Setari Cookie-uri

...In postura de amanta..e bine sau nu sa duci la capat o astfel de relatie?!ufff..:((

Dupa cum v-ati dat seama din titlul subiectului....am o relatie cu un barbat casatorit....de ceva vreme, cam de 1 an jumate...Ne iubim mult, tinem unul la altul, dar exista o piedica mare...e insurat...si acest gand ma macina tot mai mult, mai ales ca si diferenta de varsta este de 13 ani... Dar parca ne stim de-o viata, ne-am invatat unul cu celalalt, ne facem planuri impreuna, isi doreste enorm de mult un bebe...dar pe mine ma sperie gandul...ma simt si vinovata ca-i destram familia (copii nu are)...parintii mei nu stiu despre relatie, sigur NU vor fi de acord:( si din aceasta cauza nu mai stiu ce sa fac...sa ma lupt pentru dragostea noastra?? nu stiu cat mai suport acest statut de amanta.El spune ca un bebe ar urgenta totul, ar putea divorta mai rapid...
Dar nu vreau ca un bebe sa faca, sa fie pretextul ca sa fim impreuna...ce ma sfatuiti????????
Christinne
Postat pe 8 Martie 2008 00:36
eu zic sa te mai gandesti...daca te-ar iubi de adevaratelea, ar fi divortat pana acum, mai ales ca zici ca nu are copii...deci, ce-l retine? esti in situatia clasica a amantei care-i pacalita de barbatul insurat ca o sa divorteze si se va insura cu ea...finalul il stii deja...nu va divorta si nu se va insura cu tine...exceptiile sunt rarisime...pe langa asta, chiar vrei sa-ti duci viata langa un barbat care minte si insala? cum o minte si o insala pe sotia lui actuala, asa va face si cu tine, in cazul in care vei fi totusi una dintre rarele exceptii si va divorta si se va insura cu tine. nu te amagi cu gandul ca nu e asa, pentru ca, daca ai mintit o data sau ai inselat o data, o s-o mai faci cu siguranta...si ce legatura are un bebe? cum ar putea un bebe sa-l faca sa se hotarasca daca pana acum nu s-a decis? eu zic sa renunti la relatie si sa-ti cauti un alt barbat, care sa fie liber...am avut o prietena foarte buna care a trait exact ce traiesti tu...finalul, trebuie sa-l stii ca sa-ti dai seama la ce te poti astepta, e ca ea a facut copilul si acum il creste singura...el nici n-a vrut sa vada copilul, si de recunoscut l-a recunosct doar cand a fost dat in judecata...si tot asa a fost obligat la pensie alimentara...si e si acum cu nevasta aia grasa si urata pe care zicea ca n-o suporta si o va parasi pentru prietena mea, amanta...deci, gandeste-te bine ce faci, daca nu vrei sa cresti singura copilul...daca nu te deranjeaza ideea, si esti dispusa sa accepti in continuare sa fii doar amanta lui, si sa stai langa un barbat mincinos si infidel...problema ta!

Postat pe 8 Martie 2008 08:43
Iti multumesc mult Iulia pentru sfaturile date....o sa ma gandesc serios la ceea ce mi-ai scris tu si poate in viitor o sa postez pe forum cum s-au rezolvat toate....
La Multi Ani pt 8 Martie!!
Christinne
Postat pe 8 Martie 2008 14:06
cum adica,sa-i faci un copil si apoi sa divorteze?nici gand...ar fi o prostie.el trebuie sa se desparta de sotia lui doar daca vrea,nu daca ii faci tu un copil.ce garantie ai ca iti va fi alaturi si dupa ce vei avea copilul.daca se plictiseste de aventura, se intoarce la sotia lui si tu risti sa rami cu buzele umflate.si nu stiu daca iti va conveni atunci statutul de mamica singura,mai ales ca relatia ta de acum e secreta.daca te vrea cu adevarat nu iti pune conditii.poate ar fi mai bine sa iei o decizie intr-un sens sau altul pentru a scapa de statutul de amanta,care nu iti mai convine.
simonaj
Postat pe 8 Martie 2008 15:45
Draga Simona,el crede ca un copil ar fi motivul divortului...Dar in nici un caz nu vreau asa........si nu se va intampla...i-am zis ca vreau un copil atunci cand avem casa noastra...suntem casatoriti...cred ca nu stie cum sa faca primul pas pt divort...si ii este si teama ca va ramane singur ..zice ca dak il parasesc si eu imed dupa divort...si in capul lui e ideea ca dak mi-arface un copil eu nu l-as mai parasi atunci...
Christinne
Postat pe 8 Martie 2008 16:13
da ,dar eu zic ca nu merita sa risti.pana la urma e in joc viata unui copil.si daca chiar te vrea,nu trebuie sa iti puna conditii.simpla ta promisiune ar trebui sa ii fie de ajuns.succes
simonaj
Postat pe 9 Martie 2008 15:51
asta nu e barbat,caruia ii e frica sa nu ramana singur :) eu n-as ta cu un asemenea barbat las
lief
Postat pe 10 Martie 2008 10:08
Draga mea daca te iubeste asa mult...sa renunte la sotie.
Dupa Ce va fi liber fa ce vrei, dar DUPA.Nu te multumiri cu firimituri ...primite de la el si nu crede ca te va lua de nevasta dupa, e o minciuna. E un egoist te vrea si pe tine si pe nevasta si crede-ma nu va divorta niciodata. Daca accepti sa fii MEREU femeia a doua din viata lui e treaba ta dar e dureros.
Am avut o cunostinta care a asteptat doi ani, a facut un copil si cand avea 6 luni copilul s-a intors la nevasta. Acum are 5 ani si nu vrea sa il vada.Spune ca nu e pregatit.Nu vrea nici macar in poza sa o vada.Iar daca se intalnesc in oras, intoarece capul ...Asta vrei si tu ?
Liaa
Postat pe 10 Martie 2008 11:38
barbatii astia merita impuscati
lief
Postat pe 10 Martie 2008 11:49
pierzi timp pretios alaturi de un om care sta cu...fundul in doua luntre. esti tanara si-ti poti gasi un barbat liber fara sa-ti complici viata cu un barbat casatorit.sa te conditioneze cu bebele mi se pare cea mai mare dovada de iresponsabilitate din partea lui.barbtii sunt egoisti, el are doua femei care il asteapta, fiecare dintre ele crezand ca ea este aleasa. avataj EL!

Postat pe 10 Martie 2008 12:52
Mare mincinos mai e si tipul asta!Ce zice el?
Daca sotia nu ii face un copil, sa ii faci tu!Hmmmm.
Chiar crezi ca daca ai face un copil cu el ar divorta?
Nu cred!Asta e santaj!
Ai grija ca se joaca cu tine!Un barbat ca asta nu merita sa te uiti la el.Cauta un barbat singur si 'da-l in..'
ca asta nu merita!
Pierzi timpul degeaba, cu unul care nu vrea decat sa te compromita.


Postat pe 10 Martie 2008 16:03
un om care nu are incredere in el,incat vrea siguranta ca stai cu el pentru copil ....hmm....pai tocmai el pretinde siguranta,care e insurat ?eu cred ca sincer nu iubeste niciuna,nici sotia,daca pan la urma ii e mai mult frica de singuratate,si ar ramane cu una dintre voi- daca te iubeste ,renunta la ea,chit ca are certitudinea ca ramai cu el,chit ca nu-dar tu ce certitudine ai ca el nu va gasi alta amanta dupa??si ca tot va cauta din floare in floare increderea in el ?
lief
Postat pe 10 Martie 2008 16:21
lief ai punctat perfect. cine inseala odata o face si adoua oara.si el, de , e invatat sa traiasca dual.

Postat pe 10 Martie 2008 17:24
Mdaa...aveti dreptate, el duce o viata duala...si nu-l prea afecteaza asta...in timpul zilei de obicei este cu mine..si seara normal acasa cu sotia, iar cu me pe mess...lui normal ca ii convine, e iubit d 2 femei..nu prea are nimik de pierdut..pe cand eu cred ca am pierdut si prea mult deja 1 an jumate...+ alte certuri si minciuni acasa din cauza lui.
Datorita voua si cu ajutorul vostru o sa-l scot incet, incet din sufletul meu..
v-am pupat!
Christinne
Postat pe 10 Martie 2008 22:49
gandestete k o sa vina vremea cand tu o sa fi cea inselata..cum o sa fie atunci??!!u esti doar o prospatura care ii satisface unele nevoi fara suparare,dar asta e!sunt atatia barbati d varsta ta..cum ar fi ca tatal tau sa o paraseasca p mama ta pt o amanta tanara?!deci nu desparti o familie!!!
snickers
Postat pe 10 Martie 2008 23:36
draga snikers...u vorbesti de inselat??:)) cand p u te inseala iubitul tau de fata cu tine:))) asa cum am citit in postarile tale la celelalte articole.......ai putea u sa-mi zici u cum e sa fi inselata:))....cine te mai intelege?!
paa
Christinne
Postat pe 12 Martie 2008 17:18
Christinne, nu te supara pe ea!Fata asta crede ca e normal sa fie inselata!Sarmana..

Postat pe 12 Martie 2008 17:28
dar vad ca va atacati rau:))))))))in loc sa ii raspundeti fetei va macina persoana mea!!:))))))))asta e va inseala prietenii nu va mai atacati atat.eu nu v-am cerut nici un sat asa ca na mai bagati in seama cu japca cu mine.adiossssss
snickers
Postat pe 12 Martie 2008 22:33
nu vorbea nimeni cu voi ,dar cum vad ca va plictisiti ati zis voi :hai sa vb cu mine...numai ca eu nu am nevoie de sfaturi pt ca sunt fericita, nu ca altele care isi plang de mila,asa ca , cautati-va alta amica de palavrageala ca pe mine una zau ca ma plictisiti rau de tot si am alte treburi mai importante de facut decat sa va raspund voua,asa ca la revedere si vedetiva de viata voastra tristaaaaa!!!!:))))))))))
snickers
Postat pe 12 Martie 2008 22:37
zise snickers,cu un ras isteric in cele din urma :)
lief
Postat pe 13 Martie 2008 10:09
am renuntat sa mai raspund acestei fete(snickers) pentru ca am impresia ca vb la mishto...sa fim seriosi...cine dracului poate gandi asa????

Postat pe 13 Martie 2008 10:19
Una fara care nu poate sa gandeasca singura!!
Nu inteleg de ce mai intra in discutii ca oricum nu are nimic de spus.Vorba ta Gabry; nici nu merita sa i se raspunda!
Iar se ataca :)

Postat pe 13 Martie 2008 10:24
onnyta, ma ganeam sa deschid un subiect ,,contra mistocarilor de pe forum" , dar m-am gandit ca nu are ros...or sa apara mai multi si in loc sa scriem sfaturi sau pareri...ne batem joc de ceea ce simte sau gandeste sau poate crede o persoana de-aici...
ps:eu chiar sunt sigura ca nu toti barbatii inseala, iar ironiile unora nu ma conving ca ar fi altfel!

Postat pe 13 Martie 2008 10:37
la cat de proasta e ,oricine ar insela-o
lief
Postat pe 13 Martie 2008 10:47
nu lief, ea cere sa fie inselata ca asa a invatat-o prietenul ca e normal. destept tipul!

Postat pe 13 Martie 2008 11:48
e mai destept ca ea,dar nu vreau un astfel de destept
lief
Postat pe 13 Martie 2008 12:04
ma mananca gherutele sa scriu multe rautati la adresa lui snickers( aceasta femeie cu viata ei de cuplu absolut mirobolanta, care incearca sa ne scoata din ceata pe noi muritoarele de rand nestiutoare si naive)???!!!!, dar bunica m-a invatat ca pe prost il omori cu indiferenta. asa ca sa o lasam sa savureze linistita partidele de sex in grup si infidelitatile partenerului ei. sa fie la ea! ptiu! ptiu!

Postat pe 13 Martie 2008 13:43
:))).ce tare!!!!!!!

Postat pe 13 Martie 2008 13:46
proaste sunteti voi ,nu v-am jignit pana acum dar vad k sunteti proaste pt k numai proastele jignesc pt k altfel nu se pot apara. Si sunteti asa pt k traiti in minciuna si o sa va convingeti d asta intr-o zi!si nu am cerut sfatu nimanui pt.k spre deosebire d multe eu fac c cred eu k e bine nu c vrea gura lumii k nu cu ea traiesc,spre deosebire d altele!!nu o sa aveti voi fericirea mea 3 vieti d acum incolo.mai bine v-ati uita in curtea voastra..k v o cam luati fara sa stiti..
snickers
Postat pe 13 Martie 2008 19:05
va atacati pt k stiti ca am dreptate k sunteti inselate d prietenii vostrii fideli..!!:))asta e cea mai buna gluma care am auzit-o in ultima vreme!!!voi traiti dupa premiza k c nu stiti nu va face rau si mergeti precum calul in viata..nevazand in jurul vostru=)) pt voi respectul inseamna sa fiti mintite vad din pacate..sunteti jalnice!!uitati-va macar la 2 poze din profilul meu si nu cred k veti vedea suferinta..:| doar iubire veti vedea,d care multe din voi nu aveti parte...gata nu va mai rupeti parul d ciuda...
snickers
Postat pe 13 Martie 2008 19:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
devastata..am nevoie de sfaturile voastre va rog din suflet 29 De la: kudika414029 25 Iulie 2011 19:39
UN SFAT 4 De la: kudika361175 30 Martie 2011 19:29
Cum so uit mai repede? 43 De la: alexandra_sziga 15 Mai 2009 19:19
Cum supravietuiesti relatiei cu un alcoolic? 18 De la: coffeeta 26 Martie 2009 19:39
Iubire care doare...SINGURA 31 De la: kudika085739 24 Noiembrie 2009 09:42