Setari Cookie-uri

avortul.care ar fi decizia ta?

De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 13:54:13
Te intreb,cand faci sex ,faci singura???.sau esti asa innebunita dupa el,incat numai gandesti.in primul rand inainte,sa te arunci in pat,te gandesti bine( ma refer la situatile tale).
1- stai intr-o garsionera cu parintii- patetic pot spune.adica esti atat de incapabila incat sa iti iei viata in maini,preferi sa stai cu parinti.( prefer sa stau cu chirie,singura,si sa muncesc pe rupte,de altfel ce am si facut,nu am stat cu parintii pana la 30 de ani,de la 18 ani am muncit,mi-am dorit independenta-finaciara,si tot ce include independenta).


Iar a 2 sitiuatie ar fi cam mult de discutat.dar din nou se observa prostia,ca nu stie " aceea femeie", sa tarag foc la oala ei.nu zic,sa nu iti respecti parinti,dar totusi gandeste-te .tu iti lasi viata ta in mainile cuiva( ma refer la afacerea aia de care spuneai).
Ca o concluzie,sa recunoastem ,multe ,foarte multe,femei slabe,si proaste,imi pare rau sa o spun,dar asta e adevarul.

Si ca sa nu consideri ca ma cred eu desteapta sau mai stiu eu ce- 1,greseti,ok,fiecare greseste,dar asta nu inseamna,sa nu lupti,sa faci ceva,pt ati rascumpara greseala,NU CREZI ???????


deci, concluzia ta e ca acele femei sunt niste proaste

Bravos...
eu iti ziceam sa te pui in situatia respectiva si sa spui ce ai face, nu sa dai cu pietre, sfanto!!!!

in cazul unu in caz ca nu ai citi bine, fata sta intr-o garsoniera INCHIRIATA doar cu TATAL... si asta din cauza unor probleme in familie... ficare isi pune jumatea lui in casa.... tatal nu are cum sa se descurce singur cu chiria, asa cum nu o poate face nici fiica (daca ar sta fiecare cu garsoniera lui inchiriata).... Dar e greu rau sa gandesti, nu????

IN cazul doi, zau ca nu ti-as dori sa afli ca cei care te-au crescut o viata si in care ai avut atata incredere, cum dau de bani, cum te arunca la gunoi

E greu rau sa folosesti putinii nueroni pe care-i ai, sfanto????
kitty_krieger
Postat pe 8 Iunie 2009 13:59
De la: kudika019386, la data 2009-06-08 13:54:02
De la: Kathara, la data 2009-06-08 00:53:42Lasa draga, fii tu sfanta. Eu intre timp n-au de gand sa fac un copil caruia sa nu-i dau ce-i mai bun.


Si cum decizi tu ce-i mai bun pentru un copil? Oare nu ar trebui sa ii oferi,in primul rand,o viata si o copilarie traita in frica de Dumnezeu? Banii consideri cumva ca ar fi ce-i mai bun pentru copilul tau? Banii is ochiul dracului,de la conceptia asta atatia copii insensibili,materialisti si cu suflet de matur.De la conceptia asta pe care o ai si tu si marea majoritate copilaria si-a pierdut farmecul si naivitatea caracteristice.Unui copil ii sunt necesari 2 parinti,iubire,afectiune si pace in familie si atat.De restul are Dumnezeu grija.
Daca nu iti doresti inca copii,nu uita sa iei pastila(pune alarma la mobil),nu fa sex in afara casatoriei,sau,na,in afara unei relatii serioase.Daca nu,suporta si tu consecintele,fa un bebelus,ca,de,n-ai fi prima si nici ultima.Si dupa 9 luni cand se va naste o sa-ti umple inima de fericire cu zambetul lui.


"Unui copil ii sunt necesari 2 parinti,iubire,afectiune si pace in familie si atat.De restul are Dumnezeu grija".......si tu cu ce ai crescut cu pace, cu iubire, cu ce Dumnezeu ai crescut fata? mancarea ti-a pus-o pe masa Dumnezeu sau parintii? Parintii lucrau ca sa-ti poata oferi haine, o scoala, o educatie, sau si pentru asta a platit Dumnezeu tot?
scuza-ma da unele parca nu stiti ce vorbiti. ca sa faci un copil in primul rand trebuie sa ai ce sa-i oferi, k nu-l ingrijesti doar cu iubire si cu afectiune. pacea nu-i ofera scutece, medicamente, mancare.
Dumnezeu nu-ti baga in traista, trebuie sa te zbati ca sa ai ce-i oferi copilului.
ScorpiutsA
Postat pe 8 Iunie 2009 14:03
asta ca sa nu mai zic cat ma oripilati voi astea care considerati ca o femeie care face sex de placere e o c*urva sau una care chiar n-are de gand sa se casatoreasca cu iubitul ei....

Doamne, ce mentalitate puteti avea.... de aici toate necazurile voasrte in dragoste, in caz ca nu stiati
kitty_krieger
Postat pe 8 Iunie 2009 14:05
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 13:59:49
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 13:54:13
Te intreb,cand faci sex ,faci singura???.sau esti asa innebunita dupa el,incat numai gandesti.in primul rand inainte,sa te arunci in pat,te gandesti bine( ma refer la situatile tale).
1- stai intr-o garsionera cu parintii- patetic pot spune.adica esti atat de incapabila incat sa iti iei viata in maini,preferi sa stai cu parinti.( prefer sa stau cu chirie,singura,si sa muncesc pe rupte,de altfel ce am si facut,nu am stat cu parintii pana la 30 de ani,de la 18 ani am muncit,mi-am dorit independenta-finaciara,si tot ce include independenta).


Iar a 2 sitiuatie ar fi cam mult de discutat.dar din nou se observa prostia,ca nu stie " aceea femeie", sa tarag foc la oala ei.nu zic,sa nu iti respecti parinti,dar totusi gandeste-te .tu iti lasi viata ta in mainile cuiva( ma refer la afacerea aia de care spuneai).
Ca o concluzie,sa recunoastem ,multe ,foarte multe,femei slabe,si proaste,imi pare rau sa o spun,dar asta e adevarul.

Si ca sa nu consideri ca ma cred eu desteapta sau mai stiu eu ce- 1,greseti,ok,fiecare greseste,dar asta nu inseamna,sa nu lupti,sa faci ceva,pt ati rascumpara greseala,NU CREZI ???????


deci, concluzia ta e ca acele femei sunt niste proaste

Bravos...
eu iti ziceam sa te pui in situatia respectiva si sa spui ce ai face, nu sa dai cu pietre, sfanto!!!!

in cazul unu in caz ca nu ai citi bine, fata sta intr-o garsoniera INCHIRIATA doar cu TATAL... si asta din cauza unor probleme in familie... ficare isi pune jumatea lui in casa.... tatal nu are cum sa se descurce singur cu chiria, asa cum nu o poate face nici fiica (daca ar sta fiecare cu garsoniera lui inchiriata).... Dar e greu rau sa gandesti, nu????

IN cazul doi, zau ca nu ti-as dori sa afli ca cei care te-au crescut o viata si in care ai avut atata incredere, cum dau de bani, cum te arunca la gunoi

E greu rau sa folosesti putinii nueroni pe care-i ai, sfanto????


Pisicuto mama, nu vezi ca orice le-ai spune e totuna pt ele? de parca ar fi niste cai inhamati la caruta si nu vad nimic decat inainte. orice situatie le-ai da, nu conteaza draga ca Dumnezeu iti pune painea pe masa, Dumnezeu te imbraca, te incalta, te trimite la scoala, etc......
ScorpiutsA
Postat pe 8 Iunie 2009 14:08
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-08 14:08:09
Pisicuto mama, nu vezi ca orice le-ai spune e totuna pt ele? de parca ar fi niste cai inhamati la caruta si nu vad nimic decat inainte. orice situatie le-ai da, nu conteaza draga ca Dumnezeu iti pune painea pe masa, Dumnezeu te imbraca, te incalta, te trimite la scoala, etc......


cred ca cel mai bine ma calmez si incerc sa le evit pe acest forum, ca ai dreptate

kitty_krieger
Postat pe 8 Iunie 2009 14:11
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 14:05:58asta ca sa nu mai zic cat ma oripilati voi astea care considerati ca o femeie care face sex de placere e o c*urva sau una care chiar n-are de gand sa se casatoreasca cu iubitul ei....

Doamne, ce mentalitate puteti avea.... de aici toate necazurile voasrte in dragoste, in caz ca nu stiati


Ai dreptate
Completare......Asta e mentalitatea intoxicata de prea multa religie
andreea1976
Postat pe 8 Iunie 2009 14:13
De la: kudika019386, la data 2009-06-08 13:54:02
De la: Kathara, la data 2009-06-08 00:53:42Lasa draga, fii tu sfanta. Eu intre timp n-au de gand sa fac un copil caruia sa nu-i dau ce-i mai bun.


Si cum decizi tu ce-i mai bun pentru un copil? Oare nu ar trebui sa ii oferi,in primul rand,o viata si o copilarie traita in frica de Dumnezeu? Banii consideri cumva ca ar fi ce-i mai bun pentru copilul tau? Banii is ochiul dracului,de la conceptia asta atatia copii insensibili,materialisti si cu suflet de matur.De la conceptia asta pe care o ai si tu si marea majoritate copilaria si-a pierdut farmecul si naivitatea caracteristice.Unui copil ii sunt necesari 2 parinti,iubire,afectiune si pace in familie si atat.De restul are Dumnezeu grija.
Daca nu iti doresti inca copii,nu uita sa iei pastila(pune alarma la mobil),nu fa sex in afara casatoriei,sau,na,in afara unei relatii serioase.Daca nu,suporta si tu consecintele,fa un bebelus,ca,de,n-ai fi prima si nici ultima.Si dupa 9 luni cand se va naste o sa-ti umple inima de fericire cu zambetul lui.


Cum decid? Cu mintea mea pe care mi-a dat-o Dumnezeu. Daca iau hotararea [proasta, asta-i vina lui Dumnezeu ca nu m-a facut mai isteata, nu a mea.

Cat despre consecintele sexului, uite ca exista o modalitatea de a nu le suporta. Deci de ce sa n-o aleg pe aia?
Kathara
Postat pe 8 Iunie 2009 14:14
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 14:11:08
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-08 14:08:09
Pisicuto mama, nu vezi ca orice le-ai spune e totuna pt ele? de parca ar fi niste cai inhamati la caruta si nu vad nimic decat inainte. orice situatie le-ai da, nu conteaza draga ca Dumnezeu iti pune painea pe masa, Dumnezeu te imbraca, te incalta, te trimite la scoala, etc......


cred ca cel mai bine ma calmez si incerc sa le evit pe acest forum, ca ai dreptate



Pupici fetelor.....nu va mai enervati
andreea1976
Postat pe 8 Iunie 2009 14:15
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 14:11:08
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-08 14:08:09
Pisicuto mama, nu vezi ca orice le-ai spune e totuna pt ele? de parca ar fi niste cai inhamati la caruta si nu vad nimic decat inainte. orice situatie le-ai da, nu conteaza draga ca Dumnezeu iti pune painea pe masa, Dumnezeu te imbraca, te incalta, te trimite la scoala, etc......


cred ca cel mai bine ma calmez si incerc sa le evit pe acest forum, ca ai dreptate



ma mai abtin si eu, dar uneori chiar ma scoate din sarite cate-o replica de-asta 'inteligenta' si nu mai pot sa tac, dar stiu ca oricum tot degeaba ma enervez ca ele tot ''ca calu' tot inainte'' or sa vada(cacofonie intentionata). dar cine stie, poate poate candva vor intelege ce vorbim noi aici......sau poate nu(si raman tot in era lor)
ScorpiutsA
Postat pe 8 Iunie 2009 14:16
De la: andreea1976, la data 2009-06-08 14:15:09
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 14:11:08
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-08 14:08:09
Pisicuto mama, nu vezi ca orice le-ai spune e totuna pt ele? de parca ar fi niste cai inhamati la caruta si nu vad nimic decat inainte. orice situatie le-ai da, nu conteaza draga ca Dumnezeu iti pune painea pe masa, Dumnezeu te imbraca, te incalta, te trimite la scoala, etc......


cred ca cel mai bine ma calmez si incerc sa le evit pe acest forum, ca ai dreptate



Pupici fetelor.....nu va mai enervati


buna andreea
ScorpiutsA
Postat pe 8 Iunie 2009 14:17
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 13:59:49
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 13:54:13
Te intreb,cand faci sex ,faci singura???.sau esti asa innebunita dupa el,incat numai gandesti.in primul rand inainte,sa te arunci in pat,te gandesti bine( ma refer la situatile tale).
1- stai intr-o garsionera cu parintii- patetic pot spune.adica esti atat de incapabila incat sa iti iei viata in maini,preferi sa stai cu parinti.( prefer sa stau cu chirie,singura,si sa muncesc pe rupte,de altfel ce am si facut,nu am stat cu parintii pana la 30 de ani,de la 18 ani am muncit,mi-am dorit independenta-finaciara,si tot ce include independenta).


Iar a 2 sitiuatie ar fi cam mult de discutat.dar din nou se observa prostia,ca nu stie " aceea femeie", sa tarag foc la oala ei.nu zic,sa nu iti respecti parinti,dar totusi gandeste-te .tu iti lasi viata ta in mainile cuiva( ma refer la afacerea aia de care spuneai).
Ca o concluzie,sa recunoastem ,multe ,foarte multe,femei slabe,si proaste,imi pare rau sa o spun,dar asta e adevarul.

Si ca sa nu consideri ca ma cred eu desteapta sau mai stiu eu ce- 1,greseti,ok,fiecare greseste,dar asta nu inseamna,sa nu lupti,sa faci ceva,pt ati rascumpara greseala,NU CREZI ???????


deci, concluzia ta e ca acele femei sunt niste proaste

Bravos...
eu iti ziceam sa te pui in situatia respectiva si sa spui ce ai face, nu sa dai cu pietre, sfanto!!!!

in cazul unu in caz ca nu ai citi bine, fata sta intr-o garsoniera INCHIRIATA doar cu TATAL... si asta din cauza unor probleme in familie... ficare isi pune jumatea lui in casa.... tatal nu are cum sa se descurce singur cu chiria, asa cum nu o poate face nici fiica (daca ar sta fiecare cu garsoniera lui inchiriata).... Dar e greu rau sa gandesti, nu????

IN cazul doi, zau ca nu ti-as dori sa afli ca cei care te-au crescut o viata si in care ai avut atata incredere, cum dau de bani, cum te arunca la gunoi

E greu rau sa folosesti putinii nueroni pe care-i ai, sfanto????




Nu incepe cu jigniri,ca eu nu te-am jignit.sau asta e singurul tau mod de a raspunde???????


In primul caz,nu cunosc detalile,ca sa imi dau cu parerea.dar tatal nu mai are alte rude unde sa stea??? sau fata de ce nu isi gaseste pe cineva,si sa se mute(sa isi faca o viata a ei).sau sa faca ceva,pt a-si ajuta tatal.doar nu o stea toata viata cu tatal.

Si in cazul 2( poate m-am aflat si eu in situatia respectiva),dar asta nu m-a facut sa disper,ci m-a ambitionat sa le arat ca pot sa ma descurc si fara ei.


Si ca sa nu ajungi in aceste situatii,in care numai o sarcina,nu iti mai trebuie,ia-ti masuri de protectie

'
"E greu rau sa folosesti putinii nueroni pe care-i ai, sfanto???? "

Iar la expresia aceasta,o sa iti spun,ca putini neuroni pe care ii am,nu m-au impins sa fac o crima,sau sa fac copii gramada.Sfanta nu sunt,ca, toti avem pacate,tocmai de aceea ,nu crezi ,ca un rau ,in minus ,ar fi mai bine?

.







nefertitiafrodita
Postat pe 8 Iunie 2009 14:21
De la: andreea1976, la data 2009-06-08 14:15:09
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 14:11:08
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-08 14:08:09
Pisicuto mama, nu vezi ca orice le-ai spune e totuna pt ele? de parca ar fi niste cai inhamati la caruta si nu vad nimic decat inainte. orice situatie le-ai da, nu conteaza draga ca Dumnezeu iti pune painea pe masa, Dumnezeu te imbraca, te incalta, te trimite la scoala, etc......


cred ca cel mai bine ma calmez si incerc sa le evit pe acest forum, ca ai dreptate



Pupici fetelor.....nu va mai enervati

pupici andreea gata m-am calmat
kitty_krieger
Postat pe 8 Iunie 2009 14:22
draga afrodita numai de raspuns la intrebare nu raspunzi
se intampla un accident (nu-si fac efectul anticonceptionalele, de exemplu, ca nu au eficienta 100%)... si ramai insarcinata... CE FACI?

lasa datu' cu pietre ca asta e cel mai usor de facut

DECI, CE FACI?
kitty_krieger
Postat pe 8 Iunie 2009 14:26
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 14:26:57draga afrodita numai de raspuns la intrebare nu raspunzi
se intampla un accident (nu-si fac efectul anticonceptionalele, de exemplu, ca nu au eficienta 100%)... si ramai insarcinata... CE FACI?

lasa datu' cu pietre ca asta e cel mai usor de facut

DECI, CE FACI?



Stii foarte bine,cand anticonceptionalele nu isi fac efectul.cred ca nu trebuie sa iti desenez,sa iti fac o schema.
Si 2 ,daca ramai insarcinata,iti asumi responsabilitatea,ca doar tu ai facut s...x,copilul nu se face singur,fara vina ta.
Trebuia sa te gandesti inainte sa te arunci in pat,ca poate sa existe si posibilitatea asta( ca sa vezi-surpriza,poti ramne insarcinata,daca faci sex)
nefertitiafrodita
Postat pe 8 Iunie 2009 14:30
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 14:26:57draga afrodita numai de raspuns la intrebare nu raspunzi
se intampla un accident (nu-si fac efectul anticonceptionalele, de exemplu, ca nu au eficienta 100%)... si ramai insarcinata... CE FACI?

lasa datu' cu pietre ca asta e cel mai usor de facut

DECI, CE FACI?


oare ce raspuns crezi ca ai putea primi?
clar ca il tine si Dumnezeu va avea grija de tot, ea va trebui sa-i ofere doar afectiune si iubire.
ScorpiutsA
Postat pe 8 Iunie 2009 14:30
Mda, si trebuie sa-l urmareasca pe tatic prin tribunale ca sa se marite cu el.
Kathara
Postat pe 8 Iunie 2009 14:34
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-08 14:30:38
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 14:26:57draga afrodita numai de raspuns la intrebare nu raspunzi
se intampla un accident (nu-si fac efectul anticonceptionalele, de exemplu, ca nu au eficienta 100%)... si ramai insarcinata... CE FACI?

lasa datu' cu pietre ca asta e cel mai usor de facut

DECI, CE FACI?


oare ce raspuns crezi ca ai putea primi?
clar ca il tine si Dumnezeu va avea grija de tot, ea va trebui sa-i ofere doar afectiune si iubire.



Asta aveti voi impresia,ca daca ,unele ,dintre noi spunem " cu ajutorul lui d-zeu, va fi bine ".credeti ca d-zeu le rezolva pe toate.
Draga,doar cele care au copii,stiu cel mai bine,ce inseamna,sa lupti,si sa ii oferi tot ce ii trebuie.
daca trebuie ,ma duc sa spal pe jos,pt copilul meu,ca sa aibe de toate.intelegi.??si ma repet,nu fac copii garmada,ma gandesc bine,inainte
.si ca sa vezi,ca de 6 ani, iau anticonceptionalele ,si nu au dat gres,ca sa vezi - surpriza.
nefertitiafrodita
Postat pe 8 Iunie 2009 14:37
De la: Kathara, la data 2009-06-08 14:34:13Mda, si trebuie sa-l urmareasca pe tatic prin tribunale ca sa se marite cu el.


Draga,eu am divortat,de " tatic",de cand avea fata 1 an.si nu l-a urmarit prin tribunale.,ultumesc lui d-zeu,sunt destul de puternica,ca sa pot lupta pt copilul meu.
nefertitiafrodita
Postat pe 8 Iunie 2009 14:38
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 14:37:27
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-08 14:30:38
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 14:26:57draga afrodita numai de raspuns la intrebare nu raspunzi
se intampla un accident (nu-si fac efectul anticonceptionalele, de exemplu, ca nu au eficienta 100%)... si ramai insarcinata... CE FACI?

lasa datu' cu pietre ca asta e cel mai usor de facut

DECI, CE FACI?


oare ce raspuns crezi ca ai putea primi?
clar ca il tine si Dumnezeu va avea grija de tot, ea va trebui sa-i ofere doar afectiune si iubire.



Asta aveti voi impresia,ca daca ,unele ,dintre noi spunem " cu ajutorul lui d-zeu, va fi bine ".credeti ca d-zeu le rezolva pe toate.
Draga,doar cele care au copii,stiu cel mai bine,ce inseamna,sa lupti,si sa ii oferi tot ce ii trebuie.
daca trebuie ,ma duc sa spal pe jos,pt copilul meu,ca sa aibe de toate.intelegi.??si ma repet,nu fac copii garmada,ma gandesc bine,inainte
.si ca sa vezi,ca de 6 ani, iau anticonceptionalele ,si nu au dat gres,ca sa vezi - surpriza.


si eu de 3 ani si ceva.....of la naiba...ca sa vezi, alta surpriza
dupa cum am mai zis, discutia asta este mai mult ipotetica unele au deja copii, unele n-au ajuns sa faca avort si pur si simplu se vorbeste despre avort, dar nu inteleg ce castigati voi sau ce placere aveti daca va apucati si judecati si balacariti persoane pe care nici macar nu le cunoasteti???? sau va lace voua sa va dati mai sfinte si cand colo cine stie ce ati mai facut si voi.....
ScorpiutsA
Postat pe 8 Iunie 2009 14:41
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 14:30:13
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 14:26:57draga afrodita numai de raspuns la intrebare nu raspunzi
se intampla un accident (nu-si fac efectul anticonceptionalele, de exemplu, ca nu au eficienta 100%)... si ramai insarcinata... CE FACI?

lasa datu' cu pietre ca asta e cel mai usor de facut

DECI, CE FACI?



Stii foarte bine,cand anticonceptionalele nu isi fac efectul.cred ca nu trebuie sa iti desenez,sa iti fac o schema.
Si 2 ,daca ramai insarcinata,iti asumi responsabilitatea,ca doar tu ai facut s...x,copilul nu se face singur,fara vina ta.
Trebuia sa te gandesti inainte sa te arunci in pat,ca poate sa existe si posibilitatea asta( ca sa vezi-surpriza,poti ramne insarcinata,daca faci sex)


Nu eu, draga mea, TU ce ai face???

Sa inteleg ca ezitarea din raspunsul tau e din cauza faptului ca ai demonstra ceea ce vreau eu sa demonstrez? si anume ca avortul este una din optiuni in aceste cazuri?

oricum, multumesc frumos
kitty_krieger
Postat pe 8 Iunie 2009 14:46
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-08 14:41:57
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 14:37:27
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-08 14:30:38
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 14:26:57draga afrodita numai de raspuns la intrebare nu raspunzi
se intampla un accident (nu-si fac efectul anticonceptionalele, de exemplu, ca nu au eficienta 100%)... si ramai insarcinata... CE FACI?

lasa datu' cu pietre ca asta e cel mai usor de facut

DECI, CE FACI?


oare ce raspuns crezi ca ai putea primi?
clar ca il tine si Dumnezeu va avea grija de tot, ea va trebui sa-i ofere doar afectiune si iubire.



Asta aveti voi impresia,ca daca ,unele ,dintre noi spunem " cu ajutorul lui d-zeu, va fi bine ".credeti ca d-zeu le rezolva pe toate.
Draga,doar cele care au copii,stiu cel mai bine,ce inseamna,sa lupti,si sa ii oferi tot ce ii trebuie.
daca trebuie ,ma duc sa spal pe jos,pt copilul meu,ca sa aibe de toate.intelegi.??si ma repet,nu fac copii garmada,ma gandesc bine,inainte
.si ca sa vezi,ca de 6 ani, iau anticonceptionalele ,si nu au dat gres,ca sa vezi - surpriza.


si eu de 3 ani si ceva.....of la naiba...ca sa vezi, alta surpriza
dupa cum am mai zis, discutia asta este mai mult ipotetica unele au deja copii, unele n-au ajuns sa faca avort si pur si simplu se vorbeste despre avort, dar nu inteleg ce castigati voi sau ce placere aveti daca va apucati si judecati si balacariti persoane pe care nici macar nu le cunoasteti???? sau va lace voua sa va dati mai sfinte si cand colo cine stie ce ati mai facut si voi.....




Eu una nu judec pe nimeni,si nici nu arunc cu pietre,poate doar ceea ce incerc,e sa le deschid ochii unor femei,sa nu mai gandeasca asa,.sa zica,ca daca se intampla sa ramana insarcinate,sa faca avort.e asa o rautate????????.
Nu stiu altele,ce au facut cum spui tu,dar eu una nu as omora un copil pt nimic in lume.Va intreb ,voi chiar nu ati vazut poze cu avorturi.si dupa ce ati vazut,inca va mentineti ideea de a face avort?????????
Chiar nu pot sa cred.
Eu nu tind sa dezbat subiectul la nesfarsit,mi-am spus parerea,am incercat sa explic.Cine vrea sa inteleaga bine,cine nu,asta e,la cate crime sunt pe lumea asta,ce mai conteaza una.nuu??



nefertitiafrodita
Postat pe 8 Iunie 2009 18:49
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 14:46:10
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 14:30:13
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 14:26:57draga afrodita numai de raspuns la intrebare nu raspunzi
se intampla un accident (nu-si fac efectul anticonceptionalele, de exemplu, ca nu au eficienta 100%)... si ramai insarcinata... CE FACI?

lasa datu' cu pietre ca asta e cel mai usor de facut

DECI, CE FACI?



Stii foarte bine,cand anticonceptionalele nu isi fac efectul.cred ca nu trebuie sa iti desenez,sa iti fac o schema.
Si 2 ,daca ramai insarcinata,iti asumi responsabilitatea,ca doar tu ai facut s...x,copilul nu se face singur,fara vina ta.
Trebuia sa te gandesti inainte sa te arunci in pat,ca poate sa existe si posibilitatea asta( ca sa vezi-surpriza,poti ramne insarcinata,daca faci sex)


Nu eu, draga mea, TU ce ai face???

Sa inteleg ca ezitarea din raspunsul tau e din cauza faptului ca ai demonstra ceea ce vreau eu sa demonstrez? si anume ca avortul este una din optiuni in aceste cazuri?

oricum, multumesc frumos




Dar nu ezit deloc,ce nu intelegi-daca raman insarcinata cum spui tu " din gresala",imi asum greseala,mi se pare logic.deci sa vorbesc foarte clar,ca sa intelegi- AS PASTRA COPILUL.( cum de altfel l-am pastrat si pe primul,tot facut dintr-o gresala,dar macar atunci nu ma protejam,am o scuza).


AI INTELES??????
nefertitiafrodita
Postat pe 8 Iunie 2009 18:54
Si eu credeam ca femeile au inceput sa se mai deschida la minte....!!!
Se pare ca ma insel amarnic. Nu inteleg de ce va place sa fiti "casnice" sau sa nu aveti o proprie identitate, de ce trebuie sa depindeti tot timpul de "sot" / o hartie roz colorata si o "piulita" pe deget!!!
O atacati pe saraca fata pentru ca are gandirea independenta, dar nu are situatie financiara. Nu trebuie in primul rand sa fii milionara sa faci un copil.
Si va spun din proprie experienta, uneori mai bine un singur parinte decat doi care nu se iubesc si stau impreuna doar pt copil, va anunt ca asta este mult mai traumatizant pt un copil.
Sa inteleg ca inca mai exista conceptia ca daca o fata nu este devreme acasa si cu "lenjeria de tabla" eventual, este o stricata.
Nu stiu ca sa va spun, insa desi am 22 de ani am facut muuuuuuulte lucruri pt varsta mea, si totul cand am vrut eu. Acum pot sa ma concentrez doar asupra carierei ce o am deja si viitoarei familii fara sa-mi fie teama ca atunci cand voi avea copil o sa ma apuce nostalgia/regretele si as dori sa ma distrez si eu....am facut-o deja mai mult decat multe care au peste 35-40 de ani.
Atata timp cat stii unde sau cand sa te opresti....de ce nu? Atata timp cat ai grija ce mananci/bei cand iei anticonceptionale....sa nu interactioneze, nu sunt probleme, iar la o aventura ma indoiesc ca cineva nu foloseste si prezervativul in paralel cu anticonceptionale
de ce am impresia ca in viziunea multora a face sex sau dragoste(dupa preferintele fiecareia) pt un barbat este o placere si pt o femeie este un al 2-lea job la cheremul barbatului??? poate ma lamureste si pe mine cineva
WAKE UP... suntem femei...avem dreptul la decizii, independenta si distractie, nu suntem niste sclave!!! Apreciati-va si voi mai mult...ca doar fiecare dintre noi meritam!!!

Am 22 de ani, inceput de cariera, stau cu chirie, o relatie de ceva timp si nici un regret fata de distractiile nebunesti

Totul se poate daca nu iti pierzi capul complet si nu treci de la o extrema la alta, parerea mea!
Sorina_Angel87
Postat pe 8 Iunie 2009 19:28
Azi am avut si eu timp sa vad faimosul film cu avorturi...off ce tampenie facuta special pentru prosti..sau proaste care se pun sa faca avorturi la 3 luni dupa ce raman insarcinate. Scuze pentru apelativ dar nu pricep cum o femeie poate sa faca avort dupa mai mult de 4-5 saptamani din momentul conceptiei. Tot avort se numeste dar macar nu omori e fiinta dupa 2 luni sau 3!!!. E incredibil cum reusesc sa fie cu capul in nori si sa se prinda dupa atata timp!!
Oricum, eu raman la parerea mea, fiecare femeie are drept asupra propriului corp, doar ea si nimeni altcineva!! Evident fiecare isi va duce crucea!!
liliana2005
Postat pe 8 Iunie 2009 19:41
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 18:54:20
Dar nu ezit deloc,ce nu intelegi-daca raman insarcinata cum spui tu " din gresala",imi asum greseala,mi se pare logic.deci sa vorbesc foarte clar,ca sa intelegi- AS PASTRA COPILUL.( cum de altfel l-am pastrat si pe primul,tot facut dintr-o gresala,dar macar atunci nu ma protejam,am o scuza).


AI INTELES??????


si era greu sa raspunzi din capul locului?

a trebuit tu sa faci lumea proasta si mai stiu eu cum si apoi indraznesti sa spui ca tu nu judeci???

asta se numeste ipocrizie
kitty_krieger
Postat pe 8 Iunie 2009 19:57
si ca sa-mi clarific pozitia fata de avort:

sunt pro choice, dar sunt impotriva avortului ca metoda de contraceptie sau doar asa, de amorul artei

consider ca nimeni nu are dreptul sa-i spuna unei femei daca sa faca avort sau nu si nu consider ca e "pacat" atata timp cat fatul are pana in 3 luni sau daca se face din motive medicale.

nu am facut avort niciodata pentru ca m-am protejat, desi recunosc ca la un moment dat mi-a tremurat pipotica cand s-a rupt prezervativul si, din motive independente de mine, nu am putut sa iau pastila de a doua zi decat dupa vreo 36 de ore.
kitty_krieger
Postat pe 8 Iunie 2009 20:06
De la: liliana2005, la data 2009-06-08 19:41:25Azi am avut si eu timp sa vad faimosul film cu avorturi...off ce tampenie facuta special pentru prosti..sau proaste care se pun sa faca avorturi la 3 luni dupa ce raman insarcinate. Scuze pentru apelativ dar nu pricep cum o femeie poate sa faca avort dupa mai mult de 4-5 saptamani din momentul conceptiei. Tot avort se numeste dar macar nu omori e fiinta dupa 2 luni sau 3!!!. E incredibil cum reusesc sa fie cu capul in nori si sa se prinda dupa atata timp!!
Oricum, eu raman la parerea mea, fiecare femeie are drept asupra propriului corp, doar ea si nimeni altcineva!! Evident fiecare isi va duce crucea!!

ce film? unde? vreau si eu!
anca0704
Postat pe 8 Iunie 2009 20:08
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 19:57:02
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 18:54:20
Dar nu ezit deloc,ce nu intelegi-daca raman insarcinata cum spui tu " din gresala",imi asum greseala,mi se pare logic.deci sa vorbesc foarte clar,ca sa intelegi- AS PASTRA COPILUL.( cum de altfel l-am pastrat si pe primul,tot facut dintr-o gresala,dar macar atunci nu ma protejam,am o scuza).


AI INTELES??????


si era greu sa raspunzi din capul locului?

a trebuit tu sa faci lumea proasta si mai stiu eu cum si apoi indraznesti sa spui ca tu nu judeci???

asta se numeste ipocrizie




Poate nu ai citit atent,ce am scris.... ,
Sunt multe de discutat,dar numai vreau sa ma intind la polemici.

Totusi decat sa faci o crima,gandeste-te bine,inainte sa sari in pat.
nefertitiafrodita
Postat pe 8 Iunie 2009 20:15
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 20:15:30
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 19:57:02
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 18:54:20
Dar nu ezit deloc,ce nu intelegi-daca raman insarcinata cum spui tu " din gresala",imi asum greseala,mi se pare logic.deci sa vorbesc foarte clar,ca sa intelegi- AS PASTRA COPILUL.( cum de altfel l-am pastrat si pe primul,tot facut dintr-o gresala,dar macar atunci nu ma protejam,am o scuza).


AI INTELES??????


si era greu sa raspunzi din capul locului?

a trebuit tu sa faci lumea proasta si mai stiu eu cum si apoi indraznesti sa spui ca tu nu judeci???

asta se numeste ipocrizie




Aaaa, era sa uit.tu cum numesti femeile acelea,care se cracaneaza doar pt placerea lor,ca mai apoi ,sa faca o crima?????? Femeile destepte,femei cu constiinta?????????

Orice faci,trebuie sa iti asumi riscurile( chiar si acela de a ramane insarcinata,ca doar nimeni nu te obliga- ma refer la cazurile fericite ,nu la voiluri sau mai stiu eu ce)










Poate nu ai citit atent,ce am scris.... ,
Sunt multe de discutat,dar numai vreau sa ma intind la polemici.

Totusi decat sa faci o crima,gandeste-te bine,inainte sa sari in pat.
nefertitiafrodita
Postat pe 8 Iunie 2009 20:18
De la: anca0704, la data 2009-06-08 20:08:44
De la: liliana2005, la data 2009-06-08 19:41:25Azi am avut si eu timp sa vad faimosul film cu avorturi...off ce tampenie facuta special pentru prosti..sau proaste care se pun sa faca avorturi la 3 luni dupa ce raman insarcinate. Scuze pentru apelativ dar nu pricep cum o femeie poate sa faca avort dupa mai mult de 4-5 saptamani din momentul conceptiei. Tot avort se numeste dar macar nu omori e fiinta dupa 2 luni sau 3!!!. E incredibil cum reusesc sa fie cu capul in nori si sa se prinda dupa atata timp!!
Oricum, eu raman la parerea mea, fiecare femeie are drept asupra propriului corp, doar ea si nimeni altcineva!! Evident fiecare isi va duce crucea!!

ce film? unde? vreau si eu!


http://www.avort.ro/strigatul-mut.php

Have fun! Dar o sa te plictisesti groaznic..eu n-o sa-mi explic niciodata cum se poate sa astepti 2 luni sa mergi sa faci avort..daramite 12 saptamani..3 luni...eh, e facut special sa-i impresioneze pe cei(cele) slabi(e)...dar e bine ca exista..
liliana2005
Postat pe 8 Iunie 2009 20:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CRESTERE IN INALTIME. TRATAMENT? ESTI MIC DE INALTIME? 13 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:14
Rana pe col de la avort 8 De la: Ancaaaaaa 1 Februarie 2015 23:39
Ce e de facut cand trebuie sa faci un lucru contra vointei tale si nu ai d ales 24 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:48
avort 32 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:41
Consecintele avortului 3 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 20:26