Setari Cookie-uri

avortul.care ar fi decizia ta?

draga angela viorica, imi pare sincer rau ca ai fost nevoita sa treci prin asa ceva trebuie sa fie groaznic si eu am o fetita de 4 ani si un pic.Sper sa iti revii, eventual sa mai incerci sa ramai din nou insarcinata, un copilas ar putea sa te ajute foarte mult sa nu mai sufei asa de mult, ca de uitat sunt convinsa ca nu vei uita niciodata.Sa fii fericita!!!
monica_moni
Postat pe 24 Mai 2008 15:18
angela,draga mea toate trecem prin incercari ale vietii.fii curajoasa si gindeste pozitiv .golul din inimioara il poti umple cu alt bebelus si ai sa vezi cu timpul o sa vina uitarea.e normal sa simti durere dar incearca sa o estompezi iar dorul de el este la fel normal deoarece a stat in pintecele tau.o sa fi o mama buna si minunata pentru copilul tau.nu te da batuta ca asta a fost dorinta DOMNULUI care are nevoie de suflete curate acolo in rai.mult curaj draga mea!stiu ca este greu dar nu imposibil!

Postat pe 24 Mai 2008 16:17
N-as vrea sa va jignesc,dar fetele care vad avortul ca pe ceva peste care pot trece foarte usor,sunt niste insensibile. Daca viata pe care o avorteaza nu conteaza mult pt ele,cum oare pot conta, mai tarziu,copiii pe cere ii vor avea. Asta ce inseamna,ca nu poti avea inima de mama inainte de 25,26,27 ani sau orice alta varsta la care face o femeie copii?! Mi se pare o tampenie.Ideea e in felul urmator (daca credeti in Dumnezeu): un copil vine atunci cand vrea Dumnezeu, fie ca vrem noi sau nu,si putem lua si anticonceptionale, daca se intampal se intampla si cu asta basta.
Iar cresterea unui copil nu este grea!!!! Cine o considera asa nu trebuia sa/l mai faca.Iubirea pt un copil e mai presus decat orice alta iubire si nu trebuie vazuta ca o povara! Treziti-va cele care ziceti ca sunteti mame. Iar cele ce fac avorturi sa se gandeasca,virgula,ca unele femei si-ar da viata sa aiba un copil...
emyia
Postat pe 11 Iunie 2008 17:08
E usor sa critici dar am invatat sa nu critic prt ca nu stiu ce e mai rau sa ii vezi aruncati prin buncare ...pe la coltul strazi sau eu stiu in ce locuri ...cand vezi la stiri te strange in spate si ei sunt suflete si asa de scumpi cand sunt mici ..sau sa decida ele inainte daca sant sau nu capabile sa fie mame. Eu cred in Dumnezeu si stiu ca nimeni nu pleaca de pe lumea asta fara sa isi plateasca propriile greseli .Eu sunt foarte tanara si sunt mama a 2 baietei si mi-a fost destul de greu si nici in momentul de fata nu imi e usor dar incerc sa le ofer ceea ce multi copii poate nu au.
adri_2
Postat pe 11 Iunie 2008 18:16
Nu e vorba de critica aici,dar cum zicea cineva de aici,in secolul nostru sunt destule metode contraceptive incat sa nu ramanem insarcinate ca apoi sa facem avorturi,daca nu putem sa/i crestem.Zicem ca nu suport ideea de a fi indiferenta,de a nu avea nici o remuscare atunci cand iei viata unei fiinte care n/are nici o vina.
emyia
Postat pe 11 Iunie 2008 18:51
Educatie sexuala ar trebui sa se faca in scoli prt ca nu stiu daca stiti dar faza asta am auzit-o de la un doctor ginecolog ...nu cele de 20 si de ani fac avorturi ..cele mici de la 14 ani in sus ....spunei tu la copii aia ca dute tu la ginecolog ca sa iei anticonceptionale ...cu cine ca mama nu merge cu ea mentalitatea celor in varsta e alta si la doctor ginecolog sub 18 ani nu te primeste decat cu mama scrie maare pe usa .Pune-te in situatia unei copile de varsta asta .Nu au acces la ginecolog sub 18 ani ...e destul de dureros avand in vedere ca la 15 ani deja sunt satui de relatii. Cele care au o educatie ...o varsta si posibilitatea sa creasca un copil sunt de condamnat daca prefera sa faca asta ...la cele de genul asta chiar nu inteleg ...dar sunt oricum putine de genul asta
adri_2
Postat pe 11 Iunie 2008 20:57
Asa e, educatie.. si respect de sine. Dar ce spuneti de cazul acelei fetite de 11 ani, violata de unchi. Sincer imi vine sa ii sparg capul si acelui nemernic dar si parintilor care habar nu au ce se intampla cu copii lor.

Postat pe 23 Iunie 2008 20:11
Dragelor.....ma bucur sincer ca pot sa-mi spun parerea,acum,din postura de mama!!!!nu stiu ce as fi raspuns daca as fi fost o femeie fara copii,desi niciodata nu am fost de acord cu avortul(decat cu acela bazat pe ratiuni medicale....gen copilas cu malformatii)...Cum a zis cineva este greu sa raspunzi fidel atunci cand nu ai fost pus realmente in situatia cu pricina!!!!stiu doar ca eu nu as fi facut avort de teama celui mai mare critic al meu ,cel care nu ma lasa sa pun capul linistita pe perna daca am gresit cu ceva.....si anume CONSTIINTA mea!!!in clipa la care se referea fata care a deschis subiectul nu se mai punea problema de contraceptie.......stim cu toate cum este....poate am riscat,ne-a luat valul nu ne-am protejat si uite s-a ajuns la stadiul in care vorbele ........un ban nu mai fac!!!adica in situatia in care trebuie sa iei o decizie,fara sa te mai gandesti ca existau atatea metode de contraceptie si tu nu ai gasit.......macar una pe care s-o aplici!!!Ce faci?il pastrezi?esti pregatita ,cum au zis si alte doamne inainte, psihic in primul rand... sa fii mama?ai sustinerea familiei,a tatalui copilului?ai situatia financiara necesara??sunt multe ,,necunoscute,, de luat in calcul si cel mai adesea persoana direct implicata poate lua decizia corecta,cunoscand toate datele problemei!!!eu as raspunde simplu:NU avortului.....dar poate fata nefericita ajunsa in aceasta situatie este o eleva,un copil care face la randul ei un copil............Si atunci datele problemei se schimba radical,nu?brusc avortul devine o solutie,astfel incat tanara sa-si poata continua studiile,sa aiba un viitor normal,nu sa poarte ,,povara,,de a fi mama la.............16 ani!!!!Poate gresesc eu,dar mi se pare ca nu poti raspunde obiectiv...As spune inca o data NU in cazul propriei persoane,pt ca stiu acum ce inseamna sa simti o viata care creste in tine,care nu are nici o vine ca vine pe lume!!!un sufletel care are viata din prima clipa si.....tu i-o curmi!!!Nu as putea trai cu aceasta,,povara,,!!!!!poate si pt ca......In timpul sarcinii mergeam la perfuzii ,iar in incaperea alaturata se faceau chiuretaje astfel incat am auzit ce se intampla.......2 dr. faceau o intrerupere de sarcina mare(3 luni si jumatate)Vorbeau ca macelarii:lasa ca ii sfarm eu capul!!!!si eu tocmai ce facusem ecografia si auzisem inima baietasului meu de ,culmea 3 luni si jumatate,batand......Si doctora,aceeasi doctora care facea chiuretajul imi zisese:,,ti-e rau?nu poti sa-l tii?acum iti fac avort!!!,,.........am plans pana acasa!!!!!!!cum putea sa-mi treaca prin minte asa ceva,cand deja devenise parte din mine,abia ce-i ascultasem inima???am plans..........
mell_30
Postat pe 24 Iunie 2008 01:01
Si da.......sunt multe femei care ar da orice sa aiba un prunc,femei care fac sacrificii supreme pt a avea un copil,care pierd 1,2,3...5 sarcini si nu renunta,tocmai pt ca vor sa fie implinite ca mame!!!...in timp ce altii ii fac fara nici o noima si ii arunca,vorba cuiva,la tomberoane!!!!cum sa nu te intrebi atunci:de ce da Dumnezeu copii cui nu-i merita????imi pare tare rau pt ce am spus ,dar este crunt de adevarat!!!!
mell_30
Postat pe 24 Iunie 2008 01:10
am avut primul contact sexual la 17 ani,si atunci am ramas si insarcinata,am crezut ca lumea mea a luat sfarsit,prietenul meu ma parasit cand a aflat,ce ? puteam sa pastrez un copil la 17 ani? ma mai si omorau daca aflau.a trebuit sa suport un avort groaznic,nu mi-a fost usor,chiar mi-a trebuit 1 an de zile sa trec peste.a fost o greseala pe care nu am mai repetat-o pana acum,acum am o relatie serioasa si imi doresc tare mult un bebe.dar nu mai pot face din cauza acelui avort.acum tre''sa fac multe tratamente,pt.p prostie,care ma costat toata viata.asa ca,fetelor cand nu va simtit pregatite sa fiti mame,nu o faceti.dar aveti si mare grija cand faceti avort.si cine vi-l face.mai tarziu dupa 2 ani de zile am fost la un control si mi-a zis un doctor ginecolog ca acel doctor care sa ocupat de avortul meu mi-a legat trompele.cum poate sa faca un om asa ceva?si doctor.

Postat pe 24 Iunie 2008 22:02
vroiam sa zic ca ma mai si omorau ai mei daca aflau.

Postat pe 24 Iunie 2008 22:04
Imi cer scuze prt greselile de ortografie de mai sus dar ma luase valu cand am vazut cat de usor uni arunca cu pietre ...Eu ma gandesc daca tot vorbim despre femeile care fac avorturi de ce nu vorbim si de barbati care poate uneori ei isi trimit femeile sa faca asta, oare in ei nu se pot arunca pietre ...ei nu sunt in aceeasi masura vinovati ...sau cei care prefera sa dispara in momentul in care afla de un copil ..La urma urmei un copil nu il faci singura .Si faza care am spus-o mai sus ...nu e vorba de faptul ca sunt insensibila dar ma doare sa vad lucruri de genul asta la televizor si in jurul meu ... ...si de asta am spus ca as prefera ca o femeie sa decida inainte daca poate sau nu sa-l creasca ...Si referitor la ce ai spus Melania cu femeile care se chinuie sa aiba un copil ...eu una am o cunostinta care tot asa cand ceva....de ce da Dumnezeu copii la cele care nu merita ..dar ea cand a fost vremea ei si ia dat Dumnezeu un copil a decis sa nu il pastreze ca nu era pregatita ...dupa care nu a mai putut face copiii ...a fost pe la toti doctori si nimik Eu zic ca nu avea rost sa ceara osanda la Dumnezeu daca tot i sa dat si a renuntat atat de usor la el ...
adri_2
Postat pe 26 Iunie 2008 10:58
foarte bine ai patit boxoare-o.asta meriti,ba mai mult.poate da domnul si mori mai repede.hahahahah.

Postat pe 26 Iunie 2008 16:05

Postat pe 26 Iunie 2008 16:07
sumpico esti o ............ca doresti moartea unui om si o tiganca ordinara ca blestemi ......dar poate da dracul si cazi tu in groapa altora!cap blond ai minte ce mai trebuie?

Postat pe 26 Iunie 2008 23:31
Am citit aproape tot ce s-a scris aici si tin sa spun ca sunt unele povesti impresionante. Nu am facut niciodata avort si nu as vrea sa fiu in situatia asta, dar nu fiindca mi se pare imoral. Pur si simplu mi se pare ca e o experienta fizica ingrozitoare. Cand eram mai mica am vazut un film despre o fata care a ramas insarcinata la 15 ani si cand s-a dus la doctor i s-a explicat cum se face un avort. Eu nu stiam. Pur si simplu am inceput sa tremur cand am auzit ce spunea tipul!


Din fericire prezervativul m-a pazit pana acum de o sarcina1 Sper sa o faca si de acum incolo! Cred ca daca as fi inn situatia sa fac un avort as muri de frica!!!

Amme, mi se pare ca esti o femeie deosebita din ce am citit pana acum. Sunt convinsa ca copilul pe care vrei sa-l ai o sa aiba o mama extraordinara!

Postat pe 2 Iulie 2008 14:54
Am citit aproape tot ce s-a scris aici si tin sa spun ca sunt unele povesti impresionante. Nu am facut niciodata avort si nu as vrea sa fiu in situatia asta, dar nu fiindca mi se pare imoral. Pur si simplu mi se pare ca e o experienta fizica ingrozitoare. Cand eram mai mica am vazut un film despre o fata care a ramas insarcinata la 15 ani si cand s-a dus la doctor i s-a explicat cum se face un avort. Eu nu stiam. Pur si simplu am inceput sa tremur cand am auzit ce spunea tipul!


Din fericire prezervativul m-a pazit pana acum de o sarcina1 Sper sa o faca si de acum incolo! Cred ca daca as fi inn situatia sa fac un avort as muri de frica!!!

Amme, mi se pare ca esti o femeie deosebita din ce am citit pana acum. Sunt convinsa ca copilul pe care vrei sa-l ai o sa aiba o mama extraordinara!

Postat pe 2 Iulie 2008 14:54
Cred ca in primul rand noi trebuie sa fim educate. Spunea o fata ca i s-a cerut ca demonstratie a iubirii sa nu foloseasca protectie. E usor pt barbat si daca se intampla vreun incident sa se spele pe maini si sa plece, ori chiar daca ramane nu va trai trauma fetei, pusa in asemenea situatie. Asa ca noi trebuie sa insistam sa ne protejam.

Postat pe 3 Iulie 2008 12:53
Eu sunt o mamica tanara...nu puteam sa fac avort nici nu m-as fi gandit la asta...am trecut peste toate cu bine...cel mai important e sa ai sprijin moral si financiar dar moral in primul rand....sper ca intr-o zi fata mea va fi mandra de mine...studiile mi le continui...si viata merge mai departe,,nu as fi putut face avort,,dak as da timpul inapoi la fel as face;as pastra copilul,,,e ingerul meu..iar gura lumii nu trb luata in seama..important e sa te simti implinita...si ma simt mai ales sufleteste:)..
Catutzu
Postat pe 5 Iulie 2008 00:04

Postat pe 6 Iulie 2008 19:34
Catutzu m-am uitat la profilul tau......chiar ca esti o mamica tanara! Din partea mea doar aprecieri pt ca ai reusit sa treci peste ''gura lumii'',a parintilor,a tuturor celor ce se ghideaza dupa niste ''reguli'' nescrise,jalnice...si ma bucur ca ai avut sprijin.Cred ca esti una dintre putinele femei care sunt intr-adevar curajoase.
Ma doare foarte tare cand stiu ca mama mea ar posta in victima daca ar fi vorba de asa ceva,ar zice ca as face-o de rusine,ca ce zice lumea??? ce zic neamurile??? ce zic vecinii???....m-ar arata toti cu degetul... ce naiba??? lumea ne creste copiii sau noi??? lumea nu face decat sa vorbeasca,pt ca asta se intampla.
Sa va zic o intamplare: in urma cu vreo 26 de ani,o vecina (si varisoara cu tata) a ramas gravida cu un cadru militar (o relatie pasagera),parintii nu stiau.Cand mama-sa a intrebat-o de ciclu,ea s-a taiat in talpa,a tamponat rana cu vata sa-i arate maica-sii ca mai are menstruatie. A nascut un baiat destept,frumos si model de om, pe care l-a lasat in grija parintilor ei si si-a refacut viata. S-a casatorit cu un tip,ingamfat si sever,cu care are o fata de 20 de ani studenta. Fata avea un prieten de ceva vreme cu care a ramas gravida si a nascut o fetita.Cica n-ar mai fi lasat-o tata-sau sa-si continue studiile,ci sa stea acasa sa-si cresca bebele. Surpriza !! Parintii au gasit un bilet de la fata studenta in care scria ca ea a plecat in Italia (fara stirea alor ei) si si-a lasat fetita,care avea vreo 2 luni, in grija alor ei....
Ei,,,,atunci sa nu ne gandim ca ce faci ti se face?!
emyia
Postat pe 8 Iulie 2008 11:44
Da stiu ca sunt ff tanara dar nu am ce face ....fac 19 ani peste o luna iar fetita mea are aproape 1 an .Daca as da timpul inapoi tot nu as face avort nu imi pare rau d enimic,,,,e un inger pe Pamant....poate doar as fi fost mai responsabila in cazul in care s-ar putea sa dau timpul inapoi,,,dar nu s epoate ,,asa ca viata merge inainte...sa le dea D-zeu sanatate parintilor mei si d-nei diriginte si colegelelor si profesorilor si tuturor ca au avut incredre in mine...sper sa fie bn pana la capat....noi sa fim sanatosi...iar gura lumii kiar nu imi pasa ....lumea e rea in general si nu lumea iti e alaturi si te sprijina ...dar sa vezi ce ciudat intr-o astfel de problema isi dau toti arama pe fata si iti dai seama ce fel de oameni sunt,,asa ca noi sa fim sanatosi ..restul se fac..:)have a nice day!!!
Catutzu
Postat pe 8 Iulie 2008 16:09
Felicitari CatuTzu si eu aveam 19 ani cand l-am nascut pe cel mare ...mi-a fost greu dar a trecut ce a fost mai greu ...te apreciez ca ai luat decizia sa il pastrezi si banuiesc ca ai luat decizia si datorita parintilor tai care te-au inteles si te-au ajutat ..ai niste parinti de milioane ... .Si eu ma aflam in situatia in care toti din jurul nostru ne ziceau ca suntem prea mici ca nu o sa ne descurcam ca nu o sa avem cu ce sa ne hranim copilul si multe chestii din astea ..Ne-am luat suturi in fund pana in momentul de fata de n-ai vrea sa stii dar lucrul asta ma facut mai puternica si mai sigura pe mine .Cand am ramas insarcinata cu al doilea am decis sa nu le spunem alor nostri pana prin luna a saptea ....la noi nu a fost vorba de informatie sau ceva de genul asta ..alaptam si am zis ca merg sa imi iau anticonceptionale dupa ce termin de alaptat dar am amanat si na sa intammplat ...ai nostri cred ca nu au fost deacord cu nici unul din copii .. parerea lor era ar fi trebuit intai sa avem un servici foarte bine platit ...o casa o masina ..si multe altele ...desi ei nu au procedat la vremea lor asa .Nu stii prt cele care se afla intr-o asemenea situatie ar avea foarte multe de invatat din filmul ,Mama la 16 ani "e usor sa zici ca ai face ,,asa sau asa" atata timp cat nu te afli in situatia in cauza nu iti poti da cu parerea ..Acum am 24 de ani si am 2 baieti mari ....unul care face 5 ani in august si unul de 3 ani si jumate ...Ideea e ca toate vin pe parcurs incepi sa iti realizezi scopurile in viata chiar daca ai copii dar trebuie cineva sa te ajutate ca altfel nu prea ai sanse ..
adri_2
Postat pe 9 Iulie 2008 15:22
Si eu am suferit mult in timpul sarcinii...nu a existat o zi fara sa plang ...noroc ca e copilul sanatos Doamne ajuta...nu am avut asa probleme cu parintii..cu scoala..cat am avut cu fratele meu mai mare cu 9 ani si insurat.Ma obliga sa fac avort altfel sa uit ca am frate.Asadar pt 7 luni eu nu mai aveam frate...nu ne vorbeam nici de ziua lui nu m-am dus la el...pana ne-am apropiat incet incet...i-am dat dat un mesaj:,,In tot ce faci cauta adevarul,in toate gandurile cauta dragostea,iar cand va fi nevoie cauta iertarea ca in viata totul e greu dar nu si imposibil."Timpul intr-adevar le-a rezolvat pe toate...a vazut ca nu am avut nici o medie sub 7,m-am dus si gravida la scoala,cand am terminat anul eram in 6 luni.Si cu timpul am fost mai apropiati ca niciodata si ii pare rau pt tot chiar daca orgoliul e mare la el si nu o sa imi spuna niciodata:imi pare rau.Acum 1 luna imi spunea sotia lui ca atunci cand se uita la asta mica isi doreste sa dea timpul inapoi si sa ma fi sprijinit sa nu ma fi indemnat niciodata sa fac avort.Seamana f mult cu el asta mica si o adora e un inger la urma urmei.Toti copii sunt niste ingerashi nevinovati.Si cel mai mult il doare pe fratele meu ca din orgoliul lui nu a vrut sa o boteze,desi isi dorea si acum ii pare rau.Asadar TIMPUL LE REZOLVA PE TOATE daca va doriti cu adevarat ceva luptati si veti obtine.As putea srie un roman fara sa exagerez...prin cate am trecut atat de tanara,dar vreau sa cred ca ce a fost greu a trecut.Multa sanatate va doresc la toate si multi pupici:*:*:*.
Catutzu
Postat pe 11 Iulie 2008 11:48
Va multumesc tuturor celor care m-ati incurajat! Am evitat multa vreme sa vorbesc despre ce mi s-a intamplat. Stiu ca intr-o buna zi voi avea puterea sa incerc din nou sa devin mama. Un avort te marcheaza pe viata. Ideal ar fi sa nu ajungem niciodata in situatia asta. Nu le condamn pe cele care au facut avort, pentru ca din principiu evit sa condamn pe cineva. Cred ca e suficient pentru ele golul pe care-l vor purta in suflet toata viata dupa o astfel de alegere.
angelaviorica
Postat pe 11 Iulie 2008 16:48
Angela,sincer nu stiu cate sunt ca noi,asa sufletiste....dupa cate vezi pe forum scriu cele care au facut avort si le pare rau,insa nu cred ca foarte multe au regrete (repet:fetele de pe acest forum se exclud).Multe privesc aflarea unei sarcini in evolutie drept sfarsitul lumii,o povara,un ghinion etc. Dar totusi imi pare rau de fetele care au facut un avort si in prezent nu mai pot face copii....e foarte trista situatia asta
emyia
Postat pe 11 Iulie 2008 18:58
eu zic ca ar trb sa ne asumam responsabilitatea ... Doamne fereste ...n'as vrea sa ajung niciodata sa aleg intre viata copilului meu si viata mea ...dar...nu trb sa luam viata copilului nostru pt k n.am fost noi atenti ... e o decizie importanta si orikm ar fii tot ne schimba viata pt k peste un avort nu treci atat de usor ...degeaba zikem k daca l-am pastra ne distruge viata k n-o sa avem bani sa-l crestem caci orikm ne scgimba viata ...n.o sa mai fim nikiodata aceleasi...parerea mea ... trb sa fim responsabile si sa raspundem pt faptele noastre ... shi orikm...una e sa intrerupi o sarcina pt k nu ai conditii si una e sa faci din asta un obikei si sa nu t protejezi ...de parac asta ar fii un mod de contraceptie ... tre sa avem grija de noi fetelor ...
iubarici
Postat pe 13 Iulie 2008 21:30
avortul? mie mi se pare cea mai urata idee la care s-ar putea gandi doi oameni sau in speta unu chiar... voi ce ati gandi daca parintii vostri s-ar fi gandit sa faca un avort inainte de a va naste, plus ca eu nu cred ca tine de libertatea unei femei.. cred ca tine de moralitatea ei... vorba aia.. a cauta placere si nu s-a protejat, de ce sa nu isi asume si responsabilitatile; si mai e o vorba... daca noi cand avem o problem nu suntem in stare sa ne asumam responsabiltatile.. cum va fi cand vom avea copii si va trebui sa ii invatam sa fie responsabil... parerea mea

Postat pe 15 Iulie 2008 17:14
sincer din fericire pana acum, nu am fost nevoita sa iau o asemenea decizie, insa o persoana apropiata mie ,da....tin minte ca a plans zile intregi, a fost un soc pentru mine, si alegerea daca face sau nu avort i-a apartinut in totalitate....asa ceva lasa o cicatrice adanca pe suflet....cu totii gresim si de asemenea raspundem, si nu cred ca trebuie judecate femeile care au fost nevoite sa faca asta, pentru ca nici lor nu le-a fost usor la momentul respectiv......daca ma pun in ipostaza de a face aceasta alegere, cred ca as alege intreruperea de sarcina (pt ca "avort" mi se pare un cuvant prea dur)....e trist dar asta as face, cel putin acum! sper totusi sa nu ajung acolo, si imi doresc ca nici o femeie sa nu ajunga acolo....asta pana cand imi conving doctorul ginecolog sa imi prescrie anticonceptionale si sa incerce sa respecte ce vreau si eu nu doar ce ar vrea dansa, adica DOAR folosirea prezervativului...
micky_ai
Postat pe 16 Iulie 2008 12:21
Eu de cand eram mica am visat ca pe la 21-22-23 de ani voi fi mamica:))acum am abia 18 jum....dar desi mi`as dorii sa fiu o mamica tinerica eu nu m`as arunca sa fac un copil fara sa ii ofer stabilitate financiara, fara sa am puterea sa`l rasfat, si sa`i ofer un start bun in viata.
Daca s`ar intampla totusi....nush ce as face:|:|..nush nici daca as avea inima sa "scap" de el...nush nici daca as avea putere sa ii ofer o viata instabila...cred k ar fi o decizie pe moment...dezbatuta cu iubitul...eventual si mama pt k nush de unde as putea sa obtin sfaturi mai bune.
o zii buna fetelor:D
Cherry_bob
Postat pe 18 Iulie 2008 08:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Topic impotriva utilizatoarei l_diana_c 20 De la: l_diana_c 3 Iunie 2009 12:57
revenirea ciclului menstrual dupa sarcina 5 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:52
medicamente avortive!!! 37 De la: tekuka_dea 9 Martie 2011 21:21
Avort la 17 ani 383 De la: Donna24 4 Martie 2011 11:50
o parere macar......... 6 De la: marco918 19 Iulie 2009 14:30