Setari Cookie-uri

Amanta unor barbati insurati??!!

Nici nu stiu cu ce sa incep....As vrea doar sa adun mai multe pareri pro sau contra impotriva lucrurilor pe care le fac ,sau doar sa incerc sa realizez gravitatea lucrurilor pe care le fac...sau poate ca la urma urmei nu sunt asa de grave
Am un iubit de ceva vreme ,,,de aproape 1 an...De iubit il iubesc si stiu ca si el ma iubeste ...insa este mult prea gelos ,prea impulsiv,mult prea violent...si toate astea ma determina sa procedez in felul in care procedez.Stiu ..normal ar fi fost sa ne despartim daca nu ne intelegem si fiecare cu viata lui ...ca doar suntem tineri ..dar pur si simplu nu pot ..il iubesc..sau ceva simt
Am o cunostinta veche ..un om pe care il respect enorm, ,foarte bogat ,cunoscut si respectat ;m-a ajutat foarte mult cand am avut nevoie de ajutorul lui , imi repeta mereu ca imi vrea binele ...si uite ca prin intermediul lui am cunoscut multi barbati insurati...din aceeasi clasa sociala cu el ... cu masini scumpe,obisnuiti sa traiasca in lux , care ulterior au devenit amantii mei teoretic-pt ca practic ma opream la timp ...adica nu ajugeam sa fac sex cu ei,totul se limita la iesiri in oras,saruturi,cadouri,vacante in afata tarii...adica exact ce are o femeie care se lasa intretinuta.Oare am intrat intr-un joc cu proxeneti cu fete tinere si frumoase? Adica ma pot considera vinovata 100%?? Ar trebui sa renunt la stilul asta de viata?Ar trebui sa ma tem ?Ranesc pe cineva procedand in felul urmator? stiu ca raspunsurile sunt " da' ...dar mi-ar place mai degraba sa primesc niste raspunsuri sincere privite cu alti ochi decat cu ochii " comunismului" ca sa zic asa
JasminRouge
Postat pe 29 Martie 2010 14:38
De la: JasminRouge, la data 2010-03-29 14:38:02Nici nu stiu cu ce sa incep....As vrea doar sa adun mai multe pareri pro sau contra impotriva lucrurilor pe care le fac ,sau doar sa incerc sa realizez gravitatea lucrurilor pe care le fac...sau poate ca la urma urmei nu sunt asa de grave
Am un iubit de ceva vreme ,,,de aproape 1 an...De iubit il iubesc si stiu ca si el ma iubeste ...insa este mult prea gelos ,prea impulsiv,mult prea violent...si toate astea ma determina sa procedez in felul in care procedez.Stiu ..normal ar fi fost sa ne despartim daca nu ne intelegem si fiecare cu viata lui ...ca doar suntem tineri ..dar pur si simplu nu pot ..il iubesc..sau ceva simt
Am o cunostinta veche ..un om pe care il respect enorm, ,foarte bogat ,cunoscut si respectat ;m-a ajutat foarte mult cand am avut nevoie de ajutorul lui , imi repeta mereu ca imi vrea binele ...si uite ca prin intermediul lui am cunoscut multi barbati insurati...din aceeasi clasa sociala cu el ... cu masini scumpe,obisnuiti sa traiasca in lux , care ulterior au devenit amantii mei teoretic-pt ca practic ma opream la timp ...adica nu ajugeam sa fac sex cu ei,totul se limita la iesiri in oras,saruturi,cadouri,vacante in afata tarii...adica exact ce are o femeie care se lasa intretinuta.Oare am intrat intr-un joc cu proxeneti cu fete tinere si frumoase? Adica ma pot considera vinovata 100%?? Ar trebui sa renunt la stilul asta de viata?Ar trebui sa ma tem ?Ranesc pe cineva procedand in felul urmator? stiu ca raspunsurile sunt " da' ...dar mi-ar place mai degraba sa primesc niste raspunsuri sincere privite cu alti ochi decat cu ochii " comunismului" ca sa zic asa



Povesteaasta n-o sa fie credibila in ochii nimanui.Ti se ofera totul doar pentru ca le dai atentie? O viata de genul asta este o viata de femeie intretinuta , sa nu o numim altfel si nu mai e decat un pas si pana la partea cu sexul.nu toti vor fi asa draguti fara sa primeasca in schimb ce vor.

Postat pe 29 Martie 2010 14:44
Stiu ca e dificil de crezut ...dar uite ca e adevarat
Nu zic ca nu mi s-a cerut sex ...pt ca as minti ...dar pur si simplu nu am vrut ...si evident ca s-a terminat totul in momentul in care l-am refuzat pe unul...si a venit urmatorul. Trebuie doar sa stii sa ai putina atitudine
JasminRouge
Postat pe 29 Martie 2010 14:50
"trebuie sa stii sa ai putina atitudine" sa mori tu!!!! si cam ce atitudine stii tu sa ai??? huh????
Shhh
Postat pe 29 Martie 2010 14:57
De la: JasminRouge, la data 2010-03-29 14:50:30Stiu ca e dificil de crezut ...dar uite ca e adevarat
Nu zic ca nu mi s-a cerut sex ...pt ca as minti ...dar pur si simplu nu am vrut ...si evident ca s-a terminat totul in momentul in care l-am refuzat pe unul...si a venit urmatorul. Trebuie doar sa stii sa ai putina atitudine


Si tie ti se pare un mod de viata asta? N-ai si tu niste planuri de viata , stiu si eu, asa ca noi toti muritorii de rand? Sa-ti faci o cariera , o casa, un camin cu cineva , poate chiar bogat , dar pe care sa-l iubesti si sa te iubeasca , sa te respecte? Sa ai pe viitor poate si un bebe?Sa traiesti asa in lancezeala placuta data de bani si oameni instariti merge o vreme dar nu prea vad in asta un viitor.

Postat pe 29 Martie 2010 15:02
sa fie oare .... "Secret Diary of a Call Girl" (2007)
Bebulaki
Postat pe 29 Martie 2010 15:03
De la: scorpio67, la data 2010-03-29 15:02:05
De la: JasminRouge, la data 2010-03-29 14:50:30Stiu ca e dificil de crezut ...dar uite ca e adevarat
Nu zic ca nu mi s-a cerut sex ...pt ca as minti ...dar pur si simplu nu am vrut ...si evident ca s-a terminat totul in momentul in care l-am refuzat pe unul...si a venit urmatorul. Trebuie doar sa stii sa ai putina atitudine


Si tie ti se pare un mod de viata asta? N-ai si tu niste planuri de viata , stiu si eu, asa ca noi toti muritorii de rand? Sa-ti faci o cariera , o casa, un camin cu cineva , poate chiar bogat , dar pe care sa-l iubesti si sa te iubeasca , sa te respecte? Sa ai pe viitor poate si un bebe?Sa traiesti asa in lancezeala placuta data de bani si oameni instariti merge o vreme dar nu prea vad in asta un viitor.


Nu-l vad ca pe un mod de viata decent ...vad doar o alternativa . Evident ca ma vad cu un viitor gen cariera,casa,sot,bebe...etc....Dar pana atunci mai am inca vreo 2 ani de facultate si inca 2 de master si apoi peste 4 ani discutam despre astea
JasminRouge
Postat pe 29 Martie 2010 15:09
De la: JasminRouge, la data 2010-03-29 15:09:26
De la: scorpio67, la data 2010-03-29 15:02:05
De la: JasminRouge, la data 2010-03-29 14:50:30Stiu ca e dificil de crezut ...dar uite ca e adevarat
Nu zic ca nu mi s-a cerut sex ...pt ca as minti ...dar pur si simplu nu am vrut ...si evident ca s-a terminat totul in momentul in care l-am refuzat pe unul...si a venit urmatorul. Trebuie doar sa stii sa ai putina atitudine


Si tie ti se pare un mod de viata asta? N-ai si tu niste planuri de viata , stiu si eu, asa ca noi toti muritorii de rand? Sa-ti faci o cariera , o casa, un camin cu cineva , poate chiar bogat , dar pe care sa-l iubesti si sa te iubeasca , sa te respecte? Sa ai pe viitor poate si un bebe?Sa traiesti asa in lancezeala placuta data de bani si oameni instariti merge o vreme dar nu prea vad in asta un viitor.


Nu-l vad ca pe un mod de viata decent ...vad doar o alternativa . Evident ca ma vad cu un viitor gen cariera,casa,sot,bebe...etc....Dar pana atunci mai am inca vreo 2 ani de facultate si inca 2 de master si apoi peste 4 ani discutam despre astea


Eu nu inteleg ce vrei tu de la cei care scriu sau intra pe Kudika? O aprobare ca ceea ce faci nu e rau, pareri acide sau reprobatoare sau sa-ti spuna cineva ca nu e bine ce faci, ca n-o sa intalnesti intotdeauna printre cei bogati si civilizatie si ca vor fi si marlani cu bani care te vor umili sau te vor forta sa faci sex cu ei doar ca sa-si "amortizeze"investitia, ca vor dori pur si smplu sa te cumpere pentru catva ore si atat, te vor folosi ca pe o papusa gonflabila si atat?

Postat pe 29 Martie 2010 15:15
De la: JasminRouge, la data 2010-03-29 15:09:26
De la: scorpio67, la data 2010-03-29 15:02:05
De la: JasminRouge, la data 2010-03-29 14:50:30Stiu ca e dificil de crezut ...dar uite ca e adevarat
Nu zic ca nu mi s-a cerut sex ...pt ca as minti ...dar pur si simplu nu am vrut ...si evident ca s-a terminat totul in momentul in care l-am refuzat pe unul...si a venit urmatorul. Trebuie doar sa stii sa ai putina atitudine


Si tie ti se pare un mod de viata asta? N-ai si tu niste planuri de viata , stiu si eu, asa ca noi toti muritorii de rand? Sa-ti faci o cariera , o casa, un camin cu cineva , poate chiar bogat , dar pe care sa-l iubesti si sa te iubeasca , sa te respecte? Sa ai pe viitor poate si un bebe?Sa traiesti asa in lancezeala placuta data de bani si oameni instariti merge o vreme dar nu prea vad in asta un viitor.


Nu-l vad ca pe un mod de viata decent ...vad doar o alternativa . Evident ca ma vad cu un viitor gen cariera,casa,sot,bebe...etc....Dar pana atunci mai am inca vreo 2 ani de facultate si inca 2 de master si apoi peste 4 ani discutam despre astea


Alternativa la ce?

Postat pe 29 Martie 2010 15:15
ce va mai place la unele sa fitzi intretinute .....pffff

aceleasi kkt'uri .....iti place fa asta !pt ce mai deschizi tombic???

anyway ....roata se intoarce ....pentru toti !
blaa
Postat pe 29 Martie 2010 15:25
baaaaaaaaaaaaa ce" jmekera" esti!!!!,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,tzine-o tot asa cu atitudine!!! fraiereste-i pe aia cu bani!!!,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,da am si eu o rugaminte vinde-tzi "gogosile" in alta parte ca p-acilea nu tzine!!!
Dontyyy
Postat pe 29 Martie 2010 15:34
De la: JasminRouge, la data 2010-03-29 14:38:02
1.Oare am intrat intr-un joc cu proxeneti cu fete tinere si frumoase?
2.Adica ma pot considera vinovata 100%??
3.Ar trebui sa renunt la stilul asta de viata?
4.Ar trebui sa ma tem ?
5.Ranesc pe cineva procedand in felul urmator?
stiu ca raspunsurile sunt " da' ...dar mi-ar place mai degraba sa primesc niste raspunsuri sincere privite cu alti ochi decat cu ochii " comunismului" ca sa zic asa


1. Probabil ai intrat intrun cerc vicios, ai invatat sa castigi bani aratand frumos si purtandute frumos cu barbatii din "upper class", sau cei dintr-o societate care isi permit sa platesc femei pentru anumite servicii.

2. Asta e viata ta, tu esti regizoarea si doar tu hotarasti ce faci cu ea...Imi aduci aminte de un banc. Tatal îi spune copilului pe viitor te vei folosi de ce esti tu in stare si de atunci s-a folosit doar de c***...sau ceva de genul asta era bancul, asta in cazul in care intelegi aluzia;-)

3. Vezi nr. 2. Orcum atunci cand apare toamna pe fata ta vei renunta orcum.

4. De cine sa te temi? De boli? De judecata de apoi? Depinde in ce crezi si de gradul de ilegalitate in care te complaci in anumite anturaje de acest gen;-)

5. Nu stiu daca vreo nevasta plange dupa sot, poate nu toata lumea se consoleaza cu bani;-)
Iar atata timp cat te privesti in oglinda si esti multumita de ce faci, si in special de rezultatul obtinut (bani, cadouri etc contra "a fi doamna de companie" ) nu inteleg de ce iti pui capul la contributie cu asemenea intrebari...s-ar putea sa faci riduri, da si pentru alea exista botox;-)


Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Martie 2010 15:36
5. Nu stiu daca vreo nevasta plange dupa sot, poate nu toata lumea se consoleaza cu bani;-)
Iar atata timp cat te privesti in oglinda si esti multumita de ce faci, si in special de rezultatul obtinut (bani, cadouri etc contra "a fi doamna de companie" ) nu inteleg de ce iti pui capul la contributie cu asemenea intrebari...s-ar putea sa faci riduri, da si pentru alea exista botox;-)
ciri
Postat pe 30 Martie 2010 00:38
acuma, ce rol are iubitul in ecuatia asta ? ai inceput cu el si ai terminat cu intrebari despre toatal altceva , oare de ce o fi gelos iubitul ? nu imi dau seama, ca nu ar avea de ce
poi e cam ce zici tu , un joc cu si despre ...e si asta tot asa un fel de proxstitutie
sa te etemi? da ar cam trebui
vinovata ? 100% esti , doar noi insine suntem raspunzatori pentru faptele si alegerile pe care le facem
acuma nu ma intreba de ce te faci vinovata eu doar iti raspund la intrebarea pe care ne-ai pus-o noua (si pe care ti-o pui si tie )
bafta si take care
northstar
Postat pe 3 Aprilie 2010 15:28


Cum zicea careva mai sus, esti gonflabila lor... Poate consideri deplasata asocierea, dar nu esti cu mult mai diferita fata de "fetele de ocazie" de pe strazi...

ce mandra vei fi la batranete...te si vad!!!
MaRa16
Postat pe 3 Aprilie 2010 16:23
Hai, mai da-o´ncolo! E asa de cusuta cu ata alba povestea asta..
Inteleg un cadou, o iesire in ce club select vrei tu fara sa ajungi in pat cu el. In sensul ca te poti eschiva: mai e si maine o zi. Dar sa te duca si in strainatate si sa nu te culci cu el.. asta e de rasul copiilor.
Ceea ce ai uitat cand ai inceput sa asterni povestea asta pe hartie este faptul ca cei bogati, fie prin resurse proprii, fie prin furtisaguri.. nu stau la taclale cu tine sa te roage sa faci sex. Pot avea orice pitzi isi doresc. Ba mai mult, daca pot sa obtina totul gratis... e si ma bine. Niciunul nu te va duce pe tine in strainatate INAINTE de a-si fi luat "darul".

Asta fuse una.
A doua care ti-a scapat... atat de multi prieteni insurati are ala, asa de imbecile sunt toate nevestele alora, asa de mult timp liber ai... incat ti-ai facut vreun carnetel "de bal" si i-ai programat pe toti. Iar iubitul tau... nu vede, n-aude ca ... ca.? Apropo, mai ai timp si de iubit?

A treia..
A patra...

Poveste de toata jena.
rashela
Postat pe 3 Aprilie 2010 16:53
De la: rashela, la data 2010-04-03 16:53:47Hai, mai da-o´ncolo! E asa de cusuta cu ata alba povestea asta..
Inteleg un cadou, o iesire in ce club select vrei tu fara sa ajungi in pat cu el. In sensul ca te poti eschiva: mai e si maine o zi. Dar sa te duca si in strainatate si sa nu te culci cu el.. asta e de rasul copiilor.
Ceea ce ai uitat cand ai inceput sa asterni povestea asta pe hartie este faptul ca cei bogati, fie prin resurse proprii, fie prin furtisaguri.. nu stau la taclale cu tine sa te roage sa faci sex. Pot avea orice pitzi isi doresc. Ba mai mult, daca pot sa obtina totul gratis... e si ma bine. Niciunul nu te va duce pe tine in strainatate INAINTE de a-si fi luat "darul".

Asta fuse una.
A doua care ti-a scapat... atat de multi prieteni insurati are ala, asa de imbecile sunt toate nevestele alora, asa de mult timp liber ai... incat ti-ai facut vreun carnetel "de bal" si i-ai programat pe toti. Iar iubitul tau... nu vede, n-aude ca ... ca.? Apropo, mai ai timp si de iubit?

A treia..
A patra...

Poveste de toata jena.

...bv de acord...mai merg dupa ata ...de care ii trebe?
RUY_BLAS
Postat pe 3 Aprilie 2010 18:09
De la: JasminRouge, la data 2010-03-29 14:38:02Nici nu stiu cu ce sa incep....As vrea doar sa adun mai multe pareri pro sau contra impotriva lucrurilor pe care le fac ,sau doar sa incerc sa realizez gravitatea lucrurilor pe care le fac...sau poate ca la urma urmei nu sunt asa de grave
Am un iubit de ceva vreme ,,,de aproape 1 an...De iubit il iubesc si stiu ca si el ma iubeste ...insa este mult prea gelos ,prea impulsiv,mult prea violent...si toate astea ma determina sa procedez in felul in care procedez.Stiu ..normal ar fi fost sa ne despartim daca nu ne intelegem si fiecare cu viata lui ...ca doar suntem tineri ..dar pur si simplu nu pot ..il iubesc..sau ceva simt
Am o cunostinta veche ..un om pe care il respect enorm, ,foarte bogat ,cunoscut si respectat ;m-a ajutat foarte mult cand am avut nevoie de ajutorul lui , imi repeta mereu ca imi vrea binele ...si uite ca prin intermediul lui am cunoscut multi barbati insurati...din aceeasi clasa sociala cu el ... cu masini scumpe,obisnuiti sa traiasca in lux , care ulterior au devenit amantii mei teoretic-pt ca practic ma opream la timp ...adica nu ajugeam sa fac sex cu ei,totul se limita la iesiri in oras,saruturi,cadouri,vacante in afata tarii...adica exact ce are o femeie care se lasa intretinuta.Oare am intrat intr-un joc cu proxeneti cu fete tinere si frumoase? Adica ma pot considera vinovata 100%?? Ar trebui sa renunt la stilul asta de viata?Ar trebui sa ma tem ?Ranesc pe cineva procedand in felul urmator? stiu ca raspunsurile sunt " da' ...dar mi-ar place mai degraba sa primesc niste raspunsuri sincere privite cu alti ochi decat cu ochii " comunismului" ca sa zic asa


neclaritatea mea umila de barbat: iti place pozitia de femeie sau pozitia de marfa? pentru ca la nivelul asta esti o marfa. poate ca nu ai facut sex inca dar esti sigura ca vei rezista la infinit? ce se va intampla daca faci o figura unui om puternic? nu te matura? alegerea e a ta, pentru ca numai tu ai cheia viitorului tau in mana, insa te intreb, ai munci pe viitor fericita o luna intreaga pentru aceeasi bani pe care ti-i ofera gratis cineva acum? sau ai fi o persoana nefericita? eu cred ca va fi varianta a doua. nu te judec, pentru ca si eu m-am jucat intr-o vreme insa pot sa iti spun ca nu se fac compromisuri pe jumatate niciodata de genul mai plimb dar nu ma culc cu x, pana la urma vei fi fortata sa faci tot compromisul. sau mai rau, pentru ca stiam personal o fata care a murit pentru greseli de genul pe care le faci tu, si tragic.
leo_
Postat pe 6 Aprilie 2010 02:37
Not buying it.
anissya
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:52
Parerea mea e ca ar fi timpul sa te opresti. Gandeste-te ca acum esti multumita cu tot ce primesti(material , ca doar la asta se rezuma) dar pe viitor iti vei da seama ca nu poti fara iubire, fara acea persoana care sa iti spuna in fiecare seara ca te iubeste, care sa fie alaturi de tine cand te simti rau, cand te simti bine, la cine sa impartasesti bucuriile si necazurile. Iti vei da seama cat de nefericita esti atunci cand va veni ziua de Craciun, anul nou, Paste , cand tu vei fi probabil singura iar ei cu sotiile lor. ar fi timpul dupa parerea mea sa iti vezi de iubitul tau, sa va respectati reciproc iar daca nu se poate cu actualul iubit, sa iti gasesti altul stabil.
kudika129715
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:49
Mda.............doar ca eu nu inteleg ce vrei tu ? O aprobare ca ceea ce faci nu e rau, pareri acide sau reprobatoare sau sa-ti spuna cineva ca nu e bine ce faci, ca n-o sa intalnesti intotdeauna printre cei bogati si civilizatie si ca vor fi si marlani cu bani care te vor umili sau te vor forta sa faci sex cu ei doar ca sa-si "amortizeze"investitia, ca vor dori pur si smplu sa te cumpere pentru catva ore si atat. Scuzama ca am un moment de sinceritate si te intreb................nu iti este scarba de ceea ce faci??
butterfly_sound_of_love
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:34
fetelor..eu ce sa fac?
sunt casatorita cu un barbat de 4 ani.de un an am cunoscut un altul si m-am indragostit foarte tare.la fel si el casatorit.de vreo 4 luni facem si dragoste.ne iubime nebuneste.el are 2 copii si o sotie.eu nu am copii.ne-am propus sa ne despartim de sotii nostrii si sa fim impreuna.mai trebuie sa astept putin pana se face mai mare bebe al lui.are doar 2 luni.
suntem innebuniti unul dupa altul.sotul meu a plans mult stiind ca-l insel.i-am spus de fapt eu.pe el nu-l mai iubesc.n-am putut face dragoste cu acest barbat pana nu i-am spus sotului meu.de atunci cu sotul meu nu mai am nici o relatie.uneori ma mai saruta pe obraz.nu-l mai suport.

nu stiu ce sa fac.il iubesc atat de mult pe omul asta.cum n-am crezut ca pot iubi vreodata.ma trateaza ca pe o printesa.ne potrivim la toate.
sfaturi???????????
kudika127630
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:15
De la: JasminRouge, la data 2010-03-29 14:38:02Nici nu stiu cu ce sa incep....As vrea doar sa adun mai multe pareri pro sau contra impotriva lucrurilor pe care le fac ,sau doar sa incerc sa realizez gravitatea lucrurilor pe care le fac...sau poate ca la urma urmei nu sunt asa de grave
Am un iubit de ceva vreme ,,,de aproape 1 an...De iubit il iubesc si stiu ca si el ma iubeste ...insa este mult prea gelos ,prea impulsiv,mult prea violent...si toate astea ma determina sa procedez in felul in care procedez.Stiu ..normal ar fi fost sa ne despartim daca nu ne intelegem si fiecare cu viata lui ...ca doar suntem tineri ..dar pur si simplu nu pot ..il iubesc..sau ceva simt
Am o cunostinta veche ..un om pe care il respect enorm, ,foarte bogat ,cunoscut si respectat ;m-a ajutat foarte mult cand am avut nevoie de ajutorul lui , imi repeta mereu ca imi vrea binele ...si uite ca prin intermediul lui am cunoscut multi barbati insurati...din aceeasi clasa sociala cu el ... cu masini scumpe,obisnuiti sa traiasca in lux , care ulterior au devenit amantii mei teoretic-pt ca practic ma opream la timp ...adica nu ajugeam sa fac sex cu ei,totul se limita la iesiri in oras,saruturi,cadouri,vacante in afata tarii...adica exact ce are o femeie care se lasa intretinuta.Oare am intrat intr-un joc cu proxeneti cu fete tinere si frumoase? Adica ma pot considera vinovata 100%?? Ar trebui sa renunt la stilul asta de viata?Ar trebui sa ma tem ?Ranesc pe cineva procedand in felul urmator? stiu ca raspunsurile sunt " da' ...dar mi-ar place mai degraba sa primesc niste raspunsuri sincere privite cu alti ochi decat cu ochii " comunismului" ca sa zic asa

Nu e nici pro, nici contra !
E ok, la acest moment procedezi exact cum simti .......si pare ok. Nu te judeca nimeni si daca o face, treaba lui, e viata ta.
Da e viata ta.......alegerile tale,.......raspunderea ta.
Dar cum poti anticipa foarte usor.....e ceva de moment. Pentru ca indiferent cum privesti situatia....e fragila. Pana acum spui ca ai controlat situatia...usor. Cu atitudine cu ce o controlezi. Ideea este ca totul evolueaza in viata asta.....si este evolutie intr-o directie....chiar daca la un moment dat nu vezi evolutie. Cand totul decurge monoton si placut, cursiv si fara griji majore, fara prea multe probleme de rezolvat...........inseamna ca evolutiv...stagnezi. Nu ma refer la cariera, ma refer la experienta de viata, la cea care tine direct de ce vrei sa realizezi in viata . Lungind peste masura perioada in care esti intretinuta..........devii dependenta. Pierzi fara sa realizezi capacitatea de a fi pe picioarele tale. Asta e de fapt cel mai greu efect....nu cum vei fi vazuta sau perceputa de societate. Ideea este ca daca tot faci asta......gaseste o metoda sa iti descoperi capacitatea de a fi de sine statatoare, nu intretinuta. Cu cat lungesti perioada cu atat devii mai vulnerabila financiar si la alte solicitari...pe care acum ai puterea sa le refuzi.....dar cum obrazul subtire cu cheltuiala se tine.....va trebui sa plusezi ca sa traiesti mai bine. Deocamdata esti curtata, dorita, respectata..........dar daca ajungi papusa gonflabila.....dispar toate trei si ramane....folosita.
Cum spuneam....atat timp cat esti constienta ca ce urmeaza, se datoreaza alegerilor tale, si esti cu gandul la persoana care vrei sa devii peste 10 ani.....ai nevoie doar de prudenta si grija. Traieste viata la full.......dar nu uita: buna masura in toate! Eu zic sa calculezi buna masura.....decat sa aflii de la viata care e buna masura! De obicei vine cu suferinte! Da si alea ni-s date ca sa invatam.
catyboy69
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:43
De la: catyboy69, la data 2010-04-08 19:43:08
De la: JasminRouge, la data 2010-03-29 14:38:02Nici nu stiu cu ce sa incep....As vrea doar sa adun mai multe pareri pro sau contra impotriva lucrurilor pe care le fac ,sau doar sa incerc sa realizez gravitatea lucrurilor pe care le fac...sau poate ca la urma urmei nu sunt asa de grave
Am un iubit de ceva vreme ,,,de aproape 1 an...De iubit il iubesc si stiu ca si el ma iubeste ...insa este mult prea gelos ,prea impulsiv,mult prea violent...si toate astea ma determina sa procedez in felul in care procedez.Stiu ..normal ar fi fost sa ne despartim daca nu ne intelegem si fiecare cu viata lui ...ca doar suntem tineri ..dar pur si simplu nu pot ..il iubesc..sau ceva simt
Am o cunostinta veche ..un om pe care il respect enorm, ,foarte bogat ,cunoscut si respectat ;m-a ajutat foarte mult cand am avut nevoie de ajutorul lui , imi repeta mereu ca imi vrea binele ...si uite ca prin intermediul lui am cunoscut multi barbati insurati...din aceeasi clasa sociala cu el ... cu masini scumpe,obisnuiti sa traiasca in lux , care ulterior au devenit amantii mei teoretic-pt ca practic ma opream la timp ...adica nu ajugeam sa fac sex cu ei,totul se limita la iesiri in oras,saruturi,cadouri,vacante in afata tarii...adica exact ce are o femeie care se lasa intretinuta.Oare am intrat intr-un joc cu proxeneti cu fete tinere si frumoase? Adica ma pot considera vinovata 100%?? Ar trebui sa renunt la stilul asta de viata?Ar trebui sa ma tem ?Ranesc pe cineva procedand in felul urmator? stiu ca raspunsurile sunt " da' ...dar mi-ar place mai degraba sa primesc niste raspunsuri sincere privite cu alti ochi decat cu ochii " comunismului" ca sa zic asa

Nu e nici pro, nici contra !
E ok, la acest moment procedezi exact cum simti .......si pare ok. Nu te judeca nimeni si daca o face, treaba lui, e viata ta.
Da e viata ta.......alegerile tale,.......raspunderea ta.
Dar cum poti anticipa foarte usor.....e ceva de moment. Pentru ca indiferent cum privesti situatia....e fragila. Pana acum spui ca ai controlat situatia...usor. Cu atitudine cu ce o controlezi. Ideea este ca totul evolueaza in viata asta.....si este evolutie intr-o directie....chiar daca la un moment dat nu vezi evolutie. Cand totul decurge monoton si placut, cursiv si fara griji majore, fara prea multe probleme de rezolvat...........inseamna ca evolutiv...stagnezi. Nu ma refer la cariera, ma refer la experienta de viata, la cea care tine direct de ce vrei sa realizezi in viata . Lungind peste masura perioada in care esti intretinuta..........devii dependenta. Pierzi fara sa realizezi capacitatea de a fi pe picioarele tale. Asta e de fapt cel mai greu efect....nu cum vei fi vazuta sau perceputa de societate. Ideea este ca daca tot faci asta......gaseste o metoda sa iti descoperi capacitatea de a fi de sine statatoare, nu intretinuta. Cu cat lungesti perioada cu atat devii mai vulnerabila financiar si la alte solicitari...pe care acum ai puterea sa le refuzi.....dar cum obrazul subtire cu cheltuiala se tine.....va trebui sa plusezi ca sa traiesti mai bine. Deocamdata esti curtata, dorita, respectata..........dar daca ajungi papusa gonflabila.....dispar toate trei si ramane....folosita.
Cum spuneam....atat timp cat esti constienta ca ce urmeaza, se datoreaza alegerilor tale, si esti cu gandul la persoana care vrei sa devii peste 10 ani.....ai nevoie doar de prudenta si grija. Traieste viata la full.......dar nu uita: buna masura in toate! Eu zic sa calculezi buna masura.....decat sa aflii de la viata care e buna masura! De obicei vine cu suferinte! Da si alea ni-s date ca sa invatam.


Multumesc ...in sfarsit o persoana care gandeste altfel pe formul asta
In ceea ce priveste descoperirea metodei de a fi de sine-statatoare ...am gasit-o deja ...sau a gasit-o altcineva pentru mine :) Am primit o oferta de loc de munca in domeniul in care imi voi finaliza studiile superioare si iti dai seama ca nu voi renunta
JasminRouge
Postat pe 10 Aprilie 2010 09:08
De la: JasminRouge, la data 2010-03-29 14:38:02Nici nu stiu cu ce sa incep....As vrea doar sa adun mai multe pareri pro sau contra impotriva lucrurilor pe care le fac ,sau doar sa incerc sa realizez gravitatea lucrurilor pe care le fac...sau poate ca la urma urmei nu sunt asa de grave
Am un iubit de ceva vreme ,,,de aproape 1 an...De iubit il iubesc si stiu ca si el ma iubeste ...insa este mult prea gelos ,prea impulsiv,mult prea violent...si toate astea ma determina sa procedez in felul in care procedez.Stiu ..normal ar fi fost sa ne despartim daca nu ne intelegem si fiecare cu viata lui ...ca doar suntem tineri ..dar pur si simplu nu pot ..il iubesc..sau ceva simt
Am o cunostinta veche ..un om pe care il respect enorm, ,foarte bogat ,cunoscut si respectat ;m-a ajutat foarte mult cand am avut nevoie de ajutorul lui , imi repeta mereu ca imi vrea binele ...si uite ca prin intermediul lui am cunoscut multi barbati insurati...din aceeasi clasa sociala cu el ... cu masini scumpe,obisnuiti sa traiasca in lux , care ulterior au devenit amantii mei teoretic-pt ca practic ma opream la timp ...adica nu ajugeam sa fac sex cu ei,totul se limita la iesiri in oras,saruturi,cadouri,vacante in afata tarii...adica exact ce are o femeie care se lasa intretinuta.Oare am intrat intr-un joc cu proxeneti cu fete tinere si frumoase? Adica ma pot considera vinovata 100%?? Ar trebui sa renunt la stilul asta de viata?Ar trebui sa ma tem ?Ranesc pe cineva procedand in felul urmator? stiu ca raspunsurile sunt " da' ...dar mi-ar place mai degraba sa primesc niste raspunsuri sincere privite cu alti ochi decat cu ochii " comunismului" ca sa zic asa


nu esti tu victima.erai daca ziceai ,,indragostita de un barbat insurat'' dar asa tu incerci sa distrugi familii ca sa duci trai bun?
iulia069834
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:09
Tipa nu distruge nicio familie.Barbatii aia fac asta singuri,ei ar trebui sa se gandeasca la sotiile lor nu ea.Daca nu era ea,le inselau cu altele si altele....
Inteleg la ce te referi.De multe ori barbatii vor sa aiba o femeie frumoasa langa ei nu neaparat pt sex.Poate se simt mai puternici daca ii fac toate poftele,o vad fericita etc.Desigur chestia asta nu dureaza prea mult fiindca se nasc dorinte si se strica totul.Am cunoscut barbati care m-au placut asa de tare,mi-au facut cadouri (exact cum ai primit si tu) tocmai fiindca i-am atras cu atitudinea.Sunt atractii mai puternice decat dorinta sexuala.
Parerea mea,ce faci nu e o blasfemie.Ci doar trebuie sa te opresti la timp pana nu esti luata in vizor ca femeie usoara.Ce e accesibil nu e ispititor.
Prinde un bogatas care sa te vrea de nevasta(daca banii au o importanta destul de mare pt tine)...
Multe gagici au fost plimbate dar in final nu s-au ales cu nimic.Frumusetea trece.
slickgirl
Postat pe 8 Mai 2010 02:01
De la: kudika127630, la data 2010-04-08 19:15:49fetelor..eu ce sa fac?
sunt casatorita cu un barbat de 4 ani.de un an am cunoscut un altul si m-am indragostit foarte tare.la fel si el casatorit.de vreo 4 luni facem si dragoste.ne iubime nebuneste.el are 2 copii si o sotie.eu nu am copii.ne-am propus sa ne despartim de sotii nostrii si sa fim impreuna.mai trebuie sa astept putin pana se face mai mare bebe al lui.are doar 2 luni.
suntem innebuniti unul dupa altul.sotul meu a plans mult stiind ca-l insel.i-am spus de fapt eu.pe el nu-l mai iubesc.n-am putut face dragoste cu acest barbat pana nu i-am spus sotului meu.de atunci cu sotul meu nu mai am nici o relatie.uneori ma mai saruta pe obraz.nu-l mai suport.

nu stiu ce sa fac.il iubesc atat de mult pe omul asta.cum n-am crezut ca pot iubi vreodata.ma trateaza ca pe o printesa.ne potrivim la toate.
sfaturi???????????

Daca amantul casatorit ar dori legalizarea sau oficializarea relatiei cu tine, nu ar conta nimic pentru el. Copii, sotia sau alte piedici sunt doar scuze pentru a te tine pe banca de rezerva.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Mai 2010 14:25
pfff crek s-a ingrsat nevasta k abia a nascut stai sa vezi peste 6 luni sau chiar un an cand se reface sotia cum o cauta sotu....eu zik k prea te bage ..si k el te foloseste k sotia e leuza nu e pregatita pt sex asa imediat dupa nastere...asa k ai grija k nu e prea bine unde te bagi
zyzyka
Postat pe 8 Mai 2010 14:31
si sa mai adaog ceva cand o vede pe sotie asa de grijulie cu bebe si mamoasa o sa ii para rau k ti-o mai trage si tie din cand in cand
zyzyka
Postat pe 8 Mai 2010 14:34
De la: slickgirl, la data 2010-05-08 02:01:20Tipa nu distruge nicio familie.Barbatii aia fac asta singuri,ei ar trebui sa se gandeasca la sotiile lor nu ea.Daca nu era ea,le inselau cu altele si altele....
Inteleg la ce te referi.De multe ori barbatii vor sa aiba o femeie frumoasa langa ei nu neaparat pt sex.Poate se simt mai puternici daca ii fac toate poftele,o vad fericita etc.Desigur chestia asta nu dureaza prea mult fiindca se nasc dorinte si se strica totul.Am cunoscut barbati care m-au placut asa de tare,mi-au facut cadouri (exact cum ai primit si tu) tocmai fiindca i-am atras cu atitudinea.Sunt atractii mai puternice decat dorinta sexuala.
Parerea mea,ce faci nu e o blasfemie.Ci doar trebuie sa te opresti la timp pana nu esti luata in vizor ca femeie usoara.Ce e accesibil nu e ispititor.
Prinde un bogatas care sa te vrea de nevasta(daca banii au o importanta destul de mare pt tine)...
Multe gagici au fost plimbate dar in final nu s-au ales cu nimic.Frumusetea trece.


.Nota 10 de la mine pentru mentalitate si evident pentru maturitatea de care ai dat dovada . Asta inseamna de fapt socializare Daca ai trecut prin chestii de genul asta stii exact despre ce este vorba si atunci explicatiile si motivele de scuze gen " stiu ca nu e bine ce fac ...dar .." nu isi mai au rostul
JasminRouge
Postat pe 12 Mai 2010 23:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor fetelor,vreau sfaturi de lA VOI 13 De la: KlaraDolores 3 Aprilie 2014 13:09
Denatureaza adevarul... 14 De la: Lorena26 4 August 2009 00:07
Alegere dificila 100 De la: franziska_eu 5 Ianuarie 2012 08:29
I NEED HELP.......please 30 De la: forever_me 4 Iulie 2009 12:03
o iubire interzisa 51 De la: maria_zada 1 Martie 2009 21:19