Setari Cookie-uri

a iubi o persoana casatorita

De la: fly10, la data 2009-03-19 23:05:19bravo InDark

multumesc pentru apreciere
InDark
Postat pe 19 Martie 2009 23:09
De la: camelusha83, la data 2009-03-17 16:20:29E casatorit!!!Daca te iubeste cu adevarat isi lasa nevasta si vine cu tine!!!am impresia ca lui ii cam place cu amandoua.

ideea e alta,daca nu-ti poate oferi totul,nu are rost sa te injosesti cu frimituri.oare nu meriti mai mult?
gabriela_35ct
Postat pe 20 Martie 2009 19:31
Sincer desi nu sunt de acord cu amantele... dar daca tu faci fericit acel barbat insurat nu vad dc el nu divorteaza pt a ramane cu tine? Daca e un sentiment reciproc dc nu renunta pt a ramane cu tine?
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:39
De la: InDark, la data 2009-03-19 22:30:14
De la: DiavolytaTa, la data 2009-03-19 22:05:01
De la: InDark, la data 2009-03-19 21:55:25
De la: DiavolytaTa, la data 2009-03-19 21:52:44mai era o vorba.. inimii nu`i poti porunci...

Pana sa iasa inima la interval poti privi situatia obiectiv la modul "e casatorit/a.... mai caut!" si nu te opresti din drum ca sa cazi in vraja interlocutorului


si daca afla dupa aia ca el e insurat si a investit prea multe sentimente in relatie...
si el nu i`a spus de la inceput de frica sa nu o piarda?


Hai mai ca deja o dam in basme! Cand esti intr-o relatie cu cineva ii cunosti anturajul eventual si familia... nu stai cu cineva intr-o relatie fara sa stii nimic! Plus ca daca iubesti cu adevarat simti cand ceva nu e in regula!
Eu spre exemplu sunt dereglat... nu pot trece peste minciuna... imi pierd increderea si daca nu mai exista incredere e deja imposibil sa continui! Depinde de felul fiecaruia de-a fi, poate se complace in situatia respectiva si accepta... Eu vorbesc din punctul meu de vedere... e o parere! Nu judec si nu condamn pe nimeni!





"O dam ca-n basme!"
Nu m-am uitat la profilul tau sa vad cati ani ai, dar cred ca esti pina in virsta de 30 de ani - adica VAX experienta!
Aici in ceea ce postez pot spune ca tin parte Diavolitei!...si subscriu sau citez : NU POTI PORUNCI INIMII PE CINE SA IUBEASCA!
Pina sa-i cunosti anturajul si familia , te indragostesti si apoi incepi sa iubesti.....dar fara sa-ti dai seama, intri adanc in relatie si deja .....timpul este trecut...sentimentele sunt investite...aflimintr-un final ca este casatorit....si .. ce faci"?....poruncesti inimii/sufletului tau : STAI! OPRESTE-TE!

Mai gindeste-te un pic...in dark!...si nu condamna ! Ceea ce postezi tu mai sus, probabil ca prietenele, iubitele, etc ti "le procuri" din grupul tu restrins de prieteni...pt ca numai asa le cunsoti familia si anturajul!
ella_688_2008
Postat pe 21 Martie 2009 11:57
scuze pentru greselile postate in mesajul anterior!
...asta pentru profesoarele de lb si lit romana care vin si-mi dau nota.....sau calificativ!
ella_688_2008
Postat pe 21 Martie 2009 12:01
De la: ella_688_2008, la data 2009-03-21 11:57:30
"O dam ca-n basme!"
Nu m-am uitat la profilul tau sa vad cati ani ai, dar cred ca esti pina in virsta de 30 de ani - adica VAX experienta!
Aici in ceea ce postez pot spune ca tin parte Diavolitei!...si subscriu sau citez : NU POTI PORUNCI INIMII PE CINE SA IUBEASCA!
Pina sa-i cunosti anturajul si familia , te indragostesti si apoi incepi sa iubesti.....dar fara sa-ti dai seama, intri adanc in relatie si deja .....timpul este trecut...sentimentele sunt investite...aflimintr-un final ca este casatorit....si .. ce faci"?....poruncesti inimii/sufletului tau : STAI! OPRESTE-TE!

Mai gindeste-te un pic...in dark!...si nu condamna ! Ceea ce postezi tu mai sus, probabil ca prietenele, iubitele, etc ti "le procuri" din grupul tu restrins de prieteni...pt ca numai asa le cunsoti familia si anturajul!


Stii, mi-am luat cateva zile de gandire pentru a lua decizia corecta: sa-ti raspund la sau nu la acest post... Si in cele din urma am decis. Iata parerea mea: Am scris mai sus ca nu condamn si nu judec pe nimeni ci-mi expun parerea sperand ca poate astfel ii pot ajuta pe cei care au nevoie de ea! Alegerea ramane intotdeauna la ei si pot considera parerea mea ca fiind gresita sau corecta, nimic anormal pana aici Imi spui mai sus sa nu condamn - oare ce am scrisesem mai devreme?! Ok, trecem de la asta si ajungem la capitolul varsta, de parca varsta spune totul despre experienta, pe care tu o consideri "VAX" (- cu majuscule); e dreptul tau sa ai o parere dar nu ma cunosti chiar atat de bine incat sa spui asta! La 24 de ani am trecut prin multe chestii pe care altii doar si le pot imagina asa ca, mai gandeste-te si tu, cat despre iubitele pe care mi "le procur" din grupul de prieteni, ei bine, nu e mereu asa dar tocmai experienta m-a determinat sa procedez intocmai! Totusi topicul acesta nu era despre mine si mi se pare foarte ciudat sa-mi permit acest drept la replica intrucat mi-l vad ca fiind defensiv, lucru care nu ma caracterizeaza!

InDark
Postat pe 22 Martie 2009 22:01
De la: InDark, la data 2009-03-22 22:01:08
De la: ella_688_2008, la data 2009-03-21 11:57:30
"O dam ca-n basme!"
Nu m-am uitat la profilul tau sa vad cati ani ai, dar cred ca esti pina in virsta de 30 de ani - adica VAX experienta!
Aici in ceea ce postez pot spune ca tin parte Diavolitei!...si subscriu sau citez : NU POTI PORUNCI INIMII PE CINE SA IUBEASCA!
Pina sa-i cunosti anturajul si familia , te indragostesti si apoi incepi sa iubesti.....dar fara sa-ti dai seama, intri adanc in relatie si deja .....timpul este trecut...sentimentele sunt investite...aflimintr-un final ca este casatorit....si .. ce faci"?....poruncesti inimii/sufletului tau : STAI! OPRESTE-TE!

Mai gindeste-te un pic...in dark!...si nu condamna ! Ceea ce postezi tu mai sus, probabil ca prietenele, iubitele, etc ti "le procuri" din grupul tu restrins de prieteni...pt ca numai asa le cunsoti familia si anturajul!


Stii, mi-am luat cateva zile de gandire pentru a lua decizia corecta: sa-ti raspund la sau nu la acest post... Si in cele din urma am decis. Iata parerea mea: Am scris mai sus ca nu condamn si nu judec pe nimeni ci-mi expun parerea sperand ca poate astfel ii pot ajuta pe cei care au nevoie de ea! Alegerea ramane intotdeauna la ei si pot considera parerea mea ca fiind gresita sau corecta, nimic anormal pana aici Imi spui mai sus sa nu condamn - oare ce am scrisesem mai devreme?! Ok, trecem de la asta si ajungem la capitolul varsta, de parca varsta spune totul despre experienta, pe care tu o consideri "VAX" (- cu majuscule); e dreptul tau sa ai o parere dar nu ma cunosti chiar atat de bine incat sa spui asta! La 24 de ani am trecut prin multe chestii pe care altii doar si le pot imagina asa ca, mai gandeste-te si tu, cat despre iubitele pe care mi "le procur" din grupul de prieteni, ei bine, nu e mereu asa dar tocmai experienta m-a determinat sa procedez intocmai! Totusi topicul acesta nu era despre mine si mi se pare foarte ciudat sa-mi permit acest drept la replica intrucat mi-l vad ca fiind defensiv, lucru care nu ma caracterizeaza!



OK!OK!
Am inteles! Nu te condamn nici ce scrii si nici cum gindesti!Mi-am expus doar o parere!...si oricum mai ai de invatat!Toata viata inveti cite ceva!
Si eu la virsta ta gandeam la fel...:..." am trecut prin multe experiente pe care altii doar si le puteau imagina" ...dar pe parcurs am descoperit ca nu cunosteam atat de multe!Omul cit traieste ...invata....puiule!
Chiar si acum cu toata experienta pe care o detin...pot spune ca mai am de invatat...
ella_688_2008
Postat pe 23 Martie 2009 19:39
De la: ella_688_2008, la data 2009-03-23 19:39:56
OK!OK!
Am inteles! Nu te condamn nici ce scrii si nici cum gindesti!Mi-am expus doar o parere!...si oricum mai ai de invatat!Toata viata inveti cite ceva!
Si eu la virsta ta gandeam la fel...:..." am trecut prin multe experiente pe care altii doar si le puteau imagina" ...dar pe parcurs am descoperit ca nu cunosteam atat de multe!Omul cit traieste ...invata....puiule!
Chiar si acum cu toata experienta pe care o detin...pot spune ca mai am de invatat...


N-am spus ca sunt atotstiutor!
Te rog, chiar daca esti profesoara, nu incerca sa ma dadacesti (nu sunt nici pui si nici alt tip de animal de casa) doar pentru ca esti mai mare de varsta ca mine... totusi, diferenta dintre noi nu este chiar atat de mare pe cat incerci tu sa scoti in evidenta (nu ai putea sa-mi fii decat sora mai are )! E dreptul fiecaruia sa aiba o parare! Tind sa cred ca iti face o placere deosebita sa porti disctutii in contradictoriu DA, poate sunt idealist! DA, sunt visator! Da, mai gresesc si eu ca nu-s perfectiunea intruchipata! Da, am dreptul la tot ce am enumarat mai sus, am dreptul sa fiu cum vreau eu sa fiu si nu in ultimul rand DA, invat lucruri noi zi de zi, insa am invatat cel mai important lucru cu mult timp in urma: "Doi oameni se pot uita la acelasi lucru si vedea total diferit"! Incearca sa accepti acest lucru: ca unii oameni pot avea o viziune diferita de a ta, si doar pentru ca e diferita nu inseamna neaparat ca este gresita!

O seara placuta!
InDark
Postat pe 23 Martie 2009 19:55
De la: InDark, la data 2009-03-23 19:55:06
De la: ella_688_2008, la data 2009-03-23 19:39:56
OK!OK!
Am inteles! Nu te condamn nici ce scrii si nici cum gindesti!Mi-am expus doar o parere!...si oricum mai ai de invatat!Toata viata inveti cite ceva!
Si eu la virsta ta gandeam la fel...:..." am trecut prin multe experiente pe care altii doar si le puteau imagina" ...dar pe parcurs am descoperit ca nu cunosteam atat de multe!Omul cit traieste ...invata....puiule!
Chiar si acum cu toata experienta pe care o detin...pot spune ca mai am de invatat...


N-am spus ca sunt atotstiutor!
Te rog, chiar daca esti profesoara, nu incerca sa ma dadacesti (nu sunt nici pui si nici alt tip de animal de casa) doar pentru ca esti mai mare de varsta ca mine... totusi, diferenta dintre noi nu este chiar atat de mare pe cat incerci tu sa scoti in evidenta (nu ai putea sa-mi fii decat sora mai are )! E dreptul fiecaruia sa aiba o parare! Tind sa cred ca iti face o placere deosebita sa porti disctutii in contradictoriu DA, poate sunt idealist! DA, sunt visator! Da, mai gresesc si eu ca nu-s perfectiunea intruchipata! Da, am dreptul la tot ce am enumarat mai sus, am dreptul sa fiu cum vreau eu sa fiu si nu in ultimul rand DA, invat lucruri noi zi de zi, insa am invatat cel mai important lucru cu mult timp in urma: "Doi oameni se pot uita la acelasi lucru si vedea total diferit"! Incearca sa accepti acest lucru: ca unii oameni pot avea o viziune diferita de a ta, si doar pentru ca e diferita nu inseamna neaparat ca este gresita!

O seara placuta!



Ai inteles gresit dark!
Vezi ce inseamna netul : deformeaza informatia!
Eu m-am exprimat intr-un alt mod , nu cum ai inteles tu!
Nici macar......discutiile mele sunt in contradictoriu!
Chiar nu-mi face placere!


Sunt de acord cu tine in totalitate!"Doi oameni se pot uita la acelasi lucru si vedea total diferit"! OK?!
Facem pace!O zi buna si tie....si nu te mai enerva!
ella_688_2008
Postat pe 24 Martie 2009 16:59
da... ma rog... subliniam niste chestii... nu m-am enervat! Daca ma enervam ai fi vazut ai fi simtit pe pielea ta ce-nseamna furia unui sagetator Nu stiu de ce te referi la pace pentru ca n-a fost un razboi!

InDark
Postat pe 24 Martie 2009 19:42
Nu am avut destula rabdare sa citesc ce au scris chiar toti... unica ce pot sa va spun... ... si asta e doar parerea mea... nu e deloc bine sa fii amanta.
Am fost... de asta stiu ce spun.
A durat cam un an si ceva... am tinut mult la el, de fapt ca si el la mine... si mi-a fost greu de tot sa ma decid sa inchei aceasta relatie. Ma inebunea... De cite ori eram gata sa plec de la el ma implora sa no fac ca nu-si inchipui cum ar trai fara mine... si de nenumarate ori plecam si iarasi ma intorceam
De la inceput a fost doar o aventura... il numeam Domnu Profesor (ca era al 2-lea barbat in viata mea)
Dupa... am inteles ca nu pot fara el... mi-a luat mintile... eram dependenta de el...
Stiu cum e sa stai singura de sarbatori, stiu cum e sa nu poti dormi noptile gindindu-te la el si la ceea ca ai vrea enorm de mult macar sa-l auzi... dar nu poti so faci ca sa nu faci probleme in fami;lia lui... era insuportabil de greu sa inteleg ca nu ma mai intereseaza nimeni in afara de el...
Dar a trebuit sa-l parasesc... si mi-a dat putere so fac tot el...
Mi-a zis intr-o zi ca vrea sa plece de la sotie si sa ramina cu mine... desi eram fericita sa aud asa ceva, dar am simtit o durere mare... am simtit ca am ajuns la acea limita la care nu vroiam sa ajung... caci avea 2 copilasi... 2 baietei pe care-i iubea enorm... unul chiar a aparut pe lume in timpul relatiei noastre... chiar ne-am plimbat de citeva ori impreuna cu copilasii lui...
Nu vroiam sa-i las fara tata... ma dorea mult sa stiu ca ei vor suferi din cauza mea... ma dorea sa stiu ca sotia lui jertvise multe pentru el, iar eu distrugeam visele ei...
Cred ca a trebuit sa se intimple asta ca eu sa pot intelege ca e foarte rau ceea ce fac... ca ar trebui sa plec si sa nu ma mai intorc... si am reusit, am gasit in mine acea putere de a pleca. Deja au trecut 1.5 ani de atunci... practic nici nu mai discutam, doar daca ne intilnim din intimplare sau daca avem nevoie de ajutor unul de la celalt... dar am pus un punct mare in relatia noastra.
Sunt fericita ca am gasit puteri sa zic STOP si pot avea fericirea fara a face nefericit pe altcineva. acum sunt intr-o relatie care dureaza jumatate de an... am gasit acea persoana care poate sa-mi ofere tot timpul... si ma simt fericita ca totul a ajuns aici.
Si... totul ce pot spune este... NU-TI POTI CONSTRUI FERICIREA PE NEFERICIREA CELORLALTI...
Gaseste in tine puterea sa alegi ca;lea corecta... si fericirea te va gasi...
crynel
Postat pe 6 Aprilie 2009 17:51

bravo iubita , te felicit
Si eu sunt in situatia ta , iubesc un barbat insurat si ma iubeste ,amandoi suntem casatoriti cu altcineva.
El ptr mine este acel ceva , acea implinire (poate voi fi criticata dar asta , este adevarul) IL IUBESC SI MA IUBESTE, nu vom divorta niciunul dintre noi ptr ca avem copii , iar asta nu ne impiedica cu nimic sa ne iubim. Imi permit sa-ti dau un sfat : daca tot divorteaza , ramai cu el , vezi , descopera ce poate , ce-ti ofera si pastreaza-l . FOREVER . Te pup si poate ne vom mai auzi --id meu mpluri--
mpluri
Postat pe 6 Aprilie 2009 17:59
dintre atatia barbati fara obligatii de ce sa-l aleg tocmai pe barbatul alteia? de ce sa ma multumesc cu jumatati cand pot avea totul? de ce sa am mereu sufletul incarcat de faptul ca poate o familie s-a destramat din cauza mea?de ce si pentru ce,cand exista atatea posibilitati de a cladi fericirea?
deea_20
Postat pe 6 Aprilie 2009 23:43
Pai...eu as adauga doar atat....Unde e el noaptea cand tu ai vrea sa te tine in brate pe tine, nu pe alta? Poate visezi urat, poate ti-e frica, sau poate pur si simplu ai vrea sa-i asculti respiratia....dar....unde e el? LA ALTA.....
pisicuta_danapaula
Postat pe 7 Aprilie 2009 00:38
poate sa traiesti o aventura sa vezi cume sa fii cu un barbat casatorit, pentru ca odata cu trecerea timpului ti-ai da seama ca nu esti implinita din punct de vedere sentimental si nu esti decat amanta, femeia de pe locul 2
yumy
Postat pe 7 Aprilie 2009 20:28
diana


nu conteaza si eu am iubit un barbat insurat si el ma iubit foarte mult chiar am vrut sa fugim impreuna dar am stat si mam gandit bine si miam dat seama ca nu este bine in primu rand el era insurat si orcand se putea intoarce la nevasta iar eu sufeream enorm asa ca usor usor miam facut pe alcineva prieten iar acuma suntem casatoriti avem un copil si totul merge super nu pot sa zic ca inca imi aduc aminte cu placere clipele petrecute cu el si el la fel am mai stat de vb de doua ori
kudika010221
Postat pe 15 Aprilie 2009 16:33
din punctul meu de vedere faci bine ca traiesti prezentul, si tocmai pt ca ai spus chestia asta este clar ca esti contienta ca ar fi posibil sa nu fie nimic stabil.... ceea ce vreau eu sa iti mai spun este ca un barbat inseala cand relatia cu sotia nu mai este la fel ca la inseput( daca a fost cumva frumoasa la inceput). Sunt foarte multi barbati care s-au saturat de rutina de acasa si cauta ceva care sa ii faca fericiti .... eu sunt cam in situatia ta ... si desi mi-a fost greu sa accept adevarul in mometul in care l-am aflat am continuat pt ca iubesc .... eu sunt de parere ca daca femeia este inselata o data , este pt ca barbatul a vrut si altceva, dar daca este inselata de mai multe ori inseamna ca nu stie sa isi tina barbatul langa ea.... oricum tu esti singura care poate decide daca vei continua sau vei renunta( ceea ce mi se pare o prostie atata timp cat va simtiti amandoi bine, desi sincera sa fiu, imi pare rau de sotia lui)
dt_corina
Postat pe 15 Aprilie 2009 17:06
De la: dolceK, la data 2009-03-19 22:33:24Buna seara.Eu in momentul acesta sunt amanta!Poate e usor sa judeci cand nu esti intr-o astefel de situatie dar nu este usor nici pt noi.Sunt multe seri de singuratate multe seri in care ma gandesc cat rau pot face sotiei,lui si vreau sa ma opresc dar nu pot inimiii nu-i poti dicta.Nu astept sa-si lase sotia nici nu as dori acest lucru,nu ca mi-as dori sa fie tot timpul cu mine ci din simplu motiv ca nu vreau sa fac rau nimanui.Stiu ca intr-o zi e posibil sa se termine dar eu vreau sa traiesc prezentul ....timpul va decide viitorul
pai nu ziceai tu ca tipul tau era in divort? nu ziceai tu ca nu divorteaza din cauza ta?.............................te contrazici singura! Eu zic sa va bagati mintile in cap sa puteti dormi linistite cu ,constiinta impacata(cele ce aveti) deoarece roata se va intoarce si veti suferii mai mult decit acum! Parerea mea este ca trebuie sa va iubiti pe voi mai intii decit sa culegeti frimituri de la masa altora! Sincer ........si handicapata sa fieo femeie si tot nu trebuie sa isi insuseasca o pozitie inferioara!
FRANNNCE
Postat pe 15 Aprilie 2009 17:07
De la: 9119, la data 2008-01-21 19:50:02ce este de facut atunci cand esti indragostita de un barbat casatorit dar nu mai esti foarte tanara? ce este de facut daca el iti raspunde iubirii cu o mare intensitate, te simti fericita, implinita, traiesti o poveste incredibil de frumoasa, dar toate acestea trebuiesc ascunse cu grija pentru a nu rani sotia care-si astepata increzatoare sotul acasa?

Am citit toate comentariile lasate pt.tine, toate sunt interesante, altele destul de rautacioase....dar aste e , tu oricum ai sa faci ceia ce simti , este cel mai important.Pierdere de vreme nu e, atat timp cat tu te simti fericita.Este adevarat ca un barbat insurat iti poate oferi dragostea lui, sunt barbati care isi doresc sa aibe o amanta pt ca asa se simt ei impliniti....
Nu vreau sa judec pt. ca nu imi place acest lucru si nici nu vreau sa fiu nici eu juecata de alti , fiecare isi face viata asa cum ii place, dar un lucru vreau sa mai adaug....traiesteti momentele frumoase la maxim si profita de ele fara remuscarii pt ca sigur nici un barbat nu are , si daca are ii trec repede!!!
unik12
Postat pe 15 Aprilie 2009 17:11
9119
Imi poti spune care mai este situatia actuala? Ce s-a mai intamplat?
Cum a evoluat relatia voastra? Pt. ca a trecut ceva timp....
Cer_instelat
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:51
nu sunt de acord cu femeile care sparg caselebarbatilor insuratii... indiferent daca m-as indragosti de un barbat insurat l-as lasa cu familia lui... nu ar avea nici un rost sa ii disrug familia... nu as fii in stare sa distrug o casnicie... pt ca poate la randul meu si eu as putea fi in rolul acelei femei care isi astepata barbatul acasa si el de fapt intarzie ca e cu amanta
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:15
Femeile care se incurca cu barbati insurati nu au demnitate. Eu vorbesc din prisma femeii casatorite, careia nu i-ar conveni ca barbatul ei sa fie luat de o alta femeie. Sunt atatia barbati pe lumea asta! Ei sunt atat de lasi incat, atunci se lovesc de o problema au tendinta de a se refugia in bratele altei femei si lasa totul balta acasa. Greseala apartine femeii care se incurca cu barbatul casatorit, cu atat mai mult cu cat femeia este mai in varsta si se considera mai coapta la minte.Nu mai accepta sa fii pe locul 2.
vikidutza
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:34
mi se pare o prostie faptul ca femeile casatorite se gandesc doar la faptul ca nu v-ati simti bine daca alta femeie v-ar lua barbatul de ce nu va ganditi ce ati putea sa faceti ca sa nu va ia alta barbatul? putine femei deschid ochii la chestia asta in general, noi femeile aveam tendinta de a ne delasa dupa casatorie... ne aranjam, suntem cochete, facem totul ca sa fie bine ...si dupa casatorie nu ne mai preocupa atat de mult cat de bine aratam, cum ar trebui sa pastram relatia vie si plina de pasiune dintre noi si sotii nostrii, tocmai din acet motiv ei cauta in alte parti .... asa ca in loc sa dati vina pe amanate(femeile care va fura barbatii) ar trebui sa va analizati comportamentul si sa vedeti daca ceva este in neregula cu voi ....chiar daca sunt barbati si ei au nevoie sa se simta iubiti, le place sa fie universul nostru, al femeii, si daca noi ne gandim decat cum sa cheltuim bani mai putini in casa, cum sa pastram casa curata si ce sa facem de mancare, eventual , daca intervin si copii, sa ii neglijam pt ca intotdeauna copii sunt pe primul loc, barbatul este deja satul de aceste lucruri , si cauta relaxare.... si eu o spun din prisma unei foste amante care v-a fi in curand sotie
dt_corina
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:23
De la: dt_corina, la data 2009-04-16 16:23:50mi se pare o prostie faptul ca femeile casatorite se gandesc doar la faptul ca nu v-ati simti bine daca alta femeie v-ar lua barbatul de ce nu va ganditi ce ati putea sa faceti ca sa nu va ia alta barbatul? putine femei deschid ochii la chestia asta in general, noi femeile aveam tendinta de a ne delasa dupa casatorie... ne aranjam, suntem cochete, facem totul ca sa fie bine ...si dupa casatorie nu ne mai preocupa atat de mult cat de bine aratam, cum ar trebui sa pastram relatia vie si plina de pasiune dintre noi si sotii nostrii, tocmai din acet motiv ei cauta in alte parti .... asa ca in loc sa dati vina pe amanate(femeile care va fura barbatii) ar trebui sa va analizati comportamentul si sa vedeti daca ceva este in neregula cu voi ....chiar daca sunt barbati si ei au nevoie sa se simta iubiti, le place sa fie universul nostru, al femeii, si daca noi ne gandim decat cum sa cheltuim bani mai putini in casa, cum sa pastram casa curata si ce sa facem de mancare, eventual , daca intervin si copii, sa ii neglijam pt ca intotdeauna copii sunt pe primul loc, barbatul este deja satul de aceste lucruri , si cauta relaxare.... si eu o spun din prisma unei foste amante care v-a fi in curand sotie


felicitarile mele.... acum e important ca el sa nu te insele cum a inselat-o pe sotia lui.... sper sa fiti fericiti
Diavolyta_
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:27
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-16 16:27:04
De la: dt_corina, la data 2009-04-16 16:23:50mi se pare o prostie faptul ca femeile casatorite se gandesc doar la faptul ca nu v-ati simti bine daca alta femeie v-ar lua barbatul de ce nu va ganditi ce ati putea sa faceti ca sa nu va ia alta barbatul? putine femei deschid ochii la chestia asta in general, noi femeile aveam tendinta de a ne delasa dupa casatorie... ne aranjam, suntem cochete, facem totul ca sa fie bine ...si dupa casatorie nu ne mai preocupa atat de mult cat de bine aratam, cum ar trebui sa pastram relatia vie si plina de pasiune dintre noi si sotii nostrii, tocmai din acet motiv ei cauta in alte parti .... asa ca in loc sa dati vina pe amanate(femeile care va fura barbatii) ar trebui sa va analizati comportamentul si sa vedeti daca ceva este in neregula cu voi ....chiar daca sunt barbati si ei au nevoie sa se simta iubiti, le place sa fie universul nostru, al femeii, si daca noi ne gandim decat cum sa cheltuim bani mai putini in casa, cum sa pastram casa curata si ce sa facem de mancare, eventual , daca intervin si copii, sa ii neglijam pt ca intotdeauna copii sunt pe primul loc, barbatul este deja satul de aceste lucruri , si cauta relaxare.... si eu o spun din prisma unei foste amante care v-a fi in curand sotie


felicitarile mele.... acum e important ca el sa nu te insele cum a inselat-o pe sotia lui.... sper sa fiti fericiti
nu fi rea ........;;pe ea nu are cum sa o insele! tu nu vezi ca femeia nu se va gindii la economiile familiei,la curatenia casei,la facutul mincarii..........;la puradei nici atit! pai ce daca moare copilul? facem altu.............ca meseria nevestei este sa hraneasca barbatul cu sex........;;altfel il ia alta la relaxat! cunoaste drumul succesului........;si peste putin timp poate va deschide un topic....................
FRANNNCE
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:48
De la: dt_corina, la data 2009-04-16 16:23:50mi se pare o prostie faptul ca femeile casatorite se gandesc doar la faptul ca nu v-ati simti bine daca alta femeie v-ar lua barbatul de ce nu va ganditi ce ati putea sa faceti ca sa nu va ia alta barbatul? putine femei deschid ochii la chestia asta in general, noi femeile aveam tendinta de a ne delasa dupa casatorie... ne aranjam, suntem cochete, facem totul ca sa fie bine ...si dupa casatorie nu ne mai preocupa atat de mult cat de bine aratam, cum ar trebui sa pastram relatia vie si plina de pasiune dintre noi si sotii nostrii, tocmai din acet motiv ei cauta in alte parti .... asa ca in loc sa dati vina pe amanate(femeile care va fura barbatii) ar trebui sa va analizati comportamentul si sa vedeti daca ceva este in neregula cu voi ....chiar daca sunt barbati si ei au nevoie sa se simta iubiti, le place sa fie universul nostru, al femeii, si daca noi ne gandim decat cum sa cheltuim bani mai putini in casa, cum sa pastram casa curata si ce sa facem de mancare, eventual , daca intervin si copii, sa ii neglijam pt ca intotdeauna copii sunt pe primul loc, barbatul este deja satul de aceste lucruri , si cauta relaxare.... si eu o spun din prisma unei foste amante care v-a fi in curand sotie


Ma intreb ce i-ai putea spune unui copil...sa zicem intre 6-10 ani daca te-ar intreba de ce nu-l lasi pe tatal lui sa fie impreuna cu mama...Si in plus oare tu cum te simti ca ai putea destrama o familie...Sunt unii barbati care isi iau amanta nu ca nu au acasa afectiune,femei frumoase,etc ci le iau doar pentru a-si demontra lor ca sunt masculi si astia ar spune orice doar sa aibe o p u t z a noua...Parerea mea e sa ai mare grija ca ai putea fi si tu o sotie inselata si atunci ai sa vezi ca nu e asa cum zici tu...
camelusha83
Postat pe 16 Aprilie 2009 18:36
De la: camelusha83, la data 2009-04-16 18:36:08
De la: dt_corina, la data 2009-04-16 16:23:50mi se pare o prostie faptul ca femeile casatorite se gandesc doar la faptul ca nu v-ati simti bine daca alta femeie v-ar lua barbatul de ce nu va ganditi ce ati putea sa faceti ca sa nu va ia alta barbatul? putine femei deschid ochii la chestia asta in general, noi femeile aveam tendinta de a ne delasa dupa casatorie... ne aranjam, suntem cochete, facem totul ca sa fie bine ...si dupa casatorie nu ne mai preocupa atat de mult cat de bine aratam, cum ar trebui sa pastram relatia vie si plina de pasiune dintre noi si sotii nostrii, tocmai din acet motiv ei cauta in alte parti .... asa ca in loc sa dati vina pe amanate(femeile care va fura barbatii) ar trebui sa va analizati comportamentul si sa vedeti daca ceva este in neregula cu voi ....chiar daca sunt barbati si ei au nevoie sa se simta iubiti, le place sa fie universul nostru, al femeii, si daca noi ne gandim decat cum sa cheltuim bani mai putini in casa, cum sa pastram casa curata si ce sa facem de mancare, eventual , daca intervin si copii, sa ii neglijam pt ca intotdeauna copii sunt pe primul loc, barbatul este deja satul de aceste lucruri , si cauta relaxare.... si eu o spun din prisma unei foste amante care v-a fi in curand sotie


Ma intreb ce i-ai putea spune unui copil...sa zicem intre 6-10 ani daca te-ar intreba de ce nu-l lasi pe tatal lui sa fie impreuna cu mama...Si in plus oare tu cum te simti ca ai putea destrama o familie...Sunt unii barbati care isi iau amanta nu ca nu au acasa afectiune,femei frumoase,etc ci le iau doar pentru a-si demontra lor ca sunt masculi si astia ar spune orice doar sa aibe o p u t z a noua...Parerea mea e sa ai mare grija ca ai putea fi si tu o sotie inselata si atunci ai sa vezi ca nu e asa cum zici tu...

Postat pe 16 Aprilie 2009 22:55
De la: xwx, la data 2009-04-16 22:55:55
De la: camelusha83, la data 2009-04-16 18:36:08
De la: dt_corina, la data 2009-04-16 16:23:50mi se pare o prostie faptul ca femeile casatorite se gandesc doar la faptul ca nu v-ati simti bine daca alta femeie v-ar lua barbatul de ce nu va ganditi ce ati putea sa faceti ca sa nu va ia alta barbatul? putine femei deschid ochii la chestia asta in general, noi femeile aveam tendinta de a ne delasa dupa casatorie... ne aranjam, suntem cochete, facem totul ca sa fie bine ...si dupa casatorie nu ne mai preocupa atat de mult cat de bine aratam, cum ar trebui sa pastram relatia vie si plina de pasiune dintre noi si sotii nostrii, tocmai din acet motiv ei cauta in alte parti .... asa ca in loc sa dati vina pe amanate(femeile care va fura barbatii) ar trebui sa va analizati comportamentul si sa vedeti daca ceva este in neregula cu voi ....chiar daca sunt barbati si ei au nevoie sa se simta iubiti, le place sa fie universul nostru, al femeii, si daca noi ne gandim decat cum sa cheltuim bani mai putini in casa, cum sa pastram casa curata si ce sa facem de mancare, eventual , daca intervin si copii, sa ii neglijam pt ca intotdeauna copii sunt pe primul loc, barbatul este deja satul de aceste lucruri , si cauta relaxare.... si eu o spun din prisma unei foste amante care v-a fi in curand sotie


Ma intreb ce i-ai putea spune unui copil...sa zicem intre 6-10 ani daca te-ar intreba de ce nu-l lasi pe tatal lui sa fie impreuna cu mama...Si in plus oare tu cum te simti ca ai putea destrama o familie...Sunt unii barbati care isi iau amanta nu ca nu au acasa afectiune,femei frumoase,etc ci le iau doar pentru a-si demontra lor ca sunt masculi si astia ar spune orice doar sa aibe o p u t z a noua...Parerea mea e sa ai mare grija ca ai putea fi si tu o sotie inselata si atunci ai sa vezi ca nu e asa cum zici tu...




Crezi ca i-ar fi mai usor copilului sa creasca intr-un mediu in care parintii lui abia daca se mai suporta si se cearta tot timpul, intr-o familie in care predomina tensiunile lipsei de dragoste?De ce mereu va agatati de copii?Eu am crescut intr-o familie in care certurile de genul asta erau foarte dese si cu siguranta as fi preferat ca parintii mei sa se desparta si cred ca pana la urma eu am suferit cel mai mult.Cand inseli inseamna ca iti lipseste ceva,iar daca persoana de langa tine nu-ti poate oferii acel ceva de ce sa mai continui relatia?Si ce vina are cea cu care te inseala,ea s-a casatorit cu tine?

Postat pe 16 Aprilie 2009 23:04
Pacat ca sunt vechi mesajaele..oricum nu inteleg pe cei care "se indragostesc" de barbati casatoriti...poate eu sunt demodata...dar niciodata nu-mia trecut prin cap sa incep o relatie cu cineva casatorit, nu de n-as fi avut ocazia, dar mi se pare josnic, imoral..fata de toti...as putea sa mai folosesc cuvinte.
va pup
Lyzzy
lizzy74
Postat pe 17 Aprilie 2009 09:45
bla! bla! bla! Voi astia incurcate cu barbatii casatoriti! CE bune sunteti la dat explicatii de 2 lei!!
vikidutza
Postat pe 17 Aprilie 2009 19:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casatorita,ma tenteaza sa insel 77 De la: vieru_cezar_iasi 18 Octombrie 2009 05:06
chiar toti barbatii inseala?? 56 De la: ralu_23 23 August 2010 19:40
poate fi considerat chat room-ul o modalitate de a insela? 18 De la: badgirl 1 Februarie 2010 15:55
am nevoie de parerea voastra 6 De la: kudika369746 30 Martie 2013 03:08
Barbati scorpioni sunt niste nemernici....voi ce parere aveti?..am fost dezamagita de prea multe ori de ei..... 47 De la: driver 17 August 2011 12:59