Setari Cookie-uri

piercing in buric

buna!
eu sunt din Republica Moldova si mi l-am facut acum 4 luni.nu am facut infectie,am preferat sa merg la o clinica particulara de aici si acum e super ok.
nu stiu de ce spun altii ca face probleme;daca ai grija si tii cont de sfatul medicului,isi revine cam in 2 luni.
dar ca nu place cuiva...sa va zic cum l-am facut eu.stiind ca sotul nu este de acord cu decizia mea,mi l-am facut in lipsa lui,era plecat la Moscova pt citeva zile.Cind s-a intors si a vazut,a fost tare suparat si nu a vorbit o zi cu mine,apoi au urmat vreo doua sapt in care insista sa-l dau jos,iar acum il adora.
asa ca daca vreti,il puteti pune,dar sa aveti grija sa urmati tratamentul dupa.
bafta!
arlechino
Postat pe 11 Octombrie 2008 12:08
am sa admir in permanenta persoanele care au cercel in buric. am primit si eu un cercel de ziua mea si mi-am dorit tare mult sa-l pun si asta am facut la un cabinet special,dar fara sa ma gandesc la consecinte. intepatura in sine cu acel aparat a durut foarte tare ca sa nu mai zic ca in acea noapte nu am putut inchide un ochi, am stat cu comprese cu apa rece ca sa nu se inflameze locul. DEGEABA!!!!! a doua zi se infectase, abia ca am putut sa-mi dau jos cercelul din buric. efectiv nu il mai puteam scoate se afundase in burtica.urmatoarele zile au fost un calvar, acum ii zic o "distractie scumpa" care cu tot cu tratament (antibiotice, unguent etc)m-a costat aprox. 70 ron, si pentru ce???? m-am ales doar cu cicatricea de la cercel.
AGIORGI
Postat pe 18 Octombrie 2008 18:36
Am pierce in limba, facut acum 3 ani, cu anestezic xilina, nu am simtit nimic ,abia dupa ce se consumase efectul anestezicului am inceput sa simt cum se umfla limba si incepea sa ma doara. M-a durut doua zile si a stat umflata o sapt...il am de 3 ani. In buric cea mai nashpa experienta, m-a durut ingrozitor, mi s-a facut rau, a supurat o sapt apoi a facut coaja si atat...l-am scos 4 luni,apoi l-am bagat la loc, cu greutate dar a mers,suportabila durerea...Apoi l-am scos iar ptr totdeauna, ajunsesem la concluzia ca in buric e ca si tatuajul tramp stamp ( fara suparare,parerea mea :D )
Iar partea cea mai joasa si mai intima, nu m-a durut absolut deloc, e de 2 zile acolo, nu ma doare,arata extraordinar, si ca sa regizam un pic de "myth busters" se simte mai intens in timpul actului sexual...in orice caz nu ma deranjeaza cu nimic nici la mers la absolut nimic, uit si ca e acolo... :P
Rorry
Postat pe 19 Octombrie 2008 11:08
Am 20 de ani si am pierce in buric de mai mult de 4 ani...Nu doare precum se asteapta majoritateasi daca fata care isi face pierce-ul va stii sa il poarte cu adevarat nu va fi o dovada de vulgaritate ci mai degraba de senzualitate...ma gandesc poate uneori ca odata cu inaintarea in varsta nu ma va mai caracteriza...insa odata facut,acest pierce a devenit parte din corpul meu si nu regret aceasta decizie
aura_07
Postat pe 20 Octombrie 2008 20:21
Eu il am de 5 ani, facut la Mall. Pe atunci aveam 17 ani si am mers cu mama, pentru ca trebuia acordul parintilor, desi initial nu fusese de acord. Desi am primit un cercel si mi-am cumparat si eu unul, nu l-am schimbat pe cel initial si nici nu am de gand, imi place pentru ca e simplu, fara niciun fel de piatra sau alte brizbrizuri. Nu mi l-am facut ca sa il expun mereu, acum chiar imi place sa port bluze mai lungi, dar ma simt altfel cand stiu ca il am acolo.

La fel, mi-a facut anestezie locala, cu o crema care mi-a amortit zona respectiva, dupa care n-am simtit nicio durere cand mi l-a facut. A urmat o luna parca, in care aplicam zilnic Baneocin si de 3-4 ori pe zi apa cu sare, dar a meritat. Nu sunt genul de persoana care sa se plictiseasca de ceva pe care si l-a dorit foarte mult, n-am de gand sa-l scot si intentionez sa-mi fac si un tatuaj
gani
Postat pe 24 Octombrie 2008 22:20
eu am 3 pirceuri ( buric, barbie si limba) + 3 tatuaje... si parca as mai vrea cateva.... Nu am avut niciodata probleme cu ele, s-au vindecat repede si nici nu s-au infectat
b_m
Postat pe 28 Octombrie 2008 10:01
eu am in limba.. si a durut doar 4 zile .. dar a fost ingrazitor .. pe urma e mijto.. acu vreau sami pun in buric.. iar chestia k "iubiti" zic k nuuu, dar la altele se uita k arata foarte bine...
roxana_s
Postat pe 31 Octombrie 2008 16:47
am avut si eu,dar din pacate nu l-a suportat burtica mea...pe zi ce trecea il impingea in afara si tot asa pana a cazut...de 2 ori am avut,oricum e ok,m-am simtit f bine cu el,eram f mandra de el si mi-as mai dori,insa am o mica cicatrice,semn k a fost candva.
bya_bya69
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:32
bun,in primul rand chestia asta cu doare ingrozitor de tare/nu doare deloc,depinde de fiecare organism in parte...
despre infectie,conteaza foarte mult cata grija ai de pierce in perioada vindecarii,e totusi o rana si un corp strain,trebuie sa iti ajuti organismul sa se obisnuiasca!
un pierce trebuie facut neaparat la un salon specializat din mai multe motive,cele mai importante fiind igiena si sfaturile celui care ti-l face,pana la urma,el este cel mai in masura sa iti spuna cum sa ai grija de noua achizitie.
nu vorbesc in necunostinta de cauza,am la activ un cercel in buric,un tatuaj si un cercel in limba...
perioada de vindecare difera de la persoana la persoana dar cel mai important de zona in care este facut pierce-ul.
nu va asteptati sa va puneti un cercel,oriunde va indruma imaginatia, si sa nu simtiti cel putin un discomfort,repet,este o rana!!
personal,nu regret ca le-am facut pe ale mele...
toate cele bune,si nu uitati,primele saptamani sunt cruciale,aveti grija de pierce-uri si nu le tratati dupa ureche ca s-ar putea sa aveti surprize..

Postat pe 21 Noiembrie 2008 11:40
Georgiana77
Postat pe 24 Noiembrie 2008 08:55
De la: bubulina02, la data 2008-05-28 00:00:48oriunde doare:) normal da trece...este un obiect strain....deh


doare doar prima zi sau a doua cel mult....yo am piercing in buric in nas in limba si in buza ..si imi plac la nebunie...pt ca le dau jos cand ma plictisesc de ele ...dar imi displac tatuajele
andrutza90andrutza
Postat pe 28 Noiembrie 2008 19:01
Cercelul in buric dupa parerea mea este cel mai super , pus si pe o silueta adecvata se vede chiar bine .
Eu si mama mea avem si nu ne-a durut deloc ... Si cu anestezie si fara e cam aceeasi intepatura . . Noi ne-am dat la un tip care sta in berceni ( bucuresti) . Totul era steril si pot spune ca a avut o mana usoara .
In legatura cu cercei din argint si cei din aur ... eu am inteles ca au tendinta sa iasa din piele . O fi adevarat ?
i_lost_control
Postat pe 1 Decembrie 2008 13:15
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 14:13
De mult imi doresc sa-mi fac si eu in buric dar imi lipseste curajul si recunosc ca mi-e si frica,mai ales ca stiu cum a fost cand mi-am facut in nas,de 2 ori..daca atunci,pe loc mi-au dat lacrimile de durere,nu vreau sa-mi imaginez cum ar fi daca mi-as face si in buric :)) in fine,poate cineva care si-a facut imi recomanda si mie un salon bun
Laura1
Postat pe 26 Decembrie 2008 22:03
la un moment dat ai sa te plictisesti..eu am 2 piercinguri in buric...a fost doar o nebunie cand miam pus,akm dak se intampla sa le dau jos parca nu mai sunt eu...depinde de fiecare

Postat pe 27 Decembrie 2008 00:18
Si mie mi-ar placea dar am vazut la mai multe prietene ca se vindeca foarte greu!Eu mi-am pus o pietricica in nas si chiar acum am racit:(( si ganditi-va ce chin la sters nasul!!!E tare sexi dar dureros!Adica pana se vindeca!
playboy
Postat pe 3 Februarie 2009 17:12
Si eu am in nas de un an si ceva.. nu vrea sa se vindece!! M`am gandit sa renunt la el sa`mi fac unul in buza.. sus in dreapta :D:x am si in buric.. e putin infectat.. in rest toate bune
SecretoasaMika
Postat pe 12 Februarie 2009 11:29

Nu cred ca pierce de argint "are obiceiul sa iasa".. si eu mi`am pus unul de argint :) dar vad ca se cam infecteaza..
SecretoasaMika
Postat pe 12 Februarie 2009 11:40
vreau si yo piercing in buric.....cine imi spune si mie un salon acceptabil prin Bucuresti:)?
bruneta_18_4u
Postat pe 23 Februarie 2009 14:42
pai de exemplu salonu se numeste tatoo si este in mall vitan.... il gasesti repede intrebi pe doamna de la receptie............ eu vreau gaura in buric si o sa ma duk saptamana viitoare... am vb si cu mama si este de acord poop

Postat pe 15 Martie 2009 13:25
in mall vitan se numeste salon tatoo...

Postat pe 15 Martie 2009 13:26
Pircingul din buric ca sa nu se infecteze trebuie sa fie din titan...dupa ce se videca se poate pune unul de argint sau aur. Eu mi-am pus unul acum 6 ani aproape si nu-l mai port de vreo 2 ...dar gaura nu s-a astupat. Mi se pare sexy (si la fel si baietilor) iar daca reusesc sa ajung la silueta ce o aveam inainte de sarcina mi-l pun iar. Depinde de oraganismul fiecaruia dar mie mi-a facut gaura o fata (nu la salon) care mi-a zis sa port pansament o sapt....dar luand in considerare ca aveam doar 15 ani mi l-am scos la o ora si cu toate ca era iarna umblam cu bluzite cu buricul gol...deh...imi pusesem pircing pe vremea cand era o raritate iar in nas mi-am facut de vreo 5 ori gauri SINGURA ca ma plictiseam si mi-l scoteam si la un timp vroiam iar...
Andri20
Postat pe 17 Martie 2009 20:42
Este super, parerea mea. Eu mi l-am facut acum vreo 4 ani, iar sambata trecuta a reusit si o prietena sa-si faca. Da, nu poti dormi pe burta, trebuie o atentie mai speciala cateva saptamani....dar nu e asa greu. Mi l-am facut cu anestezie locala( o crema), deci n-am simtit nimic. Doare un pic pe urma, dar eu consider ca merita. Mie-mi place, si la fel si celor din jur.
bianna77
Postat pe 18 Martie 2009 21:35
si eu vreau unul,nu imi este frica dar nush unde sa ma duc sa il fac pt q vreau sa fiu sigura ca nu mi se intampla nik la el,cva infectii sau mia jtiu eu ce.....

Postat pe 26 Martie 2009 13:50
eu am piercing in buric de imediat cum am nascut ,asa k fiikamea a crescut stiind k e acolo si face parte din mama .Adevarul e ca m-a cam deranjat cand a zis k o sa-si puna unul in nas cand va fi mare...Sotul a comentat la inceput apoi s-a obisnuit.Adevarul k nu vreau sa-l scot k sant complexata de buricul meu ,mi se pare prea mare.
lacrasar
Postat pe 26 Martie 2009 13:59
si mi l-am facut singura si am ajutat si cateva prietene...
lacrasar
Postat pe 26 Martie 2009 14:02
io mi-am dat azi cercel in buricsi e super...... da te doare putzin .......da e okk...in fine io credeam k mor cand mi-am dat ....da fara durere nu poti sa ai niki un pirsing

Postat pe 27 Aprilie 2009 16:54
Hello ...eu am piercingul in buric de 3 ani ...

Frik la inceput exista e ca shi cum te-ai duce sa faci o injectie shi stii k intepatura o sa te doara iar dupa ce ti-o face e ca shi cum nu ai simtit-o ..

Asa a fost shila mine ...cand am ajuns intr-un salon de Tatoo unde se faceau shi piercinguri shi cand am auzit k nu face nici macar anestezie am zis k nu mai vreau nimic

Dar am stat shi in mai putin de 5 secunde l-a shi pus

A fost ok nici macar nu am simtit iar in 3 ani de zile nu am avut niciodata probleme cu el

E foarte sexy ...

:*
coLoraTha
Postat pe 28 Aprilie 2009 21:45
Nu trebuie sa va fie frica!! eu ,mi-am facut piercing in buric ieri la un salon.. mi l-a facut cu anestezie si nua durut absolut deloc!!
os foarteeeeee incantata!!
rooxaanaa
Postat pe 14 Mai 2009 21:10
De la: lacrasar, la data 2009-03-26 13:59:46eu am piercing in buric de imediat cum am nascut ,asa k fiikamea a crescut stiind k e acolo si face parte din mama .Adevarul e ca m-a cam deranjat cand a zis k o sa-si puna unul in nas cand va fi mare...Sotul a comentat la inceput apoi s-a obisnuit.Adevarul k nu vreau sa-l scot k sant complexata de buricul meu ,mi se pare prea mare.



Hai In alba iulia!! salonul e super!! l-am incercat ieri si sunt foarte multumita!
rooxaanaa
Postat pe 14 Mai 2009 21:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum poti scapa de un barbat complexat? 12 De la: Full_Metal_Jacket 14 Aprilie 2009 14:41
Cine poate sa ma ajute ? 13 De la: rockk 11 Martie 2011 18:22
ajutor 3 De la: ramona_elisa 18 Ianuarie 2009 23:13
Piele cu aspect de coaja de portocala 12 De la: kudika323476 28 Septembrie 2010 15:58
compatibilitate 1 De la: AgachiBianca 1 Noiembrie 2009 08:20