Setari Cookie-uri

poti iubi doi barbati de odata?

Pusik...cred ca poti avea sentimente f f f puternice pentru amandoi...practic iei ce e mai bun de la fiecare si ai senzatia ca obtii un intreg.."ideal"...
Daca nu poti lua o decizie...mai lasa niste timp sa treaca....uneori poti fi cu cineva de o gramada de timp si kiar dc merge totul bine...se intampla sa te mai fure peisajul...Daca omul de langa tine este pentru tine si e sa fie al tau, va fi....daca nu...ce-ti e pus deoparte va ajunge oricum la tine mai devreme sau mai tarziu ;).
black_cherry
Postat pe 3 Februarie 2009 19:48
Sarmina ` . Io zic sa te faci poligama si sa ii iei pe amindoi de "nevasta barbat " . e simplu Iubestele pe amidoi si gata :D pe unu pentru "manicura " pe celalalt pentru "chemesea " si cei 10 ani de cind iti este aproape , si restu ` mai vezi tu . intrebarea intrebatoare este : Tu stii ce vrei ???? ia vezi

Postat pe 8 Februarie 2009 22:47
nu nu nu se pot iubi doi barbati deodata ,poate pt cel nou simti pasiune ceea ce pt cel cu care esti de mai mult timp sa stins .............ce zici????????????????????
ionutznico1
Postat pe 9 Februarie 2009 00:35
De la: ionutznico1, la data 2009-02-09 00:35:02nu nu nu se pot iubi doi barbati deodata ,poate pt cel nou simti pasiune ceea ce pt cel cu care esti de mai mult timp sa stins .............ce zici????????????????????



Nu am Emotii am Pace .
Nu am Pasiune am Liniste


Pasiunea intuneca mintea si logica , Emotiile distrug pacea interioara ... bla bla .

Postat pe 9 Februarie 2009 09:27
asta incerc si eu sa aflu...nu stiu cat de mult iubesc pe unu sau pe celalant si in primul rand nu stiu daca iubesc vreunul dintre ei.poate e ceva care te atage mai tare la unu si la el cu are esti deja sa te fi obisnuit...e greu sa te decizi....cel putin asta vad eu,dar situatiile astea le trecem din cauza ca nu am cunoscut inca iubirea adevarata,si,daca exista acel alt barbat e din cauza partenerului de viate

Postat pe 25 Martie 2009 13:12
De la: kudika004219, la data 2009-03-25 13:12:33asta incerc si eu sa aflu...nu stiu cat de mult iubesc pe unu sau pe celalant si in primul rand nu stiu daca iubesc vreunul dintre ei.poate e ceva care te atage mai tare la unu si la el cu are esti deja sa te fi obisnuit...e greu sa te decizi....cel putin asta vad eu,dar situatiile astea le trecem din cauza ca nu am cunoscut inca iubirea adevarata,si,daca exista acel alt barbat e din cauza partenerului de viate


Mai fetelor dar voi chiar nu aveti cu ce sa va bateti capul...de ce dati tot timpul vina pe altii?Nu credeti ca sunteti singurele raspunzatoare de faptele voastre?Eu zic sa lasati timpul sa decida...nu va grabeste nimeni...Mai devreme sau mai tarziu o sa va dati seama ce aveti de facut...
camelusha83
Postat pe 25 Martie 2009 13:59
si eu trec prin acelasi lucru....cred k de fapt....cautam ce nu gasim in relatia noastra....
CHUCHI
Postat pe 7 Aprilie 2009 21:21
Cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde nici unul. Primul iti ofera stabilitate , al doilea fluturasi. Daca ramai cu primul te vei gandi mereu la fluturasii pe care ti-i oferea al doilea, daca ramai cu al doilea s-ar putea sa nu-ti ofere stabilitate. Sper sa-l intalnesti pe un al treilea care sa te faca sa te simti pe deplin fericita si sa ti le ofere pe toate.
valita76
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:06
hmmmmmmm....ce topic...Ciudat sau nu,cu totii avem nevoie de fluturashi uneori...dar cred ca sh de ratziune sa nui uitam.........!!!(stabilitate) altfel spus, deci ,.,,,,cel mai bine e sa privesti dintr-o parte situatia!!!
irsha87
Postat pe 28 Aprilie 2009 20:56
As putea sa iti spun doar ca nu e vorba de greseala aici e vorba de cea ce vrei tu de la viata ai grija insa ca atunci cand alergi dupa doi nu prinzi niciunu .Cunosc faza asta prin care treci dar prin ceea ce treci tu nu e dragoste pt baiatul de la munca este doar o atractie niste fluturasi care trec si dupa care poate o sa regreti ...........ai grija ce faci oricum gandeste_te .bafta

Postat pe 13 Mai 2009 15:10
Mi sa intamplat si mie sa imi placa la fel de mult de 2 barbati odata...dar totusi eu zic k pana la urma va trebui sa alegi cei mai bine pt tine ...nu poti sta cu 2 barbati deodata k s-ar putea sai pierzi pe amandoi... asa am patit si eu...simteam k ii iubesc pe amandoi...dar am renuntat la unu dintre ei...desi am cam suferit dupa el...dar nu regret pt k sa adeverit a fi un gunoi...akum sunt cu cel ales si nu imi pare rau k am ramas sa fiu cu el !!

Postat pe 13 Mai 2009 15:52
iti pot spune ca al doilea barbat e doar un moft pe care prietenul nu ti l face cateodata si mai e poate din monotonia care mai apare intre tine si prieten dar cred ca e fain daca mai merge inca si nu te teme tine o tot asa daca ti o mers pana acum!

Postat pe 13 Mai 2009 16:22
Stiu prin ce treci, in aceeasi oala ma aflu si eu, dar eu sunt in aceasta situatie de 10 ani. Nu mi-am parasit sotul si nici copilul. Amantul ii prima mea iubire si dintr-o incapatanare m-am despartit de el si am acceptat ca el sa fie pe locul doi (la insistentele lui) si asa decurge de 10 ani. Deci stiu ce inseamna sa iubesti 2 barbati in diferite feluri.
anastas
Postat pe 12 Noiembrie 2009 08:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mandevilla rosie 4 De la: alisson 5 August 2011 15:58
pana unde se va ajunge??? 6 De la: kudika318477 12 Decembrie 2010 19:25
Va rog raspundeti-mi 3 De la: Titanika 22 Februarie 2012 22:41
un sfat va rog frumos 33 De la: polin 25 Noiembrie 2011 11:32
Ce trebuie sa avem in vedere cand vorbim despre infidelitate? 1 De la: Dimitra26 27 Octombrie 2010 19:05