Setari Cookie-uri

barbatul din zodia balanta

Nu de zodie depinde fetelor. Barbati iresponsabili, zgarciti, egoisti, lenesi si cu multe alte calificative de acest gen exista in toate zodiile.
carmenga
Postat pe 17 Iulie 2008 23:17
barbat balanta?sa nu mai aud niciodata de ei.am stat si eu cu un barbat balanta si totul a fost bine si frumos cam 1 an si vreo 7 luni ca pe urma a inceput sa faca figuri sa asculte din ce in ce mai mult de ''mami'' ce zicea ea era sfant pt el.zgarcit era destul de mult
daca eu vroiam sa imi cumpar o haina sau ceva comenta dar cand mergeam cu el la cumparaturi isi de nici nu mai stiu cate milioane camasi si pantofi.de inselat ma inselat cat a vrut el pana am aflat
ce am facut?
l-am parasit si acum ma simt foarte bine chiar daca cateodata ma mai tulbura cu cate un telefon
sopterean
Postat pe 19 Iulie 2008 01:49
sensibil? din experienta va spun ca te lasa atunci cand iti e mai greu in viata, totul e extraordinar atunci cad esti ok, daca ai cazut.....esti singura. daca va convine asa...incercati sa vedeti cum e..
200777
Postat pe 19 Iulie 2008 11:10
posesiv si gelos, verifica tot ce misca, contabilizeaza tot ce misca, pana si pozitia oalelor in mobila de bucatarie, cine-si doreste un barbat balanta, il ofer cu placere pt o luna de zile cu conditita sa nu-l mai aduca inapoi. ASTEPT OFERTE :)) :)) :))
200777
Postat pe 19 Iulie 2008 11:17
ciudat....am impresia ca se vorbeste despre acelasi barbat

scrie una dintre fete:


" M-am gandit bine la asta si asa este! Ii placea sa controleze relatia noastra si sa ma domine. Credea ca totul i se cuvine pentru ca este visul oricarei femei: frumos, destept, tandru, educat, manierat, realizat material, profesional.... Credea ca poate sa vina si sa plece cand vrea, daca vrea, sa dispara ca magarul in ceata, sa vina inapoi ca si cum nu s-a intamplat nimic iar eu stau si-l astept pe el si doar pe el... Asa mi-a facut mie, a disparut ca magarul in ceata. Am ramas cu amintirile si promisiunile lui desarte. A plecat, pur si simplu... fara sa spuna ca e definitiv, fara cearta, fara explicatii... ba chiar m-a strans in brate cand a plecat si m-a sarutat de ramas bun. Mi-a spus ca ma suna cand ajunge acasa. De ce? Pentru ca uraste sa se certe!!! E singura explicatie pe care o gasesc!"



nu cumva e vorba de fostul meu prieten?identic
numai ca mie mi a dat si mesaj de noapte buna!
apoi am aflat ca a fost cu una la mare
si eu ii dadeam mesaje de iubire!si am aflat asta de la prietenul lui!halal prieten!
acum a disparut...nu raspunde la telefon..nu mi da nici un semn de viata!s a intors de doua ori la mine!de fapt eu la el...
de doua ori a plecat fara explicatie.
fara cearta.
si da intradevar e zgircit cu altii..cu el nu!
sunt cei mai "cocheti"barbati!sunt fermecatori!am trait cu el 4 luni de vis!apoi ne am despartit..dintr un motiv pueril!
daca vrei sa se intoarca la tine...singura sansa?
indiferenta!draga loredana nu mai incerca sa gasesti raspunsuri
nu stii de ce!nu ti va da raspuns la intrebarea asta!stiti ce mi a zis mie?
ca asa e mai bine pentru amindoi de ce?cca asa e mai bine!
lasa l in pace!e tot ce poti face!iti spun asta dupa ce am trait de doua ori deznadejdea intrebarii "DE CE"?CA ASA VREA EL!
alinadanielalazar
Postat pe 20 Iulie 2008 14:50
salut fetelor!!
Am un prieten balanta de vreo 6 ani...e f devotat, sensibil, suparacios, egoist, vrea sa fie in centrul atentiei mele tot timpul. Zgarcit nu e cu mine deloc, mai mult cu el, e f devotat relatiei, nu m-a inselat etc. DAR, am avut o alta balanta, adevarata pasiune a vietii mele, a aparut deodata in viata mea, am petrecut o seara, a disparut un an, a aparut din nou, am petrecut o vara impreuna, iar apoi a disparut definitiv, niciun tel niciun sms, nimic nimic,...
si el avea o alta relatie, ne placeam de mult timp, dar a disparut pur si simplu fara nicio explicatie ...nu mai inteleg nimic
lorelei83
Postat pe 21 Iulie 2008 01:45
deci barbatul balanta e imposibil...lamuriti-ma si pe mine ca sunt mai mica un pic(17ani) cum sa te tina in brate,sa te sarute de n-ori,sa faca tot posibilul sa ramana cu tine si sa va sarutati ore in sir si sa iti zica tinandu-te in brate ca nu te place, ca ce i-ar fi rusine sa recunoasca...si dupa aia iar kiss si a doua zi iar decat best friends pana ramanem iar singuri...trebuie sa mentionez insa ca saruta delicios...
flipper91
Postat pe 21 Iulie 2008 12:33
Incerc indiferenta....oricum maine este saptamana si nu am reusit sa il conving nicocum sa imi mai raspunda. Mi se pare incredibil...nu este primul esec, dar parca celelalte au avut un motiv.
Aici asta doare cel mai tare ca nu gasesc.
Dar si de piatra si fierul as fi reusit sa il inmoi cu mesaje si El nimic.....
Ma gandesc ca va veni in septembrie...si dupa cum am mai citit poate se comporta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat sau poate mai rau primesc o explicatie de genul : "Ca asa a fost mai bine pt amandoi"...nu stiu care varianta este mai rea.
Merci alina, am sa incerc indiferenta....dar un raspuns tot voi afla. Nu stiu inca ce voi face, dar energia mea se canalizeaza spre a gasi o solutie. Ori cand vine(dc va veni in septembrie)..ori ma duc eu...desi poate nu va merita zborul, dar nu ma pot linisti.
Oricum mai este pana in septembrie, dar nu mai e mult. Mai grav va fi daca va veni si eu nu voi stii...pentru asta mai trebuie sa vorbesc cu mami lui...care este asa draguta cu mine.
Nu sunt genul, dar cred ca ultima sansa, va fi sa o rog pe ea sa ma anunte ....
Cand ma uit la ce scriu si cum gandesc acuma, parca nu ma recunosc, parca nici nu as avea 27...
loredanaj
Postat pe 21 Iulie 2008 16:22
Am la activ doua balante...m-au innebunit, ii iubesc si azi pe amandoi, dar ma ranesc continuu...unul e tanar, frumos, FUSTANGIU MARE, dar in acelasi timp teribil de posesiv si gelos...
Celalat e mai in varsta, doua divorturi, foarte frumos si bine facut pt varsta lui, de-o eleganta desavarsita...
In pat sunt senzationali, in viata destul de tacuti, foarte amuzanti, dar vicleni!Le plac femeile la nebunie si nu se vindeca nici la batranete...sunt intr-o continua cautare de aventura, de nou...
Te indragostesti de ei intr-o clipita si la fel de repede dispar din viata ta...fug de explicatii, sunt lasi cand trebuie sa puna capat unei relatii, mai bine dispar si dusi sunt!
II poti tine langa tine daca esti dispusa sa inchizi ochii la escapadele lui...se intoarce tot la tine...familia e sfanta pentru el...
Au un dar incredibil de-a se autovictimiza...totul li se cuvine, ei n-au gresit cu nimic, au intodeauna dreptate...tu vei fi cea care poarta vina pt orice...rar ii auzi sa recunoasca...
As putea scrie un roman despre barbatii balanta, cu siguranta sunt si exceptii, nu sunt toti facuti dupa tipar, dar caracteristicile generale sunt aceleasi...
copilfrumos
Postat pe 22 Iulie 2008 09:56
Deci sa va zic de ce pleaca balantele voastre! In primul rind nu discutam despre cazurile de infantilism familiar,atasament fata de mama nejustificat,exagerat, care le manifesta toti fara deosebire de zodie sau sex.O balanta pleaca dupa ce partenera se crede prea bun al apat da e pasiva 100 la suta.Cind nu e stimulat cerebral, caci sexul pt ei inseamna arta,provocare, sau ceva dincolo de viscere,spre deosebire de taur de exemplu.Asa ca daca esti workahoolica si te astepti sa vii acasa si sa te tuflesti in pat asteptind un sex... Nehotarirea balantei poate sa amine ruptura chiar mult timp caci totusi sunt loiali.Da daca mai vi si cu cereri in plus,de gen sa te mai si admire sa mai faca si de mincare si mai stiu eu ce asistenta in plus la vreo activitatea de a ta,echilibrul se strica...Si cum ziceam nehotarirea balantei este dar vine dintr-o prea mare analiza nevrind sa nedreptateasca pe nimeni.daca e mai morala o alegere atunci e mai usor.Asa ca decit un prost care se hotaraste de 2 ori pe ora si sa nu mai zic ca pot fi alegeri contrare,mai bine unu pe care poti sa-l ajuti sa se hotarasca cum trebuie.In situatii de forta majora balantele sunt artiste in privinta deciziilor nu va ramine cu aia in mina orice o fi pusca sau altceva.Apropo vezi cazul Mahatma Gandhi...Cind au timp analizeaza si mai ales acorda credit,toleranta,le este greu sa refuze...din dorinta de a face bine.Stiind asta nehotarirea deja nu mai e un defect.Cain a ales hotarit sa il omoare pe Abel- a nu alege e apanajul zeilor.Sigur ca poate fi si altfel dar la toti poate fi .Faptul ca e ca un copil la suflet hai sa fim seriosi,prima relatie ca top a femeii este cea cu un astfel de barbat,la care ea sa preia locul matern exersind pt viitorul copil,e in firea lucrurilor...muierile care nu pricep asta sunt in general crescute prost,la orfelinat sau chesti de astea,ori sunt rele de musca...Nu zic ca sa fie ca un copil in comportament ci doar in suflet,oricum au tendinta sa idealizeze si sa puna pe un piedestal femeia iubita desi ea nu are aceste calitati.Asa ca alea care vor balante intarcate nu stiu ce pierd si nu apreciaza un astfel de om.Daca vrei un barbat hotarit intarcat cu cont in banca si plin de activitate,imparte-l cu munca...e mai bine decit cu ma-sa?Problema in cuplu e sa identifici trasaturile celuilalt si sa le valorifici asa ca daca sunt defecte e vina amindorura.cind defectele sunt trecute cu vederea si depasite atunci char nu mai conteaz zodia dar va zic ca in general conteaza.Femeile scorpion de exemplu se cred superfemei si chiar au calitati dar nu de super.e in firea lucrurilor sa avem un defect caracteristic,e unicitatea noastra nu un defect.Pentru cei care nu le accepta viata e "hotarita",consumatoare,fada, dar fara sa isi dea seama decit cind le cade carnea in gura si e prea tirziu.Pastrati-va copilaria si valorificati-o maturizindu-va mintea si accesind sufletul!Uitati-va la copilul teribil stefan banica, el a avut noroc de un cotext sa se dezvolte si de femei puternice in jur,altfel e cam varza ca barbat.Dar totusi, in conditii de forta majora nu se stie cum reactioneaza.Sa nu uitam ca intimitatea lui e bine pazita nu se aude nici un cancan.Are un defect nu?Altu moare de cancer ca fumeaza, altul bea, mai bine sa lasam balantele copii sa ne aduca aminte de unde am plecat stimata femeie matura... Si in general cind aveti un partener discutati cu el nu pe kudik caci altfel se dovedeste lipsa voastra de maturitate si mai ales de comunicare(un mare obstacol pentru o balanta).Dragotea e miscare.Comunicarea e impartasire!Dragoste fara impartasire se poate?daca nu o ai nu da vina pe altu!
Iar defectele tale unde sunt?cine vorbeste despre ele?

Postat pe 22 Iulie 2008 12:02
eu cunsoc doi barbati taur care fac acelasi lucru

Postat pe 22 Iulie 2008 12:39
Dragul meu, te-ai abatut de la subiect...oho...esti departe...
Apreciez barbatii balanta la nebunie,as vrea sa-i inteleg...dar, din pacate, nu am cu cine sa comunic...cand vine vorba de relatii, de ceea ce ma doare sau de ceea ce-mi place...se fofileaza, schimba subiectul pare neinteresant etc...
Asadar, acest forum este ideal pt mine si pt multe alte persoane...daca esti frustrat este problema ta, daca suntem frustrate...e strict problema noastra!O zi minunata!
copilfrumos
Postat pe 22 Iulie 2008 12:41
LIpsa de comunicare ? Am comunicat , am incercat tot felul de metode sa il fac sa vorbeasca ..pana la urma am reusit ceva de genul cu intrebari si raspunsuri...greu
Asa ca pe partea de comunicare nu s-a pus problema.
Dar asa cum zice si copilfrumos, cand venea vorba de relatie....mai bine ne uitam la tv sau facem dragoste.
Pe partea cu stimulatul si lucrul..nu sunt de acord cu tine...am avut tot timpul din lume , am fost in concediu, am o imaginatie destul de bogata , l-am stimulat si fizic si vizual si tactil si ...cum vrei tu si trebuie sa mentionez si eu , ca si multe dintre noi ca sunt niste iubiti extraordinari...mmmm...
Asa ca doua dintre lucrurile care ai zis tu ca ar fi facut o balanta sa plece, nu sunt ..nu a plecat, nu mai da nici un semn de viata.
Dar ce ai scris tu...mi se par povesti...poate sa fie si copil in suflet, nu are nimeni treaba lui....dar macar sa aiba curajul sa infrunte un ȚnuȚ sau sa termine o relatie , nu doar sa le inceapa.

Si DA, site-ul este ideal pentru noi

loredanaj
Postat pe 22 Iulie 2008 20:03
Buna tuturor!Eu sunt cu un barbat Balanta de 5 ani!Ne casatortim anul acesta!Eu sunt leu.....Ce sa zic...fiecare avem defectele noastre, dar eu ma inteleg super bine cu el.Cu el imi las imaginatia sa zboare in pat si este deschis oricarei idei pe aceasta tema.Ma surprinde si el de multe ori cu fanteziile lui..si vreau sa va zic fetelor ca in 5 ani de zile nu m-am plictisit deloc cu el in pat.Pot spune ca e compatibilitate cu adevarat.Pe partea cealalta, ca si partener de viata, da, am de furca cu el.E de multe ori nehotarat in unele actiuni, si este un pic cam mamos...Nu va spun cat am luptat sa il desprind de mama lui, si am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa te pui bine cu mama..ca altfel nu o scoti la capat.Nu de multe ori insa l-am pus sa aleaga....lucru foarte greu de facut pentru el.La capitolul zgarcenie, nu comentez!De fiecare data cand imi place ceva imi cumpara.Si eu fac la fel pentru el.Nehotararea lui de multe ori este constructiva, deoarece dupa delungi analize am realizat multe.Si de multe ori e bine sa cantaresti inainte sa iei o decizie.Ar mai fi de zis multe, insa cred ca cel mai important este comunicarea si chiar daca pleaca si te lasa , nu il lasa sa plece..tine-te de capul lui pentru ca se va intoarce..si aratai ce ai TU sa ii oferi..poate vei fi surprinsa.Nu ezitati sa dati de la voi pentru ca vi se intoarce inzecit...va spun din experienta.
Mult noroc!
anca_paraschiv
Postat pe 22 Iulie 2008 23:16
fostul meu prieten->balanta->o javra de om.
pretty_me
Postat pe 23 Iulie 2008 00:23
BUNA FETELE,NU M-AM PUTUT ABTINE...SUNT CU O BALANTA DE 5 ANI,NE CUNOASTEM CAM DE 10 ANI DE CAND ERAM COPII.POT SA VA SPUN CA ESTE O PERSOANA FOOOOARRTE CALMA,CAND TE CERTI TE CERTI SINGUR... ,DAR NU ESTE ZGARCIT,CHIAR FACE FOARTE MULTE CADOURI,ESTE FOARTE ROMANTIC,IUBESTE LA MAXIM,II MAI FUG OCHII DUPA FEMEI,DAR ESTE FOARTE PRETENTIOS CU FEMEIA PE CARE O ARE ALATURI.TREBUIE TOT TIMPUL SA FII SEXI,SA II FACI MEREU CURIOS,SA FII MEREU MISTERIOASA,SA IL LASI SA DESCOPERE MEREU CEVA LA TINE.
POT SA VA SPUN CA AM GASIT METODA DE A FACE CASA CU BALANTA.EU SUNT GEMENI SI AMANDOI AVEM CAM ACELEASI TENDINTE,SI EU MA UIT IN JUR,SUNT ADMIRATA SI SIMTE PE PIELEA LUI CUM E SA AI LANGA TINE O FEMEIE CARE DIN MOMENT IN MOMENT II POATE FI LUATA.
ANUL ASTA M-A CERUT IN CASATORIE.SINCER PANA ACUM POT BAGA MANA IN FOC CA NU M-A INSELAT,PENTRU CA LA AMANDOI NE PLACE SA EXPERIMENTAM,SA FIM SPONTANI.DAR STITI VOI,NICIODATA NU SE STIE.
INDIFERENT DE ZODIE ,ORICE BARBAT AJUNGE SA INSELE...SI NOI FEMEILE POATE AVEM VREO VINA ,SAU NU.ASTA E ,E IN GENA LOR.
EU CU BALANTA MEA,NE VOM CASATORI LA ANU'.PANA ATUNCI SE POT INTAMPLA MULTE.
VA PUP,SI BAFTA LA ECHILIBRAT BALANTELE!
simpaticutza85
Postat pe 23 Iulie 2008 10:35
AM O RELATIE DE APROAPE 2 ANI CU O BALANTA... NU MI SE PARE ZGARCIT DELOC...BA CHIAR E F DARNIC... E GELOS, II PLACE SA ATRAGA ATENTIA ASUPRA LUI INDIFERENT PRIN CE MIJLOACE, RECURGE LA ORICE..PLANS, STAT IN GENUNCHI,ORICE... TOT TIMPUL SUNT IN CAUTAREA OMULUI CARE SA-I INTELEAGA, SE AUTOCOPATIMESC... INDIFERENT DE SITUATIE VICTIMA, DACA EXISTA UNA,ESTE INTOTDEAUNA EL ... M-A INSELAT SI TOT EL A CAZUT VICTIMA... CALITATI... SUNT. E FOARTE GRIJULUI, ATENT INAINTE SA NE CULCAM IMI SPUNE : "DACA TI-E FRIG SA MA TREZESTI SA TE INVELESC" DESI AS PUTEA SA O FAC SI EU K E LA PICIOARELE NOASTRE CEARCEAFUL,IN PAT NU SE GANDESTE DECAT LA PLACEREA PARTENEI APOI A LUI, E FOARTE SENSIBIL (PLANGEM AMANDOI LA VREO COMEDIE ROMANTICA)... AM MAI OBSERVAT CA BALANTELOR LE PLACE SA AIBA FEMEI PUTERNICE , LE PLACE SA SE MANDREASCA CU FEMEIA DE LANGA EI. AAA SUNT FOARTE INFLUENTABILI... NU AU PERSONALITATE :D

Postat pe 23 Iulie 2008 14:12
Mare dreptate ai Euterpe:ei sunt victima in orice imprejurare!si pe mine m-a inselat si tot eu am cazut de fraiera cu dovezile in mana!!!
Foarte dificili barbatii balanta, dar noi suntem fraiere ca-i acceptam in continuare...adevarul e ca sunt FOARTE FOARTE BUNI, iti pierzi capul
copilfrumos
Postat pe 23 Iulie 2008 14:18
Ei sunt cum sunt dar noi suntem si mai si daca acceptam... Ne meritam soarta

Postat pe 23 Iulie 2008 14:46
Eu sunt leoaica apropo.. Mai este vreo leoaica "incurcata" cu o balanta?

Postat pe 23 Iulie 2008 14:49
eu sunt gemanoaica...si de 4 ani am de-a face doar cu barbati balanta!!!
copilfrumos
Postat pe 23 Iulie 2008 15:17

Postat pe 23 Iulie 2008 16:19
De la: Euterpe, la data 2008-07-23 14:49:11Eu sunt leoaica apropo.. Mai este vreo leoaica "incurcata" cu o balanta?

Dap ...me..de vreo 5 ani si ne casatorim anul acesta.Iti dau dreptate in ceea ce ai zis ca isi doresc langa ei femei puternice,frumoase si inteligente cu care sa se mandreasca...Este foarte sociabil insa isi alege prietenii cu grija..
Pupici..
anca_paraschiv
Postat pe 23 Iulie 2008 20:26
Sunt si sociabili, adevarat.
Ma gandeam la ce ai zis Anca, ca daca pleaca , sa te tii de capul lor.
Adevarul este ca partea cu indiferenta, nu ma pot preface, fiindca nu ii vad rostul, de data asta( sa specific)...dar ma intrebam ca daca ma tin de capul lui, nu voi deveni stresanta? Nu se va satura mai repede ?
Si de unde sa stiu ca mai vrea sau ca undeva in sufletul lui, ii este mangaiat orgoliul cand vede ca nu renunt la el, cand el nu da nici cel mai mic semn de viata ?

loredanaj
Postat pe 23 Iulie 2008 20:54
De la: loredanaj, la data 2008-07-23 20:54:24Sunt si sociabili, adevarat.
Ma gandeam la ce ai zis Anca, ca daca pleaca , sa te tii de capul lor.
Adevarul este ca partea cu indiferenta, nu ma pot preface, fiindca nu ii vad rostul, de data asta( sa specific)...dar ma intrebam ca daca ma tin de capul lui, nu voi deveni stresanta? Nu se va satura mai repede ?
Si de unde sa stiu ca mai vrea sau ca undeva in sufletul lui, ii este mangaiat orgoliul cand vede ca nu renunt la el, cand el nu da nici cel mai mic semn de viata ?



Ma tot gandesc la situatia asta a ta. Daca tu simti ca mai ai vreo sansa cu el si daca-l vrei cu adevarat inapoi, merita sa incerci... orice varianta. Incearca indiferenta sau stai pe capul lui, fa orice! Pana la urma, ce ai de pierdut? Putin din demnitatea ta, eventual, el... oricum nu-ti mai vorbeste. Daca va fi sa se intoarca la tine o va face, iar daca nu mai vrea, orice incercare e in zadar. Pana la urma tu decizi daca inchizi aceasta pagina din viata ta si mergi mai departe sau daca lupti pana la capat... capatul drumului sau al resurselor tale.

Eu am ales sa nu mai sufar si sa-l alung din mintea mea, din suflet, sa-l uit. Inca n-am reusit, dar simt ca e mai bine pentru mine asa. Va trece timp, dar pana la urma voi trece si peste asta. Ce va fi, va fi oricum; cu totii avem un destin de urmat.

o_mona_oarecare
Postat pe 23 Iulie 2008 21:19
Loredanaj...sunt in aceeasi situatie ...nu stiu ce sa fac...l-am sunat, sms-uri...se tine tare...nu vrea...de cateva zile fac pe indiferenta si nu l-am cautat deloc, dar nu da niciun semn de viata(este plecat din tara, dar la cateva sms-uri mi-a raspuns)...
Imi vine sa-l astept la aeroport , dar mi-e frica sa nu cad in penibil...nici n-as stii ce sa-i spun...
Asadar, ce facem...luptam sau ii lasam in pace?
copilfrumos
Postat pe 24 Iulie 2008 09:50
De la: simihaela, la data 2008-07-08 17:33:21Mi-a frant inima Balanta mea... Este un barbat care poate avea orice femeie... foarte frumos, inteligent, realizat din toate punctele de vedere, poate putin misogin, desi a divortat de comun acord cand a facut-o si sustine ca a ramas amic cu fosta sotie.

Da, la inceput, prin decembrie anul trecut era asa cum spuneti voi: SENSIBIL, ROMANTIC, SUFLETIST, MINUNAT si extrem de misterios, in acelasi timp... Dupa ce ne-am vazut real de doua ori(ne cunoscusem pe internet si locuim la distanta) a disparut fara un cuvant, fara o explicatie, fara un motiv anume.

Stiu ca i-am placut, ca a simtiti ceva pentru mine, ca m-a dorit ca a venit sute de km sa ma vada... Nu stiu de ce tace, de ce m-a abandonat, de ce nu-l pot uita, de ce ma doare atat de tare...

MI-a spus atatea lucruri care se bat cap in cap... ca nu vrea sa incurce viata nimanui si apoi ca vrea sa ma ia cu el acasa; ca e la fel ca mine (adica iubeste cu tot sufletul lui si munceste cu tot dragul ca si mine) si totusi... a plecat fara un cuvant, e rece si e crud, eu simt si el nu simte...

Il iubesc si sunt disperata. N-am sa-l revad niciodata, n-am sa inteleg niciodata ce s-a intamplat. Acum 3 luni am plecat din tara. Nu vrea sa stie de mine si eu n-am cum sa-l mai intalnesc vreodata.



stiu ce vrei sa spui,numai ca in cazul meu apleaca ureachea la o alta doamna,de ticaloasa ce-i,doar atat stie ,sa dea cu noroi...
mi-a frant sufletul,of..poate intr-o zi o sa treacasi la tine,si la mine.

Postat pe 24 Iulie 2008 11:33
De la: anca_paraschiv, la data 2008-07-23 20:26:01
De la: Euterpe, la data 2008-07-23 14:49:11Eu sunt leoaica apropo.. Mai este vreo leoaica "incurcata" cu o balanta?

Dap ...me..de vreo 5 ani si ne casatorim anul acesta.Iti dau dreptate in ceea ce ai zis ca isi doresc langa ei femei puternice,frumoase si inteligente cu care sa se mandreasca...Este foarte sociabil insa isi alege prietenii cu grija..
Pupici..


Casa de piatra!!! Deci se poate

Postat pe 24 Iulie 2008 12:28
"Loredanaj...sunt in aceeasi situatie ...nu stiu ce sa fac...l-am sunat, sms-uri...se tine tare...nu vrea...de cateva zile fac pe indiferenta si nu l-am cautat deloc, dar nu da niciun semn de viata(este plecat din tara, dar la cateva sms-uri mi-a raspuns)...
Imi vine sa-l astept la aeroport , dar mi-e frica sa nu cad in penibil...nici n-as stii ce sa-i spun...
Asadar, ce facem...luptam sau ii lasam in pace? "

Sincera sa fiu, ma doare sufletul, dar daca ti-a raspuns la cateva SMS-uri..nu e totul pierdut.
La mine treb sa vina in tara , din nou , in septembrie si am de gand sa il astept pana atunci si am sa ma mut in fata blocului la el si tot vorbesc cu el, Oricum nu ramane asa. Daca ii pun punct, vreau motiv si vreau sa aud ca e NU.
Si sincera sa fiu, in locul tau l-as astepta la aeroport. De ce sa cazi in penibil, chiar nu va avea cum sa te mai ocoleasca si poate vei citi mai mult in ochi decat iti poate spune.
Dar tie ti-a raspuns..
Si eu , maine ma mai duc la o intalnire cu "soacra", cu care ma inteleg f bine si ii sunt draga, dar pe asta nu ma pot baza f mult, desi poate, pe viitor, imi va prinde bine.
Dar deocamdata vreau sa vad, daca a vb cu ea, fiindca mi-a promis ca il va intreba de mine.
Ma simt de parca as avea 15-16 ani si sunt un copil. Nu am facut niciodata asta, dar nu prea imi vine sa renunt , la varsta la care stiu ca toate lucrurile se intampla dintr-un motiv...sau cel putin asta cred.
Si nu neaparat motivul ma intere, acuma cat un raspuns. Dar am de gand sa il aflu..inca nu stiu cum, prin mama lui, prin El, in septembrie...daca nu va veni atunci, poate se va trezi cu mine la usa, inca nu stiu, dar sunt destul de hotarata si ranita ca sa nu las lucrurile asa.
Sper sa nu cedez inainte...ca sunt momente in care parca simt ca imi pierd mintile, daca amintirile imi zburda prin minte si ca sa ma chinui pana la capat ma mai uit si la pozele cu noi, cu el..facute acuma in vacanta...

Si tocmai am citit , mesajul cu casatoria celor 2, deci se poate. Eu sunt pesti, dar gasim noi modalitati sa ii tinem langa noi.


Si Casa de piatra si toata fericirea din lume, pt Anca !
loredanaj
Postat pe 24 Iulie 2008 17:12
Si Da, simihaela il vreau cu adevarat inapoi...si am s amai incerc.
Desi mare dreptate ai si tu cu faptul ca fiecare avem un destin de urmat...
Dar ...daca pot face ceva sa fie mai frumos destinul ? Sau macar fara pareri de rau?
Cu ocazia asta vedem si ce resurse am ..la modul cel mai ironic, fiindca simt pe de o parte ca nu mai de ce, dar parca nu ma pot convinge.
loredanaj
Postat pe 24 Iulie 2008 17:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat 17 De la: GYPSI 28 Noiembrie 2009 20:57
hello!! 1 De la: kudika175223 29 Aprilie 2010 16:59
berbec cu berbec....va rog cine stie sa ma ajute 7 De la: padure_nebuna 8 Mai 2009 10:59
ea leu, el varsator... 16 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 19:54
eu scorpion el fecioara 6 De la: naista20 29 August 2009 16:28