Setari Cookie-uri

barbatul din zodia balanta


insa cred ca cel mai important este comunicarea si chiar daca pleaca si te lasa , nu il lasa sa plece..tine-te de capul lui pentru ca se va intoarce..si aratai ce ai TU sa ii oferi..poate vei fi surprinsa.Nu ezitati sa dati de la voi pentru ca vi se intoarce inzecit...va spun din experienta.

hmmmm ... usor de spus, greu de facut, dar mai ales CUM ?????

astazi se fac 2 sapatamani de cand nu me-am vazut (si nu am cuvinte sa descriu starea in care sunt) doar am vb la telefon de cateva ori ... mai mult am sunat eu, el doar de 4 ori scurt (el care ma suna tot timpul si stateam la telefon cu orele...desi la momentul respectiv protestam, ca stam prea mult de vorba ... aproape ca nu mai aveam timp de nimic ... doar de el si de telefoane .... si atunci ca si acum ma debusolase total ...,
iar pe 4 august, in urma unei "discutii" am stabilit sa luam o pauza ???.... desi de fiecare data mi-a spus ca "sigur nu vrea sa ne despartim" (asa iºi incepea si termina discutiile la telefon), dar vrea o pauza .... pentru ca si el ca si mine nu mai stie ce simte, ce vrea, ca e constient ca problemele apar numai atunci cand nu suntem impreuna, dar ca sunt si momente cand ii este bine fara mine ...

eu ce sa mai CRED si sa INTELEG ... iar acum nu da nici un semn de viata ....CUM SA PROCEDEZ, CE SA FAC ??? (eu care pana acum am fost intotdeauna foarte sigura pe mine ... acum nu mai stiu cum sa reactionez ... DE CE ??? si mai ales ca amandoi avem o varsta si am trecut printr-un divort)
experienta m-a invatat ca nimic nu vine de-a gata si fara efort, si mai ales o relatie, dar tot atat de bine cred ca ca trebuie sa fim doi pentru asta
CUM SA NU IL LAS SA PLECE ??? CUM SA MA TIN DE CAPUL LUI ??? sa-l sun in continuare tot eu ?? mai vrea sau nu mai vrea ???
mai ales ca eu simt ca el este alesul ... caruia dupa niste ani, i-as spune da....
assia
Postat pe 7 August 2008 10:12
aceeasi intrebare...cum sa ma tin de capul lui...cum?
Imi spune ca e confuz, ca are o multime de probleme si, in plus, e implicat inr-o noua relatie care pe zi ce trece devine tot mai serioasa...ma cauta, vorbim, se poarta frumos, tine la mine, dar , se pare, ca nu suficient...
In cazul acesta eu cred ca ar trebui sa-l las in pace...nu se va intoarce...sau cand o va face...o sa fie prea tarziu...desi acum ma doare fiecare milimetru din trup...il iubesc enorm...
Voi ce parere aveti?
copilfrumos
Postat pe 7 August 2008 11:25
De la: LostRomantic, la data 2008-07-15 10:33:20Salut,
Am si eu in viata mea doua Balante. Una dintre ele este cea mai buna prietena a mea, un om cu care ma inteleg excelent, nu m-am certat absolut niciodata in aproape 20 de ani, plus ca este un om foarte hotarat si de caracter.
Pe de alta parte, actualul meu partener de viata este Balanta .. o Balanta pe care foarte curand o s-o las sa-si vada de drumul ei, daca o fi in stare vreodata sa se hotarasca care e acela. In urma cu mai mult de un an, cand ne-am cunoscut, m-a fermecat in totalitate ... tandru, comunicativ, amntul desavarsit ... ce sa mai? compatibilitate totala. Ma ciupeam din cand in cand ca sa ma conving ca nu visez si ca intr-adevar mi-am gasit jumatatea, sufletul pereche.
Toate astea pana cand, dupa cateva luni, mi-am dat seama ca, desi castigam la fel, cheltuiesc mai mult eu si, daca nu cheltuiesc eu, nu facem nimic sau daca facem, se intampla dupa multe insistente ... zgarcenie incredibila.
Pe de alta parte, am mai pus si problema, avand totusi o varsta, daca ne pierdem timpul sau construim ceva in relatia asta .. deci oarecum l-am pus in fata luarii unei decizii. In momentul respectiv a dat inapoi, s-a inchis ... nici nu poate trai fara mine, dar nici nu poate mai mult (!?). Vorbesc de un barbat de 37 de ani, in viata caruia sunt veteran ca longevitate a unei relatii. Nu s-a pierdut nimic in acest an, este cald, comunicam foarte bine, este perfect pentru mine in dormitor, nu reusesc sa ma cert cu el deloc, dar ...
Concluzia mea in privinta acestui barbat Balanta, pe care il iubesc si pentru care am suferit in tacere cum n-am facut-o pentru nimeni vreodata ... tandrete, un mare grad de nepasare, lene cat cuprinde (nu numai fizica), zgarcenie, nehotarare si un excelent dar al manipularii.
Cred ca exista niste caracteristici dictate de zodie, dar pana la urma totul tine de individ, de cum alege sa se dezvolte.



Ai mare dreptate. Eu am avut o relatie de 5 ani cu o balanta. Era exact cum ai descris tu mai sus. Eu am fost cea care a pus piciorul in prag si l-am intrebat ce facem pe viitor? cat o mai tinem asa, cu plimbari de manutza prin oras? iar el mi-a retezat aripile spunandu-mi ca nu se vede cu mine in viitor, ci ca vrea sa traiasca asa in continuare, ca si iubiti. Indecizia lui m-a ambitionat sa il las si sa imi vad de viata desi il iubeam ca pe ochii din cap. Acum il mai vad rareori, el este tot singur dupa 1 an de la despartire. Parca regreta, insa eu unde scuip nu mai ling. PS: eu sunt gemeni si am tot citit ca am cu balanta relatia ideala din tot horoscopul )
myruna22
Postat pe 7 August 2008 12:59
MIRUNA 22:FELICITARI!Si eu sunt tot gemanoaica si am de furca cu balantele...desi sufar ca un caine...prefer sa nu mai misc un deget!vine el daca vrea sau daca ia vreo hotarare vreodata!
copilfrumos
Postat pe 7 August 2008 19:23
De la: assia, la data 2008-08-07 10:12:29
insa cred ca cel mai important este comunicarea si chiar daca pleaca si te lasa , nu il lasa sa plece..tine-te de capul lui pentru ca se va intoarce..si aratai ce ai TU sa ii oferi..poate vei fi surprinsa.Nu ezitati sa dati de la voi pentru ca vi se intoarce inzecit...va spun din experienta.

hmmmm ... usor de spus, greu de facut, dar mai ales CUM ?????

astazi se fac 2 sapatamani de cand nu me-am vazut (si nu am cuvinte sa descriu starea in care sunt) doar am vb la telefon de cateva ori ... mai mult am sunat eu, el doar de 4 ori scurt (el care ma suna tot timpul si stateam la telefon cu orele...desi la momentul respectiv protestam, ca stam prea mult de vorba ... aproape ca nu mai aveam timp de nimic ... doar de el si de telefoane .... si atunci ca si acum ma debusolase total ...,
iar pe 4 august, in urma unei "discutii" am stabilit sa luam o pauza ???.... desi de fiecare data mi-a spus ca "sigur nu vrea sa ne despartim" (asa iºi incepea si termina discutiile la telefon), dar vrea o pauza .... pentru ca si el ca si mine nu mai stie ce simte, ce vrea, ca e constient ca problemele apar numai atunci cand nu suntem impreuna, dar ca sunt si momente cand ii este bine fara mine ...

eu ce sa mai CRED si sa INTELEG ... iar acum nu da nici un semn de viata ....CUM SA PROCEDEZ, CE SA FAC ??? (eu care pana acum am fost intotdeauna foarte sigura pe mine ... acum nu mai stiu cum sa reactionez ... DE CE ??? si mai ales ca amandoi avem o varsta si am trecut printr-un divort)
experienta m-a invatat ca nimic nu vine de-a gata si fara efort, si mai ales o relatie, dar tot atat de bine cred ca ca trebuie sa fim doi pentru asta
CUM SA NU IL LAS SA PLECE ??? CUM SA MA TIN DE CAPUL LUI ??? sa-l sun in continuare tot eu ?? mai vrea sau nu mai vrea ???
mai ales ca eu simt ca el este alesul ... caruia dupa niste ani, i-as spune da....


Eu cred ca nu mai trebuie sa insisti tu, sa il cauti, pentru ca asta cred ca si urmareste..ti-am zis, tine de caracterul lui.Se pare ca e foarte orgolios sau poate ii e frica de un legamant serios.Multor barbati le e frica de casatorie..ca si cum lumea s-ar sfarsi cu casatoria.Asta e conceptia barbatilor din ziua de azi.Cred ca te pot schimba...nu vor sa isi asume responsabilitatea unei familii si de ce?Pentru ca asa au fost crescuti.Nu li s-a pus responsabilitatea in mana.E greu sa gasesti pe cineva cu capul pe umeri cu care impreuna sa reusesti sa faci ceva.Uneori e mai bine singur.Dar sincer va spun, nu va legati la cap cu cineva care nu isi doreste acelasi lucru ca voi.Trebuie sa vina din partea amandurora.Nu se poate daca unul "trage cea si celalalt hais".
Pupici
anca_paraschiv
Postat pe 7 August 2008 22:34
De la: copilfrumos, la data 2008-08-07 11:25:08aceeasi intrebare...cum sa ma tin de capul lui...cum?
Imi spune ca e confuz, ca are o multime de probleme si, in plus, e implicat inr-o noua relatie care pe zi ce trece devine tot mai serioasa...ma cauta, vorbim, se poarta frumos, tine la mine, dar , se pare, ca nu suficient...
In cazul acesta eu cred ca ar trebui sa-l las in pace...nu se va intoarce...sau cand o va face...o sa fie prea tarziu...desi acum ma doare fiecare milimetru din trup...il iubesc enorm...
Voi ce parere aveti?


Incearca sa il dai uitarii , preocupandu-te cu altceva.Va fi greu o perioada sa il uiti dar cel mai bine e sa inchizi acest capitol daca vrei ca sufletul tau sa mai primeasca si sa ofere dragoste.Poate o sa iti gasesti persoana care va vrea acelasi lucru ca si tine.Va fi greu pentru el sa aleaga acum mai ales ca mai are o relatie.Daca nu s-a putut decide cand era cu tine, acum ii va fi si mai greu.Si daca se va intoarce la tine, spune-i ca nu esti dispusa sa mai suferi si ca cel mai bine e sa ramaneti asa cum sunteti.Iti faci rau singura daca mai insisti si ii hranesti lui orgoliul.Lasa-l, nu a fost sa fie..si lumea nu incepe si nici nu se sfarsete cu el.Bafta si sa aud ca l-ai dat uitarii, ok!
anca_paraschiv
Postat pe 7 August 2008 22:51
Multumesc Anca_paraschiv pentru raspuns....sper sa reusesc sa mi-l scot din suflet...ma rog in fiecare zi Celui de Sus...imi caut mereu ceva de lucru...si poate cu timpul...cine stie?te pupic
copilfrumos
Postat pe 8 August 2008 08:30
multumesc copilfrumos, sa speram va vom avea mai mult noroc pe viitor. wewekend placut!
myruna22
Postat pe 8 August 2008 16:28
sunt eu o varsatoare :))
lorelei83
Postat pe 11 August 2008 13:47
De la: ursu_ursuletzu, la data 2008-07-11 14:13:12le lipseste curajul, sunt foarte lasi si incapabili sa ia decizia corecta

Am fost casatorita cu un barbat balanta, iar acum sunt indragostita tot de o balanta...eu fiind pestoaica.
Deseori am impresia ca nu e cea mai potrivita relatie, instabilitatea lui ma face sa-mi pierd increderea . Revine mereu cand simt ca totul e deja pierdut si-mi spune ca ii este dor de mine.
Traiesc cu impresia ca nu poate fi decat o atractie fizica reciproca care se va consuma in timp si nu-mi fac planuri decat pe termen scurt.
juliette37
Postat pe 11 August 2008 16:07
De la: juliette37, la data 2008-08-11 16:07:26
De la: ursu_ursuletzu, la data 2008-07-11 14:13:12le lipseste curajul, sunt foarte lasi si incapabili sa ia decizia corecta

Am fost casatorita cu un barbat balanta, iar acum sunt indragostita tot de o balanta...eu fiind pestoaica.
Deseori am impresia ca nu e cea mai potrivita relatie, instabilitatea lui ma face sa-mi pierd increderea . Revine mereu cand simt ca totul e deja pierdut si-mi spune ca ii este dor de mine.
Traiesc cu impresia ca nu poate fi decat o atractie fizica reciproca care se va consuma in timp si nu-mi fac planuri decat pe termen scurt.



Da, poate ca ar fi momentul sa mai incerci si alta zodie. Si eu sunt Peste si m-am inteles bine cu barbatul Rac. Se spune ca si Scorpionul ar fi potrivit pentru noi, pestii... Sau poate ca nu conteaza zodia deloc, doar OMUL ??? !!!!

:)

Iti doresc mai mult noroc data viitoare.
o_mona_oarecare
Postat pe 12 August 2008 16:45
Scorpion sunt eu hotarata sa incerc
Desi am un amic foarte bun, scorpion, il stiu de vreo 7 ani , dar la inceputul prieteniei noastre nu pot nega atractia, doar ca am stabilit atunci limite, care astazi, parca nici nu ar fi si suntem cei mai buni prieteni.

Dar un Scorpion am eu de gand sa vad cum este, desi cred ca depinde de om,fiindca am citit prin zodiacuri, ca si daca ne potrivim 100%..(eu fiind Pesti )...oamenii sunt cei care dicteaza relatia.

Dar merita incercat ? Ce spuneti ?
Fiindca barbatul Balanta a lasat rani adanci..nici nu stiu dc il urasc sau il ador, dar stiu ca incerc cat pot de mult sa nu ma mai gandesc la el, la tot ce a fost si nu mai este....din motive..necunoscute mie. desi acolo ceva in suflet, am speranta si sincer ma voi ruga , ca sa aflu motivul, oricare ar fi el.
Dar pana atunci....Scorpion
loredanaj
Postat pe 12 August 2008 17:31
sincer nu cred ca, conteaza ce zic zodile daca sunt sau nu compatibile.

dupa parerea mea conteaza potrivirea care o pot avea 2 persoane care sunt intr-o relatie: personalitate, chestii comune, respect, incredere etc.
anderson
Postat pe 13 August 2008 10:49
De la: loredanaj, la data 2008-08-12 17:31:36Scorpion sunt eu hotarata sa incerc
Desi am un amic foarte bun, scorpion, il stiu de vreo 7 ani , dar la inceputul prieteniei noastre nu pot nega atractia, doar ca am stabilit atunci limite, care astazi, parca nici nu ar fi si suntem cei mai buni prieteni.

Dar un Scorpion am eu de gand sa vad cum este, desi cred ca depinde de om,fiindca am citit prin zodiacuri, ca si daca ne potrivim 100%..(eu fiind Pesti )...oamenii sunt cei care dicteaza relatia.

Dar merita incercat ? Ce spuneti ?
Fiindca barbatul Balanta a lasat rani adanci..nici nu stiu dc il urasc sau il ador, dar stiu ca incerc cat pot de mult sa nu ma mai gandesc la el, la tot ce a fost si nu mai este....din motive..necunoscute mie. desi acolo ceva in suflet, am speranta si sincer ma voi ruga , ca sa aflu motivul, oricare ar fi el.
Dar pana atunci....Scorpion


SUCCES!
Sper sa ai mai mult noroc langa barbatul Scorpion.
Iti doresc fericre si liniste in suflet.
Cat despre raspunsul barbatului Balanta... mai bine uita-l! Nu cred ca ai sa primesti vreodata un raspuns de la el la tot ce s-a intamplat si te framanta. Sti si tu de ce, asa e stilul lui, sa te tina incurcata si in ceata. Probabil i se pare cool asa!
o_mona_oarecare
Postat pe 13 August 2008 17:39
Hmmm...ai fost draguta. Poate i se pare "cool"..poate, cine stie..
Cred ca ma repet, dar nu stiu cat mai conteaza acum, ce a crezut el, comportamentul nu este cel al unui Barbat Adevarat ! Nici macar a unui om integru, onest. Fiindca in primul rand suntem oameni, asta Ar Trebui sa ne separe de regnul animal...Nu suntem perfecti, nimeni nu cere perfectiunea, dar mai putem face exceptii, cand avem o situatie speciala

So...stii ca este o vorba: ca adevarul va iesi la iveala ca si untdelemnul...eu am incredere in cateva ziceri din astea si vom vedea.

Dar oricum multumesc pentru gandurile bune, sper ca si tie iti este mai bine si pana atunci
loredanaj
Postat pe 13 August 2008 18:13
:)si eu am o relatie cu o balanta de 10 luni...eu varsatoare...si acum cateva saptamani am primti si inelul!:)nu mi l-a dat ca sa ma ceara de nevasta:))ci ca sa-si arate dragostea!stiti cum se zice..nu este, da este!...poate din lasitate, poate din frica...barbatul balanta e sensibil, tandru, sufletist si face doar cum crede el ca este mai bine!nu este deloc zgarcit, din contra...nu-si arata gelozia, narcisist dar nu pare inca dornic de infidelitati...da ii place sa fie jucat, posedat dar cred ca toate astea depind un pic si de anturaj, experienta si mai putin de zodie!bafta dragele mele si sa auzim numai de bine!
alesandu
Postat pe 14 August 2008 17:36

Barbatul balanta, am fost cu unul si mi-a fost de ajuns. Depinde ce vrei de la el, daca vrei sa te distrezi numai e ok, daca vrei o relatie stabila nu e persoana,cel putin pentru mine. E prea complicat, ambiguu, nu stii niciodata care e adevarul despre el. Vreau sa fie cu mai multe deodata, nu are nici un fel de caracter. A disparut fara nici un fel de explicatie, s-a intors la fosta, care initial ii daduse papucii. Am aflat dupa ceva vreme, au trecut mai bine de sase luni si pot sa spun ca abia acum incep sa-mi revin. Nu e dispus sa investeasca intr-o singura relatie pentru ca nu se simte sigur pe el, are nevoi periodice de confirmari ca mai este atragator, ca mai poate cuceri si asa se trezeste in tot felul de aventuri. E un barbat slab si fara constiinta. Apare si dispare cand vrea intr-o relatie, dupa bunul plac. Cand i-am cerut explicatii, a facut pe victima, ce n-a facut numai sa nu dea un raspuns clar...Am sperat ca se intoarce, ca vom fi impreuna, intotdeauna lasa o portita deschisa, ca in cazul in care cineva ii da papucii, sa vina cu capul plecat. Acum, cand a vazut ca nu l-am mai contactat in nici un fel, imi trimite mesaje l fel de ambigue, ce mai fac, daca sunt bine, toate cele bune etc...Mi se pare atat de pervers si ipocrit incat in clipa asta In fine, pe mine toata aceasta incertitudine m-a obosit si am decis ca daca vreau o relatie de viitor, in nici un caz acesta nu va fi balanta. Sper sa va fie de folos. Initial am crezut ca numai al meu (fost) s-a comportat asa, dar din descrierile voastre am regasit tiparul
ivonakarine
Postat pe 15 August 2008 22:25

Si as mai vrea sa confirm ce a spus loredanaj: Barbatul Balanta nu este un Barbat Adevarat, e numai un filfizon care face gesturi de curtoazie numai de ochii lumii. Si multe lucruri le face astfel, nu din convingere.
Cel mai dureros este ca nu are constiinta, nu are responsabilitatea unei relatii; Si are 32 de ani, ce sa mai zic de 37 cat am vazut printre mesaje voastre.
Exista si barbati adevarati, numai ca trebuie sa privim mai cu atentie si sa nu ne lasam amagite de 2 vorbe frumoase si promisiuni fara acoperire. M-a last balta chiar inainte de Craciun, dupa ce ne facusem planuri de sarbatori. Si apoi a disparut si dupa ceva vreme am aflat ca a revenit la fosta.
Mai mult, atata ipocrizie are in el incat imi mai trimite acum mesaje sa vada ce fac, chipurile. Ce-i mai pasa dupa ce m-a lasat balta. Am mai fost in alte relatii,am 30 de ani, dar atata ipocrizie nu am intalnit. Pur si simplu nu e om
ivonakarine
Postat pe 15 August 2008 22:47
cred ca asa sunt toate balantele... si eu am patit acelasi lucru.. dupa un an de socializat la distanta dispare ca magarul in ceata eu m-am saturat de balante.... trebuie doar sa nu te gandesti prea mult ... la ceea ce se gandesc ei:)
raluca_farma
Postat pe 17 August 2008 03:40
pot sa va spun din proprie experienta oamenii din zodia balanta sunt cei mai indecisi din lume...
eu sunt nascuta in aceasta zodie si va spun k am mari probleme in acest sens incepand de la ce tip de hartie igienica sa cumpar...
asa k asta e problema majora a zodiei...
oanarchia
Postat pe 17 August 2008 08:22

prima mea iubire adevarata a fost o balanta...au fost 7 anni plini ...cu bune si rele
Balanta mea nu era un barbat frumos dar toate femeile trageau la el ca la miere , inteligent, zgarcit ..nu cred , bun amant, adora sa fie in centrul atentiei, ii place sa rasfete persoana iubita,foarte gelos, de cele mai multe ori fuge de raspundere(sau evita) , minte cu usurinta, razbunator.
Balantei i se potriveste foarte bine proverbul: E bine sa ai incredere dar si mai bine daca nu ai!!!
sunchild
Postat pe 17 August 2008 08:40
Buna.Eu sunt leu.Citind mesajul tau il vad pe fostul meu inscris in acest tipar.De-acum ma feresc de acest tip de balanta, lenes, ipocrit,fatarnic,foarte mamos,dispare o zi doua fara zica nimic,indecis,daca il intreb ceva de viitor imi spune nu stiu :))si extrem de zgarcit.Acum trage de mine sa ramanem prieteni iar eu nu accept asa ceva si primesc mesaje idioate de genul "Buna ce mai faci?" doar ca sa fie sigur ca pastreaza oarecum o portita deschisa ca sa aiba la cine sa se intorca :))))ha haha ce fraier. Daca ii intalniti fugiiiiitttttiiiii :)))) pt ca eu una nu cred ca se vor schimba vreodata sau ca-i va schimba cineva.
Acum am o relatie tot cu o balanta dar este opusul fostului,este grijuliu,deloc zgarcit si sunt happy :D :D/ . Fratele meu este tot balanta si nu aseamana deloc cu fostul....defapt....daca ma gandesc mai bine si frati-miu e zgarcit pt ca nu-mi face cadouri hihihi .....just kidding :D. oricum ideea e ca nu sunt toti la fel :D si asta ma bucura :).
O zi frumoasa tuturor.
sorry...am uitat sa zic ca era vorba de mesajul lui ivonakarine :D
8laura9
Postat pe 17 August 2008 08:58
Din nou ma regasesc in cele scrise de voi, kudicelor!
O balanta indecisa, care a lasat o portita deschisa...poate poate se plictiseste de actuala si se intoarce la mine...si eu speram tot asta, dar cand citesc ce scrieti voi... ...mai bine nu..Acum sunt cu o alta balanta...il cunosc de f mult timp...e adevarat, ii plac femeile, ii place viata, nu este zgarcit, dar este foarte echilibrat cu banii, investeste in mine, vrea sa fie bine, facem planuri, am fost plecati si vom pleca in concediu...partea cea mai nasoala e cu gelozia, dar...lucram la asta...
Va pupic si sper sa reusiti sa va scoateti din suflet balantele nemeritate...asta sper si eu...
copilfrumos
Postat pe 17 August 2008 09:07
Am si eu un iubitel...balanta..cam d 2 ani incep sa-l inteleg...mi-am dat seama ca intradevar e visator iar cand observa ca nu se indeplineste visul devine..speriat, se inchide, ar vrea sa fuga..ma sperie!In rest e cel mai sufletist, romantic, iubaret,...iar zgarcit cum spunea-ti nu stiu...mie imi pare ca e prea " mana larga".. Eu cred ca eu un dulce desii nu stiu daca am dreptate...dar oare balantele sunt asa ciudate uneori....acum perfecte acum iti vine sa fugi?
iubi7a_lui
Postat pe 17 August 2008 11:03
De la: ursu_ursuletzu, la data 2008-07-11 14:13:12le lipseste curajul, sunt foarte lasi si incapabili sa ia decizia corecta
cam ai dreptate, sunt "lasi" dar mai bine spus atat de comozi incat nu pot lua singuri o decizie ...nu sunt niciodata convinsi ca este decizia corecta si atunci prefera sa-si asume altcineva riscul unui eventual esec.BALANTA=barbati cu fundul in doua luntrii,nehotarati,sovaitori,cu frica de a nu gresi...DAR un adevarat barbat pentru care merita sa lupti ,sa-l tii langa tine,un umar pe care te sprijini cu nadejde si mai ales daca il poti modela dupa tine amantul perfect,sotul ideal ,cel mai bun familist si un tatic desavarsit.STIU pentru ca am "un" balanta langa mine de 24 de ani;asa ca daca aveti asemenea specimen ,daca va iubeste destul cat sa nu fuga la prima ocazie ,luptati fetelor pentru EL ,remodelati-l si nu renuntati niciodata ,caci MERITA.

Postat pe 17 August 2008 11:46
De la: tiberia, la data 2008-08-05 16:57:05
De la: Euterpe, la data 2008-07-23 14:49:11Eu sunt leoaica apropo.. Mai este vreo leoaica "incurcata" cu o balanta?


hmmmm, ziceam mai sus ca sunt si eu leoaica...cum ti se pare 'combinatia'?

si eu sunt leoaica cu un sot balanta si acum dupa 24 de ani e super ,ne-am obisnuit unul cu celalalt,ne completam si ne ajutam reciproc, cum am mai spus este greu cu o balanta dar merita efortul .

Postat pe 17 August 2008 11:49
Am citit majoritatea comentariilor postate si m-am mirat.Eu sunt casatorita cu o balanta de 18 ani si ne cunoastem de 20.Nu a fost indecis niciodata.La un moment dat am vrut sa divortez iar el a fost cel care s-a
opus.E f darnic,iubitor.Ia hotarari singur,chiar ma enerveaza lucrul acesta.A,am uitat sa spun ca la inceput semana f putin cu ce s-a descris,eu i-am dat incredere in el si acum nu am probleme.E f muncitor,are 2 job-uri si nu il vad decat f putin.Si in timpul liber e lipit de mine.De la o anumita varsta depinde si de ascendent.
claudea69
Postat pe 17 August 2008 11:55
acum depinde...daca imi doresc ceva cu adevarat sunt foarte incapatanata...dar cand vine vorba de lucrurile marunte...sau cand nu stiu ce vreau e foarte greu...pentru k incerc sa gasesc solutia optima...si solutia optima e intotdeauna cea in care balanta e echilibrata...iar lucrurile nu sunt totdeauna atat de ideale
oanarchia
Postat pe 17 August 2008 16:17
"balantza mea" era una foarte romantica, era super ok ca persoana dar gelozia il coplesa...timp de un an a fost o relatie gen...24/24 unu langa altul iar cand a trebuit sa plece la facultate in alt oras, a inceput sa fie gelos, fara nici un motiv, sa dicteze cu ce sa ma imbrac cum sa ma port si daca aratam "prea bine" in ziua aia urma o cearta groaznica....adevarat, isis cerea iertare, dar cuvintele care le arunca la nervi erau de neiertat...am trecut peste si pana la urma ne-am despartit...nu era nici o sansa pentru noi...clipele care au urmat dupa plecarea sa au egalat si depasit pe cele fericite alaturi de el...cum poate acum sa itit spuna ca te iuebste si k vrea toata viata sa o petreaca doar cu tine, iar dupa o luna, din cauza neincrederrii sa itit spuna k te uraste si k esti tot ce e mai rau in viata lui? sa se fi schimbat atat de mult in doar 1 luna?sau noul anturaj..poate asa a fost din todeauna dar fiind langa mine nu am avut timp sa observ si tot ceea ce a fost rau..in concluzie....acele balante, mereu echilibrate..goodbad stuff....sunt defapt niciodata echilibrate, mereu gata sa schimbe foaia...un partener dificil..dar..daca in final gaseste perechea si stie sa o aprecieze..ar fi destul de bun de live happyly 4 ever!
ankaangel
Postat pe 17 August 2008 18:13
app, este kiar f ok in pat, poate doar din punctul asta de vedere ar fi un barbat "Bun"...din cate vad eum toate balantele de pe aici indeplinesc fanteziile si..se descurca in acel locsor intim...da..ok..recunosc.si al meu era bun...dar...uneori avem nevoie de mai mult de att...parerea mea... nu am ce afce cu un tip super bun in pat dar care habar nu are ce simt sau ce imi doresc de la viata alaturi de el
ankaangel
Postat pe 17 August 2008 18:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia gemeni si barbatul sagetator......cum e ? 16 De la: banel 5 August 2009 13:26
FEMEIA BALANTA cu barbatul BALANTA 11 De la: amina26 6 Aprilie 2010 23:10
neata 8 De la: Sabrina_Nede 2 Decembrie 2009 10:07
Eu pesti - El sagetator , ce fac ?cum fac ? 29 De la: kudika195501 25 Decembrie 2010 22:07
dar barbatii din zodia leu ? 69 De la: ioana_blondyna89 12 Martie 2011 22:12