Setari Cookie-uri

barbatii sunt porci

mari, nimeni nu isi poate imagina daca nu a trecut real prin acea situatie. E drept ca o parte au avut noroc si au scapat doar cu o sperietura zdravana, insa poate nu chiar atat de mare daca isi permit sa spuna ceva in genul: "daca vrei te poti pazi". Ar fi mai bine sa spuna: "daca ai noroc te poti pazi".
Putini sunt cei care isi pot imagina prin ce ai trecut. E o lovitura care schimba omul pt totdeauna, in bine sau in rau. Pe tine suferinta te-a schimbat in bine in relatia ta cu ceilalti oameni. Te intrebai undeva de ce te iubim. Tocmai pt ca unii din noi au simtit ca esti altfel, mai buna decat multi si ai sufletul mai curat. Cu toate acestea ar fi de preferat sa nu mai sufere nimeni niciodata, pt ca nu e drept ca cei fara vina sa fie chinuiti de niste neoameni care ar trebui sa fie condamnati la munca grea pe viata.
Prin urmare, nu te mai chinui sa convingi, nu da margaritare celor ce nu stiu ce sa faca cu ele, pt ca se vor intoarce impotriva ta.
Fii puternica asa cum doar cei incercati stiu sa fie. Si nu uita: cand cazi ridica-te repede. Unii din noi inteleg si, vor fi alaturi de tine cand vei avea nevoie. Trebuie doar sa spui.
amme22
Postat pe 23 Iulie 2008 20:45
"barbatii sunt porci" si "sa-i dam dracu pe barbati" aici in titlu ,nu s-au precizat procente..rusinica initiatoarelor de topic !! mai atente dragutelor..si va mai intrebati, de ce apare unul ca maciuca barosana, care va spurca cum vrea el..Imaginati-va doua topicuri deschise cu acelas titlu la adresa femeilor !! poi..,e frumos..???? In rest pentru fiecare barbat ce merita !! iar mitraliera ti-o da Sultanu' mari58,te tuc de nu te vezi...

Postat pe 23 Iulie 2008 21:30
De la: mari58, la data 2008-07-23 20:27:27geo,raspunde la intrebarea mea,plss,ai vrea 5 min sa simti ce am simtit eu


mari, nu-ti inteleg dorinta. e exact ca-n povestea cu capra vecinului, de ce sa patesc doar eu , sa aiba si altu/a aceiasi soarta!
imi pare rau pentru ceea ce ti s-a-ntamplat.
daca te consoleaza cu ceva , exista barbati maltratati sexual si de femei si de barbati. stiu ca nu schimba cu nimic ceea ce-ai simtit si ceea ce simti in continuare pentru barbati, acest lucru, da' nu-mi cere sa traiesc aceiasi experienta ca tine.
viata nu e intodeauna roz, lucruri urate se intampla aproape la toata lumea sub o diferita forma sau alta, da' trebuie sa privim inainte. sa punem experientele negative la spate si sa privim viitoru', sa invatam din ele ca sa nu mai avem parte de asa ceva!



si da odata accept!!

Postat pe 23 Iulie 2008 21:33
De la: stef80, la data 2008-07-23 21:30:22 "barbatii sunt porci" si "sa-i dam dracu pe barbati" aici in titlu ,nu s-au precizat procente..rusinica initiatoarelor de topic !! mai atente dragutelor..si va mai intrebati, de ce apare unul ca maciuca barosana, care va spurca cum vrea el..Imaginati-va doua topicuri deschise cu acelas titlu la adresa femeilor !! poi..,e frumos..???? In rest pentru fiecare barbat ce merita !! iar mitraliera ti-o da Sultanu' mari58,te tuc de nu te vezi...



sultanele..cum ar fii titlul la topicul pentru femei????? femeile sunt purceluse?????

Postat pe 23 Iulie 2008 21:42
aham geo... ceasul rau si matza neagra. "Sa invatam din greseli" Care greseli mama ei de viata? Greselile celor ce nu au nici o vina? De unde sa stie ei sa se apere? Au prea multa incredere, prea putina forta fizica, prea putin tupeu, prea mult bun simt, astfel incat daca se intampla ceva multi sunt ca si paralizati pt ca nu stiu cum sa reactioneze. Daca stau bine sa ma gandesc autoapararea ar trebui invatata in scoala inaintea tuturor celorlalte materii, pt ca mijloace sunt, din pacate trebuie sa le descoperi singur, si uneori poate fi cam tarziu pt ca raul a fost facut.
amme22
Postat pe 23 Iulie 2008 21:44
sultanele..cum ar fii titlul la topicul pentru femei????? femeile sunt purceluse?????
sau "femeile sunt scroafe" sau "sa le dam dracu de femei" si fara ghilimele... dar sa trecem peste...

Postat pe 23 Iulie 2008 21:51
amme 22 si mari58,nu trebuie sa cereti explicatii lui geo .Si el ca si mine, regretam ce i s-a putut intampla lui mari ,ca si altora nevinovati..Desigur pentru cei ce procedeaza asa ..,o mitraliera ar fi prea putin !!! Ei nici macar nu pot fi denumiti barbati,de aceea titlul prin care se generalizeaza ,e gresit si-i de condamnat.

Postat pe 23 Iulie 2008 21:59
stef, nu am cerut explicatii nimanui pt ca pur si simplu nu am nevoie de explicatii. Nu imi e teama de nimeni deoarece eu sunt in stare sa fiu cosmarul oricarui obsedat. E drept ca nu stiu sa iubesc, insa sa ma apar pe mine sau pe altii asta stiu mult prea bine.
amme22
Postat pe 23 Iulie 2008 22:05
Iar ca sa imi dau si eu cu parerea in legatura cu topicul pt femei, banuiesc ca ar avea titlul: "femeile e curve". Replica femeilor ar fi: "da, dar nu fara motiv " Cat despre: a le da dracului pe femei... n-aveti decat, pt 99.9% din specia numita barbat, sunt bune si gainile
amme22
Postat pe 23 Iulie 2008 22:09
chestia asta risca sa se transforme intr-o cearta. problema e ca nu vedeti ca viata poate fi si frumoasa... fiecare din noi, sau aproape fiecare a trait si experiente urate, dar depinde doar de noi sa le ingropam sau sa le lasam sa ne conduca viata...

Postat pe 23 Iulie 2008 22:18
da inocica, ai dreptate. Imi pare rau, insa subiectele care includ agresiunea si acuzarea directa sau nu a victimelor ma scoate din minti. Daca oamenii nu au capacitatea de a intelege, e mai bine sa taca in astfel de cazuri.
amme22
Postat pe 23 Iulie 2008 22:21
prima mea cadana amme22,sincer imi place cum gandesti si uite cum imi dau eu seama ce pierdui.. mama ei de viata.. cred totusi ca titlul nu ar fi trebuit sa ne aduca la crime si violuri... ia si te calmeaza ,sa poti dormi linistita..

Postat pe 23 Iulie 2008 22:27
barbatii sunt doar aparatori ai tagmei lor, nu au vrut sa fie rai... daca titlul ar fi sunat" unii barbati... alta era treaba.

Postat pe 23 Iulie 2008 22:30
De la: amme22, la data 2008-07-23 22:21:34da inocica, ai dreptate. Imi pare rau, insa subiectele care includ agresiunea si acuzarea directa sau nu a victimelor ma scoate din minti. Daca oamenii nu au capacitatea de a intelege, e mai bine sa taca in astfel de cazuri.



ai dreptate.
hai atunci sa privim viitoru' doar din perspectiva a ceea ce ni s-a- intamplat. hai sa bagam capu-n nisip ca strutu' si sa ne plafonam intro stare egala cu moartea creerului, hai sa nu ne mai gandim la nimic altceva decat la ceea ce s-a-ntamplat, hai sa murim psihic ca nu suntem in stare sa trecem peste!

Postat pe 23 Iulie 2008 22:32
Geo! iar esti suparat pe viata...imbuneaza-te, imblinzeste-te...

Postat pe 23 Iulie 2008 22:35
geo nu e suparat pe viata ,doar amme putin obosita.. si eu sunt de acord cu el. barbatii sunt doar aparatori ai tagmei lor, nu au vrut sa fie rai... daca titlul ar fi sunat" unii barbati... alta era treaba. Vezi si cu tine ...

Postat pe 23 Iulie 2008 22:42
eu am senzatia intotdeauna ca geo pune mult prea mult suflet in lupta cu femeile de pe forum... nu te supara, geo nu e o critica...

Postat pe 23 Iulie 2008 22:47
Suntem in stare sa trecem peste cu ajutorul celorlalti. Eu mi-am schimbat in mare parte parerea despre barbati pe la 27 de ani cand Dumnezeu mi-a dat cei mai adevarati 2 colegi din viata mea. Atunci am realizat ca unii din ei pot fi tati, soti buni, pot sa-si vada de treaba lor si de familia lor indiferent cum arata femeia cu care lucreaza sau cat de scurta e fusta ei. Acei Oameni au fost o revelatie pt mine si de cate ori intalnesc ticalosi, ma gandesc la ei si STIU ca exista exceptii. Ma consider o norocoasa ca i-am avut colegi, insa cati pot sa aiba acest noroc?
Iar daca tu geo, si tu stef, v-ati amestecat printre femei si stiti sa intelegeti macar o parte din lucruri, inseamna ca o fi ceva de capul vostru. Demonstrati ca sunteti exceptii, fiti la randul vostru exemple ca pe lume mai traiesc si oameni buni. Poate vreodata gandul la voi va da curaj cuiva sa infrunte afurisita asta de viata
amme22
Postat pe 23 Iulie 2008 22:47
mari ne are ...pe noi!

Postat pe 23 Iulie 2008 22:50
cred ca-ti revenisi mandro...

Postat pe 23 Iulie 2008 22:55
dragii mei,am cazut si ma ridic,pt ca am pt ce si pt cine,nimanui nu am spus din fam mea,decit voua,voi sunteti fam mea virtuala geo,iubesc barbatii,si acum,nu imi bag capul in nisip ca strutu,am spus ca sunt bine,adica nu am nimic cu capu,pt ca va am pe voi,pe meli,care mau lasat sa strig durerea,si sa o dau afara geo uite ca sa vz ca imi esti drag,si ca chiar daca mie frica pt ca nu te stiu,uite de azi esti prietenul meu si daca vr sa vb cu mari,oricind iti voi raspunde,ok?
mari58
Postat pe 24 Iulie 2008 02:15
ce s-a intamplat e ingrozitor...pot sa-mi imaginez frustrarea ta dar, de acolo si pana sa spui ca toti barbatii sunt porci...e putin deplasat! Si tu erai acolo cand ai ramas insarcinata asa ca jumatate din "vina" e a ta.
Partea frumoasa e ca ai o minune doar a ta, de care te poti bucura in fiecare zi.
marie_nicholle
Postat pe 24 Iulie 2008 11:16
chiar sunt porci....voua cum vi se pare ca e un barbat care te lasa balta cu cuvinte frumoase de genul.."se spune ca atunci cind pierzi ceva valoros iti dai seama de asta dar tu nici macar cind m ai avut linga tine nu ai stiut sa ma apreciezi, ai fost meschina si ma i facut sa regret k te am iubit si imi pare rau de tot ce ar fi putut fi frumos intre noi, sa ai grija de tine si sa fie tot cum iti doresti.imi pare rau de parintii tai"...tocmai cind ambii tai parinti sunt grav bolnavi in spital iar tu ai nevoie de el...sunt toti niste jegosi cu sute de fete...ia uitati va pe net....citi sunt acolo....se intilnesc cu puicute "bune" k vezi doamne "sarmanii" in viata reala nu isi gasesc perechea...daca ar fi ei ok ar gasi o dar ...dracu sa i ia de jegosi, mincinosi, falsi, ...

sa continui?....

Postat pe 24 Iulie 2008 15:44
SA FIE DE CAPUL TAU.. AI GASIT CE-AI MERITAT..!!Sa ma scuze celelalte femei ,dar asta nu poate fi numita femeie..

Postat pe 24 Iulie 2008 16:18
ce ai mai draga cu barbatii?acelasi lucru pot sa spuna si ei despre femei!
hmmmmm! nu suport femeile care sint false! ''vai! barbatii sint asa si pe dincolo...'' dar cand ne iubesc e bine??? eeesteee!! cand ne rasfata e bine?? eesteee!!''
barbatii sint la fel ca si femeile: unii mai buni, altii mai rai etc.
asa ca, fetelor fiti realiste! ca au si ei obsesiile lor...si noi le avem pe ale noastre....

Postat pe 24 Iulie 2008 17:44
uite ca apar si doamnele !!!multumesc draguta !!

Postat pe 24 Iulie 2008 18:06
AM citit prima si ultima pagina a subiectului ca sa-mi fac o parere la ce anume va referiti.
Imi pare rau pentru tine mari ca ai trecut printr-o asemenea experienta si sunt 100% de acord cu folosirea munitiei din dotare in exterminarea celor care se folosesc de puterea muschilor pentru o partida de sex.

Personal i-as impusca pe toti violatorii mai ales pedofilii ,inca nu am inteles de ce ii mai judeca pe nenorocitii care abuzeaza de copii de 3-12 anisori dar asta e alta poveste.

Referindu-ma strict la ceea ce se intelege in general cand o femeie spune ca ,,barbatii sunt porci'' trebuie sa-mi exprim dezacordul legat de acest aspect pentru ca eu una ma incadrez in categoria lor si nu-mi surade ideea.

Sunt femeie , am 30 de ani dar m-am comportat toata viata ca un barbat.In sensul ca desi aveam un iubit si daca vedeam un alt tip care imi placea pur si simplu il luam , foloseam si paraseam.

Saracul baiat credea ca ar putea avea o relatie cu mine pentru ca stiu exact ce sa spun si cum sa ma comport atunci cand vreau ceva si cum in general toata lumea isi doreste un suflet......era foarte usor sa-mi potolesc curiozitatea si poftele cu cineva

Nu zic ca este bine ce am facut dar stiti de ce faceam asa ? pentru ca mi se permitea asta , pentru ca incepi sa ajungi sa-ti faca placere sa stii ca te poti juca cu o persoana asa cum vrei tu ,este ca un drog as putea spune.

Barbatii nu sunt porci,pur si simplu iau ceea ce li se ofera pe tava,vinovate de acest lucru sunt femeile ca accepta sa fie jucaria lor.

La ce te poti astepta de la un barbat care stii ca este insurat dar totusi iti face avansuri ? crezi ca o sa-si paraseasca nevasta pentru tine ? in 99.9% din cazuri nu se intampla asta.
Ei bine , acesta nu este porc in schimb femeia care accepta postura de amanta este ori prea proasta sa-si gaseasca un iubit al ei ori prea urata si crede ca nu va avea niciodata pe cineva asa ca se multumeste cu ce gaseste fie el si insurat.

Cum iti permiti sa te indragostesti de un barbat insurat ? asta se numeste masochism iar atunci cand iti dai liber la sentimente deja ai acceptat ideea ca exista riscul sa suferi din cauza asta asa ca atunci cand te va parasi degeaba strigi ca a fost un porc ca si-a batut joc de inocenta ta.

Citisem la un moment dat despre o amanta care mititica de ea stia ca iubi al ei locuieste singur,il vedea tot timpul calcat,spalat si a stat cu el 3 ani fara sa stie ca tipul era insurat.
Nu si-a pus niciodata intrebarea de ce tipul nu ramanea peste noapte la ea, de ce se vedeau odata pe saptamana sau de ce avea telefonul inchis dupa 7 seara.....nu tu vacante impreuna , nu tu prieteni comuni nimic in afara de partidele de sex o data sau de doua ori pe saptamana si uneori vacante platite de el unde binenteles ca ea mergea singura.
Dupa 3 ani a aflat fata ca defapt iubi al ei este insurat cu doi copii si nu reusea sa inteleaga de ce ,,porcul'' si-a batut joc de tineretea ei.

De ce nu se spune despre femei ca sunt,,purceluse'' ? pentru ca barbatii nu-si expun dezamagirile cum fac femeile , pentru ca un barbat daca si-o ia de la o femeie tace si inghite si intre timp se razbuna pe alta care poate nu merita.

Asa procedeaza si femeile cu deosebirea ca ele isi striga suferinta in gura mare si isi termina pledoaria prin a-l incadra pe nenorocit in categoria porcilor iar urmatorul va avea de suferit fara sa stie de ce.

Este suficient sa fii atenta la cateva detalii daca simti ca ceva nu este in regula spui pass si treci mai departe , nu astepta sa intrii si mai mult in mocirla pentru ca mai tarziu iti va fi greu sa iesi din ea

iris_4_ever
Postat pe 24 Iulie 2008 19:14
eu unul ..,nu mai am ce comenta FEMEILE SUNT MINUNATE !!! frumos spus !!! iris 4 ever

Postat pe 24 Iulie 2008 19:26
parerea mea este ca barbatii devin"porci"datorita faptului k ei nu au sensibilitatea pe care o avem noi femeile...si li-se pare foarte normal atunci knd de exemplu inseala o femeie..stiu sa gaseasca scuza perfecta astfel incat nu le ajunge la constiinta nimik(multi nici nu au constiinta)..iaar defectul tuturor femeilor este ca noi dramatizam si stam cu batista in mana mult timp ne trebuie mult sa digeram...pe cand soultia cea mai eficienta e sa facem si noi k ei...sa nu privim in spate si sa ne contiunuam viata fara resentimente ba chiar cu detasare fata de cei care ne-au ranit.. ..vorba aia:"are balta peste" .. "Iubirea nu înseamnã fericire, ci cât mai puþinã nefericire.."

aura88
Postat pe 24 Iulie 2008 19:31
IUBIREA ESTE FERICIRE !!! cat mai putina nefericire ,NU INSEAMNA IUBIRE si cu totul altceva !!Sa nu te supy pui mic ,dar asta este ADEVARUL !!!

Postat pe 25 Iulie 2008 00:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce se intampla ? 34 De la: steffy91 22 August 2011 16:52
cybersex concretizat 40 De la: kudika377312 7 Decembrie 2013 13:41
babratii....niste ofticati... 70 De la: _dulcik_ 6 Mai 2009 21:55
the Dirty Little List... 161 De la: petite_fr 4 Noiembrie 2009 16:02
idei de cadouri 6 De la: fluturas_ 21 Octombrie 2009 16:29