Setari Cookie-uri

Iubind 2 barbati!

ma marit cu iubitul.....dar gandul..........e greu;pentru ca nu credeam ca voi intampina o problema ca asta inainte cu 6 luni de nunta,pana acum a fost totul ok.cand a aflat ca ma voi casatorii s-a schimbat situatia(nu vrea in ruptul capului sa ma lase sa o fac
bnmadalina
Postat pe 29 Ianuarie 2008 21:07

Postat pe 30 Ianuarie 2008 07:33
bnmadalina...........................tu trebuie sa faci ce VREI TU,sa-ti asumi raspunderea...........si la succes si la esec.ce zici de asta?!

Postat pe 30 Ianuarie 2008 14:23
bine ai facut draga mea!!!

te felicit!!!
foxgirl82
Postat pe 31 Ianuarie 2008 18:09
Mai fata eu una nu cred ca este vb despre dragoste aici sincer......nu ai cum sa iubesti 2 barbati odata......tu nu stii ce vrei cu adevarat de la viata asta e pb.......ia si te hotaraste repede pana nu afla ei si ai sa ii pierzi p amandoi.....si atunci va fi mai greu....
gabi2006
Postat pe 3 Februarie 2008 22:39
Mai fata eu una nu cred ca este vb despre dragoste aici sincer......nu ai cum sa iubesti 2 barbati odata......tu nu stii ce vrei cu adevarat de la viata asta e pb.......ia si te hotaraste repede pana nu afla ei si ai sa ii pierzi p amandoi.....si atunci va fi mai greu....
gabi2006
Postat pe 3 Februarie 2008 22:40
eu zic ca amandurora le lipseste ceva- de ex amicului tau bun ii lipseste fidelitatea,tu n-ai incredere,stii ca mai e si cu altele si nu-ti e dedicat tie,pe de alta parte celalalt ,zici ca are 27 si tu 20 (cam ciudat ca inca e imatur) zici ca nu e atent,e imatur -eu zic sa nu renunti in niciun caz la cel de 27 ,poate celalalt e sigur de tine ca vei fi mereu acasa cand vine,dar isi poate gasi oricand acolo pe alta,e f versat tipul -in orice caz,dilema nu e asa mare,ca n-ai decat 20 ani,si nu te-a cerut niciunl,nu ?e mai greu cand te cere unul din ei
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 11:04
auzi, miss 'guess_who", dupa parerea mea, ai merita sa-i pierzi p-amandoi! numa' ca asta nu se va intampla. de ce? findca ala, asa-zisul 'prietenul cel mai bun', vrea doar sa faca sex cu tine, nu te iubeste, ca dovada ca n-a ajuns, in atatia ani de 'prietenie', iubitul tau, si nu-l deranjeaza sa ti-o pui cu altul! si, zicea cineva pe forum, si zau ca nu le zice rau, de ce nu un threesome? sau, de ce nu cu 3 relatii, in acelasi timp? ca, daca ai jonglat asa bine cu 2, cu 3 de ce nu ti-ar merge? mie lucrurile mi se pare ultraclare. 1) 'prietenul cel mai bun' nu-ti e prieten, ci doar vrea sa ti-o puna; 2) ala despre care zici acu' ca e iubitul tau s-ar putea chiar sa te iubeasca-desi, dupa ce-i faci baietului, nu prea meriti!; 3) daca 'iubitul' afla de 'prietenu', ai pus-o tu, ca ramai fara iubit. la asta te-ai gandit? dar, in definitiv, nu-i mare bai, ca, na, iti ramane 'prietenul', care n-are nici o problema sa ti-o puna cand mai vine prin tara. so, asa, de curiozitate, incearca sa te pui in locul iubitului tau, si gandeste-te cum te-ai simti daca ai afla ca el are pe alta? sau, daca esti mai modernista, eu zic sa incerci si sa propui iubitului, ca 'prietenul' sigur n-ar avea nici o problema cu asta, sa inaugurati un 'threesome', sau chiar o kestie cu mai multe persoane! ca, daca tot iti place cu mai multi, macar sa-i bucuri si pe altii cu 'farmecele' tale!

Postat pe 18 Februarie 2008 10:53
am pledat pt fidelitate in cuplu si dc e cazul o mai fac din nou. mi-e teama ca nu iubesti cu adevarat pe nici unul. ca dc da nu ai putea sa te imparti inte 2 barbati. esti inca tanara si cred ca experimentezi.oricum te joci cu focul si cred ca-ti si place situatia. cel mai bun prieten e omul care e langa tine cand i-ti este greu, nu cel care i-ti mototoleste cearceafurile ocazional.e convenabil pt " cel mai bun prieten' sa aiba parte de 'actiune' cand revine in tara mai ales ca nu-l obliga cu nimic, ca de, tu ai iubit. deci avantaj baiatul( isteata miscare din partea lui)! de iubitul tau ce sa zic, dc te " miroase" ti-ai dat foc la valiza... si ce-ai mai merita-o!

Postat pe 19 Martie 2008 13:56
mda!! nu vad cum poti sa iubesti 2 barbati in acelasi timp. cred ca il iubesti pe unul si pt. celalat simti atractie fizica. sunt atatea femei care nu au sansa sa fie iubite de un barbat, iar tu vrei 2?
esti cam egoista!!!alege unul iar la celalalt lasa-i sansa sa fie iubit si sa iubeasca!!in plus, e pacat sa iti bati joc de 2 suflete, ca vezi tu, in viata platesti!!

Postat pe 20 Martie 2008 10:48
Iubitului i-am facut bagajele si prietenului i-au urat "bun venit acasa dragul meu!". Nu mai fiti malitioase ca nu aveti motive! Voi nu ati fost puse in astfel de situatii? De ce sa profite numai barbatii de pe urma femeilor? Noi nu avem dreptul asta? Nu imi bat joc de nici unul si amandoi isi merita soarta! Nu se poate pune problema unui menaj a troi sau a unei relatii noi cu alt barbat! V-ati gandit ca poate reusesc sa-i joc pe amandoi pe degete? Sau poate ca ei nu ma merita pe mine! Eu ma dedic trup si suflet unei relatii! Sunt in stare de orice ca partenerului meu sa nu-i lipseasca nimic! Dar daca voi credeti ca eu sunt personajul negativ, atunci nu aveti de cat! Doar traim intr-o tara democratica (sau cel putin traim cu iluzia asta). Va pup!

Postat pe 24 Martie 2008 23:51
Ai doar 20 de ani???Doamne ,ce va fi peste ...20 de ani cu viata ta,te intrebi ?
OCTAIA
Postat pe 25 Martie 2008 08:33
Ba pardon! 21 proaspat impliniti! :p

Postat pe 25 Martie 2008 11:30
Eu cred ca mai mult ,dar...fie ca tine.Sa deschizi bine ochii,si nu uita ,ca-ti vine randu.Si sa te vad eu atunci!!!! Ca vi tu,saracuta, la noi si...?
OCTAIA
Postat pe 25 Martie 2008 16:16
vai...cate pareri..si chestia e intr-adevar delicata si te inteleg perfect...si eu sunt intr-o situate similara, dar mai mult cu cea a bnmadalinei.si eu iubesc 2 persoane,dar chestia e mult mai grava si mult mai delicata...nu am de gand sa o spun pt ca as fi prea aspru judecata, dar mi-as dori foarte mult sa imi dai gess_who si bnmadalina id-ul de messenger pt ca as dori sa discutam mai amanuntit problema si as vrea sa pot fi inteleasa de 2 persoane care au mai trecut prin aceasta situate. am observat faptul ca cele care nu au patit-o nu pot nici sa-si imagineze asa ceva. e greu...dar si noi avem suflet, si iubim...dar viata uneori nu e corecta si la un moment dat te bati de situatii incredibile cu care nici nu iti imaginezi ca te-ai putea intalni...
asa ca fetelor...nu mai judecati asa de aspru aceste fete pt ca poate odata in viata vi se va intampla ceva ce nici nu va imaginati. mai este o vorba... nu zi niciodata niciodata!!!
va rog mult inca o data guess_who si bnmadalina sa imi dati id-ul de messenger sa putem sa mai discutam despre aceasta problema.

Postat pe 26 Martie 2008 02:08
Nu cred ca se pot iubi in acelasi timp 2 barbati...dar traiesc in prezent , nu personl , ci indirect , alaturi de prietena mea o poveste de amor in care draga de ea este prinsa intre 2 barbati!!! ...pana acum mi se pareau stupide aceste cazuri ...dar acum pot spune ca o vad pe prietena mea cat de tare se consuma , stam ore intregi la tel , ii explic cum e mai bine , sa se hotarasca in cele din urma la 1 ca asa e normal si sanatos si totusi nu poate!!! De unul o leaga trecutul , de altul o atractie greu de controlat!!! Si imi dau eu seama ca nu esti neaparat fata rea daca treci prin asa ceva...se poate intampla , bineinteles exista cazuri si cazuri...La pr mea , din ce am constatat eu...nu prea are siguranta din partea niciunuia si orice alegere ar face tot o va afecta. Oricum deja in cazul ei cei 2 au aflat unul de existenta altuia , o cauta amandoi insa nu ii ofera niciunul exact ce vrea ea...Eu una i`am sugerat si continui sa ii sugerez o a teia varianta...a new one!!! :D Ideea este ca astfel de situatii li se intampla si fetelor cu educatie , principii si seriozitate...pt ca pr mea chiar e fata super ok din f multe puncte de vedere si este constienta si ea ca greseste! Oricum in cazuri de acest gen..cel putin 1 persoana va avea de suferit...si asta in cel mai bun caz!!!
Kittynelle
Postat pe 26 Martie 2008 02:37
pai mai intai te hotarasti dc ii iubesti pe amandoi sau doar te joci cu ei ca ne bagi in ceata. la-nceput spui ca nu poti renunta la nici unul, apoi ne dai cu tifla ca de fapt tu te joci, sau ii joci pe degetele....hmmmm..... nu ramai constanta in afirmatii. deci am pierdut obiectul discutiei. sau ai postat asa sa te aflii in treaba.nu am nimic impotriva faptului ca tu vrei sa ai idile cu 2 barbati in acelasi timp dar nu ne face sa ne pierdem timpul ducandu-ne in eroare ( vezi titlul).

Postat pe 26 Martie 2008 13:04
era mai corect titlul: jucandu-ma pe degete cu 2 barbati( tu ai spus-o)...

Postat pe 26 Martie 2008 13:06
pai la 21 de ani..cred ca inca sti ce tip de barbat iti place si ce vrei de la un barbat. trebuie sa te mai maturizezi un pic.

Postat pe 26 Martie 2008 14:18
dap, prin ultimul mesaj postat ( Guess who), reiese clar ca numai de iubire n-a fost vorba.
nu, n-am fost pusa in asemenea situatie, si am ceva ani in spate :)
nu iti bati joc de nici unul dar amandoi isi merita soarta????? cea mai graitoare dovada de iubire, asta e :)))))
pana una alta te-ai dedicat numai trup la doi barbati. :D

aleluia :)))

Postat pe 26 Martie 2008 14:31
indiferent cu care ai sa te mariti(din astia doi)eu cred ca tot timpul o sa te gandesti la celalalt?nu stiu cum poti sa-i "tii"pe amindoi?sa nu-mi spui ca-i iubesti pe amandoi,cred ca mai mult iti place "jocul"asta destul de riscant de altfel.Ti-ar place daca si ei s-ar juca asa cu tine.....atunci precis ai suferi enorm pentru ca te inseala,dar totusi cred ca mai ai timp sa inveti cate ceva de la viata si parerea mea este sa nu te grabesti...e foarte dificil...te-ai gandit daca unul din ei o sa te prinda?analizeaza la rece situatia si vezi ce-i de facut....mie una nu-mi place situatia asta....
ginetta
Postat pe 26 Martie 2008 15:49
Intr-un an de zile se pot intampla multe! Relatiile se pot racii daca scanteia nu este intretinuta! Da,i-am iubit si am suferit pt amandoi dar am realizar ca nu stiu nici unul nici celalalt sa ma pretuiasca asa cum trebuie! "Cui pe cui se scoate!" [pana ramanem fara fier :)) ]! Ce sa va fac daca nu cititi povestea pana la capat si daca nu ati fost intr-o astfel de situatie pana acum! Nu privesc opiniile vostre cu mahnire pt k nu am de ce! Sunt pareri de care ma pot folosi si pareri de care nu!
Se poate sa ma fi saturat sa renunt la dorintele,aspiratiile,visele mele pt ei doi! Am constat ca daca esti mai egoist este mult mai bine pt sine insuti! Nu sunt pregatita de maritis! Momentan am alte planuri si se pare ca ei doi nu mai fac parte din ele! Libertatea mea este mult mai de pret decat sa fiu pusa la zid de asa zisa lor preocupare!

Postat pe 27 Martie 2008 16:25
Mai mult ca sigur am si eu partea mea de vina in toata povestea asta dar nu aruncati cu noroi in ceea ce am impartasit cu voi! Aruncati vorbe si cuvinte care ar putea rani o persoana mai slaba de inger, ceea ce spre norocul meu nu sunt! Ce usor este sa dai cu presupusul fara sa gandesti,fara sa evaluezi situatia! Am fost intrebata daca am postat subiectul asta doar ca sa ma aflu in treaba?! Acelasi lucru pot sa intreb si eu persoanele ce raspund la acest subiect : voi raspundeti doar de dragul de a nu tace? Nu ma intelegeti gresit, apreciez sinceritatea voastra dar daca vreti sa faceti un lucru bun (nu numai pt mine ci si pt alte persoane care isi posteaza povestile pe acest site) incercati sa ganditi umpic,poate va iese ceva de valoare si poate chiar reusita sa-i ajuati pe cei/ cele care au nevoie de pareri obiective!

Postat pe 27 Martie 2008 16:44
draga mea,ne dam cu 'presupusul pentru ca tu ai cerut un sfat si pentru ca poate avem in spate ani buni de casnicie...cu bune si rele...si fii sigura ca toate am trecut prin ale tineretii valuri....dar vrea sa-ti spun un lucru referitor la intretinerea scanteii...atunci cand exista dragoste adevarata bazata pe respect,pe iubire,pe intelegere,pe INCREDERE ,...poti sa fii la mii de km distanta,aceea scantee nu se stinge.Stii de ce se stinge la tine?...tu te joci cu amandoi...si chiar iti place,dar nu uita ca in viata mai devreme sau mai tarziu totul se plateste......in situatia ta nu ai nevoie de sfaturi,ca vad ca le stii pe toate si ne iei peste picior........asa ca,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ginetta
Postat pe 27 Martie 2008 17:23
mda. sincer nu stiu la ce te asteptai tu! fiecare iti raspunde din punctul lui de vedere, ceea ce e normal.
acum, e problema ta daca bagi la cap ceva din tot ce s-a scris. ai cerut pareri si le-ai primit.
daca nu aveai nevoie de aceste pareri nu stiu de ce ai mai postat subiectul.probabil te asteptai sa fi aprobata, iar cand ai vazut ca nu e asa te-ai suparat repede!
e problema ta! referitor la ultimul tau post se pare ca am avut dreptate. deocamdata nu sti ce vrei!!
asa ca ..... maturizeaza-te!!!!

Postat pe 27 Martie 2008 17:39
Draga mea, hai sa-tiu dau un raspuns serois(grav la mine..).Uite,in viata ai parte de muuuuuuuuuuuulte experiente.Este foatre inportant ce faci cu aceste experiente.Si sigur ele i-ti vor arata ,ce-i bine si ce-i rau.Daca-ti cladesti viata pe principii nu vei fi dezamagita niciodata.Caci ,ele ,principiile, nu te tradeaza ,nu pleaca,nu mor.Ele raman valabile atat cat nu ti le schimbi.Tu vei sti ce este bine si cei rau ,doar tu pentru tine.Eu stiu ce vreu doar pentru mine.Nu voi sti ce sa-ti zic ,ce vrei tu sa sti ,deoarece, nu stiu ce vrei tu sa sti.Acu esti multumita ???Tu esti singurul"proprietar "al vietii tale.Noi ?Ne dam si doar cu parerea ,despre cum am face noi cu aceasta ..tema.Te pup si-ti doresc sa ai parte de toate experientele posibile,si sa tragi TU ,doar TU(nu noi)concluziile.:)(:
OCTAIA
Postat pe 27 Martie 2008 18:14
din propria experienta iti spun sa te hotarasti cu cine vei ramane ... pentru ca va veni si momentul in care prietenul tau v-a afla de si nu va fi tocmai o priveliste frumoasa....aceasta nelamurire nu te ajuta cu nimic...pentru prietenul tau pe kre il stii de 6 ani tu ai o slabiciune si din cauza asta nu poti renunta la el,,,dar uite ca in viata tre sa faci si anumite compromisuri si trebuie sa te gandesti si la consecinte..sper sa iei o decizie corecta (in fond cum te simti ascunzand prietenului tau treaba asta??nu iti pare deloc rau??si gandeste te u cum te-ai simti daca ai afla ca iubitul tau mai are pe cineva de 1 an de zile:)?
andaluza
Postat pe 27 Martie 2008 19:11
nu stiu de ce te revolta postarile nostre. tu ai cerut opinii( ca sfaturi nu ne permitem).postarile tale se cam bat cap in cap( o data ii iubesti pe amandoi, mai tarziu te joci cu ei pe degete). am spus ca nu ai ramas constanta in afirmatii. ce te supara? dc recitesti tot ce ai postat poti lesne sesiza asta. te-ai expus si la critici. trebuia sa te astepti ca nu putem fi toate de acord sau sa avem aceeasi opinie. pana la urma faci ce vrei cu viata ta!deciziile i-ti apartin. nu am intrat cu bocancii in viata ta , ne-am dat cu parerea, exact asta ai cerut tu. gresesc undeva?

Postat pe 28 Martie 2008 09:39
mda...un alt post ca sa ne aflam in treaba si sa ne revoltam, la autoarea subiectului ma refer, ca n-am fost aclamate si aplaudate la scena deschisa...pe bune c-ajung sa nu mai cred nimic din ce se posteaza p-acilea...poate oamenii se plictisesc, au o viata banala si simt nevoia sa-si inventeze alta si s-o faca si publica, c-asa-i modelul in romania, daca nu te vede 'tata' tara la teveu sau pe vreun site, nu-i palpitant...ca don'soara care scrise aci ba ii iubeste, ba-i joaca pe degete, ba vrea cu ambii, ba i-a lasat balta p-amandoi...ce sa mai credem? caterinca, frate...nu ziceau rau romanii, paine si circ ne trebuie, in rest nimic!

Postat pe 28 Martie 2008 11:49
frumos iulia,directa ca intodeauna,ma bucur sa te revad!pa.
mari58
Postat pe 28 Martie 2008 20:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intentia adulterului este infidelitate sau nu? 316 De la: northstar 15 August 2009 19:09
Tine la mine sau ma minte? 34 De la: anastasia_m 13 August 2010 17:27
ce retete culinare mai stiti? 34 De la: denis_roxana 26 Februarie 2011 13:09
Cum sa fac sa trec peste o relatie care s-a terminat de aproape un an :( 9 De la: kudika133835 1 Martie 2010 19:26
Si-a dat drumul in mine Si nu stiu ce sa fac 37 De la: Micaell 15 Mai 2011 18:31