Setari Cookie-uri

amant sau prieten?

De la: teodora2007, la data 2009-04-03 23:16:24
De la: G_I_JOE, la data 2009-04-01 18:46:32
De la: teodora2007, la data 2009-04-01 12:32:03
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-31 13:42:27Apropos de titlul topicului: da` nu se poate si- si?


Pai..n-am dreptate?
Ce atata...ascuns dupa deget(e)

Din pacate nu oricine poate face asta...

De ce nu?
Care-s impedimentele?
De ordin religios?
Moral?
bariere subliminale?
Dezvolta...
G_I_JOE
Postat pe 7 Aprilie 2009 15:31
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-25 15:01:07
De la: mkdisk, la data 2009-03-20 12:44:04cat despre ala cu care l-ai inselat pe prietenul tau, ala numai prieten nu iti este....intre prieteni nu exista atractie fizica....el te-a folosit pt sex si atat. din proprie experienta pot sa iti zic, am si eu prieteni barbati, dar niciodata nu m-am simtit atrasa de ei.daca incepe relatia, nu mai exista prietenie.iubitii sunt mai egoisti, mai altfel decat prietenii.

"Intre prieteni nu exista atractie fizica?
Poate pe tine nu te atrage vreun prieten de-al tau- da` stii tu exact ce gandesc ei cand se uita la tine?
Poate- doar daca nu esti atractiva! ( sorry- nu vreau sa te desconsider- o spun doar la modul reflexiv)
Personal- nu am putut fi prieten ( in sensul pe care-l spui ) decat cu femei pe care nu le-as fi vazut in pat langa mine sub nici un chip;
In rest- prieteniile incepute intre un barbat si o femeie ( dupa mintea si capul meu :-)) se incep din motive...de atractie;
Ca o fi la inceput o comuniune de idei, ca o fi atractie fizica- tot acelasi final
@ "un om obisnuit": Stimate domn, nu prea esti nici "modern" nici emancipat; gandesti asa cum gandeau stramosii nostri dacii cand se intorceau de la lupta ( sau din "strainatate" ) si isi gaseau nevestele ( gepi...dele :-)) ) - "astaeptandu-i duios" cu "romanul" ascuns sub pat;
Ce nu-i clar in otata povestirea: dragostea vine si trece: Chestia cu "loialitatea" uneia care sta cu anii sa se "uite-n prag" ca poate -i vine alesu` a cam trecut;
Loialitatea si "cumintenia" au cu totul alt inteles decat acum 150 de ani ( si pedepsele s-au mai ameliorat), si, pana la urma, de la Ulise, nu mai tin minte vreo Penelopa!


Prietene ! Esti prost ca noaptea ! Nu ai inteles nimic din ce am scris eu !
Daca asa , cum ganesti si scrii pe acest forum, ai de gand sa-ti educi fetita pe care o tii de mana , atunci pacat, mare pacat de ea cu asa tata !
Sa ti fie de bine !
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 7 Aprilie 2009 21:06
De la: G_I_JOE, la data 2009-04-07 15:31:33
De la: teodora2007, la data 2009-04-03 23:16:24
De la: G_I_JOE, la data 2009-04-01 18:46:32
De la: teodora2007, la data 2009-04-01 12:32:03
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-31 13:42:27Apropos de titlul topicului: da` nu se poate si- si?


Pai..n-am dreptate?
Ce atata...ascuns dupa deget(e)

Din pacate nu oricine poate face asta...

De ce nu?
Care-s impedimentele?
De ordin religios?
Moral?
bariere subliminale?
Dezvolta...

Nu dezvolt... din pacate (sau nu) si eu fac parte din acea categorie de oameni care nu poate trece de acea bariera a constiintei... nu te poti imparti in doua... o inima, un trup, un suflet avem... deci ori... ori.. depinde de fiecare ce alegem... dar important e sa alegem, altfel ne mintim, ne inselam chiar pe noi... si asta nu aduce decat suferinta
teodora2007
Postat pe 7 Aprilie 2009 21:34
De la: UN_OM_OBISNUIT, la data 2009-04-07 21:06:53
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-25 15:01:07
De la: mkdisk, la data 2009-03-20 12:44:04cat despre ala cu care l-ai inselat pe prietenul tau, ala numai prieten nu iti este....intre prieteni nu exista atractie fizica....el te-a folosit pt sex si atat. din proprie experienta pot sa iti zic, am si eu prieteni barbati, dar niciodata nu m-am simtit atrasa de ei.daca incepe relatia, nu mai exista prietenie.iubitii sunt mai egoisti, mai altfel decat prietenii.

"Intre prieteni nu exista atractie fizica?
Poate pe tine nu te atrage vreun prieten de-al tau- da` stii tu exact ce gandesc ei cand se uita la tine?
Poate- doar daca nu esti atractiva! ( sorry- nu vreau sa te desconsider- o spun doar la modul reflexiv)
Personal- nu am putut fi prieten ( in sensul pe care-l spui ) decat cu femei pe care nu le-as fi vazut in pat langa mine sub nici un chip;
In rest- prieteniile incepute intre un barbat si o femeie ( dupa mintea si capul meu :-)) se incep din motive...de atractie;
Ca o fi la inceput o comuniune de idei, ca o fi atractie fizica- tot acelasi final
@ "un om obisnuit": Stimate domn, nu prea esti nici "modern" nici emancipat; gandesti asa cum gandeau stramosii nostri dacii cand se intorceau de la lupta ( sau din "strainatate" ) si isi gaseau nevestele ( gepi...dele :-)) ) - "astaeptandu-i duios" cu "romanul" ascuns sub pat;
Ce nu-i clar in otata povestirea: dragostea vine si trece: Chestia cu "loialitatea" uneia care sta cu anii sa se "uite-n prag" ca poate -i vine alesu` a cam trecut;
Loialitatea si "cumintenia" au cu totul alt inteles decat acum 150 de ani ( si pedepsele s-au mai ameliorat), si, pana la urma, de la Ulise, nu mai tin minte vreo Penelopa!


Prietene ! Esti prost ca noaptea ! Nu ai inteles nimic din ce am scris eu !
Daca asa , cum ganesti si scrii pe acest forum, ai de gand sa-ti educi fetita pe care o tii de mana , atunci pacat, mare pacat de ea cu asa tata !
Sa ti fie de bine !

Stimabile Om Obisnuit- d-aia esti obisnuit- ca nu esti extraordinar- precum sunt eu;
De aia- atunci cand eu fac o afirmatie ( de ex "esti prost ca noaptea")- pot sa o si sustin, nu doar s-o spun, de dragul "spusului"; De aceea nici nu o fac- pt ca nu te cunosc ( si nici nu am de gand s-o fac)
Mi-e greu sa-ti dau o replica pe masura- din doua considerente: una e ca nu-mi obosesc mintea cu nul "odihnit" care probabil ca a suferit recent o deceptie in dragoste ( sau nu-l "duce" RAM-ul"- iar a doua, ca - din respect pentru mine - nu ma amestec cu "oamenii obisnuiti" de teama sa nu-mi reduc capacitatea de a extrapola- si a gandi.Doar atat te rog- sa-ti pastrezi "judecatile de valoare" pentru tine;
Educatia copilului meu ma priveste- si crede-ma - obisnuitule- ca n-ai tu posibilitatile si miloacele de care dispun eu- nici macar pentru a-ti duce viata de "om obisnuit"- nici decum pentru a da educatie cuiva (presupunand ca ai cui)
G_I_JOE
Postat pe 8 Aprilie 2009 10:47
GIJ, ce surpriza frumoasa!
Ce mai faci? Nu-mi spune ca esti asa de plictisit ca ai inceput sa stai de vorba cu "the help" ... Stii si tu ca asta nu se face...
Mai bine povesteste-mi ce mai faci si hai s-o punem de-o polemica cu reguli ca intre noi
Dor_a
Postat pe 8 Aprilie 2009 10:52
Pentru "un om obisnuit" esti cam frustrat mai viziteaza-ti nevasta, prietena sau ce ai tu pe acolo din cand in cand, iesi la o bere cu prieteni (daca ai) si nu mai arunca cu noroi in stanga si in dreapta, pana acum nu ai demonstrat ca ai fi mai bun.
belvala
Postat pe 8 Aprilie 2009 11:05
@ Dora: cu mare placere- orice polemica e binevenita ( cu singura regula ca - atunci cand cineva vede ca e "depasit" sa taca naibii din...tastatura:-)))-Sorry- am scris-o deja - dar- de fapt multi/e nu vad cat sunt de penibili; Poate -d-aia exgzista si oameni cu mai multa... ( aici se completeaza- dupa caz- cu ceea ce-i trece fiecaruia/eia prim minte)
Deci- cu ce sa incepem? adica - pe cine desfiintam? Eu propun ( ca o necesara autoflagelare)- sa fiu eu primul subiect "la mijloc" si voi incerca sa ma apar cum pot;
Ce zici? Lanseaza un topic- si invita-ma ( alaturi de prietenele tale- ...hi, hi- hi, stii ce-mi trece prin minte? :-) - ca " uite asa ajung si eu "sandwich" intre femei )!
Si - chiar - cine-i "the help"- probabil ca-mi lipsesc mie informatii...ca altfel...( oricum, chiar daca este nebun- asta nu -l absolva in fata mea - macar de o replica- daca nu de o palma - virtuala, ceva! :-) Si da-i asa cre(s)tin- poate sa-mi intoarca si celalalt obraz- sau- in lipsa- putem sa-i oferim sprijin pentru reconstructia chirurgicala ei :-))

@ belvala: multumesc de suport;
Daca nu si-o viziteaza el- nu-i bai- sa ne dea adresa...:-))
;Eu sunt intotdeauna dispus sa ajut omul la necaz
G_I_JOE
Postat pe 9 Aprilie 2009 11:35
GIJ, asa se spune la modul politicos si democratic in engleza la "servants" ... Stii ca ei au ceva cu "politically correct" Nu pot fi mai grafica aici, dar stiu ca acum ai prins ideea

Si deci asa... Asta e parerea ta despre mine? Ca eu (cu grupul de viespiutze) "desfiintzez" pe "toata lumea"...
Stii foarte bine ca nu e asa! Stii ca in 99,999% din cazuri avem dreptate. Ca vedem partea amuzanta, e normal, ca doar n-o sa fac hepatita de grija tuturor "mentally challenged"-ilor
Asa noi avem o zi relaxanta la munca si ei... raman asa cum sunt, ca oricum, inteligent te nasti! Deci raul a fost facut muuult inainte...
Dor_a
Postat pe 9 Aprilie 2009 12:09
De la: G_I_JOE, la data 2009-04-08 10:47:58
De la: UN_OM_OBISNUIT, la data 2009-04-07 21:06:53
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-25 15:01:07
De la: mkdisk, la data 2009-03-20 12:44:04cat despre ala cu care l-ai inselat pe prietenul tau, ala numai prieten nu iti este....intre prieteni nu exista atractie fizica....el te-a folosit pt sex si atat. din proprie experienta pot sa iti zic, am si eu prieteni barbati, dar niciodata nu m-am simtit atrasa de ei.daca incepe relatia, nu mai exista prietenie.iubitii sunt mai egoisti, mai altfel decat prietenii.

"Intre prieteni nu exista atractie fizica?
Poate pe tine nu te atrage vreun prieten de-al tau- da` stii tu exact ce gandesc ei cand se uita la tine?
Poate- doar daca nu esti atractiva! ( sorry- nu vreau sa te desconsider- o spun doar la modul reflexiv)
Personal- nu am putut fi prieten ( in sensul pe care-l spui ) decat cu femei pe care nu le-as fi vazut in pat langa mine sub nici un chip;
In rest- prieteniile incepute intre un barbat si o femeie ( dupa mintea si capul meu :-)) se incep din motive...de atractie;
Ca o fi la inceput o comuniune de idei, ca o fi atractie fizica- tot acelasi final
@ "un om obisnuit": Stimate domn, nu prea esti nici "modern" nici emancipat; gandesti asa cum gandeau stramosii nostri dacii cand se intorceau de la lupta ( sau din "strainatate" ) si isi gaseau nevestele ( gepi...dele :-)) ) - "astaeptandu-i duios" cu "romanul" ascuns sub pat;
Ce nu-i clar in otata povestirea: dragostea vine si trece: Chestia cu "loialitatea" uneia care sta cu anii sa se "uite-n prag" ca poate -i vine alesu` a cam trecut;
Loialitatea si "cumintenia" au cu totul alt inteles decat acum 150 de ani ( si pedepsele s-au mai ameliorat), si, pana la urma, de la Ulise, nu mai tin minte vreo Penelopa!


Prietene ! Esti prost ca noaptea ! Nu ai inteles nimic din ce am scris eu !
Daca asa , cum ganesti si scrii pe acest forum, ai de gand sa-ti educi fetita pe care o tii de mana , atunci pacat, mare pacat de ea cu asa tata !
Sa ti fie de bine !

Stimabile Om Obisnuit- d-aia esti obisnuit- ca nu esti extraordinar- precum sunt eu;
De aia- atunci cand eu fac o afirmatie ( de ex "esti prost ca noaptea")- pot sa o si sustin, nu doar s-o spun, de dragul "spusului"; De aceea nici nu o fac- pt ca nu te cunosc ( si nici nu am de gand s-o fac)
Mi-e greu sa-ti dau o replica pe masura- din doua considerente: una e ca nu-mi obosesc mintea cu nul "odihnit" care probabil ca a suferit recent o deceptie in dragoste ( sau nu-l "duce" RAM-ul"- iar a doua, ca - din respect pentru mine - nu ma amestec cu "oamenii obisnuiti" de teama sa nu-mi reduc capacitatea de a extrapola- si a gandi.Doar atat te rog- sa-ti pastrezi "judecatile de valoare" pentru tine;
Educatia copilului meu ma priveste- si crede-ma - obisnuitule- ca n-ai tu posibilitatile si miloacele de care dispun eu- nici macar pentru a-ti duce viata de "om obisnuit"- nici decum pentru a da educatie cuiva (presupunand ca ai cui)

eu nu stiu in totalitate ce gandesc ei, dar tinand cont ca majoritatea prietenilor mei sunt oameni la casele lor, cu sotii, copii, catel, purcel, etc si ca suntem prieteni de mult timp, am fost la ei in casa, le-am cunoscut familiile, mi-e greu sa ii inchipui in alte ipostaze.e IMPOSIBIL.
mkdisk
Postat pe 10 Aprilie 2009 10:55
ceea ce spune G_I_JOE e plin de bun-simt, in general oamenii asa sunt, dar mai sunt si exceptii.si vb in cunostinta de cauza.mai sunt idealisti pe lumea asta....putini, dar mai sunt.stiu pt ca am cunoscut personal asemenea persoane si sunt deosebite.
mkdisk
Postat pe 10 Aprilie 2009 11:10
@mkdisk: Este probabil ca TU sa nu te fi gandit; Despre ei/ele ( adica despre ceilalti- la modul general) nu ai cum sti! ( Daca vrei- ca o confesiune de post- eu- personal- nu pot ridica piatra...daca intelegi ce vreau sa spun)
G_I_JOE
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:25
Draga mea nu te simti vinovata,nu are rost.Crede-ma,oricat de mult te iubeste prietenul tau,e barbat.Nu fi naiva sa crezi ca el acolo s-a gandit doar la tine si a stat cumintel.Pentru barbati e ceva normal sa insele si ce e cel mai rau e ca nici macar nu se simt vinovati.Te mint cu zambetul pe buze.
Si sincer imi pare rau ca la 19 ani ai mei am asa parere despre barbati.Desigur mai exista si exceptii...foarte rare k de aia sunt exceptii:P
cinderella
Postat pe 4 Noiembrie 2009 16:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie disperata de sfaturi..... 24 De la: kudika379564 27 Aprilie 2011 21:32
relatie cu ardei iute 42 De la: MrsSunshine 4 Decembrie 2011 17:04
De ce nu ne dam seama cand partenerul are 2 relatii? 58 De la: razz 22 Aprilie 2010 01:05
Dezorientata, cer ajutor si sfaturi de urgenta ! 23 De la: lyn_ 18 August 2011 19:35
Mai poate continua relatia?? 27 De la: miki000 13 Septembrie 2011 16:42