Setari Cookie-uri

dragoste fara sex.....

Pa fetele... noapte buna, somn usor, 10 pureci pe-un picior
Horatiu
Postat pe 10 Mai 2009 04:08
fara purici ca nu pot sa dorm
ralu_zar
Postat pe 10 Mai 2009 04:10
De la: ralu_zar, la data 2009-05-10 04:07:07gata dracusor hai la nani ca maine avem treaba....pe kudika


Noapte buna scumpa mea...
Somnik pufossss


Gata Stingerea
Diavolyta_
Postat pe 10 Mai 2009 04:11
macar 1.... si-ala sa fie pui de purece :))
Horatiu
Postat pe 10 Mai 2009 04:11
gata noapte buna am fugit si yo la somnic
ralu_zar
Postat pe 10 Mai 2009 04:13
Orice barbat "Charles" poate sa aiba inainte si dupa casatorie o femeie "Camila",chiar daca se casatoreste cu "Diana". Se in timpla si la case "mai mari".Daca ai banuit ceva si nu ai luat in seama,verdictul e importiva ta.Daca nu ai stiut nimic,si naivitatea femeiasca face parte din om.
Viorica336
Postat pe 10 Mai 2009 07:26
eu nu cred ca e normal , si dupa 15 ani de casatorie nu mi se intampla asa rar. Nu exista dragoste fara sex ... cel putin asta e parerea mea.
angii
Postat pe 10 Mai 2009 08:10
De la: , la data 2008-07-09 13:26:39Sunt casatorita de cateva luni si am o nedumerire (ca sa nu zic neliniste). Sotul meu nu vrea sa facem dragoste, decât foarte, foarte rar. Nu stiu de ce, nu pot afla de ce. Am incercat sa discut cu el de cateva ori, dar imi raspunde evaziv, ocoleste raspunsul, imi spune ca nu sexul e totul intr o relatie, etc. Ne am certat de multe ori pe subiectul asta, eu sufar foarte mult pentru ca nu stiu motivele reale (presupun ca exista niste cauze). Ma intreb daca e normala asa o relatie (uneori au trecut si 2-3 saptamani fara sa facem dragoste), daca gresesc eu, nu stiu. Daca ati trecut sau treceti prin astfel de situatii, ajutati ma cu un sfat...



Noi femeiele dupa ce avem "prada" langa noi uitam sa fim cum era inainte, atente la cum ne imbracam, cum vorbim, la gesturi, nu inteleg de ce se intampla asta, incerca sa fii frumoasa, sex, atragatoare, sa mirosi bine in orice moment al zile chiar daca vii de la munca obosita,barbati adora sa stie ca atunci cand ajung acasa gasesc femeia de care sau indragostit.
Conteaza sa ai grija de tine, sa ai mereu o lenjerie sexy pe tine, sa fii epilata mereu, pielea sa fie fina si unsa cu ulei.Sa nu uitam fetelor, tinuta noastra in casa un lucru imp. spun eu- un decolteu, un colant, face multe(poate nu iti dai seama), dar sa nu uiti ca un barbat se va uita mereu le ce faci tu prin casa cu toate ca tu spui ca se joaca la pc.
Incearca 1 saptamana sfatul meu, fii sexy 24 din 24, cu zambetul pe buze, nu il mai cicali cu subiectul sex, aveti atatea subiecte(intretinere, criza, etc )
Incearca sa te simti tu bine in pielea ta, fii din nou femeie de care sa indragostit, pt ca ai uitat din moment ce nu te mai doreste.Nu il lasa sa isi gaseasca placerea in patul altei femei.
Tot ce am scris, este experienta mea de ceva ani, e ceva normal sa ai grija de tine, daca iti doresti sa fii fericita, daca tu te simti bine in pielea ta atunci si el v-a fii, totul dipinde de noi femeile.


unik12
Postat pe 10 Mai 2009 08:21
Si eu am aceeasi problema , noi doar stam impreuna nu suntem casatoriti , in primul an in care neam cunoscut faceam dragoste si de 4 -5 ori pe zi si noapte nu conta ora sau locul , important era sa ne iubim , apoi dupa un an ne-am mutat impreuna avem aproape 4 ani de cand locuim in aceeasi ksa , deci aproape 4 ani de suferinta ptr mine , incercam mereu sa vorbim dar nu-mi dadea nici un raspuns , imi zicea mereu ca avem timp sa facem si dragoste, lasa maine k acum n-am chef ,si am ajuns la concluzia ca nu ma merita pentru ca am multi prieteni care ar vrea sa fie cu mine deci sunt dorita de alti barbati dar nu sunt dorita de barbatul meu . Nu conteaza locul de munk sau varsta pentru k al meu avea un servici foarte solicitant knd neam cunoscut si era mereu foarte obosit dar ma dorea , iar acum are un program lejer si nu este obosit si nu ma mai doreste ; In concluzie eu zic sa divortezi de el pentru k nu te merita , nu are rost sa stai sa suferi langa o persoana care nu stie sa te aprecieze si sa te iubeasca . Sunt convinsa ca sunt multi barbati care ar vrea sa fie cu tine si pana la urma nu se termina lumea la sotul tau adik ma intelegi nu a murit mama baietilor .Multa bafta si curaj , gandeste-te ca eu de 4 ani nu reusesc sa-l fac sa fie ca la inceput , din momentul in care ne-am mutat impreuna sa terminat cu fericirea noastra
coca4you86
Postat pe 10 Mai 2009 08:22


arabu001
Postat pe 10 Mai 2009 08:35
IN PRIMUL RAND CE VARSTA ARE SOTUL..... FA-L TU SA FIE MAI ACTIV ..ATRAGEL, FI DRAGUTA CU EL...
belabeladona
Postat pe 10 Mai 2009 09:00
De la: arabu001, la data 2009-05-10 08:35:36

yumy
Postat pe 10 Mai 2009 09:03
Salut! Sunt casatorita de 3 ani si jumatate si ne cunoastem de 8 ani. Inainte de casatorie faceam sex/dragoste aproape in fiecare zi, acuma o facem la fel de des, poate chiar de 2 ori pe zi, depinde de cheful fiecaruia.
Este o prostie cine sustine sus si tare ca sexul nu este important intr-o relatie. GRESIT!!!
Eu sunt cea care de cele mai multe ori incep demersurile. Sunt momente cand nici sotul meu nu are chef, dar am eu grija sa-i vina cheful, printr-un sex oral, o mangaiere ... Dar pana la urma tot facem ceva. Aminteste-i sotului tau expresia "Fu.. nu fu.. vremea pu.. trece!"
Si tu ce faci atunci? Nu mi se pare normal sa faci sex doar o data la 2 saptamani. Intrebarea este "- De ce m-am casatorit? Nu sa ma f.. de cate ori vreau si cand vreau?"
cosmin_ica2006
Postat pe 10 Mai 2009 09:20
Imi pare rau de tine dar si eu am patit la fel, dar daca ai putea ar fi mai bine sa renunti la el acum ca tot asa va face ca si al meu acum tot asa face si imi pare tare rau ca nu am renuntat la el cand a inceput sa fie mai distant, mai nepasator ori are pe alta ori e pur si simplu plictisit. Nu merita sa iubesti un astfel de barbat mai ales daca esti tanara, eu nu mai sunt tanara dar mie imi place f. mult sexul dar cu un asa barbat o sa ajungem la nebuni.
florica1953
Postat pe 10 Mai 2009 09:27
Buna! mi se pare interesant subiectul si sunt de acord in mare parte cu Unik12.
Si eu am avut aceasta problema...la inceput eram in al 9-lea cer pe parcurs s-a mai racit treaba! Stam impreuna dar nu suntem casatoriti! am avut o discutie cu el ( bine de fapt mai multe dar una a dat rezultate :P ) Concluzia e ca nu trebuie sa asteptam numai de la ei sa vina cu initiativa! eu eram destul de timida la inceput si asteptam,,,dar incetul cu incetul am inceput sa preiau initiativa si s-au schimbat lucrurile in bine evident! Surprindeti-l! cand nu se asteapta asteptati-l acasa de la munca de ez si nu il lasati prea mult sa comenteze... si nu cred ca o sa fiti refuzate! conteaza si o lenjerie sau o imbracaminte sexy...sau de ce nu deloc!
Bafta!
iLLuzive
Postat pe 10 Mai 2009 09:48
Fetelor un amant este cel mai stimulativ lucru. Evident pentru scurt timp. Sotii sau prietenii pe care ii aveti vor remarca raceala voastra. Si inca un lucru - nu le mai cautati atita in coarne, mai tratati problema si chiar persoana lor cu spatele. Orgoliul lor se va simti lezat.
ilinca111
Postat pe 10 Mai 2009 09:49
Buna.
Daca exista dragoste,se rezolva pina la urma,daca nu,.............
La mine,dupa 18 ani am divortat tocmai din aceasta cauza,nu o iubeam si nu mai aveam atractie pentru ea,........
Asa ca ......dragostea este solutia,....dragostea adevarata...
TEODORRD
Postat pe 10 Mai 2009 09:59
Bv. Ilinca! Nu mai fiti asa de sigure ca nu va inseala. Daca e intr-adevar o pb. medicala,atunci O.K..dragostea bate sexul.Dar daca,din contra,barbatii vostri is sanatosi tun si mai is si in floarea varstei,atunci ori au o amanata f apropiata familiei voastre (de aia nici nu aflati de existenta ei,pb ca e si ea casatorita),ori frecventeaza prostituate.Oricum,sex fac ei.Care practica abstinenta,au vise erotice noaptea si corpul tot isi face datoria,pt ca trebuie sa se descarce cumva.Ca sa va simtiti chit fata de ei,flirtati si voi, macar, cu altii,pt ca barbatul va simti,iar cand isi va da seama ca "ce e al lui" s-ar putea sa nu mai fie,ii va veni mintea la ca si va renunta la abureli de genul "stres".Isi va aminti ca "dragostea nu se discuta,se traieste".Iar lipsa sexului nu are nimic pur in ea,daca cititi Biblia veti vedea ca in 80% este scris numai despre sex,despre EXISTENTA si IMPORTANTA sexului in viata de familie.
kudika019386
Postat pe 10 Mai 2009 10:02
nu mai stiu cine a spus mai sus ca trebuie sa te faci ca ai migrene sau dureri de burta ca sa vada sotul ca nu te are cand vrea el.... pai dupa ce ca e rar sexul... mai baga-i si migrene... sa vezi ca atunci sigur o sa caute la alta ;) asta o zic ca sunt barbat si stiu...
niq
Postat pe 10 Mai 2009 10:21
De la: G_I_JOE, la data 2008-08-12 12:55:47DACA nu vrea- nu vrea; Nu ma intereseaza motivele; Daca e sa astepti ( for a good reason) atunci astept;

In prima faza nu te intereseaza motivele, dar daca e sa astepti, astepti. Dar pentru un motiv bun.
Scortisoara
Postat pe 10 Mai 2009 10:30
cred ca ar fi bine sa cautati sa folositi si ceva alimente excitante mai des... cred ca s-ar schimba un pic lucrurile, in cazul in care doar i-a scazut libidoul datorita anumitor cauze, externe relatiei sau interne. Eu am o relatie de 3 ani in care locuim impreuna si pentru noi sunt chinuitoare cele 4 zile de CM cand nu putem face nimic....
In plus i-am luat un supliment alimentar cu noni pentru ca a trecut printr-o perioada foarte stresanta pentr5u ca si-a pierdut serviciul si un parinte in aceeasi perioada, l-a ajutat mult si acel Noni l-a tinut cam foarte activ sexual:)... pana la urma am trecut cu bine prin toate si de maine merge la noul job ;). Cu dragoste, atentie si rabdare.. totul e posibil.
beatricea
Postat pe 10 Mai 2009 11:52
Inteleg perfect prin ce treceti amandoua...stiu la fel de bine cat este de chinuitor. Respingerea barbatului tau te macina, mai ales cand tu te vezi foarte bine in oglinda si n-ai nicio indoiala ca esti o femeie dezirabila! Am trecut si eu de 2 ori prin asta cu parteneri deoferiti. Prima oara mi s-a intamplat cu un fost langa care am stat 2 ani, iar acum ma confrunt cu aceeasi faza cu actualul meu prieten. La primul era vb de incapatanare si trairi psihice dubitabile, iar la actualul (caruia n-am ce sa-i reprosez d.p.d.v. uman, e un om minunat) este vb de probleme de erectie si ejaculare si-l inteleg. Este enorm de grav ca un barbat la 30 de ani sa fie pus in fata acestui gen de dificultate. Doar stim toate ce mult are de a face orgoliul unui barbat cu ''obiectul datator de placere bilateral consimtita... "
Este greu...si pentru noi, dar sunt convinsa ca si pentru ei. Insa noi abordam problema cu deschidere spre cautarea solutiilor (plus ca ne spunem ofurile una alteia si ne mai descarcam) pe cand ei se inchid in interior, nu spun ce-i apasa, sunt reci gheatza si distanti, cu prietenii lor barbati, doamne fereste...sa stie vreunul ca el are probleme de erectie...(orgoliul - din nou )...
E grav, insa se pot discuta lucrurile. El trebuie sa inteleaga ca tu esti partenera lui de viata si orice l-ar apasa si chinui (fizic sau psihic), tu esti prima si cea mai aproape persoana care-l va ajuta si intelege...
Luizz
Postat pe 10 Mai 2009 12:09
cred ca nu te mai gaseste atractiva...
roz5blue6lila7
Postat pe 10 Mai 2009 13:32
ideea este ...dragostea adevarata in vinge totul..daca omul se ganeste numai la satisfactii carnale....e de naspa...oamenii de la o anumita varsta numai trebuie sa fie catalogati ca oameni de pat, ci trebuie sa se axeze doar pe minte si suflet!!!!
kudika023851
Postat pe 10 Mai 2009 13:36
casatorita de cateva luni si fara dragoste???????????, e cam suspect nu crezi , nu e vb ca nu te iubeste e ceva legat de psihic sau sanatate , ce poti spune dupa 5 , 10 ani de la castorie
kudika012484
Postat pe 10 Mai 2009 14:21
De la: Hania, la data 2008-07-17 12:24:08Frumos spus, dar nu stiu cum sunteti voi, dar mie imi e greu sa citesc postarile cu majuscule. Litere mici ca nu tzipam. Stiu, sunt
:sml-love001 : Draga mea, ori e impotent,ori ii displace ceva la tine in intimitate si nu poate sa recunoasca .Provoaca-l, fi femeie, si daca nu merge , la sexolog cu el! succes.

Postat pe 10 Mai 2009 17:51
De la: arabu001, la data 2009-05-10 08:35:36


ralu_zar
Postat pe 10 Mai 2009 19:48
Sunt total de acord cu cleopatra86.Trebuie sa fie una din problemele mentionate de ea.o sa isi deschida sufletul odata si o sa ti spuna.discutati.pana atunci PROVOACA-L!
ema21
Postat pe 10 Mai 2009 21:14
hai sa-ti spun cazul meu...nu neaparat ca se aplica la tine ..dar eu eram in situatia sotului tau cu fostul prieten eu parca nu aveam timp sa mi-l doresc sau nu-l doream deloc,insa cu actualul parca nu pot sa-mi tin mainile de pe el,de ce? pt ca m-a invatat sa nu AM inhibitii fata de el,deci eu te-as sfatui sa schimbi abordarea NU-l trage cu FORTA SAU CICALELI sa faceti dragoste,STIMULEAZA-L!
ionelaela
Postat pe 10 Mai 2009 21:35
sper sa nu te supar spunandu-ti ca ai facut o greseala casatorindu-te inainte sa il cunosti,adica eu una nu m-as casatori fara sa fiu sigura ca stiu cu cine am de-a face.e bine sa cunosti persoana iubita 100 in 100 inainte sa vreti mai mult de la viata,casatoria e un pas destul de important,si un cuplu se formeaza atunci cand amandoi va iubiti,si iubirea apare si dispare atunci cand iti cunosti approapele,si poate disparea cand nu sti de fapt cum e.

discuta mai mult cu el,si fa-l sa inteleaga ca tu suferi din cauza asta,si ca meriti niste explicatii.
sau exista varianta ca el sa aibe o alta relatie bazata pe sex,cu altcineva.
Vickyutza
Postat pe 10 Mai 2009 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dupa casatorie 10 De la: kudika_5715 23 Aprilie 2012 20:50
Teatru pentru parinti! 1 De la: roxy1984 12 Aprilie 2010 13:41
Cata influenta au mamele baietilor asupra unei relatii? 357 De la: kudika386372 6 Noiembrie 2011 17:03
Sprancenele.. 16 De la: kudika074314 10 Noiembrie 2009 21:34
care credeti ca este varsta propice pentru a deveni mama???? 142 De la: diana3289 27 Ianuarie 2010 11:30