Setari Cookie-uri

piercing in buric

:D o sa imi pun cercel in buric si nu vreau sa afle ai mei...dak o sa incerc sa`l ascund credeti k o sa`si dea seama?
Kreatza
Postat pe 5 Octombrie 2009 14:53
io as vrea in lin***dic! unde e cel mai igienic salon in Buc?
greierash_is_back
Postat pe 5 Octombrie 2009 14:55
De la: kudika072699, la data 2009-10-05 14:53:46:D o sa imi pun cercel in buric si nu vreau sa afle ai mei...dak o sa incerc sa`l ascund credeti k o sa`si dea seama?

daca te scaneaza cu detectorul de metale cine stie!
one_size
Postat pe 5 Octombrie 2009 14:55
atunci e bine d`abi ast sa`mi pun:X
Kreatza
Postat pe 5 Octombrie 2009 16:23
sincer eu am o prietena care si-a facut pierce in buric ....mama ei nici macar nu a observat...desi cand facea baie mama ei intra cateodata in baie si nici asa nu a observat...mm timp de un an...asa ca daca iti place de ce nu?totusi cati ani ai pt ca nush daca la salon iti vor face daca nu ai macar peste 18 ani.eu cand mi-am facut aveam 14 ani si m-am dus cu mama....sicer si mi-a facut!succes
HABIBA_CHANDRAMUCKI
Postat pe 6 Octombrie 2009 22:20
buna si eu am pierce in buric insa am o mareeee nelamurire. nu stiti cumva se poate rupe buricul atunci cand esti insarcinata????mie mi-e foarte frica de asa ceva nu vreau sa patesc ceva....banuiesc ca stiti ca buricul e cea mai sensibila zona asa ca nush..dca stiti ceva dati-mi de stire!mersi
HABIBA_CHANDRAMUCKI
Postat pe 6 Octombrie 2009 22:34
De la: , la data 2008-05-24 12:56:27ce parere aveti de piercing-ul in buric? ne face sa parem mai interesante? arata bine? ne asumam riscuri mari? e inestetic?ce parere au oare barbatii?


un piercing in buric mi se pare foarte estetic si sexi. :)
oana_bomboana
Postat pe 6 Octombrie 2009 22:35
De la: HABIBA_CHANDRAMUCKI, la data 2009-10-06 22:34:23buna si eu am pierce in buric insa am o mareeee nelamurire. nu stiti cumva se poate rupe buricul atunci cand esti insarcinata????mie mi-e foarte frica de asa ceva nu vreau sa patesc ceva....banuiesc ca stiti ca buricul e cea mai sensibila zona asa ca nush..dca stiti ceva dati-mi de stire!mersi


scoate-l preventiv. e mai bine asa, si pentru tine, si pentru bebe.
oana_bomboana
Postat pe 6 Octombrie 2009 22:36
mersi bombonico....nu ca as vrea sa fac acuma un bebe dar no...pe viitor nu se stie.........pusy
HABIBA_CHANDRAMUCKI
Postat pe 8 Octombrie 2009 12:01
Am 16 ani:)
Kreatza
Postat pe 8 Octombrie 2009 14:17
De la: kudika072699, la data 2009-10-08 14:17:49Am 16 ani:)

buna din nou...nush ce sa-ti zic...daca mergi laun salon..nush daca o sa iti faca...daca cunosti pe cineva numai asa poate.succes oricum
HABIBA_CHANDRAMUCKI
Postat pe 8 Octombrie 2009 23:10
Buna;) mi l`am pus..si st foarte mandra de el...mereu ma uit la el:)):X
Kreatza
Postat pe 9 Octombrie 2009 14:31
Sal
luni merg sa-mi bag piercing in buric
mi-e cam frica
ce ziceti
doare?
daca da...cat de tare?
Ariana_angel
Postat pe 17 Octombrie 2009 19:11
Nu doare rau...eu mi`am dat aksa si nu a durut...e foarte suportabila durerea..pe mn m`a durut mai rau knd mi`am dat gaura in ureche:x
Kreatza
Postat pe 18 Octombrie 2009 17:19
ok

mersi

Ariana_angel
Postat pe 18 Octombrie 2009 18:57
mi l'am pus
:d
nu a durut
am simtit o piscatura...o secunda...si dupa aceea am simtit cand a bagat piercingu
da nu a durut

ma bucur ca l'am facut
arata super
Ariana_angel
Postat pe 19 Octombrie 2009 18:53
Ma bucur pentru tine:*
Kreatza
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:38
...
acum cat timp nu am voie sa fac sport? (abdomene etc...)
Ariana_angel
Postat pe 20 Octombrie 2009 21:40
pai.. mie imi plac..vreau sa imi fac. dar... nu gasesc nici un salon de piercinguri,mie si frica,parintii nu sunt deaccord.:)) ... orikum imi voi face fara sa shtie ei.:-j dar nu mie asa de frica... frica putin... dar..:-j am mai avut si in septum(in nas) si am si in carilaj... nu cred ka doare mai rau decat astea 2 la un loc.si piercingul in nas eu mi lam facut. nu doare:-j . eu presupun ka nu doare nici in buric.SUCCES!
333_ro_xy
Postat pe 28 Noiembrie 2009 19:41
pai.eu miam facut singura in pirs in buric.. mam chinuit o ora ku el:))
dar arata foarte fain si sexy.:X deci. mi lam facut singura .nu doare.:-j am reushit sa dorm din prima seara pe burta .asa ka really it doesn't hurts.
333_ro_xy
Postat pe 30 Noiembrie 2009 11:44
buna :* eu am piercing in buric de o sapt. in primele zile nu am avut nici o problema q el (nici macar nu era rosu), simteam putin disconfort cand ma aplecam, atata tot :) dupa vreo 4 zile mi s-a inrosit putin in partea de sus si a inceput s curga un lichid alb, desigur nu m-am speriat deoarece stiam k este normal :) nu mi l-am faqt la cn stie ce salon specializat ci pur si simplu acasa, mi l-a faqt o prietena care nici macar nu avea experienta si pot s spun k este perfect ok (acum nu va ganditi k daca mi l-am faqt acasa mi l-am dat q perfuzor nesteril s.a.. NU! totul a fost perfect steril, fara anestezie fara nimic. durerea nu a fost asa de mare precum zic unii..mai tare a durut dupa cateva zile decat in momentul cand mi-am dat gaura, iar cat despre ingrijire.. il curat de 2 ori pe zi q apa si sapun (protex), iar in primele zile am folosit spirt, deci nici un fel de creme si alte prostii. asa qm am zis il curat de 2 ori pe zi si evit s pun mana murdara acolo. dupa cum arata cred k in o luna o sa mi se vindece complet. deci cele care si-l doresc le sfatuiesc s si-l faca, arata f bine si este super sexy :P




daca aveti intrebari puneti-le si o sa va raspund :)
va pup
pisi0705
Postat pe 3 Decembrie 2009 17:27
Saluth lOme ! >:D<

aS vrea Sh euh un pierce in buric ...dar sincer mi'e ff frika de durere...sh in plus nici nu shtiu cum sa il ingrijesc sh asha.....

ati putea sa imi spuneti sh mie va rogh un salon unde se pun pierce'uri dar in timisoara ?
LarysSa_pOliStha
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:51
pai..eu mi-am facut piercing in buric in urma cu 3 zile.
vreau sa va spun ca ma gandeam cu groaza nu la durarile cauzate pe moment de branula ci de ceea ce va urma.
dar sa stiti ca mam inselat.pot dormii pe burta,pot face miscari,nici macar nu simt ca l-as avea.intradevar la inceput il simteam acolo in sensul ca ma incomoda..dar arata super tare:x e cel mai fain piercin al meu:P
Nicola_Andreea
Postat pe 27 Decembrie 2009 11:48
De la: Ariana_angel, la data 2009-10-20 21:40:30...
acum cat timp nu am voie sa fac sport? (abdomene etc...)


pai fereste-te o luna si ceva dar dupaia poti sa te pui pe treaba.
la ce folos un piercin cu un abdomen "cu surplus":P
Nicola_Andreea
Postat pe 27 Decembrie 2009 11:51
ok ....mersi
akm am 2 luni de cand mi l-am facut
si am inceput iarasi cu antrenamentul
normal am abdomenul foarte plat .....dar fac multe sporturi si trebuie sa raman in forma

pierce-ul il ador
:D
Ariana_angel
Postat pe 28 Decembrie 2009 01:33
De la: kudika089078, la data 2009-12-03 17:27:37buna :* eu am piercing in buric de o sapt. in primele zile nu am avut nici o problema q el (nici macar nu era rosu), simteam putin disconfort cand ma aplecam, atata tot :) dupa vreo 4 zile mi s-a inrosit putin in partea de sus si a inceput s curga un lichid alb, desigur nu m-am speriat deoarece stiam k este normal :) nu mi l-am faqt la cn stie ce salon specializat ci pur si simplu acasa, mi l-a faqt o prietena care nici macar nu avea experienta si pot s spun k este perfect ok (acum nu va ganditi k daca mi l-am faqt acasa mi l-am dat q perfuzor nesteril s.a.. NU! totul a fost perfect steril, fara anestezie fara nimic. durerea nu a fost asa de mare precum zic unii..mai tare a durut dupa cateva zile decat in momentul cand mi-am dat gaura, iar cat despre ingrijire.. il curat de 2 ori pe zi q apa si sapun (protex), iar in primele zile am folosit spirt, deci nici un fel de creme si alte prostii. asa qm am zis il curat de 2 ori pe zi si evit s pun mana murdara acolo. dupa cum arata cred k in o luna o sa mi se vindece complet. deci cele care si-l doresc le sfatuiesc s si-l faca, arata f bine si este super sexy :P




daca aveti intrebari puneti-le si o sa va raspund :)
va pup





... sa ne spui si cind o sa-l agati prima data in ceva ...
marco918
Postat pe 28 Decembrie 2009 01:36
Sallut ... am 14 ani .. si imi doresc enorm de mult un pierce in buric.. imi puteti da va rog niste sfaturi in privinta asta? intradevar imi este si umpic frica.. cum este mai bine cand imi face pierce`ul sa foloseasca anesteziant sau sa faca pe" viu " ? imi este frica sa nu se infecteze...
please , help me
kudika115718
Postat pe 9 Februarie 2010 00:24
De la: kudika115718, la data 2010-02-09 00:24:44Sallut ... am 14 ani .. si imi doresc enorm de mult un pierce in buric.. imi puteti da va rog niste sfaturi in privinta asta? intradevar imi este si umpic frica.. cum este mai bine cand imi face pierce`ul sa foloseasca anesteziant sau sa faca pe" viu " ? imi este frica sa nu se infecteze...
please , help me



abia ti-ai facut buletinul...de acum vrei si piercing...
freakbabe
Postat pe 9 Februarie 2010 00:29
De la: freakbabe, la data 2010-02-09 00:29:05
De la: kudika115718, la data 2010-02-09 00:24:44Sallut ... am 14 ani .. si imi doresc enorm de mult un pierce in buric.. imi puteti da va rog niste sfaturi in privinta asta? intradevar imi este si umpic frica.. cum este mai bine cand imi face pierce`ul sa foloseasca anesteziant sau sa faca pe" viu " ? imi este frica sa nu se infecteze...
please , help me



abia ti-ai facut buletinul...de acum vrei si piercing...


...ce-ai faci cu fata ?


P.S. [img]http://im-smiley.com/imgs/laughing/laughing026.gif[/img][/url] - 115718 mai bine te apuci de baut
fluturas_
Postat pe 9 Februarie 2010 00:34
De la: fluturas_, la data 2010-02-09 00:34:50
De la: freakbabe, la data 2010-02-09 00:29:05
De la: kudika115718, la data 2010-02-09 00:24:44Sallut ... am 14 ani .. si imi doresc enorm de mult un pierce in buric.. imi puteti da va rog niste sfaturi in privinta asta? intradevar imi este si umpic frica.. cum este mai bine cand imi face pierce`ul sa foloseasca anesteziant sau sa faca pe" viu " ? imi este frica sa nu se infecteze...
please , help me



abia ti-ai facut buletinul...de acum vrei si piercing...


...ce-ai faci cu fata ?


P.S. [img]http://im-smiley.com/imgs/laughing/laughing026.gif[/img][/url] - 115718 mai bine te apuci de baut


...ioiiiiii nu!!!!!!!!...se imbata apoi o sa deschida un topic in care o sa spuna ca o violat o vreo unul...
freakbabe
Postat pe 9 Februarie 2010 00:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cizme ugg originale 1 De la: simona1023 6 Noiembrie 2009 12:04
buna,help me!pls 16 De la: andreeaaa88 18 August 2009 16:00
ce parere aveti despre barbatul din zodia taur? 23 De la: ingerasul_noptii 12 Martie 2012 19:45
fostul sot 9 De la: Maidaneza 4 Decembrie 2009 16:19
Premiile KUDIKA NU se dau! Si le insusesc ei! 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 12:54