Setari Cookie-uri

barbatul din zodia balanta

Pentru toate care am trait alaturi de balante si am fost socate(nu o data)de deciziile lor, iata ce am gasit intr-un articol:
Aproape orice va trebui sa recunoasca faptul ca, de-a lungul vremii cat a cunoscut o Balanta, au existat doua perioade mari in care nativul din Balanta si-a aratat doua fete opuse una alteia: prima - minunata, vaporoasa, admirabila; a doua - incarcata de revelatii nefericite in privinta caracterului, obiceiurilor, calitatilor Balantei.



As vrea sa citeasca si cele care inca sunt fericite alaturi de o "balanta".Si eu am fost 18 ani, dupa care totul s-a spulberat.Aveti grija sa nu va
cris8
Postat pe 18 August 2008 00:19
De unde aceasta involuntara capacitate a Balantei de a rezista, o buna bucata de vreme, privirilor iscoditoare? Este un mister. Cert este ca Balanta, oricat de pura, de dezinteresata sau de morala ar parea, este in stare sa rezerve surprize de neimaginat. E drept, multi nu scormonesc prea adanc in sufletul Balantei, si se lasa pacaliti toata viata. Din pacate, cine o va face, va avea un soc: exact defectul la care nu se asteptau, pe acela il va gasi cuibarit cu nevinovatie unde ii era Balanta mai draga.

Zodia Balantei, in plus, nu are un defect dominant. De la individ la individ, un nativ al acestei zodii, poate fi stupid sau rau, zgarcit sau mincinos, las sau agresiv: exact ceea ce nu parea a fi la inceput. Chiar daca unul dintre aceste defecte, odata descoperit, se dovedeste a nu fi foarte avansat, ci corijabil si usor de stapanit, nenorocirea va consta in dezamagirea ce o va suferi partenerul. Pe cand, la inceput, Balanta era fiinta ideala, cea langa care te poti simti minunat fara rezerve, intr-un tarziu te poti trezi ca ai ajuns la o concluzie catastrofala: daca nici aici nu exista Paradisul, atunci nu exista nicaieri.

Balanta este naiva si dezinteresata, se zice. Asa este, dar naivitatea ei o poti gasi adesea in inconstienta si nevinovata postura a cozii unui topor foarte violent. Balanta poate sluji din iresponsabilitate morala celei mai marsave cauze fara sa isi dea seama ce face. Principalul este sa nu vada sange sau pumni in gura. Daca numai in cabinetul lui Stalin s-ar putea asculta muzica buna, ar exista acolo o Balanta visatoare executand auditie muzicala si asasinate in masa. Se mai spune ca Balanta este umanitara si plina de scupule - motiv de nenoroc si saracie. Cum procedeaza insa o Balanta care vrea sa zicem, sa se imbogateasca? Pe cat de simplu pe atat de perfid: se lasa provocata si lovita de vreun tip cu interese materiale, se enerveaza deci si spune: "Vreti sa ma dezbrac de caracter? Ei, lasa ca vedeti voi cu cine aveti de-a face!" Apoi, simuland un tur de forta impotriva adversarilor, se imbogateste pretinzand ca s-ar fi imbogatit doar demonstrativ ca sa arate ca e si ea in stare sa-si abandoneze scrupulele morale. De fapt aceste scrupule nici nu prea existau.

Material vorbind, Balanta nu trebuie sa prinda gustul banilor, caci daca o va face, se va schimonosi cu totul. Nu va exista defect si pacat in care sa nu intre cu zambetul pe buze. Ar putea astfel ajunge si la o joviala megalomanie. Placandu-i sa fie in centrul atentiei se va lasa "tapata" de bani pentru a-si sponzoriza pozitia centrala. Cine nu ii va recunoste tronul si suveranitatea, va fi exclus, cu orice pret, prin ura, violenta, barfa, calomnie, istericale.

Balanta mai este visatoare. Este adevarat, dar combinata cu lenea, puterea de a visa cu ochii deschisi se transforma intr-un cocktail penibil in care planurile infierbantate se ineaca intr-o zacere morbida in care divina lene este zdruncinata zadarnic de inutile indemnuri la actiune. Aceasta este cea mai rusinoasa postura in care se poate afla o Balanta. In aceast situatie, multi o evita. Ea vine, se tolaneste si izbucneste, planificand investitii supra-rentabile, lovituri care sa zdruncine toti banditii, proiecte faraonice la indemana oricui. Mergand pe acesta panta poate deveni mitomana sau dezaxata. Intr-o tara saxona, nebunii satului ar proveni din Balante ruginite
Balanta nu este in stare sa aiba o parere ferma. Se bucura enorm cand opinia ei este respectata, dar nu crede in nici un adevar definitiv. De aceea, de multe ori emigreaza de la o ideologie la alta, orientandu-se dupa culoare ochilor celui care o propavaduieste.
Daca pui o Balanta sa argumenteze o cauza iti dai seama cat este de naiva. Poate ca nu este chiar asa, dar oricum nu este in stare sa sustina verbal aproape nimic. Atata timp cat putem sa ne admiram unii pe altii in voie, ce rost mai au vorbele? De veti vedea o Balanta slaba iesind cu mana intinsa la un capat de pod, sa stiti ca a absolvit dreptul si a practicat avocatura. Daca e inca avocat, ii puteti solicita serviciile numai in cazul in care va iubiti nebuneste dusmanii.

Sexual, barbatii nativi raman toata viata niste nepriceputi, iar femeile se plac atat de mult incat pot deveni narcisiste.
cris8
Postat pe 18 August 2008 00:22
Toti barbatii au nevoie de sfaturi. Sunt putini pierduti cand mai ales e vorba de noi, femeile. Secretul e insa ca noi putem sa le aratam ce ne place si ce nu si sa incercam sa-i motivam sa tina minte. Nu incercati la nesfarsit sa fiti prea subtile dar nici nu raniti prin modul in care spune-ti lucrurile. Asta si faptul de a se vedea indragostiti sunt doua dintre cele mai importante motive pentru care fug.
Nu conteaza ce zodie e persoana iubita atata timp cat te iubeste cu adevarat, tanar, batran, holtei sau divortat...
Si nu uitati, toti au nevoie sa primeasca macar indicii. Astia sunt ei.
LadyGodiva
Postat pe 18 August 2008 07:02
cris8:)acum doar nu o sa-mi mai iubesc balanta ca poate peste 10 ani ma lasA?!!?!>hai sa fim seriosi ca doar nu toti sunt la fel si cu zodiile astea ... cine le crede si le ia de bune?!?!
alesandu
Postat pe 18 August 2008 08:38
Sunt gemeni: iubesc si sunt iubita de...o balanta. Ink de la inceputul relatiei, am fost noi, fara ascunzisuri...ne-am certat deseori, dar am realizat ca astfel noi ne descopeream practic si stiam sa trecem peste orice problema, discutand-o.Se poate comunik, important e sa-l cunosti si sa stii cum sa-l abordezi(indiferent de zodie). Toti au personalitate...aaa, si nu exista personalitate buna sau rea.Oamenii se nasc cu defecte si calitati.Important e sa stim sa transformam defectele in calitati, daca se poate; sau sa le acceptam pur si simplu( fie ca-s ale noastre, fie ale partenerului)Cand se ajunge la inselat, nu mai exista iubire si nu mai este cazul sa alergi sau sa "lupti" pentru el. Te amagesti degeaba! Esti femeie?esti tanara?ai toate sansele din lume sa-ti gasesti "perechea"(nu regreta trecutul,caci din orice inveti!)
irynchick
Postat pe 18 August 2008 10:15
hmm..curios cred ca toate balantele sunt la fel...sau aproximativ..si ma refer la barbati.pt ca eu am avut norocul sa fiu doar cu barbatii balante si nu difera foarte mult unul de altul..E adevarat stiu sa faca o femeie fericita si eu am fost fericita cu ei .am avut o relatie de 2 ani superbi dar va pot spune ca sunt extremi de orgoliosi .era exact cum spuneti voi.tandru,romantic,gelos dar cu toatea astea il iubeam.. acum sunt tot cu o balanta se pare ca nu scap de ei si totul e ook ,la fel simt ca sunt iubita chiar prea mult de cat merit si asta ma face fericita .acesta in comparatie cu celalalt nu e zgarcit...cu celalalt cand ieseam in oras plateam eu
sunt super baieti si au un suflet mare pacat ca nu stiu sa tina o femeie langa ei.....
stela_georgiana
Postat pe 18 August 2008 11:30
imi place ce ai scris bv.... ai dreptate dar cate au curajul sa o i-a de la capat ..? sti cum se zice"DE IERTAT IERTI DAR DE UITAT NU UITI NICIODATA" te pup.....
stela_georgiana
Postat pe 18 August 2008 11:33
intr-adevar..n prea stiu sa tina o femeie langa ei...nush cum s.a nimerit dar am fost q 3balanta..pot spune k sunt toti l fel...mici diferente atunci cand difera varsta...am avut o relatie ko balanta invidiata d toata lumea(fapt c a si distrus relatia intr un final)ma asalta q flori,cadouri d tot felu,gesturi frumoase si calde..c mai toate demonstrau k ma iubeste si ma vrea langa el..n mai zic..planuri d viitor.vroia un copil q mine(imi spunea k dak raman gravida nici sa n ma gandesc sa nu l pastrez)toate asta pana cand a plecat 1sapt din tara pt a.si aduce o masina...nush c s.a intamplat akolo dar a venit schimbat..a inceput sa fie gelos..recalcitrant tot c ii spuneam avea impresia k ii spun k sa l verific...certuri intruna..devenise f insensibil..(yo plangeam si el nici n s uita l mine..adik nu i mai trezea nici un sentiment)...aku 2 zile am fost l el aksa dupa o cearta urata si m.a dat afara din casa(mi a spus k s.a terminat si sa plec dl el k n mai vrea nimik)...unde este omul acela sensibil si protector kre spunea k ma iubeste si n ar face niciodata nimik care sa ma raneasca?
mamaia
Postat pe 18 August 2008 11:47
...chiar de rasu' lumii,cat de real...cate intamplari si cam aceleasi gesturi.Da am intalnit un asemenea "specimen",adica fostul,o intalnire cu totul banala,ne-am cunoscut pe strada,ne-am imprietenit,ne-am cuplat,un drum la munte...eu am zis sa nu imi fac iluzii,ca va fi doar o aventura...dar el era cel care murea daca nu ma vedea,isi dorea tot mai mult,ma lua peste tot,ii cunosteam aproape toti prietenii...ce sa mai fff atent,sensibil,sincer,vroia sa-mi faca toate poftele,vorbeam despre absolut orice,...si in pat oki,ce sa mai,tot ce imi puteam dori...un vis devenit realitate........si din senin...A DISPARUT:))),apoi a mai aparut o perioada,la fel cum ziceau si cele de mai sus...nush ce sa cred poate l-a apucat frica(cu toate ca are 30ani,iar eu 23),ca era totu prea frumos,pana si prietenii ii spuneau...ca a inebunit,ca s-a cumintit,ca ne "luam"...
pui_mic
Postat pe 18 August 2008 11:54
cum am spus si mai sus,nu am intalnit parti proaste,la balanta mea,doar faptul k a disparut in ceata,dar am observat,dupa ce a reaparut,defecte care nu credeam k le voi vedea vreodata la el...sa fie rece,putin egoist,indiferent,si realizand el...probabil de frica...ca momentan nu vrea o relatie...a devenit un asa zis..."macho"care agata numai..."specimene" de femei.
pui_mic
Postat pe 18 August 2008 12:02
Eu sunt casatorita de aproape un an cu o balanta. Il iubesc enorm si el ma iubeste la fel, intruneste toate calitatile enumerate mai sus, e sarmant, atent, tandru, face orice pt mine, un amant superb, dar din pacate are si defectele zodiei, e copilaros, incapabil sa poarte o discutie legata de relatie, de viiotrul nostru, daca ne certam, ma trezesc vorbind singura, etc. De multe ori m-am intrebat daca voi reusi sa trec peste toate pb., daca dragostea va fi suficienta sa ne tina impreuna pt toata viata, si..nu am reusit sa gasesc un raspuns. Dupa cum am vazut din mesajele de mai sus...cam toti barbatii balanta sunt asa si acum..ma ia teama de "plecatul in ceata", mai ales acum ca am niste banuieli de un bebe....
dynalless
Postat pe 18 August 2008 12:24
De la: pui_mic, la data 2008-08-18 12:02:33cum am spus si mai sus,nu am intalnit parti proaste,la balanta mea,doar faptul k a disparut in ceata,dar am observat,dupa ce a reaparut,defecte care nu credeam k le voi vedea vreodata la el...sa fie rece,putin egoist,indiferent,si realizand el...probabil de frica...ca momentan nu vrea o relatie...a devenit un asa zis..."macho"care agata numai..."specimene" de femei.


la mine n a disparut in ceata..mi a zis doar k a terminat o q mine...l inceput tot asa:tinea sa i cunisc toti prietenii..ieseam q famila lui n mai zic k mi zicea k ai lui sunt morti dupa mine..spunea k vreau sa ma mut q el...mai grav este k avem bilete luate in turcia p 11sept(ma gandesc oara c face q biletele k a dat o groaza d bani p ele..plus k erau un cadou d ziua mea...???)....ne am despartit aku 4 zile..si d atunci nici k ma mai cautat...sa sper in continuare k ma va mai cauta?????????pui c zici,dupa cat timp te a cautat?
mamaia
Postat pe 18 August 2008 13:21
e pe aici un berbec cu o balanta???
sylvyzone
Postat pe 18 August 2008 13:24
da sunt dulci sunt simpatici la inceput cuceritori buni amanti dar nu atat de perfecti, unii nu au ambitii poate lasa impresia deoarece oscileaza, sunt influentabili si nu mereu in bine, daca e ceva care ii supara tu esti de vina, orgoliosi, daca in schimb invata sa te iubeasca si isi dau seama ca te pot pierde pot fi tandri, de saritori sar dar nu intotdeauna, te vor lasa chiar balta pentru altcineva.uneori promit si nu se tin de cuvant si spun da ce sunt banca desi nu le ceri bani.
Relatia cu ei e una complicata si se complica in cat uneori nu mai poti iesi,
O balanta e poate si armonioasa dar eu as numio uneori cea mai dezechilibrata.Sunt un amestec de contrarii si ciritici in care ei au dreptate si tu esti vinovat .
dar pot sa fie determinati sa isi ceara scuze uneori sincere ideea e sa vada ca nu esti un om slab.
Si da atunci cand iubesc iubesc dar relatia cu ei e complicata si necesita nerv si multa comunicare.
Dragelor asa poate fi o balanta.
p

Astept si eu un raspuns la intrebarea mea
E cineva aici berbec in o relatie cu o balanta
sylvyzone
Postat pe 18 August 2008 14:00
De la: mamaia, la data 2008-08-18 13:21:45
De la: pui_mic, la data 2008-08-18 12:02:33cum am spus si mai sus,nu am intalnit parti proaste,la balanta mea,doar faptul k a disparut in ceata,dar am observat,dupa ce a reaparut,defecte care nu credeam k le voi vedea vreodata la el...sa fie rece,putin egoist,indiferent,si realizand el...probabil de frica...ca momentan nu vrea o relatie...a devenit un asa zis..."macho"care agata numai..."specimene" de femei.


la mine n a disparut in ceata..mi a zis doar k a terminat o q mine...l inceput tot asa:tinea sa i cunisc toti prietenii..ieseam q famila lui n mai zic k mi zicea k ai lui sunt morti dupa mine..spunea k vreau sa ma mut q el...mai grav este k avem bilete luate in turcia p 11sept(ma gandesc oara c face q biletele k a dat o groaza d bani p ele..plus k erau un cadou d ziua mea...???)....ne am despartit aku 4 zile..si d atunci nici k ma mai cautat...sa sper in continuare k ma va mai cauta?????????pui c zici,dupa cat timp te a cautat?



pui_mic astept sa mi dai si mie un sfat o parere ceva,,,ma abtin sa nu l caut k a zis ks prea posesiva...da oare fac bine...??
mamaia
Postat pe 18 August 2008 16:44
Fetelor va spun eu..... sunt intr-o relatie cu un barbat balanta de 6 ani este ffffffffffff egoist , adica el e pt el iar eu sunt pt noi, ceva de genul ..si mai ceva trece fff repede de la o stare la alta enervant de repede...in rest ca orice barbat nu pot sa zic ca are o calitate specifica balantelor.....aa are o calitate te poate face fff fericita dar normal numai cand vrea el ..asta e parerea mea
adina23
Postat pe 18 August 2008 22:08
Da, sunt berbec, iar el , cum ziceam mai sus, balanta.
cris8
Postat pe 19 August 2008 00:25
Nu am vrut sa generalizez, mi-am spus doar povestea mea...
Nu vreau sa va sperii, dar au trecut 2 ani, insa tot nu-mi vine sa cred ca e adev ce mi se intampla.
Si dragostea noastra a fost aproape desavarsita si a durat fix 17 ani.
Generos, deloc gelos,fascinant in pat, aveam mare incredere unul in altul, muncea f mult pt mine si copii.Dupa aceasta aniverasare a inceput sa se schimbe: tot felul de reprosuri, la inceput nu le bagam in seamna, ma gandeam ca are si el dreptul sa fie uneori nervos, dar lipsa lui de interes fata de mine, dar mai ales fata de fete...m-a facut sa fiu mai atenta.A inceput sa fie ascuns, sa fie obsedat de femei, de putere, de bani, dar doar pt el.
Faptul ca acum dupa divort, (inca sta cu noi), nu da niciun semn cate o sapt.,o luna, ca apoi sa apara senin acasa, sa nu-i pese de nimic... ma duce cu gandul ca isi lasa loc de intors, pentru ca nu e sigur pe el si nici in stare sa fie un om de onoare. e groaznic, parca nu l-am cunoscut niciodata...
N-am crezut in zodii, pt ca un unchi de-al meu e balanta si a fost un om cumplit de rau, cu toate apucaturile specifice, si-a chinuit proprii copii si sotia mereu, iar sotul meu nu-i semana deloc. Am crezut ca sunt aberatii, dar nu, mai devreme sau mai tz...
Sa aveti mai mult noroc decat am avut eu si sa va iubiti curat...
cris8
Postat pe 19 August 2008 00:47
Buna! Am citit tot ce ati scris voi despre barbatul din zodia balanta si nu-mi vine sa cred.Bineinteles ca sunt si eu cu o balanta.Din tot ce am citit parca vorbeati despre el. Cat de mult se aseamana! Parca sunt toti la fel.Intr-adevar niste specimene.Daca nu vrem sa ne distrugem viata, cred ca trebuie sa fugim cat mai departe de ei.Doar ca este foarte greu pt. ca au un farmec aparte...Dar trebuie sa stim sa privim peste acest miraj si sa ajungem direct in adancul sufletului unde o sa gasim decat iubirea de sine, incapabilitatea de a iubi alta persoana, egoism,zgarcenie,violenta, s.a.m.d. Si ce ma sperie cel mai mult la o balanta este ca te pot parasi cand nici nu te gandesti,fara sa-i pese catusi de putin.De obicei te parasesc atunci cand tu crezi ca este totul perfect...
birou
Postat pe 19 August 2008 10:21
Mesaj pentru simihaela din Cluj

hmmmm.... parca vorbesti despre exul meu sot :D balanta, de care am divortat de comun acord.... ar fi culmea sa fie atat de mica lumea :D dar daca e vorba de el, mai bine ca te pot ajuta sa-ti treaca :)
diana77
Postat pe 19 August 2008 11:33
Pt. Diana: Daca nu sunt indiscreta, de ce v-ati despartit?
Macar ai reusit sa-i cunosti caracterul cat de cat? sunt f curioasa pt ca eu nu reusesc deloc.
birou
Postat pe 19 August 2008 12:45
Pt stela_georgiana: nu-ti trebuie curaj s-o iei de la capat..practic iti continui viata, nu iei nimic de la capat, caci nimic nu e identic...toate-s diferite(relatii,barbati,circumstante) . Si daca esti superstitioasa, schimba zodia,nu mai iesi cu balante( cu toate ca nu cred in zodii; asemanarile pe care le descoperiti voi comunicand pe aceasta tema practic exista la toti barbatii).O perioada mare de timp am fost machista si nu ma apropiam de nici un barbat, aveam motto-ul: "toti barbatii sunt porci",dar am ajuns la concluzia ca toti avem defecte si toti(toate) putem fi "porci" macar o data-n viata. Atunci cand esti tu victima, e greu sa uiti, dar nici nu e normal sa uiti, toate au un rost in viata si mai stiu ca primim ceea ce meritam(cu exceptiile de rigoare ce intaresc regula). Pup la voi, fetelor, si IUBITI-VA MULT :D
irynchick
Postat pe 19 August 2008 13:18
Pt birou:
tocmai ca am ajuns sa-l cunosc atat de bine m-a facut sa divortez.... un om fara de cuvant, las, slab, care nu e in stare sa termine nimic din ce incepe, excesiv de gelos si posesiv, dar care filtra cu usurinta pana si cu prietenele mele... si in plus o persoana incapabila sa inteleaga unde greseste... stim cu totii ca primul pas pt a schimba ceva in bine este sa stii unde ai gresit... dar daca nu admiti niciodata ca ai facut greseli anulezi sansa de a schimba ceva in bine...
departe de mine de a face o dezbatere contra balantelor, dincolo de o zodie sta un caracter, un suflet... sunt varsatoare, ar fi trebuit sa fie comninatia ideala, si totusi nu a fost... nu incurajez sa va alegeti sau sa va respigenti partenerii dupa zodie ci cu ochii larg deschisi, dupa o analiza facuta in timp :)
pup pe toata lumea (inclusiv balantele) :))
diana77
Postat pe 19 August 2008 16:49
eu leu, el balanta, relatie buna. Sunt de acord cu multe din cele de s-au scris pana acum, insa as fi vrut sa aud si unele sfaturi despre cum se cucereste un barbat in balanta, ce-i place si ce nu-i place. Desi am o relatie de aproape un an pot spune ca inca e o mare necunoscuta pentru mine. E foarte putin comunicativ desi e deschis dialogului, e foarte incapatinat desi lasa impresia de maleabilitate, e foarte nehotarat desi pare sa stie ce vrea, si totusi, ceva, undeva merita descoperit. Poate ma ajutati voi.
2anaconda
Postat pe 20 August 2008 19:06
De la: diana77, la data 2008-08-19 11:33:22Mesaj pentru simihaela din Cluj

hmmmm.... parca vorbesti despre exul meu sot :D balanta, de care am divortat de comun acord.... ar fi culmea sa fie atat de mica lumea :D dar daca e vorba de el, mai bine ca te pot ajuta sa-ti treaca :)





OK

Chiar as fi curioasa sa o cunosc pe fosta lui sotie! la cat e ele de secretos, mi-ar prinde bine sa aflu ce stie ea despre el si eu inca n-am aflat! Vorbim pe messenger daca vrei
o_mona_oarecare
Postat pe 21 August 2008 04:19
e posibil,dar plictiseala e de vina,in majoritatea relatiilor,nu face exceptie zodia balanta In cazul meu a fost o relatie scurta,(cam2luni...adunate)dar intensa,cu bune si rele,in care am avut parte de momente pline de fericire,crezand k nu merit...k e prea frumos sa fie adevarat,dar si momente fff proaste cu accidente,examene,probl in familie,si asta m-a socat cel mai mult,am fost alaturi unu de altu,,,in acele clipe groaznice...ca mai apoi,in loc sa ne bucuram de linistea de dupa furtuna cum se spune....el dispare
pui_mic
Postat pe 21 August 2008 10:54
da e poate si asta un motiv, ii iubim, acum e frumos bine si pe urma e rau unde e problema oare???al meu nu vrea sa renunte la mine, desi uneori spune ca s-a saturat.
Cred ca pana la urma din joaca ca sa ne despartim sau sa isi ia pe altcineva eu am sa fiu cea care o sa plece fara sa intoarca spatele fara sa ii pese. Am inceput sa ma satur de zgarcenie, de acuze, de suferit si iubit si sa accept treceri de la una calda 2 reci, nu mai merge mai ales ca desi ne iubim eu incep sa vreau sa pot renunta.
Dar cum???
sylvyzone
Postat pe 21 August 2008 22:49
De la: sylvyzone, la data 2008-08-21 22:49:48da e poate si asta un motiv, ii iubim, acum e frumos bine si pe urma e rau unde e problema oare???al meu nu vrea sa renunte la mine, desi uneori spune ca s-a saturat.
Cred ca pana la urma din joaca ca sa ne despartim sau sa isi ia pe altcineva eu am sa fiu cea care o sa plece fara sa intoarca spatele fara sa ii pese. Am inceput sa ma satur de zgarcenie, de acuze, de suferit si iubit si sa accept treceri de la una calda 2 reci, nu mai merge mai ales ca desi ne iubim eu incep sa vreau sa pot renunta.
Dar cum???

daca el e cat de cat multumit de relatia voastra nu va renunta :D va avea alte relatii in paralel, dar nu va renunta la tine.... deci daca vrei sa se intample ceva, fa-o tu singura.... vezi ca nu functioneaza nici faza cu inca o sansa, bla bla, tot asa va face, sau mai rau...
si inca ceva, nu e zgarcit, e egoist :))
diana77
Postat pe 22 August 2008 12:56
EU SINT BALANTA!RETINE CA SINT DOUA FELURI DE BALANTE,CA ORICE SEMN DE AER!ORGOLIOSI,VANITOSI,AMBITIOSI,MOFTUROSI,ASTA E VALABIL PENTRU TOTI!BALANTA PARE FOARTE DURA DAR NU ESTE!SE APRINDE USOR SI SE STINGE LA FEL DE REPEDE!SI....NU STIU DACA EU AM IUBIT CU ADEVARAT PE CINEVA!CIND IMI PROPUN CEVA TREBUIE SA SI REUSESC!MAI MULT NE PLACE FLIRTUL,NE PLACE SA-I INEBUNIM PE CEI DIN JUR,NU SA AVEM O RELATIE!O BALANTA TE POATE FACE SA FI DISPERAT,SA O ADORI....DUPA CARE PLEACA!AI GRIJE CU BALANTELE!AM UITAT CEVA!POT FI ZGIRCITI,DAR NU CU EI SAU CU CEI PENTRU CARE SIMT CEVA ANUME!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 22 August 2008 22:59
Mda..pleaca.
Si nu se mai stie nimic de ei. Ramai tu cu banuielile, cu vise spulberate, te chinui sa iti aduci aminte tot ce ai zis, tot ce ai facut...sa vezi motivul care l-ar fi determinat sa se comporte ca si cea mai josnica specie umana, dupa ce ati impartit pat, aer, vise...
Pleaca ....te lasa ..In cazul meu, am plecat eu, dar a fost doar ca ma intorceam in tara....cica in septembrie, trebuia sa ne vedem sa ne continuam povestea de dragoste..
Cine mai crede in ele ? Eu! Am mai crezut o data
Ramai fara pofta de viata, parca iti mai aduci aminte....si totusi viata cotidiana, stresul , job-ul ne ocupa destul de mult timp si daca totusi nu, atunci mai sunt povestiri pe net din tari straine...putem face un plan de a pleca...in Bolivia, de exemplu. Eu mi-am propus Thailanda...de ce nu ? Ce avem de pierdut ? Nimic !!!! Am pierdut, a fost...si nu va trece, ca ne impunem noi sau ca vrem. Cel putin asta este parerea mea personala....fiindca au trecut 37 zile de cand am revenit in tara..si tot ma gandesc la el si la intrebare De Ce ?
Asa ca am inceput sa caut lucruri interesante, care le fac singura...un concert, o excursie la Viena, o vacanta in Thailanda...si viata continua. POate candva , voi afla si motivul..gandul asta parca ma obsedeaza. Poate din cauza faptului ca stiu ca orice intamplare are un efect....in tot raul este un bine..la un moment dat trebuie sa vad Binele din acest Rau.Sper sa il si recunosc, ca in general este asa de firav acest Bine...incat..poate imi scapa.
Am mai citit pe forum postarile voastre....atatea se aseamana intre noi...unele mai ȚgreuȚ de digerat..altele, cu putin gust amarui, dar ok...
un weekend minunat pentru toata lumea care a postat la acest subiect ! Meritam un weekend excelent !
Niste paste, un pahar de vin, o barfa cu o prietena la o cafea
loredanaj
Postat pe 22 August 2008 23:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodiile si culorile 40 De la: pupa 5 Martie 2010 11:12
sarcina -40 ani 96 De la: kudika1993 26 Ianuarie 2012 22:21
ma ajuta si pe mn cineva?!?!?:-s 2 De la: scumpitika 15 August 2010 22:17
Eu fecioara, El taur... 11 De la: Cassey 18 Mai 2009 22:23
eu 5 De la: tmihaelita 2 August 2010 15:52