Setari Cookie-uri

piercing in buric

o sa vin si eu la alba iulia sa imi pun unul cred ca o sa imi stea bn
yumy
Postat pe 14 Mai 2009 21:15
eh;;)...nu doare deloc:X....si yo am in limbutza:>///...si ai o senzatie chiar adorabila:X...
alecsa07
Postat pe 18 Mai 2009 17:04
imi spui si mie unde ti l-ai pus..:P asa de mult imi doresc sa-mi pun si eu si nu imi este frica dar am 15 ani si sunt din lugoj aici nu baga nimeni in timisoara m-am interesar la un spital dar nu baga pana la 18 ani.Daca sti un salon in Timisoara care baga si la minori sa-mi spui te rog sau din orice oras aproape de timisoara

Postat pe 30 Mai 2009 23:00
eu am pierce in buric de 3 saptamani...a 2a saptamana a fost cea mai ok...mi l'am pus la un cabinet,cu pistolul si in prima saptamana m'a cam durut,dar a fost destul d ok.in a 2a sapt am sch cercelul medicinal cu un pierce de buric,dar mamei nu i'a placut si mi'a luat altul.de cand l'am schimbat cu cel pe care mi l'a luat mama, a inceput sa ma doara cam tare...mai tare decat in prima sapt,dar nu am de gand sa il dau jos...rabda baba la frumusete intradevar,cand il vezi,uiti de durere....
app,am auzit ca nu ai voie sa faci baie in mare 6 luni...:-? e adevarat? :-s
deea_efrim
Postat pe 31 Mai 2009 23:51
Mi-am dorit atat de mult sa-mi fac..pana intr-o zi cand mi-am luat inima in dinti.. ma duc pregatita..si acu vroiam sa intru,cu toate ca imi era asa frica...dupa 3 ronduri prin fata bijuteriei intru in sfarsit..Ce sa zic,a durut putin,mi l-a facut cu pistolul.Numai zic ca baiatu` imi tot explica cum si ce sa fac,ce creme sa ung,daca ma doare tare sa vin sa mi-l scoata M-am speriat f tare de faza asta,ma gandeam k o sa ajung acasa si o sa am niste dureri ingrozitoare,caci at cand am iesit de acolo era sa lesin (is mai fricoasa de genu` meu) Acum imi vine sa rad Faza dureroasa a fost cand m-am dus sa-mi schimb cercelul,de iesit iesea cel medicinal dar nu vroia celalalt sa intre Da..si.. acu nu mai intra nici cel medicinal asa k mi-a mai facut odata gaura in acelasi loc..ce sa zic..am fost norocoasa la faza aia..Am venit a 2-a oara si intr-un final o reusit sa bage cercelusul meu...Ce-i drept m-am cam chinuit dar nu regret,am avut grija la igiena..si il am si azi.. dupa un an si ceva.Oricum nu va speriati ca nu e asa de rau,acu depinde si de organism/igiena.. Dar daca chiar iti doresti treci peste toate!La mine a meritat
S0phia
Postat pe 1 Iunie 2009 17:00
Niciodata n-am fost prea interesata de piercing-uri. Nu-mi plac Mai de graba as alege un tatuaj
sy_mona
Postat pe 3 Iunie 2009 18:09
Mie imi place.Intotdeauna mi`am dorit sa`mi fac doar k mi`a fost mult prea frica.Dar mi`am luat inima in dinti si mi l`am facut.Chiar ieri,mi l`a facut o prietena.Nu m`a durut deloc.Tine`ti inainte vreo jumatate de ora gheata k sa amorteasca.Si nu o sa mai doara deloc.v`am pupat:*
pisy_sweety
Postat pe 12 Iunie 2009 15:12
mi-am facut si eu ieri pierce in buric,nu a durut deloc....mi-a dat dr cateva sfaturi despre cum sa-l ingrijesc,dar o prietena mi-a spus acum ca nu am voie sa merg la plaja...wtf,stau la mare,cum sa nu am voie,macar dupa o saptamana? pana la urma cum e?
Melyss
Postat pe 13 Iunie 2009 18:42
pt melyss...draga nu o asculta pe prietena aia a ta fiindk nui adevarat.i voie sa stai la soare nu are nimic...dar sa nu`l schimbi,sa nul dai jos pt ati pune altul cel putin pana se vindeca..ei bn se poate..dar nuti recomand.Si stai linistita k nu are nimic dak mergi la plaja cu el...ciao:*
pisy_sweety
Postat pe 14 Iunie 2009 18:35
kiar nu doare?? nuj ash vrea shi yo unul, da nuj in c perioada a anului e mai indikat..pt k trb sa se vindece si alea alea... si mi`e shi putzin frika de durere:))...
da mno...o sa treaka si aia...
app p und e acel salon in ab..pt k si yo sunt d aiki:P
..
alexandramariana
Postat pe 16 Iunie 2009 17:12
pe mine nu m`a durut deloc..mie mi la facut o prietena,dar va recomand si dak mergeti la salon sa va tineti inainte vreo jumatate de ora gheata pana amorteste...asa chiar nu o sa doara deloc.cel mai najpa i dupa ce tzil faci k incepe sa te doara si primele zile tre sa ai grija sa nu faci miscari bruste,gimnastica,sa te apleci prea tare...pe urma tzi se face puroi si trebuie sa cureti.eu doar cu apa oxigenata ma curat..oricum abia ast sa se vindece..k ma cam doare...dar este foarte frumos sa ai unul,mai ales vara knd se vede.Si mie mia fost foarte frik...da mno odata facut,mia parut bine.asa k dak vreti sa va faceti lasati frik deoparte.incercati cu gheata inainte,garantez k nu doar deloc.vam pupat:*
pisy_sweety
Postat pe 17 Iunie 2009 19:21
eu una....mi-am facut singura....m-am dus la farmacie am cerut un ac de seringa...cel mai gros...am ajuns acasa si m-am pus pe treaba....nu mi-am facut prea bine gaura...asa ca in cateva zile am renuntat la pierce....
monaq
Postat pe 17 Iunie 2009 19:26
Am pierce`ul de vreo 3 luni .. e vreo problema oare daca merg la piscina si fac baie in apa aia cu clor .. inca nu e vindecat .. astept pareri :*
AdinnaXoxo
Postat pe 27 Iunie 2009 22:37
Buna ziua,
Va impartasesc cateva detalii despre un nou produs (unic si patentat). Este vorba despre absorbante active (Love Moon) ale corporatiei Winalite,si care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat), ce in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.Este un produs revolutionar,cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva), au efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni(eroziune si infectii cu toate tipurile de bacterii pe colului uterin,candidoze,chist ovarian,miom uterin,fibromiom,endometrioza,infectia cailor urinare,prolaps vaginal,incontinenta de urina,arsuri termice,dismenoree,scurgeri excesive,herpes,cancer de col uterin,etc).Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.In plus,elimina mirosurile. Semnificativ este ca se folosesc si de catre barbati, cu efecte benefice in adenom de prostata, hemoroizi, etc. In plus,foarte important este ca se livreaza impreuna cu seturi (carduri) de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate(in special a colului uterin) etc. In Romania deabea incep sa fie cunoscute,in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului (intotdeauna fiind printre primii informati este un imens avantaj, in caz ca doriti sa faceti o afacere din simpla promovare a absorbantelor si nu doar sa fiti un simplu consumator). In lume , inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani.Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. Relatii : loapersonal@yahoo.com sau 0745.074.755
kudika028076
Postat pe 30 Iunie 2009 19:47
daca e pus intr-un mediu specializat ...salon eu mi-am facut la sectia de chirurgie urgenta cu anestezie locala deci nedureros si e f ok,am gaura de 8 ani e singurul piercing ce il am
aztid
Postat pe 4 Iulie 2009 18:21
normal dupa 3 luni nu tzi se vindeca?eu asa stiu...dar cred totusi k u poti sa intri...eu il am deabea de o luna si mie tare frik sa intru in apa aia cu clor...dar vezi..inceark...dak te ustura date cu apa oxigenata....spunetimi si mie mai multe dak stiti va rog...
pisy_sweety
Postat pe 6 Iulie 2009 19:44
De la: , la data 2008-05-24 12:56:27ce parere aveti de piercing-ul in buric? ne face sa parem mai interesante? arata bine? ne asumam riscuri mari? e inestetic?ce parere au oare barbatii?



Barbatzii ?nu exista , femeile? nu exista... chiar si in codul bunelor maniere, sintem atentionatzi sa nu facem greseli de genul : Barbatzii sint asa si femeile sint asa...
Ai cinci degete la o mana da? si? sint la fel? Degetul tau mijlociu de la mana dreapta are cu totul alte experientze de viatza fatza de celelalte degete si fiecare-n parte arata altfel si are alte experientze de viatza...
Acum , tu ar trebuii sa te intrebi ce fel de barbat vrei sa ai? sint si unii carora le place sa fi perforata de sarme, precum si barbatzi care nu apreciaza deloc perforarea trupului cu sarme.
Atunci cand ai afirmat ca vrei sa sti ce le place barbatzilor , mi-ai dat de intzeles ca vrei sa te futzi cu totzi barbatzii din lume... Lucrezi in domeniul prostitutziei? Daca da, chiar si acolo vei avea clientzi cu pretentzii diverse. Unii sint cu inclinatzii mai mari spre sadism altzii sint mai iubitori ... Teoria Barbatzii sint asa... este complet gresita ...
Nu mai incerca sa fi pe placul nimanui ca vei ajunge sa innebunesti daca vei incerca asta, fi doar asa cum iti place tie si cei ce se aseamana cu tine vor veni spre tine iar pe ceilaltzi ii vei respinge ...
Eu sint barbat si raspunsul meu este NU ! nu-mi plac fetele perforate de sarme , nu-mi plac fetele urate, nu-mi place fetele curve(mincinoase) exista si curve sincere, alea-mi plac, nu-mi place sadismul, eu am ales iubirea nu prostia... am ales sinceritatea nu curvia, nu minciuna... tu est libera sa-ti faci alegerile tale si sa-ti traiesti consecintzele alegerilor pe care le vei face...
Calatorie placuta-n continuare-ti doresc...
denis_3d25
Postat pe 12 Iulie 2009 15:54
poi..... uite eo am 15 anisori si akum 6 luni am avut o conversatie ku mama mea kare e foarte in pas ku moda si iam propus sa imi fak un pircing prima data imi era foarte frica .....doar gandul ca cineva o sa imi strapunga pielea cu o branula ma facea sa ma razgandesk dar.... usor usor am prins kuraj si m'am dus ku mami meu de manutza sa imi dau pircing am mers la un salon unde ma puteam baza pe nenea ala si mi'am fakut pircing intradevar ma durut kam tare dar pot spone k a meritat din plin e foarte feminin si ...nuje o bijuterie mai speciala defapt chiar te face sa te simti speciala in plus asta conteaza a te simti speciala mai ales k atrage foarte molte priviri ( nu k mas supara ) asa k eu va propun sa va faceti doar daca vreti ku adevarat si sigur nu o sa regtretati doar prmele luni k o sa va doara potin in rest o sa fiti altfel mai diferita
kudika052085
Postat pe 15 Iulie 2009 02:10
vreau sh yo pirce in buric dar am hernie ombilicala . . .se intampla ceva daca imi bag???
crazy_pastylutsa
Postat pe 3 Septembrie 2009 11:25
De la: kudika052085, la data 2009-07-15 02:10:27poi..... uite eo am 15 anisori si akum 6 luni am avut o conversatie ku mama mea kare e foarte in pas ku moda si iam propus sa imi fak un pircing prima data imi era foarte frica .....doar gandul ca cineva o sa imi strapunga pielea cu o branula ma facea sa ma razgandesk dar.... usor usor am prins kuraj si m'am dus ku mami meu de manutza sa imi dau pircing am mers la un salon unde ma puteam baza pe nenea ala si mi'am fakut pircing intradevar ma durut kam tare dar pot spone k a meritat din plin e foarte feminin si ...nuje o bijuterie mai speciala defapt chiar te face sa te simti speciala in plus asta conteaza a te simti speciala mai ales k atrage foarte molte priviri ( nu k mas supara ) asa k eu va propun sa va faceti doar daca vreti ku adevarat si sigur nu o sa regtretati doar prmele luni k o sa va doara potin in rest o sa fiti altfel mai diferita



La 15 ani vrei sa atragi priviri...iar mami tau te-a luat de manuta sa it faci pierce ca sa atragi priviri...aha

Deci...eu cand voi fi mami, eu nu voi fi asa !

Mami tau o sa te duca de mana sa faci si vreun avort ?
Summer_
Postat pe 3 Septembrie 2009 11:31
buna fetelor !..am si eu un piercing in buric de aproape 2 luni..totul a fost ok , parea sa se vindece..si arata si foarte bine..cu toate astea nu am incetat sa-l curat in fiecare zi...Dar de cateva zile am o problema..mi se cam "lipeste" pielea de el..si nu stiu dc..am crezut ca e de la canamicina, dar daca am incetat sa ma mai dau cu ea..este mai rau..Va rog tare mult sa ma ajutati..sa-mi spuneti daca si voi ati intalnit problema aceasta si ce ar fi de facut !..Va multumesc !
naty5
Postat pe 7 Septembrie 2009 14:52
am tot citit si eu c a`ti scris p aici ...si culmea e ca eu mi`am facut pierce in burc Acum 2 sapt....si nu e nimic adevarat...dintre toate zonele sincer e cel mai putin dureros...am dormit pe burta din prima seara..de durut nu a durut intepatura cat ma durea cum imi strangea pielea cu clestele...doar sa nu fcti prostia sa luati pierce lung din prima pt ca s mai agata..SI ASTA DOARE!atata tot ca trebuie dat cu crema si spalat cu sapun...ambele recomandate de salon...sincer...e mai dureros in limba..si acolo am avut...si in nas...ca si acolo am avut...;))am abia 2 sapt si e app vindecat!asa ca...merita sa il fc daca intradevar iti doresti
anka_ancka_yahoo_com
Postat pe 12 Septembrie 2009 19:26
FOLOSESTE TETRACICLINA SI SPALATE CU PROTEX D 2 ORI P ZI IN ZONA URICULUI.....SI MIE M`I S MAI LIPESTE..DAR E NORMAL...DACA TOT E MAI RAU MERGI ACOLO UND L`AI PUS..SI ITI ZIC EI DACA E IN REGULA..
anka_ancka_yahoo_com
Postat pe 12 Septembrie 2009 19:28
DIN CONTRA...IN MARE POTI FC ORICAND..IN PISCINA NU!IN PRIMA LUNA...
anka_ancka_yahoo_com
Postat pe 12 Septembrie 2009 19:33
multumesc mult, pt sfat ! :*
naty5
Postat pe 15 Septembrie 2009 22:12
pai ce k si io am avut de 3 orii pana acuma si imi fk iar dar de data asta nu il mai scot:)))
kudika069569
Postat pe 19 Septembrie 2009 04:12
si eu am pierce in buric...de aproape 7 ani .m-am obisnuit atat de mult cu el ca parca ma simt in lipsa fara el.despre durere... a durut ceva avand in vedere ca mi-a facut o prietena la vremea aia.de infectat s-a infectat prima saptamana desi il dezinfectam si aplicam crema dar cu timpul s-a vindecat
kudika057165
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:37
Si eu am pierce de o saptamana, e pus la spital si nu m`a durut deloc si nici acum nu ma doare. nu simt absolut nimic, doar cand il agat cu hainele, dar si atunci e o durere foarte slaba. Eu spun ca merita si arata si foarte bine, nu e infectat sau altceva. Doar in primele 2 zile l`am curatat cu spirt asa mi s`a spus ca e cel mai bine. Deci daca vreti GG
pirg
Postat pe 22 Septembrie 2009 17:09
cand eram mai mica ma tenta ideea asta si pe mine si imi gaurisem urechile cat demult posibil; mi se pare foarte sexy un pierce intr-un buric pe un abdomen bine licrat
krystyana84
Postat pe 22 Septembrie 2009 17:10
Lenjerie intima sexy,accesorii,babydoll,rochit e si lenjerie potrivite pentru o seara romantica cu partenerul sau pentru acele persoane care sunt mai indraznete. Vizitati siteul www.lenjerie-chic.ro


http://www.youtube.com/watch?v=jNmVL0XnucA
dudett_
Postat pe 23 Septembrie 2009 14:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salutare va rog un ajutor mic!!! 1 De la: kudika047876 14 Iulie 2009 01:05
1-8 martie...combinatie de haine 23 De la: anya016 17 Martie 2009 22:17
Par lung/par scurt 105 De la: valentina_v 18 August 2010 12:59
APEL CATRE TOTI MEMBRII KUDIKA !!!!!!!!!!!!! 17 De la: kudika320782 20 Iulie 2011 23:42
Filmul "The Secret" 69 De la: joana_rise 20 Decembrie 2008 15:31