Setari Cookie-uri

curatarea porilor

cum se numesc acele benzi pentru nas ca sa stiu ce trebuie sa caut,multumesc
aura_elenutza
Postat pe 29 Septembrie 2008 17:01
De la: aura_elenutza, la data 2008-09-29 17:01:49cum se numesc acele benzi pentru nas ca sa stiu ce trebuie sa caut,multumesc

eu folosesc de la pond's sper sa gasesti si la tine in oras
bestiuitza
Postat pe 29 Septembrie 2008 17:12
eu folosesc o masca cu pudra de argila, combinata cu albus de ou pentru tenul normal(gras) dar o puteti folosii combinata si cu galbenus de ou pentru tenul uscat.. sau apa. De asemenea mai folosesc o masca, tot pentru curatarea impuritatilor de pe fata, cu tarate(cumparate de la magazinele naturiste precum Plafar) si cu albus de ou. Pentru spalarea fetei folosesc sampon(elseve)pentru k nu usuca fata si de cateva ori pe saptamana un gel special pentru curatirea fetei si a punctelor negre numit "Clean & Clear" pe care il puteti gasi in carrefoure
creatza19
Postat pe 30 Septembrie 2008 11:25
avon/oriflame?? eu imi fac infuzie cu ceai de musetel, masti cu pudra de argila aslavital, imi curat tenu dimineata sau seara cu gel atiacnee de la gerovital, iar pt cosurile care ies cand nu trebuie folosesc zineyt (este excelent in 2-3 zile nici nu zici ca le-ai avut)
din cauza produselor avon si oriflame m-am umplut de cosuri, am mers la dermatolog mi-a dat retete peste retete, creme, geluri...rezultate? hmm nu prea...ultima data mi-a prescris si o crema de la avene pt piele intolerabila (foarte buna, de asemenea) in fine m-am lipsit de retete, cineva mi-a recomandat zineryt-ul si in max 2 sapt am vazut rezultate....dupa care le-am mentinut cu diferite, masti si tratamente, dar acum folosesc pudra de argila si n-as mai schimba-o pt nimic...
am folosit si clean&clear gel si lotiune dar mi s-a iritat tenul asa ca, nu-l recomand tuturor. :)
DYM
Postat pe 9 Octombrie 2008 22:59
sune-ne si noua cum se cheama aceasta firma,si de unde ti-ai cumparat produsele?
paolaa
Postat pe 12 Octombrie 2008 11:52
gabi a lu miki ne spui de und eiti iei produsele?
paolaa
Postat pe 12 Octombrie 2008 11:53
De la: madahh, la data 2008-08-12 14:56:26Eu imi cumpar benzile alea pentru nas din Carrefour, am vazut si in Cora. Si dau in 7 RON pe 3 benzi(si sunt foarte bune), pe cand la farmacie gasisem cu 50 Ron 10 benzi...


Cum se numesc?
Kathara
Postat pe 12 Octombrie 2008 12:15
eu am super rezultat cu alte produse...sunt 100% naturale si mi-am rezolvat toate problemele de ten, si chiar am ajuns sa renunt la fond de ten, baza de machiaj sau blush...am un ten de "bebel" cum se spune...nu mai am cosuri, nu mai am piele uscata(pentru tenul era mixt rau de tot :)) ), mi s-a reglat f bine...cine vrea detalii poate sa ma contacteze in particular si va pot spune mai multe...
va pup
biancorossi
Postat pe 13 Octombrie 2008 16:00
macar informatiile le puteti solicita...apopo, daca vi se pare mai util...dea_yow(adresa mea de mess)
biancorossi
Postat pe 13 Octombrie 2008 16:02
Corect ar fi nu sa iti dai adresa de mess, ci sa ne spui la toate mai exact cum te-ai tratat. Nu-ti lua de aici ID-uri noi de mess, ci DA informatii. Altfel n-ai ce cauta aici!
90701
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:05
mi-am dat adresa de mess pentru ca se evaluaza tipul de ten si problemele individual...daca va ajuta eu va spun ce am folosit eu pentru mine:cleanser claryfing mask toner si moisturizer din noua gama herbalife-Nourifusion.mi s-a recomandat sa folosesc de 3 ori pe saptamana si am avut super rezultat cu porii de la prima aplicare...le am de 5 luni si cu aplicare de 3 ori pe saptamana mai am cam de cate 2 degete pe fundul fiecarui tub, deci tin si foarte mult.sunt 100% naturale si nu au efecte adverse prin urmare!un tratament ca al meu costa in medie cam 257 de lei si poate fi procurat doar de la consultanti herbalife.
biancorossi
Postat pe 15 Octombrie 2008 16:34
nu cred ca am mentionat ca al meu era un ten mixt:gras in zona T, uscat pe obraji, cu puncte negre si pori deschisi...eu asa am rezolvat problema mea!
biancorossi
Postat pe 15 Octombrie 2008 16:36
am suficiente id-uri de mess
biancorossi
Postat pe 15 Octombrie 2008 16:38
si care este aceasta firma,dak se poate sti
elep
Postat pe 19 Octombrie 2008 01:13
incearca produsele de la amway.sunt naturale si foate bune!!!!
marya_korina
Postat pe 19 Octombrie 2008 05:13
buna dimineata,nu are rost sa va certati,ca unul din produse este asa,altul asa,depinde de ten,piele si alte cauze........... .DAR IMI SPUNETI VA ROG CUM IMI INCHID PORII DILATATII?
VA ROG NU-I MAI SUPORT
lia44_2008
Postat pe 19 Octombrie 2008 08:13
De la: catalina_dora, la data 2008-05-09 18:21:45stie cineva unde se pot gasi acele benzi adezive care curata porii de pe nas? sunt ca niste plasturi ce indeparteaza perisorii aceia fini si inestetici.
eu sunt din Pitesti. prin magazinele de aici nu am gasit. stiti ce firma produce asa ceva si cum as putea comanda?
va multumesc.


Daca esti din Pitesti, incearca la Kaufland, la case, acolo am vazut niste benzi asemanatoare. Sau cred ca mai poti gasi in farmacii.
rocsaine
Postat pe 19 Octombrie 2008 11:02
SI CARE SUNT ACELE FIRME...SI UNDE GASESTI PRODUSELE DE LA ACESTE FIRME????? CE ERA MAI IMPORTANT AI OMIS SA NE SPUI....HELP...PLEASE
camelya957
Postat pe 19 Octombrie 2008 12:24
EU AM VAZUT LA KAUFLAND IN CRAIOVA DAR NU STIU SA-TI SPUN EXACT DE LA CE FIRMA ERAU.PRETUL ERA 26 LEI.PARCA AVEATI SI VOI KAUFLAND IN PITESTI,NU?
1587
Postat pe 19 Octombrie 2008 19:30
Draga micabis,da-mi si mie mai multe detalii despre ceea ce folosesti tu ptr ca si eu am aceleasi probleme si am folosit o groaza de produse fara nici un rezultat,multumesc.
oana_nicolae2
Postat pe 20 Octombrie 2008 09:47
Lotiunile tonice in general sunt bune pentru punctele negre si cosuri. Incercati cu apa termala, masti naturale, lotiunile de la faberlic iara sunt foarte bune.A.......era sa uit sapunul Dove este sfant.

Postat pe 20 Octombrie 2008 21:14
eu zic solar o cura si vei observa diferenta.
ioanageorgiuADY
Postat pe 29 Octombrie 2008 17:03
Profit de subiectul asta ca sa intreb daca a folosit cineva aparatul acela de lo Philips care curata porii! A folosit cineva chiar functioneaza? Se spune ca extrage toate puctele negre!
pussyk
Postat pe 29 Octombrie 2008 22:13
Eu folosesc toate produsele de la Vichi sunt foarte bune, dar pentru nas tot asa cumpar benzile acelea din carrefour si mastile exfoliante, hidratante si revitalizante! Foarte bune dar indicat este sa mergi odata pe luna la cosmetica pentru curatare!
pussyk
Postat pe 29 Octombrie 2008 22:19
produsele sunt de la herbalife...www.herbalife.com e site-ul oficial...se pot achizitiona doar de la consultanti autorizati.sunt chiar super.
biancorossi
Postat pe 30 Octombrie 2008 23:43
De la: pussyk, la data 2008-10-29 22:13:15Profit de subiectul asta ca sa intreb daca a folosit cineva aparatul acela de lo Philips care curata porii! A folosit cineva chiar functioneaza? Se spune ca extrage toate puctele negre!
pussyk
Postat pe 2 Noiembrie 2008 15:39
Eu stiam ca se gasesc la farmacie ...
liza24_84
Postat pe 8 Ianuarie 2009 14:44
De la: oana_nicolae2, la data 2008-10-20 09:47:43Draga micabis,da-mi si mie mai multe detalii despre ceea ce folosesti tu ptr ca si eu am aceleasi probleme si am folosit o groaza de produse fara nici un rezultat,multumesc.


Oana scuza-ma de asa mare intirziere in raspuns.Ceea ce sincer imi ajuta in ultima vreme (ma si uimeste drept sa spun) este combinatia de vit. B6 100mg si Zn 100mg.As mai incerca si o vit A sau vit E, dar pentru ca efectul este atit de rapid si bun cu combinatia asta nu indraznesc sa mai bag nimic nou.Si binenteles traditionala masca cu drojdie de bere, miere, zeama de lamiie si un strop de ulei de masline.Fac chestia asta cu pastilele de vreo 2 luni si sunt...wow...chiar merge.
micabis
Postat pe 8 Ianuarie 2009 20:09
e absoult normal.....fa-ti un scrub sau mergi la cosmetica , care te scapa temporar de problema :D bine si la cosmetica e riscant nu se stie peste cine dai :D dar nu ti le stoarce singura eu asa am facut si s-au largit iremediabil :-(
sab628
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:49
depinde ce fel de rac esti tu, daca esti jupiterian, adica mai extrovertita si mai pusa pe nebunii, te intelegi bine cu un gemeni, desi nu intelege pasele tale depresive :D si tu lipsa de preocupare a lui ! dar conteaza si ascendentul, si restul planetelor,,,,e treaba complicata :D bafta ! iti place de gemean iti trezeste latura materna, e asa copil !
sab628
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratamente facial care 5 De la: Ana_Prode_1 12 August 2016 12:31
Pistrui 4 De la: kudika_29639 7 Iunie 2014 20:33
ingrijire ten cu probleme 28 De la: camelusha83 22 Mai 2014 20:29
produse clinians 5 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:52
ginecolog bun in bucuresti 1 De la: dorinita_no_1 22 August 2009 15:48