Setari Cookie-uri

avortul.care ar fi decizia ta?

nb lili!!!
anca0704
Postat pe 9 Iunie 2009 01:05
De la: liliana2005, la data 2009-06-09 00:46:20
De la: marco918, la data 2009-06-09 00:44:02
De la: liliana2005, la data 2009-06-09 00:40:47Uite ce fac eu in loc sa dorm si maine ma duc chiauna la cursuri.
"FEMEILE NU RAMIN INSARCINATE CU SFINTUL DUH ... RESPONSABILITATEA SI DREPTUL DE A HOTARI ESTE SI AL LUI PAPA-LAPTE CU CARE SE CULCA" De acord dar ce facem cu fata de 13 ani violata de bunicul?? Sau cu fata de 20 de ani care are sarcina extra uterina? Si ce facem cu fata careia i s-a spus ca daca va pastra copilul ea va muri 100%? Si cu cea care daca ar pastra sarcina ar trebui sa nasca exact in luna in care are bac-ul si n-ar mai putea merge la facultate, ea fiind printre cei mai buni elevi din scoala? Sunt toate cazuri reale, daca nu e prea mult o sa te rog sa-mi raspunzi la fiecare pe rand, 10 minute mai planuiesc sa stau.





.... bai fetelor ... sinteti COPII sau ce naiba ??? ... astfel de cazuri reprezinta 0.001% din totalul avorturilor ... TREZITI-VA ... fiti mai realiste ... poate la gradinita mai generalizeaza in halul asta dar cred totusi ca nu sinteti la nivelul ala ...



Eu te-am rugat sa-mi raspunzi ce facem cu astfel de cazuri? Sunt cazuri de zi cu zi iar de restul femeilor care fac avorturi fara numar chiar nu ma intereseaza. Eu vreau sa stiu daca femeile astea au "dreptul" sa avorteze.



... ca tot insistati :
... fetitza de 13, si inca citeva ca ea, reprezinta EXACT - 0,00001% din totalul avorturilor ... INTOTDEAUNA vor exista astfel de cazuri regretabile ... dar nici astea sa nu va inchipuiti ca se intimpla oriunde ...
... sarcina extrauterina ... statistic sarcina extrauterina apare cu o probabilitate de 7 ori mai crescuta la femeile care au avut infectii cu transmitere sexuala ... ... deci nu sint apanajul oricui ...
... femei carora li s-a spus ca vor muri 100% ... hai ca asta e tare ... ceva exemple sint ? ... dar REALE ... sa nu imi spuneti ca exista femei atit de bolnave si carora sa la mai arda de sex ... penibil ...
... fata ''eminenta'' care trebuie sa isi dea bacul exact cind va naste ... ... aloo ... unde traiti ??? ... ce naiba chiar le amestecati acolo ? ... e super cunoscut ca orice ''selectionat'' e odorul parintilor indiferent cit e de NEEDUCAT si PROST dar daca nu ii arde de invatat de ce se agata de un motiv atit de penibil ca sa extermine COPILUL ... daca e atit de ''precoce'' si stie ce face de ce nu o/il invata NIMENI sa isi asume RESPUNDEREA FAPTELOR si a SENTIMENTELOR ...

... fetelor ... incurajati CURVARIA si asta va afecta si pe voi ... sa nu credeti ca daca va faceti ca nu intelegeti altii nu vor PROFITA de faptul ca v-ati obisnuit sa va mintiti singure ...

marco918
Postat pe 9 Iunie 2009 01:06
De la: liliana2005, la data 2009-06-09 01:00:53
De la: marco918, la data 2009-06-09 00:51:00
De la: liliana2005, la data 2009-06-09 00:46:20
De la: marco918, la data 2009-06-09 00:44:02
De la: liliana2005, la data 2009-06-09 00:40:47Uite ce fac eu in loc sa dorm si maine ma duc chiauna la cursuri.
"FEMEILE NU RAMIN INSARCINATE CU SFINTUL DUH ... RESPONSABILITATEA SI DREPTUL DE A HOTARI ESTE SI AL LUI PAPA-LAPTE CU CARE SE CULCA" De acord dar ce facem cu fata de 13 ani violata de bunicul?? Sau cu fata de 20 de ani care are sarcina extra uterina? Si ce facem cu fata careia i s-a spus ca daca va pastra copilul ea va muri 100%? Si cu cea care daca ar pastra sarcina ar trebui sa nasca exact in luna in care are bac-ul si n-ar mai putea merge la facultate, ea fiind printre cei mai buni elevi din scoala? Sunt toate cazuri reale, daca nu e prea mult o sa te rog sa-mi raspunzi la fiecare pe rand, 10 minute mai planuiesc sa stau.





.... bai fetelor ... sinteti COPII sau ce naiba ??? ... astfel de cazuri reprezinta 0.001% din totalul avorturilor ... TREZITI-VA ... fiti mai realiste ... poate la gradinita mai generalizeaza in halul asta dar cred totusi ca nu sinteti la nivelul ala ...



Eu te-am rugat sa-mi raspunzi ce facem cu astfel de cazuri? Sunt cazuri de zi cu zi iar de restul femeilor care fac avorturi fara numar chiar nu ma intereseaza. Eu vreau sa stiu daca femeile astea au "dreptul" sa avorteze.



... imi spui si mie BUNUL TAU SIMT ce te indeamna ? ... sa te superi cind esti injurata odata si sa accepti batai zilnice ??? .... cam aici se opreste logica ta ... ajungem si la injuratura dar cred ca bataile au o mai mare importanta ...




Nu ai logica si coerenta absolut deloc, mergi pe o singura idee si o sustii pana in panzele albe, refuzi dialogul si esti recalcitrant, acuzi si esti mereu in ofensiva..

Noapte buna fetelor! Lasa ca mai stam noi de pove pe alte forumuri ca aici avem o cauza pierduta.



...alooo, fetelor ... vi se pare ca nu exista coerenta ... dar de fapt NU AVETI CE SPUNE ... folositi niste CLISEE DE PROST GUST fara sa ginditi ... dati 2 exemple stupide si incercati sa inchideti gura oricui generalizindu-le ... se pare ca va cam lipseste logica si profunzimea ... vreti sa traiti la un nivel de gindire minim si probabil ca doar satisfactiile materiale va mai fac sa ''tresariti'' putin ...

... renuntati cam repede ... vreti rezolvari de gradinita la niste probleme care ar trebui sa va dea de gindit ... nici nu stiti cit va afecteaza barbaria pe care o sustineti ... cite compromisuri faceti chiar voi pentru simplul motiv ca ginditi la nivel de gradinita ... eu am un mar si nu ti-l dau ... si ai si nasul mare ... halal maturitate ...

... chiar ca - NOAPTE BUNA ...
marco918
Postat pe 9 Iunie 2009 01:14
... de ce nu recunoasteti ceva ...

... va este FRICA ... ingrozitor de FRICA ... DE VOI, DE PARINTII VOSTRI, DE SOTII/PRIETENII VOSTRI, DE PROPRIILE SENTIMENTE, DE VALORILE VOASTRE, DE CONSTIINTA VOASTRA, DE CAPACITATEA VOASTRA DE A DISCERNE, DE CAPACITATEA VOASTRA DE A VA DESCURCA FARA COMPROMISURI MAJORE IN VIATA ... de aceea exteminarea copiilor vostri vi se pare CEA MAI ACCEPTABILA SOLUTIE pentru FRICA ...

... degeaba va considerati ''trecute prin viata'', tot ce promovati este ... FRICA ... FRICA ... FRICA ... ati mostenit-o, ati fost educate cu ea, o veti da mai departe ... pina nu va mai ramine cine sa o dea mai departe ...
marco918
Postat pe 9 Iunie 2009 01:21
... alooooo ... CE STITI DESPRE CURSURILE PENTRU GRAVIDE ??? ...


... NIMIC ... ...


... nu ma mira ... ''expertiza'' aveti doar in domeniul AVORTURILOR ... romancutza, romancutza, cu bujori in obrajori ... ... traiti in borcan fetelor si se pare ca va place ...
marco918
Postat pe 9 Iunie 2009 01:26
Despre cursuri ptr gravide gasesti pe www.copilul.ro
jowanna2006
Postat pe 9 Iunie 2009 02:26
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-08 14:03:29
De la: kudika019386, la data 2009-06-08 13:54:02
De la: Kathara, la data 2009-06-08 00:53:42Lasa draga, fii tu sfanta. Eu intre timp n-au de gand sa fac un copil caruia sa nu-i dau ce-i mai bun.


Si cum decizi tu ce-i mai bun pentru un copil? Oare nu ar trebui sa ii oferi,in primul rand,o viata si o copilarie traita in frica de Dumnezeu? Banii consideri cumva ca ar fi ce-i mai bun pentru copilul tau? Banii is ochiul dracului,de la conceptia asta atatia copii insensibili,materialisti si cu suflet de matur.De la conceptia asta pe care o ai si tu si marea majoritate copilaria si-a pierdut farmecul si naivitatea caracteristice.Unui copil ii sunt necesari 2 parinti,iubire,afectiune si pace in familie si atat.De restul are Dumnezeu grija.
Daca nu iti doresti inca copii,nu uita sa iei pastila(pune alarma la mobil),nu fa sex in afara casatoriei,sau,na,in afara unei relatii serioase.Daca nu,suporta si tu consecintele,fa un bebelus,ca,de,n-ai fi prima si nici ultima.Si dupa 9 luni cand se va naste o sa-ti umple inima de fericire cu zambetul lui.


"Unui copil ii sunt necesari 2 parinti,iubire,afectiune si pace in familie si atat.De restul are Dumnezeu grija".......si tu cu ce ai crescut cu pace, cu iubire, cu ce Dumnezeu ai crescut fata? mancarea ti-a pus-o pe masa Dumnezeu sau parintii? Parintii lucrau ca sa-ti poata oferi haine, o scoala, o educatie, sau si pentru asta a platit Dumnezeu tot?
scuza-ma da unele parca nu stiti ce vorbiti. ca sa faci un copil in primul rand trebuie sa ai ce sa-i oferi, k nu-l ingrijesti doar cu iubire si cu afectiune. pacea nu-i ofera scutece, medicamente, mancare.
Dumnezeu nu-ti baga in traista, trebuie sa te zbati ca sa ai ce-i oferi copilului.
[/quote
Da.Pot sa spun ca am crescut cu putin,pe vremea cand eram eu bebe nu existau pampersi,avea mamaia cateva carpe pe care le tot spala la mana(ca nici masina de spalat nu avea),le oparea,de mancat mancam si noi ce gaseam pe la tara,din ceea ce crestea in curte si cultiva pe camp,parintii mei munceau, dar ca sa isi plateasca chiria,nu cred ca le mai ajungeau banii si pentru un copil,erau vremuri grele atunci.Si totusi,daca mama s-ar fi gandit ca sta cu chirie,ca tata e betiv sau ca n-are bani sa-mi ia pampersi eu acum nu mai existam.Totusi,multumesc lui Dumnezeu ca i-a dat ganduri bune mamei si nu m-a avortat,am crescut cum am putut si acum nu-mi lipseste nimic,mai ales mintea.
De asta zic ca nu e nevoie sa le oferiti mare lucru copiilor.Cel mai important lucru este educatia si exemplul pe care il primesc.
kudika019386
Postat pe 9 Iunie 2009 08:47
pt marco(si chiar pt toata lumea)...ne este frica de maimutele scapate de la indoctrinarea comunista. omule...nu esti femeie. nu stii despre ce vorbesti, vezi-ti de ale tale. nu mai stau sa povestesc despre avorturi ca m-am plictisit. acuma, cine arunca un ochi pe topic isi trage propriile concluzii, deja imi pare ca am ajuns la un conflict intre generatii, si voi cei care condamnati avortul pretindeti ca sunteti mai iluminati si intelepti. gresit. uitati-va la greselile voastre, lasati-ne pe noi cu ale noastre. mai bine v-ati ingriji de proprii copiii, pe care nu i-ati avortat ca va era rusine de mama, tata, pisica, bunica. si ca va batea doamne doamne. aveti grija de ei sa nu va dea in cap la batranete ca nu le dati bani sa se duca in crasme. aveti grija sa nu care cumva sa faca fetele voastre avorturi sau baietii vostri sa plateasca pt un avort/pensie alimentara. poate da cel rau sa fiti in situatia asta, as fi tare curioasa de reactia dumneavoastra. repet, atentie la propriile vieti si ale mult iubitilor copii. restul suntem straini si deciziile voastre nu va influenteaza. si fiti siguri ca nici noua nu ne pasa de voi. absolut deloc.
kathara, pot spune cu mana pe inima ca esti mai matura decat multi oameni pe care ii cunosc. si pot spune ca stiui multe persoane, cu diverse situatii si diverse opinii. si ascultandu-le opiniile, fara sa judec sau sa contrazic, trag o concluzie, corecta, gresita, asta depinde de mine si nevoile mele.
cum era si titlul topicului."care ar fi decizia", am spus decizia, acum daca unii oameni cred ca is denaturata, criminala, insensibila etc etc..nu ma intereseaza opinia lor. de asta e democratie oameni buni, evolutie....comunicarea libera si fara judecati. pentru ca nimenui nu-i place sa fie judecat. daca altii s-au obisnuit asa, asta e problema lor.
consider ca am spus ce era de spus, sfatul meu, faceti ce va spune inima, nu ce striga altii pe diverse topicuri. trageti propriile concluzii, doar asa veti fi impacati cu sine.

sycorax
Postat pe 9 Iunie 2009 12:38
De la: marco918, la data 2009-06-09 01:14:02
De la: liliana2005, la data 2009-06-09 01:00:53
De la: marco918, la data 2009-06-09 00:51:00
De la: liliana2005, la data 2009-06-09 00:46:20
De la: marco918, la data 2009-06-09 00:44:02
De la: liliana2005, la data 2009-06-09 00:40:47Uite ce fac eu in loc sa dorm si maine ma duc chiauna la cursuri.
"FEMEILE NU RAMIN INSARCINATE CU SFINTUL DUH ... RESPONSABILITATEA SI DREPTUL DE A HOTARI ESTE SI AL LUI PAPA-LAPTE CU CARE SE CULCA" De acord dar ce facem cu fata de 13 ani violata de bunicul?? Sau cu fata de 20 de ani care are sarcina extra uterina? Si ce facem cu fata careia i s-a spus ca daca va pastra copilul ea va muri 100%? Si cu cea care daca ar pastra sarcina ar trebui sa nasca exact in luna in care are bac-ul si n-ar mai putea merge la facultate, ea fiind printre cei mai buni elevi din scoala? Sunt toate cazuri reale, daca nu e prea mult o sa te rog sa-mi raspunzi la fiecare pe rand, 10 minute mai planuiesc sa stau.





.... bai fetelor ... sinteti COPII sau ce naiba ??? ... astfel de cazuri reprezinta 0.001% din totalul avorturilor ... TREZITI-VA ... fiti mai realiste ... poate la gradinita mai generalizeaza in halul asta dar cred totusi ca nu sinteti la nivelul ala ...



Eu te-am rugat sa-mi raspunzi ce facem cu astfel de cazuri? Sunt cazuri de zi cu zi iar de restul femeilor care fac avorturi fara numar chiar nu ma intereseaza. Eu vreau sa stiu daca femeile astea au "dreptul" sa avorteze.



... imi spui si mie BUNUL TAU SIMT ce te indeamna ? ... sa te superi cind esti injurata odata si sa accepti batai zilnice ??? .... cam aici se opreste logica ta ... ajungem si la injuratura dar cred ca bataile au o mai mare importanta ...




Nu ai logica si coerenta absolut deloc, mergi pe o singura idee si o sustii pana in panzele albe, refuzi dialogul si esti recalcitrant, acuzi si esti mereu in ofensiva..

Noapte buna fetelor! Lasa ca mai stam noi de pove pe alte forumuri ca aici avem o cauza pierduta.



...alooo, fetelor ... vi se pare ca nu exista coerenta ... dar de fapt NU AVETI CE SPUNE ... folositi niste CLISEE DE PROST GUST fara sa ginditi ... dati 2 exemple stupide si incercati sa inchideti gura oricui generalizindu-le ... se pare ca va cam lipseste logica si profunzimea ... vreti sa traiti la un nivel de gindire minim si probabil ca doar satisfactiile materiale va mai fac sa ''tresariti'' putin ...

... renuntati cam repede ... vreti rezolvari de gradinita la niste probleme care ar trebui sa va dea de gindit ... nici nu stiti cit va afecteaza barbaria pe care o sustineti ... cite compromisuri faceti chiar voi pentru simplul motiv ca ginditi la nivel de gradinita ... eu am un mar si nu ti-l dau ... si ai si nasul mare ... halal maturitate ...

... chiar ca - NOAPTE BUNA ...


Nu am folosit nici un cliseu, am incercat sa te provoc la un dialog real, cat se poate de uman, referindu-ma la situatii reale pe care eu le intalnesc aproape zi de zi si care intr-un fel sau altul ma afecteaza si ma fac sa nu accept oamenii care "rezolva" lucrurile asa cum o faci tu. Nu au fost exemple stupide, iti ceream parerea vis a vis de probleme reale, vis a vis de dramele pe care unele femei pe care le-ai blamat atata le traiesc.
Nivelul meu de gandire nu este minim si nici nu am incercat sa iti inchid gura cu acele exemple. Repet, m-a interesat parerea ta, daca acele femei "au voie" in conceptia ta sa faca avort. La fel cum ma intereseaza parerea oricui.
liliana2005
Postat pe 9 Iunie 2009 15:56
De la: marco918, la data 2009-06-09 01:21:57... de ce nu recunoasteti ceva ...

... va este FRICA ... ingrozitor de FRICA ... DE VOI, DE PARINTII VOSTRI, DE SOTII/PRIETENII VOSTRI, DE PROPRIILE SENTIMENTE, DE VALORILE VOASTRE, DE CONSTIINTA VOASTRA, DE CAPACITATEA VOASTRA DE A DISCERNE, DE CAPACITATEA VOASTRA DE A VA DESCURCA FARA COMPROMISURI MAJORE IN VIATA ... de aceea exteminarea copiilor vostri vi se pare CEA MAI ACCEPTABILA SOLUTIE pentru FRICA ...

... degeaba va considerati ''trecute prin viata'', tot ce promovati este ... FRICA ... FRICA ... FRICA ... ati mostenit-o, ati fost educate cu ea, o veti da mai departe ... pina nu va mai ramine cine sa o dea mai departe ...


Mie personal imi este frica de doua lucruri : 1. imi este frica sa ajung sa-mi traiesc viata intr-un mod mizerabil, sa ajung sa impart mizerie in stanga si in dreapta prin simpla mea prezenta si de asta sa-mi dau seama abia cand voi avea o varsta.
2. Imi este extrem de frica de moarte si de ce va veni dupa (evident la divinitate ma refer).

Nu-mi este frica de mine, de parintii mei (care in viata lor nu mi-au dat o palma macar), nu-mi este frica de valorile mele, pe care mi le-am stabilit foarte clar si dupa care ma ghidez mereu, nu-mi este frica de capacitatea mea de a face compromisuri pentru ca nu am facut niciodata si pot spune asta cu mana pe inima (este unul dintre lucrurile de care sunt mandra ca am reusit sa nu le fac). Si nu-mi este frica de absolut nici un alt lucru pe care l-ai enumerat. Mereu am facut doar ce am crezut ca e bine, nu am facut rau intentionat nimanui si am incercat sa fac numai ceea ce mi-am dorit EU fara sa trec peste dorintele celor dragi mie. Nu ma consider absolut deloc trecuta prin viata, abia astept sa vad ce imi rezerva viata si stiu si vreau mereu sa invat ceva. Eu sunt unul dintre oamenii care isi doreste sa invete mereu si nu va considera vreodata ca este"trecut prin viata". Pentru ca pana si un copil de 5 ani te poate invata ceva. Dar asta cineva ca tine nu va accepta niciodata.
liliana2005
Postat pe 9 Iunie 2009 16:22
De la: liliana2005, la data 2009-06-09 16:22:44
De la: marco918, la data 2009-06-09 01:21:57... de ce nu recunoasteti ceva ...

... va este FRICA ... ingrozitor de FRICA ... DE VOI, DE PARINTII VOSTRI, DE SOTII/PRIETENII VOSTRI, DE PROPRIILE SENTIMENTE, DE VALORILE VOASTRE, DE CONSTIINTA VOASTRA, DE CAPACITATEA VOASTRA DE A DISCERNE, DE CAPACITATEA VOASTRA DE A VA DESCURCA FARA COMPROMISURI MAJORE IN VIATA ... de aceea exteminarea copiilor vostri vi se pare CEA MAI ACCEPTABILA SOLUTIE pentru FRICA ...

... degeaba va considerati ''trecute prin viata'', tot ce promovati este ... FRICA ... FRICA ... FRICA ... ati mostenit-o, ati fost educate cu ea, o veti da mai departe ... pina nu va mai ramine cine sa o dea mai departe ...


Mie personal imi este frica de doua lucruri : 1. imi este frica sa ajung sa-mi traiesc viata intr-un mod mizerabil, sa ajung sa impart mizerie in stanga si in dreapta prin simpla mea prezenta si de asta sa-mi dau seama abia cand voi avea o varsta.
2. Imi este extrem de frica de moarte si de ce va veni dupa (evident la divinitate ma refer).

Nu-mi este frica de mine, de parintii mei (care in viata lor nu mi-au dat o palma macar), nu-mi este frica de valorile mele, pe care mi le-am stabilit foarte clar si dupa care ma ghidez mereu, nu-mi este frica de capacitatea mea de a face compromisuri pentru ca nu am facut niciodata si pot spune asta cu mana pe inima (este unul dintre lucrurile de care sunt mandra ca am reusit sa nu le fac). Si nu-mi este frica de absolut nici un alt lucru pe care l-ai enumerat. Mereu am facut doar ce am crezut ca e bine, nu am facut rau intentionat nimanui si am incercat sa fac numai ceea ce mi-am dorit EU fara sa trec peste dorintele celor dragi mie. Nu ma consider absolut deloc trecuta prin viata, abia astept sa vad ce imi rezerva viata si stiu si vreau mereu sa invat ceva. Eu sunt unul dintre oamenii care isi doreste sa invete mereu si nu va considera vreodata ca este"trecut prin viata". Pentru ca pana si un copil de 5 ani te poate invata ceva. Dar asta cineva ca tine nu va accepta niciodata.




... ce demonstratie ... impresionant ... vrei raspunsuri la fapte pe care TU le vezi zilnic ??? ... adica la cele pe care le enumerai - bunicii violatori, fete ''eminente'' care ajung sa nasca in ziua bacalaureatului, sarcini extrauterine, si ''domnisoare'' care vor sex dar nu isi doresc PROPRII COPII ... inteleg ca asta este lumea in care traiesti ... iar raspunsurile ti le-am dat deja dar nu vrei sa le rumegi ...

... pentru ceea ce spui exista LEGI SCRISE dar NESCRISE, exista MEDICINA ... dar asa cum ti-am mai spus - NU SINT REPREZENTATIVE ... marea masa a avorturilor se fac de femei, care pretin ca sint ''educate'' , care pretind ca ''stiu ce vor'', care pretind ca sint ''responsabile'' ...

... ceea ce nu vrei sa intelegi este pentru marea lor majoritate, NU METODA PRIN CARE ISI EXTERMINA COPII CONTEAZA CI FAPTUL CA II CONSIDERA DIN START, CHIAR INAINTE DE AI VEDEA, NISTE FIINTE INOPORTUNE ... asta ar trebui sa te INGROZEASCA ... asta sint in marea lor majoritate femeile de astazi ... niste obiecte sexuale autodistructive ...

marco918
Postat pe 9 Iunie 2009 18:20

scrisoarea lui Mihai Bendeac (Mondenii) catre ....cine vreti voi

Ante-scriptum – Vineri seara am oprit la o benzinarie ca sa alimentez scuterul (folosesc rar in perioada asta “decaportabila” caci cu motoreta e mai simpla viata in oras). Pun eu 3 litri fara plumb si intru sa platesc. In fata mea, o doamna. Achita. Scot si eu banii din buzunar si n-apuc sa-i intind ca in incinta patrunde val-vartej un cocalar la vreo 40 de ani. Tricou Adidas, bermude Adidas, papuci Adidas, sapca Adidas, creier Adidas. “- Cine p..a mea si-a lasat motoreta aia la pompa ca a incurcat tot acolo?!” “- Eu. Dar de ce am incurcat?!” (Ma recunoaste dar dupa 3 secunde de pauza se decide sa nu lase garda). – Pai de ce-ai lasat-o acolo?! _ pai unde s-o las? Daca eram cu masina, unde o lasam pana achitam benzina?! Benzinarul intervine si el : “-Cu ce a incurcat domnule?! Plateste si pleaca” “- Pai ce p..a mea baaaaa!!! Am ajuns sa stau ca prostu’ dupa o motoreta?!” Eu zic : “P ai cine va pune? Stati ca desteptu’…” “- Ma iei la misto?! Ce p..a mea!!!” Ies afara. Masina ghertoiului, un BMW X6, era parcat la 3 milimetri de scuter. Zice : “Poate mi-o zgarii”. Nu i-am zgariat-o. Am plecat si m-am oprit dupa 200 de metri. Am tras pe dreapta si am plans protejat de casca. Da! recunosc! Am plans! Am plans pentru ca mi-am imaginat ce s-ar fi intamplat daca as fi fost un roman obisnuit si nu “vedeta” de la televizor. M-ar fi omorat? Am plans pentru ca astia vor ajunge atat de multi incat ne vor ingropa. Am plans pentru ca pe ala nu-l va intreba nimeni din ce bani si-a luat BMW-ul. Am plans de ciuda ca ne vor strivi visele. Am plans pentru frate-meu care are nesansa de a creste langa ei. AM plans pentru ca am ajuns la decizia de a nu avea copii vreodata caci nu vreau sa traiasca in lumea astora. Caci lumea va fi a lor! Nu va mintiti! Nu va amagiti! Va fi lumea lui Salam si a lui Guta! Lumea camatarilor, s menarilor, manelistilor, cocalarilor, burtosilor, nesimtitilor. Pentru ca nevestele si gagicile astora sunt mereu gravide! Pentru ca fiecare au cate 4-5 copii.
Apoi m-am revoltat! Si m-am gandit ce mult mi-as dori sa am pistol legal, cu permis, si de cate ori se intampla sa dau peste un animal ca asta sa trec pe langa el si sa-l injur in soapta de mama. El va lua foc si ma va lovi. Eu scot pistolul si poc! Direct in cap! Legitima aparare.Cat despre faptul ca astia fac copii, cu regret va spun ca usor-usor devin extremist in cel mai dur sens al termenului…




... ... uitati-va bine la ceea ce scrie cel de sus ... E DISPERAT PENTRU CA ALTII SINT MAI MULTI SI FAC LEGEA ... DAR NU E CAPABIL SA PROCREEZE, SA AIBA O SINGURA FEMEIE ... NU E CAPABIL SA AIBA PROPRII LUI COPII ... DAR II URASTE PE AI ALTUIA ... ROMANII AU ATIT DE MULTE DE FACUT IN VIATA INCIT NU AU TIMP SA ISI MAI RESPECTE COPII ... EEE, LASA CA MAI FAC UNUL ... ORICARE E LA FEL DE BUN ... nu iubesc tigani, dar degeaba va ingroziti si ii uriti ... ei au curajul(!!!) de isi creste copii ... iar femeile de ai naste ... si vor reusi ... voi ramineti cu URA si impresia ca nu sinteti intelese ... ... munciti degeaba ... munciti pentru altii ... ... PRIMITIVISMUL PE CARE IL SLAVITI VA V-A ADUCE SI BINEMERITATA RECUNOASTERE ... romania, tara maimutelor si a avortatilor, tara visatorilor, a povestilor, a urii, a invidiei, a cinismului, a prostie la nivel inalt ... poate cind va aparea rromania se va schimba ceva ...
marco918
Postat pe 9 Iunie 2009 18:40
lasa-neeeee lasa-neeeeeee.....pleaca odata ca nu mai avem ce discuta cu tine frustratule!!!!!
ScorpiutsA
Postat pe 9 Iunie 2009 18:56
Mie mi-e frica de prosti si de incuiati, deci de tine draga Marco.
Kathara
Postat pe 9 Iunie 2009 19:08
De la: marco918, la data 2009-06-08 23:39:38
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 13:27:41intrebare pentru "sfinte" si "sfinti"

puneti-va in urmatoarea situatie (va asigur ca nu e absolut nimic exagerat, ce nu se gaseste si in viata reala):
stati intr-o garsoniera inchiriata cu unul din parinti, sunteti cu un tip ok, dar in nici un caz husband material, aveti un serviciu de la care va ganditi serios sa va dati demisia (timpul pa care il alocati serviciului e mult prea mult, salariul ok, dar nu7 destul de mare cat sa va motiveze sa ramaneti)... si va bate gandul sa plecati in strainatate.
Buuun, sa zicem ca se intampla un accident si ramaneti insarcinata. Ce ati face?

sau va mai dau un caz:
sunteti casatorita, si ati pornit o afacere cu sotul si parintii; parintii v-au injughiat pe la psate si acum sunteti lefteri. Stati cu mama sotului, dar intr-un oras fara nici un viitor, stiind ca la Bucuresti de bine de rau va asteapta o slujba (care va rapeste insa mult timp si energie) si, acolo, in mod obligatoriu veti sta cu chirie (ca n-aveti cum altcumva). Peste o saptamana aflati ca sunteti insarcinata. Ce faceti? (ganditi-va bine, nu-i usor pentru psihicul unei femei sa afle ca proprii parinti nu dau doi bani pe ea, ci pe banii ei!!!)


si va mai pot da exemple din viata reala




... pisicuta draga ... ce are su_a cu prefectura ... de ce esti ingrozita sa te MATURIZEZI ... daca asa cum spui ai niste PARINTI DE NIMIC, de ce insisti sa devii ca ei ? ... doar ca sa le dai peste nas cu banii ... doar ca sa perpetuezi o situatie de prost gust ... adica daca proprii tai parinti sint niste mici maimute asta trebuie sa te ''AMBITIONEZE'' sa devii ca ei ... asculta aici, daca ai in fata un IMBECIL, nu te pune cu el ca risti sa ajungi la fel ca si el ... indiferent daca persoana respectiva face parte din familie ... evita-l si vezi-ti de drumul tau ... MATURIZEAZA-TE si ASUMATI RESPONSABILITATEA FAPTELRO TALE ... SINGUR/A ... nu te caciuli pentru niste favoruri jignitoare din partea lor ... imultumeste-te CU CE POTI FACE TU SI FAMILIA TA ... ntimplator in strainatate femeile INSARCINATE sint respectate, indiferent de situatia lor familiala ...


du-te tata si te-mpusca
ori raspunzi la intrebare ori iti tii pliscul stricat

moama, nu e in stare unul sa raspunda calumea, stiti numai sa dati cu pietre (nu, nu e vorba de mine, dar deh, iti trebuie ceva neuroni sa procesezi acest lucru)

Hai, la Balaceanca cu tine
kitty_krieger
Postat pe 9 Iunie 2009 19:13
De la: marco918, la data 2009-06-09 18:40:53
scrisoarea lui Mihai Bendeac (Mondenii) catre ....cine vreti voi

Ante-scriptum – Vineri seara am oprit la o benzinarie ca sa alimentez scuterul (folosesc rar in perioada asta “decaportabila” caci cu motoreta e mai simpla viata in oras). Pun eu 3 litri fara plumb si intru sa platesc. In fata mea, o doamna. Achita. Scot si eu banii din buzunar si n-apuc sa-i intind ca in incinta patrunde val-vartej un cocalar la vreo 40 de ani. Tricou Adidas, bermude Adidas, papuci Adidas, sapca Adidas, creier Adidas. “- Cine p..a mea si-a lasat motoreta aia la pompa ca a incurcat tot acolo?!” “- Eu. Dar de ce am incurcat?!” (Ma recunoaste dar dupa 3 secunde de pauza se decide sa nu lase garda). – Pai de ce-ai lasat-o acolo?! _ pai unde s-o las? Daca eram cu masina, unde o lasam pana achitam benzina?! Benzinarul intervine si el : “-Cu ce a incurcat domnule?! Plateste si pleaca” “- Pai ce p..a mea baaaaa!!! Am ajuns sa stau ca prostu’ dupa o motoreta?!” Eu zic : “P ai cine va pune? Stati ca desteptu’…” “- Ma iei la misto?! Ce p..a mea!!!” Ies afara. Masina ghertoiului, un BMW X6, era parcat la 3 milimetri de scuter. Zice : “Poate mi-o zgarii”. Nu i-am zgariat-o. Am plecat si m-am oprit dupa 200 de metri. Am tras pe dreapta si am plans protejat de casca. Da! recunosc! Am plans! Am plans pentru ca mi-am imaginat ce s-ar fi intamplat daca as fi fost un roman obisnuit si nu “vedeta” de la televizor. M-ar fi omorat? Am plans pentru ca astia vor ajunge atat de multi incat ne vor ingropa. Am plans pentru ca pe ala nu-l va intreba nimeni din ce bani si-a luat BMW-ul. Am plans de ciuda ca ne vor strivi visele. Am plans pentru frate-meu care are nesansa de a creste langa ei. AM plans pentru ca am ajuns la decizia de a nu avea copii vreodata caci nu vreau sa traiasca in lumea astora. Caci lumea va fi a lor! Nu va mintiti! Nu va amagiti! Va fi lumea lui Salam si a lui Guta! Lumea camatarilor, s menarilor, manelistilor, cocalarilor, burtosilor, nesimtitilor. Pentru ca nevestele si gagicile astora sunt mereu gravide! Pentru ca fiecare au cate 4-5 copii.
Apoi m-am revoltat! Si m-am gandit ce mult mi-as dori sa am pistol legal, cu permis, si de cate ori se intampla sa dau peste un animal ca asta sa trec pe langa el si sa-l injur in soapta de mama. El va lua foc si ma va lovi. Eu scot pistolul si poc! Direct in cap! Legitima aparare.Cat despre faptul ca astia fac copii, cu regret va spun ca usor-usor devin extremist in cel mai dur sens al termenului…




... ... uitati-va bine la ceea ce scrie cel de sus ... E DISPERAT PENTRU CA ALTII SINT MAI MULTI SI FAC LEGEA ... DAR NU E CAPABIL SA PROCREEZE, SA AIBA O SINGURA FEMEIE ... NU E CAPABIL SA AIBA PROPRII LUI COPII ... DAR II URASTE PE AI ALTUIA ... ROMANII AU ATIT DE MULTE DE FACUT IN VIATA INCIT NU AU TIMP SA ISI MAI RESPECTE COPII ... EEE, LASA CA MAI FAC UNUL ... ORICARE E LA FEL DE BUN ... nu iubesc tigani, dar degeaba va ingroziti si ii uriti ... ei au curajul(!!!) de isi creste copii ... iar femeile de ai naste ... si vor reusi ... voi ramineti cu URA si impresia ca nu sinteti intelese ... ... munciti degeaba ... munciti pentru altii ... ... PRIMITIVISMUL PE CARE IL SLAVITI VA V-A ADUCE SI BINEMERITATA RECUNOASTERE ... romania, tara maimutelor si a avortatilor, tara visatorilor, a povestilor, a urii, a invidiei, a cinismului, a prostie la nivel inalt ... poate cind va aparea rromania se va schimba ceva ...


Nu sunt rasista...dar hai sa-ti spun ceva...
Vrei sa sti de ce fac tiganii atat de multi copii??
Pentru ca se duc in alte tari si nu mai trebuie sa munceasca!!!!Stau pe spinarea multor state....care le plateste pensia alimentara.De asta!
Vrei exemple.....Austria,Suedia,Italia,chiar si Canada.....si astea sunt doar cateva.
Tu vorbesti despre primitism? Pai dai dovada de el ....din plin!!
Ai vazut tu alte tari....ca sa vorbesti in cunostinta de cauza???hmmm? NU CRED!
Esti limitat in gandire .....si probabil prea intoxicat de religie.
Te-o fi investit Dumnezeu cu puterea lui....de iti permiti sa judeci
andreea1976
Postat pe 9 Iunie 2009 19:21
asta ca sa nu mia zic ca are o obsesie cu procentul 0,0001%
ca a facut el anchete sociale si cercetari la greu pe domeniu

pup andreea
kitty_krieger
Postat pe 9 Iunie 2009 19:24
Buna fetelor...ce mai faceti, cum mai sunteti? (daca intelegeti aluzia )
ScorpiutsA
Postat pe 9 Iunie 2009 19:27
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-09 19:24:53asta ca sa nu mia zic ca are o obsesie cu procentul 0,0001%
ca a facut el anchete sociale si cercetari la greu pe domeniu

pup andreea

ce anchete sociale???? ce cercetari in domeniu?? chiar sunt curioasa cce studii are, mai exact spus, ce scrie pe diploma lui???
anca0704
Postat pe 9 Iunie 2009 19:28
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-09 19:24:53asta ca sa nu mia zic ca are o obsesie cu procentul 0,0001%
ca a facut el anchete sociale si cercetari la greu pe domeniu

pup andreea

O fi barbatul lui madame inchizitie? ca prea se potrivesc
Pupici si tie scumpa
andreea1976
Postat pe 9 Iunie 2009 19:29
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-09 19:27:25Buna fetelor...ce mai faceti, cum mai sunteti? (daca intelegeti aluzia )


iar mi-a venit ciclul, la naiba
kitty_krieger
Postat pe 9 Iunie 2009 19:30
apropo...de ce are nick name de baiat si avatar cu fatza unei domnisoare???
anca0704
Postat pe 9 Iunie 2009 19:30
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-09 19:30:34
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-09 19:27:25Buna fetelor...ce mai faceti, cum mai sunteti? (daca intelegeti aluzia )


iar mi-a venit ciclul, la naiba

si tie???
anca0704
Postat pe 9 Iunie 2009 19:31
De la: anca0704, la data 2009-06-09 19:31:07
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-09 19:30:34
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-09 19:27:25Buna fetelor...ce mai faceti, cum mai sunteti? (daca intelegeti aluzia )


iar mi-a venit ciclul, la naiba

si tie???


la mine urmeaza
da pe mine nu ma pupaaaaaatiii?
ScorpiutsA
Postat pe 9 Iunie 2009 19:33
De la: anca0704, la data 2009-06-09 19:31:07
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-09 19:30:34
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-09 19:27:25Buna fetelor...ce mai faceti, cum mai sunteti? (daca intelegeti aluzia )


iar mi-a venit ciclul, la naiba

si tie???

Si voua?
andreea1976
Postat pe 9 Iunie 2009 19:33
aaaaaaaaa.............m-am prins...e o EA!
si totusi......de unde esti tu asa sigura de cercetarile tale?? ce scoala ai terminat???
anca0704
Postat pe 9 Iunie 2009 19:33
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-09 19:33:18
De la: anca0704, la data 2009-06-09 19:31:07
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-09 19:30:34
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-09 19:27:25Buna fetelor...ce mai faceti, cum mai sunteti? (daca intelegeti aluzia )


iar mi-a venit ciclul, la naiba

si tie???


la mine urmeaza
da pe mine nu ma pupaaaaaatiii?



scuze de intarziere
andreea1976
Postat pe 9 Iunie 2009 19:34
De la: andreea1976, la data 2009-06-09 19:29:08
O fi barbatul lui madame inchizitie? ca prea se potrivesc
Pupici si tie scumpa


asa cred si eu

si ma indoiesc foarte tare ca e in deplinatatea facultatilor mintale
kitty_krieger
Postat pe 9 Iunie 2009 19:36
De la: anca0704, la data 2009-06-09 19:33:38aaaaaaaaa.............m-am prins...e o EA!
si totusi......de unde esti tu asa sigura de cercetarile tale?? ce scoala ai terminat???

eram ironica la faza cu cercetarile

@scorpiuta
kitty_krieger
Postat pe 9 Iunie 2009 19:37
deci pana la urma e o ea totusi...asa zice la profil...
anca0704
Postat pe 9 Iunie 2009 19:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac ??? 143 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:25
buna 32 De la: vitamina_c 20 Aprilie 2011 22:09
avortoni pentru supa..da.. e adevarat! din pacate! 12 De la: 29 Februarie 2012 22:11
:D 14 De la: pisicuta_razboinica 1 Iulie 2009 15:16
HELP!!!! 14 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:26