Setari Cookie-uri

avortul.care ar fi decizia ta?

De la: sycorax, la data 2009-06-07 23:03:43draga...tu chiar n-ai auzit de metode de contraceptie care n-au avut efect la un momentdat? si dam si exemple. am una bucata prietena, care a ramas insarcinata, desi a folosit prezervativ. si asta stiu sigur. prezervativele protejeaza in proportie de 97%. deci iti dai seama ca mai sunt 3% cand dau gres. uite de aici ies copii nedoriti. 2. anticonceptionalele. cat de bune si de scumpe ar fi, pana si alea dau gres. ai uitat sa iei pastila o zi, sau ai luat-o dar ti-a fost rau si ai dat afara tot. se poate intampla, de la caldura. sau ai baut in ziua respectiva, adica atunci and ai facut sex. efectul anticoncepitonalelor scade. pastila de a 2a zi, nici ea nu e eficienta daca, la fel ca si la antico, ti-e rau si dai afara, sau o iei prea tarziu, sau pe a 2a n-o iei la 24 de ore . asta inseamna copii nedoriti.
sau..inca un caz, 2 iubiti, decid sa aiba faca un copil, desi nu-s casatoriti religios.asa ceva se practica la occidentali mai mult, pe noi ne judeca lumea daca suntemc asatoriti doar civil, ca deh....mentalitatea. si in perioada de dinainte ca fata sa afle ca e insarcinata si momentul in care au conceput, cei 2 se despart. definitiv. afla ca e inselata, sau se cearta rau, ceva....si acuma tipa are dilema daca sa-l pastreze pe copil sau nu, pentru ca in fiecare zi si-ar aminti de fostul ei si ar fi chiar dureros.
sau cazul cel mai nasol, sa fii violata si sa ramai insarcinata..si e prea tarziu pt pastila de a 2a zi. e, atunci ce te faci?
acestea sunt exemple de copii nedoriti...cel putin pentru moment.
si sa ne intelegem, nu sunt pro-avorturi, dar le accept ca pe niste solutii agreabile.
omul intelept alege din 2 rele pe cea mai putin rea din punctul lui de vedere. este si normal.
aici excludem fatucile care raman insarcinate ca sa-si pastreze barbatii cu sila langa ele, ii ceva rusinos si gretos de-a dreptul.
si cele care raman insarcinate din imprudenta si nu se gandesc la consecinte.
lor nu le iau apararea, nu m-as identifica niciodata in comportamentul lor.




... pentru niste oameni sanatosi mintal si comportamental NU EXISTA COPII NEDORITI ...

... CURVARASIA DUSA LA EXTREM PRODUCE REACTII DE GENUL COMENTARIILOR DE MAI SUS ...

... de la acest tip de discurs incep sa ABERATII si mai mari ... societatea romaneasca a ajuns o mare groapa de avortati si o masa cretina de maimute (femei si barbati - mai ales generatia ceauseilor care a preluat de la ''parinti'' aceiasi scirba si imoralitate) care traieste doar pentru placerea proprie ... E INCREDIBIL ... gasesc solutii ''agreabile'' ... LA CE ? ... promovind CURVARASIA, IMATURITATEA, INCONSTIENTA ? ... CINE NU VREA COPII SA NU FACA SEX ... sa deschida ochii si sa se asigure ca are un BARBAT stabil cu ea ... sa se asigure ca stie ce vrea, se respecta ca femeie si nu accepta un avort ca pe un compromis ''agreabil'' ... tinerii care se iubesc NU TREBUIE INDEMNATI SA FUGA DE RESPONSABILITATE ... toate matracucele care si-au spus parerea pe aici STIU ca prima iubire e si cea regretata cel mai mult ... DE CE TINERII SINT SFATUITI SA REPETE GRESELILE PARINTILOR, SA FI LA FEL DE IMATURI, IRESPONSABILI si INAPOIATI ...

... tinerii care au copii trebuie INVATATI si AJUTATI sa se MATURIZEZE, sa devina RESPONSABILI ... virsta nu este o rusine ... romanii trebuie sa invete sa redevina OAMENI ... CURVARASIA GREGARA TREBUIE SA INCETEZE ODATA ... incetati sa ii mai bociti pe cei care ''gresesc'' cind sint tineri ... NU AU NEVOIE DE BOCEALA PERVERSA CI DE PUTIN AJUTOR ... sa isi inceapa viata ... e o mindrie niste parinti tineri cu copii ...

... e plina romania de matracuce si papa-lapte care au copii la virsta pensionarii ... E JALNIC ... e mult mai rau pentru copii decit sa ii ai pe la 30-40 de ani ... acei parinti sint sortiti sa aiba doar unul si NU IL POT AJUTA ATUNCI CIND ACESTA ARE NEVOIE ... orice iar da parintii acel copil e sortit SA SUFERE ... din cauza egoismului si cinismului propriilor parinti care L-AU SELECTIONAT in urma ''analizelor'' economice si a toanelor de momente ... vai de acei copii ... vai de acei parinti ... beahhhh ...
marco918
Postat pe 8 Iunie 2009 00:38
Nu inteleg,cum o fiinta umana,o femeie,cel putin,care se pretinde a fi sensibila,poate inzestrata cu instinct matern,cum poate sa gandeasca o secunda macar asa.o clipa daca ai privi niste poze cu avorturi,o clipa numai si nu cred ca ti-ai ma dori sa faci asa ceva.dar cum unii oameni( femei),sunt mai rau ca niste animale,ce le poti cere.si dupaia mai vor respect,mai vor sa fie intelese,mai vor sa fie iubite de barbatii lor.aveam pretentii mai multe de la o femeie.poate un barbat poate sa spuna,ca e ok cu avortul,ca nu stie ce inseamna,dar voi femeile?. inconstiente total.numai la s++ va ganditi,si cum sa va simtiti bine,si dupaia,......
Femeile care gandesc asa,nu sunt mai presus decat niste animale.si cand te gandesti ca si animalele au mai mult suflet ca aceste femei.
In fine,nici un cuvant,nimic ,nu o sa va poata schimba parerea,ca asa sunteti voi,fara suflet.ma mir ca mai cereti sa fiti iubite,si poate ,sa mai pretindeti ca sunteti femei sensibile,si vreti sa fiti protejate.
nefertitiafrodita
Postat pe 8 Iunie 2009 00:45
Lasa draga, fii tu sfanta. Eu intre timp n-au de gand sa fac un copil caruia sa nu-i dau ce-i mai bun.
Kathara
Postat pe 8 Iunie 2009 00:53
De la: Kathara, la data 2009-06-08 00:53:42Lasa draga, fii tu sfanta. Eu intre timp n-au de gand sa fac un copil caruia sa nu-i dau ce-i mai bun.


Nimeni nu e sfant aici.cu toti avem pacate si gresim.tocamaI de aceea ,nu crezi ca o gresala in minus,ar fi mai bine??si in cel mai rau caz.ma repet cel mai rau caz,DACA ramai insarcinta,de ce nu ai face orice pt copilul acela sa aibe de toate?????. ce simplu e,si comod asa,nu am ,deci fac avort. dar ce nu spui,asta e ,acuma o sa am un copil,o sa imi dau si viata daca trebuie ,ca el sa o duca bine.si ar fi bine,si el(barbatul).ca doar sex nu ai facut singura.de ce unele femei,sunt atat de slabe,si se lasa pacalite de niste barbati,ca mai apoi sa continue sa fie slabe,si nici macar sa nu lupte pt copilul lor.???????????????????????????????????
nefertitiafrodita
Postat pe 8 Iunie 2009 01:06
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 00:32:52
De la: sycorax, la data 2009-06-07 23:03:43Tu macar te uiti ce scrii,sau macar crezi ce spui.zici ca prezervativul nu te protejeaza???? ai nu zau,pai ala daca e dobitoc si nu stie cand sa il puna,si aia mai desteapta si crede ce zice el?hai ma.(pai asa poti sa iei si boli,daca nu stii cand sa il puimcred ca nu vr sa iti explic).
cred ca nici tu nu stii,cum se foloseste prezervativul.dar aia ,prietena ta,face sex cu ochii inchisi,si crede povestii de ale lui?.daca nu vreau copii deschid bine ochii,punct
Iar cu anticonceptionale,sa dea naiba,am 6 ani de cand nu am ramas insarcinata,si asta a fost singura mea metoda contaceptiva.deci concluzie,anticonceptionalele chiar sunt bune,surpriza,ca sa vezi.
iar faza cu violul??????????? adica cum,trec printr-o trauma,si nu sunt stresata ca as fi putut ramane gravida????? adica sunt atat de proasta incat dupa ce am suferit nu ma mai gandescla nimic??(asta in caz ca esti sechestrata si nu poti sa fugi sa iti iei pastila),dar in alt caz,ma duc la doctor,ma duc acasa,ma duc undeva,trimit pe cineva.(dupa pastila)
Da,ca o concluzie,prostia daca ar durea.....

AAa,si era sa uit,faza cu iubiti,daca nu esti sigura,pe barbatul de langa tine,inseamna ,iar ca esti prea stupida si te increzi in el(in cazul in care te insala,- esti asa stupida,si nici macar nu iti dai seama).
Oricum,am vazut,in lumea asta cum am mai spus,mmmmuuuuuulta lume proasta,multe disperate dupa p+++,multe proaste.




... scuze ca intervin si la tine ... metodele ma ingrozesc ... indiferent care sint sau cum sint denumite - avort, intrerupere de sarcina, anticonceptional, pilula inainte sau dupa ... fetelor TOATE SINT UN ATENTAT LA VIATA VOASTRA ... INCERCATI SA RATIONATI, EFECTELE LE VETI VEDEA MAI TIRZIU ... daca la cele cu interventia directa asupra corpului (cu risc direct si viitor de cancer) le spun PRIMITIVE la cele cu anticonceptionalele (cu risc deasemenea direct si viitor de dereglari hormonale grave) le spun INAPOIATE ... asta referindu-ma doar la INCONSTIENTA cu care isi trateaza propriul corp pentru a fi disponibile in mascul imatur caruia nici prin cap nu ii trece la ce riscuri groaznice va expuneti pentru a ii fi pe plac si pentru ai face acestuia viata simpla si confortabila (il scuti de stresul de a munci mai mult de a deveni BARBAT pina nu aduna suficienti bani pentru A PLATI sa ii fie crescuti copii de catre altii) ... intr-un fel, toate aceste eforturi de a evita o sarcina spune multe despre calitatea FAMILIEI pe care aceste femei o au ... doamnelor, banuiesc ca va ''iubiti'' sotul (dar nu ati refuza o mica escapada cu un ''mascul'' feroce) dar v-ati gindit cit v-a va iubi el in momentul in care ati avea 3 sau 4 copii ? ... v-ati gindit ca poate tocmai DISPONIBILITATEA d-voastra sexuala il face sa va DESCONSIDERE si sa va INSELE ? ... v-ati gindit ca tocmai aceasta disponibilitate il face SA SE PLICTISEASCA DE VOI ? ... si faptul ca va asumati ''responsabilitatea'' evitarii copiilor ... ceea ce, voi femeile, NU AR TREBUI SA O FACETI NICIODATA ... COPII SINT SINGURUL LUCRU DE ADEVARAT PE CARE IL FACETI IN VIATA ... restul e minciuna si pierdere de timp ... MEDITATI PUTIN LA ROSTUL VOSTRU ... incetati sa pierdeti timpul ... un avort, anticonceptionale nu vor face un barbat IMATUR si IRESPONSABIL sa va iubeasca mai mult, din contra ... copii nu au tata si mama si daca masculul are chef sa fuga LUATII BANII ... tineti-va copii ... nu va murdariti mai tare ... ati gresit odata, nu dublati greseala ...

... dar poate nici actiunile astea (avorturi, anticonceptionale, ...) nu m-a ingrozesc pe cit ma INGROZESTE sa vad IDEE GROAZNICA pe care o au cele mai multe femei ... pur si simplu - NU VOR COPII ... URASC PROPRII LOR COPII ... II CHINUIE, II EXTERMINA, II PUN SA PLATEASCA PENTRU PROSTIILE, INAPOIEREA, IMORALITATEA si CURVARASIA IN CARE TRAIESC ACESTIA ... ma intreb ce s-a intimplat in mintea acestor romani, cum au ajuns sa fie atit de spalati la creier incit sa isi URASC COPII, SA II SELECTIONEZE, SA II EXTERMINE si sa le REFUZE APARITIA ... oare unii romanii au ajuns sa traiasca DOAR PENTRU EI, doar pentru sex, doar pentru CONFORT ??? ... oare de ce unii romani ISI BAT JOC DE TOATE EFORTURILE CELOR DE DINAINTEA LOR ? ... de ce refuza sa evolueze prin proprii copii ... INCREDIBIL CITA INAPOIERE, CITA PERVERSITATE ... intr-un fel aceste generatii merita sa dispara, fara sa le duca NIMENI dorul ... la groapa de gunoi a istoriei ... au mai disparut civilizatii, dar nici una atit de GROTESC pe cum dispar romanii (statistic la rata avorturi/mortalitate/natalitate de astazi romanii vor mai exista MAXIM 100 de ani, asta necalculind tiganii care probabil se vor civiliza si vor adauga un rr la denumire) ...

... ... NOAPTE BUNA ROMANIA ...
marco918
Postat pe 8 Iunie 2009 01:08
De la: Kathara, la data 2009-06-08 00:53:42Lasa draga, fii tu sfanta. Eu intre timp n-au de gand sa fac un copil caruia sa nu-i dau ce-i mai bun.




... CE INSEMNA CEI MAI BUN ? ... esti sigura ca traind si gindind ca in telenovele vei putea face asta vreodata ??? ... va fi singur printre interese si hiene ... numai bun sa fie JECMANIT ... tu munceste in prostie ca au grija altii ...

... esti sigura ca aglomerarile urbane de astazi nu vor fi spulberate de citeva crize care vor transforma acesti SCLAVI in muitori de foame ? ... esti sigura ca un mic razboi local, sau nu, nu iti va lasa visele materiale sa se indeplineasca NICIODATA ... sau ca o mica seceta nu te va trasforma intr-o singuratica fara ajutor si fara speranta ? ... sau ca o mica calamitate va ajuta toate acestea ? ... ... dragelor, NIMENI nu stie ce se va intimpla miine ... ce este sigur ca copii sint o REALITATE ... nu va imaginati ca pina acum oamenii NU AU TRAIT, NU AU IUBIT, NU AU AVUT SENTIMENTE, BUCURII si SUFERINTE ... sau ca de la voi incolo ele vor exista ... singura SANSA sa va bucurati vreodata este sa aveti copii ... cei dinaintea voastra aveau multi copii pentru a creea mai multe posibilitati de a EVOLUA ... voi sperati sa ''selectionati'' genii ... FALS ... e bine stiut ca la o mare masa de oameni comuni apar si genii ... E POSIBIL CA GENIILE DIN FAMILIA VOASTRA SA LE FI AVORTAT DEJA ... CAPETE DE TABLA ... poate sperati si investiti in GAINARI (si nu e vina lor, dar fiecare se naste cu anumite caracteristice intelectuale sau capacitati de efort sau de munca ... ... cred ca multi care gindesc in spiritul - vreau sa ii asigur ce e mai bun, deja AU LUAT TEAPA ... ... si vor vedea asta, si vor suferi, peste ani ... ... asta este PROSTIA si FUDULIA se platesc ... intotdeauna ... afara se poarta de mult in natiunile pe care le laudati sau injurati in functie de situatie ... cei multi fac legea ...
marco918
Postat pe 8 Iunie 2009 01:11
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 01:06:22
De la: Kathara, la data 2009-06-08 00:53:42Lasa draga, fii tu sfanta. Eu intre timp n-au de gand sa fac un copil caruia sa nu-i dau ce-i mai bun.


Nimeni nu e sfant aici.cu toti avem pacate si gresim.tocamaI de aceea ,nu crezi ca o gresala in minus,ar fi mai bine??si in cel mai rau caz.ma repet cel mai rau caz,DACA ramai insarcinta,de ce nu ai face orice pt copilul acela sa aibe de toate?????. ce simplu e,si comod asa,nu am ,deci fac avort. dar ce nu spui,asta e ,acuma o sa am un copil,o sa imi dau si viata daca trebuie ,ca el sa o duca bine.si ar fi bine,si el(barbatul).ca doar sex nu ai facut singura.de ce unele femei,sunt atat de slabe,si se lasa pacalite de niste barbati,ca mai apoi sa continue sa fie slabe,si nici macar sa nu lupte pt copilul lor.???????????????????????????????????


Pai hai sa incepem. Nu am casa, nu imi permit si nici nu vreau sa stau cu chirie din nou, nu sunt maritata si castig modic pentru ca sunt la inceput de cariera si in cultura oricum nu se castiga bine decat pe la 60+. Pe langa asta, nici timp nu am. Deci ce fac? Un copil sa-l chinuiesc mai mult?
Kathara
Postat pe 8 Iunie 2009 01:18
De la: marco918, la data 2009-06-08 01:11:25
De la: Kathara, la data 2009-06-08 00:53:42Lasa draga, fii tu sfanta. Eu intre timp n-au de gand sa fac un copil caruia sa nu-i dau ce-i mai bun.




... CE INSEMNA CEI MAI BUN ? ... esti sigura ca traind si gindind ca in telenovele vei putea face asta vreodata ??? ... va fi singur printre interese si hiene ... numai bun sa fie JECMANIT ... tu munceste in prostie ca au grija altii ...


O, da, eu sunt o fire romantica. M-ai ginit la fix.
Kathara
Postat pe 8 Iunie 2009 01:19
De la: Kathara, la data 2009-06-08 01:19:50
De la: marco918, la data 2009-06-08 01:11:25
De la: Kathara, la data 2009-06-08 00:53:42Lasa draga, fii tu sfanta. Eu intre timp n-au de gand sa fac un copil caruia sa nu-i dau ce-i mai bun.




... CE INSEMNA CEI MAI BUN ? ... esti sigura ca traind si gindind ca in telenovele vei putea face asta vreodata ??? ... va fi singur printre interese si hiene ... numai bun sa fie JECMANIT ... tu munceste in prostie ca au grija altii ...


O, da, eu sunt o fire romantica. M-ai ginit la fix.



... cind vei intelege vei fi prea BATRINA si prea FRICOASA ca sa mai repari ceva ... incearca sa gindesti pozitiv ... ai parinti ... care s-ar bucura pina la urma ... iar daca papa-lapte cu care te culci nu il recunoaste, FA-I SCANDAL, oricum asta sa iti dea de inteles ca ai fost DOAR O GAURICA PENTRU EL ... VIATA NU E SIMPLA, SI NU E O TELENOVELA ... vorbeste cu parintii lui ... IAI BANII ... si lasa-l, peste ani, sa te roage sa isi vada copilul ... tine-l sub papuc ... DAR NU RENUNTA NICIODATA LA COPII TAI ... ARATA-LE CINE ESTE MAMA LOR ... VEI PRIMI RESPECTUL CUVENIT CIND VA FI NEVOIE ...


marco918
Postat pe 8 Iunie 2009 01:28

... apropo ... tu macar ai o sansa ... intelegi ca peste 60+ incepi sa tragi linie si sa culegi roadele ... fa in asa fel ca la 60+, copii tai, indiferent citi, sa aiba 40 si sa te bucuri de nepoti mari ca sa ai cu cine cheltui surplusul ... dupa 60+, d-zeu cu mila ... ma refer la noi TOTI ...

... lasa romantismul ca nu va tine de foame sau de singuratate ...
marco918
Postat pe 8 Iunie 2009 01:33
Parintii mei in mod sigur nu s-ar bucura, iar un copil merita o mama si un tata, nu doar un cec ce pensie alimentara pe luna.

In momentul cand faci un avort nu renunti la niciun copil, renunti la o potentialitate.
Kathara
Postat pe 8 Iunie 2009 01:36
De la: Kathara, la data 2009-06-08 01:18:43
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 01:06:22
De la: Kathara, la data 2009-06-08 00:53:42Lasa draga, fii tu sfanta. Eu intre timp n-au de gand sa fac un copil caruia sa nu-i dau ce-i mai bun.


Nimeni nu e sfant aici.cu toti avem pacate si gresim.tocamaI de aceea ,nu crezi ca o gresala in minus,ar fi mai bine??si in cel mai rau caz.ma repet cel mai rau caz,DACA ramai insarcinta,de ce nu ai face orice pt copilul acela sa aibe de toate?????. ce simplu e,si comod asa,nu am ,deci fac avort. dar ce nu spui,asta e ,acuma o sa am un copil,o sa imi dau si viata daca trebuie ,ca el sa o duca bine.si ar fi bine,si el(barbatul).ca doar sex nu ai facut singura.de ce unele femei,sunt atat de slabe,si se lasa pacalite de niste barbati,ca mai apoi sa continue sa fie slabe,si nici macar sa nu lupte pt copilul lor.???????????????????????????????????


Pai hai sa incepem. Nu am casa, nu imi permit si nici nu vreau sa stau cu chirie din nou, nu sunt maritata si castig modic pentru ca sunt la inceput de cariera si in cultura oricum nu se castiga bine decat pe la 60+. Pe langa asta, nici timp nu am. Deci ce fac? Un copil sa-l chinuiesc mai mult?



Ok,sunt de acord.dar asta nu inseamna,ca daca ramai insarcinta,DIN GRESALA,cum le place ,unele sa zica,sa faci avort ,nuu??????.de asta zic,inainte de a ne arunca cu capul inainte,nu e bine sa ne gandim????/.eu am un copil,si da inca nu vr al 2.( desi,sunt inebunita dupa ei),pt ca ,da ,nu am posibilitati materiale.DAR,daca ,DIN GRESALA(ma face sa rad expresia asta,pe bune),raman insarcinata,cu siguranta nu fac avort.asta inseama,ca am fost.....,si nu am avut grija( iar prostia se plateste).dar nu as face din asta o drama.asta e,s-a intamplat,trebuie sa imi asum responsabilitatea faptelor mele.NU CREZI??????????????.Si da,acuma nu am posibilitati materiale,si doamne fereste ,raman insracinta,asta nu cumva ma face sa lupt mai mult,si sa muncesc mai mult pt ei??????.De ce sa aleg ,crima ,din comoditate,cand pot sa aleg,sa dau viata unui copil,si sa lupt pt el,ca doar EU l-am facut,nu a venit singur.nu crezi??????????
nefertitiafrodita
Postat pe 8 Iunie 2009 01:36
Si cum o sa ai grija de copil si o sa te zbati sa castigi mai multi bani in acelasi timp?

Kathara
Postat pe 8 Iunie 2009 01:42
De la: Kathara, la data 2009-06-08 01:42:47Si cum o sa ai grija de copil si o sa te zbati sa castigi mai multi bani in acelasi timp?


Cum o fac si acuma.... .(metode sunt,dar nu cred ca vrei sa stau, sa ti le expun)in fine,eu nu dezvolt subiectul,mi-am spus parerea si punct. stiu cel mai bine,ce inseamna sa ai un copil.numai uitandu-ma la ea,nu as fi niciodata capabila sa fac un avort.punct.ma duc sa dorm langa ingerasul meu.si pt toate celelate,sa dea d-zeu sa va schimbati parerea( dar asta poate ,doar cand o sa aveti un copil,sau o sa se schimbe ceva in sufletul voastru).ganditi-va ca traiti intr-o lume plina de nenorociri si rautati,si cate mai cate.nu o mai facti si voi mai rea,deaorece copii vostrii o sa traiasca in ea.
nefertitiafrodita
Postat pe 8 Iunie 2009 01:50
De la: Kathara, la data 2009-06-08 01:42:47Si cum o sa ai grija de copil si o sa te zbati sa castigi mai multi bani in acelasi timp?




... nu exista o reteta ... dar orice lucru are si un sfirsit ... indiferent daca e bun sau rau ... ce incepe rau se sfirseste bine ... si invers ... dar incepi cu parintii ( in cazul in care ''iubitorul'' tau ''sot'' fuge mincind pamintul) ... indiferent cit s-ar supara, un nepot/a va ceea ce le lipsea ... fi pentru orice trebuie DEMNITATE, RABDARE, MORALA ... lasi sa treaca un an sau doi si il dai in judecata le ''iubit'' si recuperezi 25% din salariu ... ar mai fi abandonul intr-un ONG si recuperarea dupa citiva ani (dar nu cred ca te va lasa inima sa il vezi cu miinele in sus dupa tine) ... astea sint variantele urite si pesimiste ...
... dar cele mai multe se termina cu o insuratoare si casa de piatra ... daca nu ai fost foarte INCONSTIENTA incit sa te oferi fara garantii morale (adica sa fii cunoscuta parintilor lui si mai ales sa fii acceptata) ... oricum insuratoarea nu inseamna stabilitate, trebuie sa iti mentii atitudinea corecta si sa nu te lasi calcata in picioare ...
... orice alte variante sint telenovele, sau grotisme din romania, care nu iti vor aduce, atunci cind vei trage linie (adica dupa 60+) decit amaraciune si multa ura ...

... iar banii ... II VEI CISTIGA ORICUM ... DEPINDE DOAR DE TINE ...

... aaaa ... nu te gindi sa te schilodesti pentru faptul ca lucrezi in cultura ... domeniul in care lucrezi NU ARE LEGATURA CU PROPRII TAI COPII SAU CE VOR DEVENI EI ... tu nu vei cistiga niciodata (de fapt nimeni nu va face asta, doar citiva norocosi) suficient incit sa traiesti ca in povesti ... dar poate copii tai vor reusi asta ... si tu pe linga ei ... a lucra intr-un domeniu fara un mare viitor nu inseamna ca trebuie sa te supui unor privatiuni de acest gen (sa iti selectionezi copii) ...

... spui ca nu esti maritata ... dar in mod sigur ai un ''prieten'' ... ce garantii ai de la el ??? ... sau traiesti ''clipa'' ??? ... vezi ca se duce si ajungi sa nu stii DE CE AI TRAIT ... perioada pentru care o femeie este ''apreciata'' fizic este scurta ... ai grija sa ca RAMII CU FOARTE MULTE REGRETE dupa ce aceasta va trece si timpul nu se intoarce ... degeaba incerci sa amini deznodamintul, si sa iti iamginezi ca viata poate fi usoara si simpla ... nu cauta omul PERFECT nu exista ... cauta omul cu care sa te intelegi ... e mai bine ... noapte buna ...

marco918
Postat pe 8 Iunie 2009 02:00
Aha, deci sa-l abandonez un tar sau sa leg pe un nene de mine cu forta. Nu-i mai bine avortul?
Kathara
Postat pe 8 Iunie 2009 02:01
De la: Kathara, la data 2009-06-08 02:01:32Aha, deci sa-l abandonez un tar sau sa leg pe un nene de mine cu forta. Nu-i mai bine avortul?



... ... si ce daca il abandonezi ... am avut colegi italieni care au crescut in orfelinate, pentru ca pentru parinti asta insemna singura sansa de a ii da la scoala, si reusisera in viata excelent ... erau in relatii foarte bune si strinse cu familia ... isi iubeau parintii ... romania din acest punct de vedere e iar o mare CLOACA ...

... iar nene-ul acela probabil ca te incinta ACUM ? ... sau nu ? ... sau cistigi ceva de pe urma lui ? ... mi se pare normal ca daca el e inca IMATUR sau il maturizezi ... in fond CARE ESTE PROBLEMA ? ... sau TOTUL e doar problema ta, pe el il protejezi in timp ce tu te sacrifici? ... sa nu se oboseasca, ca si asa da suficient din c_r ... dar porbabil ca va iubiti ... aici nu iau in calcul CURVARASIA ...

... avortul, pe linga primitivismul operatiei, te va afecta ... avalansa de cancere(uter, col, ...) din romania (cu peste 600% peste media IN LUME) este o urmare directa a acestor BARBARII ... tine cont ca vei putea deveni o candidata peste multi ani ai sectiilor de oncologie ... SE MERITA ? ... chiar crezi ca un copil e asa de rau ... si tu ai fost copil ... GINDESTE RATIONAL SI POZITIV ... E COPILUL TAU ...


You only live once, but if you do it right, once is enough.

... frumos, spune multe daca nu iti propuni banalitati ...
marco918
Postat pe 8 Iunie 2009 02:18
... ma distreaza la multi romani IDIOTENIA cu care isi inchipuie ca ei traiesc pe alta planeta, ca traiesc niste timpuri speciale, ca menirea lor este ceva deosebit, inaltator si special fata de cei dinaintea lor ... BAAAAIIIIII TREZITI-VA ... fata de perioada taranilor de pina la venirea comunistilor NU S-A SCHIMBAT NIMIC ... un calculator, o masina, o reclama NU VA FAC VIATA MAI BUNA ... de multe ori e exact invers, va schiloditi DEGEABA ca sa le aveti ... taranii se chinuiau cu recoltele si seceta, dar aveau DEMNITATE, VALORI, TRADITII ... voi sinteti sclavi in orase si va inchipuiti ca o sa ajungeti vreodata sa va remarcati, schilodindu-va metodic si benevol, din masa de oameni care asteapta sa dea ''lovitura vietii'' sau va plingeti singuri prabusirea viselor unul dupa altul ... si fara DEMNITATE, VALORI sau TRADITII ... adica niste NIMENI ... ...
marco918
Postat pe 8 Iunie 2009 02:33
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 01:36:51 si doamne fereste ,raman insracinta,???


Pai vezi¿ Puschea pe limba!! Cum poti folosi o asemena expresie?? DOAMNE FERESTE.. RAMAN INSARCINATA!!! Pai nu te chinui de atata timp sa ne demonstrezi ce fericire inseamna o sarcina neasteptata pt o femeie??? Doamne fereste! spui cand fugi ca dracu´de tamaie de CEVA.. ce nu iti doresti, ai teama, nu vrei sa se intample.. Se mai zice si.. Sa ma fereasca Dumnezeu! Tare ciudat imi suna .. cand vine de la o persoana care considera o sarcina.... o binecuvantare in orice moment.

rashela
Postat pe 8 Iunie 2009 03:09
De la: marco918, la data 2009-06-08 00:19:38
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-07 14:35:27
De la: sycorax, la data 2009-06-07 14:28:20avortul e ok.
pt ca femeia nu e obligata sa pastreze o sarcina nedorita. si doarte greu ar invata sa-l iubeeasca.
si copilul ala va fi o povara;) pentru ca este NEDORIT.
lourdes, sau cum o fi, tu poti accepta in viata ta ceva impus?
daca da, avem raspunsul! femeile care pastreaza copilul chair daca nu-l doresc o fac din obligatie fara de sine, sau cine stie...fata de familie, iubit etc...adica sunt SCLAVE. sau am rog, mult meidatizatul instinct matern a aparut cand mama a vazut ca ii creste burta:-??. dar asta e ok,, ideea e sa n-o faci din obligatie. sau pentru ca asa zice popa, sau vreo turbata inapoiata de pe kudika:)))).
pt ce draq au mai luptat femeile acu cativa ani pt libertatea femeilor daca acestea dau cu piciorul???:O
si inca o faza care ma nedumereste...explicati-mi si mie dc nu mai e femeie o tipa care ia decizia avortului? adica tot forme de femeie are:-??. adica nu mai e femeie pt ca nu mai e proasta?:O. eu cred ca femeile care dau cu pietre in cele care au avortat o fac ca sa-si scuze prostia si ignoranta in care se afla ele zi de zi, fiind casnice cu 4-5 copkii si barbatu vine acasa obosit de la servici..sau curve:-??. deschideti ochii femeilor neprihanite care acuzati in stanga si in dreapta. mai degraba voi sunteti femei denaturate:)))). pt ca o femeie care se respecta nu lasa pe nimeni sa ia decizii il locul ei, nu-i decide nimeni viata....se vede treaba ca enoriasele astea is la cheremu sotului, tatalui etc etc.
bine ca acuzati tipele independente, ce naiba, e o sarcina nedorita, scapi de problema. doar ai libertatea sa faci sex si inainte de casatorie, si cu cine vrei tu.....se cheama libertate in gandire. si a expirat si faza cu familia, stalpul societatii. de ce? pt ca societatea rezista si fara famelii construite pe obligatii, minciuni si tot felu de magarii;). si mi se pare normal, decat o "familie" construita pt ca apare din senin o sarcina nedorita mai bine un avort. pentru ca acea familie nu ar rezista in timp;). si decat sa arunci plodu la ghena sau sa-l lasi in statia de metrou mai bine scapi de el. is pline strazile de cersetori. si acum se trezeste cate o credincioasa sa-mi tranteasca vestea ca ajung si eu la
. si tu ajungi draga, n-a is dumnezeu sa nu arunci cu pietre? ca nici tu nu esti mai breaza. n-a zis dumnezeu ca n-ai voie sa judeci? ba da...a zis. si foarte bine a facut. mai grav e ca partea asta nu e niciodata inteleasca de credinciosi.


mama ce o sa te mai ia si pe tine la alintat 'criminalo, ucigaso, proasto' si alte tampenii d'ale ei
pe mine m-a luat deja si pe privat
apropo....de-acord cu tine





... alooooo ... maimutelor ... voi chiar sinteti plecate atit de rau cu sorcova ... atit de rau v-a palit criza ... chiar atit de jalnic puteti gindi ???? ... COPII SINT PENTRU VOI DOAR NISTE OBIECTE ??? ...



... ODATA CE FACETI SEX INSEAMNA CA STITI CEEA CE VRETI ... INSEAMNA CA STITI CU CINE IL FACETI ... INSEAMNA CA VA ASUMATI RASPUNDEREA ... UN COPIL NU ESTE O MASEA STRICATA ... UN COPIL NU ESTE O OPTIUNE LA MASINA ... UN COPIL ATI FOST SI VOI ...

... nu pot crede ce fel de ''femei'' exista in romania ... cum e posibil sa ginditi atit de pervers, cum e posibil, in secolul XXI sa va doriti sa faceti avorturi ... cum e posibil sa catalogati PROPRII VOSTRI COPII, in copii NEDORITI ... cum puteti gasi scuze atit de penibile, cum puteti fi atit de GOALE si USCATE interior ... cred ca astfel de discursuri nici la o casa de prostitutie nu s-ar putea auzi ... voi chiar traiti in grote ??? ...

... nu aveti nici cele mai elementare urme de bun simt, de omenie, de valori sau morala ... fata de voi si de PROPRII VOSTRI COPII ... fata de sanatatea voastra mintala si fizica ... sinteti frivole, cinice, egoiste, inumane ... pur si simplu INAPOIATE ...



mai da-te dracu ca esti prost de bubui (daca tot ne alintam atunci sa ne alintam). da facem sex, si da stim cu cine il facem clar, si da stim ce vrem si cu siguranta cel putin eu la 20 de ani nu vreau un copil cand inca nici nu mi-am terminat facultatea, dar sunt destul de desteapta sa ma protejez incat sa nu raman insarcinata si majoritatea femeilor asa fac. ce se discuta aici este pur ipotetic unele au deja copii unele nu au ajuns niciodata sa faca avort, deci discutia asta este pur ipotetica. dar cred ca tie iti place in mod special sa jignesti femeile. tie nu iti pasa ce gandesc altele si ce fac altele pentru ca pur si simplu nu te afecteaza cu absolut nimic. tu esti un frustrat sexual pentru ca altfel nu ai sta noptile pe internet ci ai sta cu sotia ta in pat(sau poate nici ea nu te mai primeste acolo, la ce gandire comunista ai), in schimb tu stai bine mersi pe forum si la cat de frustrat esti te-apuci sa denigrezi femeile. deci ce-ar fi sa te duci dracului cu toate injuriile tale si conceptiile comuniste pe care le ai ori sa te trezesti la realitatea secolului 21 ca nu mai traiesti in anii '70-'80 in care femeia era la cratita si masina de facut copii. acum femeia se poate proteja sa nu mai ajunga sa faca 15 copii pe care de-abia ii poate creste, ci un copil, doi, trei la care le poate oferii tot ce isi doresc ei. asa ca mars de aici frustratule ca nu avem nevoie de gandirea ta comunista ca a trecut demult vremea aia si nici de injuriile tale, du-te intro mahala si vorbeste acolo cum vrei tu, nu aici sa denigrezi femeile. FRUSTRATULE!!!!!
ScorpiutsA
Postat pe 8 Iunie 2009 09:56
De la: marco918, la data 2009-06-08 02:33:32... ma distreaza la multi romani IDIOTENIA cu care isi inchipuie ca ei traiesc pe alta planeta, ca traiesc niste timpuri speciale, ca menirea lor este ceva deosebit, inaltator si special fata de cei dinaintea lor ... BAAAAIIIIII TREZITI-VA ... fata de perioada taranilor de pina la venirea comunistilor NU S-A SCHIMBAT NIMIC ... un calculator, o masina, o reclama NU VA FAC VIATA MAI BUNA ... de multe ori e exact invers, va schiloditi DEGEABA ca sa le aveti ... taranii se chinuiau cu recoltele si seceta, dar aveau DEMNITATE, VALORI, TRADITII ... voi sinteti sclavi in orase si va inchipuiti ca o sa ajungeti vreodata sa va remarcati, schilodindu-va metodic si benevol, din masa de oameni care asteapta sa dea ''lovitura vietii'' sau va plingeti singuri prabusirea viselor unul dupa altul ... si fara DEMNITATE, VALORI sau TRADITII ... adica niste NIMENI ... ...


Bunica-mea de la tara a facut un avort in tineretea ei. Oare ce o insemna asta? Ca nu avea demnitate, valori, traditii?
Kathara
Postat pe 8 Iunie 2009 11:29
De la: Kathara, la data 2009-06-08 11:29:17
De la: marco918, la data 2009-06-08 02:33:32... ma distreaza la multi romani IDIOTENIA cu care isi inchipuie ca ei traiesc pe alta planeta, ca traiesc niste timpuri speciale, ca menirea lor este ceva deosebit, inaltator si special fata de cei dinaintea lor ... BAAAAIIIIII TREZITI-VA ... fata de perioada taranilor de pina la venirea comunistilor NU S-A SCHIMBAT NIMIC ... un calculator, o masina, o reclama NU VA FAC VIATA MAI BUNA ... de multe ori e exact invers, va schiloditi DEGEABA ca sa le aveti ... taranii se chinuiau cu recoltele si seceta, dar aveau DEMNITATE, VALORI, TRADITII ... voi sinteti sclavi in orase si va inchipuiti ca o sa ajungeti vreodata sa va remarcati, schilodindu-va metodic si benevol, din masa de oameni care asteapta sa dea ''lovitura vietii'' sau va plingeti singuri prabusirea viselor unul dupa altul ... si fara DEMNITATE, VALORI sau TRADITII ... adica niste NIMENI ... ...


Bunica-mea de la tara a facut un avort in tineretea ei. Oare ce o insemna asta? Ca nu avea demnitate, valori, traditii?


:) raspuns de femeie...
mirogow
Postat pe 8 Iunie 2009 11:36
I-auzi, adica? Unul caruia nu-i gasesti contraargumente? Sa-ti mai spun ca in satul traditional romanesc profund moral existau babe specializate in avorturi? Pe-asta n-o stiai asa-i?
Kathara
Postat pe 8 Iunie 2009 11:46
De la: marco918, la data 2009-06-08 00:38:05
... pentru niste oameni sanatosi mintal si comportamental NU EXISTA COPII NEDORITI ...

... CURVARASIA DUSA LA EXTREM PRODUCE REACTII DE GENUL COMENTARIILOR DE MAI SUS ...

... de la acest tip de discurs incep sa ABERATII si mai mari ... societatea romaneasca a ajuns o mare groapa de avortati si o masa cretina de maimute (femei si barbati - mai ales generatia ceauseilor care a preluat de la ''parinti'' aceiasi scirba si imoralitate) care traieste doar pentru placerea proprie ... E INCREDIBIL ... gasesc solutii ''agreabile'' ... LA CE ? ... promovind CURVARASIA, IMATURITATEA, INCONSTIENTA ? ... CINE NU VREA COPII SA NU FACA SEX ... sa deschida ochii si sa se asigure ca are un BARBAT stabil cu ea ... sa se asigure ca stie ce vrea, se respecta ca femeie si nu accepta un avort ca pe un compromis ''agreabil'' ... tinerii care se iubesc NU TREBUIE INDEMNATI SA FUGA DE RESPONSABILITATE ... toate matracucele care si-au spus parerea pe aici STIU ca prima iubire e si cea regretata cel mai mult ... DE CE TINERII SINT SFATUITI SA REPETE GRESELILE PARINTILOR, SA FI LA FEL DE IMATURI, IRESPONSABILI si INAPOIATI ...

... tinerii care au copii trebuie INVATATI si AJUTATI sa se MATURIZEZE, sa devina RESPONSABILI ... virsta nu este o rusine ... romanii trebuie sa invete sa redevina OAMENI ... CURVARASIA GREGARA TREBUIE SA INCETEZE ODATA ... incetati sa ii mai bociti pe cei care ''gresesc'' cind sint tineri ... NU AU NEVOIE DE BOCEALA PERVERSA CI DE PUTIN AJUTOR ... sa isi inceapa viata ... e o mindrie niste parinti tineri cu copii ...

... e plina romania de matracuce si papa-lapte care au copii la virsta pensionarii ... E JALNIC ... e mult mai rau pentru copii decit sa ii ai pe la 30-40 de ani ... acei parinti sint sortiti sa aiba doar unul si NU IL POT AJUTA ATUNCI CIND ACESTA ARE NEVOIE ... orice iar da parintii acel copil e sortit SA SUFERE ... din cauza egoismului si cinismului propriilor parinti care L-AU SELECTIONAT in urma ''analizelor'' economice si a toanelor de momente ... vai de acei copii ... vai de acei parinti ... beahhhh ...




medicamenteeee
medicamenteeee

doamne, nu esti nici prost, nici nu te faci, esti de-a dreptul dus cu capu'....
kitty_krieger
Postat pe 8 Iunie 2009 13:14
intrebare pentru "sfinte" si "sfinti"

puneti-va in urmatoarea situatie (va asigur ca nu e absolut nimic exagerat, ce nu se gaseste si in viata reala):
stati intr-o garsoniera inchiriata cu unul din parinti, sunteti cu un tip ok, dar in nici un caz husband material, aveti un serviciu de la care va ganditi serios sa va dati demisia (timpul pa care il alocati serviciului e mult prea mult, salariul ok, dar nu7 destul de mare cat sa va motiveze sa ramaneti)... si va bate gandul sa plecati in strainatate.
Buuun, sa zicem ca se intampla un accident si ramaneti insarcinata. Ce ati face?

sau va mai dau un caz:
sunteti casatorita, si ati pornit o afacere cu sotul si parintii; parintii v-au injughiat pe la psate si acum sunteti lefteri. Stati cu mama sotului, dar intr-un oras fara nici un viitor, stiind ca la Bucuresti de bine de rau va asteapta o slujba (care va rapeste insa mult timp si energie) si, acolo, in mod obligatoriu veti sta cu chirie (ca n-aveti cum altcumva). Peste o saptamana aflati ca sunteti insarcinata. Ce faceti? (ganditi-va bine, nu-i usor pentru psihicul unei femei sa afle ca proprii parinti nu dau doi bani pe ea, ci pe banii ei!!!)


si va mai pot da exemple din viata reala
kitty_krieger
Postat pe 8 Iunie 2009 13:27
De la: marco918, la data 2009-06-08 02:33:32... ma distreaza la multi romani IDIOTENIA cu care isi inchipuie ca ei traiesc pe alta planeta, ca traiesc niste timpuri speciale, ca menirea lor este ceva deosebit, inaltator si special fata de cei dinaintea lor ... BAAAAIIIIII TREZITI-VA ... fata de perioada taranilor de pina la venirea comunistilor NU S-A SCHIMBAT NIMIC ... un calculator, o masina, o reclama NU VA FAC VIATA MAI BUNA ... de multe ori e exact invers, va schiloditi DEGEABA ca sa le aveti ... taranii se chinuiau cu recoltele si seceta, dar aveau DEMNITATE, VALORI, TRADITII ... voi sinteti sclavi in orase si va inchipuiti ca o sa ajungeti vreodata sa va remarcati, schilodindu-va metodic si benevol, din masa de oameni care asteapta sa dea ''lovitura vietii'' sau va plingeti singuri prabusirea viselor unul dupa altul ... si fara DEMNITATE, VALORI sau TRADITII ... adica niste NIMENI ... ...


Intamplator mai "vizitez" si eu taranii "adevarati", cam o data pe luna asa cand ma duc 3 zile sa o vad pe bunica-mea ca deh, acolo am crescut pana la varsta de 7 ani si nu mi-e rusine deloc de asta. In schimb mi-e rusine de oamenii aia..."taranii se chinuiau cu recoltele si seceta, dar aveau DEMNITATE, VALORI, TRADITII ... voi sinteti sclavi in orase si va inchipuiti ca o sa ajungeti vreodata sa va remarcati" spui??

Ai tu idee cati copii se omoara acolo??? Si cum traiesc cei pe care nu i-au omorat?????? Desculti si mizerabili si cum vin si cer " Lili, ne-ai adus bomboaneeee??" Ai tu idee ce se intampla la sate, iti poti imagina ca vecina mea de 19 ani a facut deja 5 avorturi??? Unde Dumnezeu traiesti mai?? Pe ce planeta?? A, si ultima "noutate" pe care am aflat-o weekend-ul asta. Dragii de ei, au atatea valori si cred intr-un asemenea hal in Dumnezeu incat au inceput sa-si impuste cainii pentru ca le mananca gainile. Dar de asta ma ocup eu, la inchisoare cu criminalii!!
liliana2005
Postat pe 8 Iunie 2009 13:29
De la: rashela, la data 2009-06-08 03:09:19
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 01:36:51 si doamne fereste ,raman insracinta,???


Pai vezi¿ Puschea pe limba!! Cum poti folosi o asemena expresie?? DOAMNE FERESTE.. RAMAN INSARCINATA!!! Pai nu te chinui de atata timp sa ne demonstrezi ce fericire inseamna o sarcina neasteptata pt o femeie??? Doamne fereste! spui cand fugi ca dracu´de tamaie de CEVA.. ce nu iti doresti, ai teama, nu vrei sa se intample.. Se mai zice si.. Sa ma fereasca Dumnezeu! Tare ciudat imi suna .. cand vine de la o persoana care considera o sarcina.... o binecuvantare in orice moment.




Ai luat 2 cuvinte dintr-un context,asa ca nu ai inteles nimic din ce vroiam sa spun.te rog,citeste mai bine ce am postat.vei vedea,ca doar " am citat " niste femei care pt ele a ramane insarcinate e cea mai mare problema.
Si ca sa ma fac inteleasa,scriu cu litere de o schioapa.
URASC PROSTIA,LENEA,COMODITATEA,unor femei ce se pretind a avea un dram de constiinta.
Aleg avortul din comoditate( le e prea lene sa munceasca ,si sa isi asume responsabilitatea pentru faptele lor) ,prostie ( ca nu au stiut sa se protejeze) in schimbul unei vietii lininstite( cica spun ele)
nefertitiafrodita
Postat pe 8 Iunie 2009 13:42
De la: Kathara, la data 2009-06-08 00:53:42Lasa draga, fii tu sfanta. Eu intre timp n-au de gand sa fac un copil caruia sa nu-i dau ce-i mai bun.


Si cum decizi tu ce-i mai bun pentru un copil? Oare nu ar trebui sa ii oferi,in primul rand,o viata si o copilarie traita in frica de Dumnezeu? Banii consideri cumva ca ar fi ce-i mai bun pentru copilul tau? Banii is ochiul dracului,de la conceptia asta atatia copii insensibili,materialisti si cu suflet de matur.De la conceptia asta pe care o ai si tu si marea majoritate copilaria si-a pierdut farmecul si naivitatea caracteristice.Unui copil ii sunt necesari 2 parinti,iubire,afectiune si pace in familie si atat.De restul are Dumnezeu grija.
Daca nu iti doresti inca copii,nu uita sa iei pastila(pune alarma la mobil),nu fa sex in afara casatoriei,sau,na,in afara unei relatii serioase.Daca nu,suporta si tu consecintele,fa un bebelus,ca,de,n-ai fi prima si nici ultima.Si dupa 9 luni cand se va naste o sa-ti umple inima de fericire cu zambetul lui.
kudika019386
Postat pe 8 Iunie 2009 13:54
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-08 13:27:41intrebare pentru "sfinte" si "sfinti"

puneti-va in urmatoarea situatie (va asigur ca nu e absolut nimic exagerat, ce nu se gaseste si in viata reala):
stati intr-o garsoniera inchiriata cu unul din parinti, sunteti cu un tip ok, dar in nici un caz husband material, aveti un serviciu de la care va ganditi serios sa va dati demisia (timpul pa care il alocati serviciului e mult prea mult, salariul ok, dar nu7 destul de mare cat sa va motiveze sa ramaneti)... si va bate gandul sa plecati in strainatate.
Buuun, sa zicem ca se intampla un accident si ramaneti insarcinata. Ce ati face?

sau va mai dau un caz:
sunteti casatorita, si ati pornit o afacere cu sotul si parintii; parintii v-au injughiat pe la psate si acum sunteti lefteri. Stati cu mama sotului, dar intr-un oras fara nici un viitor, stiind ca la Bucuresti de bine de rau va asteapta o slujba (care va rapeste insa mult timp si energie) si, acolo, in mod obligatoriu veti sta cu chirie (ca n-aveti cum altcumva). Peste o saptamana aflati ca sunteti insarcinata. Ce faceti? (ganditi-va bine, nu-i usor pentru psihicul unei femei sa afle ca proprii parinti nu dau doi bani pe ea, ci pe banii ei!!!)





Te intreb,cand faci sex ,faci singura???.sau esti asa innebunita dupa el,incat numai gandesti.in primul rand inainte,sa te arunci in pat,te gandesti bine( ma refer la situatile tale).
1- stai intr-o garsionera cu parintii- patetic pot spune.adica esti atat de incapabila incat sa iti iei viata in maini,preferi sa stai cu parinti.( prefer sa stau cu chirie,singura,si sa muncesc pe rupte,de altfel ce am si facut,nu am stat cu parintii pana la 30 de ani,de la 18 ani am muncit,mi-am dorit independenta-finaciara,si tot ce include independenta).


Iar a 2 sitiuatie ar fi cam mult de discutat.dar din nou se observa prostia,ca nu stie " aceea femeie", sa tarag foc la oala ei.nu zic,sa nu iti respecti parinti,dar totusi gandeste-te .tu iti lasi viata ta in mainile cuiva( ma refer la afacerea aia de care spuneai).
Ca o concluzie,sa recunoastem ,multe ,foarte multe,femei slabe,si proaste,imi pare rau sa o spun,dar asta e adevarul.

Si ca sa nu consideri ca ma cred eu desteapta sau mai stiu eu ce- 1,greseti,ok,fiecare greseste,dar asta nu inseamna,sa nu lupti,sa faci ceva,pt ati rascumpara greseala,NU CREZI ???????
nefertitiafrodita
Postat pe 8 Iunie 2009 13:54
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 13:42:41
De la: rashela, la data 2009-06-08 03:09:19
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-08 01:36:51 si doamne fereste ,raman insracinta,???


Pai vezi¿ Puschea pe limba!! Cum poti folosi o asemena expresie?? DOAMNE FERESTE.. RAMAN INSARCINATA!!! Pai nu te chinui de atata timp sa ne demonstrezi ce fericire inseamna o sarcina neasteptata pt o femeie??? Doamne fereste! spui cand fugi ca dracu´de tamaie de CEVA.. ce nu iti doresti, ai teama, nu vrei sa se intample.. Se mai zice si.. Sa ma fereasca Dumnezeu! Tare ciudat imi suna .. cand vine de la o persoana care considera o sarcina.... o binecuvantare in orice moment.




Ai luat 2 cuvinte dintr-un context,asa ca nu ai inteles nimic din ce vroiam sa spun.te rog,citeste mai bine ce am postat.vei vedea,ca doar " am citat " niste femei care pt ele a ramane insarcinate e cea mai mare problema.
Si ca sa ma fac inteleasa,scriu cu litere de o schioapa.
URASC PROSTIA,LENEA,COMODITATEA,unor femei ce se pretind a avea un dram de constiinta.
Aleg avortul din comoditate( le e prea lene sa munceasca ,si sa isi asume responsabilitatea pentru faptele lor) ,prostie ( ca nu au stiut sa se protejeze) in schimbul unei vietii lininstite( cica spun ele)


"Si da,acuma nu am posibilitati materiale,si doamne fereste ,raman insracinta,asta nu cumva ma face sa lupt mai mult,si sa muncesc mai mult pt ei??????"
.....scuza-ma dar asta nu prea pare a fi citat.
fiecare isi duce crucea si pacatul nu mai tot criticati si judecati voi persoane pe care nici macar nu le cunoasteti, treaba lor de ce aleg avortul....cu ce va afecteaza pe voi in halul asta faptul ca unele fac avort de le balacariti in felul asta? cu absolut nimic nu va afecteaza!!!!!! Nu inteleg de ce va face atat de mare placere faptul ca va apucati si judecati si balacariti niste persoane despre care nu stiti nimic, ce castigati din asta???
ScorpiutsA
Postat pe 8 Iunie 2009 13:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrerupere de sarcina Bucuresti 1 De la: mylady1984 3 Martie 2011 18:24
iartama 11 De la: kudika_979773 14 Februarie 2015 15:04
Consecintele avortului 3 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 20:26
HELP!!!! 14 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:26
Caut catel Beagle :x 3 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:24