Setari Cookie-uri

Copiii indigo

Nepotrivire de "caracter". Daca vrei sa inveti ceva, te pot ajuta. Dar ca sa imi pierd vremea cu tine ascultand rautatile tale... nu pot.
Anonim_Celebru_Anonim_Celebru_1
Postat pe 18 Iunie 2013 13:59
Buna. In primul rand, despre care mesaj vorbim ?
Al doilea. Noi nu ne laudam. Dar daca voi, oamenii, nu va "prindeti" ca suntem aici pentru a va ajuta, nici noi nu putem sa va lasam asa... va dam un semn ca suntem aici, pentru voi, pentru noi toti.
Anonim_Celebru_Anonim_Celebru_1
Postat pe 18 Iunie 2013 14:02
De la: luchianramona, la data 2013-06-18 13:58:07Io una-s mai Toma necredinciosul...Nu prea-mi vine sa cred in indigouri sau cristale. Recunosc ca sunt anumite persoane cu capacitati deosebite, dar convingerea mea e ca sunt daruri de la Cel de Sus. Toti am avut la un moment dat vise premonitorii sau ni s-au intamplat ciudatenii. De exemplu eu, ce tin foarte bine minte:
1. Eram foarte mica, in jur de 3 ani, dar imi aduc foarte bine aminte (desi unii poate nu cred asta) cum stateam in patutul meu de bebe si dintre perete si patut se ivea o mana descarnata (rosie, fata piele) si-mi misca jucariile. Atunci incepeam sa tip. Mama dormea pe jos langa patut. Mentionez ca in acea perioada eram mutati din apartamentele noastre (toti vecinii din bloc) intr-un alt bloc, deoarece se constatase ca nu era bine construit din punct de vedere al rezistentei si s-au mai facut niste lucrari in acest sens.
2. aveam 6-7 ani si venise la noi bunica din ardeal care era bolnava. Venise sa se interneze in spital. Eu dormeam cu ea in pat si am vazut cum un craniu a venit la marginea patului si statea in dreptul ei. Nu dupa mult timp a murit.
2. Anul acesta tot aveam vise legate de parintii mei (mama decedata, tatal in viata). Tot varuiau prin casa, cumparasera mobila noua, eram foarte extaziata ce frunos au reamenajat apartamentul. Aceste vise le-am avut cred vre-o 2 saptamani. Dupa ce am incetat, cam la o saptamana s-a confirmat faptul ca soacra mea are cancer.
Ce sa inteleg? Ca am cine-stie-ce capacitati? Nici vorba!
majoritatea viselor sunt de la draci,putine sunt de la dumnezeu si asa e multi au aceste vise premonitorii si eu le am avut dar nu tre sa te gandesti la ele
prazlea
Postat pe 18 Iunie 2013 14:02
De la: Anonim_Celebru_Anonim_Celebru_1, la data 2013-06-18 13:56:50Acel articol, te face pe tine si pe multi altii, sa credeti ca voi ganditi indeajuns... ei nu vor ca voi sa avansati, caci daca avansati ii puneti pe ei in dificultate.


Acel articol se bazeaza pe stiinta, ok? Daca tu te crezi deasupra stiintei, n-ai decat, dar nu-mi indruga mie si altora verzi si uscate ce fraieri suntem, ca nu suntem ca tine.

Sunt om, deci am si eu puterea de a judeca multe lucruri, n-am nevoie sa ma spele un fitecine care se crede deasupra tuturor, pe creier si sa-mi spuna ce sa gandesc si ce sa simt.

Ramai tu in sfera tu si lasa-ne pe noi, ceilalti, in pace. Sau tanjesti la aprobarea noastra?
kudika_32792
Postat pe 18 Iunie 2013 14:03
De la: Anonim_Celebru_Anonim_Celebru_1, la data 2013-06-18 14:02:01Buna. In primul rand, despre care mesaj vorbim ?
Al doilea. Noi nu ne laudam. Dar daca voi, oamenii, nu va "prindeti" ca suntem aici pentru a va ajuta, nici noi nu putem sa va lasam asa... va dam un semn ca suntem aici, pentru voi, pentru noi toti.


E o impolitete sa incerci sa ajuti un om, daca el nu-ti cere in mod expres asta. Sau nu stiati, desi va laudati ca le stiti pe toate, lucrul asta?
kudika_32792
Postat pe 18 Iunie 2013 14:04
Noi incercam sa va invatam, dar daca incontinuu suntem luati ca find deplasati psihic... ce putem face ? nu va putem obliga caci noi nu suntem creati pentru a va face rau.
Anonim_Celebru_Anonim_Celebru_1
Postat pe 18 Iunie 2013 14:05
De la: Anonim_Celebru_Anonim_Celebru_1, la data 2013-06-18 13:59:06Nepotrivire de "caracter". Daca vrei sa inveti ceva, te pot ajuta. Dar ca sa imi pierd vremea cu tine ascultand rautatile tale... nu pot.
cn esti tu ma,, denis ingerasul normal ca vreau sa ma inveti,,nu s ironik,,hai invata ma
prazlea
Postat pe 18 Iunie 2013 14:05
De la: Anonim_Celebru_Anonim_Celebru_1, la data 2013-06-18 13:38:08Cine sunt ? Un simplu baiat. Ce fac ? Fac bine.


Un simplu baiat, dar care e un anonim celebru...

Mi-a placut asta!
kudika_32792
Postat pe 18 Iunie 2013 14:06
De la: prazlea, la data 2013-06-18 14:02:28
De la: luchianramona, la data 2013-06-18 13:58:07Io una-s mai Toma necredinciosul...Nu prea-mi vine sa cred in indigouri sau cristale. Recunosc ca sunt anumite persoane cu capacitati deosebite, dar convingerea mea e ca sunt daruri de la Cel de Sus. Toti am avut la un moment dat vise premonitorii sau ni s-au intamplat ciudatenii. De exemplu eu, ce tin foarte bine minte:
1. Eram foarte mica, in jur de 3 ani, dar imi aduc foarte bine aminte (desi unii poate nu cred asta) cum stateam in patutul meu de bebe si dintre perete si patut se ivea o mana descarnata (rosie, fata piele) si-mi misca jucariile. Atunci incepeam sa tip. Mama dormea pe jos langa patut. Mentionez ca in acea perioada eram mutati din apartamentele noastre (toti vecinii din bloc) intr-un alt bloc, deoarece se constatase ca nu era bine construit din punct de vedere al rezistentei si s-au mai facut niste lucrari in acest sens.
2. aveam 6-7 ani si venise la noi bunica din ardeal care era bolnava. Venise sa se interneze in spital. Eu dormeam cu ea in pat si am vazut cum un craniu a venit la marginea patului si statea in dreptul ei. Nu dupa mult timp a murit.
2. Anul acesta tot aveam vise legate de parintii mei (mama decedata, tatal in viata). Tot varuiau prin casa, cumparasera mobila noua, eram foarte extaziata ce frunos au reamenajat apartamentul. Aceste vise le-am avut cred vre-o 2 saptamani. Dupa ce am incetat, cam la o saptamana s-a confirmat faptul ca soacra mea are cancer.
Ce sa inteleg? Ca am cine-stie-ce capacitati? Nici vorba!
majoritatea viselor sunt de la draci,putine sunt de la dumnezeu si asa e multi au aceste vise premonitorii si eu le am avut dar nu tre sa te gandesti la ele

Stai sa-ti zic si una nostima. Mama (Dumnezeu s-o ierte!) era mai sugubatza din fire si mereu zicea ca daca nu-i dam de pomana vine la noi si se ia de urechi.Nu-ti spun ca o visez ori bolnava(cum a fost in ultima perioada a vietii), ori mancand la masa,etc. Cand imi aduc aminte de vis, ma duc repede la calendar si nu odata s-a intamplat sa vad ca urmeaza o zi de pomenire a mortilor.
luchianramona
Postat pe 18 Iunie 2013 14:07
Eu nu vreau sa induc pe nimeni in eroare sau sa bag idei fixiste in cap cuiva. Nu crezi ca e rautacios sa vorbesti in numele tuturor ?
Anonim_Celebru_Anonim_Celebru_1
Postat pe 18 Iunie 2013 14:08
De la: luchianramona, la data 2013-06-18 14:07:05
De la: prazlea, la data 2013-06-18 14:02:28
De la: luchianramona, la data 2013-06-18 13:58:07Io una-s mai Toma necredinciosul...Nu prea-mi vine sa cred in indigouri sau cristale. Recunosc ca sunt anumite persoane cu capacitati deosebite, dar convingerea mea e ca sunt daruri de la Cel de Sus. Toti am avut la un moment dat vise premonitorii sau ni s-au intamplat ciudatenii. De exemplu eu, ce tin foarte bine minte:
1. Eram foarte mica, in jur de 3 ani, dar imi aduc foarte bine aminte (desi unii poate nu cred asta) cum stateam in patutul meu de bebe si dintre perete si patut se ivea o mana descarnata (rosie, fata piele) si-mi misca jucariile. Atunci incepeam sa tip. Mama dormea pe jos langa patut. Mentionez ca in acea perioada eram mutati din apartamentele noastre (toti vecinii din bloc) intr-un alt bloc, deoarece se constatase ca nu era bine construit din punct de vedere al rezistentei si s-au mai facut niste lucrari in acest sens.
2. aveam 6-7 ani si venise la noi bunica din ardeal care era bolnava. Venise sa se interneze in spital. Eu dormeam cu ea in pat si am vazut cum un craniu a venit la marginea patului si statea in dreptul ei. Nu dupa mult timp a murit.
2. Anul acesta tot aveam vise legate de parintii mei (mama decedata, tatal in viata). Tot varuiau prin casa, cumparasera mobila noua, eram foarte extaziata ce frunos au reamenajat apartamentul. Aceste vise le-am avut cred vre-o 2 saptamani. Dupa ce am incetat, cam la o saptamana s-a confirmat faptul ca soacra mea are cancer.
Ce sa inteleg? Ca am cine-stie-ce capacitati? Nici vorba!
majoritatea viselor sunt de la draci,putine sunt de la dumnezeu si asa e multi au aceste vise premonitorii si eu le am avut dar nu tre sa te gandesti la ele

Stai sa-ti zic si una nostima. Mama (Dumnezeu s-o ierte!) era mai sugubatza din fire si mereu zicea ca daca nu-i dam de pomana vine la noi si se ia de urechi.Nu-ti spun ca o visez ori bolnava(cum a fost in ultima perioada a vietii), ori mancand la masa,etc. Cand imi aduc aminte de vis, ma duc repede la calendar si nu odata s-a intamplat sa vad ca urmeaza o zi de pomenire a mortilor.
da,,,,,,,oricum tre sa stiti ca tre sa faceti toate pomenile cum se cuvine
prazlea
Postat pe 18 Iunie 2013 14:09
hai ma prietene ma inveti sau nu
prazlea
Postat pe 18 Iunie 2013 14:11
lasa ma nu mi mai trimite facebookul tau cu link sters,,,invata ma aici ca sa inveti pe toata lumea odata cu mn,,hai zi cva interesant sa ma inveti
prazlea
Postat pe 18 Iunie 2013 14:15
Mai bine vorbim in particular. Pentru ca, da, sunt oameni care nu vor sa accepte realitatea... dar nu este vina lor, numai ca ideile sunt atat de bine plasate incat te face sa crezi ca sunt ale tale.
Anonim_Celebru_Anonim_Celebru_1
Postat pe 18 Iunie 2013 14:16
De la: luchianramona, la data 2013-06-18 14:07:05
De la: prazlea, la data 2013-06-18 14:02:28
De la: luchianramona, la data 2013-06-18 13:58:07Io una-s mai Toma necredinciosul...Nu prea-mi vine sa cred in indigouri sau cristale. Recunosc ca sunt anumite persoane cu capacitati deosebite, dar convingerea mea e ca sunt daruri de la Cel de Sus. Toti am avut la un moment dat vise premonitorii sau ni s-au intamplat ciudatenii. De exemplu eu, ce tin foarte bine minte:
1. Eram foarte mica, in jur de 3 ani, dar imi aduc foarte bine aminte (desi unii poate nu cred asta) cum stateam in patutul meu de bebe si dintre perete si patut se ivea o mana descarnata (rosie, fata piele) si-mi misca jucariile. Atunci incepeam sa tip. Mama dormea pe jos langa patut. Mentionez ca in acea perioada eram mutati din apartamentele noastre (toti vecinii din bloc) intr-un alt bloc, deoarece se constatase ca nu era bine construit din punct de vedere al rezistentei si s-au mai facut niste lucrari in acest sens.
2. aveam 6-7 ani si venise la noi bunica din ardeal care era bolnava. Venise sa se interneze in spital. Eu dormeam cu ea in pat si am vazut cum un craniu a venit la marginea patului si statea in dreptul ei. Nu dupa mult timp a murit.
2. Anul acesta tot aveam vise legate de parintii mei (mama decedata, tatal in viata). Tot varuiau prin casa, cumparasera mobila noua, eram foarte extaziata ce frunos au reamenajat apartamentul. Aceste vise le-am avut cred vre-o 2 saptamani. Dupa ce am incetat, cam la o saptamana s-a confirmat faptul ca soacra mea are cancer.
Ce sa inteleg? Ca am cine-stie-ce capacitati? Nici vorba!
majoritatea viselor sunt de la draci,putine sunt de la dumnezeu si asa e multi au aceste vise premonitorii si eu le am avut dar nu tre sa te gandesti la ele

Stai sa-ti zic si una nostima. Mama (Dumnezeu s-o ierte!) era mai sugubatza din fire si mereu zicea ca daca nu-i dam de pomana vine la noi si se ia de urechi.Nu-ti spun ca o visez ori bolnava(cum a fost in ultima perioada a vietii), ori mancand la masa,etc. Cand imi aduc aminte de vis, ma duc repede la calendar si nu odata s-a intamplat sa vad ca urmeaza o zi de pomenire a mortilor.


Suntem legati intre noi prin fire invizibile, asta e parerea mea, si cu cat am fost mai aproape unui om, cu atat ramane mai puternic canalul de comunicare cu acea persoana, care a plecat dintre noi.

Ok, comunicarea cu cei dragi care nu mai sunt, nu decurge la modul standard, cunoscut din viata de zi cu zi, ci intr-un mod mult mai subtil si mai greu de perceput la prima vedere.
kudika_32792
Postat pe 18 Iunie 2013 14:17
pai daca esti atat de inteligent de nu vezi ca nici adresa facebookului tau nu i postata bn cum inveti tu pe altii,,,invata ma aici nu in particular sau macar spune mi despre ce ma inveti
prazlea
Postat pe 18 Iunie 2013 14:20
Pei io n-am cont pe facebuc si nici nu-mi fac. Nu zic ca nu sunt nitel curioasa despre ce-i vorba....
luchianramona
Postat pe 18 Iunie 2013 14:24
anonimule celebru unde esti maine frodane ne inveti cva sau nu
prazlea
Postat pe 18 Iunie 2013 14:27
Eu invat oamenii doar daca vor asta cu adevarat. Eu nu invat oamenii ca sa-si satisfaca curiozitatile. Apropo, modul tau de a cere "sa te invat" e foarte autoritar iar noi nu permitem asa ceva. Noi va ajutam pe voi nu voi pe noi. O zi splendida va urez tuturor si sper ca intr-o zi toti veti intelege ceea ce vrem noi sa facem cu adevarat si nu ceea ce credeti voi.
Anonim_Celebru_Anonim_Celebru_1
Postat pe 18 Iunie 2013 14:31
da cxn sunteti voi ma
prazlea
Postat pe 18 Iunie 2013 14:32
fi sincer esti inger nu??
prazlea
Postat pe 18 Iunie 2013 14:33
De la: Anonim_Celebru_Anonim_Celebru_1, la data 2013-06-18 14:31:22Eu invat oamenii doar daca vor asta cu adevarat. Eu nu invat oamenii ca sa-si satisfaca curiozitatile. Apropo, modul tau de a cere "sa te invat" e foarte autoritar iar noi nu permitem asa ceva. Noi va ajutam pe voi nu voi pe noi. O zi splendida va urez tuturor si sper ca intr-o zi toti veti intelege ceea ce vrem noi sa facem cu adevarat si nu ceea ce credeti voi.


noi nu vrem ajutor de la voi!! oare de ce vorbesc despre mine la persoana intai plural?!
kiss_my_ass
Postat pe 18 Iunie 2013 14:34
O fi din biserica lui matrix, anonimul celebru...

kudika_32792
Postat pe 18 Iunie 2013 14:36
De la: Anonim_Celebru_Anonim_Celebru_1, la data 2013-06-18 14:31:22Eu invat oamenii doar daca vor asta cu adevarat. Eu nu invat oamenii ca sa-si satisfaca curiozitatile. Apropo, modul tau de a cere "sa te invat" e foarte autoritar iar noi nu permitem asa ceva. Noi va ajutam pe voi nu voi pe noi. O zi splendida va urez tuturor si sper ca intr-o zi toti veti intelege ceea ce vrem noi sa facem cu adevarat si nu ceea ce credeti voi.

Pentru ca nu vrei sa dezvalui nimic aici, pot sa te intreb daca vreunul din link-urile postate anterior sunt despre ce puteti invata si despre ce ajutor puteti oferi? Pentru ca, sincer, nu le-am accesat.
luchianramona
Postat pe 18 Iunie 2013 14:37
De la: luchianramona, la data 2013-06-18 14:37:18
De la: Anonim_Celebru_Anonim_Celebru_1, la data 2013-06-18 14:31:22Eu invat oamenii doar daca vor asta cu adevarat. Eu nu invat oamenii ca sa-si satisfaca curiozitatile. Apropo, modul tau de a cere "sa te invat" e foarte autoritar iar noi nu permitem asa ceva. Noi va ajutam pe voi nu voi pe noi. O zi splendida va urez tuturor si sper ca intr-o zi toti veti intelege ceea ce vrem noi sa facem cu adevarat si nu ceea ce credeti voi.

Pentru ca nu vrei sa dezvalui nimic aici, pot sa te intreb daca vreunul din link-urile postate anterior sunt despre ce puteti invata si despre ce ajutor puteti oferi? Pentru ca, sincer, nu le-am accesat.


Ramo tu chiar crezi in asa ceva?!
kiss_my_ass
Postat pe 18 Iunie 2013 14:38
De la: Anonim_Celebru_Anonim_Celebru_1, la data 2013-06-18 12:24:29Suntem oameni normali ca si voi. Toti puteti ajunge copii Indigo/Cristal. Pentru voi este greu sa ne intelegeti. O "metoda" foarte usoara sa ne intelegeti este, sa va deschideti sufletul, sa ne lasati sa va ajutam cu abilitatile noastre, noi nu vrem decat sa va trezim la realitate, la realitatea in care traiti. Daca iti plac aceste lucruri, imi poti da add pe facebook. Numai bine.


Asta-i scenariu de "Matrix"...

Au fost altii mai inteligenti decat tine si au scris deja scenariul asta.

PS: ca fapt divers, acei copii de cristal sau indigo asa se NASC, nu DEVIN, daca e sa stam sa credem toate astea. Nu mai incerca sa amagesti oamenii!
kudika_32792
Postat pe 18 Iunie 2013 14:40
De la: kiss_my_ass, la data 2013-06-18 14:38:16
De la: luchianramona, la data 2013-06-18 14:37:18
De la: Anonim_Celebru_Anonim_Celebru_1, la data 2013-06-18 14:31:22Eu invat oamenii doar daca vor asta cu adevarat. Eu nu invat oamenii ca sa-si satisfaca curiozitatile. Apropo, modul tau de a cere "sa te invat" e foarte autoritar iar noi nu permitem asa ceva. Noi va ajutam pe voi nu voi pe noi. O zi splendida va urez tuturor si sper ca intr-o zi toti veti intelege ceea ce vrem noi sa facem cu adevarat si nu ceea ce credeti voi.

Pentru ca nu vrei sa dezvalui nimic aici, pot sa te intreb daca vreunul din link-urile postate anterior sunt despre ce puteti invata si despre ce ajutor puteti oferi? Pentru ca, sincer, nu le-am accesat.


Ramo tu chiar crezi in asa ceva?!

Nu mai zic ca-s curioasa, dar voiam sa stiu despre ce-i vorba. Sa fiu informata.
luchianramona
Postat pe 18 Iunie 2013 14:41
De la: luchianramona, la data 2013-06-18 14:37:18
De la: Anonim_Celebru_Anonim_Celebru_1, la data 2013-06-18 14:31:22Eu invat oamenii doar daca vor asta cu adevarat. Eu nu invat oamenii ca sa-si satisfaca curiozitatile. Apropo, modul tau de a cere "sa te invat" e foarte autoritar iar noi nu permitem asa ceva. Noi va ajutam pe voi nu voi pe noi. O zi splendida va urez tuturor si sper ca intr-o zi toti veti intelege ceea ce vrem noi sa facem cu adevarat si nu ceea ce credeti voi.

Pentru ca nu vrei sa dezvalui nimic aici, pot sa te intreb daca vreunul din link-urile postate anterior sunt despre ce puteti invata si despre ce ajutor puteti oferi? Pentru ca, sincer, nu le-am accesat.
care ,,linkuri,,ca nu a postat nici unul a postat doar adesa facebucului lui gresit neaccesabila
prazlea
Postat pe 18 Iunie 2013 14:41
De la: prazlea, la data 2013-06-18 14:41:52
De la: luchianramona, la data 2013-06-18 14:37:18
De la: Anonim_Celebru_Anonim_Celebru_1, la data 2013-06-18 14:31:22Eu invat oamenii doar daca vor asta cu adevarat. Eu nu invat oamenii ca sa-si satisfaca curiozitatile. Apropo, modul tau de a cere "sa te invat" e foarte autoritar iar noi nu permitem asa ceva. Noi va ajutam pe voi nu voi pe noi. O zi splendida va urez tuturor si sper ca intr-o zi toti veti intelege ceea ce vrem noi sa facem cu adevarat si nu ceea ce credeti voi.

Pentru ca nu vrei sa dezvalui nimic aici, pot sa te intreb daca vreunul din link-urile postate anterior sunt despre ce puteti invata si despre ce ajutor puteti oferi? Pentru ca, sincer, nu le-am accesat.
care ,,linkuri,,ca nu a postat nici unul a postat doar adesa facebucului lui gresit neaccesabila

Pe prima pagina era ceva, dar postate de "necunoscut" parca.
luchianramona
Postat pe 18 Iunie 2013 14:45
M-am uitat si eu pe net, mai devreme, sa vad ce-i cu acesti copii de indigo, cristal si cum li se mai spune. Eu nu cred in lucrurile astea: nu cred ca un copil poate alege in ce familie sa se nasca, in ce tara sa traiasca, ca a luat contact cu civilizatii extraterestre in vieti anterioare etc etc, suna mai degraba a sf-uri lucrurile astea. Iar sf-urile astea pot fi folosite de tot felul de guru dubiosi ca sa-i spele pe naivi pe creier, parerea mea.

Si pe un site am gasit ca acesti copii, nu devin asa, dupa cum am scris mai sus, ci se nasc asa. Ma rog, pentru cine crede lucrurile astea.

N-ar fi primii si ultimii care incearca sa se joace cu mintea umana, manipuland-o in folos propriu, asta referitor la unii sau altii care incearca sa ne lumineze, cica.
kudika_32792
Postat pe 18 Iunie 2013 14:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre islamism si traditile lor 876 De la: micabis 23 Octombrie 2011 22:01
Animalele nimenui... Cum le putem ajuta? 20 De la: pissy 5 Martie 2010 19:11
„Bucurati-vã ºi saltaþi cã plata voastrã multã este în ceruri” 6 De la: joana_rise 3 Ianuarie 2009 20:24
:D 1 De la: q_Yna 5 Noiembrie 2009 17:41
Videochat- PRO sau CONTRA? 70 De la: VideoChatPRO 17 August 2016 19:36