Setari Cookie-uri

profetul Mohammad in biblie

dragelor dar am crezut ca va plictisim.ia chimbati voi forumul si nu va mai obositi sa ne raspundeti.oricum stiu ca suntem impotante pt voi ca putem s ava dam lectii,lectii de viata si conduita,am crezut ca ati schimbat forumulnu?inca mai sunteti aici?pace dragelor mele svf inca te astept sa ma mananci?inca nu ai sosit?iti dau adresa?
pace
Postat pe 27 Martie 2008 17:13
nu faci altceva decat sa provoci, asteapta sa iti si raspund la provocari :))))
se vede clar :) si mai schimba placa cu plictisitul, eu cred ca singura de aici esti tu care te plictisesti :)

Postat pe 27 Martie 2008 17:19
nu am sa va raspund sunt sigura ca din lipsa ocupatieiprocedati asa si poate fara sa vreti doriti in continuare razboi,nu va raspund decat cu respect..........va respect si o seara cat mai placuta cu binecuvantarea Lui Dumnezeu asupra dvssi familiei dv .............pace.
pace
Postat pe 27 Martie 2008 18:27
M-ATI INTELES GRESIT ,EU NU URASC ISLAMUL,URASC PERSOANELE CARE SE ASCUND IN SPATELE RELIGIEI SI VOR SA PARA,BA MAI MULT SA MA CONVINGA CA SUNT MAI BUNI DECAT MINE.NU POT SA URASC SAU SA BLAMEZ O RELIGIE PE CARE NU O CUNOSC .AM CUNOSTINTE MINORE,NU CITESC CORANUL SI NICI NU MA INTERESEAZA SA APROFUNDEZ CUNOSTINTE.MA ENERVEAZA STRICT PERSOANELE ,IN SPETA CRESTINE CASATORITE CU ARABI CARE S-AU CONVERTIT SI VOR SA PARA ''MAICA TEREZA''. NU STIU DE CE AU FOST ORIPILATE SI SURPRINSE DE REACTIA MEA ,CAND STIU SI ELE REALITATEA.NU CRED CA SUNT SINGURA CARE GANDESC ASA.........SI I-MI FAC MEA CULPA SI I-MI CER SCUZE DACA AM EXAGERAT
wdy
Postat pe 27 Martie 2008 19:36
DA-MI VOIE SA TE INTREB WDY...DAR DACA FEMEIA CARE S-A CONVERTIT INAINTE CA SA-L CUNOASCA PE SOTUL EI SI NU A AVUT O ALTA RELATIE CU UN MUSULMAN....CI A FACUT-O PU CA ASA SE SIMTE IN ARMONIE CU EA INSASI,ASA SE SIMTE MAI APROAPE DE DUMNEZEU,ASA VREA SA TRAIASCA....ESTE CEVA IESIT DIN COMUN??????EU CUNOSC 2 FEMEI CRESTINE CARE S-AU CONVERTIT LA ISLAM,S-AU CASATORIT CU MUSULMANI,SI N-A FOST SA FIE ,ADICA AU DIVORTAT...ACUM TRAIESC IN ROMANIA SI NICI UNA NU A TRECUT INNAPOI LA CRESTINISM....DE CE?????????NU DEPIND DE NIMENI,TRAIESC IN TARA LOR,UNA S-A RECASATORIT CU UN ROMAN CRESTIN CATOLIC SI TRAIESC FERICITI....EA RAMANAND MUSULMANA SI CU VAL...LOGIC DUPA PAREREA TA DACA ACESTE FEMEI S-AU CONVERTIT DE DRAGUL SOTILOR,"ASCUZANDU-SE DUPA RELIGIE",DE CE DUPA DIVORT NU AU LASAT ISLAMUL....??????????????????????????????

Postat pe 27 Martie 2008 20:01
POATE AI DREPTATE CLEOPATRA,DAR CRES CA SUNT CAZURI IZOLATE.ORICUM ASTA E PAREREA MEA SI NU SUNTE-TI OBLIGATE SA FITI DE ACORD CU MINE.PERSONAL NU AM INTALNIT DECAT'""PROFITOARE".POATE AM EXAGERAT,TU ESTI O FATA CARE A DAT DOVADA DE INTELIGENTA SI CRED CA IN SINEA TA AI INTELES UNDE "BAT"EU.
wdy
Postat pe 27 Martie 2008 20:22
pt wdy nu o sa spun ca imi pare rau pt tine sau chestii de genul asta ci pur si simplu felicitari pt taria de caracter respectele mele cele mai profunde si ai toata admiratia mea pt femeia care esti.luati aminte ...cucoanelor... D-NA WDY stie ce inseamna intr-adevar respectul de sine si respectul pt altii indiferent ca vorbim de religie sau de oameni.iti doresc din toata inima multa multa bucurie in viata,sunt sigura ca daca fii tai au mostenit macar un sfert din firea ta vor fii niste copii exceptionali si iti doresc sa fii mandra de ei.
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Martie 2008 20:44
d-nei pace.....ii spun doar ca plictiseala face parte din viata de zi cu zi.asa ca ...daca va plictisim.....asta este ,incercati o alta alternativa,de exemplu o piesa de teatru sau un film bun,o tura prin magazine la shoping ar putea ajuta la inlaturarea plictiselii.daca totusi inca doriti sa cititi mesajele postate aici ..incercati sa schimbati placa...cd-ul ca sare,sau ...lama daca va e mai la indemana.

Postat pe 27 Martie 2008 21:58
cine esti?ma sperii,ai aparut,cu poza asta unde am scris eu.cine esti fr doamna?esti extraterestru?
da imi place ce ai scris aici,de ce te ascunzi?
mari58
Postat pe 27 Martie 2008 23:22
buna,mari58,sunt ema si crede-ma te rog ...habar nu am cum si de ce am aparut sub acel chip,o fii vreo minune informatica,mai sti???
glumesc!!! dar sincer, nu am habar cum de a aparut poza aia in dreptul comentariului meu,poate ar fi cazul sa intrebam administratorul site-ului.ooooo e cineva acasa...s-a intamplat o "minune" neplacuta aia de mai sus nu e poza mea.explicatii va rugam ca s-a "suparat " fata (mari58) ca i-am aparut sub ...ce stiu io ce chip.
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Martie 2008 23:40
ema,si eu am patit ca tine de 2 ori cu aceasta poza,de aceea ma sperii,daca eu spun aici ceva,am spus eu .pe tine nu te-a deranjat?poate o fi vreun redactor de la kudika?hmm nu stiu ce e,de aia am zis ca e extraterestru,te pup draga si nu te supara pe mine ,nu am stiut ca esti tu!
mari58
Postat pe 28 Martie 2008 00:56
draga dna pace, fa-ti iluzii cat vrei( ca oricum alta ocupatie nu ai) cum ca ai fi importanta si in masura sa ne dai sfaturi si lectii de viata. ca dc tu nu ai o parerea buna despre ce si cum esti restul... nu prea. asa ca traieste in iluzia asta, ca oricum ne plictisesti si amageste-te in continuatre cum ca ai putea fi vector de opinii si pilda de urmat. ca asta bucurie o mai ai si tu.hehe... e lung pamantul... ba e lat!

Postat pe 28 Martie 2008 09:21
Plictiseala face parte din viataomului de zi cu zi.Atsa pentru cele care nu stiu sa isi ocupetimpul.Dragelor eu dupa cate am vazut chiar nu inteleg de ca cntinuati s ava razboiti caci eu nu am nimic personal cu voi.Si credeti-ma la cate obligatii am si un serviciu solicitant plus familia chiar nu am de ce s ama plictisesc,asta in cazul in care nu i-as acorda lui Dumnezeu o ora din cele 24de ore cate avem la dispozitie in fiecare zi.
Comentariul meu era adresat celor care au adus in trecut acuze si au judecat,si mi-au spus ca le plictisesc iar eu le0am raspuns in masura bunului simt.Asta in cazul in acre fara sa vreau cuvintele mele vau atins imi cer scuze mai mult ca nici nu va cunosc si nici macar nu stiam de existenta dvs doamnelor pana sa intru pe acest site.
Iar doamnei care are tendinta spre sinucidere as ruga-o totui sa foloseasca un vocabular care sa denote varsta si cei sapte ani de acasa,pentru ca eu nu i-ama dresat nici un cuvant si nici nu amsa ripostez.
Aici ne spunem punctul de vedere si doar atat.Ca au existat conflicte asta este,intre femei s emai intampla.
Si totusi mi-as dori sa ma cunoasteti ca sa puteti avea dreptul la o opinie referitor la persoana mea,caci o persoana care face munca de voluntariat din banii proprii,ajuta copii abandonati si oamneii care nu au nici ce bea,plus un serviciu si plus drumuri batute pt a strange lucrusoare sau alimene pentru oameni care striga dupa ajutor credeti-ma chiar nu se plictiseste.
Si nu am zis-o s ama laud ci doar sa vedeti ca nu sut un monstru asa cum am fost descris-a mai sus,,profitoare,ca-mi cumpar linistea,ca am fost o .... inainte sa ma casatoresc,si asa mai departe,totusi nu am ripostat violent ci chiar mi-am cerut scuze si am intors si celalalt obraz.
Dar daca persoana mea va incomodeaza atunci va rog nu-mi mai adresati nici un cuvant caci nu e mare pierdere credeti-ma.Eu sustin ceea cea am scris chiar ieri,daca in cazul cele care sau simtit si sau regasit in cuvintele mele si considera ca le-am jignit imi cer scuze.
Dar nu o sa imi cer inca odata scuze pentru cele a caror comentarii intra dupa 10 ani si vor si ele sa fie bagate in seama caci lor nici nu m-am adresat si nici nu am sa ma obosesc sa ma adresez.In continuare tot ec ams a va spuns este ca imi cer inca odata scuze,si repet as dori totusi caci suntem oameni maturi si mame sa dam un exemplu pentru cele tinere care intra mai tarziu si au din nefericire sansa sa citesca comentariile noastre unele mai siropoase altele cu tenta de sinucidere,altele cuvinte demahala si etc.
As ori totusi sa avem o discutie civilizata si mai amiabila.Cu respect pace.....
pace
Postat pe 28 Martie 2008 13:52
WDY, intoarce-te la tot ce ai postat si reciteste. Si eu am inteles unde vrei sa bati, insa ai "batut" asa de rau incat nu iti mai aduci aminte ce ai scris. Pe undeva te ratoiai la nu stiu cine, ca tu sti mai multe de cat oricine despre musulmani, ca doar esti casatorita cu un musulman de 14 ani, acum ne spui ca nu prea cunosti aceasta religie, si alte multe comentari care sunt altfel fata de ultimele doua. Da, de multe ori ai exagerat.Gresesc?
Da, nu esti singura care gandesti asa, si pe mine ma enerveaza aceste persoane despre care vb., sunt multe care nu stiu ce sunt ele de fapt, si merg pe mana unor barbati care le manipuleaza. Aici nu vb. despre fetele de pe forum, la ele exista bunul simt si cultura necesara, eu una asa vad.

Postat pe 28 Martie 2008 21:46
iar cuvantul mahala ...doamna draga...sau mai bine spus cucoana ai ceva cu mahalaua???
si in mahala traiesc oameni cu bun simt fir-ar sa fie!!!ai cumva impresia ca toate ororile vin din mahalale.asta ma infurie dea dreptul.cuvinte rostite ,scrise aiurea.vrei sa te exprimi ironic si taios...ia DEX-ul in mana si vei gasi simonime la cuvantul mahala cate iti doreste sufletelul.si nu e singurul cuvant care deranjeaza...bietele mele urechi...si bietii mei ochi.o discutie amiabila se poate avea doar atunci cand poti folosi cuvinte ironice cu substrat care sa atinga ..interlocutorul (daca asta iti doresti) daca trebuie sa se simta.ma repet:cocoana ... pace.... mai slabestema cu mahalaua ca nu-ti sade bine la gurita matale sa vorbeste asa .... asta ca variatiune pe aceeasi tema.
dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Martie 2008 21:56
VIVI DRADA ,SA INTELEG CA MA PROVOCI? DACA TOT AI CITIT TOATE POSTARILE MELE CRED CA AI OBSERVAT CA NU CONTIN PASAJE SI VERSETE DIN CORAN..AM SPUS CA NU STIU PREA MULTE DESPRE ACEASTA RELIGIE .ATAT.ESTE DIFERENTA DINTRE RELIGIE SI CARACTERUL MUSULMANILOR.NOI DISCUTAM AICI DE FEMEI CONVERTITE LA ISLAM.EU AM SPUS CE STIU SI TRAIESC DE ATITIA ANI ALATURI DE MUSULMANI NICIDECUM CEVA REFERITOR LA RELIGIE SI AM MAI SPUS CE OBLIGATII AU FEMEILE MUSULMANCE,NU AM CITIT DIN CARTI.CHIAR DACA SUNT CRESTINA NU STIU DECAT O RUGACIUNE ,DAR STIU MULTE OBICEIURI SI OBLIGATII PT UN OM NORMAL........SI M-AM PLICTISIT SA REPET ACELAS LUCRU LA NESFARSIT.POATE NU A-TI OBSERVAT DAR NE MISCAM IN JURUL COZII,CAND NE FACEM PRAF,CAND NE CEREM SCUZE.DE FAPT DE LA INCEPUTUL ACESTUI FORUM SE LUPTA 2-3 MUSULMANCE SA CONVINGA NISTE BIETE CRESTINE NESTIUTOARE IN ALE RELIGIEI ,CE E BINE SI CE E RAU.
wdy
Postat pe 28 Martie 2008 22:28
SCUZE MA ADRESAM DOAMNEI EVA MAXIM
wdy
Postat pe 28 Martie 2008 22:35
am o intrebare daca imi permiti WDY, cati ani au copii tai ???
dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Martie 2008 23:31
imi aratam o curiozitate ...si imi cer sincer scuze dar nu ma pot abitne ,referitoare la copiii de alta religie,crescuti intre copii crestini.ma repet e doar o curiozitate personala si voi intelege daca nu vrei sa imi raspunzi.aici ma refer in general si la copii de rromi care merg la scoala ,sau la copiii catolici care merg la orele de religie crestina pt ca asa impune programa scolara,ma refer si la copii crescuti in alte rituri decat cele crestine... care trebuie sa faca fata... rautatilor altor copii ...
dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Martie 2008 23:39
apropo d-na pace cand am spus lama.....ma refeream desigur la un comentariu de mai sus ,referitor de altfel la ascutimea limbii d-voastra nu la sinucidere....dar desigur , nu ati reusit sa intelegeti pana la capat mesajul pt ca nu cititi cu atentie comentariile tuturor,si din cate imi aduc io aminte bine sinuciderea e un pacat pe care nu mi-asi permite sa il mentionez ...darami-te sa il propun ca tema de discutie.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 29 Martie 2008 00:02
Nu Lady WDY, nu te provoc,ca nu prea am timp, dar oricine iti citeste comentariile poate decide,si daca ma uit bine, TU vb. despre femeile convertite, subiectul e cu totul altul.Si eu nu ma lupt cu nimeni aici,doar ma delectam- cum ai mai spus-o tu, si mi-a atras atentia unele vorbe. Atat!

Postat pe 29 Martie 2008 00:04
EVA DRAGA ,ACUM AM OBSERVAT SI TU ESTI DE-A LOR ,AI DREPTATE SUBIECTUL ESTE ALTUL,DAR CINE A DISTORSIONAT TOTUL.CITESTE CU ATENTIE CE-AM SCRIS EU SI LA CE MA REFEREAM.ORICUM NU MA SURPRINDE REACTIA TA ,ESTE TIPICA`''"MUSULMANCELOR" PRIN ALIANTA.
wdy
Postat pe 29 Martie 2008 09:08
DRAGA EMAIORDANESCU. COPII MEI AU 11 RESPECTIV3,5 ANI.FETITA ARE 11,BAIATUL3,5.FETITA MEA ESTE ELEVA LA O SC PARTICULARA UNDE SUNT IN MAJORITATE COPII MUSULMANI SI DIN EUROPA NU AM INTAMPINAT PROBLEME IN ADAPTARE.PRIETENII EI SUNT MIXTI,.COPII SUNT PREA MICI SA OBSERVE DIFERENTE.PE FETITA MEA O DERANJAZA ,DE EX.CA NU MANINCA PRODUSE DIN PORC SI FAPTUL CA TREBUIE SA FACA RUGACIUNI. SI PT CA AM PRIVILEGIUL SA POT SA-MI TIN COPII LA O ASEMENEA SCOALA ,NU TREBUIE SA FACA FATA RAUTATILOR,DAR EU PREFER VIZITELE COLEGILOR ACASA ,DECAT IESITUL IN FATA BLOCULUI.DACA MAI AI VRE-O CURIOZITATE MA POTI INTREBA.
wdy
Postat pe 29 Martie 2008 09:21
Crezi ce vrei draga WDY, eu stiu cine sunt, si nu stiu ce am scris sa ma cataloghezi drept "de-a lor", dar se vede cu ochiul liber ca arunci cu pietre in alti pt nefericirea ta. Faptul ca scri cu majuscule, ne arata ca tipi.Sorry, eu asa vad!

Postat pe 29 Martie 2008 09:37
SCRIU CU MAJUSCULE PT A-MI PROTEJA OCHII,IAR DESPRE FERICIREA SAU NEFERICIREA MEA NU ESTI TU IN MASURA SA-TI DAI CU PAREREA,ESTE CEVA PERSONAL.FERICIREA ESTE RELATIVA NU PERMANENTA
wdy
Postat pe 29 Martie 2008 09:54
SI AR MAI FI CEVA ,DIN 5 POSTARI PE FORUM 4 I-MI SUNT ADRESATE ASTA DENOTA O FURIE INTERIOARA SAU CE?
wdy
Postat pe 29 Martie 2008 10:16
Ha, ha, ha!, te crezi prea mare, dar eu nu te vad. Cum si tu te certi aici cu o persoana sau doua- pot gandi si eu la fel despre tine? Furie interioara? Nu draga mea nu am nimic personal cu dvs. ci doar am vazut unele contraziceri privind comentariile dvs.Tu ti-ai facut o parere personala despre femeile casatorite cu musulmani, pt ceea ce ai intalnit tu, cum ai spus si ultima oara profitoare. Fiecare vb din experienta, cum ai facut-o si tu, ei, si eu iti vb tot din experienta, nu toti suntem la fel. Ca sa numai lungesc vorba, am scris putin in alt topic, unde de altfel chiar intrebam de tine, pt ca lipsesti de acolo, daca inca nu ai gasit intra kudika/comunitate/forum/view-topic/18166.html

Postat pe 29 Martie 2008 11:40
Uite ca mai am putin timp iti voi mai scrie cate ceva [vreau sa vad daca o iei tot ca pe o furie interioara]
Eu nu sunt ceea ce crezi tu, si spun asta nu ca sa ma justific in fata ta, ci ca ca vezi ca uneori gresesti doar citind cateva randuri, am intrat intamplator pe acest site, prietena mea iti scria chiar tie cand ai postat pe blog casatoria dintre un crestin si un musulman, ti-a scris din propria experienta, un adevar nu o poveste de film, a scris ft mult si frumos si nu a ranit pe nimeni, insa spre ghinionul ei comentariile[erau doua] nu au aparut, atunci ea a fost putin deceptionata, ca si-a batut mintea si mainile de pomana, iar de atunci ea doar va priveste cateodata cand are timp, de atunci am scris eu mai mult, dar nu cu scopul de a rani pe cineva, de a le inalta pe unele sau cobori pe altele.Eu sunt crestin ortodoxa, sotul meu e crestin maronit, traim in Liban, avem cunostinte si prieteni de mai multe religii, prietena mea romanca ca si mine este casatorita cu un musulman, si -ti pot spune sigur ca ea nu este printre cele pe care tu le faci profitoare sau Maica Tereza, dupa cu ti-am nai spus, fiecare cu experienta lui, iar tu de multe ori ai generalizat. Si inca odata, nu am nimic personal cu tine, daca-ti mai aduci aminte ti-am dat si un sfat prietenos odata, si atunci ti-am scris din toata inima, si chiar ma-i impresionat putin.

Postat pe 29 Martie 2008 12:25
doama ema ...va rog fiti cu pace si nu va agitati nu-mi mai trimiteti chiar nici un comentariu ca nu a cerut nimeni sa dat socoteala la nimic o persoana care nu se simte nu raspunde si aici am incheiat orice discutie contradictoiu cu dvs si fiti pe pace doaman nu se castiga nici un premiu aici nu va mai spititi se posteaza doaropinii si pareri si fiti pe pace draga mea doamana ca nu ma deranjati chiar cu nici un cuvant va respect in continuare si Dumnezeu sa va binecuvanteze.
pace
Postat pe 29 Martie 2008 19:00
SI PE BLOGUL MEU AM SCRIS ACELEASI LUCRURI,POATE EXAGERATE ,POATE AM GENERALIZAT,DAR PAREREA MEA ESTE UNA SINGURA,SUNT CONVINSA CA EXISTA SI CASATORII MIXTE FERICITE,ESTE NORMAL DOAR NU TRAIM IN IAD.PANA ACUM NU A REUSIT NIMENI SA MA CONVONGA DE CONTRARIU.AICI PE FORUM M-AM SIMTIT CA PE CAMPUL DE LUPTA,IN RAZBOI ESTE PERMIS ORICE.NICI CELELALTE FETE NU AU FOST INGERASI,.EU SUNT O FIRE MAI COLERICA ,SI UNEORI AM IESIRI NECONTROLATE.DAR NU SUNT FALSA SI NICI MINCINOASA.
wdy
Postat pe 29 Martie 2008 19:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE SUNT DE FAPT, LACRIMILE..? 12 De la: agoldfish 13 Mai 2009 11:21
a vorbit cineva cu erikababy? 9 De la: onnyta 6 Martie 2008 10:20
VAMPIRII 181 De la: lavigne_mlv 19 Aprilie 2012 22:45
stand gratuit la www.exposhop.ro 1 De la: danatisianu 11 August 2009 20:11
In ce masura credeti ca hormonii ne influentzeaza activitatea pe Kudika? 37 De la: ALEXIA67 3 Mai 2009 07:43