Setari Cookie-uri

e absurd?!

Transport marfa in Bucuresti si imprejurimi .Pentru mai multe informatii ma puteti contacta la adresa de mail ned_diana@yahoo.com
dianaxdianaxdiana
Postat pe 9 Februarie 2009 12:49
Multumesc mult, darkrapt, pt cele scrise...Mi-ai vb de tine, mi-ai spus atatea, imi impartasesti povestea ta. Si, cu siguranta, gandim oarecum la fel, pt ca si eu mi-am spus de atatea ori, ca daca as fi fost departe, daca n-as mai fi aflat niciodata nimic despre el, mi-ar fost mai usor. Insa eu, cel putin, o vreme (adica ani buni) nu pot pleca...Mi-e imposibil, depind de prea multe...Multumesc inca o data pt gandurile bune!
floaredecolt26
Postat pe 10 Februarie 2009 21:17
"Poate ca povestea mea o sa para absurda, insa pt mine, care o traiesc nu e"
Nimic din ce exista nu e absurd.
Doar inadaptarea noastra la vreao realitate...
Mircea_O
Postat pe 11 Februarie 2009 16:14
De ce pierzi timpul cu toti cei care nu inteleg ce vrei sa spui? Chiar nu conteaza.In ceea ce priveste povestea ta, ce sa zic? Esti sigura ca nu iti faci singura rau?
alice_cornelia
Postat pe 5 Martie 2009 16:47
nu e deloc absurd si chiar se mai intampla lucruri de genu sa stii
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 17:56
Mda...Alice, bine zis, cred ca imi cam fac singura rau...Dar stii vorba ceea: e rau cu rau, dar mai rau fara rau?! E complicata rau povestea cand ratiunea si cele ale sufletului "discuta" in contradictie...
E complicat rau sa le impaci, daca nu chiar imposibil, uneori...

floaredecolt26
Postat pe 6 Martie 2009 19:01
De la: dianaxdianaxdiana, la data 2009-02-09 12:49:04Transport marfa in Bucuresti si imprejurimi .Pentru mai multe informatii ma puteti contacta la adresa de mail ned_diana@yahoo.com


asta e rezolvarea
Aladiah
Postat pe 6 Martie 2009 19:09
a fi amanta...cred eu e super naspa...nu sunt de acord...pt ca tu ca amanta te multumesti cu jumatati de masura iar CEALALTA sufera...majoritatea femeilor si barbatilor isi doresc ceva numai pentru ei....ca iti doresti sa fi amanta e altceva...e cea ce faci tu elle!vrei chesti asta si te multumesti cu atat!nu e bine pentru ca suntem femei si cred ca nu meritam "resturile",cum s a exprimat ceva mai sus cineva,alteia.un barbat care sta cu 2 deodata e penal rau...parerea mea e sa te mai gandesti daca vrei cu adevarat sa continui asa...daca nu conteaza sexul ar trebui sa ramaneti doar niste prieteni buni...si el poate sa te ia in brate sa te mangaie...etc...sper ca intelegi care e parerea mea...mult succes
ymk
Postat pe 23 Martie 2009 17:54
am citit... si m-am infiorat... poate ca da, sunt subiectiva... pt ca sunt in aceeasi situatie cu autoarea topicului...
poate nu voi fi coerenta, dar am multe in cap acum... citeam ca "nu-ti cladesti fericirea pe nefericirea altuia"... m-am saturat sa aud asta. fericirea e diferita pentru fiecare. mai citeam ca "o amanta nu va fi alaturi de iubitul bolnav ci tot sotia"- pai, poate ar fi, dar NU POATE. Ca "el te foloseste"... zau?
Sa trec la mine, sa vad cum anume ma foloseste... dar sa o iau cu inceputul. Ne cunoastem din liceu. Am fost buni prieteni, o prietenie rara, frumoasa... dupa terminarea liceului, la vreo doi ani, am devenit iubiti. Tineri, imaturi, dar fericiti. Pot descrie totul in cateva cuvinte si anume ca m-a facut sa simt ca traiesc. Cu toate acestea, varsta si-a spus cuvantul... ne-am despartit dupa vreo doi ani, dar am stiut mereu ca el e "al meu", cum a stiut si el ca sunt "a lui"... Si acum... la putin dupa despartire, am intalnit pe cineva. Am vrut sa uit, m-am casatorit. Ne-am casatorit in acelasi an, la o luna distanta- eu in mai, el in iunie. Cea cu care s-a casatorit a nascut la trei luni dupa, adica in septembrie. Am fost convisa ca totul s-a sfarsit, ca asta a fost sa fie. Mi-am iubit sotul asa cum a trebuit, insa intotdeauna celalalt a fost in mintea mea. Pur si simplu. Dupa trei ani, ne-am reintalnit. Luna aceasta s-a implinit un an de cand ne tot intalnim. Si acum... celor care spun ca "el vrea doar sex de la o amanta"... le spun ca in anul ce a trecut de cand ne-am reintalnit... am facut dragoste cu el de 5 ori. Atat, nici mai mult, nici mai putin. O fi mult, o fi putin? daca e sa judecam dupa parerea generala ca amanta ofera doar sex... eu cred ca e fff putin.
Ne vedem, pur si simplu. vorbim. si nu despre problemele de acasa ale fiecaruia- nu il las sa se planga de sotie sau asa ceva, pt ca nu ma intereseaza. deci, nu-i ofer consolare. vorbim despre ale noastre- avem atatea afinitati incat putem vorbi ore in sir! sau ne plimbam cu masina... sau bem ca doi buni preteni... sau nimic.
Nu, nu stiuti cum e sa iubesti un om cu toata fiinta... Ma gandesc la durerea sotiei? Nu prea... pt ca nu mi se pare ca o femeie care face un copil pentru a se marita merita mila sau consideratia mea. cu atat mai mult cu cat apoi, la certuri, isi ameninta sotul ca va pleca cu tot cu copil... sau cu atat mai mult cu cat invata copilul ca tatal e cel mai rau (si astea nu le stiu de la El... ca sa nu existe confuzii)... Asa ca ... nu, nu ma gandesc la ea. Cum si-a asternut, asa doarme.

Daca apare intr-o relatie/ casnicie sau nu/ o a treia persoana "pe termen lung", e clar ca ceva nu mai functioneaza. Nu am sa spun ca am o casnicie perfecta- e clar ca nu am. Dar nu e doar vina mea sau doar a sootului meu. E vina ambilor- a mea ca m-am casatorit negandu-mi sentimentele pentru un alt barbat, a lui pentru ca nu a stiut sa vada dincolo de aparente.
Dar nu e vina mea ca iubesc!! Asta nu pot accepta... iubirea vine natural, nu te intreba de conventii sociale sau moralitate... iubirea e iubire si atat.

Ok, veti intreba de ce nu divortam fiecare pt a fi impreuna... Pt ca eu nu vreau, pt ca el nu vrea... deocamdata. Nu vreau pt ca mi-e teama, desi il iubesc enorm. Nu vrea pentru ca are un copil superb... pentru ca el a crescut fara mama si nu vrea sa-i faca fiului acelasi lucru... e simplu. Poate vom rezista, poate ca nu... Cine stie...? Dar cine sa ma judece? Cine nu a simtit niciodata nimic ?e foarte simplu sa te dai moral... pana cand ajungi intr-o situatie asemanatoare...
ralukama
Postat pe 24 Martie 2009 01:27
De la: _Jolie_, la data 2008-06-12 13:06:27Pentru cele care se bat cu pumnul in piept ca sunt amante si ca ce bine le e lor - Nu aveti principii ,personalitate puternica si credinta in Dumnezeu.A`ti cladi fericirea pe nefericirea altora nu trebuie privita ca o alternativa niciodata! Din fericire roata e rotunda si ce bine ca mereu se invarte. Atat am avut de zis , polemicile pe aceasta tema nu ma intereseaza pt ca genul asta de femei ma lasa rece.


in primul rand nu mi place ca esti prea plina de tine ....se vede ca ti place psihologia sau ca ai urmat aceasta facultate dar nu ar tr sa abordezi lumea asa
nu este de laudat ceea ce faci tu dar mie nu mi place sa judec pe nimeni
incerca sa intelegi ca nu ai cum sa multumesti pe toata lumea si ti spun asta cu toate ca sunt maritata dar nu mi este teama
nicollytae
Postat pe 24 Martie 2009 10:57
ralukama imi place povestea ta ...este cam trista dar imi place
si eu imi iubesc sotul si el ma iubeste si suntem fericiti
nicollytae
Postat pe 24 Martie 2009 11:04
De la: nicollytae, la data 2009-03-24 11:04:45ralukama imi place povestea ta ...este cam trista dar imi place
si eu imi iubesc sotul si el ma iubeste si suntem fericiti



ma bucur ca mai sunt si oameni fericiti... e bine, asa cum trebuie defapt sa fie. iti urez sa fiti asa cat mai multa vreme de acum incolo!
ralukama
Postat pe 24 Martie 2009 13:32
De la: dianaxdianaxdiana, la data 2009-02-09 12:49:04Transport marfa in Bucuresti si imprejurimi .Pentru mai multe informatii ma puteti contacta la adresa de mail ned_diana@yahoo.com


Mai frate ar tb sa facem un topic numai pt reclame ca sa posteze toata lumea acolo
_dulcik_
Postat pe 24 Martie 2009 20:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna..as vrea s imi dati si mie un sfat... 13 De la: franziska_eu 14 Februarie 2012 11:36
Nu pot sa ma rup de trecut 19 De la: mikixsempre 20 Ianuarie 2010 22:38
confuza....... 62 De la: ranise 31 August 2009 22:27
Internet....relatii/iubire.......... 59 De la: Valitza88 25 Septembrie 2009 16:28
imi dau drumul prea repede uneori ..sfaturi?mc 15 De la: Flamed 26 Decembrie 2012 17:02