Setari Cookie-uri

dragoste fara sex.....

parerea mea ca atunci cind intre cei doi parteneri nu exista compatibilitate nu exista nici dorinta s-au daca a existat in cantitati limitate aceasta dispare........nu merita sa stai ancorat in o relatie de genul asta pentru ca se ajunge la infidelitate!

Postat pe 15 August 2008 15:23
am avut ceva relatii la viata mea (una dintre ele a durat 6 ani) dar cu o problema ca asta inca nu m-am confruntat....sincer, as fi putut muri fara sa stiu ca sunt si barbati care nu vor sex....nici nu-mi vine sa cred ca e posibil!

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:12
draga mea eu am o relatie cu cineva de 3 ani de zile si facem ft rar dragoste la inceput era cum era dar de 1 an de zile are IRC si acum e doar la 2 3 luni,dar atunci cand iubesti si cand persoana de langa tine e impecabila din toate pct de vedere merita cand dragostea e prezenta 24 din 24 merita orice sacrificiu
mira75
Postat pe 17 Octombrie 2008 20:31
Am citit si rascitit tot felul de raspunsuri
este o problema grava a nu face sex cu sotia si des intanlita .cine zice 'da discuta,vb'nu stie ce inseamna,eu am vb 2 ani ,am plans l-am jignit si degeaba.sunt 2 motive ori insala ori s-a pierdut interesul.e naspa pt ca, cateodata pur si simplu o cere corpul,eu as fi facut-o si cu o femeie dar binenteles ca nu faceam decat sa ma bag in pat plina de nervi si sa dorm.cineva zicea"lenjerii sexy,parfum, etc"am incercat si degeaba eram precum o mobila,nu clinteam nimic si pe nimeni.m-am obisnuit,il iubesc si pe el il vreau,-asta e -imi zic si gata.ajungi sa te obisnuiesti sau sa inseli.cale de intoarcere nu e.scuze daca am dezamagit.
elgi
Postat pe 31 Octombrie 2008 13:22
asta e si parerea mea a nu face sex cu iubita e o problema grava inseamna ca acel barbat ori isi insala partenera ori a ajuns in pragul IMPOTENTEI si numai are nici un interes fata de partenera eu zic ca nu merita sa stai intr-o astfel de relatie singura solutie este despartirea ca doar mai sunt si altii care prezinta interes fata de femei

Postat pe 14 Noiembrie 2008 16:37
De la: elgi, la data 2008-10-31 13:22:55Am citit si rascitit tot felul de raspunsuri
este o problema grava a nu face sex cu sotia si des intanlita .cine zice 'da discuta,vb'nu stie ce inseamna,eu am vb 2 ani ,am plans l-am jignit si degeaba.sunt 2 motive ori insala ori s-a pierdut interesul.e naspa pt ca, cateodata pur si simplu o cere corpul,eu as fi facut-o si cu o femeie dar binenteles ca nu faceam decat sa ma bag in pat plina de nervi si sa dorm.cineva zicea"lenjerii sexy,parfum, etc"am incercat si degeaba eram precum o mobila,nu clinteam nimic si pe nimeni.m-am obisnuit,il iubesc si pe el il vreau,-asta e -imi zic si gata.ajungi sa te obisnuiesti sau sa inseli.cale de intoarcere nu e.scuze daca am dezamagit.


elgi nu ai dezamagit deloc
corpul o cere si oricata intelegere ai avea, tot ajungi sa inseli
nici nu se pune problema....
roxi25
Postat pe 14 Noiembrie 2008 16:44
ce treaba are dragutzo sexul cu impotenta...............doamneeeeeeee

Postat pe 14 Noiembrie 2008 16:45
De la: heaven_gate, la data 2008-11-14 16:45:47ce treaba are dragutzo sexul cu impotenta...............doamneeeeeeee


pai nu are?
lauuua
Postat pe 14 Noiembrie 2008 17:13
nu am zis ca sexul are treaba cu impotenta ci ca un barbat care refuza o partida de sex parerea mea e ori ca se satisface cu alta ori l-a apucat criza IMPOTENTEI altceva ce sa cred

Postat pe 15 Noiembrie 2008 22:24
Vroiam sa va zic sa nu crede-ti ca sunt vreo nasoala,nu chiar as putea sa insel imediat nu mi-ar trebui mult sa imi gasesc vre unu.NU asta e important,chestia e ca sunt cu el de 10 ani si am sa ma marit cu el si il iubesc.
Oricum cine trece prin asa ceva"dragoste fara sex...."stie ca e foarte greu ,dificil dar trebuie luata atitudine indiferent de ce hotarasti,sa il parasesti,sa ii dai in cap ,sa il inseli,sa il jignesti,orice dar trebuie sa faci ceva.
NU STATI ASA.
VA PUP
BAFTA
elgi
Postat pe 16 Noiembrie 2008 10:29
Inca ceva,eu nu stiu problema nici acum,de ce o facem la 3 luni?!
elgi
Postat pe 16 Noiembrie 2008 10:31
buna
Malura
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:52
hey ya
natasha69
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:53
Malura
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:55
buna
carmencita_leonte
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:56
Daca nu e o pb de sanatate, e foarte grav .Aceasta situatie poate sa apara, dar boala e cea care o determina sau dezinteres....pur si simplu nu-l prea interesezi.Gandeste-te la o alternativa in functie de situatie
cornelia_leia
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:58
De la: cleopatra86, la data 2008-07-18 23:01:33donas....trebuie sa mentionez ca barbatii sunt niste copii mari,de cele mai multe ori,sunt sensibili in adancul sufletului....si discutia sub forma de gluma pe marginea unui astfel de subiect...i-ar putea rani si inchide in sine si mai mult ....hmmmm... nu este o idee prea buna sa te amuzi si sa faci glume pe seama vietii sexuale,cand exista probleme....tocmai din orgoliul pe care il au barbatii,se vor simti inferiori,neimportanti sau nebarbati.......femeia in asemenea cazuri trebuie sa fie ffffoarte atenta ca sa nu-l raneasca....si sa ii intinda maina de ajutor si sprijin....


eu asa am procedat si inca mai folosesc aceasta tactica. Sotului meu ii este foarte greu sa se exprime cand este vb despre acest subiect dar cu o mica gluma il fac sa inteleaga k am nevoie de el. Nu i-l deranjeaza micile glume tp k este si el constient k de multe ori este din cauza serviciului.
timoana
Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:33
Ciao!!! Nici nu stiu ce sa-ti spun,sunt multe ipoteze.dar si eu trec prin asa ceva,toti barbatii ma doresc in afara de sotul meu,care spune ca pt el sexul nu e important,au trecut 3 luni si nu am facut sex,am avut numeroase certuri pe tema asta,am lasat-o balta,sunt unii barbati care se plictisesc de aceeasi femeie,sotul meu nu are amanta l-am verificat de n ori,dar nu are o asa nevoie de sex cum au altii,oricum daca imi spunea ca in viata mea va fi un barbat care sa nu ma doreasca nu credeam asa ceva in veci pt ca toti ceilalti erau innebuniti sa faca dragoste cu mine.Dar,asta e...
ldy
Postat pe 15 Decembrie 2008 10:07
ldy- nu vreau sa se supere nimeni da asa ma bucur ca nu sunt singura
am crezut ca numai mie mi se intampla
fac haz de necaz
elgi
Postat pe 16 Decembrie 2008 20:58
Cand cumperi o rochie o probezi.Cand "cumperi" un sot trebuie sa faci la fel.Cand rochia nu-ti vine,o dai inapoi.
What is the problem ?

Postat pe 28 Decembrie 2008 13:48
De la: atenatopali, la data 2008-12-28 13:48:04Cand cumperi o rochie o probezi.Cand "cumperi" un sot trebuie sa faci la fel.Cand rochia nu-ti vine,o dai inapoi.
What is the problem ?
,,,,si cu sotul ,,,il lasi abandonat c e mai bine ,,,,
sarutama
Postat pe 28 Decembrie 2008 13:51
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 28 Decembrie 2008 22:18

te inteleg si intr-adevar e km ciudat
dar gandeste la un lucru:
unii barbati au nevoie cateodata sa se inkrce cu energie sexuala, si chiar dac pare incredibil dar noi , femeile , suntem mai sexuale odata c inaintam in varsta , mai ales daca avem si oplacre in asta, in sex , ma refer!
deci, ceea c uitam noi uneori e acele prime momente in kere ne-am cunoscut, eh, cand intervine aceasta situatie, de raceala sexula,
trebuie sa facem cv inedit..de ex:
daca poti inventeaza o intalnire , k p
e vremuri , trebuie sa aveti un loc pr
eferat, dar din trecut..intelegi?cv c sa readuca amintiri frumoase, pasionale.Nu uita ca barbatii poti fi strasati de la cv, si nu mai pot avea ere
erectie..in schimb noi , femeile suntem kpabile pa
kpabile paroape oricand.IDEEA E SA
FACI CV PTR VOI, SA READUCI LU
MINA IN KSA sub o alta forma, da-i o intalnire, da?
nu fiimereu aksa, sa nu ai mereu acelasi program, fii mai lejera in gandire si nu lua nik la modul personal, lui nu i se scoala nu tie, deci nu la tine e pb, da?
dar ai rabdare, da?
pupici



dezsi_dianna
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:50
Prin aºa ceva trec ºi eu. Dacã aflã cineva cum pot rezolva problema ar fi foarte bine. De ce nu mai vrea sã facem dragoste, atâta timp cât spune cã mã iubeºte ºi totul e ok între noi. Ne înþelegem perfect din orice punct de vedere dar totuºi nu vine în dormitor decât dupã ce mã ia pe mine somnul. Am încercat sã discut cu el, dar în zadar. Avem o lunã de când nu am mai fãcut dragoste ºi nici nu pare cã are de gând. destul de ciudat. Nu vi se pare?
burry
Postat pe 18 Ianuarie 2009 08:19
Spui cã nu meritã sã stai ancorat într-o astfel de relaþie. Dar ce faci când ai o cãsnicie de 12 ani, un bãiat de 11 ani ºi o fatã de 9 ani?
burry
Postat pe 18 Ianuarie 2009 08:24



Nu te intreba de ce are nevoie lumea. Intreaba-te ce te face viu, si fa acel lucru. Pentru lucrul de care are nevoie lumea sunt oamenii vii.
Bucurãte din plin de orice moment, fii un pic egoist ºi trãieºte ca ºi cum ai muri mâine - ia maximum de la viaþã. “Sunt douã feluri de a-þi trãi viaþa… unul - de a crede cã nu existã miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol”*.
Nu te uita la ce spune lumea.....mama, tata ,priestni.... ASCULTA-TI INIMA......o sansa in viata nu o ai mereu....





Sa fi iubita Marcela
marcela392000
Postat pe 18 Ianuarie 2009 08:46
sinteti tineri....fa-l sa bea sampanie de pe sanii tai ;ori esti tu cam rece si nu ai chef sau nu te prea pricepi sa-l determini sa te MANANCE sau nu te mai iubeste sau are probleme de .... sanatate
nocturnalia
Postat pe 19 Ianuarie 2009 14:25
Destul de urata aceasta situatie, eu as dori sa te intreb te-ai casatorit oare cu omul potrivit? poate trebuia sa cugeti mai mult la acest lucru inainte de a te casatorii, nu toti barbatii care au un mod dragut de a arata ca iubesc o femeie chir o iubesc
bogdana32
Postat pe 20 Ianuarie 2009 07:25
De la: burry, la data 2009-01-18 08:24:41Spui cã nu meritã sã stai ancorat într-o astfel de relaþie. Dar ce faci când ai o cãsnicie de 12 ani, un bãiat de 11 ani ºi o fatã de 9 ani?


In cazul asta, Burry, vezi partea buna: cel putin nu-ti mai deranjeaza coafura si-ti boteste hainele
Dor_a
Postat pe 20 Ianuarie 2009 08:09
Ce este oare iubirea adevarata? Poti spune ca iubesti cu adevarat chiar daca tu si iubitul tau nu intretineti nici un fel de relatie sexuala? Cu siguranta acest gen de intrebari se nasc frecvent in mintea oricarei femei.

Cert este ca iubirea se poate exprima in nenumarate moduri si, fara indoiala, sexul, actul sexual este unul dintre ele. Nu este suficient insa sa faci sex si sa spui ca iubesti. Acel sex prin care iti arati sentimentele de iubire fata de partenerul tau este plin de pasiune. Te daruiesti trup si suflet lui, si el tie.

Actul sexual, in sine, are doar jumatate de valoare. Momentele de preludiu pline de pasiune dinainte si imbratisarile si mangaierile de dupa completeaza intregul. ...Exista si el, asta nu poate fi negat, chiar daca parerile si optiunile vizavi de acesta abordare sunt impartite. Sexul ocazional este privit mai mult ca o necesitate fizica. Aventurile de-o noapte, sau de-o luna, se bazeaza pe o relatie dezinteresata, detasata, fara emotie si fara implicatii sentimentale.


Placere exista, pasiune poate fi...dar iubire nu (sau cel putin nu exista intr-o prima faza).


Tu ce crezi? Poate exista dragoste adevarata fara sex, sau sexul este elementul "cheie" al unei relatii?
marcela392000
Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
credeti ca mamele de baieti pot avea influenta asupra acestora si a vietii de cuplu? 18 De la: rashela 24 Iulie 2009 02:50
LA CE SCOALA SA INSCRI UN COPIL ? 12 De la: karos 16 Martie 2009 11:44
Probleme cu familia 24 De la: cine_cineva 25 Ianuarie 2010 16:16
Cu 9 luni inainte de nunta, am aflat ca logodnicul meu are un copil 10 De la: kudika_1018613 27 Septembrie 2016 07:19
Iubire VS ce te face sa te simti implinita 12 De la: copacelul 2 Mai 2009 22:14