Setari Cookie-uri

sunt in impasul vietii

sint in postura ALUIA.spre rusinea dar si fericirea mea.am incercat sa o conving sa divortam.avem 26 de ani de casatorie,nu casnicie.a calcat strimb si am iertat. am calcat strimb (e un fel de a spune ,depinde de care parte a baricadei esti) si m-a''iertat'' dar eu nu vreau.se agata ,se cramponeaza de mine,imi face zile negre ,a contactat-o pe cealalta...circ si paine,ce mai.nu ma pot desparti de cealalta si daca as face-o in mod sigur voi repta isprava.daca ni se ia persoana iubita ,in speta amanta, avem tendinta,inascuta, de a cauta alta.decizia iti apartine.nu arunc cu piatra in nimeni si nu-mi fac un titlu de glorie din faptul ca iubesc alta femeie.sint lucruri care se intimpla in viata si care trebuie luate ca atare.unii barbati sint onesti si recunosc ca iubesc alta femeie si vor sa se termine repede si fara prea mari dureri relatia cu nevasta.altii joaca la doua capete.de obicei pierd.va multumesc.

Postat pe 15 Februarie 2009 04:58
sincer imi pare rau pentru tine dar am avuut si eu o prietena care a fost inselata de doua ori de catre iubit.tot la locul de munca(lucreaza ca barman intr-o discoteca).ea l-a iertat.....insa nu-l mai iubeste ca alta data si nu mai are incredere in el...din pacate el inca o mai insala...cine a calcat stramb o data o va mai face....asa ca trebuie sa mergi mai departe.nu te merita.multa bafta
didyok_20
Postat pe 15 Februarie 2009 21:55
Cel mai bine pentru tine ar fi sa-l lasi!Dar bineinteles ca trebuie sa iei singura aceasta decizie fara a fi influentata de cineva si sa crezi in ceea ce faci...chiar daca stii ca doare...
Si nu uita vorba aceea:"ceea ce nu te ucide te face mai puternic"
Ideea este ca tu nu meriti un astfel de "om" langa tine,asta daca il poti numi om si crede-ma tu nu-l iubesti pe el ci o iluzie.Toti am trecut prin asta la un moment dat sau,ma rog,aproape toti,ideea e ca am fost dezamagite,indiferent de motiv, si ne-a fost cumplit de greu dar am reusit sa mergem mai departe pt ca viata e doar una si merita traita...tu esti singura care trebuie sa ia o hotarare si tu stii cel mai bine ce vrei de la viata.Daca vrei ca toata viata sa te faci ca nu vezi micile lui escapade(aventuri)e fix problema ta insa eu una nu as suporta una ca asta.De fapt nici n-am suportat: eu am fost maritata l-am prins vorbind cu una la tel pe ascuns si asta a fost....am divortat,pt ca mai apoi sa aflu de la vecini,prieteni ca de fapt el era cu aia de 2 ani de zile,eu cu el fiind casatoriti de 4 ani.
daita_25
Postat pe 15 Februarie 2009 22:30
am incredere in tine,desi nute cunosc,si sunt sigura ca vei lua decizia cea mai buna.ideea e ca nu trebuie sa ne mai lasam calcate in picioare de barbati,ca suntem mai destepte,istete,frumoase decat ei si ca avem si noi dreptul la fericire adevarata si nu la farama de fericire,daca se poate numi asa,pe care cred ei ca o meritam...bafta multa si iti doresc sa cunosti un baiat care sa te merite cu adevarat sa vezi si tu diferenta dintre un barbat adevarat si restul,restul fiind oamenii care insala si nu merita pic de respect,nici macar nu merita sa fie jigniti...
daita_25
Postat pe 15 Februarie 2009 22:36
Cred ca sa term totul..... :( Sorry......curaj.....pune punctul pe I.nu te merita,tre sa stii sa treci peste,daca nu invata sa pierzi acm este momentul.Fii barbata.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 17 Februarie 2009 13:17
ce pot sa fac in cazul in care iubitul e navigator,si f gelos?
ne iubim si avem planuri seriose de viitor, dar eu stiu ca ma insheala in fiecare voiaj, simt asta in ciuda faptului ca imi jura credintza si loialitate!...
cum pot sa fac sa scap de obsesia asta... ptr ca acest gand infect ma urmareste de fiecare data cand ma duc la culcare!o prietena comuna de-a noastra, al carei prieten este tot navigator m-a sfatuit sa fac si eu la fel daca simt nev de sex, : dar nu asta vreau, vreau sa fie al meu si sa fiu doar a lui ...atat...e chiar atat de greu ce cer???..., ma puteti ajuta cu niste pareri sau sfaturi? chiar sunt disperata ca ma chinuie la maxim gandul ca eu plang de dorul lui si el si-o trage cu toate nespalatele alea...si nu vreau sa renunt la el...suntem de 3 ani jumate, eu am 22 si el 26....astept raspuns! Multumesc!
elektro_grl
Postat pe 27 Februarie 2009 15:34
nui mai ierta nici o scapare asta e sfatul meu
eu am trait cu un barbat timp de 15 ani iam iertat totul si in final mam trezit singura bolnava si cu datorii
el mersi e bine si cu alta.
nu te speria cu timpul o sal uiti meriti ceva mai mult nu te mai lasa mintita
ai grija de tine si sa auzim numai de bine
PASTE FERICIT pa pa mult
kudika006275
Postat pe 17 Aprilie 2009 17:23
eu nu l-as ierta din moment ce e a doua oara cu el nu as mai sta nici macar o secunda....e un ticalos ...nu te respecta
_dulcik_
Postat pe 23 Aprilie 2009 11:28
imi pare rau pt tine dar cred ca ar trebuie sa treci in revista toata relatia si sa cantaresti mom bune cu cele rele.sa vezi daca merita .e de neiertat si cine greseste o data......
kudika018999
Postat pe 10 Mai 2009 14:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FOTOTAPET PERSONALIZAT TABLOURI PERSONALIZATE DECORATIUNI 1 De la: pdkraft 5 Ianuarie 2011 14:11
Dragoste IMPOSIBILA 11 De la: kudika197746 20 Iunie 2010 21:25
tradarea 12 De la: alejandraa20 13 Decembrie 2009 18:23
tradat 11 De la: Luli2 11 Ianuarie 2009 23:59
MA APUCA CITEODATA ! ! ! 17 De la: DRAGOMIR_ALEXANDRA 18 Septembrie 2009 17:06