sun.
Ii dadeam mesaje sa il impac, iar el imi raspundea sec si rece. In bataie de joc. Pe seara ma lua in brate si imi zicea ca asa e el, rau de gura, dar ca ma iubeste.
Ca o toanta ce sunt am crezut ca ma iubeste. Nu am stiut sau am uitat ca dragostea nu trebuie sa doara.
Am terminat-o cu el. Atunci i-a parut foarte rau ca plec, dar prea tarziu....
Parintii mei fiind impotriva relatiei el imi reprosa mereu ca si din cauza lor sufera el si se poarta asa cu mine. De parca eu ii faceam ceva.... Eu si asa aveam o atmosfera neplacuta cu ai mei si sufeream, cautam doar iubirea si intelegere de la el. Atat am cerut sa mi se ofere. Chiar daca avea probleme nu il indreptateste sa se razbune pe mine, sa se poarte asa cu mine...Am suferit cand ne-am despartit, dar am simtit si o mare usurare....Devenise insuportabil sa traiesc cu el..
Mi-e greu fara si simt ca nu mai ma pot apropia de vreun barbat acum... Ce se intampla cu mine?
Alexandra_Ella
Postat pe 24 Martie 2015 15:49
De la: Alexandra_Ella, la data 2015-03-24 15:49:31Am 25 de ani, dar ma simt mult mai in varsta. Sunt trista, confuza, sunt amortita pe interior, nu mai simt nimic.
kudika_15804
Postat pe 24 Martie 2015 16:02
De la: kudika_15804, la data 2015-03-24 16:02:22
De la: Alexandra_Ella, la data 2015-03-24 15:49:31Am 25 de ani, dar ma simt mult mai in varsta. Sunt trista, confuza, sunt amortita pe interior, nu mai simt nimic.



Atat timp cat simti o usurare in urma incheierii acelei relatii,unde este problema reala???Vei depasi acest moment neplacut!!!Invata sa ai incredere in intuitia parintilor tai!!Diferenta de varsta si-a spus cuvantul in relatia voastra!!!Ai mai multa incredere in tine si cauta,priveste jumatatea frumoasa a vietii,nu s-a sfarsit lumea,o data cu acel barbat!!!Esti tanara,gandeste altfel,nu ca un om aflat in toiul Apocalipsei,caci nu este vorba de asa ceva!!!Incearc asa simti viata,asa cum vine ea,cum ti se ofera,chiar daca este dificil de facut,dar,oare,cum vrei sa obtii experienta de viata????Nu mai plange ,caci nu ai dupa cine sa plangi!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Martie 2015 16:07
De la: Alexandra_Ella, la data 2015-03-24 15:49:31Am 25 de ani, dar ma simt mult mai in varsta. Sunt trista, confuza, sunt amortita pe interior, nu mai simt nimic.

Mi-e greu fara si simt ca nu mai ma pot apropia de vreun barbat acum... Ce se intampla cu mine?




Draga mea , nu toti barbatii sunt la fel !
Recapata-ti increderea in tine , si vei vedea ca exista undeva, cineva care va sti sa te aprecieze.
Ai 25 de ani , esti tanara , priveste in jurul tau cat de frumoasa este viata , bucura-te de ea , fa-ti noi prieteni , apropiati de varsta ta ! In timp vei analiza ca in urma relatiei pe care ai avut-o , ai iesit invingatoare si mult mai puternica !
-Dyna-
Postat pe 3 Aprilie 2015 17:37
De la: -Dyna-, la data 2015-04-03 17:37:34
De la: Alexandra_Ella, la data 2015-03-24 15:49:31Am 25 de ani, dar ma simt mult mai in varsta. Sunt trista, confuza, sunt amortita pe interior, nu mai simt nimic.

Mi-e greu fara si simt ca nu mai ma pot apropia de vreun barbat acum... Ce se intampla cu mine?




Draga mea , nu toti barbatii sunt la fel !
Recapata-ti increderea in tine , si vei vedea ca exista undeva, cineva care va sti sa te aprecieze.
Ai 25 de ani , esti tanara , priveste in jurul tau cat de frumoasa este viata , bucura-te de ea , fa-ti noi prieteni , apropiati de varsta ta ! In timp vei analiza ca in urma relatiei pe care ai avut-o , ai iesit invingatoare si mult mai puternica !


kudika_983971
Postat pe 3 Aprilie 2015 23:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de sfaturi:!! pana miercuri:(( 27 De la: nimeni_alta13 6 Octombrie 2009 16:50
nu vreau sa-mi pierd iubita din cauza parintilor 25 De la: kudika023770 12 Iulie 2009 20:34
un an pierdut....sau nu? 11 De la: Stripes 13 August 2009 05:58
sunt mai importantii prietenii??? 8 De la: Elyaa 8 Iulie 2011 10:39
Te-am visat in noaptea magica de Craciun 1 De la: danutza0502 25 Decembrie 2015 14:50