Setari Cookie-uri

a iubi o persoana casatorita

Bine le-ai spus! [/quote]


"NU E BINE CE FACI!nu mai cauta sa te inteleaga cineva, pt ca o femeie nu poate sa intaleaga amantele"

cum vine asta???amantele nu sunt tot femei?aaaa...stiu,sunt mutanti!
desteapta sunt !m-am prins !imi vine sa ma pup!
iar tu...metal ,faci parte din clubul femeilor inselate??

nu te mai iubesc....
ella_c
Postat pe 10 Februarie 2009 20:57
De la: ella_c, la data 2009-02-10 20:57:22
iar tu...metal ,faci parte din clubul femeilor inselate??

nu te mai iubesc....


Dar tu faci parte din clubul amantelor?
metal
Postat pe 10 Februarie 2009 21:01
De la: metal, la data 2009-02-10 21:01:17
De la: ella_c, la data 2009-02-10 20:57:22
iar tu...metal ,faci parte din clubul femeilor inselate??

nu te mai iubesc....


Dar tu faci parte din clubul amantelor?


Io sunt neutra,,,iar tu esti prea vehement!
ella_c
Postat pe 10 Februarie 2009 21:03
De la: ella_c, la data 2009-02-10 21:03:07[Io sunt neutra,,,iar tu esti prea vehement!


Eu??? unde??? daca eu sunt vehement cand de fapt nu am spus nimic inseamna ca cei de aici sunt... nici nu se gasesc cuvinte

Cred ca ai vedenii
metal
Postat pe 10 Februarie 2009 21:05
De la: metal, la data 2009-02-10 21:05:12
De la: ella_c, la data 2009-02-10 21:03:07[Io sunt neutra,,,iar tu esti prea vehement!


Eu??? unde??? daca eu sunt vehement cand de fapt nu am spus nimic inseamna ca cei de aici sunt... nici nu se gasesc cuvinte

Cred ca ai vedenii


ok!imi cer scuze!
poate mi s-a parut.
ella_c
Postat pe 10 Februarie 2009 21:06
De la: ella_c, la data 2009-02-10 21:03:07
De la: metal, la data 2009-02-10 21:01:17
De la: ella_c, la data 2009-02-10 20:57:22
iar tu...metal ,faci parte din clubul femeilor inselate??

nu te mai iubesc....


Dar tu faci parte din clubul amantelor?


Io sunt neutra,,,iar tu esti prea vehement!



este cam greu sa fii neutra, parerea mea...
hmmm nu mi se pare ca metal a fost vehement
altii intra in categoria asta

Postat pe 10 Februarie 2009 21:07

este cam greu sa fii neutra, parerea mea...
hmmm nu mi se pare ca metal a fost vehement
altii intra in categoria asta [/quote]

Georgia ,mi-am cerut scuze de la metal.
Mica noastra cearta se referea la o alta discutie pe care am avut-o intr-o alta imprejurare...la care tu nu ai participat!
Asa ca e cam greu sa ai o parere...
ella_c
Postat pe 10 Februarie 2009 21:12
De la: Georgia99, la data 2009-02-10 21:07:45
hmmm nu mi se pare ca metal a fost vehement


Salvarea mea

Cred ca ella_c e foarte vehementa in iubire dar a incurcat borcanele

De data asta o iert
metal
Postat pe 10 Februarie 2009 21:15
Cred ca ella_c e foarte vehementa in iubire dar a incurcat borcanele

De data asta o iert [/quote]

marinimosule...
ella_c
Postat pe 10 Februarie 2009 22:12
pentru ella c'' vroiam sa spun ca o femeie casatorita nu o sa inteleaga amantele niciodata.credeam ca e de la sine inteles.scuze daca nu m/am exprimat corect.
mirelamuresan
Postat pe 12 Februarie 2009 13:27
a, si multumesc Domnului, deocamdata nu fac parte din cercul femeilor inselate.Si sper ca nici de acum incolo.Dar am avut pe cineva foarte apropiat mie care a fost inselata.Si nici in ziua de astazi nu si.a castigat increderea in sine.Eu cred ca amndoi intr/o relatie extraconjuagala sunt de vina.atat sotul cat si amanta, dar sa nu uitam vorba romanului Cat timp nu isi ridica cateaua coada, cainele....sfatul meu- iubiti/va dar in asa fel, incat sa nu distrugeti pe cineva, decat sa inseli mai bine spune/i in fata ca te/ai saturat de el sau ea.
mirelamuresan
Postat pe 12 Februarie 2009 13:32
dar ce parere avetzi despre un barbat care iubeste o femeie casatorita si cu unu copil si ea de asemenea ma iubeste,zice ca o sa divorteze curand si multe altele despre asta ce zicetzi
florinursulet
Postat pe 19 Februarie 2009 22:31
pentru florinursulet.La fel zic si pt tine.daca pe sotul ei l/a inselat, ce te face sa te gandesti ca pe tine nu?unde iti e mandria de barbat?sau de femeie pt d/na care a deschis topicul asta??unde?cum poti sa iubesti pe cineva care seara se pune in pat cu altcineva, face sex, ca dragoste poate nu ii putem spune, cu aceea persoana, si apoi vine cu zambetul pe buze la tine, si iti spune ''te iubesc, dar ma mai culc odata cu sotul, sotia si apoi imi iau copilul, sau copiii si vin la tine, sa ne iubim pana la adanci batraneti.''
mirelamuresan
Postat pe 21 Februarie 2009 01:23
poi nu ma tem eu de asta ca ma inseala,eu vroiam sa stiu alte caracteristici intro astfel de relatzie,cum s-ar putea sa ne fie mai bine si tot asea sa vin cu lucruri noi in aceasta relatzie si altele si daca va merge daca ati mai auzit astfel de cazurims?
florinursulet
Postat pe 21 Februarie 2009 16:23
De la: florinursulet, la data 2009-02-21 16:23:17poi nu ma tem eu de asta ca ma inseala,eu vroiam sa stiu alte caracteristici intro astfel de relatzie,cum s-ar putea sa ne fie mai bine si tot asea sa vin cu lucruri noi in aceasta relatzie si altele si daca va merge daca ati mai auzit astfel de cazurims?


ma' florine, n-am auzit! poti sa te bucuri, ca esti unic!
ma intreb, oare mihaela radulescu ce parere o avea!

Postat pe 21 Februarie 2009 16:28
nu ai altceva de facut decat sa`ti traiesti clipa...pt k dak esti constienta ...se stie k odata si odata se va sfarsi
Lis
Postat pe 21 Februarie 2009 16:33
eu sunt casatorita, relatia mea nu merge cum as vrea, nici nu pot sa o rup ca am doi copii si ....pe bune ca m-as lasa prada tentatiilor de moment. daca lui nu-i pasa, mie de ce mi-ar pasa....asta gandesc, dar ca sa o si fac....hmmmm! greu! depinde de fiecare cum vede viata, ce prejudecati are....si nu-i adevarat ca isi gasesti alinarea in orice altceva (munca, shoping, hobby). afectiunea de care ducem lipsa tot de la o persoana vine.
STEFYIO
Postat pe 21 Februarie 2009 17:03
florineee mamaaa, daca ceea ce aduci tu nou in relatie iti sugereaza altii, ar fi bine sa iti angajezi consilier permanent , sau on line, ca sa te ajute pas cu pas, daca singurel nu te descurci...
maria_zada
Postat pe 21 Februarie 2009 23:08
De la: maria_zada, la data 2009-02-21 23:08:09florineee mamaaa, daca ceea ce aduci tu nou in relatie iti sugereaza altii, ar fi bine sa iti angajezi consilier permanent , sau on line, ca sa te ajute pas cu pas, daca singurel nu te descurci...


pai d-asta s-a orientat la cineva cu mai multa experienta!

Postat pe 21 Februarie 2009 23:11
STEFY ... cred ca este prea tarziu sa iti mai sugerez o conciliere si asta nu de dragul copiilor. Nu-i mai socoti ca motiv de a imparti viata cu cineva ce a devenit nepasator, mai bine ar fi sa afli precis care e motivul nepasarii lui si apoi sa decideti ce urmeaza. Impreuna trebuie sa descoperiti ce va indeparteaza si ce va urma sa faceti - nu de dragul copiilor , ci pentru voi .Ai grija ca trebuie sa tii seama si de ceea ce vrea el si el la fel , de ceea ce vrei tu !
maria_zada
Postat pe 22 Februarie 2009 21:46
De la: geo_sh, la data 2009-02-21 16:28:31
De la: florinursulet, la data 2009-02-21 16:23:17poi nu ma tem eu de asta ca ma inseala,eu vroiam sa stiu alte caracteristici intro astfel de relatzie,cum s-ar putea sa ne fie mai bine si tot asea sa vin cu lucruri noi in aceasta relatzie si altele si daca va merge daca ati mai auzit astfel de cazurims?


ma' florine, n-am auzit! poti sa te bucuri, ca esti unic!
ma intreb, oare mihaela radulescu ce parere o avea!
dar ea este femeie in cazul meu este altfel asa ca fireste ca is bucuros ...macar pentru o perioada asea dar acuma nici de bucurie nu imi mai ared ca este distantza prea mare dar oricum ma pieptanasi bine cu treaba cu unicul ms ms nu trebuia sa ma iei peste umarr,toTE BUNE
florinursulet
Postat pe 23 Februarie 2009 16:38
De la: maria_zada, la data 2009-02-21 23:08:09florineee mamaaa, daca ceea ce aduci tu nou in relatie iti sugereaza altii, ar fi bine sa iti angajezi consilier permanent , sau on line, ca sa te ajute pas cu pas, daca singurel nu te descurci...
ba sa stii ca ma descurcsi inca foarte bine si aduc destule noi in relatzie poate mai multe decat ea chiar daca ea este mai in varsta ca mine ,tot eu is miezul relatziei, si aici am postat nu ca as avea nevoie de consiliere doar asea ca sa mai aud pererile altora cu privire la aceasta "nebunie" relatzie,si nu ca as vrea consiliere dar oricum ms de sfat cand nu o sa mai mearga am sa imi iau unul din asta on line cu zici

florinursulet
Postat pe 23 Februarie 2009 16:44
pai mai florine, ti/ai dat singur raspuns.relatia aste e o nebunie.deci ce mai astepti de la noi.vrei nouati pentru ce?ca nu cumva sa se plictiseasca de tine?
mirelamuresan
Postat pe 24 Februarie 2009 13:54
maria zada...e ca si cum i-ai propune lui brancusi sa distruga coloana infinitului - propria sa creatie. creatia mea sunt copiii mei, viata din viata mea, nu pot sa ma gandesc la mine inainte de ei. poate ca Bunul ...ne-o lumina mintile la amandoi. eu tot mai sper. multumesc oricum de sfat.
STEFYIO
Postat pe 24 Februarie 2009 15:41
in legatura cu subiectul:sunt total impotriva acestei situatii!
gabriela_35ct
Postat pe 24 Februarie 2009 20:34
eu sunt de parere ca pana nu treci printr-o situatie de genul acesta nu poti sa iti dai cu parerea,pt ca nu stii ce este in mintea acelor persoane.dar eu nu sunt de acord cu acest lucru.
nu m-as combina cu un barbat insurat nici un ruptul capului,dar sa nu dam vina numai pe femei.si barbatii sunt de vina,ei stiu mai bine ce au acasa si totusi se duc cu altele.in ziua de azi toata lumea este parsiva si nu trbuie sa avem incredere in nimeni,ca nu stii cand prietena ta iti poate fura brbatul....
irinaiatan
Postat pe 28 Februarie 2009 14:32
In religia ortodoxa e chiar un pacat
raluccia
Postat pe 3 Martie 2009 17:40
Eu te inteleg perfect! Sunt in aceeasi situatie! E atat de intensa iubirea si ne aduce atata implinire, incat ne gandim la prezent doar! Amandoi suntem casatoriti, avem copii si nu avem puterea de a ne strica casniciile, dar nici de a renunta la bucuria nemarginita de a ne fi cunoscut!! E f greu, vom vedea ce ne rezerva viitorul! Insa prezentul imi da puterea de a trece peste orice si a nu regreta ca imbatranesc! Nici eu n-am crezut ca voi pati vreodata asa ceva, insa......
kudika000334
Postat pe 3 Martie 2009 20:51
am si eu o intrebare pentru sotii....si eu sunt sotie, amanta nu sunt si nu voi fi niciodata pentru ca nu-mi place sa fiu a cincea roata la caruta sau roata de rezerva...deci de ce invinuiti doar femeile? scuzati-ma dar sotii dumneavoastra sunt copilasi ? nu stiu ce fac? morrrr cum sa spui ea e vinovata cand el este adult stie exact ceea ce face .....si culmea o face cu placere deci doamenelor ele amantele nu ar avea nicio sansa daca sotii nu si-ar dori astfel de relatii daca sotul meu m-ar insela nu pe amanta as condamnau...ce treaba am eu cu ea? fiecare isi traieste viata cum vrea ....dar el.....el este total vinovat in fata mea....e valabil si invers adica sotiile care isi inseala sotii, le consider vinovate pe ele mai mult decat pe cei cu care o fac....
anira_38
Postat pe 11 Martie 2009 13:08
De la: anira_38, la data 2009-03-11 13:08:48am si eu o intrebare pentru sotii....si eu sunt sotie, amanta nu sunt si nu voi fi niciodata pentru ca nu-mi place sa fiu a cincea roata la caruta sau roata de rezerva...deci de ce invinuiti doar femeile? scuzati-ma dar sotii dumneavoastra sunt copilasi ? nu stiu ce fac? morrrr cum sa spui ea e vinovata cand el este adult stie exact ceea ce face .....si culmea o face cu placere deci doamenelor ele amantele nu ar avea nicio sansa daca sotii nu si-ar dori astfel de relatii daca sotul meu m-ar insela nu pe amanta as condamnau...ce treaba am eu cu ea? fiecare isi traieste viata cum vrea ....dar el.....el este total vinovat in fata mea....e valabil si invers adica sotiile care isi inseala sotii, le consider vinovate pe ele mai mult decat pe cei cu care o fac....


de acord cu tine, eu nu invinovatzesc amantele sau amantzii, cel mai mult sotzii, si hai sa fim serioase daca situatzia nu o faci si tu prea roz as putea sa ma invinovatzesc si pe mine. uite de ex am o cunostiinta care sotzul nu s-a culcat cu ea de 1 an si femeia si-a facut pe cineva. aici o mai invinovatzesti pe ea? eu nu
cristi_nne
Postat pe 11 Martie 2009 13:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce e oare intre noi...? 36 De la: sniperica 8 Februarie 2010 17:04
Vreau un sfat! 51 De la: zdup 11 Decembrie 2011 18:15
amanta 31 De la: schedis 3 Iulie 2013 12:14
tradarea 12 De la: alejandraa20 13 Decembrie 2009 18:23
Cum as putea sa-mi dau seama daca ma inseala? 38 De la: jago_1903 18 Octombrie 2010 23:02