Setari Cookie-uri

Iubind 2 barbati!

pana la urma cred k nu iubesti pe nici unu nici tu nu stii ce vrei.insa nu uita k roata e rotunda si oricand se intoarce si minciuna are picoare scurte s-ar putea sa ramai singura si poate atunci ai sa realizezi ce faci acum
Withlove
Postat pe 29 Martie 2008 00:02
Exista oameni si oameni. E bine sa iei in seama numai ceea ce merita, ce iti e de folos...restul...vbe....
Pt toate cele care au aceasta problema: daca nu va puteti desprinde de trecut, de o relatie mai veche, nu va imaginati ca legandu-va intr-o casatorie veti reusi. Dimpotriva. va fi mai rau. Ori va luati inima in dinti si va intoarceti la cel ce-l cere sufletul (la relatia veche), ori lasati totul in urma (cu cea mai mare seriozitate) si incepeti o noua viata, cu altcineva alaturi. Experienta vbeste. Va doresc numai bine!
roxanel_2
Postat pe 25 Iunie 2008 19:56
a trecut timp de cand a postat .cred ca s a hotarat intre timp la niciunul cred ,a aparut al treilea

Postat pe 26 Iunie 2008 15:15
stiu k e mai palpitant asa,cu 2 sau mai multi,eventual...
dar oricum nu cred k o sa iasa chiar atat de bn.trebuie sa te decizi o data cu kre iti doresti de fapt sa fii...
oricum felicitari pt anul in kre ai reusit sa ii prostesti pe amandoi,e ceva...
aly_alinutza06
Postat pe 26 Iunie 2008 19:02
chiar ii iubesti pe amandoi? sau iubesti la unul ce nu are altul? si probabil iti doresti o persoana care are calitatile lor?
kuroiangi
Postat pe 30 Iunie 2008 07:26
Haha! si eu am doua relatii. una de 4 ani si una de 1 an jumate. mi-e tare greu sa aleg. situatia e cam asemanatoare...:( faza e ca amandoi m-au cerut in casatorie!!!!:(((
annelyse
Postat pe 30 Iunie 2008 15:12
nu poti iubi 2 barbati... unul trebuie sa il iubesti, iar unul trebuie sa fie doar pt sex...

but... keep up the good work :*
Lavinia88
Postat pe 2 Iulie 2008 03:07
draga mea, iti spun din experienta..............enjoy the moment......... nu dureaza o vesnicie si s-ar putea pierde mai repede decat crezi............daca esti desteapta ii poti avea pe amandoi.........
FILIMONM
Postat pe 2 Iulie 2008 07:41
SINCER NU VREAU SA TE JUDEC PT K NU SUNT IN SITUATIA TA SI NICI NU AS PUTEA FI DEOARECE IMI CUNOSC FOARTE BINE SENTIMENTELE SI STIU K NU POT IUBI 2 BARBATI DEODATA, HAI SA FIM SERIOSI, NIMENI NU POATE PE UNUL IL IUBESTI DAR PT CELALAT SIMTI CU TOTUL ALTCEVA, ANALIZEAZA MAI BINE CEEA CE SIMTI PANA NU VA FI PREA TARZIU
DreamyAngel
Postat pe 2 Iulie 2008 10:23
De ce trebuie sa alegi? E vreo lege ca nu poti iubi doi sau mai multi oameni in acelasi timp? As spune mai degraba ca ai o inima generoasa, in care incap doi barbati, nu doar unul. :-) Daca ei te iubesc, vor accepta asta, adica te vor accepta pe tine asa cum esti. De ce sa ceri sfaturi - ca sa fii judecata? Cum ar fi daca ti-ai urma pur si simplu inima? Cum ar fi sa fii pur si simplu fericita?
GabrielaB
Postat pe 2 Iulie 2008 15:26
si eu sunt oarecum intr-o astfel de situatie sau mai bine zis eram...mi-a fost foarte greu sa ma decid sau sa fac ceva in sensul acesta,primul baiat era mai mare cu 5 ani decat mine si am stat cu el 1 an,dar anul acela a fost cat 5 ptr alti..si cel de-al 2 lea este mai mare ca mine cu 1 an si sunt cu el de 2 ani si jumatate...la inceputul relatiei cu cu al 2 lea baiat,ma gandeam mereu la primulsi ma intalneam cu el macar ca si prieteni dar nu puteam sa-l scot definitiv din viata mea..cu timpul prietenul meu actual a aflat si am trecut printr-o perioada dificila si abia dupa vreo 4-5 luni de relatie mi-am dat seama ca il iubesc pe actualu si ca risc sa-l pierd daca nu ma opresc cu fostul..este greu dar trebuie sa lasi inima sa decida in locul tau:(stai linistita intr-o seara si gandeste-te bine dupa cine ai suferi?de care ti-ar fi dor?fara care nu ai putea trai?dupa toate aceste intrebari la cre trebuie sa-ti raspunzi sincer! va urma cu siguranta si o rezolvare a problemei tale:)mult succes in viata si grija ce decizi , sa nu-ti para rau mai tarziu!!!kiss ya
alexya_aly2008
Postat pe 2 Iulie 2008 16:38
Formidabil..:)) Pacat k nu se prea gasesc 2 ca ei in unul singur..si faptul k la un moment dat va trebui sa alegi...
mm..Sfatul meu este sa alegi pana nu se strica ambele relatii..si o sa ramai fara nici un "iepure"..banuiesc k stii zicala.. ;)
adinagavrila
Postat pe 2 Iulie 2008 21:56
am trecut si eu prin aceeasi situatie(aproximativ) si sfatul meu e ca prietenul cel mai bun sa ramana doar prietenul cel mai bun si nik mai mult pt ca intr-o zi ,dintr-o prostie o sa te trezesti singura asa ca incearca sa pui o limita intre prieten cel mai bun si iubit pana nu e prea tarziu si devii si mai confuza
matahary_11
Postat pe 3 Iulie 2008 00:05
Am o intrebare: Prietenul tau de 6 ani stie de iubitul tau? Iubire..........iubirea este un lucru ciudat, placut dar ciudat, nu poti sa stii cand apare si cand dispare, iar referitor la "simptomele" iubirii nu pot sa spun decat ca sunt infinite, fiecare le percepe si le simte in felul lui, si asta deoarece omul este unicat.
Ai spus ca iubitul tau nu stie de amicul tau de 6 ani, si ca este gelos.Ok, nu este in regula, deoarece gelozia in timp te secatuieste, si arata ca partenerul nu are incredere in tine.Un pic de gelozie este ok, mentine activa relatia, dar.............din randurile relatate reiese ca iubitul tau este un pic mai mult gelors.
Ce sfat ti-as da eu?!?
Pai mai intai cauta in sufletul tau, si pune in balanta sentimentele tale pentru ambele persoane, apoi calculeaza ce simt ei pentru tine. Apoi discuta si spunei adevarul in fata prietenului tau de 6 ani si iubitului tau.
Nu insela daca nu vrei sa fi inselata.
nykk
Postat pe 3 Iulie 2008 19:27
Am o intrebare: Prietenul tau de 6 ani stie de iubitul tau? Iubire..........iubirea este un lucru ciudat, placut dar ciudat, nu poti sa stii cand apare si cand dispare, iar referitor la "simptomele" iubirii nu pot sa spun decat ca sunt infinite, fiecare le percepe si le simte in felul lui, si asta deoarece omul este unicat.
Ai spus ca iubitul tau nu stie de amicul tau de 6 ani, si ca este gelos.Ok, nu este in regula, deoarece gelozia in timp te secatuieste, si arata ca partenerul nu are incredere in tine.Un pic de gelozie este ok, mentine activa relatia, dar.............din randurile relatate reiese ca iubitul tau este un pic mai mult gelors.
Ce sfat ti-as da eu?!?
Pai mai intai cauta in sufletul tau, si pune in balanta sentimentele tale pentru ambele persoane, apoi calculeaza ce simt ei pentru tine. Apoi discuta si spunei adevarul in fata prietenului tau de 6 ani si iubitului tau.
Nu insela daca nu vrei sa fi inselata.
nykk
Postat pe 3 Iulie 2008 19:38
Eu zic sa-ti stabilesti niste prioritati, si sa te gandesti f bine ce vrei. Mai gandeste-te ca prin aceasta minciuna ii ranesti pe amandoi... La un moment dat tot va trebui sa renunti la unul din ei...
miha_floricica
Postat pe 3 Iulie 2008 22:44
Si eu ma cam zbat intre doi barbati dar nu mi-am inselat iubitul cu cel mai bun prieten .Doar ca este o atractie puternica intre mine si cel mai bun prieten , din respect pentru mine insami si pentru ceea ce simt am respectat limitele care eu si amicul meu ne le-am impus de-a lungul timpului in ultimii 5 ani .
Nu vreau sa stric o prietenie pentru o partida doua de sex ...sau din cauza unei slabiciuni nebune care dureaza de 5 ani ;)).
Imi iubesc si respect iubitul si de aceea incerc sa las lucrurile sa decurga de la sine ...hazardul le va aranja pe toate.
seiyra
Postat pe 4 Iulie 2008 18:55
De la: GabrielaB, la data 2008-07-02 15:26:38De ce trebuie sa alegi? E vreo lege ca nu poti iubi doi sau mai multi oameni in acelasi timp? As spune mai degraba ca ai o inima generoasa, in care incap doi barbati, nu doar unul. :-) Daca ei te iubesc, vor accepta asta, adica te vor accepta pe tine asa cum esti. De ce sa ceri sfaturi - ca sa fii judecata? Cum ar fi daca ti-ai urma pur si simplu inima? Cum ar fi sa fii pur si simplu fericita?



C bine zici tu Daca ei te iubesc vor accepta situatia

Postat pe 6 Iulie 2008 17:42
sunt o fata echilibrata si totusi am trecut si eu prin asta ...fara sa-ti dai seama ajungi intr-o situatie similara ...eu te sfatuiesc sa te decizi iti va fi mult mai usor ..sincer la mine s-a ajuns mult prea departe si am avut mult de suferit dintr-o asemenea experienta ...risti sa pierzi nu numai doi barbati care tin sau nu la tine ...si prieteni si respectul persoanelor apropiate ...desi nu constientizezi odata ce nu te cunosty u pe tine nu au cum cei din jurul tau sa te cunoasca ..oricare ar fi decizia ta tot vei regreta ceva ...asa k decidete cat mai ai timp ..se poate si mai rau ...PAREREA MEA :d
Rozzy21
Postat pe 8 Iulie 2008 11:50
Ce e cu si viata asta ... ciudata tau de tot ...la mine s-a decis azi mai clar ca nicodata viitorul meu si mai ales alaturi de cine ... as vrea sa fiu fericita si sa ma bucur dar simt un gol imens in suflet
seiyra
Postat pe 8 Iulie 2008 20:16
E imposibil sa iubesti 2 barbati in acelasi timp,degeaba ti-se dau sfaturi aici, parerile sint impartite,faza e ca numai tu stii cel mai bine pe care dintre cei 2 il iubesti CU ADEVARAT...sau ai grija asa cum e si zicala cine alearga dupa doi iepuri nu prinde nici unul

Postat pe 13 Iulie 2008 01:33
Dar daca cel tanar are si el alta iubita, poate mult mai tanara, cu care experimenteaza ce invata de la tine? Dar daca iubitul tau, cel cu care ai o relatie de 6 ani, plictisit de rutina voastra, tine o relatie cu o tipa mai tanara decat tine care ii ofera altceva, poate ce ii oferi tu celui mai tanar?!
Trebuie sa iei o hotarare, si nu uita lucrul amanat miroase! Atentie la iepuri!
anadaalba
Postat pe 13 Iulie 2008 07:34
Poate e mai bine sa nu arunci pe fereastra o relatie de 6 ani (mai ales daca si el are ganduri serioase); fa in asa fel incat sa poti avea cu prietenul tau si ceea ce experimentezi tu cu cel mai tanar, pana la urma e si de datoria ta sa mentii si sa cresti relatia. Poate chiar sa ai o discutie cu el si sa ii spui deschis "uite iubitu! imi doresc sa fim si asa..., mi-ar place si asa ...". succes.
anadaalba
Postat pe 13 Iulie 2008 07:35
ok!!! domnisoara care a postat aici... nu crezi ca ai primit suficiente sfaturi? acum spune-ne si tu din ianuarie pana acum ce ai rezolvat? meritam si noi macar atat, nu? tine-ne informate ca data viitoare nu mai primesti sfaturi
miron_mariana
Postat pe 13 Iulie 2008 14:27
De la: miron_mariana, la data 2008-07-13 14:27:58ok!!! domnisoara care a postat aici... nu crezi ca ai primit suficiente sfaturi? acum spune-ne si tu din ianuarie pana acum ce ai rezolvat? meritam si noi macar atat, nu? tine-ne informate ca data viitoare nu mai primesti sfaturi



Daaaaa oare ce a facut? Ce a ales?Poate a facut ca si mine am renuntat sa ma mai complic:))))
seiyra
Postat pe 13 Iulie 2008 16:29
nasol......nu incerca sa prinzi 2 iepuri de odata ca nu ai sa reusesti sa prinzi nici unul .Poate pretenul ala al tau de demult , intalneste alta si se gandeste ca tu nu esti genul de fata ( pt ca insala ) care o vrea alaturi toata viata .Si actualul tau iubit de un an, va afla, si nu te va ierta.Si ar avea dreptate sa nu te ierte.Eu cred ca reuseai daca incercai sa gasesti in actualul tau de un an multe calitati, chiar mai multe deact celalalt .

Oricum nu sunt de acord cu asa ceva.....E viata ta, tu alegi.

Postat pe 11 Mai 2009 17:52
De la: , la data 2008-01-24 12:19:01Doi barbati... Amandoi minumati,amandoi seducatori,amandoi inteligenti,plini de viata! Unul este mai copilaros,celalat mai matur si mai experimentat. Doi barbati fenomenali,unici,amandoi ma completeaza in feluri total diferite... Unul este cel mai bun prieten al meu cu care imi impart gandurile,necazurile,bucuriile si patul(ne stim de 6 ani).Celalat este iubitul meu,un tanar de 27 de ani care m-a fermecat prin felul lui de a fi(suntem de mai bine de un an impreuna). Este mai gelos din fire dar am reusit sa-i ascund relatia mea cu prietenul meu cel mai bun. Pe amandoi ii iubesc si nu stiu ce sa fac. Nu pot renunta la nici unul. Dragelor,un sfat ceva?



Ma lesi ! unul prieten si faceti amor ,altul iubit si faci acelasi lucru. Tu chiar crezi ce spui? Nu iubesti pe niciunul ,doar ca iti trebuie mai mult si mai multi.Stii ce pot sa iti recomand ? sa nu iti mai faci prieteni si sa ai doar un iubit ,ca ai sa ramai prinsa in propriile minciuni !
ionia
Postat pe 24 Mai 2009 09:22
Nu renunta atunci la nici unul! lasa-te iubita de amindoi...pentru ca fiecare in parte, completindu-se iti daruiesc tot ce ai nevoie...daca poti trai asa si nu te deranjeaza n-ai de ce sa renunti....
Sophie_Rose
Postat pe 19 Iunie 2009 13:19
De la: seiyra, la data 2008-07-08 20:16:40Ce e cu si viata asta ... ciudata tau de tot ...la mine s-a decis azi mai clar ca nicodata viitorul meu si mai ales alaturi de cine ... as vrea sa fiu fericita si sa ma bucur dar simt un gol imens in suflet

Niciodata nu spune niciodata!!!!
Sophie_Rose
Postat pe 19 Iunie 2009 13:21
De la: , la data 2008-01-24 12:19:01Doi barbati... Amandoi minumati,amandoi seducatori,amandoi inteligenti,plini de viata! Unul este mai copilaros,celalat mai matur si mai experimentat. Doi barbati fenomenali,unici,amandoi ma completeaza in feluri total diferite... Unul este cel mai bun prieten al meu cu care imi impart gandurile,necazurile,bucuriile si patul(ne stim de 6 ani).Celalat este iubitul meu,un tanar de 27 de ani care m-a fermecat prin felul lui de a fi(suntem de mai bine de un an impreuna). Este mai gelos din fire dar am reusit sa-i ascund relatia mea cu prietenul meu cel mai bun. Pe amandoi ii iubesc si nu stiu ce sa fac. Nu pot renunta la nici unul. Dragelor,un sfat ceva?


Alt caz de ”dragoste” ! Tot ce e cladit pe minciuna reprezinta o minciuna ! Cum te poti minti in halul asta?
2 barbati minunati, tu esti minunata, totul e minunat... Wake up!
Dar constiinta unde iti este?
Tie iti place sa fii mintita? Fa un exercitiu si gandeste-te la lucruri pe care le-ai putea afla de la prietenul tau. Spre ex, ca si el are o rel cu o prietena de multi ani sau orice altceva..Ceva ce te-ar rani profund, tu stii mai bine.
Si at gandeste-te dc merita sa minti in continuare cu atata nerusinare !
kudikaroxi
Postat pe 19 Iunie 2009 14:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor cosuri pe fund 20 De la: glitzypinky69 13 Septembrie 2016 16:49
Si-a dat drumul in mine Si nu stiu ce sa fac 37 De la: Micaell 15 Mai 2011 18:31
relatie cu ardei iute 42 De la: MrsSunshine 4 Decembrie 2011 17:04
Prietena mea a fost inselata si a aflat 9 De la: LOPY_71 18 Aprilie 2010 22:30
silita sa intru intr-o relatie 69 De la: Flowers 12 Mai 2011 19:02