Setari Cookie-uri

fericirea unei femei

Fericirea este ,,volatila"!!!!!!!!!!!!
Te straduiesti atat de mult sa obtii/primesti/realizezi/intalnesti/creezi...ceea ce crezi ca te face fericit si...
Fericirea vine pe neasteptate ma ridica la ceruri pe norisori alb-bleu pentru ca in clipa urmatoare sa dispara....

Ceea ce ma innebunesti si mi da o mie de mii de emotii este asteptarea/cautarea ei !

Fericirea este un curcubeu nu apare dupa orice ploaie insa si cand apare....

Sa fiti FERICITI !
johnalden
Postat pe 21 August 2008 10:23
De la: , la data 2008-07-04 14:18:48Credeþi cã fericirea unei femei este legatã exclusiv de existenþa unui bãrbat în viaþa ei sau nu? Fericirea poate avea ºi altã sursã în afara dragostei? Aºtept opiniile voastre.



fericirea si-o face omul asa cum vrea, indiferent daca este barbat sau femeie. fa orice te face sa te simti bine si...vei fi fericita
costy28
Postat pe 23 August 2008 12:56
Parerea mea este ca o femeie poate fi fericita si fara un barbat...
poate avea o femilie care o sprijina si o apreciaza...se poate face fericita mergand la cumparaturi...si facand o multime de alte lucruri.Fericirea femeii nu este legata exclusiv de existenta unui barbat,dar parca viata fara ei nu e aceeasi ca viata in preajma lor.
lookinforu
Postat pe 23 August 2008 15:17
Cum de altfel nici lor nu le prea convine viata alaturi de noi si totusi,viata lor se invarte zi de zi in jurul nostru.
lookinforu
Postat pe 23 August 2008 15:18
De la: Lookinforu, la data 2008-08-23 15:17:10Parerea mea este ca o femeie poate fi fericita si fara un barbat...
poate avea o familie care o sprijina si o apreciaza...se poate face fericita mergand la cumparaturi...si facand o multime de alte lucruri.Fericirea femeii nu este legata exclusiv de existenta unui barbat,dar parca viata fara ei nu e aceeasi ca viata in preajma lor.
lookinforu
Postat pe 23 August 2008 15:20
cand te duci la cumparaturi , poate gasesti si un barbat gonflabil . d-ala cu buton . apesi pe el si-ti spune cat de frumoasa esti!

Postat pe 23 August 2008 18:38
geo,geo peste tot te ti doar de glume...
just28
Postat pe 23 August 2008 18:42
lasa halm ca bine face.. mie tare bine imi prinde cate o portie de ras

Postat pe 23 August 2008 18:44
De la: halm, la data 2008-08-23 18:42:53geo,geo peste tot te ti doar de glume...



io m-as tine si de altceva , da'.........!!

Postat pe 23 August 2008 18:51
fericirea unei femei ...mda...ex azi sunt fericita ca m-a satisfacut, maie ca mi-am luat un tel tare, poimaine ca fac rost de bani......problema e ca poti fii fericita cu el sau ea sau si fara el sau ea conteaza sa fii o pers optimista sa iti placa viata asa gasesti in orice fericirea fie si sa te uiti la un film fain sau la un peisaj superb sua sa te plimbi .....astept opiniii!!!!!!!!!

Postat pe 24 August 2008 13:16
Fericirea nu tine strict de prezenta unui barbat in viata unei femei depinde de dorinta fiecarui....fericirea mea precum caz particular nu consta in prezenta unui barbat in viata mea,ci in prezenta barbatului pe care il iubesc...si asta pentru ca el ma completeaza si ma face sa ma simt implinita ca femeie nu pentru ca as fi genul de femeie pentru care existenta unui barbat in viata ei care s-o intretina si ea sa fie doar sotia si mama perfecta pentru el si copiii lui este absolut necesar...nu ca femeie sunt independenta,dar el ma completeaza si imi aduce zambetul pe buze

Postat pe 25 August 2008 13:34
offffffff suntem femei i primul rand si noi stim sa fim fericite in orice moment, depasim tristetea si uitam lucrurile urate, stim sa ne debarasam de tot ce e urat sau ne supara

Postat pe 25 August 2008 13:40
Eu cred ca oricine este fericit daca iubeste si este iubit. Asta nu tine neaparat de prezenta unui barbat in viata femeii... poate ea este lesbiana. Insa nu e vorba numai de asta. Exista atatea tipuri de iubire. Conteaza enorm iubirea oferita de familie, prieteni, dar mai ales de persoana iubita. Lucrurile marunte precum shoppingul, cosmetica, micile atentii nu aduc decat placere, multumire... numai prezenta drogostei in viata unei femei o poate face fericita cu adevarat.

Postat pe 25 August 2008 14:34
"fericirea nu o vei gasii niciodata dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata ta"..asa spunea o vb.nush cate sunteti de acord cu ea,insa eu cred k atata timp cat suntem inconjurate de lucrurile si pers pe care le iubim putem spune ca suntem fericite.spre exemplu iubesc sa ma bucur de o plimbare prin parc,sa respir aerul curat dupa o ploaie de vara,iubesc sa ajut pe cineva,iubesc sa imi petrec timpul alaturi de familie,de iubit,de prieteni,am in schimb momente cand iubesc si singuratatea,clipe cand sunt eu sg cu gandurile mele..facand ceea ce imi face placere sunt fericita,dar ceea ce ne face fericite de fiecare data e prezenta pers iubite lg noi.te completeaza,te desavarseste iar fara toate acestea si mai ales fara el, nu poti spune cu mana pe inima:sunt complet fericita,parerea mea!
jussst_me
Postat pe 4 Septembrie 2008 15:25
Fericirea unei femei cred ca este suma : viata sentimentala satisfacatoare + cariera + familie sanatoasa si armonioasa bani.
Pt ca daca viata sentimentala decurge bine automat esti mai optimsita, vesela si ai sentimentul ca totul decurge mai usor.
Cariera te impliniseste si mai mult ca femeie si iti da sentimentul ca esti capabila, ca ai un scop in viata.
Familia iti ofera confort, sprijin si protectie.
Iar banii iti ofera autonomie, siguranta, independeta (cu ajutorul lor putandu-si sa satisfaca toate celelalte mici fericiri: shoppingul, saloanele de infrumusetare etc)
Cred asta ar fi fericirea complexa. Da, daca lipseste una sau alta nu inseamna neaparta ca nu mai esti fericita dar totusi .... :D

La barbati e ceva mai simplu



Postat pe 4 Septembrie 2008 23:00
Imi dau si eu cu parerea ( ca observator :-))
Fericirea unei femei este diferita de la caz la caz;
Nu cred ca e relationata de un barbat decat in putine cazuri ( oricat ar vrea orgoliul din noi s-o contrazica)
Cred ca mai degraba e legata de asigurarea unui confort + bunastare + siguranta;
Uitati-va la oricare femeie care si-a asigurat cele de mai sus- si spuneti-mi ca se seimte "fericita" ca iese cu un barbat ( mai ales daca respectivul are jumatate de creier- iar restul bani...sau e urat, sau....)
O femeie e fericita atunci cand e puternica- si e puternica atunci cand nu-i face altcineva viitorul'
NA ( ca am recunscut-o si p-asta! ;-))
G_I_JOE
Postat pe 10 Octombrie 2008 10:11
“Happiness is a butterfly, which when pursued, is always just beyond your grasp, but which, if you will sit down quietly, may alight upon you”
crissssw33t
Postat pe 10 Octombrie 2008 14:26
Fericirea unei femei nu tine neaparat de un barbat dar e deplina atunci cind isi gaseste perechea
marinela_diana
Postat pe 10 Octombrie 2008 21:32
De la: geo32, la data 2008-07-11 10:17:32da, barbatul e singura si unica forma de fericire a femeii!




....
unele pers nu-si dau seama cand glumesti
morticia_adams
Postat pe 10 Octombrie 2008 21:33
De la: G_I_JOE, la data 2008-10-10 10:11:57
Uitati-va la oricare femeie care si-a asigurat cele de mai sus- si spuneti-mi ca se seimte "fericita" ca iese cu un barbat ( mai ales daca respectivul are jumatate de creier- iar restul bani...sau e urat, sau....)
O femeie e fericita atunci cand e puternica- si e puternica atunci cand nu-i face altcineva viitorul'
NA ( ca am recunscut-o si p-asta! ;-))



daca esti puternica, esti fericita. dar nu esti fericita daca esti puternica.
mi-am adus aminte de ce a postat "adicon" in leg cu "fericirea barbatilor" si are mare dreptate. difera:de la o varsta la alta.
asa se intampla si cu femeile
eu acum, la 21 de ani sunt fericita :
1-cand sunt in brate la cineva drag, din familie ma refer...asta ma face foarte fericita...mai ales pt ca nu stiu pt cat timp o sa mai am parte de asta si cat am, vreau sa profit din plin!
2-pt ca am trecut peste unele chestii, care zic eu, m-au facut mai puternica
3-cand stau singurica fie pe balcon, fie pe o banca si ma uit la cer, uneori mai vad si cateva raze de soare...iubesc sa privesc cerul.
4-cand sunt cu prietenii mei
5-ma mai bucur de ultimu an de facultate ...
6-cand imi fac prieteni noi
7-cand sunt linistita si impacata cu mine
....
mai vreti?!:))


morticia_adams
Postat pe 10 Octombrie 2008 22:13
fericirea unor femei? BDSM/ cu specificatia, in cazul D/S, ca atunci cind Dommes accepta involuntar rolul de Subs/ vor avea fericirea suprema in a distruge orice Subs intilnite, vazind in ele un potential(din pacate, fals) de Dommes...

Postat pe 10 Octombrie 2008 23:41
De la: eva5, la data 2008-10-10 23:41:28fericirea unor femei? BDSM/ cu specificatia, in cazul D/S, ca atunci cind Dommes accepta involuntar rolul de Subs/ vor avea fericirea suprema in a distruge orice Subs intilnite, vazind in ele un potential(din pacate, fals) de Dommes...


Trebuie sa vorbim despre asta!
Kathara
Postat pe 10 Octombrie 2008 23:59
da, cred ca am fost eliptica/ma refeream la acele Dommes care accepta, contra vointei lor, intr-o relatie de durata, rolul de Subs/ dar evident, continua sa caute, extraconjugal, Subs/ sint insa atit de sceptice, incit orice reactie a noilor partenere este interpretata. eronat/ senzatia ca de fapt nu au intilnit decit din nou...Dommes este atit de exacerbata/ si letala - a distruge, in acele momente - este fericirea lor suprema...

Postat pe 11 Octombrie 2008 00:32
aa??????????
...ma doare capu si mai tare..
morticia_adams
Postat pe 11 Octombrie 2008 20:46
Bravo Lucia, super raspunsul tau.As pune mai sacrastic o intrebare retorica bine cunoscuta noua ,urmaselor Evei:Barbatii is un rau necesar??
magda_65
Postat pe 8 Noiembrie 2008 20:32
De la: magda_65, la data 2008-11-08 20:32:29Bravo Lucia, super raspunsul tau.As pune mai sacrastic o intrebare retorica bine cunoscuta noua ,urmaselor Evei:Barbatii is un rau necesar??
magda_65
Postat pe 8 Noiembrie 2008 20:33
Consider k el e fericirea mea. Am fost mult timp singura, nu pentru k nu aveam pretendenti,ci pt nu l gasisem pe acel EL, si credeam k sunt fericita, toate mergeau bine, aveam o super gashk, cu familia toate bune, totu mergea bine, eram fericita, ziceam k dak e sa mor a 2-a zi muream fericita....ei bine, l-am cunoscut pe EL, nu se compara una cu alta. Simt k am ajuns intr-un punct la care nici nu visam, consider k el e fericirea mea suprema, sa iubesti cu adevarat,si sa fii iubit, sa simti fericirea celuilalt k existi si k esti acolo, nu se compara cu nimik. Daca ai avea tot ce se poate din lume si n ai avea pe cineva cu kre sa impartasesti e k povestea cu tipu kre a castigat la loto,si dupa a aflat k are cancer. Nu conteaza restul. Nimic nu se compara cu acea fericire...... nici nu poate fi descris in cuvinte, deja nu mai am cuvinte sa i spun ce simt, te iubesc nu mai e d ajuns.... sincer doresc tuturor sa ajunga sa simta ce simt eu, o sa intelegeti abia atunci despre ce vorbesc.bafta multa
ania2k3
Postat pe 16 Noiembrie 2008 10:33
Asa e...
poti avea palate, poti avea lumea la piciorele tale, daca nu poti sa-l tii in brate, sa-l saruti pe cel iubit, sa-i spui cat de mult il doresti, fara sa ai o retinere; nimic din ce se numeste fericire nu vei putea simti.
Si eu cred ca soarta omului e sa simta aceasta fericire, dar pentru ca omul doreste mai mult viata imbelsugata, succesul si aprecierea lumii ca uite cine-s eu... , il face pe om sa-si piarda sufletul...si cand vrea sa-l umple la loc si se uita in urma..., nu mai stie ce-i lipseste macar...
li_mu
Postat pe 17 Noiembrie 2008 11:12
De la: , la data 2008-07-04 14:18:48Credeþi cã fericirea unei femei este legatã exclusiv de existenþa unui bãrbat în viaþa ei sau nu? Fericirea poate avea ºi altã sursã în afara dragostei? Aºtept opiniile voastre.

trebuie sa recunoastem ca suntem mai fericiti atunci cand nu suntem singuri, cand avem pe cineva pe care il iubim si care ne iubeste.e valabil si pentru barbati aici!
mkdisk
Postat pe 22 Decembrie 2008 15:55
copiii sunt iarasi o sursa de fericire....mai ales cand sunt mai mici, pt ca sunt sinceri.sunt tare draguti!!!!!!
mkdisk
Postat pe 22 Decembrie 2008 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeie, e atat de greu sa-ti tii barbatul langa tine ? Sunt ei pretentiosi sau suntem noi vacutze mov cu pete albe? 520 De la: rockk 16 Ianuarie 2011 17:59
Ce cadou sa-i cumpar? 4 De la: vocea_inimii 10 Aprilie 2010 19:18
ajuuuuuuutooooor!!!!!!!!!!!1 63 De la: annna_larysssa 18 Decembrie 2009 19:16
NU ma vrea in preajma lui prea des..de ce? 66 De la: ctwmn 10 August 2009 11:17
..... 26 De la: Carolina_Basistii_1 22 Aprilie 2013 17:19