Setari Cookie-uri

dar barbatii din zodia leu ?

ce parere aveti de ei ? sunt statornici ? seriosi ? eu am unul si ma indoiesc - desi nu am nici un semn pana acum ca ar fi probleme, nu pot sa nu ma gandesc ca se va intampla...
mikydutz
Postat pe 4 Iulie 2008 14:19
nu pot sa-ti spun daca sunt statornici..ca depide de caz..dar ca sunt gelosi..deja m-am convins nu o data..
dolcedoll
Postat pe 4 Iulie 2008 14:27
O da, sunt tare gelosi. Numai ei sa aiba toata atentia ta. Tu nu ai voie nici sa te uiti la altul, dar ei au dreptul sa fie admirati si sa flirteze cu altele...ca cica face bine la orgoliul lor. Iti spun din experienta. Am avut un prieten Leu tip de 5 ani, iar amantul cu care l-am inselat era tot Leu Destul de fideli, dar nu foarte, nu sunt cei care initiaza, dar daca li se ofera ocazia nu o refuza.
Erika_blue_eyes
Postat pe 7 Iulie 2008 10:42
am avut doua relatii mai lungi cu doi lei, care erau total diferiti, in general leii sunt plini de ei, daca ii lauzi de fata cu altii si daca ii canti in cornite...te adora
andreiutzik
Postat pe 7 Iulie 2008 22:56
Iubitul meu este tot din zodia leului si nu e excesiv de gelos,adevarul e ca se uita din cand in cand dupa altele dar nu e ceva ingrijorator pentru ca de altfel toti barbatii, indiferent de zodie,se uita dupa femei.Vorba vine,ce e frumos si lui D-zeu ii place,asta este,acest lucru este inevitabil, dar eu sunt de parere ca dc exista respect fata de cel de langa tine nu inseli.pupici
clirio_23
Postat pe 8 Iulie 2008 10:29
leii...cei mai nehotarati barbati,in ceea ce priveste viata sentimentala, mere dorind sa li se acorde atentie si respect, fiind foarte rar altruisti....in rest,ce pot sa zic..sunt foarte buni amanti, dar nu stiu sa tina un secret,laudandu-se mereu cu noile ''achizitii''
redutza23
Postat pe 8 Iulie 2008 11:13
Buna...Eu am avt majoritatea relatiilor cu barbati lei...Oricum ultimu' a fost stas...Din kte stiu,leii sunt pentru ei,in primul rand ii faci greu sa tina la tine,atunci knd tin la tine nu ai voie sa misti in front :)) insa trebuie sa si stii sa ii tii langa tine pt k se plictisesc repede...Sunt amuzanti,sunt protectori,sunt frumosi...Dar si orgoliosi.
andreutsa
Postat pe 8 Iulie 2008 18:58
sotul meu este leu, la fel si fratele meu,iar majoritatea cunostiintelor sunt in aceeasi zodie.Iar despre barbatul leu,ce pot sa spun,sunt protectori si egoisti,le place sa fie sefi dar sa nu aibe sef.Discretia le este o calitate iar in dragoste se implica f greu ,nu se lasa cu una cu doua,dar si cand se implica, o fac cu tot sufletul!
amelia08
Postat pe 8 Iulie 2008 19:21
si totusi, in pat cum se descurca ?? pentru ca nu sunt foarte multumita de al meu...
mikydutz
Postat pe 9 Iulie 2008 23:04
Leii in pat...am avut 4 exemplare. Pasionali si tandrii in acelas timp, le place sa isi impresioneze partenera. Eu zic ca sunt excelenti amanti, pentru ca le place si urmaresc sa te impresioneze cu partea sexuala ca sa fie admirati. Dar trebuie pastrati ca amanti. Atat! Ca pe termen lung nu sunt la fel de calitate. E plictisitor la un moment dat ca sa fie mereu ei si doar ei in centrul atentiei, sa ii vezi cum isi fac numarul asteptand aplauze, nu prea asculta ce nevoi are partenera, iar daca le zici ca ai vrea sa faca in pat anumite lucruri altfel o i-au ca si critica si insulta personala la adresa ,,majestatii lor atotperfecte,,si intra in defensiva.
Erika_blue_eyes
Postat pe 11 Iulie 2008 11:01
IN PAT..................... EXCELENT
andreiutzik
Postat pe 12 Iulie 2008 02:32
Da,intr-adevar,sunt buni... :P
andreutsa
Postat pe 13 Iulie 2008 11:00
VIITORUL MEU SOT ESTE LEU SI ESTE EXCELENT DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE!!1
MONYK_ADRIANA
Postat pe 15 Iulie 2008 14:59
SANT SUPER DAR LA UN MOMENT VOR CA FEMEIA SA PREIA CONTROLUL.
AU PLACERE DEOSEBITA FATA DE PERVERSIUNILE SEXUALE SI SINCER MIE CA SOTIE DE LEU IMI PLACE LA NEBUNIE.VREAU SA FIE NUMAI AL MEU.
lilyana332000
Postat pe 17 Iulie 2008 09:50
Al meu e Leu. Si e super din toate punctele de vedere. Sunt happy cu el caci se ofera cu totul.
ursuletulmeu
Postat pe 18 Iulie 2008 15:38
Hmm,eu sunt leu,el tot..leu...suntem firi destul de diferite si uite ca totusi am fst casatoriti,avem un copil...dar..totul are o limita In pat,hm...daca ii gadili un pic egoul,poate se chinuie mai mult, in rest..e de parere ca simplu fapt ca esti pe el..e de ajuns..,nu este deloc egoist,este chiar prea generos(financiar,amical..etc),are darul exagerarii..a dramatizari,se complace super ok in rolul victimei(aici e destul de majoritara leilorchestia).Asta e cel putin parerea mea despre"leu"dupa 7 ani..:)
Buggy
Postat pe 21 Iulie 2008 22:20
A,uite ca uitam,in ceea ce priveste statornicia..eu sunt de parere ca se poate face casa un leut,depinde mult si cat iti doresti tu asta si cat esti dispusa sa -ti stirbesti din personalitate..pt a-l avea alaturi in fiecare seara..
Buggy
Postat pe 21 Iulie 2008 22:24
Am si eu un Leu acasa ...si pot sa spun ca in pat e nemaipomenit, no limits asa ca e o cale buna de a cunoaste toate aspectele vietii sexuale, doar ca trebuie sa mai lucram un pic la orgoliu...in rest SUPER
kristiusha
Postat pe 24 Iulie 2008 10:57
Buggy, sunt totalmente de acord cu tine! si experienta mea de 5 ani alaturi de un Leu arata acelas lucru.
Erika_blue_eyes
Postat pe 24 Iulie 2008 20:49
Nu te cunosc, eu ma numesc Cris.dar pot sa-ti spun ca nu exista gelozie doar atunci cind nu exista dragoste, depinde pina unde se merge cu gelozia, eu sunt Leu ca zodie ma refer si nu sunt gelos din fire, nu pot sa spun ca nu simt un pic de gelozie cind cineva nu i-mi lasa in pace prietena, deci pot sa argumentez ca sunt un adevarat Leu si zodia mi se potriveste de minune, daca vrei sa afli mai multe opt sa-ti las adresa mea! edil_cris@yahoo.it
ciao!
edil_cris
Postat pe 25 Iulie 2008 20:09
Prietenul meu Leu si sunt foarte multumita,mai ales in pat,ne potrivim perfect si este mereu foarte activ....Pana la urma,toti barbatii se uita si viseaza la alte femei,ideea e sa stii cum sa-l faci sa nu calce stramb,sa-i oferi exact ce-i place.Pot spune k nu-i cant in struna,nu-l laud,ba chiar sunt oarecum indiferenta si asta il atrage mai mult.

Postat pe 26 Iulie 2008 15:57
cum sunt fem. din zod. leu?

Postat pe 28 Iulie 2008 20:40
nu sunt excesiv de gelosi si pot fi pereche ideala ... sunt buni si chiar daca mai fac greseli o fac foarte bine incat sa nu afli vreodata
kudl
Postat pe 29 Iulie 2008 02:58
fetelor...baietii lei sunt super dak stiti sa-i tineti langa voi. Eu am o relatie de 7 ani cu un leu si nu a fost dificil dekt un an. Ei se pot schimba, dar trebuie sa-i acordati atentie foarte multa, la inceput k pe urma dak ajunge sa va iubeask cu adevarat,va spun eu k nu se mai uita dupa nimeni. In general ei sunt mandrii de ei si sa fim serioase unii chiar au cu ce...Va mai pot spune k leii atunci knd iubesc sunt foarte fericiti si cu kpul in nori si nici makr o clipa nu se gandesc sa insele...Fata de persoana pe kre ei o iubesc nu pot avea secrete...chiar dak e vb despre o aventura,ei spun.
Creolina
Postat pe 11 August 2008 11:27
Cum spunea cineva: sunt buni de amanti, nu ca relatie. Sunt foarte gelosi si imuplsivi, majoritatea au un corp voinic. Tare mai sunt buni la pat :D
LittleScorpio
Postat pe 13 August 2008 19:57
Eu traiesc de 16 ani langa un leu ....si ce sa spun ...este ok cat dansezi cum canta el ..altfel nu este ok ! Sunt foarte orgoliosi si pot sa spun ca au o mare doza de rautate. Nu toti sunt la fel .
cazam
Postat pe 19 August 2008 09:15
leu....? da este un bun ...dar....depinde cum il DRESEZI ...Si aici trebuie rabdare nu gluma ...mult tact,tandrete,blandete desi mai trebuie sa pui si" BICIUL"putin in cui,sa stie cine este totusi DRESORUL .TINAND CONT ca si eu sunt...un pui de LEU .In rest SUPER.
rodeena_vitan
Postat pe 20 August 2008 08:03
leii??? am prieten leu;) este extrem d gelos,de aici mai apar si certurile intre noi;) dar sunt statornici si f iubitori ;) excelenti ;) sper s nu-l strice gelozia prea tare k atunci se va strik si relatia noastra. in rest is f ok

Postat pe 24 August 2008 21:51
Si eu sunt casatorita cu un leu si pot sa va spun ca difera de la decan la decan . Sotul este nascut in prima parte a zodiei si este foarte egoist , lui sa-i fie bine si la naiba cu altii . In schimb fiul meu este in ultimul decan al zodiei si este cu totul alta fire , parca nici nu este fiul tata-lui sau. Asa ca nu toti lei au aceleasi caractere .
ariana15
Postat pe 25 August 2008 07:09
Sa incep cu calitatile unui LEU:E ambitios,sociabil,vorbaret,descurcaret,inclinatii spre muzica,desen,in general arta,DAR...Incapatanati,foarte gelosi,le place sa exagereze si sa fie mereu in centrul atentiei,impulsivi si foarte temperamentali.E adevarat.Iubesc cu mare intensitate sunt amanti f.buni dar asta numai ca sa impresioneze pt. ca se plictisesc r/d mai ales dk ii contrazici cu argumente logice.Raman fara replica si se retrag destul de zgomotos.Vor mereu sa aiba ultimul cuvant si mereu sa aiba dreptate.Rar isi calca pe orgoliu sa-si ceara scuze.Dar daca o fac inseamna ca te iubesc si i-ai castigat rspectul.Insa e LEUL REGE...e f.greu sa si recunoasca asta,mai ales in fata unei femei.Daca esti o fire puternica il poti tine sub control.Asta numai dk crezi ca merita si-i poti suporta toanele destul de zgomotoase si furtunoase.Succes.
magda_65
Postat pe 28 Octombrie 2008 13:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu capricorn el Rac 3 De la: duphz 12 Noiembrie 2010 09:32
BARBATUL FECIOARA-FEMEIA RAC 33 De la: kudika155098 12 Noiembrie 2011 16:26
ghicit in carti 8 De la: kudika_946420 22 Decembrie 2013 19:54
Eu peste- el leu 7 De la: kudika069834 5 Octombrie 2009 19:14
Ar merge relatia intre o femeie scorpion si un barbat varsator? 66 De la: onuta81 14 Octombrie 2014 15:34