Setari Cookie-uri

piercing in buric

De la: mic_negru_si_urat, la data 2008-08-07 18:12:23
De la: lavynnya, la data 2008-08-06 16:30:48mah,in burik vreau si eu..curaj am(doar sunt la al 2-lea in limbutsa:D)..trebuie ,insa ..sa fac ceva ku burtik:(
RETRAG TOTUL

Postat pe 8 August 2008 02:51
eu am de o luna...ieri mi-am cumparat din aur si l-am pus..nu am absolut nimic,nu m-a durut dekt in prima zi:D..si e foarte frumos:">..dati-va cu betadina in alea 3 zile kt tineti plasturele acolo.:D...si eu am fost cu tata sa mi-l pun:">..hihi:P..si-s mandra de el..repet..NU M-A DURUT DEKT IN PRIMA ZI,TOTUL A FOST STERIL,BAiATUL DE LA SALON A AVUT MANUSI IN MANA...k altfel nu ma lasa pe mine tata:))
va pupacesc:*:*
alesya05_me
Postat pe 8 August 2008 07:42
De la: francia2008, la data 2008-05-24 20:24:45interesant sa duci copilul la scoala sa zica colegii:ce chestie misto are mama ta in buric!!!!!


dar de ce ? cand duci copilul la scoala ...te duci imbracata in asha fel incat sa se vada buricul??????
Arrtemiss
Postat pe 8 August 2008 08:43
Am si eu pierce in buric de 1 an si ceva..Nu a fost foarte dureros,l-am facut fara anestezie..Eu am abdomenul foarte plat,nu ma laud si piercul a fost bagat prin muschi..depinde.sora mea are in jurul buricului mai multa piele..stie ce,uitat-e dak iti poti ridica o portiune de deasupra buricului,unde ar trebui sa fie piercul..vezi kt de groasa e portiunea si o sa-ti dai seama kt o sa dureze durerea..Dupa..in 2 saptamani m-am vindecat.Acum nu am nici o problema,doar k nu suport unele metale..Si mi s-a intamplat la mare de la apa sarata sa ma doara foartee tare dar acum depinde de fiecare.Eu nu l-am facut sa il scot la vedere..dar ma simt mai sexy,stiu ca il am..si iubitului meu ii place foarte mult..bafta
fluturass
Postat pe 8 August 2008 09:36
mi-am facut gaura in buric la un salon si mi l-a dat cu un "ac gros si infiorator" cum zic fetele.nici nu am simtit..eu am mai avut cu cativa ani in urma si mi-l daduse cu pistolul foarte stramb.eu mai bine cu acul si nu simti decat o piscatura..durere de 5 secunde:))) .prima oara este indicat sa il pui de titan si chiar nu se infecteaza.nu e adevarat ca nu ai voie sa dormi pe burta.eu dupa 2 sapt mi-am schimbat cercelul din titan cu unul din argint si chiar nu s-a infectat.cercelul in buric cu pietricica arata foarte bine pe pielea bronzata:D.asha ca daca te hotarasti si vrei sa intrebi mai multe despre procedura poti sa intrebi la un salon.dar te asigur ca nu doareeee.pupici
sweetyjulik
Postat pe 8 August 2008 11:25
buna:)

eu sunt posesoare de piercing de vreo 3 ani si vreau sa ti spun ca e super!!!si nu regret ca mi l am pus!in plu cele care zic ca te doare chiar nu au dreptate.tocmai pentru ca e piele si trece acul foarte usor nu te doare deloc(eu aveam fobie de ace inainte sa merg la salon).insa pot sa spun ca cel mai tare de doare cel din nas si sincer nu prea merita sa ti pui ca te plictisesti foarte repede de el.cel putin asa a fost in cazul meu.asadar daca vrei sa iti pui piercing fa o linistita!si da !te face sa te simti o idee mai increzatoare!!!:)
pitika20
Postat pe 8 August 2008 12:45
Nu este chiar asa o tragedie sa ti faci gaura in buric, intradevar depinde si de corp cum reactioneaza la obiecte straine. Idee e sa ai f mare grija de el in primele 2 luni, iar in prima luna sa tii un pansament exact pe zona, inclusiv cand faci dush, avand atentie sa nu ajunga gel de dus. Ar mai fi si o crema pe care tre sa o aplici zilnic pe rana, crema care este dezinfectanta. Va recomand salonul TATOO FASHION este undeva pe 1 Mai, dar este un salon super bun si igenic. In plus te dau cu o crema pe zona buricului si ti amorteste pielea cam in 40 de min, apoi nici nu mai simti cand iti da gaura. De tinut cont, 2 luni de zile sa purtati un cercel medicinal, cercel ce este facut din otel chirurgical, apoi sa schimbati cercelul in aur sau argint.
krisstal_21
Postat pe 8 August 2008 12:47
si eu am avut cercel in buric...nu a durut deloc mai ales ca l-am facut la un salon de specialitate- dupa ce mi l-am pus m-au obligat sa mai vin la 2 controale...
l-am dat jos si regret pentru ca acum am ramas cu cicatrice...
MaMeMiMoMuMaMa
Postat pe 8 August 2008 16:53
Eu sunt hotarata sa imi pun cercel in limba. Mi-as pune si in buric... dar cred k mai filozofez la asta. Normal k doare doar intepi pielea cu un obiect strain. dar daca urmezi indicatiile corecte riscurile sunt extrem d mici. Cunosc oameni care isi fac astfel de gauri singuri. Fara prieteni sau cva si n-au avut nicio problema asa ca eu sunt optimista Totusi astept sa fac majoratul mai intai
anarki91_myself
Postat pe 8 August 2008 18:30
eu am piercing in limba... mi l-am facut la salon,anesteziata si nu am simtit nimic. Am fost norocoasa k am putut manca din a doua zi. Mi l-am facut k imi plac si mi se par interesante, si sarutul e diferit si plus k poti sa te joci cu el.
Daca iti place si ti-l faci la salon de o persoana specializata nu e nici o problema.

Postat pe 8 August 2008 19:40
De la: lydia23, la data 2008-05-26 09:39:40am avut si eu asa ceva..a fost ceva pt moment,te doare dc nu este amortita zona,eu n-am simtit nimic atunci pe mom k dupa vine calvarul si anume:nu ai voie sa dormi pe burta timp de 2-3 sapt,trebuie sa ai grija sa nu se infecteze,nu ai voie sa porti din aur sau argint cel putin o perioada.am primit de ziua mea (in vremea aia)un cercel super,din aur si entuziasmata l-am pus.proasta inspiratie am avut pt k s-a infectat,ma durea ingrozitor,se agata de orice bluza si in final m-am intrebat merita????k sa nu mai spun k si acum am urma de la el DAR pt cele care vor sa-si puna sunt saloane care folosesc pistolul chiar si pt buric si nu este chiar bine.prietena mea si-a pus in felul asta si i s-a rupt pielea,i-au scos cercelul cu patentul si asta intr-un salon specializat.cel mai bine este cu acul,da este gros dar dc se foloseste xilina k anestezic nu simti nimic!!!



poti dormi pe burta,nu e nici o problema iar cele din aur sunt recomandate cand iti pui pt prima data.cel putin o luna nu ai voie sa il schimbi,trebuie sa astepti sa se vindece complet,poate tu te-ai grabit si de aceea ai avut probleme eu il am pe al meu de vreo 3 luni, nu am avut nici un fel de probleme si sunt f mandra de el
scumpici
Postat pe 8 August 2008 21:00
Salon Fashion Tatoo de pe Ion Mihalache (fosta 1 Mai), e pe langa supermarket La Fourmi. Acolo mi-am facut acum 4 ani si de atunci nu mi l-am mai dat jos. Nu s-a ifectat, nu m-a durut, mi-a dat cu o crema care amorteste local si atat. Dupa mi s-a recomandat timp de 10 zile minim Baneocin unguent sau pudra.
aroceanu
Postat pe 9 August 2008 13:26
Unde ai fost sa iti pui cercelul vreau si eu sa imi pun dar nu stiu unde sa merg, app cati bani ai dat o prietena m ia zis k a dat 1700 ron in mall mi s a parut scump sincer nu k nu as avea bani acestia dar totusi pt o gaura sper sa imi raspunzi pupik !
ancutza_cocutza
Postat pe 10 August 2008 10:09
Buna la ce salon ai mers sa iti dai gaura in buric si cati bani ai dat ??? pooopik
ancutza_cocutza
Postat pe 10 August 2008 10:12
dupa parerea mea e foarte misto sa'ti pui...dak ai un abdomen plat..dak nu se transforma din efect in..defect:-p
blair_b
Postat pe 10 August 2008 15:50
eu am pierce in buric
si e super
il am de 4 ani si nu ma mai satur de el
si nu am auzit bajet kre sa zik k nu ii plac fetele kre au asa ceva
boooline
Postat pe 10 August 2008 16:42
Acum 4 ani la fashion tatoo costa 60 ron, acum nu mai stiu cat este.
krisstal_21
Postat pe 10 August 2008 21:44
Fetelor saptamana asta sper sa ajung si eu sa imi pun cercel in buric o sa va zic cum a fost
ancutza_cocutza
Postat pe 12 August 2008 10:10
cercelul din buric deci?? nu pot dekt sa ma "laud"k am si eu... de 1 an jumate...si e sooper tare...mai ales..knd purtam ceva cu vedere la buric sau la mare de ex...in costumul de baie...ee ceva sexy...dureros la inceput...eu una nu aveam 18 ani knd mi l-am facut...si trebuia sa ma duc cu mama in mall pt acord...dar era placata din tara...in fine...vreau sa spun k mi l-am facut singurik...gaura tot...a durut...dar acum sunt mandra de el...mai ales sa ai si o "talie de invidiat" adik bineinteles fara burtik...e sooper....care vretzi sa avetzi..nu dati inapoi...durerea va trece...curaj...:)
cata18
Postat pe 13 August 2008 13:51
De la: pitika20, la data 2008-08-08 12:45:25buna:)

eu sunt posesoare de piercing de vreo 3 ani si vreau sa ti spun ca e super!!!si nu regret ca mi l am pus!in plu cele care zic ca te doare chiar nu au dreptate.tocmai pentru ca e piele si trece acul foarte usor nu te doare deloc(eu aveam fobie de ace inainte sa merg la salon).insa pot sa spun ca cel mai tare de doare cel din nas si sincer nu prea merita sa ti pui ca te plictisesti foarte repede de el.cel putin asa a fost in cazul meu.asadar daca vrei sa iti pui piercing fa o linistita!si da !te face sa te simti o idee mai increzatoare!!!:)
parce ai fi posesoare de rachete

Postat pe 14 August 2008 17:58
hey!
incep prin a va spune ca si eu sunt posesoarea unui pierce in buric....inainte sa mi-l pun toata lumea mi-a spus sa nu imi pun. insa eu am facut ce am vrut si nu imi pare rau!cu toate ca am avut probleme detul de mari ca mi s-a infectat, imi supura foarte tare si facusem o punga de puroi sub el.nu va speriati, asta s-a intamplat din cauza mea pentru ca nu l-am curatat cand a trebut.spre ex, cand veneam de la plaja...insa l-am tratat, cu alifie si sapun antibacterian, nu cu antibiotice sau alte nebunii si acum este OK
fazele cu nu ai voie sa dormi pe burta 2-3 sapt,sau ca nu poti sa-l schimbi nu stiu cat timp sunt povesti!!
eu am dormit pe burta din ziua in care mi l- am pus si a trebuit sa tin cercelul medicinal pe care mi l-au pus de la salon o luna de zile dupa care mi-am pus din aur.
asa ca daca va doriti piecing in buric, go for it!it's ok!!!trust me!!

pana la urmatoarea intalnire pe calea scrsiului, toate cele bune!!;)
teitza
Postat pe 17 August 2008 21:36
EU AM PIERCING IN BURIC SI MI LA FACUT SOTUL .IL AM DE 2 ANI.EL ESTE MEDIC TOTUL A FOST STERIL.SI NU AM AVUT NICI O PROBLEMA !IAR IN LIMBA AM AVUT TIMP DE 3 ANI CERCEL SI L-AM DAT JOS DIN MULTE MOTIVE!NU VA SFATUIESC SA VA FACETI IN LIMBA VA VETI PLICTISI DE EL!PE MINE NU MA DURUT NICI IN LIMBA ,NICI IN BURIC!PRIETENELE MELE AU FACUT TOT LA SOTUL MEU SI AU VREUT ANESTEZIE LOCALA ,DAR NU AU AVUT DURERI DUPA ACEEA!PUPICI!!
alexandra20066
Postat pe 18 August 2008 21:27
Si fiica-mea si-a facut singura gaura in buric, inainte de a veni eu acasa.....nu prea eram de acord dar in fatza faptului implinit nu prea mai aveam ceva de comentat, poate de facut dar sincer mi-a placut cum arata pe abdomenul ei...la un moment dat vroiam si eu dar cine stie....acum am ajuns sa-i cumpar eu diversi cercei de peste hotare chiar ..ce e frumos si lui D-zeu place....si revenind..intr-adevar a durut-o in prima saptamana, ca si-a facut singura, pe viu dar acul si l-a cumparat de la farmacie (curaj la 15 ani, nu?)....s-a vindecat repede si i s-a intamplat doar o data sa se inroseasca de la praful de afara si de mainile murdare la 2 luni dupa dar si-a luat repede de la farmacie diverse si acum e ok....succes la cele care vor sa faca acest pas...:-)
mirela_74
Postat pe 22 August 2008 14:14
...mi-am facut pe la sfarsitul lunii martie pierce in buric...Nici pana azi nu mi s-a vindecat..exact acum..l-am scos sa il dau cu apa oxigenata si baneocin...si in disperare am dat search pe net..in speranta ca nu sunt singura..L-am facut la un salon super bun din Pitesti..Am avut grija de el...Este din argint...Dar mereu mereu fac mici infectii la el!Nu mai suport!Dar nici nu vreau sa il scot :| Il ador.. Anul trecut am mai avut si in nas...l-am scos evident tot din cauza infectiilor...(toata vara il curatam) Vreau un remediu sigur...dar care sa excluda eliminarea lui..pt ca pur si simplu il ador.. Help pls!!!
Beatrice_betty
Postat pe 17 Septembrie 2008 01:57
interesant sa duci copilul la scoala sa zica colegii:ce chestie misto are mama ta in buric!!!!!


draga france: pai tu cand duci copilul la scoala te imbraci in asa fel incat sa arati ca ai percing???
daca ai percing in buric asta nu inseamna ce tre sa il vada toata lumea,sau poate daca ai buricul in frunte asta chiar e o problema....
di_cristina
Postat pe 28 Septembrie 2008 07:11
interesant sa duci copilul la scoala sa zica colegii:ce chestie misto are mama ta in buric!!!!!


draga france: pai tu cand duci copilul la scoala te imbraci in asa fel incat sa arati ca ai percing???
daca ai percing in buric asta nu inseamna ce tre sa il vada toata lumea,sau poate daca ai buricul in frunte asta chiar e o problema....
di_cristina
Postat pe 28 Septembrie 2008 07:11
eu am percin in buric de 2 ani si nici nu am simtit cand mi l-a pus,cand mi-a zis gagica de la percinguri sa ma ridic ca e gata...nu mi-a venit sa cred si mi-a dat o reteta cu o rema antibiotica pt ca e risc de infectie.prima oara e obligatoriu percing medicinal,nu iti pune nimeni alt fel de percing,dupa o luna mi-am pus de aur si pana aici nu am auzit pe nimeni sa nu ii placa, pana si mamei mele de 56 de ani i-a placut .....
se vede foarte frumos.

si binenteles ca nu m-am potilit pana nu mi-am pus si un percing in limba
si e super marfa.uitati-va la clipul lu KATE-ella ella este exact ca al ei.
dar sincer va zic fetelor ca eu una daca stiam ca va fi asa....nici nu ma mai gandeam....3 zile am baut apa si iaurt cu paiul iar abia dupa 2 saptamani am inceput sa mananc si eu calumea adica sa nu ma mai doara iar in fiecare dimineata imi numaram dintii pe limba asa era de umflata....e greu tare
dar eu zic ca se merita si am uitat sa va zic ca binenteles nu am simtit cand mi l-a pus pt ca normal trebuie sa va dea cu un fel de anestezic locat ca o crema,asa ca nu simtiti persingul in limba decat dupa vro ora.
di_cristina
Postat pe 28 Septembrie 2008 07:28
doamne ca zapacita mai sunt. am uitat sa va zic sa nu faceti asa ceva decat la medic sau intrun loc specializat pt ca anesteziaza locul si va da si reteta pt a nu se infecta.de exempu pt buric mi-a dat o crema iar pt limba mi-a dat un medicament praf care trebuia sa il iu de 3 ori pe zi timp de 4 zile. eu una sunt foarte incantata de percingurile mele si mi le-am pus pt ca imi place mie asa ca nu ma intereseaza parerea altora. si adevarul e ca nu mi le-am pus la noi in tara asa ca nush in ce loc sa va indrum in romania dar oricum sa nu incercati decat la doctori sau locuri specializate. va pup si curaj fetelor pt ca la un percing poti renunta oricand dar la un tatuaj......asa ca merita sa incercati
di_cristina
Postat pe 28 Septembrie 2008 07:38
prostii dom'le...eu am cercel in buric...l-am facut cu anestezie..si kiar in seara respectiva am dormit pe burta...deci no pb...si lu prietenul meu ii place f mult....imi place la nebunie cum se vede..si mai ales vara cand imi iau un costum de baie..e bestial...cu alte cuvinte e sexy ...nu un calvar...
danutza88
Postat pe 7 Octombrie 2008 23:31
la mine a fost o poveste amuzanta. ma duc eu la mall acolo la cercei si tatuaje acu vreo 3 ani cu o prietena, eu vroiam sa pun in buric, ea in spranceana. zic, hai ca intru eu prima, sa par curajoasa. ma ia ma intinde pe un fel de scaun(cu o ora inainte imi daduse cu o crema pt anestezie) si scoate tata un AC... pfffff, urias. ma albesc, zic, eu nu mai vreau, plec acasa, va las banii, nu pot sa fac asta. si o cheama pe prietena mea. vine asta, ma apuca de maini si ma tine si cica, bagati-i acul. bineinteles ca nu m-a dururt prea tare dar dupa toata tevatura ei i-a fost frica sa-si mai puna si a ramas cu spranceana neperforata:)
kiya
Postat pe 8 Octombrie 2008 08:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebare 3 De la: vanesia 31 Martie 2009 20:50
Nu inteleg ce simte si ce vrea! 8 De la: ella_pustoaik 25 Iunie 2010 17:45
cizme ugg originale 1 De la: simona1023 6 Noiembrie 2009 12:04
Barbatul Gemeni - Femeia Peste 1 De la: BaybeLuV 3 Mai 2010 00:12
ce faci atunci cand nu esti sigura de o relatie? 8 De la: miss_darine 20 Noiembrie 2009 20:34