Setari Cookie-uri

barbatii sunt porci

suntem rele dar si mai descurcarete. cand ma refeream ca nu putem trai fara barbati, ma referam in general la toate femeile, la lumea noastra, ca daca barbati nu ar mai fi in lumea asta, cum ne-am mai inmulti? cum am mai perpetua specia umana?.....desi daca stau bine si ma gandesc, intr-un viitor mai indepartat cred ca vom reusi cu ajutorul stiintei mult mai avansate sa ne descurcam si fara samanta lor ("plasata" chiar de ei direct) sa ne inmultim .....a world without men...fara suferinta, fara nervi.....dar pe cine am mai 'chinui'? .....si totusi cine ne-ar mai minti frumos ca ne iubeste?
micky_ai
Postat pe 14 Iulie 2008 10:33
hmmmm eu nu am sa inteleg niciodata de ce te plangi mai amanta 03 ..pur si simplu esti una din miile de femei care cred ca tot ce zboara se si mananca...si ce oi fi crezut tu ca porc porc..dar..nu un porc prost...si ca un copil o sa il tina langa tine?!

eu una personal gandesc ca mai intai sa am ce ii oferi acelui copil nu asa hai sa facem copii de dragul de a face..si..sa astept eu de la porcul meu sa ma intretina...serios?nu draguta in ziua de azi nu trebuie sa iei tot porcul pt un carnat...da!
si trebuie sa te gandesti ca poate porcului ii vine craciunul mai devreme si atunci ce te faci?aaa plangi ca te-a lasat,nu?
trebuie sa inveti sa fii independenta! parerea mea


Postat pe 14 Iulie 2008 14:27
din pacate mai mult de 50%dintre barbati sunt porcii...asa e ai dreptate...nu stiu dece dar intamplator asta e adevarul...nu cred k exista o explicatie k ar trebui sa incepem prin a scrie un intreg eseu de filozofie..pur si simplu asa sunt facutii ei:)))
aura88
Postat pe 14 Iulie 2008 16:24
sunteti niste prefacuti si aveti in cap doar sex!

Postat pe 15 Iulie 2008 00:28
de obicei intreb "in care cap?", da' nu stiu de ce , intrebarea mi se pare inutila in cazu' tau
deunazi , o tinerica subreda si cu iz de fitze de la un kilometru, m-a facut porc nefu. nu m-am enervat , pentru ca era adevarat, eram nefu!

Postat pe 19 Iulie 2008 14:32
:) Nu este corect sa generalizam. Nu toti cainii au purici si nu toate ciresele au viermi. La fel, nu toti barbatii sunt porci. Tind sa cred ca toti actionam diferit in anumite momente ale vietii noastre. Totul depinde de circumstante. Un barbat poate fi porc fata de o femeie, dar in acelasi timp poate fi un print fata de alta. Iar daca noi dam peste barbati care se comporta cu noi ca niste porci, poate ar trebui sa ne gandim daca nu cumva la randul nostru ne comportam ca.. o balta de noroi. :) Ciudata comparatie, stiu, dar e bine stiut ca porcii trag la asa ceva, se tavalesc si pleaca.

Postat pe 19 Iulie 2008 15:14
Mi-am clatit ochii cu comment-urile voastre :)))
Poi dragi femei din lumea intreaga,de ce sunt barbatii porci si de ce doar barbatii sunt porci? Oare femeile ... nu sunt si ele purcici? Fiecare gradina e cu uscaciunile ei ... adik acei "porci" ce-si inseala nevestele ... cu cine le inseala,singuri?? Nuuuuu ... cu niste "purcici" gen Amanta_03... si ... unele gen Amanta au si ele la randul lor un porcusor acasa asa k "give up"!!Hai sa nu mai aruncam cioara moarta in curtea barbatilor caci gresim cu totii in aceeasi masura! V-am pupat!
_Patricya_
Postat pe 20 Iulie 2008 03:14
De la: amanta_03, la data 2008-06-24 15:44:11pe mine m-a lasat gravida si m-a parasit....
acum sunt mama singura si nu am posibilitatea sa ma intretin decent

fata draa , u fi trista , ti-ai atins scopul, ai un bebe , reusesti mai usor singura sa-l intretii , nu ai pierdut nimic , viata e frumoasa asa, fruntea sus ...copilul te va face sa lupti mai mult si vei avea succes!
magnoliaza
Postat pe 20 Iulie 2008 09:02
FU, NEFU, dar acu se dusa, ca vb lu Geo, tu ce faci-ai, impleteai ciorapi.Sau poate ca ista a fost scopul, deci scuza mijloacele si fai rost de alte resurse umane.

Postat pe 20 Iulie 2008 11:16
.......... si daca nu poti nu-i nimic ca ...........casa de copiiii e acasa

Postat pe 20 Iulie 2008 11:19
deci tu zici ca barbati nu e porci ci doar asa ...niste porcusori!?

Postat pe 20 Iulie 2008 11:26
nu sunt oameni, cu dorinte si nevoi si daca nevasta se uita la telenovele....barbatu nesatisfacut.....deci intervine amanta care face copiii si asteapta linistita statutul de femeie maritata, daca asteapta prea mult, atunci barbati e porci

Postat pe 20 Iulie 2008 11:35
nu mia nu te supara dar daca te-ai gandi un pic mia mult atunci nu sar fi intimplat asa ceva

Postat pe 20 Iulie 2008 11:37
si ar mai fi ai partea 2, poate nevasata sa stea si in cap, ca daca barbatu nu mai are ce cuceri,cauta alta si tot asa ca de aia suntem oameni sa experimentam si de aia castiga psihologi asa mult, ca noi nu stim ce vrem.....

Postat pe 20 Iulie 2008 11:54
pai io nu prea inteleg, azi e duminica si creeru' e in stare de amorteala, astepti ca scanteia sa vina de la un porc iar
rolu' tau se limiteaza doar la a privii la telenovele si serialu' elodiei?

Postat pe 20 Iulie 2008 11:58
mai Geo, de unde sti ca nu-s jumi-juma,cat despre telenovele am timp la pensie si vb ta hai ca e duminica si trebuie sa bem cafeaua

Postat pe 20 Iulie 2008 12:10
ok. bem cafeau , da' dupa aia imi bagi povestea cu porcu' . nu de alta , da' mi-ai racait scoarta cerebrala si scartaiturile nu-mi dau pashi

Postat pe 20 Iulie 2008 12:14
te rezolv io imediat, te trimit la psiholog,mai Geo ca sa vezi ca nu sunt fata rea

Postat pe 20 Iulie 2008 12:17
nici n-am facut aceasta afirmatie , cum ca ai fi fata rea, da' pa mine ma sexeaza rau ideea, ca numa barbati ar trebuiii sa-si puna umaru' si mintea la contributie pentru salvarea unei relatii!

cunosti vreun psiholog bun? sau psiholoaga?

Postat pe 20 Iulie 2008 12:21
GRESIT, daca e relatie inseamna 2, deci decizii comune, sex impreuna, casatorie, copiiiii se fac in 2,........etc, atunci cand nu mai ai ce salva unu cedeaza si pa puiu, aia nu mai e relatie satisfacatoare pt nici unu. . Nu EXISTA COCOSI SI GAINA sunt 2 oameni care VOR sa fie impreuna. Dulce cafeaua?

Postat pe 20 Iulie 2008 12:27
mmmmm dulce ca ziua de duminica!

corect, atunci cand unu' dintre parteneri renunta de buna voie si nesilit de nimeni la a mai cauta fericirea in doi, e cazu' sa-si redimensioneze relatia!

Postat pe 20 Iulie 2008 12:33
nu cunosc dar, ne uitam pe net si vedem care are rating mai mare

Postat pe 20 Iulie 2008 12:35
in viziunea mea...........da, dar dupa divort, partaji si toate cele, asta ca sa dovedesti ca esti mai bun decat cel ce insala, sau mai bine sa nu uiti de copilul pe care il ai(dupa caz), pt ca ei sunt singuri in masura sa te judece.

Postat pe 20 Iulie 2008 12:40
hai mai cauta, pana maine, acu te las...

Postat pe 20 Iulie 2008 12:49
va spuun eu barbatii nu sunt porci,intradevar exista si barbati nesimtiti dar sa nu uitam ca mai sunt si unele femei mai periculoase decat barbatii
ce pot sa spun fiecare om are caracterul lui
matahary_11
Postat pe 21 Iulie 2008 05:29
vezi Geo, ca parerile sunt impartite, deci sunt si femei carear fi in stare sa faca crima pto scula, chiar daca nu le
"apartine"

Postat pe 21 Iulie 2008 08:20
aia se numeste obsesie, nu iubire!

Postat pe 21 Iulie 2008 09:10
daca tu spui........ neata

Postat pe 21 Iulie 2008 09:11
nu spun io, spune legea. daca kilaiesti pentru o scula, esti pasibila de inchisoare.

Postat pe 21 Iulie 2008 09:52
uuuuuuuuuuuuuuuuu nasol moment

Postat pe 21 Iulie 2008 10:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diferenta de varsta 11 De la: luminici 14 Decembrie 2009 13:03
ne putem indragostii de mai multe ori? 17 De la: DeeaCatalina 25 August 2009 05:47
barbatul capricorn 9 De la: Myria_Celeron 17 Martie 2012 23:00
Cum sa procedez? help me !! 9 De la: teo_ 14 Aprilie 2010 13:16
bani-iubire sau altceva? 12 De la: 1dana2 5 Septembrie 2009 20:42