Setari Cookie-uri

gelozie pe trecut....e posibil?

Eu sper sa fii suficient de matura incat sa realizezi faptul ca tu esti cea pe care a ales-o si sa fii mandra de asta.
Cu atat mai mult cu cat deja te-a avertizat ca nu va mai putea tolera gelozia ta.
Si tu ai amintiri,si tu ai poze cu fosti parteneri el ce ar trebui sa faca atunci cand vede fructul dragostei tale cu alt barbat ?

Daca el ar fi avut un copil cu alta femeie probabil tu cand ii vedeai copilul deja iti imaginai cum l-au creat,scene fierbinti de dragoste si tot tacamul.
Sper sa auzim de bine de la tine si sa iti capeti linistea de cuplu cat mai curand.
iris_4_ever
Postat pe 25 Iulie 2008 00:09
Axeaza-te mai mult pe prezent si viitor, trecutul oricum nu poate fi sters. Ar mai fi de adaugat si faptul ca oamenii se schimba. Heraclit spunea "Totul curge, nimic nu ramane neschimbat". Trecutul nu este intotdeauna relevant pt viitor pt ca oamenii mai evolueaza, cel putin asa ar trebui.

Postat pe 28 Iulie 2008 02:41
LINISTESTE TE, STU CA E GREU CATEODATA, DAR TREBUIE SA E GANDESTI CA E AL TAU SI ESTI SOTIA LUI, E CU TINE, LASA CE A FOST SI CONCENTREAZA TE PE PREZENT, PE CE FACE BUN SI NU CE A FACUT RAU ...

SE VA SATURA DE CEARTA SI DE GELOZIE..ARANJEAZA TE, SIMTETE BINE I PIELEA TA.
DACA SE MAI INTAMPLA SA TE ENERVEZI, INGHITE, IA AER CURAT SI TRECI PESTE, SARUTA L SAU IMBRATISEAZA L SI VA TRECE.
andreea9
Postat pe 28 Iulie 2008 06:43
buna fetelor!sunt contra geloziei exagerate!mi se pare ceva normal sa fii un pic gelos/a pe partenerul/a de viata insa asta nu trebuie sa devina o obsesie,mai ales daca nu sunt motive.prietenul meu este foarte gelos fara motiv si asta duce la certuri,iar uneori va marturisesc ca imi este chiar frica de el...cum as putea sa-l fac sa nu mai fie asa gelos,aveti vreo idee?va pupik.
angel_05
Postat pe 28 Iulie 2008 09:27
e normal sa fii putin geloasa, insa este foarte usor sa se transforme in obsesie.....pana la urma cred ca oamenii foarte gelosi sunt deja bolnavi...
cryss_tina83
Postat pe 31 Iulie 2008 10:21
pt andra geo5.iubita ! ai auzit expresia "cui pe cui se scoate"|?asa am patit eu cu actualul sot,era f gelos si nu stiam ce sa mai fac asa ca intr-o zi am citit intr-o revista cum se poate vindeca gelozia.am inceput sa pun in practica ce scria acolo si sa fac diverse scene,"de ce te uiti la aia"sau"iti place de aia"nush ce-mi venea prin cap cu toate ca nu simteam ceea ce spuneam dar treptat i-am distras atentia de la gelozia lui pe gelozia mea , motive neantemeiate asa cum facea el, ca sa vada ce inseamna si sa sti ca am razbit.te pup si incearca si asta
mikidutzza16
Postat pe 31 Iulie 2008 11:52
Mda... si eu am aceeasi problema! Singura diferenta este ca nu-i spun nimic lui! Stiu ca ideile astea sunt absurde si ma calmez singura de fiecare data repetandu-mi ca totul se intampla doar in capul meu! Si chiar functioneaza! Cred ca am innabusit zeci de crize de gelozie in felul asta! Mai stiu de altfel ca astfel de idei isi au originea in teama exagerata de a nu-l pierde pe tipul asta care ma face fericita! Si chiar si asta e absurda pentru ca am fost singura destul de mult timp si m-am descurcat foarte bine... Nu stiu, nici eu nu ma inteleg, tot ce stiu este ca el nu trebuie sa afle nimic. Alexandra, trebuie sa inveti sa lasi trecutul in pace si sa traiesti in prezent. Acest barbat te iubeste si-si doreste sa fie cu tine, dar certurile acestea absurde il vor indeparta, ba mai mult il vor determina sa te paraseasca! Sunt ferm convinsa de asta si-apoi chiar si tu stii ca barbatii fug de femeile geloase si posesive ca dracul de tamaie! Repeta-ti in fiecare zi: "astazi n-o sa-mi permit nici un gand referitor la trecutul lui sau la vreo fosta relatie de-ale lui". Stiu ca pare infantil, dar chiar functioneaza. A doua zi ia-o de la capat! Si tine-o tot asa... vei vedea ca in cateva saptamani (nu te astepta la rezultate spectaculoase, o schimbare de gandire necesita muult timp) aceste idei ti se vor parea si tie absurde! Mult succes si tine-ne la curent cu felul in care evolueaza lucrurile! Si sper eu ca vor evolua in bine! :)
amelia05
Postat pe 4 August 2008 10:56
Buna la toata lumea. Sunt de mai multa vreme pe acest site si citesc cu placere toate discutiile de pe forum dar este pentru prima data cand indraznesc sa scriu. Si asta datorita faptului ca ma regasesc in fiecare cuvint din povestea Alexandrei. Si eu la fel ca ea am trait 7 ani de cosmar alaturi de un sot abuziv care nu numai ca m-a inselat de nenumarate ori dar m-a si maltratat fizic si psihic si m-a marcat pe viata. Si tot ca ea am intalnit pe cineva pe internet..un barbat aratos, inteligent, calm, tandru..barbatul ideal pentru mine. Mi se parea prea frumos sa fie adevarat. Dupa un timp ne-am mutat impreuna(in Marea Britanie) si atunci a inceput nebunia mea. Pt ca nu aveam ce face am inceput sa scotocesc toata casa, calculatorul, telefonul lui il verificam zilnic..am ajuns sa-i sparg si mailul, i-am bagat si virusi in calculator(asta fara sa vreau) de a trebuit sa-l schimbe. Si toate astea pt ca nu concepeam ca un barbat sa se comporte cu mine ca si cum as fi fost printesa lui, sa-mi faca toate poftele, sa-mi zica de 10 ori pe zi ca ma iubeste. Cand si-a dat seama de toate acestea s-a infuriat a zis sa-mi fac bagajele si sa plec. A zis ca tot ce-si doreste e viata linistita si stabila si ca e prea batran sa-mi suporte mie gelozia copilareasca. In acel moment mi-m dat seama cat de insuportabila am putut sa fiu. Mi-am cerut iertare si i-am povestit in amanunt tot ce mi s-a intamplat in trecut si a inteles. Luna viitoare implinim 2 ani de cand suntem impreuna si ne iubim mai mult ca la inceput. Asa ca sfatul meu Alexandra este sa uiti ce ti-a facut fostul sot si sa intelegi ca nu toti barbatii sunt la fel. Acest barbat te iubeste nu da cu piciorul la o viata fericita alaturi de el. Te pup si sa fii fericita.
deliadelia23
Postat pe 4 August 2008 13:03
Buna ziua din nou fetelor!Delia, aceslasi lucru care ti s-a intamplat tie mie s-a intamplta si mie.Vreau sa va spun ca si eu am avut un ex sot abuziv care ma inseala la greu si cred ca toate astea de acolo mi se trag,nemaiavand incredere in barbati de nici un fel,am zis ca toti sunt o apa si un pamant.inceputul relatiei mele cu actualul sot a fost foarte frumos negandindu-am nici o secunda ca el va fi cel cu care ma voi marita.Nu era zi si seara sa nu vorbim pe messenger sau sa ma sune,sau sa imi dea sms-uri.Pe atunci aveam incredere in el neconditionata,spunandu-mi in sinea mea ca nu si-ar pierde vremea cu mine atat timp daca ar avea vreo alta relatie.Deci atunci nu eram nici macar o secunda suspicioasa.Sotul meu nu este roman si mi s-a parut atat de atent si vorbea atat de frumos cu mine ca mi se parea ca visez si chiar imi aduc aminte ca le povesteam pritenelor mele ca este singurul barbat din viata mea care nu mi-a dat macar o secunda un motiv sa fiu geloasa.La mine totul a inceput dupa ce am venit aici la vreo 2 luni,pana atunci nu avusesem nici o discutie,parca eram in vis,cand am inceput sa fac curat in casa,sa iau totul la mana si sa mai gasesc poze cu foste sau poze pe laptop cu diverse femei.Nu era nimic de actualitate dar pe mine m-a socat.Aveam acces pe atunci la cele 2 computere ale lui fara ca vreodata sa imi interzica sa intru in ele.Am inceput sa caut mailuri sau ceva care sa il compromita,parca dinadins o faceam.Gasisem cateva mailuri de acum cativa ani de la vreo cateva femei,nu ceva senzational in ele.INtram si cautam sa vad ce site-uri acceseaza pe net,parca eram turbata.Cum mi se parea mie ceva mai suspicios cum il asteptam sa vina acasa si incepeam cearta.Imi explica ca fac parte din trecut,ca el fiind un om de afaceri nu are timp sa caute pe computere ce e de sters si ce nu,ca nici el numai avea habar de acele poze sau mailuri,ca erau vechi de ani,imi tot spunea ca ce a fost nu trebuie sa ma afecteze pe mine,ca el a trait si inainte de a ma cunoaste pe mine,a fost cu nenumarate femei din lumea intreaga,dar ca nici una nu a fost sa fie pentru el.A parolat computerul lui ca a zis ca ii e frica sa il mai lase asa ca cine stie ce mai gasesc si ca se saturase,asta se intampla anul trecut.Laptopul mi l-a lasat mie ca sa pot coresponda cu prietenele si familia din tara.Vreau sa va spun ca i-am sters din agenda telefonica pe care o are in computer si care o are si in telefon toate numerele de femei.Nu m-a intrebat niciodata de ce am facut asta.Numai are instalat nici un fel de program pe computer gen skype,mess,icq.Numai are cu cine vorbi nu?eu sunt langa el.nu a protestat niciodata.Deci mi-a parolat un computer si am zis ca explodez,cum sa numai stiu ce face,daca scrie vreuneia sau daca primeste de la cineva vreun mail.Am facut pe dracu in patru si am aflat parola si intru zilnic si verific dar nu gasesc nimic pentru ca pe el chiar nu il intereseaza alta femeie,asta se petrece doar in capul meu.De un an jumate nu exista nimic care sa il compromita si eu tot nu ma potoleam.Este zi de zi cu mine,sambata,duminica cu mine,concedii impreuna si eu tot imi fac probleme.Pana am inceput sa va citesc pe voi aici si am mai gasit un site unde tot asa sunt fel de fel de sfaturi parca eram turbata si aveam cearta zilnic de imi zicea ca ii e frica sa mai vina seara acasa ca cine stie ce am mai gasit.Acum m-am mai linistit,incerc sa vad partea frumoasa a lucrurilor,numai am ce gasi ca e sters tot,mai verific inca mailurile,spre rusinea mea,dar parca e mult mai bine asa.Daca ma vede ca sunt un pic mai indiferenta parca si el e altfel si se intereseaza mai mult de mine.Este barbatul care nu imi refuza nimic.Nu se ridica din pat dimineata fara sa imi spuna ca ma iubeste sau sa faca dragoste cu mine.Este atent,ma alinta,are grija de copilul meu mai mult decat al lui,pentru ca nu locuieste aici ci cu mama sa,ma suna daca nu vine la pranz acasa,ca sa nu gatesc degeaba.Mergem impreuna la cumparaturi sambata,mi-a luat masina ca sa ies in oras sa nu ma mai plictisesc.Deci este un barbat super bun si eu nu stiu cum sa ii gasesc nod in papaura.Daaaarrrrr datorita voua celeor care aveti sfaturi bune de dat viata mea s-a mai schimbat si jur ca imi e mult mai bine.Stiu ca cu multa ambitie si vointa voi trece peste aceasta gelozie nebuna si absurda si imi voi recapata linistea pe care am avut-o la inceput.Va multumesc si sunt alaturi de voi zilnic.Multe imbratisari si voi mai scrie oro de cate ori am nevoie de voi.
alex_andra_1970
Postat pe 4 August 2008 16:25
Alexandra citesc mesajul tau cu zambetul pe buze...situatiile nostre parca sunt clonate. Ma bucur ca te simti mai bine si sper sa treci peste aceasta teama pt ca si tu si el meritati sa fiti fericiti.
deliadelia23
Postat pe 4 August 2008 16:40
Citindu-te Delia si eu am avut aceasi senzatie ca parca ce scriai tu mi s e intamplase si mie la fel.Sunt asemanari la noi si imi doresc sa trecem cu bine peste ele si peste cativa ani sa radem impreuna cat de tute am fost.Mi-as dori sa putem coresponda mai mult pe mess dar nu stiu daca ai timp si ai placere.Adresa mea de mess este aceasi cu cea de aici, alex_andra_1970,te astept daca crezi ca putem sta la povesti mai mult.Pupici multi tuturor.
alex_andra_1970
Postat pe 4 August 2008 16:59
Mi-ar face mare placere sa mai vorbim..poate impreuna vom reusi sa ne invingem demonii.
deliadelia23
Postat pe 4 August 2008 17:14
Fetelor cum va ziceam mai zilele trecute,incep sa imi revin si sunt mult mai calma si blanda si iubitoare cu el,nici eu nu ma recunosc si el cred ca e mirat ca il vad cat de tandru e cu mine si de cate ori pe zi imi spune ca ma iubeste ,chiar ieri a vanit cu un frumos buchet de trandafiri.Deci totul este frumos si bine acum,sper sa ma tina.Numai ca......dimineata la cafea,ce imi zic eu,singura fiind acasa si neavand ce face,ia sa mai intru eu pe adresa lui de mess,pe care eu inca o mai stiu cu parola aferenta,el in calculatorul lui v-am spus ca numai are instalat nici un program de genul asta,deci sunt sigura 100% ca nu intra sa vorbeasca cu nimeni.Asa,intru pe mess pe adresa lui,are vreo 6 nume de femei pe lista din care 2 adrese sunt ale mele.Venise un mail de la o tipa,singurul mail in 2 ani,in care ii zicea ca ce mai face,ce noutati mai sunt in viata lui,ca s-a mai gandit la el si ca i-ar face placere sa mai stie ceva de el.Ii scria in germana tipa.Din ce am inteles eu ,nu se vazusera niciodata,era o tipa cunoscuta tot pe net,in aceasi perioada in care m-a cunoscut si pe mine,doar ca probabil s-a intrerupt legatura,continuind cu mine.Incepuse deja sa ma ia cu tremurat,dar mi-am zis ca nu are rost,nu a vazut-o niciodata,era normal sa caute in vremea aia cand era inca singur femei si eu la randul meu aveam in lista mea de mess poate zeci de adrese de la barbati cunoscuti pe net,asta nu insemna ca ma vazusem cu ei sau aveam ceva cu ei,era pur si simplu vorba de tatonare si incercarea de a gasi pe cel mai bun.Asta mi s-a si intamplat.Asa ca daca il voi intreba ceva de aceasta tipa,ma va intreba cum de am intrat eu pe adresa lui si cu ce parola,ce ma duce iar capul sa fac si va incepe iar cearta cu siguranta,din ceva ce nu e de actualitate si nu a prezentat nici un interes pt el atat timp cat el nu a mai corepsondat cu ea de 2 ani.Ce parere aveti voi?Sa o las asa sau sa-i raspund ceva fetei si sa-i zic ca este casatorit si ea nu mai e de actualitate sau pur si simplu sa numai raspund nimic.Delia tu ce faci,ti-am lasat mesaje pe mess dar vadca nu intri.Poate avem noroc azi,ca voi sta mai mult pe acasa.Va pup si astept ceva sfaturi d ela voi.
alex_andra_1970
Postat pe 7 August 2008 10:37
Draga mea, parerea mea de psiholog este ca nu ceea ce descrii tu nu este in totalitate gelozie..........
Cred ca ai un acut sentiment de nesiguranta..........dar sunt apropae convinsa, dupa ce scrii si cum descrii si cum te exprimi........iarta-ma nu as vrea nici sa te supar si nici sa te jignesc.........nu cumva tu ai confundat atractia sexuala cu dragostea si in acest fel, poate ai facut o greseala maritandu-te cu el?
Iar daca este gelozie...........draga mea, gelozia este o boala.........gelozia omoara, innabusa dragostea, mai ales cand este in exces.........de fapt gelozie provine dintr-o acuta neincredere in tine insuti........consolideaza-ti sentimentele fata de tine, invata sa te iubesti pe tine si iubeste si acel om, acel barbat, daca vei putea........daca nu.............nu-l sufoca, prieteneste ti-o spun..........reda-i libertatea!
Daniela40
Postat pe 7 August 2008 14:39
Mesajul meu l-am scris pentru tine alex_andra 1970
Daniela40
Postat pe 7 August 2008 14:40
Raspunsul este deja in intrebarea ta... :) Si mai e un lucru: pentru linistea ta eu cred ca ar trebui sa nu mai intrii deloc pe adresa lui de mail. Eu chiar cred ca te-ar ajuta foarte tare!
amelia05
Postat pe 8 August 2008 08:48
s-a "vindecat" cineva de gelozie?cum?
deiutza_20
Postat pe 13 August 2008 17:55
deiutza_20
Postat pe 13 August 2008 17:55
incredibil.... dar, din pacate, adevarat!!! am mai intalnit cazuri de genul asta!!! si relatia dintre cei doi s-a terminta intr-un mod urat! crede-ma, el nici macar nu a mai vrut sa auda de ea! Incearca sa-ti canalizezi energia spre ceva constructiv! nu are rost sa dezgropi mortii!!! iar... daca deja ai facut-o, macar ai puterea sa nu-i lasi sa intervina in viata ta! Incearca sa-ti gasesti o preocupare, un job si nu te mai gandi toata ziua la aberatii de genul asta!!! El te-a ales pe tine si asta ar trebui sa-ti fie de ajuns! Nu-ti irosi timpul cu certuri fara sens... pt ca nu o sa-l poti da niciodata inapoi...
mirellaaa
Postat pe 22 August 2008 11:44
ma frumos pt sfat mikidutzza,am sa incerc si asta sa vad dak o sa mearga.si eu sunt geloasa insa nu exagerat si nu-i fac scene sau crize dar de akm o sa fac sa vad dak ii place:))dak nu sa nu mai faca nici el:D.ms frumos.pop
angel_05
Postat pe 30 August 2008 19:01
De la: wdy, la data 2008-05-30 21:27:56vezi sa nu-l sufoci cu gelozia ta,drumul pana la aeroport e scurt

am cunoscut si eu pe cineva ca fata de mai sus.sufera de aceasi boala,
nu vreau sa fiu rau dar am trecut prin chinuri si tensiuni mari din cauza unei asemenea gelozii.nu sunt sfant dar cand iubesc uit de totul si de toate.fac cele mai mari si cele mai proaste comromisuri si sacrificii numai sa fie bine.cu acea femeie nu am putu si pana la urma am pierdut rabdare stiind ca durerea trece .am fugit ,am renuntat dupa nopti intregi de cearta si discutii am renuntat cu sange rece.tipa mai era si impertinenta,nehotarata,nesigura,infantila.nu face la fel daca nu ai motive.habar nu ai cat de dureros este cand stii ca esti nevinovat si pierzi pacea si linistea din cauza unei gelozii nefondata si absurda

Postat pe 5 Septembrie 2008 01:36
GELOZIA ESTE CANCERUL ORICAREI RELATII.distruge totul,nu trebuie lasata intre doi oameni,se poate controla.trebuie doar putina ambitie si sa intelegi ca esti ridicola.spun asta ca si eu am fost gelos ,si sufocant mult timp.am pierdut uneori mult din cauza asta ,dar am ajuns sa invat sa ma controlez, deoarece am vazut cat sunt de penibil.

hot ne prins negustor cinstit. nu se poate acuza un m pe nedrept,mai ales cand stim ca nu avem motive.acel om nu poate trai cu energie negativa si frustrare intruna.toti cautam pe cineva care sa ne faca fericiti, iar cand dam de cineva care face tocmai pe dos ,primul instinct este fugaaaaaaaa.

Postat pe 5 Septembrie 2008 01:51
De la: deiutza_20, la data 2008-08-13 17:55:47s-a "vindecat" cineva de gelozie?cum?


se poate vindeca!!!! trebiue doar sa ne uitam in oglina sa realizam cat suntem de prosti si penibili.o femeie nu sta langa un barbat ca asa zice el.un barbat nu va sta cuminte de frica geloziei cu care'l omora soatiia sau prietena.fiecare sta in banca lui atunci cand are cu cune,pentru cine si iueste din suflet.altfel nu se sta cuminti,nu suntem credincosi.daca ne inseala nu a meritat efortul si timpul depus in acea relatiie,se baga la experiente si gata.dar nu trebuie umbrita linistea si fericirea cuplului cu gelozia asta tampita .

se poate vindeca !!! un gram de stima fata de noi si de pereche si o oglinda, in care sa vedem de cata prostie dam dovada ,sunt deajuns acolo unde exista un gram de caracter

Postat pe 5 Septembrie 2008 02:02
mic negru si urat are atataaaaa dreptate.......gelozia nefondata e penibila.........
eu m-am dat cu capul de pereti din cauza geloziei o singura zi din viata mea...........dar m-am simtit atata de prost, si stiam ca nu am motive, incat mi-am promis mie ca u nu m-ai trec prin asa ceva toata viata............din ziua aia am terminat definitiv cu geloziile si cu crizele........
au trecut 3 ani jumate de atunci si nu am mai avut treaba.

am mai avut asa mici intepaturi de inima, dar in 3 secunde imi revin
dienuta_nou
Postat pe 5 Septembrie 2008 08:32
UN BARBAT CARE A SARIT DIN FLOARE-N FLOARE NU ARE CUM SA SE SKIMBE!!! NEVER EVER!!!!!!!!
Asa k nu mai dati vina pe gelozia femeii!!!!!!

Postat pe 5 Septembrie 2008 10:29
o femeie, in schimb, se poate schimba daca a sarit din floare in floare, andreea? hmm... sau crezi ca femei care se bucura de viata o perioada nu exista? eu, personal, cunosc un baiat, are doar 26 de ani, abia impliniti, cu care am avut discutii incredibil de sincere in care imi raspundea pana si la intrebarile cele mai intime, fara rezerve. a avut peste 100 de partenere, nu mai stie nici el cate, se droga, alcoolic, dar era eminent la scoala. acum, in schimb... nu vrea sa vada fete. isi doreste o fata mai mult pt companie, sa stie ca exista afectiune, dragoste, cu care sa poata avea ceva mai mult. asta nu inseamna ca nu ii place sexul, excludem varianta, dar nu se mai arunca asa,si deja a trecut un an... concluzie: depinde ce iti doresti de la viata in momentul respectiv, oamenii se schimba, si la fel si situatiile, si momentele..

Postat pe 5 Septembrie 2008 11:25
De la: nicole29, la data 2008-09-05 11:25:50o femeie, in schimb, se poate schimba daca a sarit din floare in floare, andreea? hmm... sau crezi ca femei care se bucura de viata o perioada nu exista? eu, personal, cunosc un baiat, are doar 26 de ani, abia impliniti, cu care am avut discutii incredibil de sincere in care imi raspundea pana si la intrebarile cele mai intime, fara rezerve. a avut peste 100 de partenere, nu mai stie nici el cate, se droga, alcoolic, dar era eminent la scoala. acum, in schimb... nu vrea sa vada fete. isi doreste o fata mai mult pt companie, sa stie ca exista afectiune, dragoste, cu care sa poata avea ceva mai mult. asta nu inseamna ca nu ii place sexul, excludem varianta, dar nu se mai arunca asa,si deja a trecut un an... concluzie: depinde ce iti doresti de la viata in momentul respectiv, oamenii se schimba, si la fel si situatiile, si momentele..



unul care a umblat aiurea,mai mult doreste ceva deosebit pe lumea asta.


vine mereu un moment cand te saturi de prostie,dite,superficialitate,singuratate ssmd si dorest sa simti pe cineva care se ghemuieste din suflet la pieptul tau noaptea.cel ce are cele mai multe femei in jur ajunge sa se simta cel mai singur pe lume ,iar cel ce se insoara virgin o sa alerge de o sa rupa ....

. BINE ZIS NICOLE

Postat pe 5 Septembrie 2008 11:53
iar dc un barbat vrea ceva deosebit de ce minte acea femeie???
in lok sa o tzina ghemuita in bratzele lui, EL O MINTE!!!
DE CE????????


Postat pe 5 Septembrie 2008 13:41
Sa fim seriosi, nu mai traim in Evul Mediu, nimeni nu cere aici nimanui sa fie virgin!!!!!!
Si nici nu suntem nevoiti sa mai dam explikatii despre trecutul nostru!!!!
Insa dc pun o intrebare cuiva, indiferent de natura intrebarii, ma ashtept sa mi se raspunda SINCER la acea intrebare!!!!!

Postat pe 5 Septembrie 2008 13:45
sau tzie, nicole draga, tzi-ar conveni sa-l intrebi pe iubitul tau ceva, orice, sa-i pui o intrebare simpla cu un raspuns simplu si un rapsuns Sincer!!! sa-tzi raspunda si sa ai impresia k a spus adevarul... darrrrrrrrr!!!!!!! peste o perioada sa-tzi fie dat sa aflii k de fapt raspunsul lui nu era cel CORECT!!!! nu tzi-ar veni sa ii sari in cap????? ai mai putea avea incredere in el?????????

Postat pe 5 Septembrie 2008 13:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum il fac sa aiba incredere in mine? 14 De la: clau_clody 22 Iulie 2009 23:04
Incotro...fara el 36 De la: Narcisa_Ana 1 Iunie 2009 16:48
Gelozie? 15 De la: Frankie_Zuzu 9 Septembrie 2009 00:03
Ma tradat desi eram nedespartite 29 De la: GeEoRgI436744 2 Septembrie 2014 15:20
Fosta iubita il cauta 15 De la: Skumpik_Mady_1 2 Aprilie 2013 11:59