Setari Cookie-uri

Barbatii astia!

ok.
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Februarie 2009 14:08
Si eu am avut o relatie cu un baiat timp de 1 an.. iar baiatul ala a avut inaintea mea o relatie de 4 ani.. probabil k inca tinea la ea.. nu stiu nu mi-a pasat.. iubirea diferea de la om la om.. nu poti iubi 2 persoane la fel.. Si eu i-am scos ochii ca pe ea a iubit-o mai mult decat mine.. dar tot eu am regretat pentru ce am zis.. :(.. fiecare este special in felul lui.. l-am iubit si il iubesc.. momentan suntem certati.. dar stiu ca am fost si eu iubita de el.. asa in felul lui... in felul meu.. nu m-a deranjat niciodata ca inca mai vorbea cu ea.. .. ce e rau in asta?.. tot la mine venea.. si cu mine statea.. nu cu ea.. cel mai bine e sa sti sa-i accepti trecutul celuilalt:).. bafta
kamara
Postat pe 6 Februarie 2009 15:49
De la: mirelacm03, la data 2008-10-28 11:13:41sfat de la mama mea: "ce este al tau e pus deoparte"; tot ce iti mai trebuie este rabdarea si unele dintre noi, sa recunoastem, nu avem asa ceva, eu oricum sunt in fruntea listei, desi uneori am impresia ca am o rabdare infinita, pot astepta doar ca la un momendat am tendinta de a grabi lucrurile, nu stiu dc e bine sau rau, asta sunt...e chestia valabila in orice moment si pt lucrurile de zi cu zi si pt relatii, etc...poate intelegeti sau poate nu...
...Sfatul de la mama mea (adresat mie);-''Ce-i al tau nu mai e al tau '' ,asa ca iesi dracului afara si nu mai zace atita pe net ca o sa te lipesti de scaun si nici n-o sa intilnesti pe cineva acolo... ...valabil universal zic eu
Ned_Kelly
Postat pe 26 August 2009 20:20
De la: , la data 2007-11-19 15:32:12Cred ca stim cu totii cum este sa iubesti si sa nu fii iubit, dar din lumea incojuratoare as putea deduce ca o femeie se ataseaza mai repede de partenerul sau, decat ar face-o un barbat. Daca barbatii ajung sa se indragosteasca nebuneste o data si acea relatie nu are un final fericit, ei inchid acel capitol al vietii dar raman parca impotmoliti acolo. Si vai de saraca fata/saracele fete care ii urmeaza "dragostei vietii lui" (pt ca nici singuri nu pot sta), cate are de indurat de pe urma esecului lui. Nu-i invinuesc pe ei ca nu ar incerca sa uite "drama", dar oare de ce pt ei a fost, in majoritatea cazurilor, "o singura mare iubire" (si cam atat conteaza pt ei)?! Celelalte fete "au existat si ele", dar nu ceva memorabil si de adus mereu in discutii. Este adevarat ca "atunci cand te arzi, sufli si in iaurt", dar oare daca ai "suflat" ceva timp si ai vazut ca totusi persoana de fata nu-i asa de rea, de ce limitezi relatia la "a tine" la ea si faci ca straduintele ei de a deschida un capitol de "dragoste reciproca" (visat de noi toti) sa fie din start in zadar?! Eu zic ca nimeni nu te poate asigura ca o sa traiti fericiti pana la adanci batraneti, dar stii macar ca atunci cand s-a terminat fiecare a incercat sa fie bine! Pana la urma de asta s-ar lega o definitie a relatie (din punctul meu de vedere): depasirea perioadei de verificare a partenerului(pt ca trebuie sa existe si ea, ca sa nu te arunci cu capul inainte, si d'abia dupa un timp cunosti mai bine o persoana si te poti pronunta daca iti place pt inceput) si incercarea reciproca de a fi mereu mai bine pt amandoi! Bineinteles, ca toate astea au fost exemplificate si pe mine, si anume cei la care am tinut (adica au depasit perioada de verificare) nu mi-au dat ocazia sa realizez mai mult pe plan sentimental in cadrul relatie, atunci cand a fost cazul. Pt ca am fost impreuna pt mai mult timp (peste 1 an) am inceput sa ma apropii mai mult de ei, sa incep sa cred ca ii iubesc, dar subit totul se termina si bineinteles ca nu a fost dorinta mea. Dupa un timp mai indelungat de la terminarea asa-zisei relatii, cand eu deja ma straduisem si depasisem momentul, se intorc si imi spun cat de mult le pare rau si ca ma iubesc; dupa care, urmeaza o serie mare de fapte si incercari de a-mi demonstra ceea ce ei sustin. Imi este greu cand vad ca putea fi, la momentul potrivit, ceva mai mult, dar mandria sau frica lor (nu stiu exact care este motivul) a impiedicat asta. Eu nu ma mai pot intoarce inapoi, pt ca mi-a ramas intiparita imaginea lor de la sfarsitul relatiei si nu mai pot avea incredere in ei. Si normal ca atunci cand realizeaza ca eu nu ma voi impaca cu ei se supara si-mi zic ca "mi-am batut joc de ei", desi eu le zic de la inceput cum stau lucrurile, eventual vreau sa las loc de un "Buna!Ce mai faci?". Acum iar sunt in situatia asta (bine,acum a mai intervenit si distanta), cred ca urmeaza sa ma cert cu prietenu meu, momentan suntem in pauza pt ca el imi zice ca "tine la mine, dar nu a reusit sa se apropie inca foarte mult". Cred ca tot de la "marea lui iubire" i se trage, caci de atunci s-ar fi schimbat. Cum e posibil asa ceva, ma urmareste pe mine pretutindeni ghinionul?! Nici nu mai stiu cum sa reactionez, parca ma invart in cerc! Cred ca nu stiu sa-i aleg, din atatea propuneri sa-i vreau tocmai pe ei!??..Intr-adevar, sunt si cazuri in care eu n-am putut ajunge sa tin la ei, dar nu am asteptat asa mult timp ca sa le spun asta...Mi se pare ca "sexul tare" se agata prea mult de trecut, pe cand noi suntem dispuse sa retraim frumoasa senzatie de a fi indragostit, chiar si cu acelasi risc!

Imi permit sa te contrazic ! Ambele sexe se leaga de trecut daca nu se reechilibreaza. Nu iau experientele trecute ca pe niste lectii din care au invatat ...repeta si repeta aceleasi greseli...nu luam in calcul ca oamenii sunt diferiti...educatie, temperament, caracter, mediu etc ...si-i bagam pe toti intr-o oala! Problema este ca daca nu esti destul de intelept ..incepi sa crezi ca esti un "defavorizat al sortii"..de ce trebuie sa ne certam cu oamenii de langa noi ???? de ce treb sa vanam motive de cearta????...caut ce-mi face bine...unde ma simt in largul meu...in rest..cunostinte multe....Tu, draga mea iti faci probleme fara sa le ai....relationeaza pana gasesti ce doresti...vezi partile bune ale oamenilor.....eu cred ca nu esti vindecata decine stie ce relatie...de aceea compari...imbratisari
pacifista
Postat pe 27 August 2009 11:49
hello ppl!
am si eu o problema.
va rog sa ma ajutati...pls
am o prietena care a "cunoscut" acum cateva luni un baiat pe net.
am pus ghilimelele de rigoare pt.ca ei nu v. decat pe mess si la tel.
ei ii place de el,cum se comporat,cum vb.,este atent,
sa o citez pe ea:"e tot ce mi-am dorit" si acum vrea sa plece la el.
el este de 10 ani in Italia dar este tot roman.
ce credeti este o idee proasta,adica nNu se cun.
voi cum a-ti proceda
merci!
kudika021975
Postat pe 27 August 2009 11:56
cele mai mici onorarii pt divort sunt la Casa de avocatura Coltuc, ex-500 ron.
alina13
Postat pe 23 Martie 2010 14:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Au trecut 4 ani si tot degeaba 9 De la: gabbi_x 19 Iunie 2009 12:12
prinsa intre trecut si iubire.. 40 De la: kudika127260 16 Mai 2010 21:41
O poveste stranie dintre o femeie si un barbat insurat sau "Zaraza, versiune retro" 16 De la: Kathara 9 Iunie 2009 18:12
tupeu mare sau chiar vorbeste serios? 57 De la: Alyna_Catalin_1 30 Aprilie 2013 08:17
prietenie prea mare... 3 De la: kitty_krieger 29 Aprilie 2010 14:23