Setari Cookie-uri

Relatii-despartire

Nu prea stiu cum sa incep,vreau cat mai multe sfaturi va rog..
Am fost intr.o relatie foarte frumoasa care s.a terminat,dar ma asteptam la acea despartire.Totusi am suferit mult,timp de 2 luni nu am fost in stare de nimic.Atunci am intalnit un baiat.Il stiam de mai mult timp,dar intr-o seara am inceput sa vorbim..si am vorbit pana la 5 dinmineata.La fel timp de cateva zile,cand m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna si am acceptat.Fostul incepuse sa imi dea multe mesaje lungi in care ma ruga sa fim iar.Inca tineam la el,dar am zis NU.De ce?Pentru ca nu puteam sa ii fac asa ceva actualului,sa il parasesc pentru altcineva.Tin sa mentionez ca el inca din prima zi mi.a zis ceva de genul:"toate cu care am fost ori s-au plictisit,ori m-au mintit,ori m-au lasat pentru altul"
Am iesit in fiecare zi.Am format mii de amintiri extrem de speciale.Ma rasfata foarte mult.Chiar in timpul unei dispute s-a oprit si se uita la mine si a zis "esti frumoasa".Odata,la o aniversare,mi-a luat un inel de argint si a lansat un lampion pentru mineSi mereu avea grija de mine.Intr-o zi am iesit mai multi si i-a spus unei fete din grupul acela "ea este toata viata mea acum"
Era cea mai frumoasa relatie.Nu imi puteam dori nimic mai mult.Dar peste 2 zile de cand a zis acel lucru,s-a despartit de mine pentru fosta.Cu care fusese doar 2 zile.Si de care am auzit doar lucruri rele si care l-a mintit.Cum a putut sa faca asta?Sa lase o persoana care chiar il iubeste pentru una careia nu ii pasa cu adevarat..
Nu stiu ce sa mai fac..Plang in fiecare seara,imi e foarte dor de el,as da orice pentru o imbratisare.Nu mai am energie,nu imi mai pasa de nimic si mereu cand sunt singura imi amintesc de momentele cu el.Stiu ca poate par disperata,dar totul era perfect.Certurile pe care le aveam nu durau mai mult de 5 minute.Ce pot sa mai fac?Sunt o persoana groaznica pentru ca imi doresc sa se desparta de ea?Sunt proasta pentru ca l-as primi oricand inapoi..?
kudika_1019493
Postat pe 19 Octombrie 2016 16:36
De la: kudika_1019493, la data 2016-10-19 16:36:52Nu prea stiu cum sa incep,vreau cat mai multe sfaturi va rog..
Am fost intr.o relatie foarte frumoasa care s.a terminat,dar ma asteptam la acea

.......................................................................................

Da, esti ! Nu te umili in fata acelui tanar, nu merita ! De ce plangi ?

Draga mea, experientele de viata se invata, nu se plange pe umarul lor ! In momentul in care ii arati unui barbat prea multa dragoste, disperarea amintita de tine, esti un om terminat ! Gandeste-te, mai mult, la tine si, mai putin, la el, tu contezi si lacrimile tale, nu acel tanar. Vei mai cunoaste barbati, nu te ambala, pana nu vei simti ca partenerul tau este cel potrivit si mult asteptat !
kudika_15804
Postat pe 20 Octombrie 2016 07:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De cate ori poti incerca intr-o relatie? 20 De la: geo_xx 3 Ianuarie 2010 23:41
vreau si eu pareri:( 18 De la: the_same_contesina 26 Septembrie 2011 10:10
Intre a ierta si a nu ierta! 7 De la: rahela11 20 Noiembrie 2009 14:19
oare chiar sa jucat cu mn ? 24 De la: kudika169559 19 Martie 2011 16:09
Oare timpul ma va ajuta sa-l uit? 53 De la: alissa_roberta 22 Ianuarie 2011 19:47