Setari Cookie-uri

Un barbat la epilat...

Doamnelor si domnisoarelor, sã nu vã mai aud cã ziceti “voi nu stiti prin ce trecem” cã eu acum stiu!
Scurt istoric: Mã rad sub brat de vreo 12-13 ani. Firesc, firul se facea tot mai trainic si mai frumos, incepuse sa o ia in jos, spre coate. Deci asa nu se mai putea. Fãrã mângâierea lamei, axilele mele ar fi aratat in curand ca ZZ Top (cautati pe google cei care nu-i stiti) in mizerie.
Asa ca am luat suprema decizie de a trece la epilat. Am coborat la salon curios de ce mi se poate intampla. M-a intampinat domnisoara care m-a tuns cu gauri cu ceva vreme in urma. “Va tundeti?” I-am zambit multumit de raspunsul ce urma sa i-l dau:”NU! Ma epilez sub brat” A zambit, ca la o gluma buna:”Glumiti?” “NU! Ce-i de glumit in asta?!” A mai zambit o data si a zis “Nimic”, plecand…. Intre timp a vanit epilatoarea, Buna ziua, pofiti in cabinet.
Am intrat in “cabinetul” care arata ca o sala de operatii. Si am fost invitat sa ma intind pe un pat la fel de medical. Incepusem sa fiu intimidat. Mi-am dat tricoul jos, mi-am supt un pic burta, am ridicat bratele. Doamna a proptit deasupra mea un bec extrem de puternic, fix ca alea de la chirurgie, si a inceput sa ma studieze:”Mda…nu-i rau, totusi va va durea un pic…mda, in fine, sa incepem”. Eu zambeam. Durere, zici?! “Durere” eram poreclit in copilarie, eu am inventat durerea, mananc durere pe paine! Doamna amesteca maglavaisul intr-o oala. M-a informat ca fiind prima oara, folosim ceara clasica. Ok, cum zici tu, mare scofala! Apoi cu o spatula mi-a intins sub brate ºmecheria. O crema calda si galbena, mai ca-mi era pofta sa gust un pic. “Va arde?” “Nici pomeneala, domnisoara” - am raspuns zambind la fel de smecher. A inceput sa apese ceara care se întãrea si, pe neasteptate, JBANG!!! Ochii au dat sa-mi iasa un pic din cap. Smulsese ceara intarita cu tot cu firisoarele mele.
Domnisoara m-a studiat din priviri si m-a intrebat:”V-a durut?” “Un pic, asta-i tot?!” am provocat-o eu viteaz. “Nu, nu-i tot.” - a venit replica pe care nu o doream si nu o asteptam. ”Mai dam un strat, ca au mai ramas firisoare.” Si din nou m-a uns cu ceara fierbinte. Adevarul e ca mã asteptam sa fie mai dureros. Cã atat de mult va plangeti, domnisoarelor si doamnelor, incat m-am asteptat la ceva similar cu luatul unui sut in coae. Zona tocmai epilata imi era insa deja sensibila si cea de-a doua “extragere” a fost mai dureroasa. Ochii mi-au iesit cam jumate din cap. Si cu toata vitejia mea, am recunoscut:”Nu-i teribil de placut…” Domnisoara mi-a zambit si a spus:”Inca o data si gata!”
Inca o data?!?!?! Pai de ce? “Tot v-au mai ramas niste firsoare. As putea sa le smulg cu penseta. Cum doriti?” Eram invins. “Cu ceara, domnisoara, cu ceara…” Mi-a aplicat cel de-al treilea strat. Nu mai imi era bine, nu mai zambeam, vroiam sa se termine dracu o data, imi era dor de lama mea si de usturimea after shave-ului aplicat dupa ras. Si JBANG!!!!! + a treia oara!!! Mi-am muscat buzele. Mi-a venit sa o iau pe domnisoara de freza si sa o dau cu capul de lampa, de dulapuri de pereti. ” ‘tu-ti gura ta de ceara si epilare, mai bine imi las carlionti ca evreii!” Chiar ma duruse. Domnisoara isi cerceta opera. Mã intreabã:”Aveti Baneocin acasa?” “Nu stiu ce-i ala, si de ce ar trebui sa am?” “Pentru ca v-a dat un pic sangele.” “Vaaaaaaaaaaiiiii, ‘tu-ti ceara ma-tii care te-a facut de ceara si de epilare… - injuram in gand ca birjarul. “Mi-a dat sangele?” “Da, un pic, se opreste repede.”
M-a dat cu niste creme calmatoare, cu o pudra, si mi-a zis ca-s gata. Da, eram gata, la propriu. Tineam mainile pe langa corp de parca avea sub brat doua becuri fierbinti. Si acum simt tot asa. In plus am inceput sa transpir. Si cica nu am voie sa fac dus vreo doua-trei ore. Si nici sa ma dau cu after-shave.
Deci da, stiu prin ce treceti. Si da, stiu ca se poate si mai rau. Nu vreau sa-mi inchipui ce s-ar fi intamplat daca ceara mi-ar fi fost aplicata si apoi smulsa din zone, sa zicem, mai sensibile. Aferim!
_fantoma_
Postat pe 29 August 2008 14:36


Vreau sa spun ca am ras cu lacrimi!!!
Mi-a venit in cap imaginea la a-l meu.
Daaa, i-l epilez eu.
Prima data i-am dat un prosop sa-l stranga intre dinti, a facut gaura in prosop saracul.
Acum este bine insa, ma roaga el sa-l epilez, fiind firele cu mult mai fine i-l fac deja cu epilatorul, sta foarte calm si nici nu-l doare.
Dar ma bucur pt tine ca te-ai hotarat.
Sfatul meu e sa te mai faci inca vre-o 5-6 ori cu ceara, abia dupa aia sa incepi cu epilatorul, e mai rapid, mai curat, nu stai sa incalzesti ceara, sa strangi dupa aia. Te scutesti si de sederile la salon.
Succes!!!
Demult nu am mai ras.
MH21TTN
Postat pe 29 August 2008 14:49
prietene........am ris cu lacrimi!pai nu este dracul atit de negru!data viitoare incearca inghinal sa vezi ce senzatie misto ai!nu mai ai nevoie nici de aspirinizare !a trecut si sotul meu o experienta de genul pe cind noi eram amici!avea o prietena cosmeticiana careia i sa pus pata pe linga si pe parul de pe piept!eheeeeeee vremuri grele pentru el saracu!acum iubeste crema epilatoare!bon couraje pe mai departe!

Postat pe 29 August 2008 14:51
deci asa.... dupa ce mi-am luat portia de ras mi-am dat seama ca daca vrei iti pot oferi niste benzi epilatoare de la veet pe care eu nu le mai folosesc deoarece mi-am luat epilator....
afrim boieri dv-stra.!!!
m-am ingrasat cu siguranta vreo 2 kg dupa ce am citit posturile tale.mersi mult de tot mi-ai facut ziua zambareata.
dandanaua_reloaded
Postat pe 29 August 2008 15:15



aaaahhhhh.....am uitat sa va spun

este povestea unui prieten, nu a mea

am vrut sa precizez ca sa nu primesc eu toate " laudele "
_fantoma_
Postat pe 29 August 2008 15:17
mi-a placut ............rau de tot........

Postat pe 29 August 2008 15:19
Si i-a placut prietenului tau? ..sa ne scrii te rog si cand o sa se epileze inghinal

Postat pe 29 August 2008 16:06
Si eu care vroiam sa-ti dau o bere sa-ti mai treaca durerea

Sper ca data viitoare barbatul asta sa stie sa aprecieze pielea catifelata a iubitei/sotiei acum ca stie prin ce durere tre sa treaca saraca femeie
iris_4_ever
Postat pe 29 August 2008 17:30
vai ce am ras nu mai pot... frumoase descrieri...dar cred ca ar trebui sa incerci sa te epilezi cu ceara si in zonele sensibile si dupa sa ne povestesti cum a fost...
mamaia22
Postat pe 31 August 2008 00:49
deci nu am mai ras cu atata pofte da multa vreme :)) tot familionul doarme si eu ma tineam cu ambele maini de gura nu cumva sa ii trezesc :))
marfa tare postarea :)) sper ca prietenul nu e prea traumatizat :))
aricica_pogonica
Postat pe 31 August 2008 01:23
Super tare,am ris cu lacrimi ,iar fetele au dreptate sa incerce sa se epileze in zonele mult mult mai sensibile si sa ne spuna ce parere are
Giliola
Postat pe 31 August 2008 03:22



inca nu s-a epilat inghinal

si binenteles ca a zis ca in viata lui nu o sa mai faca asa ceva

a zis ca lasa "placerea" asta femeilor
_fantoma_
Postat pe 2 Septembrie 2008 11:37



se pare ca povestea asta nu va mai place , de nu ati mai trecut pe aici

_fantoma_
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:01
bravo! acum citii povestioara! fu tare!sa incerce mai multi..

Postat pe 23 Septembrie 2008 14:09
pai am ras am bagat la cap cum ca barbatii nu au ce cauta la epilat si gata buna....
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:46
carliontzi ca evrei am ras de m-am impaturat nu pot sa nu ma intreb cum ar reactiona la un epilat inghinal
meda82
Postat pe 21 Noiembrie 2008 11:29
o stiam de mult....e foarte funny.

am incercat si eu acasa epilat in zona intima cu fasii de ceara gerocosen parca....frate m-a mancat undeva ca sa zic asa...cand am tras prima fasie mi s-a facut fatza rosie si lacrimile au fost inevitabile plus ca mi s-au inmuiat picioarele brusc si simteam ca lesin.

foarte dureros mi s-a parut.

RESPECT PENTRU FETELE CARE SE EPILEAZA CU CEARA
anderson
Postat pe 21 Noiembrie 2008 14:10
super tare,am ras cu lacrimi .o fi experinta prietenului tau dar ai povestit-o super fain.eu am trecut la aparat,parca e mai suav.
Marina_20
Postat pe 25 Noiembrie 2008 01:08
De la: vas25, la data 2008-08-29 14:36:59Doamnelor si domnisoarelor, sã nu vã mai aud cã ziceti “voi nu stiti prin ce trecem” cã eu acum stiu!
Scurt istoric: Mã rad sub brat de vreo 12-13 ani. Firesc, firul se facea tot mai trainic si mai frumos, incepuse sa o ia in jos, spre coate. Deci asa nu se mai putea. Fãrã mângâierea lamei, axilele mele ar fi aratat in curand ca ZZ Top (cautati pe google cei care nu-i stiti) in mizerie.
Asa ca am luat suprema decizie de a trece la epilat. Am coborat la salon curios de ce mi se poate intampla. M-a intampinat domnisoara care m-a tuns cu gauri cu ceva vreme in urma. “Va tundeti?” I-am zambit multumit de raspunsul ce urma sa i-l dau:”NU! Ma epilez sub brat” A zambit, ca la o gluma buna:”Glumiti?” “NU! Ce-i de glumit in asta?!” A mai zambit o data si a zis “Nimic”, plecand…. Intre timp a vanit epilatoarea, Buna ziua, pofiti in cabinet.
Am intrat in “cabinetul” care arata ca o sala de operatii. Si am fost invitat sa ma intind pe un pat la fel de medical. Incepusem sa fiu intimidat. Mi-am dat tricoul jos, mi-am supt un pic burta, am ridicat bratele. Doamna a proptit deasupra mea un bec extrem de puternic, fix ca alea de la chirurgie, si a inceput sa ma studieze:”Mda…nu-i rau, totusi va va durea un pic…mda, in fine, sa incepem”. Eu zambeam. Durere, zici?! “Durere” eram poreclit in copilarie, eu am inventat durerea, mananc durere pe paine! Doamna amesteca maglavaisul intr-o oala. M-a informat ca fiind prima oara, folosim ceara clasica. Ok, cum zici tu, mare scofala! Apoi cu o spatula mi-a intins sub brate ºmecheria. O crema calda si galbena, mai ca-mi era pofta sa gust un pic. “Va arde?” “Nici pomeneala, domnisoara” - am raspuns zambind la fel de smecher. A inceput sa apese ceara care se întãrea si, pe neasteptate, JBANG!!! Ochii au dat sa-mi iasa un pic din cap. Smulsese ceara intarita cu tot cu firisoarele mele.
Domnisoara m-a studiat din priviri si m-a intrebat:”V-a durut?” “Un pic, asta-i tot?!” am provocat-o eu viteaz. “Nu, nu-i tot.” - a venit replica pe care nu o doream si nu o asteptam. ”Mai dam un strat, ca au mai ramas firisoare.” Si din nou m-a uns cu ceara fierbinte. Adevarul e ca mã asteptam sa fie mai dureros. Cã atat de mult va plangeti, domnisoarelor si doamnelor, incat m-am asteptat la ceva similar cu luatul unui sut in coae. Zona tocmai epilata imi era insa deja sensibila si cea de-a doua “extragere” a fost mai dureroasa. Ochii mi-au iesit cam jumate din cap. Si cu toata vitejia mea, am recunoscut:”Nu-i teribil de placut…” Domnisoara mi-a zambit si a spus:”Inca o data si gata!”
Inca o data?!?!?! Pai de ce? “Tot v-au mai ramas niste firsoare. As putea sa le smulg cu penseta. Cum doriti?” Eram invins. “Cu ceara, domnisoara, cu ceara…” Mi-a aplicat cel de-al treilea strat. Nu mai imi era bine, nu mai zambeam, vroiam sa se termine dracu o data, imi era dor de lama mea si de usturimea after shave-ului aplicat dupa ras. Si JBANG!!!!! + a treia oara!!! Mi-am muscat buzele. Mi-a venit sa o iau pe domnisoara de freza si sa o dau cu capul de lampa, de dulapuri de pereti. ” ‘tu-ti gura ta de ceara si epilare, mai bine imi las carlionti ca evreii!” Chiar ma duruse. Domnisoara isi cerceta opera. Mã intreabã:”Aveti Baneocin acasa?” “Nu stiu ce-i ala, si de ce ar trebui sa am?” “Pentru ca v-a dat un pic sangele.” “Vaaaaaaaaaaiiiii, ‘tu-ti ceara ma-tii care te-a facut de ceara si de epilare… - injuram in gand ca birjarul. “Mi-a dat sangele?” “Da, un pic, se opreste repede.”
M-a dat cu niste creme calmatoare, cu o pudra, si mi-a zis ca-s gata. Da, eram gata, la propriu. Tineam mainile pe langa corp de parca avea sub brat doua becuri fierbinti. Si acum simt tot asa. In plus am inceput sa transpir. Si cica nu am voie sa fac dus vreo doua-trei ore. Si nici sa ma dau cu after-shave.
Deci da, stiu prin ce treceti. Si da, stiu ca se poate si mai rau. Nu vreau sa-mi inchipui ce s-ar fi intamplat daca ceara mi-ar fi fost aplicata si apoi smulsa din zone, sa zicem, mai sensibile. Aferim!




foarte frumos relatat
am ras cu lacrimi !!!!!!!!!!

Postat pe 25 Noiembrie 2008 01:11
De la: anderson, la data 2008-11-21 14:10:14o stiam de mult....e foarte funny.

am incercat si eu acasa epilat in zona intima cu fasii de ceara gerocosen parca....frate m-a mancat undeva ca sa zic asa...cand am tras prima fasie mi s-a facut fatza rosie si lacrimile au fost inevitabile plus ca mi s-au inmuiat picioarele brusc si simteam ca lesin.

foarte dureros mi s-a parut.

RESPECT PENTRU FETELE CARE SE EPILEAZA CU CEARA



:)))))))) te-a mancat undeva...trebuia sa incerci pe mana sau pe picior si in functie de senzatia aia, incercai si in zonele intime :D

Postat pe 25 Noiembrie 2008 01:12
am vrut sa fiu barbat si sa trec direct acolo....dar se pare ca asa ceva nu este pt barbati
anderson
Postat pe 25 Noiembrie 2008 12:36
Cu siguranta ca nu este pt barbati :D

Ai folosit doar o fasie de ceara, sau ai mers pana la capat ?

Postat pe 25 Noiembrie 2008 12:42
asa a patit si sotul meu 1 data cand sa facut cu ceara,a injurat de toti sfinti,si de atunci il fac eu cu crema.a zis ca nui mai trebuie ceara in viatza lui
ETE_EU
Postat pe 25 Noiembrie 2008 13:02
am folosit cred ca vreo 3.....oricum prima oara a fost cel mai dureros....dupa 3 ochii deja ii aveam inlacrimati si picioarele abia ma mai tineau.

Faza naspa e ca n-am reusit sa iau tot si a trebuit sa ma fac in continuare cu lama.
anderson
Postat pe 26 Noiembrie 2008 11:36
bravo, nu am mai ras asa bine de foarte mult timp

eu am indraznit in urma cu 5 ani sa il epilezpe fratele meu sub brat, la cererea lui, evident, si la insistente multiple. Rezultatul a fost groaznic, in ziua aceea l-am epilat doar sub un brat, nu a vb cu mine 3 zile,pe urma a venit sa imi spuna sail epilez si sub celalalt brat, dar in continuare nu vb cu mine.

acum i-am trimis mesajul tau sa vada ca nu doar pe el la durat
anatabara
Postat pe 26 Noiembrie 2008 11:51
Buna ziua. Si va multumesc pentru aprecieri. Pentru ca textul eu l-am scris, eu sint ala epilatul :) Originalul il gasiti aici

http://dono.ro/un-barbat-adica-eu-la-epilat/


Si va ofer si partea a doua:



http://dono.ro/la-epilat-partea-a-doua-posibil-ultima/


Va multumesc,
Dono.
prelucrator
Postat pe 8 Decembrie 2008 21:16
Nu stiu de ce nu pot pune link. Le gasiti insa usor pe www.dono.ro .

Am tinut sa fac asta pentru ca dupa suferinta indurata nici nu mi se recunoaste meritul de a fi scris textul. Asa-i la noi, arareori se citeaza sursa.
prelucrator
Postat pe 8 Decembrie 2008 21:19
Ooooo,Dono cel drag..
Te-am linkuit si eu pe un topic ce tinea tot de operele tale de arta
Stilll_MeG
Postat pe 5 Ianuarie 2009 02:16
bravo...are talent prietenul tau...si mult curaj...ma rog,curajul celui care nu stie ce-l asteapta.
kica
Postat pe 13 Ianuarie 2009 12:10
bravo prelucrator..ca am inteles ca tu esti "epilatul" si bravo si celui care a initiat topicul..ca a scris asa frumos..ca ma doare burta de cat am ras....nu mai pot....oare cum o fi inghinal??? Eu l-am epilat odata pe sotul meu..sau mai bine zis am incercat..ca de..eu nu stiam ca ceara mai trebuie pusa intr-o ordine...eu i-am uns abdomenul ca pe o felie cu unt si apoi am asteptat sa se intareasca...cand s-o iau ..ce sa vedeti?? am mai putut??? saracul sotul meu a dat si cu diluant sa se ia...a fost prima si ultima oara cand a fost epilat..lama e cea mai buna !!! mentionez ca pe langa faptul ca nu am pus bine ceara , mai era si veche !!! :
sdanutza82
Postat pe 24 Februarie 2009 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebare 8 De la: DiavolytaTa 4 Aprilie 2009 19:01
caut fericirea-exista vreo domnisoara doamna intersata de o relatie serioasa si de ce nu o casatorie? 177 De la: rockk 16 Ianuarie 2011 17:56
relatia mea 6 De la: RAINBOWLADY 11 Ianuarie 2012 15:24
nu mai pot iubi 6 De la: kudyka_ta 12 Iulie 2010 02:07
marimea conteaza? 63 De la: dairaa 23 Iunie 2009 21:08