Setari Cookie-uri

curatarea porilor

si eu sunt gemeni si uite ca nu ma inteleg cu nimeni.mai exista si altceva,in afara de restul????
dana_mv
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:58
De la: Loveliness, la data 2008-08-08 23:18:31si mie imi place vichy .. momentan folosesc clarins, dar am folosit vichy in trecut si am fost foarte multumita.. avon si oriflame
Un ,,truc,, care mie imi vine excelent este ca, in fiecare seara dupa demachiere sa imi tamponez tenul cu infuzie de musetel.. dupa care aplic crema de noapte.. da niste rezultate garantat vizibile!
pt machiaj(fond de ten) recomand clinique..


Unele produse Avon sunt f bune, de ex gama Planet Spa. Si eu folosesc produse Vichy,dar nu le recomand cu atata caldura, pt ca stiu ca sunt multe fete care nu si le permit.So...mai usor cu aroganta asta... Daca un produs e ieftin, nu inseamna ca e de proasta calitate.Cel mai elocvent exemplu: produsele Farmec si Elmiplant.Sunt f bune pt tenul tanar, cu probleme si sunt mult mai naturale.
oana_alexandra
Postat pe 1 Februarie 2009 12:04
Cel mi binea

Postat pe 2 Februarie 2009 23:02
Va recomand sa consultati o cosmeticiana. E mult mai sigur si de cele mai multe ori stie ce are de facut

Postat pe 2 Februarie 2009 23:04
De la: catalina_dora, la data 2008-05-09 18:21:45stie cineva unde se pot gasi acele benzi adezive care curata porii de pe nas? sunt ca niste plasturi ce indeparteaza perisorii aceia fini si inestetici.
eu sunt din Pitesti. prin magazinele de aici nu am gasit. stiti ce firma produce asa ceva si cum as putea comanda?
va multumesc.

Sunt super benzile alea. Mi-am lipit eu pe nas si cand le-am tras mi-am jupit toata pielea.Si nu am tras tare ci chiar foarte finut. Asa ca nu le recomand nimanui. Dar partea cea mai tragica e ca nu a scos nici un punct negru. Norocul meu: si cu banii dati ci cu nasul ca o sfecla o saptamana.
rosebud
Postat pe 1 Martie 2009 22:38
De la: iulicris88, la data 2009-03-01 22:38:26
De la: catalina_dora, la data 2008-05-09 18:21:45stie cineva unde se pot gasi acele benzi adezive care curata porii de pe nas? sunt ca niste plasturi ce indeparteaza perisorii aceia fini si inestetici.
eu sunt din Pitesti. prin magazinele de aici nu am gasit. stiti ce firma produce asa ceva si cum as putea comanda?
va multumesc.

Sunt super benzile alea. Mi-am lipit eu pe nas si cand le-am tras mi-am jupit toata pielea.Si nu am tras tare ci chiar foarte finut. Asa ca nu le recomand nimanui. Dar partea cea mai tragica e ca nu a scos nici un punct negru. Norocul meu: si cu banii dati ci cu nasul ca o sfecla o saptamana.

Nasol....zi-mi si mie ce marca ai folosit ca sa nu patesc la fel. Eu tocmai mi-am luat de la Montagne Jeunesse, dar nu le-am folosit inca, ai bagat frica in mine :)
oana_alexandra
Postat pe 3 Martie 2009 15:20
toata lumea recomanda produse si firme diferite acum dupa care ar trebui sa te iei dar sincer si eu am incercat tot felul de produse si tratamente care de altfel au dat rezultate incredibile la pers din jurul meu dar la mine nu au dat
totul depinde de ten duceti-va la dermatolog cea mai sigura cale........
everything_for_you
Postat pe 11 Martie 2009 13:12
subscriu la mesajul anterior,pentru ca am folosit ani la rand produsele oriflame si avon,si nu au facut decat sa ma dezamageasca din ce in ce mai tare,pana am ranuntat cu totul la ele.mai ales ca exista produse la aceleasi preturi dar de o calitate net superioara,la maybelline,l'oreal,...
kudika007255
Postat pe 10 Aprilie 2009 10:07
Consult dermatologic, tratament corespunzator intern si extern (cu produse din farmacii) si apoi vedeti rezultatele!
mimish
Postat pe 15 Aprilie 2009 21:23
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 14:05
Nu stiu de ce nu am primit alertul la mesajul tau.Probabil le-ai folosit deja. Eu tot de alea am folosit. Mai bine zis de aia, ca dupa ce am folosit-o pe prima nu am mai avut curaj sa mai incerc. Poate am eu pielea mai maii sensibila da' nu mai pun asa ceva pe fata ever.Daca vrea cineva sa incerce totusi, sa ude foarte foarte bine plasturele inainte de al scoate si sa traga foarte usor.
rosebud
Postat pe 15 Mai 2009 20:14
eu pt curatarea porilor am fost la cosmetica si sunt ffff multumita de rezultate. NU avon, NU oriflame. nu la toata lumea prieste. Iar referitor la prod ieftine si bune....hm...ma abtin
bebe_symphatic
Postat pe 15 Mai 2009 22:19
fetelor, eu mi-am cumparat un gel de curatare de la L'oreal, pentru puncte negre, ai chiar a dat rezultate, cam dupa o saptamana am scapat de ele, iar acum il mai folosesc cam la 2 zile, este foarte bun. si cand ma gandesc ca l-am luat la plesneala... chiar si porii dilatati i-a diminuat si eu am destui.
DYM
Postat pe 16 Mai 2009 12:07
imi poti sp cum se cheam mai exact
......sunt interesata...pooop :-*
kudika022168
Postat pe 16 Mai 2009 12:21
Oooofff...La mine e ceva mai complicata treaba
Am un ten foarte sensibil si foarte uscat.Colac peste pupaza,mai am si nasul incarcat cu puncte negre si se mai pot zari,nu putine,in jurul gurii si pe pometi.Cred ca va dati seama ca nu pot folosi produse de curatare,scrub-uri,lotiuni cu alcool si plasturi.Am fost la cosmetica si am avut noroc ca am dat peste o domnisoara foarte priceputa si atenta,dar va trebui sa merg constant la ea.
Aphrodisia
Postat pe 16 Mai 2009 12:45
De la: DYM, la data 2009-05-16 12:07:40fetelor, eu mi-am cumparat un gel de curatare de la L'oreal, pentru puncte negre, ai chiar a dat rezultate, cam dupa o saptamana am scapat de ele, iar acum il mai folosesc cam la 2 zile, este foarte bun. si cand ma gandesc ca l-am luat la plesneala... chiar si porii dilatati i-a diminuat si eu am destui.


cum se numeste?
Peony
Postat pe 16 Mai 2009 17:06
pt un ten cu pori deschisi va recomant lamaia pe faa de seara pana dimineata este un astigent nemaipomenit , incercati si voi
nicckol
Postat pe 17 Mai 2009 12:05
lamaia sau sucul de lamaie?
Peony
Postat pe 17 Mai 2009 13:30
Cred ca gelul de curatare de la L'Oreal se numeste Pure Zone si este intr-un tub albastru. L-am folosit si eu o perioada dar imi usca fata foarte tare desi am tenul destul de gras. Nici cu lamaia folosita zilnic nu sunt de acord. Poate irita foarte tare tenul asa ca aveti mare grija cu ea. Cu cat folosesti produse mai agresive pentru fata cu atat aceasta va secreta mai mult sebum. Cel mai bine ar fi sa va axati pe dermatocosmetice. Nu irita si nu produc sau inmultesc cosurile. Si unele dintre ele nu sunt cu mult mai scumpe decat cosmeticele ce se gasesc in supermarketuri, de exemplu Bioderma sau Ivatherm. Asa cum am mai zis eu sunt foarte multumita de Bioderma. De cand le folosesc impreuna cu Zinerytul imi apare cel mult cate un cos la 2 sapt.
rosebud
Postat pe 17 Mai 2009 15:36
De la: kudika022168, la data 2009-05-16 12:21:18imi poti sp cum se cheam mai exact
......sunt interesata...pooop :-*

l'oreal pure zone pt puncte negre, eu mi l-am luat din italia am dat in jur de 9 euro, ca de la schimbarea climei mi-au iesit multe cosulete si mi s-au dilatat si mai mult porii, iar pe-asta l-am luat la ghici si chiar a dat rezultate
DYM
Postat pe 17 Mai 2009 22:14
benzile ptr punctele negre de pe nas de la nivea nu prea au fost eficiente la mine. scot doua-trei puncte negre de pe partile laterale ale nasului, iar cele de pe restul nasului din pacate raman...
DayC
Postat pe 18 Iunie 2009 19:17
Buna,
Eu import produse cosmetice din Anglia. In gama larga de produse am si produse de ingrijire a fetei: benzi de curatare a porilor de pe nas, benzi de curatare a porilor de pe fata, si deasemenea plasturi transparenti care vindeca si acopera cosurile si petele de pe fata. Daca esti interesata poti sa imi scri pe adresa de mail ioanamechea@yahoo.com
io_111
Postat pe 30 Iunie 2009 18:00
poti folosi si lotiunea astrigenta pt puncte negre de la avon clerasin este extraordinara
pamela_1
Postat pe 2 Iulie 2009 10:24
si o infuzie cu ceai de musetel...nu iti mai trebuie creme
pamela_1
Postat pe 16 Iulie 2009 14:14
Fetelor, eu va recomand sa aplicati un produs cu succes recunoscut pentru cele mai dificile cazuri :

MASCA PURIFIANTA ARTISTRY ESSENTIALS - Made in U.S.A.

O masca din lut mineral creata special pentru curatarea tenului.
Elimina excesul de sebum si curata porii, tenul ramânând curat.
Reduce numarul de pori deschisi si catifeleaza tenul.
Contine saruri minerale de zinc si cupru si ginseng NUTRILITE – cu o actiune benefica asupra tenului.
Are un parfum revigorant care va va da o senzatie de curat si împrospatat, reduce luciul fetei.

Lasati sa actioneze timp de 5–15 minute. Clatiti cu apa. Folositi de 2–3 ori pe saptamâna.
Efect maxim garantat !

... Si, desigur, din experienta proprie, va recomand sa il folositi in combinatie cu excelentul:

SAPUN CU GLICERINA SI MIERE BODY SERIES G&H - Made in U.S.A.

Un produs cosmetic excelent pentru hidratare, regenerare si reîmprospatare.
Eficient si delicat cu pielea sensibila, contine glicerina si miere pentru curatare si îngrijire.
Este ideal pentru epiderma uscata si poate fi utilizat atât pe fata cât si pe corp, calcâie uscate etc.
E un sapun natural, recomandat si pentru copii, nou-nascuti si pentru persoanele cu pielea sensibila.
Testat dermatologic si alergologic pentru a elimina riscul iritatiilor.
Baton de 3 sapunuri care se desprind usor, 250 grame.
Durata de utilizare extrem de indelungata fata de un sapun cu glicerina obisnuit, eficienta garantata !

Trimit si in tara, colet postal plata ramburs.

Daca doriti informatii suplimentare, ma puteti contacta pe mail / Yahoomess: ginacarmen4u@yahoo.com
Liteon
Postat pe 28 Septembrie 2009 09:49
aceste benzi pot si procurate din absolut orice supermarker sau hipermarket sau mai cauta si in farmacii....
everything_for_you
Postat pe 4 Octombrie 2009 09:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produse yves rocher 15 De la: alina_luminita 15 Aprilie 2014 15:38
Cele mai eficiente tratamente faciale! 1 De la: kudika_21695 21 Noiembrie 2012 00:29
acnee 26 De la: Adrian1 16 Martie 2016 16:29
Cum am scapat de riduri,cearcane si acnee 2 De la: kudika182138 19 Aprilie 2018 13:56
A incercat cineva din voi Proactiv? 1 De la: sweety25 24 Aprilie 2010 22:59