Setari Cookie-uri

fericirea unei femei

A fi fericit inseamna si a fi iubit/a de catre iubit,sot,amant,copii, vecini etc. pt. altii/altele inseamna aparitia primului ghiocel etc. Fiecare dintre noi avem propria noastra reteta a fericirii.

Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:01
fericirea ti-o creezi singur, nu ti-o aduce prezenta cuiva din exterior. prezenta unei persoane placute in viata ta, poate imbunatati anumite aspecte, dar in definitiv totul depinde de tine.
pretty_me
Postat pe 25 Ianuarie 2009 21:54
De la: geo32, la data 2008-07-11 10:17:32da, barbatul e singura si unica forma de fericire a femeii!

ce parere buna aveti despre voi...dar sa-ti spun un mic secret pt o bucata de "carnat" nu bagi tot porcu in casa...dak esti baiat destept intelegi ce am vrut sa zic...o zi buna...
bruneagra25
Postat pe 26 Ianuarie 2009 10:07
cred ca fericirea se leaga in primul rand de dragoste,sub toate formele ei... fata de parinti, prieteni ,apropiati, etc.

si de a te simti multumit de tine si util.

ce observ eu cu tristete este ca in ziua de azi, alergam dupa inavutire ,vrem din ce in ce mai mult.. si uitam de valorile morale,de cultura..( ma refer in special la tineri). interesele de natura materiala sunt PRIMELE, sentimentele,bogatia spirituala,codul moral eheeee ocupa un loc din ce in ce mai departat..cel putin intr-un oras precum Bucurestiul.. oare dc ???

sper ca in alte tari mai civilizate,societatea are alte mentalitati si conceptii cu privire la importanta spiritului..
Sweetie88
Postat pe 29 Ianuarie 2009 01:12
si da, si prezenta barbatului iubit e importanta.. eu nu cred k putem fi PE DEPLIN fericite fara barbatul potrivit alaturi de noi.. Dumnezeu a creat Barbatul si Femeia ,sa se completeze reciproc si sa traiasca impreuna, oricat de moderna si feminista ar fi societatea zilelor noastre....
din pdvul unei fete care nu a avut niciodata un iubit :P
Sweetie88
Postat pe 29 Ianuarie 2009 01:22
fie ca suntem femei sau barbati,fericirea exista doar in doi.daca intr-o relatie unul e fericit si celalalt nu,atunci sigur si fericirea celuilalt este o iluzie.nu trebuie sa fim individualisti.trebuie sa oferim si sa primim deopotriva.stiu,e greu,dar si fericirea se gaseste greu.
dana_mv
Postat pe 29 Ianuarie 2009 20:28
eu zic ca o femeie poate fi fericita si fara un EL, dar nu pt multa vreme.
Lexy87
Postat pe 13 Februarie 2009 08:10
De la: , la data 2008-07-04 14:18:48Credeþi cã fericirea unei femei este legatã exclusiv de existenþa unui bãrbat în viaþa ei sau nu? Fericirea poate avea ºi altã sursã în afara dragostei? Aºtept opiniile voastre.


DA ! DA! DA!
Adica DA este legata ,dar nu exclusiv! Poate avea si alte surse ,dar e pe termen scurt..


ella_c
Postat pe 13 Februarie 2009 08:17
de ce crezi ca barbatul e singura sursa de fericeire a unei femei?

eu nu zic ca poate 60% ai dreptate,dar putem fii fericite si fara un barbat.....
barbatii aduc si multa tristete in viata unei femei....
pentru ca ei iubesc femeia la inceput,dupa iubirea lor se duce putin cate putin....vor altceva
AM DREPTATE?
CE ZICI?

bellaana
Postat pe 10 Martie 2009 09:10
In viata unei femei barbatul nu este sursa primordiala pt fericire. Fericirea vine din interior....
Trebuie sa ai o atitudine pozitiva, altfel viata nu mai are nici un farmec.
Fericirea se masoara in clipele frumoase ce se intimpla in viata unui om. Micile bucurii ale vietii care o face cu adevarat fericita pe femeie. Si in fiecare perioada a vietii notiunea de fericire va fi conceputa, traita in mod diferit.....
Fericirea unei femei nu "este legata exclusiv de existenta unui barbat in viata ei ", ci de mai multi factori cumulati: barbatul iubit, o familie, un copil, o casa,realizare profesionala etc.
Floare_de_castan
Postat pe 25 Aprilie 2009 07:57
De la: ella_c, la data 2009-02-13 08:17:32
De la: , la data 2008-07-04 14:18:48Credeþi cã fericirea unei femei este legatã exclusiv de existenþa unui bãrbat în viaþa ei sau nu? Fericirea poate avea ºi altã sursã în afara dragostei? Aºtept opiniile voastre.


DA ! DA! DA!
Adica DA este legata ,dar nu exclusiv! Poate avea si alte surse ,dar e pe termen scurt..




Cu siguranta sunt multe alte lucruri in viata unei femei care o fac mai fericita decat o fac un barbat.Eu spre exemplu n-as putea sa traiesc fara prieteni dar fara un barbat cred ca DA.Si sunt multe in lume care ma fac fericita
bebe_Cristina
Postat pe 25 Aprilie 2009 08:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poveste de dragoste cu un condamnat 353 De la: serdan 4 Aprilie 2011 18:15
sunt in strainatate si nu am bani!!! 24 De la: ellyutzy 15 Ianuarie 2017 21:02
E din ce in ce mai dureros, pe zi ce trece 57 De la: kudika_1000366 13 Februarie 2016 15:28
O noua moda ! Fara durere 124 De la: adina_black 6 Octombrie 2009 18:36
o retea se prabuseste .. una se ridica 2 De la: andreea_n_x 9 Martie 2010 10:39