Setari Cookie-uri

Dragoste la prima vedere

Credeti in dragoste la prima vedere?
vera11
Postat pe 31 Mai 2008 19:47
da. Mai bine spus, nu cred in ea ci stiu ca exista pt ca am intalnit-o
amme22
Postat pe 31 Mai 2008 20:04
Ma bucur pentru tine.Si eu cred ca am intalnit-o.Acum astept sa vad cum va merge relatia noastra.Imi doresc ca de data aceasta sa fie bine.
vera11
Postat pe 31 Mai 2008 20:17
Nu prea cred in asa ceva. Sorry.

Postat pe 26 Iulie 2008 02:06
eu cred,pt ca am trecut prin asta.e ceva frumos sa fi atras de cineva fizic si emotional din primele clipe si sa simti ca se infiripa ceva,fara prea multe intrebari. a fost frumos atat cat a durat! bafta si tie, vera, cu povestea ta !
buburuza22
Postat pe 28 Iulie 2008 15:54
Si mie mi s-a intamplat si sper din sulfet sa dureze....Dupa prima intalnire am primit mesajul lui care spunea..."m-am indragostit de tine" ...MI-a sarit inima din piept...
imarcris
Postat pe 31 Iulie 2008 07:35
exista..dar nu prea este de ambele parti...imi aduc aminte de trecut cand vb cu prietenul la telefon si a trecut un tip super dragut..m-am indragostit de el i-am inchis aluia telefonul ..dar...am ramas doar amici..am respectat ca este cu cineva si...mi-am continuat viata...dar exista...asa este actualul meu s-a indragostit de o poza de a mea
beem
Postat pe 1 August 2008 19:35
dragostea la prima vedere este atat de speciala. Daca totul incepe cu dragoste la prima vedere, focul va fi atat de puternic incat, zic eu...nu te poti abtine sa nu accelerezi relatia. Eu cred, mi s-a intamplat si i se poate intampla oricui....sper sa nu aive nimeni surprize neplacute.

Postat pe 2 August 2008 11:41
esti cam nesigur pe tine. crezi in ea da' ti-e si frica de ea!

Postat pe 2 August 2008 11:44
exista, am trait-o si eu. si-a lasat amprenta ei in viata mea pt totdeauna.
DeeaCatalina
Postat pe 3 August 2008 01:14
daca ai trait-o si nu mai exista inseamna ca n-a fost dragoste...

Postat pe 3 August 2008 01:17
Intre dragoste si iubire exista o mare diferenta. Dragoste la prima vedere? Absolut! Am patit-o si eu. Dar a trecut la fel de repede precum a venit deoarece dupa acea mare dragoste, nu a aparut si iubirea. Iubirea este cea care se castiga in timp si dureaza pt totdeauna (aproape )

Postat pe 3 August 2008 01:57
si eu cred in dragoste la prima vedere...actuala relatie e de aproape un an...si pot zice k ne-ma indragostit unu de altul la prima vedere pt k am ramas impreuna ink din prima zi in care ne-am cunoscut...si sper sa dureze kt mai mult
deea_cretzulina
Postat pe 3 August 2008 10:59
De la: inocica, la data 2008-08-03 01:17:12daca ai trait-o si nu mai exista inseamna ca n-a fost dragoste...



...n-am vrut sa intru in detalii, inca exista, a crescut cu timpul, desi nu am putut fi impreuna.
DeeaCatalina
Postat pe 3 August 2008 11:16
buna...eu cred ca exista atractie la prima vedere, dragoste sau iubire...prea complexe sentimentele in sine pt a putea apare brusc; sper sa nu supere parerea pe nimeni
mirelacm
Postat pe 3 August 2008 12:58
desi nu mi-a fost dat sã simt aºa ceva pînã acum, totuºi cred cã existã, altfel nu s-ar perpetua lumea.

rbuhna
Postat pe 3 August 2008 16:15
exista cu siguranta
adrienutzaaa
Postat pe 4 August 2008 11:42
De la: NAMASTE, la data 2008-08-03 01:57:19Intre dragoste si iubire exista o mare diferenta. Dragoste la prima vedere? Absolut! Am patit-o si eu. Dar a trecut la fel de repede precum a venit deoarece dupa acea mare dragoste, nu a aparut si iubirea. Iubirea este cea care se castiga in timp si dureaza pt totdeauna (aproape )



si eu gandesc la fel!
morticia_adams
Postat pe 17 August 2008 00:56
idem

Postat pe 17 August 2008 00:58
Da,cred.Am trait-o si-o traiesc si acum.In noiembrie avem 16 ani de casnicie, iar azi avem 16 ani de la logodna!

Postat pe 29 August 2008 20:40
elvira va doresc multi ani inainteeeeeee.ma bucur sa vad ca exista dragoste adevarata.
DeeaCatalina
Postat pe 29 August 2008 23:18
exista, si daca nu dragoste cel putin atractie , chemistry...
c_r_i
Postat pe 1 Septembrie 2008 04:19
cred ca e dragoste la prima..vorba..nu chiar vedere.pt ca nu pot spune ca ma pot indragosti doar vazand o persoana.Sau dragoste la primele cuvinte schimbate.E minunat...uffff ..as retrai clipa de "n" si "n" ori
DeeaCatalina
Postat pe 6 Septembrie 2008 21:54
ciau ciau eu cred ca exista doar atractie la prima vedere iar iubirea si dragoste apare dupa ce inepi sa cunosti persoana
solidul
Postat pe 8 Septembrie 2008 17:17
Hai sa va povestesc o kestie f interesanta app de dragoste la prima vedere...

Mergeam de la camin spre un concert. Eram pe strada mea si zaresc un baiat care m-a impresionat apropo de figura...o fatza f frumoasa si interesanta si misterioasa... L-am privit, m-a privit. Mergeam im directii opuse. Intre noi era o distanta de vreo 5 m. M-am gandit la el pana la concert...mirata imi spuneam: "Niciodata nu m-a impresionat un baiat pe strada...dar mi-a ramas chipul lui pe creier"... In fine...uitasem de el...

In fine...peste vreo 3 zile, iar il vad pe aceiasi strada, mergeam tot in directii opusem dar intre noi acum era o distanta de vreun metru. Iar ne-am privit ochi in ochi. Am tresarit cand l-am vazut, m-am duc in localul unde merg eu de obicei si am pov la toata lumea ce baaiat frumos am vazut. M-am gandit 2 zile la el. ...
Evident, iar am uitat de el si peste vreo 2 saptamani iar il vad, eram exact in aceiasi situatie...numai ca si mai aproape la vreo 30 cm distantza. Ne-am privit dar el si-a ferit privirea...in fine mi-am luat gandul.

Eh...intr-o noapte mergeam pe strada si ramasesem fara bani si nu aveam de mancare si nu aveam nici somn. Si mergeam sa ma intalnesc cu o prietena sa ne plangem amarul k am ramas fara bani. Si la un mom dat ma striga 3 baietzi k de ce merg asa trista...si le-am zis k ma plictisesc...alea alea. Am intrat in vorba. In niciun caz nu voiau sa ma agatze...foarte de treaba... si unul dintre ei...constat cu stupoare era chiar EL. am facut cunostinta, si am mers sa cantam in parc pana la 7 dimineatza. Ma uitam la el fascinata...el ma privea timid...iar la plecare mi-a sarutat mana si mi-a spus: Domnisoara, ne vedem in octombrie. Treaba asta se intampla in ultima mea zi de stat la facultate. Nu stiu nimic despre el decat ca il keama Mircea. Si e student la medicina. Nu am nr lui de telefon...habar nu am...dar vreau sa spun ca vreo luna m-am tot gandit la el...nu pot zice k e dragoste, dar cand il vad raman asa...hipnotizata. Sunt convinsa ca il voi revedea... :D




Postat pe 8 Septembrie 2008 18:37
Pentru ROCK TO LOVE!Draga cand o sa mai ai ocazia sa te intalnesti cu EL abordeaza-l,vorbeste cu el...cine stie...poate el e cel cu care ar trebui sa fi

Postat pe 14 Septembrie 2008 16:57
am si eu o intrebare Care e diferenta intre dragoste si iubire???
LuckyMe
Postat pe 14 Septembrie 2008 19:32
De la: chanellle, la data 2008-09-14 16:57:36Pentru ROCK TO LOVE!Draga cand o sa mai ai ocazia sa te intalnesti cu EL abordeaza-l,vorbeste cu el...cine stie...poate el e cel cu care ar trebui sa fi



Pai nu ai vazut ca l-am cunoscut??? Scrie la final ca am ajuns sa il cunosc...il plus am luat numarul de tel al unui prieten al lui...knd ajung la facultate organizez o cantare in parc intr-o noapte si ii invit si pe ei...

Postat pe 16 Septembrie 2008 01:07
exista dragoste la 1 vedere ti se intampla o data si mie mi s-a intamplat ................deci exista

Postat pe 16 Septembrie 2008 01:17
crezi ce zici?sincer...
lorredana
Postat pe 2 Octombrie 2008 17:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prieten cu beneficii? Joacã cu risc! 6 De la: kudika086792 4 Iulie 2012 12:19
Relatie berbec-peste 5 De la: yumalai 22 Mai 2009 19:10
Parere 12 De la: Maria_Loredana_1 30 Iunie 2012 09:46
MAME VERSUS TATI 16 De la: Youky 5 Decembrie 2010 12:32
O recomandare pt fetele care isi fac cunostinte pe internet! 11 De la: Brunette_25 13 Mai 2011 21:35