Setari Cookie-uri

a iubi o persoana casatorita

... Si cat de greu este sa incerci sa te pui in pielea altuia...
veta_13
Postat pe 17 Aprilie 2009 23:05
pai daca nu sunt in stare sa se respecte si sa-si gaseasca un barbat fara obligatii normal ca sufera!si-o fac cu mana lor!
deea_20
Postat pe 18 Aprilie 2009 02:14
stitzi cum ii vorba aia: "tot acasa te intorci" ... avand in vedere k tipu nu ii divortat si nu vrea ca sotia lui sa afle de relatia voastra (fata care a postat forumul si iubitul ei- barbatul insurat) ii clar ca el se foloseste de tine ... chiar dak se arata foarte indragostit si in al 9-lea cer, face asta numai k sa ii faci u jocul... e aiurea, clar. u te indragostesti , u visezi, u suferi. el se distreaza si nimic mai mult. e asigurat. nevasta acasa, cu care iasa "in lume", cu care isi imparte viatza... u ... esti asa... o aventura. pakt k nu realizezi asta, si k nu vrei sa il lasi. incearca sa nu ii mai acorzi atentie, sa il refuzi. o sa umble putin dupa tine, dar nu mult;) atunci vezi ce "iubire" imensa are pt tn... trezirea k poate dupa aia o sa fie prea tarziu;)
octty
Postat pe 18 Aprilie 2009 02:37
Salut tuturor..
Femeile astea nu numai ca nu au minte...dar nu sunt in stare sa-si caute barbati fara familie...sunt invidioase, vicleane si rele...de fapt nu vor un barbat...vor sa ia ceva de la cineva..pentru ca ele au reusit...distrug vieti ...dar copii impilcati????care raman cu rani o viata???cu ei ce se intampla?
lizzy74
Postat pe 20 Aprilie 2009 09:10
cred ca cele care se incurca cu barbati insurati unt niste persoane demne de dispret inainte sa faceti lucucrul asat ganditiva si la sotiile de acasa si la consecinte ca din aceste cauze o familie se destrama si credeti ca daca isi inseala sotia si va promite luna de pe cer este adevarat ? EU NU PREA CRED ceea ce ii face sotiei va va face si voua la rand asa ca incercati sa cautati barbati singuri nu sa destramati familii
alymar21
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:47
De la: octty, la data 2009-04-18 02:37:21stitzi cum ii vorba aia: "tot acasa te intorci" ... avand in vedere k tipu nu ii divortat si nu vrea ca sotia lui sa afle de relatia voastra (fata care a postat forumul si iubitul ei- barbatul insurat) ii clar ca el se foloseste de tine ... chiar dak se arata foarte indragostit si in al 9-lea cer, face asta numai k sa ii faci u jocul... e aiurea, clar. u te indragostesti , u visezi, u suferi. el se distreaza si nimic mai mult. e asigurat. nevasta acasa, cu care iasa "in lume", cu care isi imparte viatza... u ... esti asa... o aventura. pakt k nu realizezi asta, si k nu vrei sa il lasi. incearca sa nu ii mai acorzi atentie, sa il refuzi. o sa umble putin dupa tine, dar nu mult;) atunci vezi ce "iubire" imensa are pt tn... trezirea k poate dupa aia o sa fie prea tarziu;)



Mare dreptate ai !
kudibruneta
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:50
fie ca esti o femeie ce accepta un barbat casatorit , fie ca esti un barbat ce isi "uita" nevasta si isi gaseste , in timpul casatoriei., o alta, atunci e bine de stiut urmatorul lucru, valabil pentru amandoua aceste "personaje" , si anume :
1.cedarea in fata patimei promite TOTUL, dar in final nu va oferi NIMIC
2.lupta cu aceasta patima, din partea amandurora, nu promite NIMIC, insa va oferi TOTUL

Incercati, si veti vedea !...
geuca
Postat pe 22 Aprilie 2009 20:28
pur si simplu cu asta nu sunt de acord... adica sotia il asteapta acasa ca fraiera si el se intalneste cu amanta... la catii barbati sunt pe pamant tocmai la unu insurat sa te uiti ...
_dulcik_
Postat pe 22 Aprilie 2009 20:57
Chiar vreti sa intelegem.va incurcati cu barbati insurati, sunteti constieni de acest lucru...distrugeti vieti...vieti de copii....distrugeti moral, spiritual...sa nu mai pomenesc ca si material...si vreti sa intelegem, sa ne fie mila de voi...saracele...nu va e rusine????
As fi putut sa fac si eu acest lucru..si inainte sa ma marit..si dupa...am refuzat orice apropiere..pur si simplu nu pot accepta asa ceva..NU VREAU! nu voi fi una..sau aia...care distruge vieti..familii si copii!
lizzy74
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:22
De la: butterflylili, la data 2008-01-22 12:08:46Eu personal nu sunt de acord!!!!!!9119 esti casatorita?Daca da tie ti-ar placea sa il astepti pe sotul tau care e cu alta?Daca nu pune-te in locul sotiei lui cum isi asteapta sotul....Tu trebuie sa fii cea tare si sa nu te lasi dusa de val .Spui ca ai o varsta atunci ar trebui sa judeci "ce tie nu-ti place altuia nu-i face"Imi pare rau daca am fost prea dura dar eu personal nu accept asa ceva , el e casatorit sa-si vada de sotie si casa,nu-i place , sa divorteze![/quot

Corect...
lizzy74
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:47
sa distrugi un cuplu pt ce...doar pt un simplu capriciu...punete in locul acelei femei sa vezi cum se simte...daca ai fii tu ceea care e inselata cum te-ai simti...formidabil cred...
_dulcik_
Postat pe 25 Aprilie 2009 11:09
Barbatii care inseala nu inseala o singura data, sunt in serie. Cateodata isi inseala si amanta cu a treia, deci ...
Kathara
Postat pe 25 Aprilie 2009 11:22
De la: welcome2alexxa, la data 2008-11-24 18:58:36de ce toata lumea condamna amantele?eu nu cred k barbatii inseala pt k asa sunt facuti, cum se spune.dak ar avea aksa o sotie perfecta,iubitoare,intelegatoare atunci n-ar mai cauta in alta parte.toti cautam in permanenta lucruri care ne lipsesc in viata.si nu mai spuneti k toate amantele sunt considerate niste aventuri.aventurile snt de-o noapte,poate doua.cand lucrurile iau amploare deja se numeste relatie.stiu iubita prin ce treci si nu pot sa-ti doresc decat sa fie totul bine.oricum decizia nu poti s-o iei decat u,sa cantaresti variantele si sa faci ce crezi k e mai bine pt tine.fara sa tii cont de parerile lumii.te poop.

sunt si comentarii rautacioase, e adevarat, dar nu cred ca toata lumea a condamnat. fiecare cu treaba lui.e adevarat, in viata sunt tot felul de situatii si probleme, dar noi, oamenii ne mandrim ca avem ratiune. depinde ce iti doresti de la viata. personal, e doar parerea mea, consider ca nimanui nu ii plac situatiile incurcate. amanta/amantul, 3-4 amanti/amante nu sunt o solutie pe termen lung. se poate intampla, ca in viata asa e, dar de asta au oamenii liberul-arbitru si ratiune.era un topic pe undeva, ce sa alegi, ratiunea sau sentimentul.daca multi dintre noi ar avea RATIUNE cred ca ar fi situatii mai putin incurcate pe lumea asta.
bun, sotia nu e perfecta....nici el nu e perfect. nu iti mai convine sotia/sotul. bun, si? de ce nu incerci intai sa vezi daca mai poti salva situatia in loc sa alergi imediat la amanta sau amant? o alta persoana nu e o solutie la problemele pe care le au doi soti, e doar o supapa. aduce numai complicatii si probleme. daca nu mai merge relatia, te desparti sau macar te separi o perioada, pana vezi ce si cum. dc sa alergam la altii sau altele ca sa ne descarcam frustrarile?asemenea comportare dovedeste imaturitate si lipsa de respect fata de partener.
mkdisk
Postat pe 25 Aprilie 2009 11:32
e vorba de nehotarare.......se poate intampla sa oscilezi intre 2 persoane......dar daca faci asta TOT TIMPUL, parca nu mai e ok. o fi prejudecata sau nu, eu nu as fi fericita intr-un mediu nesigur.
mkdisk
Postat pe 25 Aprilie 2009 11:47
renunta ,este mai bine
kudika015527
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:47
eu nu te judec pt.ca te-ai indragostit...posibil sa fie o mare atractie sexuala intre voi si, chiar daca sti ca nu va dura mult, nu te poti impotrivi...sti ca e o dragoste interzisa, si poate asta te si face sa nu poti renunta atat de usor...
kudika010299
Postat pe 27 Aprilie 2009 11:31
De la: Kathara, la data 2009-04-25 11:22:02Barbatii care inseala nu inseala o singura data, sunt in serie. Cateodata isi inseala si amanta cu a treia, deci ...


inselatori in serie!?

Postat pe 27 Aprilie 2009 11:36
De la: geo_sh, la data 2009-04-27 11:36:53
De la: Kathara, la data 2009-04-25 11:22:02Barbatii care inseala nu inseala o singura data, sunt in serie. Cateodata isi inseala si amanta cu a treia, deci ...


inselatori in serie!?

Exact ! Un fel de Fuckerstein !

Postat pe 27 Aprilie 2009 11:40
De la: _dulcik_, la data 2009-04-22 20:57:30pur si simplu cu asta nu sunt de acord... adica sotia il asteapta acasa ca fraiera si el se intalneste cu amanta... la catii barbati sunt pe pamant tocmai la unu insurat sa te uiti ...

niko8
Postat pe 27 Aprilie 2009 11:41
Toti inseala, toata lumea inseala, ne inselam pe noi insine daramite pe cei din jur ..cred ca exista o singura dragoste sincera, pura si adevarata, cea de MAMA , dar pana si akolo am dubii ...asa ca fiti pe pace ...nimic nu e sigur 100%, asa ca cu cat descoperiti asta mai devreme cu atat sunteti mai protejati in fatza suferintei ...
___LL___
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:04
http://ro.netlog.com/rusluminita/photo
femeia asta a distrus mai multe casnicii....vedeti o parte dintre poze pe care le trimitea..cele in vana..cu copil..cea mai josnica si ieftina metoda de manipulare, sa trimiti poze unui barbat cu un copil(sa mai aiba si senzatia de familie...cu ea...)..in vana..cu buricul gol..pana reusea sa scoata banii..sa distruga vieti.cunoaste metodele de manipulare asta e clar,cunoaste si pe barbati...si are si cunostinte psihologige..parca a invatat manipulare unde..poate la scoala pentru prostituate... si doar o parte dintre ele...sa nu pomenesc de cea ce scria..le zapacea pur si simplu..
lizzy74
Postat pe 28 Aprilie 2009 11:07
nu tb sa judecam pe nimeni nu se stie daca nu a gresit sotia ca accepta un asemenea barbat lg ea
kudika017798
Postat pe 28 Aprilie 2009 13:53
sincer nu imi place sa judec dar cu amantele chiar nu`s de acord... fiiecare face ce vrea cu viatza lui ...dar pana la urma tb sa te gandesti ce suferintza produci prin aceea realatie...
_dulcik_
Postat pe 28 Aprilie 2009 22:24
da ..sa vorbim si de femei care se lasa inselate...dar copii???cand copilul gaseste corespondenta lor...si te miri ca e tacut..plange fara motiv...pina intro zi lesina ca numai suporta...iar sotia..mama afla cand ajung la spital ca de fapt ce tine in suflet acel copil...as trimite la dr. Ciomu pe barbati..iar pe tarfa la jack spintecatorul..sunt furioasa..pur si simplu furioasa..
lizzy74
Postat pe 29 Aprilie 2009 09:14
amantele si amanti pana la urma de ce exista... pt barbati sa zicem ca ar fi simplu ca ei vor sa dovedeasca ca mai pot bulsit da marea intrebare e de ce si barbati si femeile sunt amante si amanti
dontworibehapi
Postat pe 29 Aprilie 2009 09:17
eu am descoperit tarziu acest forum....si am stat mult sa ma gandesc daca sa intru in discutie sau nu....si totusi trebuie sa imi spun parerea...cineva spunea ca sotiile sunt de vina ca le inseala sotul....oare?Nu noi toate femeile suntem din fire cochete, de ce oare cand ma casatoresc trebuie sa ma delas de cochetarie ....pai eu ma depilez, ma aranjez la coafor,ma machez numai pt maritis, ptr barbatul pe care vreau sa-l cuceresc? si cad am " magarul legat de gard" nu mai fac nimic in acest sens? Imi pare rau dar o fac ptr mine ca sunt FEMEIE si-mi place sa arat bine, tot timpul ...nu o fac ptr sot sau ptr a atrage pe altul....eu vreau sa ma simt bine in pielea mea, cu mine insumi.......sa-mi fie drag sa ma uit in oglinda( nu sunt narcisista) deci nu o fac ptr SOT...... barbati in general sunt cei care inseala ( nu spun ca nu suni si femei) ei o fac de amorul artei, de a se simti cuceritori,de a-si dovedi ca sunt batbati,ca au potential si material si sexual, de a se lauda in fata prietenilor de palmaresul lor de MASCULI si chiar daca nu se lauda ii vede lume si este suficient se stie.....Printre ei sunt si barbati care stiu sa se comporte frumos si sotia nu afla nici cand ( eu le spun INTELIGENTI ) dar sunt si cei car nu stiu sa se comporte si lasa de dorit ( PROSTI) pe acestia trebuie sa-i lasi si sa-ti vezi de viata ta .....pe primii trebuie sa-i intelegi si sa-i accepti ( daca i-ai prins asupra faptului)......Cel mai greu este ptr sotiile inselate, trec prin toate starile posibile si imposibile, multe clacheaza, altele isi revin ca au copiii de crescut, cine isi permite se duce la un psiholog si cere ajutor........ iar in final sotul se intoarce acasa spasit si spune ca a gresit si mergi mai departe pana data viitoare......
AMANTELE.......nici lor nu le este bine.....si sunt tot femei......... dar daca s-au complacut in aceste relatii, nu trebuie sa se planga ( bravo celor care au stiut sa puna capat acestor relatii si au urmat alta cale)..... tot timpul se vor lupa cu fostele sotii si copii sotilor, atunci cand relatia se definitizeaza printr-o casatorie....... cand esti la munte ...suna telefonul sotului este fosta care spune ca " Baiatul cel mare are probleme sau cel mic trebuie dus la spital" ei ce faci? Te mai simti victorioasa ca l-ai cucerit si este al tau....... NU cred.....
domdom
Postat pe 30 Aprilie 2009 12:04
diana



esti sigura ca tu nu ai gresi niciodata se mai intampla poate o sa ti se intample si tie
kudika010221
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:00
of e greu sa te pui in pielea femei inselate dar cred ca nici amantei nu ii e usor dar pana la urma din moment ce stie ca el e insurat nu vad dc s-ar combina cu acel barbat
_dulcik_
Postat pe 2 Mai 2009 00:33
cum de ce s-ar combina cu unul insurat ? pt ca si ease presupune ca este este casatorita si o relatie extra cu unul necasatorit i-ar ingreuna situatia. asa, amandoi avand aceleasi obligatii acasa , se inteleg mai bine . multi o fac din pura diversitate ; unii poate chiar au probleme in cuplu si asa zic ei, le rezolva .parerea mea e ca nu treb sa-i condamnam, fiecare face ce vrea cu viata lui iar cand suntem in postura celui inselat treb sa ne "spalam rufele" in familie .e usor sa zici lasa-l sau las-o dar oare noi cele ce ne dam cu parerea pe acest forum chiar stim ce se intampla in familia aceea ? asa ca sfatul meu pt cele ce scriu e sa-si spuna parerea nu sa arunce cu noroi in unul si altul . cum cuplul perfect nu cred ca exista ,hai sa ne vedem mai intai defectele noastre si apoi sa le judecam pe ale altora .
MYL
Postat pe 3 Mai 2009 12:40
Dragelor casatorite un singur sfat am sa va dau:Nu credeti ca barbatii cei aveti langa voi vor fi toata viata numai ai vostri!Nu au fost, si nu vor fi niciodata ai unei singuri femei!Cat despre femeile ce umbla cu barbati casatoriti,nu spun ca sunt de acord cu asa ceva, dar cred ca gandesc mai mult decat cele cu care sunt ei casatoriti, sunt mai independente si stapane pe situatii!
Sunt singura ca unele dintre voi poate va veti simti lezate de comentul meu dar am trecut prin asa ceva...relatie cu barbat insurat ce a divortat...dar asta e problema lui..nu am avut nicio contributie...a zis de prima data ca nevasta i-au mancat sanatatea si banii.....si ca ea n-a vrut decat sa se marite...a vrut certificatul de casatorie atata tot.....asa ca ma intreb oare cate dintre voi inainte de a condamna pe femeile ce umbla cu sotii vostri va puneti intrebarea "Oare ce-am vrut eu de la el?" dar sa va raspundeti sincer.....multe veti spune ca ii iubiti, adorati........dar am eu alta intrebare "Ati fi in stare sa va dati inima pt sotul vostru daca ar fi intr-o situatie grava de sanatate?" reflectati la asa ceva.....poate amanta si-ar da-o.....si am cunostinta de asa ceva...nu e cazul meu (stati linistite, desi as face-o daca ar fi iubitul meu intr-o astfel de situatie).....la greu se va vedea totdeauna dragostea adevarata!
Sa fiti iubite....si imi cer scuze daca v-am jignit pe vreuna dintre voi.....nu am facut-o intentionat!
sguby
Postat pe 3 Mai 2009 17:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce femeile sunt proaste?..mesaj de pe pitzipoanca.org :)) pt adeptele articolelor gen 'emanciparea sexuala feminina':))) 38 De la: geo_sh 12 Februarie 2009 08:44
Buna! 22 De la: katy_katy 18 August 2011 16:20
Inselatul duce numai la rele 30 De la: iulia069834 29 Ianuarie 2010 13:02
Vreau un sfat...va rog mult. 9 De la: kudika_19413 29 Martie 2013 02:34
am nevoie de un sfat...va rog 43 De la: kudika028076 6 Noiembrie 2010 17:05